מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצלת חיי אדם

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
אש משמים

הצלת חיי אדם

הודעהעל ידי אש משמים » ה' מאי 30, 2019 10:04 pm

ידוע ומפורסם שיש חיכוך גדול בין גופי ההצלה השונים מד"א ו'איחוד הצלה' מזה זמן רב.
איני רוצה להיכנס לטענות של שני הצדדים אלא להשלכות הנוראיות הנגרמות עקב כך. (מד"א מסרבים בתוקף להעביר את הקריאות שהם מקבלים ל'איחוד הצלה' ולאחר שנעשה רעש גדול מזה הסכימו בתנאים מסוימים לתת פרטים לכוננים מסוימים).

מעשה שראיתי בעיני. לא יאומן כי יסופר ממש!!!
כונן של 'איחוד הצלה' קיבל קריאה דחופה למקרה של איבוד הכרה ברחוב בו הוא גר, אך נאמר לו שהיות והקריאה הגיעה ע"י מד"א אין להם פרטים יותר ממוקדים איפה בדיוק המקום (מספר בניין וקומה). אותו כונן יצא בדחיפות לרכבו והתחיל בנסיעה לאורך הרחוב כדי לראות אולי יראה אדם ברחוב שיכוון אותו לבניין המדובר תוך כדי התקשרות עם מד"א ע"מ לדעת את המקום המדויק, אך מד"א אינם מעבירים את המידע והשעון ממשיך לרוץ.. לפתע ראה הכונן ניידת 'טיפול נמרץ' של מד"א שבאה לבניין הממוקם שני בניינים ממקום מגוריו!! אך בצד השני שעדיין לא סרק ובכך הגיעה העזרה באיחור ניכר. לאחר מספר דקות הגיעה גם ניידת משטרה ויותר מאוחר נתלו מודעות אבל על פתח הבניין.

הלקח הנלמד הוא, הנזק האדיר הנגרם ממחלוקת של כבוד וכסף עד כדי איבוד חיי אדם ממש!
אך חשוב מכך לדעת להבא, שבכל מקרה של סכנה ופיקוח נפש יש לטלפן בנפרד גם ל'איחוד הצלה' שמחמת ריבוי הכוננים ופריסתם בארץ יכולים להגיע כמה דקות קודם ולמנוע מקרי מוות.

המצב נראה כאבסורד שאין כדוגמתו ונעשו מאמצים רבים כדי לישב את ההדורים אך כנראה שדם האדם לא חשוב מספיק.
מכאן תצא קריאה לכל מי שביכולתו לפעול בעניין הסכסוך בין גופי הצלת החיים ע"מ שלא יקרו מקרים דומים ח"ו ויהיה זה הצלת חיים לרבים וזכות זו תעמוד לו ולזרעו עד עולם בוודאי.
אין לי מילים כדי לתאר את חוסר האונים הנוראי של אדם היכול להציל את שכנו לרחוב ורק בגלל ריב וסכסוך מטופש על כ"כ (כסף כבוד) לא יכל לתת מענה ולהציל את חייו.

מן השמים ינוחמו האבלים עד עת יקיצו נרדמים.
בכאב רב ולב דואב.
אש משמים
(אם ישנה בעיה בניסוח ההודעה או בעצם היותה אבקש מההנהלה הכבודה להודיעני בפרטי)

אש משמים

Re: הצלת חיי אדם

הודעהעל ידי אש משמים » ו' מאי 31, 2019 10:37 am

קבלתי כמה פניות הטוענות כי קיים מצב הפוך לעיתים ולכן אני מבהיר שאין לי צד בעניין אלא מעשה שהיה כך היה לנגד עיני.
גם בהודעתי הקודמת כתבתי שכדאי להודיע גם לגוף הצלה נוסף מלבד מד"א ולא זו אף זו קתני.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 89 אורחים