מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ברכת מעין שבע בפסח שחל בשבת

הלכות חג בחג, חקרי מנהג, מאמרים לעיון והורדה
עובר ושב

Re: ברכת מעין שבע בליל פסח שחל בשבת (כמו השנה - תשע"ט)

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 12:15 am

תם מה הוא אומר כתב:
עובר ושב כתב:
נחלי אפרסמון כתב:מה הקשר וואטסאפ על זה דוה ליבנו שההלכה בכלים אלו ולא יושבים מול הב"י.
ומה התשובה על דברי הרשב"א?

הוואטסאפ הוא בסך הכל הודעה כתובה שמחליפה את הטלפון הוותיק בו היו מתקשרים בעבר למו"צים. אין צורך להתחסד ולגלגל עיניים לשמים.

על הרשב"א עניתי.

תפסיק לדחוף לכל מקום את... בבקשה לא קשור ולא שייך.

שאלו אותך שאלה פשוטה, אצל הרבה קהילות הרב עובדיה הוא המילה הראשונה והמילה האחרונה, הם לא פתוחים ספרי שו"ת, הם פותחים ילקו"י יבי"א יחו"ד וכיו"ב, הוא הרב היחידי שלהם, מדוע שלא יהיה לו דין "מרא דאתרא".

לא דחפתי סתם דברים שאינם קשורים. מה שכתבתי בא ללמד שכיום גם "חסידי הרב עובדיה" יכולים להתייעץ באמצעות הוואטסאפ עם מו"צ שרחוק מהם מאוד, או אפילו מחו"ל.

והוכחתי שעכ"פ כל אחד שואל את המו"צ המקומי שפוסק מסברתו.

ונא לא להוציא שם רע על בני תורה שפותחים רק ילק"י ולא ספרים אחרים.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:17 am

עובר ושב כתב:
תם מה הוא אומר כתב:הוצאת שם רע לומר דברים בלי מקור.

אם אמר, וגם לזה לא מצאת כל מקור, כוונתו נגד העורכים של הספר אור לציון, כמבואר בספרו יבי"א שהוא תוקף את העורכים של הספר.

יש מקור לכל הנ"ל, המחפש ימצא זאת בדרשות הרב עובדיה. היום הועלה חלק נכבד מהן לאינטרנט.

את האור לציון הוא תקף אישית, ביבי"א חלק ט, "עשה עצמו שלא ידע את יוסף... ושרא ליה מריה... וכל פלפולו של האור לציון אין לו שחר".

הרוצה לשקר ירחיק עדיו...
אתה מוזמן למצוא מקור להוצאת שם רע שלך.

ולציטוט החלקי מיבי"א אין צורך להגיב, כל אחד יכול לראות דעתו ביבי"א ח"ט או"ח סו"ס ק"ח, את מי הוא תוקף.

מה גם, שהתבטאות כזו על החזו"א, שקדם לו וכו וכו' וכו', להתבטאות לחברותא שלו הוא בעל האול"צ, שונה בתכלית.

גם הניסוח שונה בתכלית.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:20 am

עובר ושב כתב:
תם מה הוא אומר כתב:
עובר ושב כתב:
נחלי אפרסמון כתב:מה הקשר וואטסאפ על זה דוה ליבנו שההלכה בכלים אלו ולא יושבים מול הב"י.
ומה התשובה על דברי הרשב"א?

הוואטסאפ הוא בסך הכל הודעה כתובה שמחליפה את הטלפון הוותיק בו היו מתקשרים בעבר למו"צים. אין צורך להתחסד ולגלגל עיניים לשמים.

על הרשב"א עניתי.

תפסיק לדחוף לכל מקום את... בבקשה לא קשור ולא שייך.

שאלו אותך שאלה פשוטה, אצל הרבה קהילות הרב עובדיה הוא המילה הראשונה והמילה האחרונה, הם לא פתוחים ספרי שו"ת, הם פותחים ילקו"י יבי"א יחו"ד וכיו"ב, הוא הרב היחידי שלהם, מדוע שלא יהיה לו דין "מרא דאתרא".

לא דחפתי סתם דברים שאינם קשורים. מה שכתבתי בא ללמד שכיום גם "חסידי הרב עובדיה" יכולים להתייעץ באמצעות הוואטסאפ עם מו"צ שרחוק מהם מאוד, או אפילו מחו"ל.

והוכחתי שעכ"פ כל אחד שואל את המו"צ המקומי שפוסק מסברתו.

ונא לא להוציא שם רע על בני תורה שפותחים רק ילק"י ולא ספרים אחרים.

חבל שאתה מנסה להרוס כל אשכול שאתה נכנס אליו.

אני אומר לך עובדות. כמו שאצל קהילות מסויימות פותחים רק ספרי הוראה של תלמידי החזו"א, בריסק, וכיו"ב, יש כאלה שמשתמשים רק בילקו"י וכיו"ב. מה הוצאת שם רע? הם לא עוסקים בהלכה. עיקר לימודם כמקובל בגפ"ת.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 12:22 am

אתה לא עונה לענין, הדיון הוא עקר.

לגבי "הוצאת שם רע", אעזור לך לחפש: הדבר היה בשנת תשס"ד, בדרשה בבית הכנסת היזדים, הרב עובדיה תקף את בנו הרב יעקב יוסף שהעלה חשש על אכילה במטבחי צה"ל. הרב יוסף כינה את בנו "רב בירושלים שדיבר ברדיו" וטען כי הוא יוצר אנדרלמוסיה אצל החיילים המסכנים. בהמשך הוא אמר כי הרב הזה (בנו הרב יעקב) מבסס את דבריו על ה"אור לציון" שזהו ספרו של הגרב"צ אבא שאול, ו"זה לא אור לציון אלא חושך לציון".

