מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

האמנם לא למד החזון איש בשום מסגרת ישיבתית? פרק בהיסטוריה

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

Re: האמנם לא למד החזון איש בשום מסגרת ישיבתית? פרק בהיסטוריה

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ה' ינואר 10, 2019 9:37 am

לא קרוב זה אל זה
בפי עמא דבר גם תימני וספרדי הכל א' היינו בפי העם האשכנזי הרחוק ואינו מבין וגם לענין זה

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ו' ינואר 11, 2019 10:07 pm

חרסון כתב:נכון וכמ"ש לעיל. אלא שבפי עמא דבר אף זה 'אונגרי' יקרא

הכולל ההונגרי בשם שומרי החומות יכונה, ואיך נפלו גיבורים שבאוצה"ח צריכים עוד לפרט את זה

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ש' ינואר 12, 2019 8:10 pm

לפחות אצל זקני, מנוי 'כולל' אחר, 'אונגרישע כוללים' היו גם חיבת ירשולים וגם שומרי החומות. ואני מניח שהם לא היו יחידים

מגופת חבית

הודעהעל ידי מגופת חבית » ה' יוני 08, 2023 10:28 pm

איני יודע אם ממקומו דוקא באשכול זה, אבל יש הרבה חומר כאן, נכתב ע''י א' שר''ל .. ובקטנותו למד בישיבה בסמרגון, ושם הי' קיבוץ של אברכים כמו מאה, שלמדו לעצמן בבית המדרש שם, וכותב שהעילוי הגדול שבכולן הי' הקאסעווער עילוי שלימים נודע כהחזון איש, ומספר אודות התמדתו ומתיקות לימודו שכשהי' רעב ללחם ממש כבש רעבונו ע''י האזנתו ללימודו של החזון איש
IMG_9113.JPG
IMG_9113.JPG (124.18 KiB) נצפה 551 פעמים

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' יוני 11, 2023 12:00 am

הסופר הנודע הרב יעקב ב. פרידמן סיפר בכתביו שהחזו"א למד חודש- חודשיים בישיבה, אך שב הביתה בגלל שהתגעגע מאד להוריו.
לא מזמן שאלתיו במייל מה מקור הסיפור, והשיב: אחיינו מו"ר הגאון רבי זלמן רוטנברג זצ"ל.

מגופת חבית

הודעהעל ידי מגופת חבית » א' יוני 11, 2023 6:52 am

מגופת חבית כתב:איני יודע אם ממקומו דוקא באשכול זה, אבל יש הרבה חומר כאן, נכתב ע''י א' שר''ל .. ובקטנותו למד בישיבה בסמרגון, ושם הי' קיבוץ של אברכים כמו מאה, שלמדו לעצמן בבית המדרש שם, וכותב שהעילוי הגדול שבכולן הי' הקאסעווער עילוי שלימים נודע כהחזון איש, ומספר אודות התמדתו ומתיקות לימודו שכשהי' רעב ללחם ממש כבש רעבונו ע''י האזנתו ללימודו של החזון איש
IMG_9113.JPG

קצת תרגום חפשי [הלוואי שיבוא מישהוא ויתרגם כראוי]

בית המדרש הגדול עזר לי להתרכז. הישיבה שלי הייתה ממוקמת בקלויז קטן, אבל בקלויז הגדול למדו עשרות בחורים מבוגרים שכבר לא היו צריכים לראשי ישיבה, ולמדו לבד
שם היו ג''כ פרושים אברכים שעזבו משפחתם ללמוד להשתלם בלימודם כדי לקבל סמיכה לרבנות
עבור ילד שאפילו לא היה בר מצווה, הכניסה לבית המדרש הייתה חוויה לא קטנה.
שם פגשו צעירים שהיו להם שם לעילויים ובאותה זמן למד שם ''דער קאסעווער עילוי'' כך היה נקרא בפי כולם, הוא היה יחודי אפילו בקרב העילויים האחרים,מאוחר יותר התפרסם בעולם היהודי בשם חזון איש
התמדתו השפיעה ללא ספק על עשרות ואולי מאות בחורי ישיבה
מעולם לא ראו אותו יושב, הוא תמיד עמד ליד השטענדער ולמד
אני וחברי יוסף היינו מבקרים לעתים קרובות מאוד בבית המדרש הגדול, אני עצמי חיפשתי מקום כל כך קרוב כפי האפשרי אצל הקאסעווער עילוי, ללמוד לבד, אבל בעיקר כדי לשמוע השירה השקיטה שיצאה מלימודו של הקאסעווער עילוי
לא היו לי אמצעים טובים יותר מאשר להטביע את הרעב בסמורגון מזה,

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 147 אורחים