מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

חוברת חדשה על מרנן הגרא"י קוק והגרא"ד כהנא שפירא, זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
גאולה בקרוב

חוברת חדשה על מרנן הגרא"י קוק והגרא"ד כהנא שפירא, זצ"ל

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » ו' מרץ 16, 2012 9:36 am

בסיעתא דשמיא אחרי טירחה רבה יצאה החוברת "הראי"ה והדבר אברהם", לרגל היארצייט של הגרא"ד היום.

ניתן להשיגה:
בדוא"ל, בבקשה לאימל שלנו kinarty4@gmail.com

או מודפסת, במשלוח ל"משפחת כנרתי, איתמר, 44834" ולצרף 10 ש"ח (כולל דמי משלוח)

וכאן התודה והברכה לחברי הפורום כאן שקיבלתי מהם מידע שתרם לחוברת, יבואו על הברכה!

רב פעלים

Re: חוברת חדשה על מרנן הגרא"י קוק והגרא"ד כהנא שפירא, זצ"ל

הודעהעל ידי רב פעלים » ש' מרץ 17, 2012 9:31 pm

ב"ה

בהקשר של שני הגאונים הרבנים הגדולים האלו זצוק"ל, כתב הרב יואל קטן בגיליון המעיין ניסן תשס"ט, מעשה שסיפר לו הרב ישראל שורין זצ"ל, שהיה בזמן שהם היו בנסיעתם באונייה בקיץ תרפ"ד לארה"ב להתרמה בעבור מוסדות התורה בירושלים וליטא (הגרמ"מ אפשטיין זצוק"ל שהיה אז ראב"ד סלבודקה וראש ישיבת "כנסת ישראל" [=ישיבת סלבודקה] שם היה גם הוא במשלחת למטרה זו אך היה כבר בארה"ב בזמן שהרב קוק וה"דבר אברהם" היו באונייה) ובתחילת דבריו הוא מדבר על הרב שורין:
'הרב ישראל שורין זצ"ל, חתנו של הגאון ר' יעקב קמנצקי זצ"ל, היה רב, מחנך וסופר בארה"ב, ובסוף ימיו בארץ. הוא סיפר לי את המעשה דלהלן בחודש שבט תשס"ד; כתבתי מפיו את הדברים בדקדוק, והוא אישר את נוסחם. הרב שורין נפטר בדיוק לפני שנתיים, בכ"ז אדר תשס"ז. תנצב"ה. יואל קטן.
סיפר לי הרב יצחק פייבלזון ז"ל, שהיה מלווהו של הרב מקובנה ר' אברהם דובער כהנא שפירא בעל ה"דבר אברהם" זצ"ל (י"א בתשרי תרל"א–י"ג באדר א' תש"ג) בשנת תרפ"ד, כאשר הפליג לאמריקה עם הרב קוק זצ"ל במשלחת לגיוס כספים לישיבות (השלישי במשלחת, הרמ"מ עפשטיין זצ"ל ראש ישיבת חברון, כבר היה באמריקה): הגיע ערב שבת באניה עליה הפלגנו, ואחרי שהכין את עצמו הרב מקובנה לְשבת אמר לי: 'בוא וניכנס אל הרב קוק'. הלכנו לתאו של הרב קוק, ומצאנוהו יושב לבוש לבן ועטור שטריימל. אחרי שהתיישבנו התחיל הרב קוק לדבר על קדושת עם ישראל וקדושת ארץ ישראל וקדושת השבת, והמשיך כך כשעה תמימה. כשיצאנו מתאו של הרב קוק היה הרב מקובנה נרגש מאוד, ופנה אליי ואמר: "אילו היו אומרים לי עכשיו שהרב קוק הוא המשיח - הייתי מאמין"!'

אני מניח שגם זה יהיה בחוברת.

המקור (המעשה מובא בסוף לפני ההערות): http://www.shaalvim.co.il/torah/maayan-article.asp?id=276

המחקר

הודעהעל ידי המחקר » א' מרץ 18, 2012 1:33 pm

הסיפור על הפגישה באוניה התפרסם פעמיים לפני שפורסם ב'המעין', ובטעות הם חשבו שמדובר ב'סקופ' חדש.
הפעם הראשונה בספרו של הרב שורין
והפעם השניה בספר שיחת אבות לרב דדון.

רב פעלים

הודעהעל ידי רב פעלים » א' מרץ 18, 2012 6:46 pm

המחקר כתב:הסיפור על הפגישה באוניה התפרסם פעמיים לפני שפורסם ב'המעין', ובטעות הם חשבו שמדובר ב'סקופ' חדש.
הפעם הראשונה בספרו של הרב שורין
והפעם השניה בספר שיחת אבות לרב דדון.

הרב קטן עצמו שהביא את הדברים ב"המעין" כותב שהרב שורין הוא מקור הדברים, כך שאפשר מניח שהוא יודע שזה מופיע בספרו של הרב שורין, כך שהוא לא חשב שזה "סקופ" והטעות היא שלך!

אגב, חיבורו של הרב ישראל שורין זצ"ל הוא "מורי האומה" שחובר בעבור ילדים והוא מנוקד והוא בן שישה כרכים שיצאו בין השנים תשכ"א-תשנ"ה. שני הראשונים בניו-יורק, והשאר באפרת -
חלק א': "תולדות חייהם והליכותיהם של ל"ח מגדולי ישראל", תשכ"א.
חלק ב': "תולדות חייהם והליכותיהם של ל"ו גדולי ומנהיגי ישראל שפעלו והשפיעו בארצות הברית", בהוצאת "תורה ומסורה", תשל"ט.‬
חלק ג': א. המשך מחלק ב'; ב. "תולדות... דמויות... שנהרגו על קדוש ה’ או שנפטרו בשנות מלחמת עולם השניה ואחריה", תשמ"ה (1984).
חלק ד': "תולדות חייהם והליכותיהם של גדולי ומנהיגי ישראל אנשי רוח... שפעלו והשפיעו על דורם ועל דורי דורות אחריהם, תשנ"ב. ‬
חלק ה': "תולדות חייהם והליכותיהם של גדולי ומנהיגי ישראל אנשי רוח... שפעלו והשפיעו על דורם ועל דורי דורות אחריהם", תשנ"ה. ‬
חלק 'ו: "תולדות חייהם והליכותיהם של גדולי ומנהיגי האמה בארץ ישראל אנשי רוח... שפעלו והשפיעו על דורם ועל דורי דורות אחריהם", תשנ"ה.
חלקים א', ב' וד' יצאו בהוצאה שנייה באפרת בתשנ"ט, תש"ס ותשס"ג. אין לי כל מושג מדוע שאר החלקים לא יצאו בהוצאה שנייה.
(הרשומה בקטלוג הספרייה באוניברסיטת בר אילן (מן הסתפ זה בספרייה המרכזית או בספרייה למדעי היהדות): http://sifria.lnx.biu.ac.il/F?func=find-b&request=000255774&find_code=SYS&local_base=bar01)
נערך לאחרונה על ידי רב פעלים ב ב' מרץ 19, 2012 5:26 pm, נערך 4 פעמים בסך הכל.

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » א' מרץ 18, 2012 10:12 pm

הציעו שאשים כאן תמונות מהחוברת לשמחת לב החברים,
חלקם כבר היו בפורום כאן.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' מרץ 18, 2012 11:11 pm

הנה חלק מהתמונות היפות בחוברת המיוחדת
גזוטרא.JPG
גזוטרא.JPG (39.2 KiB) נצפה 22808 פעמים
ו.jpg
ו.jpg (70.89 KiB) נצפה 22808 פעמים
במסעם המשותף לאמריקה.jpg
במסעם המשותף לאמריקה.jpg (282.09 KiB) נצפה 22808 פעמים

מהעבר

הודעהעל ידי מהעבר » ב' מרץ 19, 2012 5:03 am

היה בידי פעם מכתב תמיכה מהחפץ חיים על נסיעה זו של הרב קוק ור' משה מרדכי והדבר אברהם

המחקר

הודעהעל ידי המחקר » ב' מרץ 19, 2012 10:15 am

מהעבר כתב:היה בידי פעם מכתב תמיכה מהחפץ חיים על נסיעה זו של הרב קוק ור' משה מרדכי והדבר אברהם

המכתב התפרסם בספר אגרות לראי"ה

רב פעלים

הודעהעל ידי רב פעלים » ב' מרץ 19, 2012 4:14 pm

המחקר כתב:
מהעבר כתב:היה בידי פעם מכתב תמיכה מהחפץ חיים על נסיעה זו של הרב קוק ור' משה מרדכי וה"דבר אברהם"

המכתב התפרסם בספר 'אגרות לראי"ה'

המכתב מופיע גם ב'ליקוטי הראי"ה' ג' שכתב הגרמ"צ נריה זצ"ל.
נערך לאחרונה על ידי רב פעלים ב ה' מרץ 22, 2012 1:26 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חקר

הודעהעל ידי חקר » ב' מרץ 19, 2012 5:16 pm

מצורפת החוברת המלאה באדיבות מחברה ידידנו 'גאולה בקרוב', וטוב עין הוא יבורך.
קבצים מצורפים
הראיה והדבר אברהם - כינרתי.pdf
(2.34 MiB) הורד 1031 פעמים

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » ה' מרץ 22, 2012 12:39 am

2 הערות שהתוספו לי, קטנה וגדולה:
א. דבר אברהם, לעיתים נקרא ספר דב"א, ולעיתים שו"ת דב"א, ובאמת שהספר בלול גם משאלות מעשיות, וגם מהרבה חקירות עיוניות, ולכן דעביד כמר עביד וכו'.
ב. לגבי ספירת העומר כשמסופק (נספח בחוברת), ראיתי תירוץ יפה בספר חמודי ציון לרב בן ציון וולפא שליט"א

אבישי מספריית הרמבם

הודעהעל ידי אבישי מספריית הרמבם » ה' מרץ 22, 2012 3:59 pm

שלו'
חלק מתמונות בחוברת [ונוספות] פרסמתי ברשימה בבלוג ספריית הרמב"ם, "עם הספר", תחת הכותרת: תמונות מאמריקה.
בשעתו קבלתי אותן בהשאלה מנכדתו של אחד ממלווי המשלחת באמריקה. התמונות הן בסריקה איכותית ובמילואן.
ראו נא:
http://amhasefer.wordpress.com/?s=%D7%9 ... 7%A7%D7%94

ספריית הרמב"ם מתקוונת אליך.
שירותי סריקה ומשלוח חומר תורני מספרים וכתבי עת ישנים וחדשים לא תשלום
משתדלים לענות לכל פונה תוך 24 שעות.
נא פנה אלינו rambaml1@gmail.com

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ה' מרץ 22, 2012 6:44 pm

ר' אבישי, תודה על התמונות, איזה שאלות.

בתמונה הראשונה (על הבלוג) כתוב שהדמות במרכז הוא ראש העיר ניו יורק, בשנת תרפ"ד 1924 שימש כראש העיר בניו יורק מר. ג'ון פראנציס הילאן, לדעתי אין זה תמונתו (עי' ערכו בוויקי האנגלית: http://en.wikipedia.org/wiki/John_F._Hylan)

בתמונה הב' מי הוא הרב מימין עם הזקן הלבן (כמדומני שכבר דיברנו מהתמונה לא זוכר איפה)? ואיפה צילמה?

בתמונה הג' הרב עם הזקן הלבן המסתתר אחורי הראי"ה הוא ר' צבי הירש הכהן ממונטריאל שעליו הרחבנו באשכול מיוחד, האם ידוע מי הוא הרב הצעיר מימינו של הראי"ה?

תודה

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ה' מרץ 22, 2012 8:06 pm

תוך כדי דיבור כתב:http://www.otzar.org/forums/viewtopic.php?f=19&t=6074&p=53470

(ומשם תמצא גם תשובה לשאלתך הג')

תודה, והכוונה שבלשאלתי הג' התי' הוא שמדובר בחתנו של הראי"ה ר' ישראל שמעון ר"ת בן האדרת?

על מ"ש כבודו שזה בתמונה הב' הוא רמ"ז מרגליות, לכאורה כבודו צודק הנה ב' תמונות אחרות מרמ"ז להתאמה. (וכנראה יש פה ג' תמונות מג' תקופות, הראשונה בשנות תר"פ, השניה צעיר ממנו, והג' משנותיו האחרונות עלי אדמות בתרצ"ג)

תודה רבה.
קבצים מצורפים
untitled.JPG
untitled.JPG (7.39 KiB) נצפה 22609 פעמים
RMZstandingSMALL.gif
RMZstandingSMALL.gif (9.87 KiB) נצפה 22609 פעמים
micros.jpg
micros.jpg (23.29 KiB) נצפה 22609 פעמים

גאולה בקרוב

הודעהעל ידי גאולה בקרוב » ה' מרץ 22, 2012 9:12 pm

לר' אבישי מספרית הרמב"ם
וכדי לצאת גם ידי אלוקים ואדם, אומר שפשיטא שבקשתי וקבלתי רשות מאותה נכדה לפרסם את התמונות בחוברת.

תוך כדי דיבור

הודעהעל ידי תוך כדי דיבור » ה' מרץ 22, 2012 9:24 pm

מיללער כתב:תודה, והכוונה שבלשאלתי הג' התי' הוא שמדובר בחתנו של הראי"ה ר' ישראל שמעון ר"ת בן האדרת?

אכן כן. ובין שניהם שוב ר' אהרן טייטלבוים.

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' אפריל 17, 2012 10:49 pm

והנה עוד מהביקור במונטריאל, משמאלו של הדבר אברהם (הראשון משמאל) הוא ר' צבי הירש כהן אב"ד מאנטריאל (יש לנו אשכול אודותיו)
קבצים מצורפים
RK_Page_1.jpg
RK_Page_1.jpg (37.57 KiB) נצפה 22452 פעמים

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ה' אפריל 19, 2012 10:38 pm

מילר, אני חושב שטעית. התמונה אינה של הרב רמ"ז אלא של הרב הגאון ר' אהרן שלמה צבי זלמנוביץ ממאנטריאל. הרב היה בן אחר בן של ר' אברהם בעל מעלות התורה אחי הגר"א. עוד דבר, בתמונה שעל המרפסת האיש ליד רמ"מ עם ה"גוטי" הוא דו"ז הרה"ג ר' רפאל צבי ב"ר מרדכי יוסף הלוי עפשטיין.

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ו' אפריל 20, 2012 12:55 am

שמעריל כתב:מילר, אני חושב שטעית. התמונה אינה של הרב רמ"ז אלא של הרב הגאון ר' אהרן שלמה צבי זלמנוביץ ממאנטריאל. הרב היה בן אחר בן של ר' אברהם בעל מעלות התורה אחי הגר"א. עוד דבר, בתמונה שעל המרפסת האיש ליד רמ"מ עם ה"גוטי" הוא דו"ז הרה"ג ר' רפאל צבי ב"ר מרדכי יוסף הלוי עפשטיין.

אם טעות, זה לא שלי רק של מכובדינו הרב תוכ"ד

אולי פרטים נוספים עם תמונה נוספת מר' אהרן שלמה צבי שנוכל להשוות? הנה פרטים בספר תולדות אנשי שם (התמונה מטושטשת ולא יכילנא לדמוי מילתא למילתא)
http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.asp ... =&pgnum=56

'ליד רמ"מ עם הגוטי' הכוונה להראשון מימין? אני מצרף פה את התמונה, ואולי תוכל להוסיף פרטים על ר' רפאל צבי, הנה לינק לתמונת מציבתו:
http://kevarim.com/rabbi-raphael-tzvi-epstein/
קבצים מצורפים
d79ed795d796d799d790d795d79f43.jpg
d79ed795d796d799d790d795d79f43.jpg (61.18 KiB) נצפה 22349 פעמים

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ו' אפריל 20, 2012 1:56 am

כן- הראשון מימין. ר' רפאל צבי הלוי היה מתלמידי ר' חיים ליב ממיר. היה ש"ב של הערוך השולחן ר' יחיאל מיכל הלוי עפטיין אך לא ידועה לי כיצד בדיוק. מצבתו נמצא באתר קברים. באחד מספריו הוא מתאר את נסיעתו עם ר' מ"מ למוונט רויאל במאנטריאל. כשהגיעו לראש ההר והסתקלו למטה על הבנינים הנראים קטנים, הגיב רמ"מ " כשיגיע לראש, רואים כל כך קטנים הם דברים שהם גדולים מלמטה". זה סיפור מפורסם בין אנשי מונטריאל. לא ידועה לי הרבה אודות ד"ז רק שהיה לו חבורה להבחורים קטנים ללמוד גמרא לאחר גדר הפובליק סקול בכל יום(כיון שלא היה להם ישיבה קטנה) גם זקני ואחיו למדו אצלו.
לגבי הרב אהרן שלמה צבי, יש חידושים שלו בJTS ברשת, ושם יש תמונה עם הרבה חומר ביוגרפי. הייתי אצל קברו במונטריאל. לא ידעוה לי איך לצרף תמונות

בראנסוויל

הודעהעל ידי בראנסוויל » ו' אפריל 20, 2012 3:45 pm

מיללער כתב:אולי פרטים נוספים עם תמונה נוספת מר' אהרן שלמה צבי שנוכל להשוות? הנה פרטים בספר תולדות אנשי שם (התמונה מטושטשת ולא יכילנא לדמוי מילתא למילתא)
http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.asp ... =&pgnum=56

הנה תמונה יותר ברורה מהרב ר' אהרן שלמה זלמן הנ"ל
http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.asp ... 2&pgnum=57

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ו' אפריל 20, 2012 5:28 pm

שמעריל כתב:לגבי הרב אהרן שלמה צבי, יש חידושים שלו בJTS ברשת, ושם יש תמונה עם הרבה חומר ביוגרפי. הייתי אצל קברו במונטריאל. לא ידעוה לי איך לצרף תמונות

לא מצאתי את החידושים ברשת רק את מספרו בארכיווני JTS

הנה לינק

(חבל שאין אתה יודע איך לצרף תמונות, מי יול לעזור לר' שמעריל?)

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ו' אפריל 20, 2012 5:53 pm

כפי הנראה לי, כל הכתבי יד של JTS נמצאים ב"HEBREWMANUSCRIPTS.ORG". עכ"פ כתבי הרב אש"צ נמצאים שם.

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ו' אפריל 20, 2012 5:56 pm

עוד דבר, אני יודע שהרב רפאל צבי וואלפין מישיבת קול תורה שגם הוא אחיין של הרב רפאל צבי עפשטיין הנ"ל (ונקרא אחריו) אולי הוא יודע עוד יותר

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ו' אפריל 20, 2012 6:33 pm

שמעריל כתב:כפי הנראה לי, כל הכתבי יד של JTS נמצאים ב"HEBREWMANUSCRIPTS.ORG". עכ"פ כתבי הרב אש"צ נמצאים שם.

צודק! הנה לינק לחידושיו על הש"ס מאתר היברו-מנוסקריפטס:
http://hebrewmanuscripts.org/hbm_445.pdf
(קובץ פידיאף לוקח זמן להוריד)

והנה קטע הראשון מכתב ידו חי' עמ"ס ברכות, ומגזר מעיתון יהודי בקנדה מחודש טבת-שבט תש"א על פטירתו עם תמונה.
קבצים מצורפים
Zelman.jpg
Zelman.jpg (118.64 KiB) נצפה 22275 פעמים
Zelmanowitz.jpg
Zelmanowitz.jpg (170.44 KiB) נצפה 22275 פעמים

תוך כדי דיבור

הודעהעל ידי תוך כדי דיבור » ש' אפריל 21, 2012 11:38 pm

ובכן מיללער, כעת לאחר הבאת התמונה הנ"ל, אתה עדיין נוטה לקבל שזיהויו של רמ"ז מוטעה ומדובר ברב זלמנוביץ?...

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ב' אפריל 23, 2012 5:44 pm

כבוד הרב תוכ"ד,

יש מקום לחשוב כן, הגם שהתמונה שהבתי מהרב זלמנוביץ אינה בהירה למדאי להשוואה, אבל הכרת פניו ענתה בו, ומספוקני הייתי מתחילה על הזיהוי של הרמ"ז לאחר השוואתי את התמונה עם שאר התמונות ממנו, ונצרכתי ליישב בדוחק שמדובר בג' תקופות.

נחכה לר' שמעריל אולי יש באמתחתו תמונה נוספת מהרב זלמנוביץ.

תוך כדי דיבור

הודעהעל ידי תוך כדי דיבור » ב' אפריל 23, 2012 7:01 pm

בתמונות אחרות נוכל לבדוק למשל האם הוא בכלל לבש צילינדר...