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:24 am

עובר ושב כתב:אתה לא עונה לענין, הדיון הוא עקר.

לגבי "הוצאת שם רע", אעזור לך לחפש: הדבר היה בשנת תשס"ד, בדרשה בבית הכנסת היזדים, הרב עובדיה תקף את בנו הרב יעקב יוסף שהעלה חשש על אכילה במטבחי צה"ל. הרב יוסף כינה את בנו "רב בירושלים שדיבר ברדיו" וטען כי הוא יוצר אנדרלמוסיה אצל החיילים המסכנים. בהמשך הוא אמר כי הרב הזה (בנו הרב יעקב) מבסס את דבריו על ה"אור לציון" שזהו ספרו של הגרב"צ אבא שאול, ו"זה לא אור לציון אלא חושך לציון".

כשאין תשובות...

אני שאלתי על ההוצאת שם רע על מה שכביכול אמר על החזו"א, ואתה נגרר למשהו צדדי על האול"צ, וגם זה "הרוצה לשקר ירחיק עדיו..."

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 12:26 am

מדבריך הבנתי ששאלת על האור לציון.

הדבר עלה גם לדיון בכנסת, ראה כאן את הדיון, שם מוזכר הנ"ל בקצרה:

https://knesset.gov.il/tql/knesset_new/ ... A-005.html

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:30 am

עובר ושב כתב:מדבריך הבנתי ששאלת על האור לציון.

הדבר עלה גם לדיון בכנסת, ראה כאן את הדיון, שם מוזכר הנ"ל בקצרה:

https://knesset.gov.il/tql/knesset_new/ ... A-005.html

לא משנה מה הבנת, מבקשים מקור להוצאת שם רע לגבי החזו"א כעת (כשזה מודגש) יותר מובן?

אם אני מבין נכון הקישור שייך לדברים על האול"צ?! פשוט חסום לי, ואם זה לגבי האול"צ (כלומר שמוזכר מה שכתבת בשם הרב עובדיה "חושך בציון") אשמח לראות, ואם זה סתם על הפרשיה בשנת תשס"ד שהזכרת, זה לא אמור לעניין אף אחד מלבדך.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 12:36 am

לגבי האור לציון הויכוח מיותר. הבאתי לך את האוכל בכפית, כל שנותר לך הוא לחפש את שיעורי היזדים בחודש אדר שנת תשס"ד. אם תחפש, גם תמצא.

לגבי החזו"א הוא אמר עליו אף גרוע מכך: שהוא רצה לכפות על הציבור את דעתו המשובשת (כביכול).

ציטוט: "מה הוא ישנה לנו, הוא לא יודע מה זה דרהם! לא ידע, שיגיד לא ידעתי, אבל לבוא לכפות עלינו דעה משובשת, דעה לא נכונה?"

(שיעור היזדים, אדר תשע"א).

אגב, טיפ: אין צורך לצטט את ההודעה מעליך.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:41 am

עובר ושב כתב:לגבי האור לציון הויכוח מיותר. הבאתי לך את האוכל בכפית, כל שנותר לך הוא לחפש את שיעורי היזדים בחודש אדר שנת תשס"ד. אם תחפש, גם תמצא.

לגבי החזו"א הוא אמר עליו אף גרוע מכך: שהוא רוצה לכפות על הציבור את דעתו המשובשת (כביכול).

ציטוט: "מה הוא ישנה לנו, הוא לא יודע מה זה דרהם, לא ידע, שיגיד לא ידעתי, אבל לבוא לכפות עלינו דעה משובשת, דעה לא נכונה?"

(שיעור היזדים, אדר תשע"א).

אגב, טיפ: אין צורך לצטט את ההודעה מעליך.

אצלך אני חייב לצטט, כי אתה אחר כך משנה ועורך, כידוע.

כתב לי כעת חכ"א בפרטי, שהציטוט שהבאת על האור לציון "חושך בציון" שקר וכזב והוצאת שם רע! הוא חיפש כעת בשיעורים על חודש אדר תשס"ד, פרשיות תרומה תצוה כי תשא ויקה"פ, ולא מצא. עכ"ד.

להזכירך, אתה המוציא שם רע, לא אני או אחרים. אתה צריך להביא מקור, ולא להמציא שקרים והוצאת שם רע.

איזה פרשה הציטוט שהבאת לעיל?

אבל שוב, זה פחות חשוב, אני רוצה את הציטוט של ההוצאת שם רע שאמר כביכול על החזו"א "חזון אשה" שעליו נסוב הדיון, אל תברח למקומות אחרים.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 12:48 am

כידוע ש99 אחוז מהתגובות שלי נשארות בדיוק כפי שנכתבו בתחילה. אבל אתה הרי מדבר על הוצאת שם רע, ו"נאה דורש נאה מקיים". אשריך.

גם כתב לך חכם אחד שתוך 2 דקות הספיק לעבור על כל הדרשות מחודש אדר ולקבוע שזה שקר, ממש הפלא ופלא וניסים מעל הטבע שהתגלגלו אל תיבתך הפרטית, נפלא מאוד.

הציטוט לעיל שאמר על החזו"א פורסם גם בתקשורת בהבלטה רבה. וזה גרוע פי כמה מ"חזון אשה" שזה מן הסתם נאמר בבדיחותא.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 12:53 am

עובר ושב כתב:כידוע ש99 אחוז מהתגובות שלי נשארות בדיוק כפי שנכתבו בתחילה. אבל אתה הרי מדבר על הוצאת שם רע, ו"נאה דורש נאה מקיים". אשריך.

