מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצעה: מנוי חודשי/שעות ללא חיבור לאינטרנט

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
המדינאי

הצעה: מנוי חודשי/שעות ללא חיבור לאינטרנט

הודעהעל ידי המדינאי » ד' אוקטובר 09, 2013 10:46 am

אני באופן עקרוני לא רוצה חיבור לאינטרנט, במיוחד עבור הילדים ובני הבית. לא בטוח כמה אני ישתמש עם אוצר החכמה, כי אין לי כל כך הרבה זמן.

בנוסף לזה, כיום כל לפטופ הוא כבר ממילא לא כל כך כשר. ואני רוצה 100% עבור הילדים שלי.

אם הייתה לי הצעה לרכוש מחשב בלי מצלמה ובלי חיבורי אינטרנט כלל, שיש לו את אוצר החכמה מובנה בתוכו ביחד עם המחשב, ועוד תוכנות תורניות כשרות למהדרין (לא סרטים ומשחקים, אלא שיהיה ברוח של "אני לא נבראתי אלא לשמש את קוני"), עבור מחיר של 1800 ש"ח, עם 100 שעות שימוש באוצר החכמה, ייתכן שהייתי קונה ברצון. אחרי 100 שעות שימוש, אחרי "טעמו וראו..", אפשר יהיה להמשיך הלאה.

או אולי אפשר חיבור קל לאינטרנט, אבל רק לאתר שכותבים שם חידושי תורה, תוך פיקוח שהכול יהיה אך ורק ברוח התורה. ואולי גם חדשות של מזג אוויר, וזהו.
(אבל אז, יהיה חבל לשלם כל כך הרבה עבור אינטרנט. אולי לחזור למודם הישן שמחבר דרך הטלפון. בשביל לדעת מזג אוויר ולכתוב חידושי תורה זה מספיק שבמספיק. זה יהיה גם פתרון של 100% אינטרנט כשר ללא שום אפשרות אחרת. הטלפון יתחבר אך ורק לאתר מסויים, שיוריד את החידושי תורה האחרונים שחידשו התלמידי חכמים, וישלח את החידושי תורה שחידש המשתמש, ואת מזג האוויר. זה קילובייטים אחדים. יחזיק את הטלפון לשניות או דקות אחדים וזהו).

המעיין

Re: הצעה: מנוי חודשי/שעות ללא חיבור לאינטרנט

הודעהעל ידי המעיין » ד' אוקטובר 09, 2013 10:55 am

אם הייתה לי הצעה לרכוש מחשב בלי מצלמה ובלי חיבורי אינטרנט כלל, שיש לו את אוצר החכמה מובנה בתוכו ביחד עם המחשב, ועוד תוכנות תורניות כשרות למהדרין (לא סרטים ומשחקים, אלא שיהיה ברוח של "אני לא נבראתי אלא לשמש את קוני"), עבור מחיר של 1800 ש"ח, עם 100 שעות שימוש באוצר החכמה, ייתכן שהייתי קונה ברצון. אחרי 100 שעות שימוש, אחרי "טעמו וראו..", אפשר יהיה להמשיך הלאה.

1800 ש"ח זה מחיר המינימום של מחשב פשוט ביותר + הדיסק של אוצר החכמה (ללא אוצר החכמה רק הדיסק), אז מה אתה רוצה בעצם לקבל אוצר החכמה בחינם?

אם אתה רוצה לראות אם אוצר החכמה מתאים לך, לך לאחד מבתי המדרשות המחזיקים את האוצר ותשתמש שם ותראה אם אתה מעוניין בתכנה.

המדינאי

יש אפשרות לקנות מחשב ב1200 ש"ח וגם פחות

הודעהעל ידי המדינאי » ד' אוקטובר 09, 2013 11:04 am

לא צריך מחשב כה מהיר, כי לא עושים איתו גרפיקה.

ראיתי למכירה טבלט סיני ב600 ש"ח עם שני מצלמות - קדמית ואחורית, עם חיבור GPS, ומסך מגע, מסך גודל 9'.

לא צריך לא מצלמה קדמית ולא אחורית עבור מחשב תורני, ובטח לא מסך מגע. זה בהחלט יוריד את המחיר. אפשר לדבר עם היצרנים שיורידו מחיר, אפשר להתדבר עם מיקרוסופט שיורידו את המחיר של חלונות, כי צריכים את זה רק למשהו מאוד ספציפי ולא לכל הדברים שיש בחלונות. אני בטוח שמיקרוסופט יסכימו, כי לא רוצים לאבד קהל ונתח שוק. ועדיין אוצר החכמה יוכלו להרוויח.

