מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אשכול קבצים ופרפראות

מילתא דתמיהא, בשורת ספרים חדשים, עיטורי סופרים ומטפחת ספרים.
כרמי שלי

Re: ספרים, מאמרים ופרפראות

הודעהעל ידי כרמי שלי » א' מאי 12, 2019 5:42 pm

זאב ערבות לעיל כתב:בקובץ הראשון מופיע מאמר מאת רב שלמה יהודה לייב הופמן על שיבושי קיטועים בסידור התפילה (איני יודע מי המחבר ומהיכן המאמר).

נעתק זה המאמר (ובאיכות משופרת) קודם לכן באתרן, וזה מקורו.

זאב ערבות

אשכול קבצים ופרפראות - ב

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' מאי 22, 2019 5:05 am

אשכול זה נועד להעלאת חומר מענין מכל הבא ליד והוא המשך לאשכול זה viewtopic.php?f=7&t=41255#p474882. כפתיחה מצורף קובץ חשוב בשם המהרש"ל והים של שלמה מאת רב מאיר רפלד ז"ל (ר"ג תשנ"א), והיא עבודת הדוקוטורט שלו ששלח לי לפני מספר שנים שכן היינו מתכתבים במקצת למרות שהיה קשה עליו עקב מצבו הרפואי.
ראו בהודעה זו: viewtopic.php?f=7&t=21655&p=212726&hilit=%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A8+%D7%A8%D7%A4%D7%9C%D7%93#p212726
ייש"כ לרב אוצר החכמה שהעיר את תשומת לבי שספר זה מופיע באוצר החכמה, אך כידוע לא לכולם יש וכן לא ניתן להוריד במכה אחת יותר מעשרים עמ'. וכן נמצא באוצר ספרו נתיבי מאיר המכיל הרבה מאמרים מעניינים וחשובים. וכעת בתשפ"א נדפס בתבנית ספר ע"י משפחת המחבר ז"ל.
קבצים מצורפים
מאיר רפלד, המהרש''ל וה''ים של שלמה'', אוניברסיטת בר אילן, חשון תשנא, חסר עמ' 242.pdf
(11.03 MiB) הורד 788 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:28 pm, נערך 4 פעמים בסך הכל.

זאב ערבות

Re: אשכול קבצים ופרפראות - ב

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יוני 07, 2019 4:48 pm

ליקוטי נפש החיים שער ד' - מעלות שזוכין ע"י לימוד התורה מאת בני יעקב נ"י.
קבצים מצורפים
ליקוטי נפש החיים שער - ד.pdf
(206.03 KiB) הורד 511 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:29 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מתון

Re: אשכול הקבצים -ב

הודעהעל ידי מתון » ו' יוני 07, 2019 4:53 pm

זאב ערבות כתב:ליקוטי נפש החיים שער ד' - מעלות שזוכין ע"י לימוד התורה (המלקט: בני יעקב נ"י).

דבר בעתו, מה טוב!

תשח"ח לר' זאב שליט"א ובנו המלקט. זה הקטן גדול יהיה!

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

Re: אשכול הקבצים -ב

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' יוני 10, 2019 10:44 am

זאב ערבות כתב:ייש"כ לרב אוצר החכמה שהעיר את תשומת לבי שספר זה מופיע באוצר החכמה, אך כידוע לא לכולם יש וכן לא ניתן להוריד במכה אחת יותר מעשרים עמ'.

יישר כח לידידינו החביב ר' זאב. יוזמה ברוכה!
באמת אתה צודק כדאי להעלות את כל ספרי אוצר החכמה לפורום

מצורף ספר אבות דר' נתן דפוס ראשון
אבות דרבי נתן דפור.PDF
(8.2 MiB) הורד 565 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יוני 11, 2019 6:46 pm

