מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

בקשה לביקורת אודות ספר

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
לכשיבקע

בקשה לביקורת אודות ספר

הודעהעל ידי לכשיבקע » ג' מאי 19, 2020 11:31 am

הנני חדש בפורום מכובד זה, ואינני יודע אם שאלתי מתאימה לכאן, ואם לא, תקנוני (וכתבו לי מאיזה טעם דנתוני אם אפשר...)

אני עוסק בכתיבת ספר על יו"ד (כרגע כתבתי מסימנים א עד קיא לא כולל מט- ס וצה וצו) שמטרתו היא סיכום כל שיטות הפוסקים ראשונים ואחרונים, אך עיקר הספר הוא כתיבת כל הרקע להלכה מהגמ' כולל ביאור הסוגיות בביאור רחב ככל הניתן, עם נימוקי ההלכה תוך שימת דגש גם על השיטות שלא נפסקו להלכה (משום שלפעמים מצרפים אותם)
היות והספר מורכב מאוד ומדובר בעבודה לא קלה כלל שאלתי היא:
א. האם ניתן להעלות כאן דוגמה מסימן אחד ואיך עושים זאת (כאמור הנני חדש כאן ועם הארץ גמור בכללי הפורום וכנ''ל)
ב. האם אוכל לקבל ביקורת על הנכתב, הן לשונית הן עריכתית וכל כיוצא בזה - כל ביקורת שתהיה אפילו קטלנית, ומכל מלמדי השכלתי
שכוייעח

עקביה

Re: בקשה לביקורת אודות ספר

הודעהעל ידי עקביה » ג' מאי 19, 2020 1:56 pm

לכשיבקע כתב:א. האם ניתן להעלות כאן דוגמה מסימן אחד ואיך עושים זאת (כאמור הנני חדש כאן ועם הארץ גמור בכללי הפורום וכנ''ל)
ב. האם אוכל לקבל ביקורת על הנכתב, הן לשונית הן עריכתית וכל כיוצא בזה - כל ביקורת שתהיה אפילו קטלנית, ומכל מלמדי השכלתי
שכוייעח

שלום רב וברוך הבא!

כמדומני ששאלתך ובקשתך לגיטימית ומתאימה לכאן בהחלט.

לגבי העלאת קבצים; תחת התיבה של כתיבת תגובות ישנה לשונית "קבצים מצורפים". לחץ עליה, ולאחר מכן על "הוסף קבצים". ומשם הדרך פשוטה להעלות את הקובץ הרצוי.

לגבי ביקורת; אם כוונתך לביקורת בהתנדבות של חברי הפורום, צריך להמתין בסבלנות שאי מי מהם ירצה לקרוא את החומר ולכתוב עליו את דעתו.

הצלחה רבה וכט"ס!

לכשיבקע

Re: בקשה לביקורת אודות ספר

הודעהעל ידי לכשיבקע » ג' מאי 19, 2020 2:40 pm

לא ציפיתי שיעברו על מה שאני כותב. זה באמת יומרני מדי.
הכוונה לאופן סידור הדברים או חלוקת הנושאים, האם יש צורך בעריכה תורנית נוספת וכיו''ב.
(הקובץ אינו מעומד כמובן ולכן הדפים אינם מסודרים כראוי)

יישר כח מראש שכמ''ה

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים