מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ההפגנות הבלתי פוסקות

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
זאב ערבות
שם מלא: זאב וגנר

Re: ההפגנות הבלתי פוסקות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 6:09 pm

אור עולם כתב:לא יודע מי המברר
בכל מקרה העובדות שהוא מציין לא נכונות

מדובר בת"ח חשוב מאוד שלא ממציא דברים ולא שולף דברים מהשרוול. האם תוכל לפרט מה לא נכון?

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 26, 2024 6:17 pm

זאב ערבות כתב:לתוכן יש טענות אישיות נגד האחים ענבל...

זה שקר גמור!

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 26, 2024 6:20 pm

אור עולם כתב:
תוכן כתב:
אור עולם כתב:
תוכן כתב:
נערי האוצר כתב:יש אנשים שלא מסוגלים לעשות את ההבחנה הליברלית הזו, בין ביקורת עניינית לבין החטפת מכות.
וכשאתה אומר שהביקורת מוצדקת, נתת לגיטימציה למכות. תרצה או לא תרצה.

כבר אמרתי אלף פעם, שהציפיה של כל המחדשים למין מינים מיניהם, שהם יכולים להגיד מה שבא להם, ולאף אחד אין את הזכות לבקר את דעתם, היא ציפיה בלתי הגיונית. אם אתה הולך לפרסם משהו, תהיה מוכן שאנשים יגיבו לפרסום שלך. אם אתה חושש מהתגובות, אל תפרסם מלכתחילה.

ומבחינתך לבקר ו/או להגיב לפרסום, שווה ערך להכאה?

איפה ראית שאמרתי כזה דבר?

בהודעתך המצוטטת בהודעתי
ואם לא הבנתי נכון, אני מתנצל
רק אשמח לדעת האם עוד מישהו הבין כמוך

אני מקבל את התנצלותך, פעם הבא תחשוב לפני שאתה ממהר להגיב.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ו' יולי 26, 2024 6:21 pm

צופה_ומביט כתב:
זאב ערבות כתב:לתוכן יש טענות אישיות נגד האחים ענבל וקשה לו לשמור אותן בבטן, וכבר היה כאן אשכול בשם וישמן ישורון ויבעט עם הטענות שלו, ואולי יש לשנות את שם האשכול לבית מדרש הגר"א ב' ששם דיסקסו את ענינו על פני דפים רבים, ובכל אופן קבלתי אתמול במייל הודעה זו בנוגע לתקיפה לפני כמה ימים:
מאוד חרה לי מה ששלחת ממה שעשו לעינבל,
ביררתי קצת ומה שרואים בהסרטה זה חלקי מאוד,
אנשי עינבל ג"כ החטיפו מכות ויש כל מיני גירסאות מה בדיוק היה שם.
אני אישית לא מתחבר באופיי לאלימות מכל סוג שהיא,
ומאידך אני כן מבין את הכעס על עינבל,
הוא מתעסק עם צעירים מזדמנים חבר מביא חבר,
ומביא אותם לכל מיני מקומות שהוריהם לא מעוניינים בהם,
אתה רוצה להשפיע, תפתח ישיבה או מוסד,
זו שיטה לא מקובלת עלי, שעילוי מושך צעירים מן הצד,
אמנם הם בוגרים בגילם, אבל אין להם את הכלים מולו.

יש ביקורת אדירה עליו בציבור המבוגר מהרבה חוגים, ולאו דווקא מעץ,
קרוב שלי, יותר נכון בן דוד צעיר נמשך אליו, ודודים שלי שהינם גדולי ראשי הישיבות ממש,
ראשי ישיבות במיר ובחברון, נלחמו על נפשו שיעזוב אותו, וללא הצלחה.
עינבל יודע מזה.
ככה שלהציג אותו כנרדף, זה לא מדויק.

דברים נשמעים.
[אם כי את הטענה - אתה רוצה להשפיע תפתח ישיבה או מוסד אני לא מבין, ולא חסרות דוגמאות להיפך].
אבל מישהו מוכן לסכם כאן מהי "שיטת ר"א ענבל"? מציירים כאן כאילו יש לו איזו תורה חדשה בכל מכל כל.
על מה מדובר ועל מה הרעש?
ומה מביא אליו מעיקרא את אותם צעירים מזדמנים?

ועוד שתי שאלות:
נניח שהגיעו צעירים מזדמנים, מה משאיר אותם שם? מה הם מוצאים שם, ועוד בדביקות כזו עד כדי שלא מוכנים "לעזוב"?
ואם אין להם כלים מולו - להוריהם ומוריהם, ודאי לגדולי ראשי הישיבות, ודאי שיש, לא?
מה הוא מוכר שכ"כ מושך ושכ"כ אין תשובה עניינית נגדו [כמשתמע מהנ"ל שגם אנשים גדולים לא מצליחים לנתק ממנו בחורים]?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 6:22 pm

תוכן כתב:

זה שקר גמור!

בסדר, אז סתם טענות (ובכל אופן איני נוהג לכותב שקרים ויש בידי עותק של אשכול וי"ו ושם הטענות שלך שחור על גבי לבן).
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ו' יולי 26, 2024 6:29 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 6:28 pm

צופה_ומביט כתב:ועוד שתי שאלות:
נניח שהגיעו צעירים מזדמנים, מה משאיר אותם שם? מה הם מוצאים שם, ועוד בדביקות כזו עד כדי שלא מוכנים "לעזוב"?
ואם אין להם כלים מולו - להוריהם ומוריהם, ודאי לגדולי ראשי הישיבות, ודאי שיש, לא?
מה הוא מוכר שכ"כ מושך ושכ"כ אין תשובה עניינית נגדו [כמשתמע מהנ"ל שגם אנשים גדולים לא מצליחים לנתק ממנו בחורים]?

שמעת פעם על שובו בנים? או חסידות שוונץ או ברלנד וכדומה? יש אנשים שמשום מה למרות שרוב בני האדם מחשיבים אותם לא נורמליים או בלתי שפויים נמשכים אליהם כמו זבובים לדבש. מה בדיוק הענין הפסיכולוגי להבין זאת איני יודע (וקח גם דוגמא מטראמפ שלמרות שהוא ממש חדל אישים תראה כמה מליונים נוהרים אחריו). ואל תחשוב שרק אנשים ריקים אלא אף אנשים אינטליגנטיים נמשכים אחר דמויות אלו. יש איזושהי השפעה ומשיכה שיש לאנשים שקוראים להם בעלי כריזמה וברגע שנתפסים ברשתם קשה להשתחרר ואז הם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם והם יצדיקו את דבריהם ומעשיהם.

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ו' יולי 26, 2024 6:35 pm

תוכן כתב:
יהושפט כתב:אבל כמו שכתבו לך, ניהלת כבר אשכולות על אשכולות בכך שלך יש ביקורת חריפה על הרבנים ענבל/פייבלזון וכו', ולע"ע חוץ מלהבין שאתה חושב שהם פסולים, לא הצלחת להוכיח שום דבר מטענותיך באופן שישכנע אחרים שטענותיך נכונות [יש אחרים כאן שיש להם ביקורת,.אבל לא מהסיבות שלך], ועם כל הכבוד זו שדעתך כך זה לא באמת משנה הרבה כל עוד היא לא מנומקת, זה הכל.
כתבת שיש לך מאמר ארוך בכתובים שלא פרסמת, אדרבה, הוציאהו אלינו ונדעה.

נכון מאד, דעתי באמת לא משנה. הטיעונים שאני מביא מדברים בעד עצמם, או שהם צודקים או שלא. יש אנשים שחושבים שהם לא צודקים, יהי להם אשר להם. איני רואה טעם שלא לפרסם דעתי, רק משום שיש אנשים שחושבים שהדברים לא נכונים.

רציתי מזמן לפרסם את המאמר, אבל יש לי ידיד יקר שטען, שלמעשה ר' אוריה עוזר מאד להרבה בחורים ואברכים, ולמה לי לבקר אותו, כשרבים לא יבינו בכלל מה הביקורת, ויש חשש שהביקורת המושמעת שגם ככה לא כזו מובנת, רק תזיק לההשתדלויות שלו. כך הוא טען בפני, וממילא לא פרסמתי את הדברים.

אבל אולי באמת הגיע הזמן לפרסם אותם, צריך לחשוב.

וכפי שנראה בעליל באשכולות הללו, חוץ מלהצהיר שזו דעתך, לא הבאת שום הוכחה שהדעות הללו פסולות

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 26, 2024 6:37 pm

זאב ערבות כתב:
תוכן כתב:

זה שקר גמור!

בסדר, אז סתם טענות (ובכל אופן איני נוהג לכותב שקרים ויש בידי עותק של אשכול וי"ו ושם הטענות שלך שחור על גבי לבן).

אין לי סתם טענות ואתה טועה. אדרבה תצטט את הטענות שלי, ואת מקורם!

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 26, 2024 6:38 pm

יהושפט כתב:וכפי שנראה בעליל באשכולות הללו, חוץ מלהצהיר שזו דעתך, לא הבאת שום הוכחה שהדעות הללו פסולות

תצטט לי אשכול אחד, רק אחד, שבו כתבתי דעתי בלי הוכחות. ואני לא מדבר על הודעות שאני מדבר בהעברה, אלא אשכול שפתחתי שבו פירטתי את דעתי.

נערי האוצר

הודעהעל ידי נערי האוצר » ו' יולי 26, 2024 6:51 pm

תוכן כתב:
יהושפט כתב:וכפי שנראה בעליל באשכולות הללו, חוץ מלהצהיר שזו דעתך, לא הבאת שום הוכחה שהדעות הללו פסולות

תצטט לי אשכול אחד, רק אחד, שבו כתבתי דעתי בלי הוכחות. ואני לא מדבר על הודעות שאני מדבר בהעברה, אלא אשכול שפתחתי שבו פירטתי את דעתי.

האשכול על רדיפת ר"נ אנשין. עיין היטב.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 26, 2024 7:02 pm

נערי האוצר כתב:
תוכן כתב:

תצטט לי הודעה אחת מרכזית שכתבתי שם, הכולל דעתי ללא טענה מבוססת.

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ו' יולי 26, 2024 7:06 pm

תוכן כתב:
נערי האוצר כתב:
תוכן כתב:

תצטט לי הודעה אחת מרכזית שכתבתי שם, הכולל דעתי ללא טענה מבוססת.

בכל ההודעות שלך באשכול ההוא ובאשכול על ענבל [אלו שנוגעות לגופו של ענין, יש גם את אלו שבהם הסברת כמה אנשין לא היה צריך לקחת ללב שירדו לחייו, את דעתי עליהם כתבתי כבר שם].
כאמור, הבנו היטב שאתה סבור שהם דעות פסולות, אבל לא הצלחת בשו"א להסביר במה הם שונות מאלף ואחת דעות מקובלות יותר ופחות שאיש לא טוען שהם פסולות

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ו' יולי 26, 2024 8:29 pm

תוכן כתב:
זאב ערבות כתב:
תוכן כתב:

זה שקר גמור!

אין לי סתם טענות ואתה טועה. אדרבה תצטט את הטענות שלי, ואת מקורם!

לא כתבתי שיש לך סתם טענות, אלא שיש לך טענות! אשיות או לא, טענות הן טענות, ואולי תוכל לפרט למה אתה מתכוין שאתה כותב שיש לך הרבה מה לומר...
קבצים מצורפים
בית ועד.png
בית ועד.png (50.23 KiB) נצפה 56 פעמים

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 117 אורחים