מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

לספר בציון

דווחו לנו על דפים חסרים או בלתי קריאים, ספרים שלא נפתחים, נשמח לתקן ולשפר!
פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

לספר בציון

הודעהעל ידי פלוריש » ד' פברואר 26, 2020 2:59 pm

לספר בציון על בראשית ובמדבר: https://tablet.otzar.org/he/book/book.p ... 5414364352
הוא של הרב יוסף (וזיפה) כהן-יהונתן, ולא כפי שכתוב.

וגם בלספר בציון על הגדש"פ יש טעות, הוא אכן של הרב בן ציון, אבל יהונתן אינו חלק מהשמו הפרטי אלא חלק משם משפחתו.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

Re: לספר בציון

הודעהעל ידי צוות האוצר » ד' פברואר 26, 2020 3:40 pm

פלוריש כתב:לספר בציון על בראשית ובמדבר: https://tablet.otzar.org/he/book/book.p ... 5414364352

וגם בלספר בציון על הגדש"פ יש טעות, הוא אכן של הרב בן ציון, אבל יהונתן אינו חלק מהשמו הפרטי אלא חלק משם משפחתו.

תוקן, רשמנו כך: יהונתן, וזיפה יוסף בן ציון הכהן
ובהגדה רשמנו: כהן, בן ציון בן יעקב

הפשטן

הודעהעל ידי הפשטן » ד' פברואר 26, 2020 3:46 pm

צוות האוצר כתב:
פלוריש כתב:לספר בציון על בראשית ובמדבר: https://tablet.otzar.org/he/book/book.p ... 5414364352

למה הישמטתם כעת אצל השני את "יהונתן", הלא לשניהם אותו שם משפחה - "כהן יהונתן".
אגב, הם נקראים כך כי שניהם כהנים המיוחסים למשמרת יהונתן המוזכרת בספר נחמי' פרק יב.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 27, 2020 1:34 am

הפשטן כתב:
צוות האוצר כתב:

למה הישמטתם כעת אצל השני את "יהונתן", הלא לשניהם אותו שם משפחה - "כהן יהונתן".
אגב, הם נקראים כך כי שניהם כהנים המיוחסים למשמרת יהונתן המוזכרת בספר נחמי' פרק יב.

ראשית, אין לי רוח הקודש כמו כב'.
שנית, אם כדבריך, מדוע לא טרח המחבר להזכיר זאת ולו פעם אחת בשער או בהקדמה? וזאת כמו המחבר השני, אם הוא לא כתב - אז למה שאני יכתוב?

הפשטן

הודעהעל ידי הפשטן » ה' פברואר 27, 2020 2:18 am

צוות האוצר כתב:ראשית, אין לי רוח הקודש כמו כב'.
שנית, אם כדבריך, מדוע לא טרח המחבר להזכיר זאת ולו פעם אחת בשער או בהקדמה? וזאת כמו המחבר השני, אם הוא לא כתב - אז למה שאני יכתוב?

ראשית: סמי מכאן רוה"ק, וסמי מכאן תיבת "אם".
למעשה, שניהם נינים של אותו אדם: ר' דוד כהן-יהונתן. מגילת היוחסין המפורטת של שניהם, מובאת בספר "מדות הרחמים" (בני ברק התשמ"ה), עמ' צ, סעיף ח. פרטי הראשון מובאים שם ס"ק ב, בעוד שפרטי השני מובאים שם ס"ק ה.
הראשון הוא אפוא: ר' וזיפה [כינוי חיבה מקומי - במקום "יוסף" שבלה"ק], בן ר' ציון, בן ר' שושן, בן ר' דוד כהן-יהונתן. השני הוא אפוא: ר' בן ציון, בן ר' יעקב, בן ר' גאתו, בן ר' דוד כהן-יהונתן.
שניהם גם נולדו - באותה עיר, ובה אין כלל משפחת "יהונתן" - אלא יש רק משפחת "כהן-יהונתן" (או בקיצור "כהן" כפי שנוהג השני לקצר בחתימת שמו על ספריו אם כי לא כל אדם הגר שם שכינוי משפחתו מתקצר ל"כהן" הוא ממשפחת "כהן-יהונתן"). אגב, בהקדמת הספר "דרך כוכב" מובא, שמשפחת "כהן-יהונתן" נקראת כך משום שהיא משפחת כהנים המיוחסים אל משמרת יהונתן המוזכרת בספר נחמי' יב.

שנית: אמנם, שם המשפחה "כהן יהונתן", הנו תקין - באוצר החכמה, לגבי הספרים: ברכת ה', זכות יצחק, זרע דוד, ציון במשפט תפדה, שיבת ציון, שערי ציון. ואולם, אוצר החכמה עדין צריך לתקן זאת, בשמות הספרים (של המחבר השני הנ"ל): יתן מציון, לספר בציון - הגדה של פסח, מבשרת ציון, נר מציון, עזר ציון, קהלת ציון, שירי ציון, תהלת ציון, תורה מציון.

שלישית: גם התיקון שעליו היכרזת כי בוצע, למעשה טרם בוצע במהדורה שברשת (כולל החינמית), ואני מתכוון בראש ובראשונה לספר: "לספר בציון - בראשית, במדבר".

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 27, 2020 10:27 am

הפשטן כתב:
שלישית: גם התיקון שעליו היכרזת כי בוצע, למעשה טרם בוצע במהדורה שברשת (כולל החינמית), ואני מתכוון בראש ובראשונה לספר: "לספר בציון - בראשית, במדבר".
[/quote]
זה הדבר היחיד שאיני מקבל מתוך הערתך, משתמש ותיק כמוך אמור לזכור שתיקונים כאלו לא עולים מיד ולא מיושמים מיידית, לא בדיסק ולא באתר ומה שבטוח לא תוך מס' שעות.
לגבי גופה של הערה, ומה לעשות שאיני בקי כמוך בכל משפחת המחבר לדורותיה ושמותיה? וכי אתה מצפה שעל כל ספר נפתח את סדר הדורות או נעשה איזה חיפוש ברשת?
ע"ז נאמר: אין לדיין אלא מה שעיניו רואות.

הפשטן

הודעהעל ידי הפשטן » ה' פברואר 27, 2020 11:18 am

צוות האוצר כתב:משתמש ותיק כמוך אמור לזכור שתיקונים כאלו לא עולים מיד ולא מיושמים מיידית, לא בדיסק ולא באתר ומה שבטוח לא תוך מס' שעות.

ותיק ותיק, אבל זאת לי הפעם הראשונה שאני מעיר הערה במדור הנוכחי ("תיקונים והערות"), ולא הייתי מודע לפרט שציינת.

צוות האוצר כתב:לגבי גופה של הערה, ומה לעשות שאיני בקי כמוך בכל משפחת המחבר לדורותיה ושמותיה? וכי אתה מצפה שעל כל ספר נפתח את סדר הדורות או נעשה איזה חיפוש ברשת?
ע"ז נאמר: אין לדיין אלא מה שעיניו רואות.

יתכן שנפלה בינינו אי הבנה. לא התכוונתי כלל למתוח ביקורת על מאן דהו, אלא רק לשפר את הטעון תיקון, על מנת שאוצר החכמה יה' כלי מתוקן. אמור מעתה: מה שכתבתי "סמי מכאן" וכו', זה הי' בנימת בדיחותא...

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 27, 2020 11:45 am

ברוכים תהיו על כלל הערותיכם החשובות!

הפשטן

הודעהעל ידי הפשטן » ה' פברואר 27, 2020 12:33 pm

צוות האוצר כתב:ברוכים תהיו על כלל הערותיכם החשובות!

חן חן, אגב שכחתי לציין עוד ספר של המחבר השני הנ"ל, ששמו טעון תיקון באוצר החכמה: קרן הצבי.

סמל אישי של המשתמש
צוות האוצר
מנהל האתר

הודעהעל ידי צוות האוצר » ה' פברואר 27, 2020 12:58 pm

הפשטן כתב:
צוות האוצר כתב:ברוכים תהיו על כלל הערותיכם החשובות!

חן חן, אגב שכחתי לציין עוד ספר של המחבר השני הנ"ל, ששמו טעון תיקון באוצר החכמה: קרן הצבי.

תוקן.
אגב, רשמנו לשני המחברים: 'כהן יהונתן' וכו', ע"פ הערתכם החשובה.

חזור אל “אוצר החכמה - תיקונים והערות”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 73 אורחים