גם כתב לך חכם אחד שתוך 2 דקות הספיק לעבור על כל הדרשות מחודש אדר ולקבוע שזה שקר, ממש הפלא ופלא וניסים מעל הטבע שהתגלגלו אל תיבתך הפרטית, נפלא מאוד.

הציטוט לעיל שאמר על החזו"א פורסם גם בתקשורת בהבלטה רבה. וזה גרוע פי כמה מ"חזון אשה" שזה מן הסתם נאמר בבדיחותא.

א"צ להגיב בדבר מפורסם לכל.

מה הבעיה לדפדף בספר כמה פרשיות לראות אם בכלל מוזכר שם חזו"א שיש עליו דיון?

ומה אתה רוצה לומר שאני שקרן? (או כוונתך על מי שכתב לי בפרטי שחיפש), נו נו. אז תמצא אתה את המקור. כתבתי לך לא אני או מישהו אחר צריכים לחפש מקור להוצאת שם רע שלך, רק בגלל שאתה מחזיק עצמך תלמיד של הרב משאש.

תמצא מקור לפני שאתה כותב הוצאת שם רע על דברים שאמר כביכול "חזון אשה" (גם אם לדעתך זה פחות גרוע) ולהוצאת שם רע "חושך בציון"

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 1:07 am

איני יודע אם לצחוק או לבכות. הלכת לחפש בספר? ומה חשבת, שיכתבו דבר כזה בספר??

תנסה לגשת למאגר מקוון, או ליוטיוב, היכן שהעלו את שיעורי הראש"ל בשנת תשס"ד ובשנת תשע"א, ותמצא שם את מבוקשך. צמצמתי לך את החיפוש לחודש אדר בלבד.

הוידאו משנת תשע"א התפרסם גם באתר כיכר השבת, כולל תמליל, כאן:

https://www.google.com/amp/s/www.kikar.co.il/amp/60693

הביטוי "חזון אשה" הוא מתוך קלטת ישנה מאוד, שספק אם תצליח להניח את ידך עליה. אך רבים שמעו אותה.
קבצים מצורפים
20190503_010554.png
20190503_010554.png (292.03 KiB) נצפה 7967 פעמים
20190503_010429.png
20190503_010429.png (218.95 KiB) נצפה 7967 פעמים
נערך לאחרונה על ידי עובר ושב ב ו' מאי 03, 2019 1:18 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 1:18 am

עובר ושב כתב:איני יודע אם לצחוק או לבכות. הלכת לחפש בספר? ומה חשבת, שיכתבו דבר כזה בספר?

תנסה לגשת למאגר מקוון, או ליוטיוב, היכן שהעלו את שיעורי הראש"ל בשנת תשס"ד ובשנת תשע"א, ותמצא שם את מבוקשך. צמצמתי לך את החיפוש לחודש אדר בלבד.

הביטוי "חזון אשה" הוא מתוך קלטת ישנה מאוד, שספק אם תצליח להניח את ידך עליה. אך רבים שמעו אותה.

לא הלכתי, לא חיפשתי. מישהו בדק בספר אם יש נידון שם שחולק על החזו"א, וכמו שכבר כתבתי.

"צמצמתי לך", כאילו זה בעיה שלי? אתה המוציא שם רע.

ציטוטי תגובות של אנשים כמותך באתרים פסולים לא מעלים ולא מורידים כלום.

כאן אתה כבר מודה שאין כזו הקלטה.. אבל יש לך הסבר נפלא... הפלא ופלא!

ועל ה"חושך בציון" מה?

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 1:19 am

ערכתי את ההודעה הקודמת והוספתי סימן שאלה אחד, כדי שלא תצא מוציא שם רע לחינם ח"ו.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 1:19 am

עובר ושב כתב:

לשם סקרנות בעלמא, מישהו יכול לבדוק האם בלינק הנ"ל יש כאשר הביא בשמו עו"ש?

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 1:21 am

עובר ושב כתב:ערכתי את ההודעה הקודמת והוספתי סימן שאלה אחד, כדי שלא תצא מוציא שם רע לחינם ח"ו.

מה??

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 1:33 am

הוצאת עלי שם רע, שאני עורך את כל התגובות, או מוחק, ולכן אתה מצטט. שכחת? אז לכבודך ערכתי את התגובה הנ"ל והוספתי סימן שאלה אחד. אולי למעלה כשיתבעו אותך למה שיקרת ולמה השמצת ולמה הוצאת שם רע ולמה הלבנת פנים, תוכל להראות להם את התגובה הזאת...

תם מה הוא אומר כתב:ציטוטי תגובות של אנשים כמותך באתרים פסולים לא מעלים ולא מורידים כלום.

ועל ה"חושך בציון" מה?

יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא. אני מודה שאין כזו הקלטה? איפה ראית "הודאה" כזאת?

יש הקלטה, והכל אמת ויציב ונכון וקיים. ואנשים משיחים לפי תומם ששמעו את הקלטת, וגם מתארים את ההקשר של השיחה. אם חשבת לדחות את זה בקש, בנימוק מטופש של "אתרים פסולים", טעות בידך. הדברים מפורסמים, הבאתי רק דוגמאות קלות.

את ה"חושך לציון" קל למצוא כי מדובר בשנת תשס"ד, יחסית זו הקלטה לא ישנה כל כך. אבל ה"חזון אשה" לקוח מקלטת ישנה מאוד שספק אם יש למישהו בביתו, והיא תתפרסם בריש גלי רק אם יהיה למישהו מבני הבית אינטרס בזה (ע"ע הקלטת על הגר"מ שטרנבוך, שהתפרסמה כאשר התקיף את הגר"ע אודות גיורי צה"ל).

אני הבאתי עובדות כהווייתן, דברים המפורסמים וידועים לכל. אתה מנסה להכחיש את המציאות, לך חפש בעצמך. אבל המטרה שלך הרי היא לא לחפש את האמת, ובוודאי אם תמצא כדבריי, אתה לא תודה כאן על האמת, כי המטרה שלך היא אחת ויחידה - להציג אותי כשקרן, או כמוציא שם רע. ובזה לא נותר לי אלא לאחל לך להמשיך לנסות, אולי תצליח...

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 1:42 am

ואגב "אתרים פסולים", דומני שבאותן שנים בהן נכתבו התגובות, אותם אתרים נחשבו לכשרים למהדרין. והיו היחידים ברשת בהם הסתובבו ת"ח.

מכל מקום, לתועלת הרבים נביא גם תגובה אחת מתוך אתרא קדישא הדין...

http://forum.otzar.org/viewtopic.php?t= ... 60#p297387
קבצים מצורפים
20190503_013842.png
20190503_013842.png (424.55 KiB) נצפה 7949 פעמים

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 1:51 am

עובר ושב כתב:הוצאת עלי שם רע, שאני עורך את כל התגובות, או מוחק, ולכן אתה מצטט. שכחת? אז לכבודך ערכתי את התגובה הנ"ל והוספתי סימן שאלה אחד. אולי למעלה כשיתבעו אותך למה שיקרת ולמה השמצת ולמה הוצאת שם רע ולמה הלבנת פנים, תוכל להראות להם את התגובה הזאת...

תם מה הוא אומר כתב:ציטוטי תגובות של אנשים כמותך באתרים פסולים לא מעלים ולא מורידים כלום.

ועל ה"חושך בציון" מה?

יש לך בעיה חמורה בהבנת הנקרא. אני מודה שאין כזו הקלטה? איפה ראית "הודאה" כזאת?

יש הקלטה, והכל אמת ויציב ונכון וקיים. ואנשים משיחים לפי תומם ששמעו את הקלטת, וגם מתארים את ההקשר של השיחה. אם חשבת לדחות את זה בקש, בנימוק מטופש של "אתרים פסולים", טעות בידך. הדברים מפורסמים, הבאתי רק דוגמאות קלות.

את ה"חושך לציון" קל למצוא כי מדובר בשנת תשס"ד, יחסית זו הקלטה לא ישנה כל כך. אבל ה"חזון אשה" לקוח מקלטת ישנה מאוד שספק אם יש למישהו בביתו, והיא תתפרסם בריש גלי רק אם יהיה למישהו מבני הבית אינטרס בזה (ע"ע הקלטת על הגר"מ שטרנבוך, שהתפרסמה כאשר התקיף את הגר"ע אודות גיורי צה"ל).

אני הבאתי עובדות כהווייתן, דברים המפורסמים וידועים לכל. אתה מנסה להכחיש את המציאות, לך חפש בעצמך. אבל המטרה שלך הרי היא לא לחפש את האמת, ובוודאי אם תמצא כדבריי, אתה לא תודה כאן על האמת, כי המטרה שלך היא אחת ויחידה - להציג אותי כשקרן, או כמוציא שם רע. ובזה לא נותר לי אלא לאחל לך להמשיך לנסות, אולי תצליח...

"דיון עקר"

דברים ידועים ומפורסמים לכל... בכבוד, תביא ראיה.

מתועדים, היכן? בשנת תשס"ד, לך תחפש ותמצא. חיפשו ולא מצאו - שקרנים. בעצם, זה בכלל לא אמור להיות כתוב... אלא אם כן יהיו בעלי אינטרסים...

אבל זה מוקלט בקלטת ישנה, ששמעו אותה רבים?! צ"ל שהיא נגנזה עד שיבואו בעלי האינטרסים ויוציאו אותה מתהום הנשיה...

העירו לך שאין כל יחס לתגובה אנונימית, באיזה אתר פסול - אתה נתפס למה זה נקרא "פסול"...

בקיצור, כשאין לך תשובות - אתה נתפס לזוטות.

יש לי מטרה שלא תוציא שם רע, תביא מקור לדבריך!

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 1:53 am

ומה עם ההקלטה על החושך בציון? גם היא מפורסמת וידועה?

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 2:26 am

תם מה הוא אומר כתב:בקיצור, כשאין לך תשובות - אתה נתפס לזוטות

במשפט קצר זה היטבת לתאר את מעשיך, בבחינת "הפוסל במומו פוסל".

הרי באתי רק לתאר את העובדות הידועות, שהגר"ע יוסף התבטא בחריפות על החולקים עליו, ומאידך גיסא דוקא כלפי החולק הגדול ביותר (הגר"ש משאש) הוא מעולם לא התבטא בחריפות, אלא אדרבה כיבד אותו מעבר ליכולתו.

מדוע נטפלת לזוטות, אי אלו ביטויים שאמר הגר"ע על מתנגדיו?

ציינתי מקורות ברורים וידועים ל90 אחוז ממה שכתבתי. מדוע נטפלת לזוטות, לאותו ביטוי שמקורו בקלטת ישנה מלפני חמישים שנה?

הבאתי לך מקור (שתוכל לשמוע ולראות) כיצד הוא אומר שהחזו"א רצה לכפות עלינו את דעתו המשובשת, דברים חריפים פי כמה וכמה. מדוע נטפלת דוקא ל"חזון אשה"?

לגבי ה"חושך לציון", הדרשה לא פורסמה ברשת, מסיבות מובנות. לפי כל הנ"ל, ככל הנראה מדובר בדרשת פרשת כי תשא תשס"ד, שהיא מתועדת בוידאו. אם יש לך חברים שיש להם גישה לשיעורי הרב עובדיה, תנסה להשיג מהם את הוידאו. אם יש בוידאו התייחסות לרב יעקב יוסף ולפרשת מטבחי צה"ל, אז באותה דרשה צריך להיות הביטוי "חושך לציון".
נערך לאחרונה על ידי עובר ושב ב ו' מאי 03, 2019 2:36 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 2:35 am

עובר ושב כתב:

במשפט קצר זה היטבת לתאר את מעשיך, בבחינת "הפוסל במומו פוסל".

ציינתי מקורות ברורים וידועים ל90 אחוז ממה שכתבתי, נכון? אז מה לך נטפל לזוטות, לאותו ביטוי שמקורו בקלטת ישנה מלפני חמישים שנה?

הבאתי לך מקור (שתוכל לשמוע ולראות) כיצד הוא אומר שהחזו"א רצה לכפות עלינו את דעתו המשובשת, דברים חריפים פי כמה וכמה, נכון? אז מה לך נטפל ל"חזון אשה"?

לגבי ה"חושך לציון", הדרשה לא פורסמה ברשת, מסיבות מובנות. לפי כל הנ"ל, ככל הנראה מדובר בדרשת פרשת כי תשא תשס"ד, שהיא מתועדת בוידאו. אם יש לך חברים שיש להם גישה לשיעורי הרב עובדיה, תנסה להשיג מהם את הוידאו. אם יש בוידאו התייחסות לרב יעקב יוסף ולפרשת מטבחי צה"ל, אז באותה דרשה צריך להיות הביטוי "חושך לציון".

זוטות? בזיון תלמידי חכמים והוצאת שם רע זוטות הוא בעיניך?

שאלו מה המקור, קלטת ישנה, ארבעים שנה, ועכשיו זה כבר התקדם לחמישים שנה (א"צ להגיב שאין הבדל וכו').

מה לך "נטפל" ??? הוצאת שם רע!

אינני מבין, לך אין גישה? או שאתה לא רוצה להביא?..
אבל אין בעיה, מחר אבקש מחבר לבדוק ההסרטה של פרשת כי תשא תשס"ד לגבי חושך בציון.

(בתקוה שלא תבקש שימחקו כל ההודעות כאן, וד"ל.)

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 2:43 am

אתה מבלבל את המוח, וד"ל.

ואני יכול לכתוב לך מעכשיו מה יאמר מחר אותו חבר דמיוני: "לא היו דברים מעולם"...

אז כדי לחסוך לך, אומר לך מעכשיו - אם לא תעלה את הוידאו לגוגל דרייב וכדומה, ותאפשר לכולנו לצפות בו, הרי כל דבריך הם שקר וכזב, כאשר רגל על לשונך. וכל מה שתכתוב אינו שווה מאומה.

והנה עוד דוגמא מוחשית... קושיה עצומה. הקלטת על החזו"א היא מלפני ארבעים שנה או חמישים שנה?

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 2:49 am

עובר ושב כתב:אתה מבלבל את המוח, וד"ל.

ואני יכול לכתוב לך מעכשיו מה יאמר מחר אותו חבר דמיוני: "לא היו דברים מעולם"...

אז כדי לחסוך לך, אומר לך מעכשיו - אם לא תעלה את הוידאו לגוגל דרייב וכדומה, ותאפשר לכולנו לצפות בו, הרי כל דבריך הם שקר וכזב, כאשר רגל על לשונך. וכל מה שתכתוב אינו שווה מאומה.

והנה עוד דוגמא מוחשית... קושיה עצומה. הקלטת על החזו"א היא מלפני ארבעים שנה או חמישים שנה?

כמו שכבר כתבתי לך בעבר (ואני מבין שבגלל זה כתבת מה שכתבת) איני יודע להעלות לגוגל דרייב וכו'. אבל אם תיתן מייל, אעביר לך את ההסרטה שאקבל ותעלה את ההסרטה. אתה הרי העלת כבר כמה פעמים.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 2:51 am

ה"חבר" בוודאי יודע איך מעלים לגוגל דרייב. תן לו שהוא יעלה.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 2:56 am

עובר ושב כתב:ה"חבר" בוודאי יודע איך מעלים לגוגל דרייב. תן לו שהוא יעלה.

המרכאות והדמגוגיה הזולה ממאיסות.

אם ידע להעלות, אדרבא. אבל מכאן מודעה רבה, שהתחכמותך שאם לא תביא - זה לא שווה, היא פשוט דמגוגיה.

אני שואל וחוזר ושואל ומבקש מקור להוצאת שם רע - הפלת את זה עלי שאני אמצא. נו מילא. נגררתי והסכמתי. אבל זה אומר שאם לא אעלה את זה - אתה צודק??

להזכיר, על החזון איש לא מצאת, אלא איזה תגובה אנונימית... והקלטה לפני ארבעים+חמישים (כך עדיף) שנה...

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:08 am

עובר ושב כתב:העליתי את דבריו לעיל, אין צורך להעלות יותר - לא רלוונטי.

תם מה הוא אומר כתב:ואולי כבודו יביא דברי הרב משאש בשו"ת שמש המגן ח"ד (ענינים שונים סי' ט), ובמכתבו הניצב בראש שו"ת יביע אומר העשירי?

