מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

שאלות נפוצות

התחברות והרשמה למערכת

מדוע אני צריך להירשם?
לא בטוח שאתה צריך. המנהל הראשי של המערכת יכול להחליט האם חובה להירשם כדי לפרסם הודעות. בכל אופן, הרשמה תפתח לך גישה לאפשרויות נוספות שלא זמינות לאורחים, כמו למשל הגדרת תמונת פרופיל, שליחת הודעות פרטיות או אימיילים למשתמשים אחרים ועוד. ההרשמה לוקחת כמה רגעים כך שמומלץ להירשם.
חזור למעלה

מהו COPPA?
COPPA, או החוק לפרטיות והגנה המקוונת של הילד של 1998, הוא חוק בארצות הברית הדורש מאתרים ברשת אשר יכולים לאסוף מידע מקטינים מתחת לגיל 13 לדרוש הסכמה מההורים בכתב או כל שיטה אחרת של אישור מאפוטרופוס חוקי, המאפשר את איסוף פרטי הזיהוי האישיים מקטין מתחת לגיל 14 13. אם אינך בטוח אם חוק זה חל לגביך בתור מישהו המנסה להירשם או לאתר אשר אליו אתה מנסה להירשם, צור קשר עם יועץ חוקי להתיעצות. שים לב שקבוצת phpBB אינה יכולה לספק יעוץ חוקי ואינה נקודה ליצירת קשר לענייני חוק מכל סוג, ובפרט הרשום להלן.
חזור למעלה

מדוע אני לא יכול להרשם?
יש אפשרות שמנהל ראשי סגר את ההרשמה כדי למנוע ממבקרים חדשים להירשם. לחילופין ייתכן שמנהל ראשי חסם את כתובת ה-IP שלך או את שם המשתמש שאתה מנסה לרשום. צור קשר עם מנהל ראשי לסיוע.
חזור למעלה

נרשמתי אבל אני לא מצליח להתחבר!
ראשית, בדוק את שם המשתמש והססמה שהזנת. אם הם נכונים, אז כנראה ואת מהדברים הבאים קרה. אם מערכת ה־COPPA פועלת במערכת ובהרשמה סימנת שאתה מתחת לגיל 13, תצטרך לעקוב אחר ההוראות שתקבל. בחלק ממערכות הפורומים דורשים את הפעלת החשבון, על ידי דואר אלקטרוני או מנהל המערכת; מידע זה מוצג במהלך ההרשמה. אם האישור להרשמה נשלח לדואר האלקטרוני, עקוב אחר ההוראות. אם לא קיבלת הודעה לדואר האלקטרוני, כנראה ונתת כתובת דואר אלקטרוני שגויה או שמערכת הדואר האלקטרוני העבירה את הודעת האישור בסינון הספאם. אם אתה בטוח שהפרטים שהזנת נכונים ודואר האלקטרוני אכן נכונה, צור קשר עם מנהל המערכת.
חזור למעלה

למה אני לא מצליח להתחבר?
יש כמה סיבות אפשריות לכך. קודם כל, ודא ששם המשתמש והססמה שלך נכונים. אם הם נכונים, צור קשר עם מנהל ראשי כדי לוודא שלא נחסמת. לחילופין, יכול להיות שיש שגיאה בהגדרות האתר שהמנהלים שלו יצטרכו לתקן
חזור למעלה

נרשמתי בעבר אבל אני לא מצליח להתחבר יותר?!
קיימת אפשרות שמנהל ראשי כיבה או מחק את חשבונך מסיבה כלשהי. בנוסף, פורומים רבים מוחקים משתמשים אשר לא פירסמו הודעות זמן רב כדי לצמצם בגודל של בסיס הנתונים. אם זה קרה, נסה להירשם שוב ולהיות יותר פעיל בדיונים.
חזור למעלה

איבדתי את הססמה שלי!
בלי פאניקה! אי אפשר לשחזר את הססמה שלך, אבל כן אפשר לאפס אותה. בקר בדף ההתחברות ולחץ על שכחתי את ססמתי. עקוב אחר ההוראות ותוכל להתחבר שוב תוך זמן קצר.
אם בכל זאת לא תצליח לאפס את הססמה, צור קשר עם מנהל ראשי
חזור למעלה

מדוע אני מתנתק באופן אוטומטי?
אם לא תסמן את לבדוק את תיבת הסימון זכור אותי בעת הכניסה, המערכת תשאיר אותך מחובר רק לזמן שנקבע מראש. הדבר מונע שימוש לרעה בחשבונך על ידי מישהו אחר. כדי להישאר מחובר, סמן את התיבה במהלך ההתחברות. הפעולה הזו לא מומלצת כאשר אתה מחובר לפורום במחשב משותף, למשל בספריה, קפה אינטרנט, מחשבי מעבדות באוניברסיטה וכו׳. אם אתה לא רואה את התיבה, כנראה שמנהל המערכת ביטל את האפשרות הזו.
חזור למעלה

מה האפשרות “מחק את כל עוגיות המערכת” עושה?
"מחק את כל עוגיות המערכת" מוחק את כל העוגיות (cookies) שנוצרו על ידי phpBB ושומרות עליך מחובר למערכת. עוגיות ממלאות תפקידים נוספים כמו מעקב קריאה של נושאים והודעות אם האפשרות הופעלה על ידי מנהל ראשי. אם נתקלת בבעיות של התחברות והתנתקות, מחיקת עוגיות המערכת יכולה לעזור.
חזור למעלה

אפשרויות והגדרות משתמש

כיצד אני משנה את ההגדרות שלי?
אם אתה משתמש רשום, כל הגדרותיך שמורות במסד הנתונים. כדי לשנותם, בקר בלוח הבקרה למשתמש שלך; בדרך כלל ניתן למצוא קישור על ידי לחיצה על שם המשתמש שלך בחלק העליון של דפי מערכת הפורומים. מערכת זו תאפשר לך לשנות את ההגדרות וההעדפות שלך.
חזור למעלה

איך אני מונע משם המשתמש שלי מלהופיע ברשימת המשתמשים המחוברים?
בעזרת לוח הבקרה למשתמש, תחת הכותרת “אפשרויות מערכת”,אתה תמצא אפשרות הסתר את מצבי כמחובר. הפעל אפשרות זו כןורק מנהלי המערכת, מנהלי פורומים ואתה עצמך תהיו אלה שיראו אותך מחובר. אתה תספר כמשתמש מוסתר.
חזור למעלה

הזמנים אינם נכונים!
יכול להיות שהזמן המוצג שונה מהזמנים באזורך. אם זאת הבעיה, בקר בלוח הבקרה למשתמש ושנה את הזמן על פי אזורך, לדוגמה לונדון, פאריס, ניו יורק, וכדומה. שים לב ששינוי אזור הזמן, כמו רוב ההגדרות, ניתן אך ורק למשתמשים רשומים. אם אינך רשום במערכת, זה הזמן הנכון להירשם.
חזור למעלה

שינתי את אזור הזמן והוא עדין שונה מהזמן שלי!
אם אתה בטוח שהגדרת את אזור הזמן נכון והזמן עדין אינו מכוון כראוי, אז כנראה והשעה המוגדרת בשרת אינה נכונה. אנא יידע מנהל ראשי כדי לתקן את הבעיה
חזור למעלה

השפה שלי אינה ברשימה!
או שהמנהל הראשי לא התקין השפה או שאף אחד לא תרגם את המערכת לשפה שלך. נסה לשאול מנהל ראשי האם הוא יכול להתקין את חבילת השפה שאתה צריך. אם חבילת השפה אינה קיימת, תרגיש חופשי ליצור תרגום חדש. ניתן למצוא מידע נוסף באתר phpBB®.
חזור למעלה

מה הן התמונות לצד שם המשתמש שלי?
ישנם שני סוגי תמונות אשר עשויים להופיע יחד עם שם המשתמש כאשר צופים בהודעות. אחד מהם עשוי להיות תמונה הקשורה לדרגה שלך, בדרך כלל בצורה של כוכבים, ריבועים או נקודות, המציין כמה הודעות כתבת או את מעמדך בפורום. תמונה אחרת, בדרך כלל גדולה יותר, ידועה כסמל אישי ובדרך כלל ייחודית או אישית לכל משתמש.
חזור למעלה

איך אני יכול להציג סמל אישי?
בתוך לוח הבקרה למשתמש תחת "פרופיל" אתה יכול להוסיף סמל אישי באמצעות אחת מארבע השיטות הבאות: Gravatar, גלריה, תמונה מרוחקת או העלאה. המנהל הראשי של הפורום יכול להחליט לאפשר סמלים אישיים ולבחור את הדרך שבה ניתן לבחור סמלים אישיים. אם אתה לא מצליח להשתמש בסמל אישי, צור קשר עם מנהל ראשי.
חזור למעלה

מהו הדירוג שלי וכיצד אני משנה אותו?
דירוגים, אשר מופיעים תחת שם המשתמש שלך, מציינים את מספר ההודעות אשר שלחת או מזהים משתמשים מסוימים, למשל מנהלים או מנהלים ראשיים. כעיקרון, אינך יכול לשנות את הנוסח של כל אחד מדירוגי המערכת באופן ישיר מפני שהם נקבעים על־ידי המנהל הראשי של המערכת. אנא אל תפגע במערכת על־ידי שליחת הודעות מיותרות רק כדי הגדיל את הדירוג שלך. רוב המערכות לא יאפשרו זאת והמנהל או המנהל הראשי יקטין את מונה ההודעות שלך.
חזור למעלה

כאשר אני לוחץ על קישור הדואר האלקטרוני של משתמש הוא מבקש ממני להתחבר?
רק משתמשים רשומים יכולים לשלוח לחברי הפורום הודעות לדואר האלקטרוני באמצעות טופס השליחה במערכת, וזאת עם מנהלי המערכת מאפשרים עזר זה. זה מונע משליחת הודעות ספאם והודעות היכולות לפגוע במשתמשי המערכת.
חזור למעלה

מערכת השליחה

איך אני יוצר נושא חדש או מפרסם תגובה?
כדי לפרסם נושא חדש בפורום, לחץ על "נושא חדש". כדי להגיב לנושא, לחץ על "פרסם תגובה". ייתכן שתצטרך להירשם לפני שתוכל לשלוח הודעה.רשימת ההרשאות שלך בכל פורום זמינה בתחתית מסכי פורום ונושא. לדוגמא: אתה יכול לשלוח נושאים חדשים, אתה יכול לצרף קבצים להודעות, וכן הלאה
חזור למעלה

כיצד אני עורך או מוחק הודעה?
אם אינך מנהל או מנהל ראשי של המערכת, תוכל לערוך או למחוק את ההודעות שלך בלבד. אתה יכול לערוך הודעה על־ידי לחיצה על כפתור העריכה להודעה המיוחסת, לפעמים לזמן מוגבל בלבד לאחר שההודעה נשלחה. אם מישהו כבר הגיב להודעה, תמצא תוספת קטנה של טקסט המוצג מתחת להודעה כאשר אתה חוזר לנושא אשר רושם את מספר הפעמים שערכת אותה יחד עם התאריך והשעה. טקסט זה יופיע רק אם נשלחה להודעה תגובה. הוא לא יופיע אם מנהל או מנהל ראשי ערך את ההודעה, אך הם יכולים להשאיר הערה אשר מסבירה מדוע הם ערכו את ההודעה לפי ראות עיניהם. שים לב שמשתמשים רגילים לא יכולים למחוק הודעה לאחר שקיבלה תגובה.
חזור למעלה

כיצד אני מוסיף חתימה להודעות שלי?
כדי להוסיף חתימה להודעה אתה חייב קודם ליצור אחת דרך לוח הבקרה למשתמש שלך. לאחר שנוצרה, אתה יכול לסמן את התיבה צרף חתימה בטופס השליחה כדי להוסיף את החתימה שלך. אתה יכול גם להוסיף חתימה כברירת מחדל לכל ההודעות שלך על־ידי בחירת האפשרות המתאימה בלוח הבקרה למשתמש. אם תעשה כך, תוכל עדיין למנוע מהחתימה להתווסף להודעות מסוימות על־ידי ביטול הסימון לתיבת הוספת החתימה בטופס השליחה.
חזור למעלה

כיצד אני יוצר סקר?
בזמן שליחת נושא חדש או עריכת ההודעה הראשונה של הנושא, לחץ על התווית “יצירת סקר” תחת טופס השליחה הראשי. אם אתה לא יכול לראות אותה, אין לך את ההרשאות המתאימות ליצירת סקרים. הזן כותרת ולפחות שתי אפשרויות להצבעה בשדות המתאימים וודא שכל אפשרות בשורה נפרדת בתיבת הטקסט. אתה יכול גם לקבוע את מספר האפשרויות אשר משתמשים יכולים לבחור במשך ההצבעה תחת “אפשרויות לכל משתמש”, זמן הגבלה לסקר בימים (0 לצמיתות) ולבסוף האפשרות אשר מאפשרת למשתמשים לשנות את ההצבעות שלהם.
חזור למעלה

מדוע אני לא יכול להוסיף אפשרויות נוספות לסקר?
גבול האפשרויות בסקר נקבע ע"י שיקול דעתו של מנהל המערכת. אם אתה חושב שכמות האפשרויות לא מספיקה לך, פנה למנהל המערכת.
חזור למעלה

כיצד אני ערוך או מוחק סקר?
כמו בהודעות, רק השולח המקורי, מנהל או מנהל ראשי יכולים לערוך סקרים. כדי לערוך סקר, לחץ כדי לערוך את ההודעה הראשונה בנושא. היא תמיד מכילה את הסקר הנקבע לנושא. אם אף אחד לא הצביע, ניתן למחוק את הסקר או לשנות כל אחת מהאפשרויות שלו. עם זאת, אם משתמשים כבר הצביעו בסקר, רק מנהלים או מנהלים ראשיים יכולים לערוך או למחוק אותו. כך נמנע מאפשרויות הסקר להשתנות באמצע תקופת הסקר.
חזור למעלה

מדוע איני יכול להיכנס לפורום?
חלק מהפורומים מוגבלים לקבוצות משתמשים מסוימות. בכדי לצפות, לקרוא, לשלוח או לערוך אתה צריך גישות מסוימות, פנה למנהל המערכת בשביל לקבלם.
חזור למעלה

מדוע אני לא יכול להוסיף קבצים מצורפים?
הרשאות צירוף קבצים נקבעות בכל פורום, לכל קבוצה, או לכל משתמש בפרט. המנהל הראשי של המערכת יכול לא לאפשר צירוף קבצים לפורום המסוים בו אתה שולח, או יתכן שרק קבוצות מסוימות יכולות לצרף קבצים. צור קשר עם המנהל הראשי של המערכת אם אינך בטוח מדוע אינך יכול לצרף קבצים.
חזור למעלה

מדוע קיבלתי אזהרה?
כל מנהל ראשי של מערכת קובע את חוקי האתר שלו. אם עברת על חוק, יתכן שקיבלת אזהרה. שים לב כי זוהי החלטת המנהל הראשי של המערכת, וקבוצת phpBB לא יכולה לעשות דבר עם האזהרות באתר הנתון. צור קשר עם המנהל הראשי של המערכת אם אינך בטוח מדוע קיבלת אזהרה.
חזור למעלה

כיצד ניתן לדווח למנהל על הודעות?
אם מנהל המערכת מאפשר זאת, אתה תראה כפתור דיווח הודעות ליד כפתור השליחת הודעה. על ידי לחיצה על הכפתור תעבור לפעולות הדיווח על הודעה.
חזור למעלה

מהו כפתור ה“שמור” בשליחת הנושא?
אפשרות זאת מאפשרת לך לשמור הודעות שנכתבו לשליחה מאוחרת, תוכל להגיע אליהם שנית לאחר השמירה ע"י ביקור בלוח הבקרה למשתמש.