שימכרו הכול קומפליט, שרק מדליקים וצץ אוצר החכמה, ובמחיר שבן תורה יוכל להרשות לעצמו.

המעיין כתב:1800 ש"ח זה מחיר המינימום של מחשב פשוט ביותר + הדיסק של אוצר החכמה (ללא אוצר החכמה רק הדיסק), אז מה אתה רוצה בעצם לקבל אוצר החכמה בחינם?

אם אתה רוצה לראות אם אוצר החכמה מתאים לך, לך לאחד מבתי המדרשות המחזיקים את האוצר ותשתמש שם ותראה אם אתה מעוניין בתכנה.

ומדובר רק על 100 שעות שימוש, לא יותר. כמה זה אמור לעלות?

בבתי מדרש שיש לידי, אוצר החכמה כל הזמן תפוס. בכדי שאוכל להווכח האם אני אשתמש עם אוצר החכמה, אני צריך את זה להרבה שעות עד שאני ילמד טוב איך להשתמש איתו. לפי דעתי בכלל היו צריכים שאיזה 10 שעות ראשונות יהיו בחינם, כי זה בשביל הלימוד. לאוצר החכמה משתלם שכמה שיותר תלמידי חכמים ידעו איך להשתמש עם התוכנה, ואז ירצו לקנות.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' אוקטובר 09, 2013 12:34 pm

בקיצור, רבינו המדינאי מציע, שאוצר החכמה יפתחו מכשיר אלקטרוני (מעין 'נוק נקי') שתהיה בו רק התכנה שלהם, אך במהדורתה המקוונת, או מקסימום גם מקום לכתיבת חידו"ת.

לשיפור הרעיון, יש לשים לב, שכדאי מאוד לאפשר הדפסה אלחוטית/חוטית, שהיא אחד הדברים המשמשים ביותר, בשימוש באוצר החכמה.

המדינאי

תודה לארזי ביתר שהבין בדיוק את כוונתי

הודעהעל ידי המדינאי » ד' אוקטובר 09, 2013 1:01 pm

לא ניסיתי את נוק-נוקיה, אבל השתמשתי עם התוכנה החינמית שלהם "ובלכתך בדרך".

וגם ראיתי שהם שמו את ה"אורייתא", שגם היא חינמית.

מה שחסר בשני אלו שאין שם את כל ספרי חב"ד, מה שיש ב"אוצר החכמה". אבל אני יכול להוריד אותם מאתר HEBREWBOOKS.

הייתי רוצה שהכול יהיה תחת גג אחד, שזה מתאים לאוצר החכמה. אבל המחיר כבד מדי, במיוחד למשתמש אקראי כמוני.

בחזון שלי הייתה מעוניין שאוכל ללמוד ליקטי תורה להרב בעל התניא, וכל עיין שיש שם שאוכל ללחוץ ולראות את המקורות. יכול להיות שזה פרוייקט יותר מדי גדול מכדי שישתלם מסחרית. אפשר היה לעשות כוללים מיוחדים שיתעסקו בזה, שיעשו את חיבור המראי מקומות, ואולי גם לקלד חלק מהספרים שיהיהו בפורמט דיגיטלי. משהו כמו וויקיסורס. אבל אחרי שזה מוכן שכל אחד יוכל להחזיק את זה במחשבו האישי.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' אוקטובר 09, 2013 1:09 pm

המדינאי, הלואי ונזכה שחלומך יתגשם!!!

אה, מתי כבר יגיע היום שכל "עיין", יהיה קישור... ימות המשיח!!!!!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 09, 2013 2:34 pm

אה, מתי כבר יגיע היום שכל "עיין", יהיה קישור... ימות המשיח!!!!!

באוצר החכמה הדבר קיים אמנם רק באופן חלקי. אבל בעז"ה העניין יוסיף להתפתח.

אני מקווה בימים הקרובים להעלות כאן הסבר כיצד יכול כל אחד לגרום שהספרים שמעניינים אותו ההפניות אליהם יהיו לינקים. לצורך כך אני צריך לבדוק כמה דברים. אם אין בעייה אעלה לכן הסבר בעז"ה.

חשבונות רבים

הודעהעל ידי חשבונות רבים » ד' אוקטובר 09, 2013 2:47 pm

המדינאי כתב:ראיתי למכירה טבלט סיני ב600 ש"ח עם שני מצלמות - קדמית ואחורית, עם חיבור GPS, ומסך מגע, מסך גודל 9'.
אפשר לתת לך עיצה קטנה? אל תקנה את הטבלט הזה.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' אוקטובר 09, 2013 4:00 pm

אוצר החכמה כתב:הספרים שמעניינים אותו ההפניות אליהם יהיו לינקים.

נראה לי שטעית בהבנת דברינו.

מדבריך אני מבין, שאם מעניין אותי למשל "לקוטי תורה" של אדמוה"ז, אני יכול ליצור מצב, שבכל מקום שהוא מוזכר בספר כלשהו, המקום ההוא יהפוך לקישור.

אני - ונראה לי שגם רבינו המדינאי - דיברתי על כך, שכאשר אני לומד "ליקוטי תורה" ובתוך דבריו כתוב, "עיין בבא קמא דף מו עמוד ב", זה יהפוך ללינק...

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 09, 2013 4:23 pm

הפנייה לבבא קמא היא לינק כבר היום באוצר החכמה. אולם אם דרכו של ספר מסויים לציין לספר שאינו הופך לינק כרגע באוצר החכמה, את זה ניתן לשנות.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ד' אוקטובר 09, 2013 4:32 pm

למה לא כל ה"לינקים" עובדים? חלק כן וחלק לא? זה קשור ל-OCR?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' אוקטובר 09, 2013 4:50 pm

קשור לשלשה דברים. א. ל OCR, אם התכנה לא יודעת מה כתוב אין דרך שתהפוך ללינק.
ב. לקובץ ההגדרות של הלינקים שמגדיר איזה מילה ובאיזה אופן מפנה לאיזה ספר. (למשל ב"ק גם נקרא בבא קמא או אבות הטומאות הוא רמב"ם וכדומה.
ג. לציונים שבתוך הספר המאפשרים לתכנה לדעת באיזה עמוד לפתוח.

גמח

הודעהעל ידי גמח » ד' אוקטובר 09, 2013 8:51 pm

כמדומני שכוונת פותח האשכול הוא למכשיר שכבר נכתב עליו כאן בפורום כעין קורא ספרים המותאם לאוצר החכמה.
אין אינטרנט או שאר אפשרויות שאינן ראויות או רצויות לאברכים.
מן הסתם כשהדבר יעלה בידי אנשי האוצר יתפרסם הדבר.

המדינאי

בקשר למראי מקומות ולינקים עוד רעיון

הודעהעל ידי המדינאי » ה' אוקטובר 10, 2013 9:48 am

אולי צריכים לתת את האפשרות שמי שמשנה את ההגדרות אצלו שהלינק יעבוד, שיוכל להעביר את זה מיידי לזיכוי הרבים.

כמובן שאי אפשר לתת את זה לכל אחד, אבל אחרי בדיקה, ומי שכבר עשה את זה כמה פעמים, ומצאו שהוא עושה את זה נכון, לתת לו את האפשרות שהשינויים שהוא עושה לעצמו יוכל להעביר את זה לכולם לזיכוי הרבים.

אותו דבר אפשר גם עם תיקונים לOCR: אם זה לא היה קריא והביא תוצאות עם שגיאות, מי שמתקן את זה אצלו, יוכל להעביר את זה מיידי לזיכוי הרבים. אולי אפילו קילוד של הכול מחדש של ספרים מסויימים שיהיה 100% דיגיטלי.

אני חושב שיימצאו המון מתנדבים שישקיעו בזה שעות רבות.

אולי אפילו אפשר לפתוח כעין כולל או ישיבה של מתנדבים שאחרי קצת הכשרה ימשיכו לשכלל את התוכנה לזיכוי הרבים. אולי אפילו רשת שלימה של כאלו כויללים, שיהיה מעין פרוייקט של וויקיסורס. זה יכול להכניס המון חיות בלימוד התורה, זאת אומרת גם כאלו שקשה להם לשבת על הגמרה שעות רצופות, אבל זה יהיה להם מעניין ויעשו את זה עם יותר חשק.

חכם באשי

Re: בקשר למראי מקומות ולינקים עוד רעיון

הודעהעל ידי חכם באשי » ה' אוקטובר 10, 2013 10:23 am

המדינאי כתב:אני חושב שיימצאו המון מתנדבים שישקיעו בזה שעות רבות.

דמיונות. אולי בהתחלה, אבל אח"כ זה ייראה כמו הפרוייקט (המצומצם, יחסית) הזה: viewforum.php?f=25

אגרת

הודעהעל ידי אגרת » ה' אוקטובר 10, 2013 12:55 pm

גמח כתב:כמדומני שכוונת פותח האשכול הוא למכשיר שכבר נכתב עליו כאן בפורום כעין קורא ספרים המותאם לאוצר החכמה.
אין אינטרנט או שאר אפשרויות שאינן ראויות או רצויות לאברכים.
מן הסתם כשהדבר יעלה בידי אנשי האוצר יתפרסם הדבר.

האם ידוע מתי זה יצא לפועל?

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים