מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

'התעלפות' פתאומית של מכשיר הסוללרי

גליונות שבועיים להורדה. עצה ותושיה בעניינים טכניים
חד ברנש

'התעלפות' פתאומית של מכשיר הסוללרי

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' ספטמבר 10, 2019 7:31 pm

יש בידי מכשיר סוללרי 'אברכי', של חברת סמסונג. הוא משרת אותי נאמנה מזה מזה שש-שבע שנים ואולי יותר.
אבל לאחרונה תקפה עליו חולשה או זקנה, ומדי פעם הוא נכבה לגמרי, כאילו הוציאו לו את הסוללה. זה קורה בלי שום סיבה.
חבל לי להיפרד ממנו. אני התרגלתי למכשיר והוא התרגל אלי. אבל התעלפויותיו התדירות מטרידות אותי. מישהו מכיר את התופעה? יכול לייעץ מה לעשות? יש לי הרגשה שזו בעיה ב'מגעים' של הבטריה עם המכשיר. מה עושים?

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

Re: 'התעלפות' פתאומית של מכשיר הסוללרי

הודעהעל ידי איתן » ג' ספטמבר 10, 2019 8:27 pm

בת כמה הסוללה של הפלאפון שלך (כמובן ש"בריאות" הסוללה אינה תלויה רק בגילה)?
אצלי הייתה בעיה דומה בפלאפון שלי (וגם תקלות בתצוגת טעינת הסוללה וחיי סוללה קצרים).
אתמול החלפתי את הסוללה הישנה - ולכאורה הבעיה נפתרה.
(אני גם חשבתי שאולי בעיה במגעים - אז נתתי מכות לפלאפון ונפנפתי אותו - והוא לא נכבה. אבל בזמן שהייתי מתקשר למישהו - אז היה הסיכוי ל"התעלפות", במיוחד עם הסוללה שאינה מלאה (ואז ה"התעלפות" עם הזמן הגיע לגדר של וודאי). כך הבנתי שהבעיה לא במגעים).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' ספטמבר 10, 2019 9:32 pm

תודה רבה.
הסוללה היא בגילו של המכשיר עצמו.
לא ידעתי שניתן לרכוש סוללה חדשה באופן נפרד. אנסה. ייש"כ.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' ספטמבר 11, 2019 3:02 pm

חד ברנש כתב:יש בידי מכשיר סוללרי 'אברכי', של חברת סמסונג. הוא משרת אותי נאמנה מזה מזה שש-שבע שנים ואולי יותר.
אבל לאחרונה תקפה עליו חולשה או זקנה, ומדי פעם הוא נכבה לגמרי, כאילו הוציאו לו את הסוללה. זה קורה בלי שום סיבה.
חבל לי להיפרד ממנו. אני התרגלתי למכשיר והוא התרגל אלי. אבל התעלפויותיו התדירות מטרידות אותי. מישהו מכיר את התופעה? יכול לייעץ מה לעשות? יש לי הרגשה שזו בעיה ב'מגעים' של הבטריה עם המכשיר. מה עושים?

כל פעם שהוא מתעלף, תשפוך עליו מים ותתן לו סטירות. גם רצוי להרים את הרגליים שלו כלפי מעלה.
(נהנתי טובא מכך שאני לא היחיד בעולם שמסתובב עם אותו מכשיר ענתיקה במשך עשר שנים...)

אראל

הודעהעל ידי אראל » ד' ספטמבר 11, 2019 3:15 pm

נסה למכרו לסוחר עתיקות...
אולי הוא שווה.....

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ד' ספטמבר 11, 2019 3:30 pm

פרנקל,
כבר עשר שנים חלפו מאז שהמכשיר הזה שווק? בטוח? איך הזמן רץ.

אראל,
אני ממתין שמכשירו של פרנקל יתפגר סופית, ואז יעלה ערכו המוזיאוני של המכשיר שלי.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » א' ספטמבר 15, 2019 5:29 pm

חד ברנש כתב:תודה רבה.
הסוללה היא בגילו של המכשיר עצמו.
לא ידעתי שניתן לרכוש סוללה חדשה באופן נפרד. אנסה. ייש"כ.

שש-שבע שנים זה בהחלט גיל מופלג לסוללה. גם הסוללה שלא משתמשם בה מזדקנת, גם כל שימוש "מזקין" אותה.
כמובן, שיש הבדלים בדברים הללו בין סוגי סוללות שונות (בפלאפונים בד"כ משתמשים בסוללות ליתיום-יון).

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ספטמבר 15, 2019 6:16 pm

חד ברנש כתב:יש בידי מכשיר סוללרי 'אברכי', של חברת סמסונג. הוא משרת אותי נאמנה מזה מזה שש-שבע שנים ואולי יותר.

שמא סוללורך הוא גלגול חמורו של פנחס בן יאיר וניסית להאכילו דבר לא "מאושר"? לא ידעתי שלמכשיר יש אפשרות ל"התרגל" לבעליו.
מבחינה סטטיסטית ניתן להטעין סוללה כאלף פעמים, וכן מטעינה לטעינה המתח שלה יורד קמעא עד שמגיע מצב שאין לה מספיק אנרגיה להפעיל את המכשיר אותו היא אמורה להפעיל. דבר זה נכון לגבי כל סוללה בעלת יכולת הטענה כגון של רכבים ועוד.

חזור אל “עזר אחים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים