מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

"באגים" בגרסה 11

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
מאיר חכמים

"באגים" בגרסה 11

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 04, 2013 5:19 pm

ככל תוכנה חדשה שיוצאת, מצויים חבלי לידה בדמות באגים קטנים ומעצבנים, שלרוב ניתן לפותרם בקלות על ידי מפתחי התוכנה.
כאן המקום, אחרי השבח וההודאה על כל השכלולים והשיפורים, להצביע על התקלות כדי שאנשי האוצר יוכלו לטפל בהם לתועלת כל המשתמשים.

שניים שהספקתי למצוא:
א. קיצורי הדרך לספרים - לא עובדים (לא הקיצורים שיש לי מגרסה קודמת, ולא קיצורים חדשים שניסיתי ליצור).
ב. כותרות הספרים אינן מוצגות כתיקנן.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: "באגים" בגרסה 11

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' פברואר 04, 2013 9:28 pm

נטפל בעז"ה

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 05, 2013 10:24 am

בחלק מהספרים, בתצוגה מקדימה לאחר חיפוש, יש חוסר התאמה בין מספר העמוד שמופיע בעמודה הימנית לבין מספר העמוד האמיתי שבו התוצאה נמצאת. אמנם לחיצה על מספר העמוד של התוצאה מוליכה למקום הנכון, אבל מי שרגיל לציין לעצמו את מספרי העמודים לצורך שימוש מאוחר, עלול לא לשים לב לבעיה ובעתיד כשיגש לעמוד שרשום בעמודה השמאלית לא ימצא את מבוקשו.

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 05, 2013 4:45 pm

לאחר בחירת קטע מהמסך נפתח חלון של פענוח טקסט עם כמה לחצנים. חבל שאין אפשרות להזיז את החלון ממקום למקום בתוך המסך כפי שהיה בגרסאות קודמות. כמו כן לא הבנתי מה עושה הכפתור "מ מפתח" (כשלחצתי עליו לא קרה כלום).

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 11, 2013 9:24 am

כשבוחרים "הגדל קטע נבחר", התצוגה אכן מוגדלת, אבל המסך "קופץ" לפינה השמאלית העליונה של העמוד, ולא במקום הנבחר כפי שהיה צריך להיות.

סמל אישי של המשתמש
רחמים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי רחמים » ב' פברואר 11, 2013 9:01 pm

אשריך ר' מאיר,
הבאג הגדול כאן הוא שלא נתנו לך לבדוק את התוכנה לפני שהוציאו אותה לשוק...

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 18, 2013 12:00 pm

א. בהצגת תוצאות החיפוש, מילות החיפוש מוארות. לעיתים ההארה חזקה עד שלא רואים את התיבה הכתובה תחתיה. לפעמים באותו מסך חלק מהמילים מוארות באופן בהיר וניתנות לקריאה, וחלק כהות ואינן ניתנות לקריאה.

ב. בכתיבת הערות, ברירת המחדל של השפה היא אנגלית (אצלי לפחות), למרות שבסרגל השפה של ווינדוס נבחרה עברית. כך גם בחלונית של פענוח טקסט (זה היה גם בגרסאות קודמות, משא"כ בכתיבת הערות כנ"ל).

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' פברואר 18, 2013 12:54 pm

שכחתי לכתוב, כדי לתקן את זה עליך רק להעתיק את הקובץ misg.bmp לספרייה של התכנה. הקובץ נמצא בספריית SKINS\רגיל שנמצאת בתוך התכנה. הוא אמור להיות שם אבל צריך להיות גם בספריית התכנה ובטעות הועבר משם.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' פברואר 18, 2013 1:00 pm

א. בהצגת תוצאות החיפוש, מילות החיפוש מוארות. לעיתים ההארה חזקה עד שלא רואים את התיבה הכתובה תחתיה. לפעמים באותו מסך חלק מהמילים מוארות באופן בהיר וניתנות לקריאה, וחלק כהות ואינן ניתנות לקריאה.

כוונתך בתצוגה המקדימה?

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 18, 2013 5:47 pm

אוצר החכמה כתב:

כוונתך בתצוגה המקדימה?

כן, כשההארה בצבע טורקיז.