בספר קנייני חיים על מ"ח קניני תורה עובדות מהגרח"ק (יחד עם הספר תורתו מגן לנו מר' יצחק אוהב ציון) בקנין "במקרא" מביא את הסיפור הידוע שנשאל כמה פעמים נזכר משה במקרא. ראשית יש שם טעות וצ"ל שהשיב שיש 612... ובפסקה השניה מובא מעשה משעשע עם תכנת אוצר החכמה! (דרך אגב המהדורה של הספר שבידי היא הוצאה מיוחדת שחולקה לידידי ותומכי הוצאת ארטסקרול עם עטיפת נייר מסביב לכריכה, דף ההקדשה מצורף בקובץ).
קבצים מצורפים
במקרא.jpg
במקרא.jpg (23.16 KiB) נצפה 25077 פעמים
במקרא1.jpg
במקרא1.jpg (107 KiB) נצפה 25077 פעמים
שוטנשטין.pdf
(160.94 KiB) הורד 515 פעמים

סמל אישי של המשתמש
מאיר סובל
שם מלא: פלוני אלמוני

הודעהעל ידי מאיר סובל » ג' יוני 11, 2019 7:09 pm

כמובן שכתוב שם ההיפך מהסיפור במקור, כי שהגרח"ק אמר 614 והמחשב 612, זה איפכא מהמציאות.
נערך לאחרונה על ידי מאיר סובל ב ג' יוני 11, 2019 7:22 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יוני 11, 2019 7:18 pm

מאיר סובל כתב:כמובן שכתוב שם ההיפך מהסיפור במקור, כי שהגרח"ק אמר 114 והמחשב 112, זה איפכא מהמציאות.

מבחינה לוגית צ"ל שבתורה כתוב 612 פעמים משה ופעמיים האותיות מ-ש-ה אך במשמעות אחרת והמחשב לא מבין והפליט 614! אך כעת בדקתי בקונקורדנציה ומובא שמשה מופיע במקרא 770 פעמים וצ"ע אם השואל התכוון למשה בחומש בלבד או גם כולל נ"ך. ומעניין שהאותיות מ-ש-ה רצוף לא מופיעות יותר במקרא. למשל המלה משהו אינה מקראית.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' יוני 11, 2019 7:43 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יוני 11, 2019 7:34 pm

מישהו הראה לי שני עותקים של הספר מעשה חושב על מלאכת המשכן מרבינו עמנואל חי ריקי בעל משנת חסידים הוצאת ר' ישראל חיים בלומנטל ובסופו ספר המשכן וכליו וקונטרס בגדי כהונה מהנ"ל.
הספר נדפס בירושלים תשכ"ד אך שני הקונטרסים בסוף בשנת תשכ"ה למרות שבאותה כריכה. והנה בין שני העותקים (למרות שאין שינוי בשנת הדפוס) יש כמה שינויים כפי שצילמתי ומובאים בקובץ. הצילום מהעותק האחד בא בראשונה ולאחריו מהשניה והדבר תמוה ביותר.
והנה באוצר החכמה מופיע הספר הנ"ל עם שני הקונטרסים בסופו כפי הצילום המופיע כאן ראשונה (כלומר מי שמעוניין יעשה הדפסה ויוסיף את התמונות שאינם במהדורה שברשותו) אך יותר מעניין שהקונטרסים מופיעים אף בפני עצמם כל אחד לבדו (לפי מהדורת הצילום הראשונה שאני מביא בקובץ) אם כי בגדי כהונה בשער מופיע שנדפס בניו יורק אך לא מופיעה שנת הדפוס.
קבצים מצורפים
מעשה חושב.pdf
(730.71 KiB) הורד 494 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:32 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

פייביש אופטובסקי

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ד' יוני 12, 2019 2:26 am

לפני למעלה מ-25 שנים סיפר לי בנו של המחבר -הרב בלומנטל- (מתגורר בטורונטו) שקמו אנשים והדפיסו את החוברות של אביו בלי רשותו. אני זוכר שהוא קימץ במילים ולא רצה לפרט, אך זה היה רוח דבריו.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ד' יוני 12, 2019 3:30 am

זאב ערבות כתב:אשכול זה נועד למלאת את החלל הריק שנוצר עקב חיסולו בלא עת של אשכול הקבצים. הוא נועד להעלאת חומר מענין מכל הבא ליד. כפתיחה מצורף קובץ חשוב בשם המהרש"ל והים של שלמה מאת רב מאיר רפלד ז"ל (ר"ג תשנ"א), והיא עבודת הדוקוטורט שלו ששלח לי לפני מספר שנים שכן היינו מתכתבים במקצת למרות שהיה קשה עליו עקב מצבו הרפואי.
ראו בהודעה זו: viewtopic.php?f=7&t=21655&p=212726&hilit=%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A8+%D7%A8%D7%A4%D7%9C%D7%93#p212726
ייש"כ לרב אוצר החכמה שהעיר את תשומת לבי שספר זה מופיע באוצר החכמה, אך כידוע לא לכולם יש וכן לא ניתן להוריד במכה אחת יותר מעשרים עמ'. וכן נמצא באוצר ספרו נתיבי מאיר המכיל הרבה מאמרים מעניינים וחשובים.

תודה!

לפי פשוטו

הודעהעל ידי לפי פשוטו » ו' יוני 14, 2019 2:27 pm

מילי דאבות אייזנשטיין (1).pdf
תולדות משפחת אייזנשטיין והמסתעף
(5.74 MiB) הורד 1108 פעמים

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ב' יוני 17, 2019 5:41 pm

מצ"ב קונטרס מפרק הרים, שיעורים על מלאכות דש ומפרק מאת הרב נתנאל ניר
[בעבר העליתי את הקונטרסים על הלכות בורר, הטמנה וחנוכה: viewtopic.php?t=44561#p532652]

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יוני 23, 2019 5:08 pm

למי שאינו מתעניין בספר עשייתו של גדול, העליתי כאן viewtopic.php?f=51&t=46256&start=120#p555506 את הספר אנטומיה של חרם מאת רב נתן קמנצקי. הספר נדיר ביותר וכדאי להוריד אותו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יוני 25, 2019 5:05 am

לפניכם קונטרס נדיר שיש ממנו רק כחמשה עותקים. הקונטרס נעתק מכ"י המחבר ונכרך בכריכה ספירלית ונמסר לי ע"י נכד המחבר שנתן רשות להעלותו לפורום. מדובר בספר בשם תורת אברהם - חידושי תורה ותולדות של זקנינו אברהם בן דוד סתהון זצ"ל (כך מופיע בכריכה בלי תואר רב). - חשון תשס"ד. כפי שניתן לראות בתוכן הענינים יש כמה דפי תולדות באנגלית, קצת דרשות על התורה, עניני הלכה, הלכות איסור והיתר מר' שלמה סתהון, פסקי דין ותשובות שקבל המחבר מרב חיים טוויל, ר' שמואל סתהון, ר' רפאל שלמה סילוירה, ר' יוסף ידיד הלוי, ר' מאיר וואעקנין, ר' עובדיה הדאיה, ליקוטים שונים ובסופו, צוואת המחבר ותשובת חכם רבי בן ציון אבא שאול אודות הצוואה. וכן כמה מכתבי תורה מר' רפאל שלמה סילוירה.
בתחילה יש תיאור קצר של תולדות המחבר באנגלית שנולד בסוף המאה ה19 בחלב והיגר לארה"ב בסוף ימיו ויסד את בית הכנסת סתהון בברוקלין.
יש הקדמה נוספת מנכד המחבר ר' דוד סתהון המתארת את תוכן הכתבים ובסופה סיפור מענין ששמע מחכם אברהם הררי רפול (הדוד של רב יוסף ורב אברהם הררי רפול מברוקלין). לפני עשרים שנה (משמע לפני 35 שנה) כשר' רפול היה בשנות התשעים כשביקר בארץ התפלל אתו בערב שבת ולאחר התפילה נגש לברכו בברכת שבת שלום. ר' הררי רפול שאל אם הוא ממשפחת ר' אברהם סתהון וענה שהוא הנין שלו. אז ר' הררי רפול אמר שיש לו סיפור לספר אודותיו: ר' אברהם סתהון התפלל באחד ממסעיו באיזה בית כנסת ורב בית הכנסת נוכח לראות שהוא בוכה בתחילת התפילה. הוא נגש אליו ושאל אם הכל בסדר? וענה לו שכך מנהגו כל בוקר בזמן ברכת התורה כשאומר צאצאינו וצאצאי צאצאינו מבקש מהקב"ה שיהיו ת"ח. והוסיף: את בני אני מכיר ומנסה לחנכם בדרך התורה, אך איני יודע אם אזכה לראות אי פעם את נכדי, אז אני בוכה כל יום עבורם שאף הם ילכו בדרך התורה. כעת, הוסיף רב הררי רפול אני רואה שהבכיה של הסבא רבה שלך לא היתה לשווא ואפילו הנינים הולכים בדרך התורה.
קבצים מצורפים
תורת אברהם - סתהון.pdf
(1.97 MiB) הורד 573 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יוני 28, 2019 4:54 am

כידוע הגרח"ק מורה לשואלים אותו בעניני שמות לתת שם מהתנ"ך, והגר"י זילברשטיין באחד מספריו מביא עובדה שבפרשת נשא אחד שנולד לו בת חיפש בפרשה ולא מצא שם והגרח"ק אמר לו שיקרא לה הצלפפונית כשם אמו של שמשון הנזכרת בהפטרה כמובא בב"ב צא ע"א.
כעת יצא לאור שני ספרים בכריכה אחת, הראשון קונטרס דבר צבי - רשימות א"י מרב צבי הירש מייזליש אב"ד ווייצען, ובסופו ספר בנין מנחם - על א"ם הדרך מבנו רב אלעזר מנחם מענדל מייזליש ובעמ' קצ"ח מביא שני סיפורים בעניני שמות והראשון עם השם הצלפפונית.
קבצים מצורפים
בנין מנחם.pdf
(1.77 MiB) הורד 497 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 05, 2019 4:18 pm

הספר שו"ת אור יצחק מר' יצחק עבאדי ב חלקים (וחלק נוסף על הלכות נדה, שלשתם באוצר) עורר מספר פולמוסים. ר' יואל קטן מסר לי (וברשותו אני מעלה כאן) קונטרס הערות על הספר משנת תשס"..., תשובות של רב אחד על הערותיו ותשובות רי"ק לרב הנ"ל.
הקבצים הם היינו הך רק בפורמט שונה
קבצים מצורפים
הערות על שות אור יצחק.pdf
(205.15 KiB) הורד 580 פעמים
הערות על שות אור יצחק עבאדי.doc
(65.5 KiB) הורד 557 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב א' יולי 07, 2019 10:58 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ו' יולי 05, 2019 5:12 pm

זאב ערבות כתב:הספר שו"ת אור יצחק מר' יצחק עבאדי ב חלקים (וחלק נוסף על הלכות נדה, שלשתם באוצר) עורר מספר פולמוסים. ר' יואל קטן מסר לי (וברשותו אני מעלה כאן) קונטרס הערות על הספר, תשובות של רב אחד על הערותיו ותשובותיו של רי"ק לרב הנ"ל.

זה מכבר שהשו"ת הנ"ל מריח לי מאד זר ומוזר.
אך בעצם לא צריך הרבה, קביעתו הנחרצת 'בבית הכסא כשאינו נפנה מותר לדבר', בעצם כבר אומרת הכל.
למה הספרים האלה נמצאים בכלל באוצר?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' יולי 07, 2019 7:35 pm

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:34 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2019 2:12 am

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:35 pm, נערך 5 פעמים בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2019 4:40 am

קבלתי במייל את הקובץ המצורף מהספר אמת ומשפט על הלכות אונאה מר' אשר מרדכי רובין שנדפס כעת בברוקלין וראוי לעיין בד"ה אחרי הדברים וד"ה וב"ה שהספר, בענין חיפוש במאגרים אלקטרוניים.
קבצים מצורפים
אמת ומשפט.pdf
(1.55 MiB) הורד 498 פעמים

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' יולי 08, 2019 1:18 pm

לענין כתב:
זאב ערבות כתב:הספר שו"ת אור יצחק מר' יצחק עבאדי ב חלקים (וחלק נוסף על הלכות נדה, שלשתם באוצר) עורר מספר פולמוסים. ר' יואל קטן מסר לי (וברשותו אני מעלה כאן) קונטרס הערות על הספר, תשובות של רב אחד על הערותיו ותשובותיו של רי"ק לרב הנ"ל.

אך בעצם לא צריך הרבה, קביעתו הנחרצת 'בבית הכסא כשאינו נפנה מותר לדבר', בעצם כבר אומרת הכל.

מקובלני שכל רב מיקל מסוג הזה יש לו תמיד איזה חומרה משונה גם כן, ידוע למישהו במה הוא מחמיר?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2019 5:12 pm

קראקובער כתב:
לענין כתב:

מקובלני שכל רב מיקל מסוג הזה יש לו תמיד איזה חומרה משונה גם כן, ידוע למישהו במה הוא מחמיר?

האם לא נאמר כח דהיתרא עדיף? להחמיר כל אחד יכול. דבר מעניין, כל רב שמיקל בד"כ בפסיקותיו מיד שוללים אותו. בנוגע לרב עבאדי עצמו למרות היותו ממוצא ספרדי נתחנך במוסדות ליטאיים ולא אחר מאשר הגר"א קוטלר מינה אותו לפוסק הישיבה (ובאותם ימים זאת אומרת הפוסק של ליקווד. האם הגר"א טעה בהערכתו אותו? הוא היה ידוע בקולותיו גם באותה תקופה.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' יולי 08, 2019 5:18 pm

קראקובער כתב:
לענין כתב:

שעטנז ב- baseball gloves

נחלי אפרסמון

הודעהעל ידי נחלי אפרסמון » ב' יולי 08, 2019 5:24 pm

בברכה המשולשת כתב:
קראקובער כתב:
לענין כתב:

שעטנז ב- baseball gloves

תרגם

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ב' יולי 08, 2019 5:38 pm

נחלי אפרסמון כתב:
בברכה המשולשת כתב:
קראקובער כתב:
לענין כתב:

שעטנז ב- baseball gloves

תרגם

כפפה המשמשת למשחק כדור-בסיס

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2019 5:48 pm

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' דצמבר 20, 2021 4:58 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' יולי 08, 2019 6:37 pm

זאב ערבות כתב:האם לא נאמר כח דהיתרא עדיף? להחמיר כל אחד יכול. דבר מעניין, כל רב שמיקל בד"כ בפסיקותיו מיד שוללים אותו. בנוגע לרב עבאדי עצמו למרות היותו ממוצא ספרדי נתחנך במוסדות ליטאיים ולא אחר מאשר הגר"א קוטלר מינה אותו לפוסק הישיבה (ובאותם ימים זאת אומרת הפוסק של ליקווד. האם הגר"א טעה בהערכתו אותו? הוא היה ידוע בקולותיו גם באותה תקופה.

הוא בהחלט שונה מרבנים מקילים אחרים, לא ראיתי מה שר' יואל קטן העיר? ובכלל הספר שלו לא מרשים במיוחד, הוא התמנה בתור מו"ץ ולא בתור פוסק.
בברכה המשולשת כתב:
שעטנז ב- baseball gloves

הרי לובשים את זה ביד שמאל וזה לכאורה שינוי...

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 08, 2019 6:55 pm

קראקובער כתב:
זאב ערבות כתב:האם לא נאמר כח דהיתרא עדיף? להחמיר כל אחד יכול. דבר מעניין, כל רב שמיקל בד"כ בפסיקותיו מיד שוללים אותו. בנוגע לרב עבאדי עצמו למרות היותו ממוצא ספרדי נתחנך במוסדות ליטאיים ולא אחר מאשר הגר"א קוטלר מינה אותו לפוסק הישיבה (ובאותם ימים זאת אומרת הפוסק של ליקווד. האם הגר"א טעה בהערכתו אותו? הוא היה ידוע בקולותיו גם באותה תקופה.

הוא בהחלט שונה מרבנים מקילים אחרים, לא ראיתי מה שר' יואל קטן העיר? ובכלל הספר שלו לא מרשים במיוחד, הוא התמנה בתור מו"ץ ולא בתור פוסק.
בברכה המשולשת כתב:
שעטנז ב- baseball gloves

הרי לובשים את זה ביד שמאל וזה לכאורה שינוי...

לא באתי להצדיק אותו ואת פסיקותיו, ולא כתבתי שום דבר שבח על ספרו. תשאל כל אחד מליקווד באותה תקופה ויאמר לך שהוא היה הפוסק של כל עניני הישיבה והעיר שהיתה בעצם הישיבה. באותה תקופה התגוררו מעט מאד אנשים בליקווד שלא היו שייכים לישיבה. רק לפני כ30 שנה או קצת יותר החלה ההגירה ההמונית אליה מברוקלין וממקומות אחרים עד שהיום היא בסדר גודל של עיר ואם בישראל המשתרעת על פני שטח ענק ולמרבית התושבים אין שייכות לישיבה אלא יש שם קהילות ואדמורים עצמאיים.
השאלה היותר חשובה היא מדוע הגר"א מינה אותו לפוסק הישיבה למרות שהיה ידוע בפסיקותיו המיקילות? האם לא היו ת"ח אחרים בעלי שיעור קומה?
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:37 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ב' יולי 08, 2019 8:17 pm

זאב ערבות כתב:
זאב ערבות כתב:ספר ישראל והעמים מאת הצב"י ישראל הלוי באאמו"ר יעקב אביגדור שליט"א!
פה בארץ הקודש ציון המצוינת תובב"א
ביוזמת ובהדרכת מכון דעת תורה
בשנת ה' אלפים תשס"ט לפ"ג
לבאר גדרי יחסינו וגישתינו אל העמים...

מעניין שספר זה הורד רק 11 פעם. מומלץ להוריד לפחות חלק אחד ולעיין במקצת. ספר יוצא דופן. הנה כותרת המשנה המלאה מדף השער.

באמת מרתק ונותן הרבה חומר למחשבה (האם יש מקור ל'אהבת האדם'?), הבעיה שהוא קצת מאריך. תודתנו לרב זאב היקר שהתאמץ מאד בשבילנו!

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ד' יולי 10, 2019 5:18 pm

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' דצמבר 20, 2021 4:59 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ו' יולי 12, 2019 11:08 pm

לענין כתב:

שמעתי שגם התיר רכיבה על אופניים בשבת

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 15, 2019 5:36 am

היום ראיתי בחנות לספרים משומשים את ספר סדר הדורות שהדפיסה הוצאת לוין אפשטיין בשנת תש"ל. זו מהדורה קודמת לזו של נפתלי משכיל לאיתן ויש שם הקדמה של 3 עמ' על המחבר. הרי היא לפניכם. האם ידוע איזו מהדורה היא זו ומי כתב את ההקדמה? (ראו כאן viewtopic.php?f=7&t=45793#p561367)
קבצים מצורפים
סדר1.jpg
סדר1.jpg (21.05 KiB) נצפה 23411 פעמים
סדר2.jpg
סדר2.jpg (129.62 KiB) נצפה 23411 פעמים
סדר3.jpg
סדר3.jpg (141.23 KiB) נצפה 23411 פעמים
סדר4.jpg
סדר4.jpg (123.27 KiB) נצפה 23411 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ג' יולי 16, 2019 6:29 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' יולי 15, 2019 6:43 am

זאב ערבות כתב:היום ראיתי בחנות לספרים משומשים את ספר סדר הדורות שהדפיסה הוצאת לוין אפשטיין בשנת תש"ל. זו מהדורה קודמת לזו של נפתלי משכיל לאיתן ויש שם הקדמה של 3 עמ' על המחבר. הרי היא לפניכם.

ואגב, אזכיר שבספר הנודע 'להשאר יהודי' מהרב יצחק זילבר [נמצא באוצה"ח], מסופר שם מעשה נורא מהקומניסטים כשניסו להרוס את קברו של בעל 'סדר הדורות' במינסק, לא ראיתי מובא הסיפור ברשימת תולדותיו של בעל סדר הדורות

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 15, 2019 6:55 am

סדר זמירות לשבת דפוס ראשון (צילום) פראג ער"ה ומצורף לו בסופו זמירות לרבינו המהרש"ל ופירושו ויניציה שס"ג - מזכרת נישואין של חיים שמואל יצחק ורחל טאבאק תשס"ו. בקובץ המצורף הזמירות למהרש"ל וביאורו וההקדמות.
דבר מעניין שנהוג בהרבה חתונות לחלק למוזמנים איזה ספר ובהרבה מקרים אלו ספרים חשובים ונדירים שבבעלות בעלי השמחה ולא נדפסים יותר ורובם מוצאים את מקומם בגניזה. חבל על דאבדין ולא משתכחין.
קבצים מצורפים
זמירות לשבת.pdf
(1.41 MiB) הורד 532 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:41 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' יולי 15, 2019 7:24 am

ספרון ליקוט מספר המקנה מכ"י מאת רבי יוסלמן מרוסהיים. השתדלות רבי יוסלמן נגד גירושי הקהלות עלילות ומסירות והצלת הקהלות וביאור מאמרי חז"ל.
קבצים מצורפים
המקנה.pdf
(1.53 MiB) הורד 600 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ג' יולי 16, 2019 12:18 am

ספר הצבי והצדק (נמצא באוצר). כתבי הרב צבי הירש דאכאוויטץ, מאמרים בהלכה, שו"ת דרשות וביאורים על החומש. גבעתיים תשע"ח (נדיר למצוא ספר שמאחרי השער כתוב גבעתיים! ואם בגבעתיים עסקינן ליהווי ידוע שבמשך תקופה קצרה הייתי שם דוור ובזמנו היתה ידועה כעיר היחידה בישראל שאין בה מקרי סעד).מאחרי דף השער כתוב שהיה תלמיד הח"ח ורב רפאל מוואלוזין והיה ברבנות בווילנא ואח"כ בברוקלין במשך 30 שנה. הספר נדפס מכ"י ויש בו הסכמה אחת מעניינת ביותר מר' דוד קאהן והרי היא לפניכם (תראו מה שהוא מביא בשם הגר"ח מוואלוזין והחזון איש).
קבצים מצורפים
הסכמה.jpg
הסכמה.jpg (126.71 KiB) נצפה 23278 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' אפריל 28, 2022 4:41 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קאצ'קלה

הודעהעל ידי קאצ'קלה » ג' יולי 16, 2019 6:25 pm

זאב ערבות כתב:היום ראיתי בחנות לספרים משומשים את ספר סדר הדורות שהדפיסה הוצאת לוין אפשטיין בשנת תש"ל. זו מהדורה קודמת לזו של נפתלי משכיל לאיתן ויש שם הקדמה של 3 עמ' על המחבר. הרי היא לפניכם. האם ידוע איזו מהדורה היא זו ומי כתב את ההקדמה?

הוא צילומו של מהדורת ווארשא תר"ל או תרל"ו. לוין-אפשטיין חזרו והדפיסו את הספר במתכונת זו כמה וכמה פעמים במהדורות צילום וסטנסיל, עוד משנות התר"נ ואילך.
ההקדמה הנ"ל היא תמציתם של דברי ר"נ משכיל לאיתן בתולדות המחבר שבהוצאתו, ואיני יודע מי ערך אותה.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ד' יולי 24, 2019 1:39 am

זאב ערבות כתב:שאלה: ברצוני להעלות מדי פעם הסכמות מעניינות ומיוחדות, האם לעשות זאת כאן או באשכול חדש המיוחד לכך?

יתכן ויהיו שייכם לכאן viewtopic.php?f=7&t=20657&hilit=%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%9E%D7%95%D7%AA

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2019 4:51 am

סיפור יפה על שידוך עם הגריש"א המופיע בהקדמת ספר גן נעול מר' יעקב לוי על הלכות קדושה
קבצים מצורפים
שידוך1.jpg
שידוך1.jpg (113.83 KiB) נצפה 22643 פעמים
שידוך.jpg
שידוך.jpg (46.99 KiB) נצפה 22643 פעמים
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 26, 2019 5:02 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “מטפחת ספרים ועיטור סופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 230 אורחים