יש תמונה ידועה יחסית של הרב רמ"ז (אמנם בלי הכובע), ותווי הפנים שלו דומים למדי לתמונה עם הראי"ה קוק (לגבי היישוב בדוחק וכו', הרי גם אם תיטול תמונה זו תצטרך עדיין ליישב בין ב' תקופות עכ"פ) - ולעומת זאת בתמונה של הרב ראש"ז זלמנוביץ - שבלינק שהביא בראנסוויל היא ברורה למדי יחסית - אני מוצא פחות קווי דמיון.

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ב' אפריל 23, 2012 7:40 pm

ר' שמעריל, ואולי תדע מקום מדוייק (רחוב!) מהתמונה במרפסת הנ"ל?

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ב' אפריל 23, 2012 11:11 pm

אין לי עוד תמונה של הראשצ"ז. אבל פה http://theantitzemach.blogspot.com/2011 ... habad.html יש עוד תמונות ממאנטריאל, ובתמונה שלישית מלמעלה נראים הרב אם הזקן לבן עם סילינדר וזה בוודאי אינו הרמ"ז. אינו ידוע איפה(באיזה רחוב) היה הישיבה באותן הימים. אם אני זוכר בל"נ אני אשאל. יש לי תמונות של האוהל של הראשל"צ אבל איני יודע איך להעלות תמונות כאן.

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ב' אפריל 23, 2012 11:38 pm

הנה הלינק להעיתונות מהסמע למונטריאל http://www.multiculturalcanada.ca/node/67727 והרמ"ז לא היה שמה.

תוך כדי דיבור

הודעהעל ידי תוך כדי דיבור » ג' אפריל 24, 2012 12:10 am

ר' שמעריל, כמדומני שנפלה פה איזו טעות. מה שהתמונה על המרפסת היא ממונטריאול, אין פירושו כלל שהתמונות האחרות הן משם (וזאת עוד מבלי להיכנס לדיון האם מי שנצפה באחת מהן הוא ראש עיריית ניו יורק או לא).

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ג' אפריל 24, 2012 2:41 am

אם תראה בהתמונה השלישית הנ"ל, תראה בנחת איך האיש הגבוה השני משמאל הוא גם כן על המרפסת במונטריאל.

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » ג' אפריל 24, 2012 7:08 am

ר' שמעריל, לצורך העלת תמונה יש לעשות כך:
קבצים מצורפים
להעלות תמונה.jpg
להעלות תמונה.jpg (44.63 KiB) נצפה 21796 פעמים

תוך כדי דיבור

הודעהעל ידי תוך כדי דיבור » ג' אפריל 24, 2012 8:34 am

שמעריל כתב:אם תראה בהתמונה השלישית הנ"ל, תראה בנחת איך האיש הגבוה השני משמאל הוא גם כן על המרפסת במונטריאל.

מפני שזהו חתנו של הראי"ה קוק שליווה אותו לאורך המסע...
בקיצור, מסתבר באותה מידה אם לא יותר שהתמונה צולמה בניו יורק, ושם כמובן היה רמ"ז.

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' אפריל 24, 2012 6:19 pm

שמעריל כתב:הנה הלינק להעיתונות מהסמע למונטריאל http://www.multiculturalcanada.ca/node/67727 והרמ"ז לא היה שמה.

תודה רבה, הנה התמונה משם וקטע מהכתבה:

Rabbi Kook. with his circular fur hat, was the centre of all eyes, as were Raid is Abraham B. Shapiro and Moses M. Epstein, two venerable old men. tspiral of the rabbis o: cud traditions. Lyon Cohen presided as chairman. On his right was Chief Rabbi Abraham I. Kook. while on his left sat Mayor P. W, MeUagan of Westmount. and Aid. Louis Ruben-stein, representing the Mayor of Montreal. Others at the head table included: Rabbi Epstein, Dean of Siabotka Veshiva; Rabbi Shapiro. Chief Rabbi of Lithuania; Rabbi Hirsoh Cohen; Rabbi Tiettebaum of New Vork; Israel Rabin-osutch (son-in-law of Chief Rabbi Kook Rabbi Rosenberg; Rabbi Wochtvogel; Rabbi Joseph Corcos; Rabbi Zalmone-vitrh; Rabbi Askanozy; Rabbi Lubitskv; Rabbi Hirschorn; Rabbi Rerar; Rabbi H. Abramovitz, Harris Vineberg. S. levinson, Rabbi H. M. Merritt, Joseph Levinson, J. KeJIert, Rabbi Zlotnick; Dr. Uvine of Haifa, Palestine: Rabbi Berger, of Ottawa; Rabbi Mintz, of Ot- Pressure

תירגום חפשי: הרב קוק חבוש בקולפיק היה הדמות המרכזי, ביחד עם רא"ד שפירא ורמ"מ עפשטיין. ליאן כהן (בנו של רצ"ה כהן פעיל בארגוני היהדות והציונית בקנדה) שימש כיושב ראש המאורע, מימינו הראי"ה קוק, ומשמאלו ראש העיר של ווסט-מאונט מר. מיאוגן ומר לואיס רובינשטיין מיצג את ראש העיר דמונטריאל.
שאר הדמיות בשלחן הכבוד כללו את הרב עפשטיין מנהל ישיבת סלאבודקא, הרב שפירא רב הראשי בליטא, ר' צבי הירש כהן, הרב (אהרן) ט"ב מניו יורק, ר' ישראל ראבינאוויטש (חתנו של הראי"ה קוק) הרב ראזנבערג (אולי ר' יהודה יודל רז"ב מטורלא-מאנטריאל בעל ידות נדרים ובעל הגולם מפראג), הרב וואכטפויגל, ר' יוסף קורקוס, הרב זאלמנאוויטש, הרב אשכנזי, הרב לוביצקי, הרב הירשהארן (ר' יהושע הירשהארן ממונטריאל בעמח"ס ממעיני הישועה), הרב רעראר (?), הרב ה. אבראמאוויץ, הריס וויינברג, ש. לווינזון, הרב ה. מ. מעריט, יוסף לווינזון, י. קעלרט, הרב זלוטניק, דר. יובין מחיפה, פלסטינה, הרב ברגר מאטובה (קנדה) והרב מינץ.

לאחר שאר התמונות נראה לי שהרב שנראה משמאל התמונה עם הזקן הלבן הוא הרב זלמנוביץ.
קבצים מצורפים
download.jpg
download.jpg (55.24 KiB) נצפה 21765 פעמים

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' אפריל 24, 2012 6:38 pm

נזכר בין השאר הרב זלוטניק, מדובר בר' יהודה לייב זלוטניק ממיסדי המזרחי בפוילן ואח"כ בקנדה, עלה לאר"י ושינה שם משפחתו ל'אבידע', הנה ג' תמונות ממנו מג' תקופות.
קבצים מצורפים
AVIDA.JPG
AVIDA.JPG (25.5 KiB) נצפה 21762 פעמים
P0156-RABBI-JL-ZLOTNIK.jpg
P0156-RABBI-JL-ZLOTNIK.jpg (12.51 KiB) נצפה 21762 פעמים
ZLOTNIK-Jew-in-C.jpg
ZLOTNIK-Jew-in-C.jpg (6.63 KiB) נצפה 21762 פעמים

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ג' אפריל 24, 2012 7:17 pm

הרב ה. אבראמאוויץ שנזכר הוא ראביי דר. הרמן אבראמאוויץ רב קונסרבטיבי דק' שער השמים במונטריאל משנת תרס"ג עד יום מותו בשנת תש"ז.
קבצים מצורפים
history3.jpg
history3.jpg (7.55 KiB) נצפה 21756 פעמים

שמעריל

הודעהעל ידי שמעריל » ה' אפריל 26, 2012 1:22 am

הנה שלשה תמונות מהאוהל של הרב אברהם שךמה צבי זלמנוביץ בביה"ח בארון הירש ברחוב דא לא סאוואן במונטריאל
קבצים מצורפים
IMG_0082 (600x800).jpg
IMG_0082 (600x800).jpg (277.76 KiB) נצפה 21593 פעמים
IMG_0081 (800x600).jpg
IMG_0081 (800x600).jpg (317.65 KiB) נצפה 21593 פעמים
IMG_0080 (800x600).jpg
IMG_0080 (800x600).jpg (285.26 KiB) נצפה 21593 פעמים

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 139 אורחים