עוד בעיה: כשכותבים בחיפוש ספר למשל "ריטב"א קידושין" מיד (לא ממש מיד...) צצים הספרים שיש בהם ריטב"א קידושין. אבל כשכותבים "רשב"א קידושין" הוא לא עולה עד שנכתוב "הרשב"א קידושין".

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 18, 2013 5:50 pm

אוצר החכמה כתב:

שכחתי לכתוב, כדי לתקן את זה עליך רק להעתיק את הקובץ misg.bmp לספרייה של התכנה. הקובץ נמצא בספריית SKINS\רגיל שנמצאת בתוך התכנה. הוא אמור להיות שם אבל צריך להיות גם בספריית התכנה ובטעות הועבר משם.

תודה, עובד.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' פברואר 18, 2013 6:58 pm

עוד בעיה: כשכותבים בחיפוש ספר למשל "ריטב"א קידושין" מיד (לא ממש מיד...) צצים הספרים שיש בהם ריטב"א קידושין. אבל כשכותבים "רשב"א קידושין" הוא לא עולה עד שנכתוב "הרשב"א קידושין".
מאיר חכמים

ניסיתי ולא ראיתי. אם אני כותב רשב"א קידושין אני מקבל את הרשימה הזאת

חידושי הרא"ה, חידושי תלמיד הרשב"א, חידושי רבינו יעקב בירב - קידושין
חידושי הרשב"א - קדושין
חידושי הרשב"א <מוה"ק> - קידושין
שו"ת מהר"י בירב - 2 כר'
שו"ת מהר"י בירב

(שו"ת מהר"י בירב מופיע בגלל השמות הנוספים של הספר שכוללים חישושי תלמיד הרשב"א ומהר"י בירב על מסכת קידושין)

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ב' פברואר 18, 2013 7:31 pm

אוצר החכמה כתב:
מאיר חכמים

חידושי הרשב"א - קדושין
שו"ת מהר"י בירב - 2 כר'
שו"ת מהר"י בירב

(שו"ת מהר"י בירב מופיע בגלל השמות הנוספים של הספר שכוללים חישושי תלמיד הרשב"א ומהר"י בירב על מסכת קידושין)

עכשיו גם אצלי עולה... אבל "רשב"א חולין" לא עולה כלום, לעומת "הרשב"א חולין" שמביא את מה שצריך. וכן "רשב"א יבמות" על זה הדרך.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ב' פברואר 18, 2013 7:44 pm

אוצר החכמה כתב:

כוונתך בתצוגה המקדימה?

שורש הבעיה טעון במספר התוצאות. שאם מילה אחת מוצגת בתור שתי תוצאות, אזי היא נצבעת פעמיים. לדוגמא אם אני מחפש מדכתיב וימל ובספר כתוב "מדכתיב וימל..... מדכתיב" אזי הוא מחשיב את וימל לשתי תוצאות. תוצאה אחת שכתוב מדכתיב וימל, והתוצאה השניה היא וימל מדכתיב. ולכן הוא צובע את המילה וימל פעמיים, ולפעמים זה נצבע שלש פעמים הכל לפי הענין עד שקשה לראות את המילה הצבועה.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ב' פברואר 18, 2013 7:47 pm

מאיר חכמים כתב:עכשיו גם אצלי עולה... אבל "רשב"א חולין" לא עולה כלום, לעומת "הרשב"א חולין" שמביא את מה שצריך. וכן "רשב"א יבמות" על זה הדרך.

אצלי עולה יפה רשב"א חולין וגם יבמות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' פברואר 18, 2013 7:52 pm

מאיר חכמים כתב:
אוצר החכמה כתב:
מאיר חכמים

חידושי הרשב"א - קדושין
שו"ת מהר"י בירב - 2 כר'
שו"ת מהר"י בירב

עכשיו גם אצלי עולה... אבל "רשב"א חולין" לא עולה כלום, לעומת "הרשב"א חולין" שמביא את מה שצריך. וכן "רשב"א יבמות" על זה הדרך.

עולה, אולי אתה שוכח לחזור לרשימה מלאה בין ניסוי לניסוי?

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 19, 2013 8:29 am

"רשב"א חולין" ו"רשב"א יבמות" עדיין לא עובדים אצלי (ללא ה' הידיעה). גם ברשימה מלאה.

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 19, 2013 3:26 pm

כנ"ל:
"שו"ת רשב"א" - לא נותן כלום.
"שו"ת הרשב"א" - נותן את מה שצריך.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' פברואר 19, 2013 3:32 pm

מאיר חכמים כתב:כנ"ל:
"שו"ת רשב"א" - לא נותן כלום.
"שו"ת הרשב"א" - נותן את מה שצריך.

במקוון איני רואה שו"ת רשב"א..

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 19, 2013 6:01 pm

לפעמים בתוצאות החיפוש בגזירים חסרות תוצאות ובמקום זה נכתב "חסר נתוני ספר".
???

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ג' פברואר 19, 2013 6:04 pm

מאיר חכמים כתב:לפעמים בתוצאות החיפוש בגזירים חסרות תוצאות ובמקום זה נכתב "חסר נתוני ספר".
???

הבנתי. מדובר על תוצאה בקובץ טקסט.

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » א' פברואר 24, 2013 11:41 am

כשאני רושם בשם הספר "מנחת חינוך" אני מקבל רשימה של 215 ספרים שיש בהם את המילה "פרדס" [אותה תוצאה שמתקבלת כשאני רושם "פרדס"], אבל לא נמצא שום ספר שיש בו "מנחת חינוך".

שוב ניסיתי את החיפוש הנ"ל כאשר המאגר הפעיל הוא "ספרי מכון ירושלים", וראה זה פלא, הכל עובד!

גנזך

הודעהעל ידי גנזך » א' פברואר 24, 2013 12:30 pm

אצלי עובד רגיל

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' פברואר 24, 2013 2:27 pm

מאיר חכמים כתב:
מאיר חכמים כתב:לפעמים בתוצאות החיפוש בגזירים חסרות תוצאות ובמקום זה נכתב "חסר נתוני ספר".
???

הבנתי. מדובר על תוצאה בקובץ טקסט.

הערה נכונה. נציין בעז"ה את העובדה שמדובר בקובץ טקסט או אולי נביא את הטקסט, אם נספיק לפי סדר הקדימויות.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » א' פברואר 24, 2013 2:32 pm

מאיר חכמים כתב:כשאני רושם בשם הספר "מנחת חינוך" אני מקבל רשימה של 215 ספרים שיש בהם את המילה "פרדס" [אותה תוצאה שמתקבלת כשאני רושם "פרדס"], אבל לא נמצא שום ספר שיש בו "מנחת חינוך".

שוב ניסיתי את החיפוש הנ"ל כאשר המאגר הפעיל הוא "ספרי מכון ירושלים", וראה זה פלא, הכל עובד!

כנראה קרתה תקלה מאיזו סיבה ואח"כ נשמר לך המצב ב"קש" (לכן ברגע שניסית המאגר מסויים התכנה זיהתה שזה שאלה אחרת והפעילה אותה מחדש) .
הפתרון לבעיות מסוג כזה פשוט. בתפריט כלים יש תפריט בשם קרא מחדש נתונים שמורים, הפעל אותו, לוקח כמה שניות או קצת יותר, ואח"כ אני מקווה שהכל יהיה תקין.

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ד' פברואר 27, 2013 12:56 pm

אוצר החכמה כתב:
מאיר חכמים כתב:כשאני רושם בשם הספר "מנחת חינוך" אני מקבל רשימה של 215 ספרים שיש בהם את המילה "פרדס" [אותה תוצאה שמתקבלת כשאני רושם "פרדס"], אבל לא נמצא שום ספר שיש בו "מנחת חינוך".

כנראה קרתה תקלה מאיזו סיבה ואח"כ נשמר לך המצב ב"קש" (לכן ברגע שניסית המאגר מסויים התכנה זיהתה שזה שאלה אחרת והפעילה אותה מחדש) .
הפתרון לבעיות מסוג כזה פשוט. בתפריט כלים יש תפריט בשם קרא מחדש נתונים שמורים, הפעל אותו, לוקח כמה שניות או קצת יותר, ואח"כ אני מקווה שהכל יהיה תקין.

התרופה הועילה. ייש"כ!

יצג

הודעהעל ידי יצג » ד' מרץ 06, 2013 12:47 pm

אולי זה לא "באגים". עכ"פ כמה הערות ראשונות (לגבי גירסא 11 שבדיסק):
א. הכפתור "-" (הצמד מלים) שמעל שורת החיפוש, אינו עובד אצלי. רק הכפתור שלידו ("הצמד הכל") עובד.
ב. הכפתורים של "גישה מהירה" (תנ"ך, משנה גמרא וכו''), אינם מביאים אותי לגוף הספר, אלא רק מראים אותו בחלון של תצוגה מקדימה (נפ"מ כללכ הפעולות שאפשר לעשות בגוף הספר וא"א לעשות מהחלון של התצוגה).
ג. חיפוש ספר עובד כ"כ מהר, שתוך כדי הקלדה מופיעות רשימות מיותרות. למשל, כותבים שם של ספר המתחיל באות ב, מקבלים מיד רשימה של כל הספרים המתחילים באות ב (או עכ"פ של שתי האותיות הראשונות בשם), ורק אח"כ חלון נוסף ובו רשימת הספרים של שם הספר המלא. נדמה לי שבחיפוש ע"פ מחבר הבעיה הזו לא קיימת.
ד. השכלול בחיפוש ספר הוא מצויין, אבל בד"א כשצריך לחפש, אבל אם ידוע לי שם הספר למה שלא אוכל לגשת אליו ישר, מבלי לקבל רשימה של כל השמות הדומים.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' מרץ 06, 2013 12:59 pm

יצג כתב:אולי זה לא "באגים". עכ"פ כמה הערות ראשונות (לגבי גירסא 11 שבדיסק):
א. הכפתור "-" (הצמד מלים) שמעל שורת החיפוש, אינו עובד אצלי. רק הכפתור שלידו ("הצמד הכל") עובד.
ב. הכפתורים של "גישה מהירה" (תנ"ך, משנה גמרא וכו''), אינם מביאים אותי לגוף הספר, אלא רק מראים אותו בחלון של תצוגה מקדימה (נפ"מ כללכ הפעולות שאפשר לעשות בגוף הספר וא"א לעשות מהחלון של התצוגה).
ג. חיפוש ספר עובד כ"כ מהר, שתוך כדי הקלדה מופיעות רשימות מיותרות. למשל, כותבים שם של ספר המתחיל באות ב, מקבלים מיד רשימה של כל הספרים המתחילים באות ב (או עכ"פ של שתי האותיות הראשונות בשם), ורק אח"כ חלון נוסף ובו רשימת הספרים של שם הספר המלא. נדמה לי שבחיפוש ע"פ מחבר הבעיה הזו לא קיימת.
ד. השכלול בחיפוש ספר הוא מצויין, אבל בד"א כשצריך לחפש, אבל אם ידוע לי שם הספר למה שלא אוכל לגשת אליו ישר, מבלי לקבל רשימה של כל השמות הדומים.

א. הכפתור עובד אבל רק כשאתה נמצא על הרווח בין המילים כמדומני שבגרסאות קודמות הוא היה מסמן גם כשהיית באמצע מילה (אחורה) אבדוק בעז"ה את העניין.

ב. בתפריט כלים/אפשרויות אתה יכול לקבוע אם פתיחה מהירה תפתח את הספר באופן קבוע או רק תביא לתצוגה מהירה.

ג. לא הבנתי מה הבעייה הלא ברגע שאתה כותב מספיק אותיות אתה רואה את הספר שרצית. כן לא הבנתי למה אתה מתכוון במילים חלון נוסף.

ד. אם כוונתך רק לעבור לספר הרצוי בתוך הרשימה המלאה במקום לצמצם את הרשימה לספרים תואמים, התחל את ההקלדה שלך ברווח ואח"כ כתוב את שם הספר.

יצג

הודעהעל ידי יצג » ד' מרץ 06, 2013 9:21 pm

תודה רבה.

יצג

הודעהעל ידי יצג » ו' מרץ 08, 2013 11:40 am

עשיתי חיפוש, ורציתי לעבור מתצוגה מקדימה מלאה לתצוגת גזירים. לחצתי על הכפתור של גזירים והתוכנה נסגרה. הדבר קרה לי כבר פעמיים. מדובר בדיסק.

מאיר חכמים

הודעהעל ידי מאיר חכמים » ה' מאי 09, 2013 6:25 pm

האם יש עדכונים שפותרים חלק מהבאגים? למשל הקפיצה של התצוגה לפינה שמאלית עליונה, משגעת. גם חבל שקיצורי הדרך הישנים שיש לי אינם פועלים.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 4 אורחים