שם רואים את חכמתו העצומה של הגר"ש משאש, חכמה המלווה בענווה מופלגת (כי ללא ענווה מופלגת אי אפשר לעשות זאת). שהצליח להתחבב על הגר"ע יוסף ולרכוש את אהבתו ע"י דברי חיבה ושבחים שהרעיף עליו לרוב.

וכידוע, הגר"ע יוסף התבטא בחריפות על כל אלה שחלקו עליו. על החזון איש זצ"ל התבטא "זה לא חזון איש, זה חזון אשה", על הגרב"צ אבא שאול אמר "זה לא אור לציון, זה חושך לציון", על הגר"מ שטרנבוך אמר "איזה שוטה, איזה בהמה... זה בן אדם לא נורמלי" (כל הנ"ל בדרשות מוקלטות), על הגר"א תופיק כתב "אפרוח שלא נפתחו עיניו... נער בער... דבריו מהבל ימעטו ובמקום שעמד לא ישב" (שו"ת יביע אומר חלק י - אורח חיים סימן לח), על הגר"מ אליהו אמר "זה לא תלמיד חכם אומר דברים כאלה - זה בושה וחרפה לומר דברים כאלה. דברים תמוהים מאוד. כבר כתבתי בספרי נגד זה" (דרשה), וכתב עליו "אחד המתיימר להיקרא רב... כל השומע יצחק לו" (חזו"ע ט"ו בשבט), על הרב אמנון יצחק אמר "אידיוט, עם הארץ" (שיחת וידאו עם נכדו הרב ששון), "אין לו יראת שמים. הוא קורא את עצמו חכם. חושב את עצמו גבוהה גבוהה" (שיחה אחרת), על הגרש"מ עמאר התבטא "אדם מכניס סכין בלב חברו ואומר עשיתי לשם שמים" (עוד שיחה מוקלטת), על הרב דוד טהרני אמר "תלמיד המבעט ברבותיו", על הרב ברדא כתב "עומד במרדו, וכל יראי ה' יתרחקו מהוראותיו" (חזו"ע חנוכה עמ' ס"ג), וכן הלאה.
https://www.kikar.co.il/%D7%94%D7%A8%D7 ... A3-50.html הועתק מהתגובות זה מקורות? רק חסר את סתיו.
היחיד (!) שחלק עליו בתוקף ועוז בעשרות הלכות, ועמד על שלו שוב ושוב (כידוע לכל המתמצא בשיחתם הפרושה בשו"ת יביע אומר ושו"ת שמש ומגן), ועם זאת זכה לכבוד עצום, הוא הגר"ש משאש. מכתבו הוא היחיד שהודפס בראש שו"ת יביע אומר חלק י', וגם חלק י"א בהתאם לצוואתו. שמו מוזכר מאות פעמים בשו"ת יביע אומר. האהבה שהיתה ביניהם, ידועה ומפורסמת לכולי עלמא.

בהקדמה לשו"ת שמש ומגן חלק ד', שיצא לאור לאחר פטירתו של מרן הגר"ש משאש זצ"ל, כתב הגאון רבי עובדיה יוסף בזה הלשון: "נודע בשערים המצויינים בהלכה, הגאון המפורסם בקצוי תבל רבי שלום משאש זצ"ל, שהיה רבה של ירושלים במשך עשרים וחמש שנה... כל באי שער עמי יודעים כי נקשרנו בעבותות אהבה כל ימי חייו של הגאון הצדיק זצ"ל, ובאו לידי ביטוי בדברי הערכה שכתב בספר הנוכחי (עמ' קפח-קפט) בשבח הספרים אשר זכיתי לחבר, ועוד הוסיף לשבח ולפאר את הנהגתי, מרוב ענוותו, ואהבת התורה היוקדת בקרבו. והנה למרות שבכמה עניינים היינו חלוקים בהלכה, אולם נתקיים בנו את והב בסופה (ראה קידושין ל:) והיינו תמיד באהבה ואחווה, וכמים הפנים לפנים כן לב האדם לאדם".

לסיכום, דברי שבח לחוד, והלכה לחוד. הגר"ש משאש לא וויתר על קוצו של יו"ד בהלכה.
נערך לאחרונה על ידי נחלי אפרסמון ב ו' מאי 03, 2019 3:12 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 3:11 am

המקורות המדוייקים מצויינים לעיל בסוגריים. זה שאחרים העתיקו את זה בכל מיני מקומות, זה בוודאי לא מקור. הדבר היחיד שהיה צריך בירור הוא חזון אשה וחושך לציון, ואת זה ביררנו עד היכן שידינו מגעת.

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 3:13 am

תם מה הוא אומר כתב:אני שואל וחוזר ושואל ומבקש מקור להוצאת שם רע - הפלת את זה עלי שאני אמצא. נו מילא. נגררתי והסכמתי. אבל זה אומר שאם לא אעלה את זה - אתה צודק??
להזכיר, על החזון איש לא מצאת, אלא איזה תגובה אנונימית... והקלטה לפני ארבעים+חמישים (כך עדיף) שנה...

הקלטת היא עובדה חיה וקיימת. בין אם תמצאנה, ובין אם לא. לעיל הבאתי שלושה אנשים שונים, שכל אחד משיח לפי תומו על העובדה הפשוטה הזו.

זה שאתה לא יכול לשמוע זאת כרגע, לא הופך את זה לשקר, או לשם רע.

הדרשה על החושך לציון גם היא עובדה מוגמרת, רק שהיא הרבה יותר קלה להשגה. עזרתי לך ככל יכולתי להגיע למקור המדוייק של הדרשה הזאת, מכאן ואילך מה שתעשה הוא ענין שלך.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 3:15 am

עובר ושב כתב:
תם מה הוא אומר כתב:אני שואל וחוזר ושואל ומבקש מקור להוצאת שם רע - הפלת את זה עלי שאני אמצא. נו מילא. נגררתי והסכמתי. אבל זה אומר שאם לא אעלה את זה - אתה צודק??

הקלטת היא עובדה חיה וקיימת. בין אם תמצאנה, ובין אם לא. לעיל הבאתי שלושה אנשים שונים, שכל אחד משיח לפי תומו על העובדה הפשוטה הזו.

הדרשה על החושך לציון גם היא עובדה מוגמרת, רק שהיא הרבה יותר קלה להשגה. עזרתי לך ככל יכולתי להגיע למקור המדוייק של הדרשה הזאת, מכאן ואילך מה שתעשה הוא ענין שלך.

אני רק מדמיין תגובתך אילו אני הייתי כותב אותה בנושאים שאתה מצדד אחרת... אבל לא נ"ל שיש צורך להגיב בכלל...

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:16 am

עובר ושב כתב:

טוב כשומע של מרן שנים חזון אשה נאמר,חושך בציון לא נאמר.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 3:16 am

נחלי אפרסמון כתב:
עובר ושב כתב:שם רואים את חכמתו העצומה של הגר"ש משאש, חכמה המלווה בענווה מופלגת (כי ללא ענווה מופלגת אי אפשר לעשות זאת). שהצליח להתחבב על הגר"ע יוסף ולרכוש את אהבתו ע"י דברי חיבה ושבחים שהרעיף עליו לרוב.

וכידוע, הגר"ע יוסף התבטא בחריפות על כל אלה שחלקו עליו. על החזון איש זצ"ל התבטא "זה לא חזון איש, זה חזון אשה", על הגרב"צ אבא שאול אמר "זה לא אור לציון, זה חושך לציון", על הגר"מ שטרנבוך אמר "איזה שוטה, איזה בהמה... זה בן אדם לא נורמלי" (כל הנ"ל בדרשות מוקלטות), על הגר"א תופיק כתב "אפרוח שלא נפתחו עיניו... נער בער... דבריו מהבל ימעטו ובמקום שעמד לא ישב" (שו"ת יביע אומר חלק י - אורח חיים סימן לח), על הגר"מ אליהו אמר "זה לא תלמיד חכם אומר דברים כאלה - זה בושה וחרפה לומר דברים כאלה. דברים תמוהים מאוד. כבר כתבתי בספרי נגד זה" (דרשה), וכתב עליו "אחד המתיימר להיקרא רב... כל השומע יצחק לו" (חזו"ע ט"ו בשבט), על הרב אמנון יצחק אמר "אידיוט, עם הארץ" (שיחת וידאו עם נכדו הרב ששון), "אין לו יראת שמים. הוא קורא את עצמו חכם. חושב את עצמו גבוהה גבוהה" (שיחה אחרת), על הגרש"מ עמאר התבטא "אדם מכניס סכין בלב חברו ואומר עשיתי לשם שמים" (עוד שיחה מוקלטת), על הרב דוד טהרני אמר "תלמיד המבעט ברבותיו", על הרב ברדא כתב "עומד במרדו, וכל יראי ה' יתרחקו מהוראותיו" (חזו"ע חנוכה עמ' ס"ג), וכן הלאה.
https://www.kikar.co.il/%D7%94%D7%A8%D7 ... A3-50.html הועתק מהתגובות זה מקורות? רק חסר את סתיו.
.

מה יש בקישור הנ"ל? [חסום בנטפרי]

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:17 am

תגובות גולשים מככר השבת שמשם אסף הנ"ל את כל תקיפות מרן.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 3:18 am

נחלי אפרסמון כתב:תגובות גולשים מככר השבת שמשם אסף הנ"ל את כל תקיפות מרן.

ואולי זה הוא בעצמו?

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 3:20 am

לא מהם אספתי, כבודו מצחיק אותי. הדברים ידועים ומפורסמים.

עכ"פ על החזון אשה אתה מעיד בעצמך, והנה לפנינו עדות רביעית...

לגבי חושך לציון מאוד קל להשיג דרשת כי תשא תשסד.

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:21 am

זה מילה במילה משם מחילה

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:22 am

לשון מרן על הרב משאש .שיחזור למרוקו ושם יתיר פאה ועוד דברים קשים.

תם מה הוא אומר

הודעהעל ידי תם מה הוא אומר » ו' מאי 03, 2019 3:24 am

עובר ושב כתב:

לא מהם אספתי, כבודו מצחיק אותי. הדברים ידועים ומפורסמים.

עכ"פ על החזון אשה אתה מעיד בעצמך, והנה לפנינו עדות רביעית...

לגבי חושך לציון מאוד קל להשיג דרשת כי תשא תשסד.

כאמור סיפורים שמספרים כמה ניקים עלומים לא מעלים ולא מורידים, בפעם המי יודע כמה...

הרב נחלי אפרסמון, התוכל לצטט ההודעה מהקישור שהבאת, כולל מה שכתבת "סתיו"?

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ו' מאי 03, 2019 3:28 am

כמובן שאני מוחה על ביזוי גדול הדור.
הרב עובדיה, למרבה הצער, זילזל בכל מי שלא חשב כמותו. להלן אוסף התבטאויות מפיו של הרב עובדיה, על גדולי הדור ורבנים שונים:

● על מרן החזון איש זצ"ל: "זה לא חזון איש, זה חזון אשה" (דרשה, מופיעה בדיסקים של מעדני מלך, דיסק 2 שיעור 13).

● על גדול הפוסקים הספרדיים, מרן הרב בן ציון אבא שאול זצ"ל: "עשה עצמו שלא ידע את יוסף... ושרא ליה מריה (יסלח לו אלוקים)... וכל פלפולו של האור לציון אין לו שחר" (יביע אומר חלק ט). על ספרו אמר: "זה לא אור לציון, זה חושך לציון" (דרשה).

● על מרן הגאון המקובל האלוקי, מרן הרב מרדכי אליהו זצ"ל: "זה לא תלמיד חכם אומר דברים כאלה - זה בושה וחרפה לומר דברים כאלה. דברים תמוהים מאוד. כבר כתבתי בספרי נגד זה" (דרשה).

בספר (חזון עובדיה ט"ו בשבט) מכנה הרב עובדיה את הרב אליהו "אחד המתיימר להיקרא 'רב'", ובהתייחס לפסק הלכה של יריבו ההלכתי הוא מוסיף בלעג "לא יאומן כי יסופר וכל השומע יצחק לו".

● על ראש אבות בתי הדין של העדה החרדית, מרן הגאון הרב משה שטרנבוך שליט"א: "אחד, שמו שטרנבוך, שמעתם עליו? זה שטרנבוך חיבר ספר, נגד אלה שהולכות עם מטפחת. אלא, צריך ללכת עם פאה נכרית. איזה שוטה, איזה בהמה... זה בן אדם לא נורמלי" (מתוך דרשה מוקלטת שהתפרסמה ברבים. הנ"ל מכוון גם כלפי החזון איש, הגר"ח קניבסקי, הגר"ש משאש, הגרב"צ אבא שאול, הגרמ"י לפקוביץ, הגר"ב זילבר, הגר"מ גרוס, מוהרא"ש, הרבי מליובאוויטש, הגר"י קאפח, ועוד רבים שאחזו בדעה זו שצריך ללכת עם פאה).

● על הרב יצחק רצאבי שליט"א, מפוסקי יהדות תימן: "והנה גם הלום ראיתי ל"אברך אחד" בשם ר' יצחק רצאבי... שמכרכר בכל עוז להחזיק במנהג שנהגו קצת מיוצאי תימן".

● על הרב יצחק ברדא שליט"א: "הרהיב עוז לצאת נגד מרן... וכבר היכה הגר"ש משאש על קודקודו... וידעתי בני ידעתי כי הנ"ל עומד במרדו וממשיך לפסוק גם בעניינים אחרים נגד פסקי מרן השולחן ערוך, וכל יראי ה' יתרחקו מהוראותיו" (חזון עובדיה, חנוכה).

● על הרב אליהו תופיק שליט"א: "אברך אחד... לא זכה לשמש כל צרכו, שיצא בספרו 'קול אליהו' לחתור אחר ספרי 'יביע אומר' אשר טפחתי ורביתי בעמל ויגיעה והוא כאפרוח שלא נפתחו עיניו... נער בער... כל מה שכתב האברך הנ"ל דצווח ככרוכיא על דברינו, דבריו מהבל ימעטו ובמקום שעמד לא ישב... והוא כמתלהלה יורה זקים" (יביע אומר).

● על האברך הרב דוד טהרני אמר הרב עובדיה כי מדובר ב"תלמיד המבעט ברבותיו".

● על הרב אמנון יצחק שליט"א, מזכה הרבים: "הקדיח תבשילו. אין לו יראת שמים. הוא קורא את עצמו חכם. חושב את עצמו גבוהה גבוהה, שהוא מנהיג, צריך לדעת שהוא מתייהר והקדוש ברוך הוא משפילו" (דרשה).

● על מרן הראשון לציון, רבי שלמה משה עמאר שליט"א: "אדם מכניס סכין בלב חברו ואומר עשיתי לשם שמים... הוא היה פה והבטיח לי שהוא יתמוך במועמד שלי לרב הראשי. אדם שכותב שהוא קטן ונבזה ומודיע בהכנעה שכל מה שהוא עשה זה רק לשם שמים, כותב לי שהוא עשה לי את זה רק בתנאי שלא תוקן עד הרגע האחרון, הוא מסכים לשמוע לי אבל הוא עושה לי תנאים, מה זה?"

● על הרב דוד סתיו - רב היישוב שוהם: "אין לו יראת שמים בכלל... אין לו חלק לעולם הבא... מסוכן ליהדות, מסוכן לרבנות, מסוכן לתורה... אדם רשע" (דרשה).

עובר ושב

הודעהעל ידי עובר ושב » ו' מאי 03, 2019 3:29 am

נחלי אפרסמון כתב:זה מילה במילה משם מחילה

הציטוטים הם אותם ציטוטים (מה רצית, שאשנה מהמקור?) אבל הטקסט שכתבתי כאן לא מופיע בשום מקום בעולם (כעת אני רואה שציטטת, אז הנך רואה לבד את ההבדל).

ולא המציאו אותם גולשים מכיכר השבת. העיתונאי אבישי בן חיים הביא כמה ציטוטים כאן, בכתבה משנת 2007:

https://www.makorrishon.co.il/nrg/onlin ... 6/090.html

וכאן יש ציטוטים רבים מהרב עובדיה על אנשים שונים, כולל רבנים (אתר ויקציטוט):

https://he.m.wikiquote.org/wiki/עובדיה_יוסף

ומי שמצוי קצת בספרי הגר"ע, כבר יודע בע"פ מה שכתב על הרב תופיק, והרב ברדא, והגר"מ אליהו, והגרב"צ אבא שאול, וכו'.
נערך לאחרונה על ידי עובר ושב ב ו' מאי 03, 2019 3:30 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חזור אל “פסח”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אחד הרבנים ו־ 28 אורחים