מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצעה לחדש הגדרות ניהול הערות

יש לכם הצעות לשימוש יעיל יותר? חיפוש מוצלח יותר? חלקו זאת עם כולנו
דעת_האברך

הצעה לחדש הגדרות ניהול הערות

הודעהעל ידי דעת_האברך » ה' מרץ 03, 2016 1:53 am

כמשתמשים רבים, אחד התועלות הגדולות שאני נהנה מהן באוצר הוא האפשרות לכתוב את ההערות שלי על הספרים. אני משתמש בזה כדי לחדש חידושים שונים, להעלות קושיות, תירוצים וכו' וכו', ולמעשה אפשר לכתוב בנוחות ספר שלם של הערות ומראי מקומות על ספרי ראשונים ואחרונים דרך אופציה זו. החשיבות של ההערות בעיני היא עצומה וחיונית מאד ואני חרד תמיד שההערות שכתבתי ייעלמו או יימחקו.
הבעיה שלי היא במעבר ממחשב למחשב - כיון שיש לי שני מחשבים שעליהם אני עובד עם הדיסק שלי, אחד קטן שאני לוקח לכולל והשני גדול יותר שאני משתמש בו בבית, אני מרגיש את הצורך לקבל את הגישה למאגר ההערות שלי בשני המחשבים, אולם הבעיה היא שההערות נשמרות לא על הדיסק של האוצר אלא על המחשב עצמו. בשיחה עם נציג התמיכה הוסבר לי איך לשנות את נתיב השמירה של ההערות כך שהם ייכנסו היישר לדיסק ולא למחשב (כרוך בכניסה להגדרות התוכנה בתיקיה מסוימת ואז שינוי ידני של הנתיב), ואז יש לי את ההערות שלי בכל מחשב כאשר אני משתמש באותו דיסק.
אולם גם לשיטה זו יש חיסרון רציני, והוא שבמידה והדיסק נעלם, נופל ויוצא משימוש (קרא לי כבר פעמיים!) ואפילו מקבל גרסה חדשה על דיסק חדש הכרוכה במחיקת הדיסק הקודם [ואולי גם בשדרוג הגרסה על הדיסק עצמו], נמחקות ונאבדות כל ההערות אלא אם כן עושים גיבוי ידני לתיקייה בה הם נמצאים. הליך זה מסורבל ולא יעיל.
אין צורך להדגיש כמה גדולה החשיבות של גיבוי בעולם אלקטרוני ודיגיטלי כמו שלנו, ואין דבר מר וצורב יותר מאשר לאבד עבודה של שנים במחשב רק מחמת חוסר גיבוי מספיק. בפרט שכיום כל הגיבויים יושבים גם על שרתים חיצוניים מלבד המחשב עצמו, דבר המבטיח אפשרות שחזור גם במקרה של קריסה או אובדן טוטאליים של המדיה האישית.
לדעתי היה ניתן די בקלות להגדיר אפשרות ניהול הערות בתוכנה עצמה, שתיתן את האפשרות להחליט דרך התוכנה לאן יישמרו ההערות (ואפילו לתיקייה שנשמרת על הרשת כמו דרופבוקס או one drive), אפשרות לשמור את ההערות גם במחשב וגם על הדיסק בו זמנית, אפשרות ליצור גיבוי של ההערות בכל נתיב בו מבקשים לעשות זאת, אפשרות לאחד הערות מכמה מחשבים או דיסקים ועוד.

העליתי את הנושא כבר לפני כמה שנים בפני הנציגים הטלפוניים של האוצר ואפילו באתי באופן אישי כמה פעמים למשרד כדי לדבר על כך, ואמרו לי תמיד שיעבדו על כך בגירסה הבאה. מאז כבר עברו כמה גרסאות ולא חל כל שינוי בנושא.
לאחרונה דברתי שוב עם נציג התמיכה של האוצר והוא החל להתווכח עמי שאין שום צורך בתכונה כזו, וכבר עשר שנים הוא בתמיכה ואף אחד לא ביקש את זה, והם לא יכולים למלא שיגעון פרטי של כל אחד וכו' וכו', והוציא אותי בטעם מאד רע מהשיחה.

אי לכך, באתי לשאול כאן את הנהלת האוצר ואת ציבור המשתמשים, האם אמנם אני היחיד מכל אלפי המשתמשים שנצרך להערות על כמה מחשבים? האם אמנם אני היחיד שחשוב וחיוני לו לגבות את ההערות שלו כל הזמן? האם אני היחיד שמוצא שהפתרון שנותנים נציגי התמיכה הוא מסורבל ולא מספק?

הלוא באוצר שוברים את הראש כל פעם מה יכולים לחדש בגרסה הבאה, והנה יש כאן הצעת ייעול משמעותית [שאף לא אמורה לגזול יותר מדי משאבי תכנות למיטב הבנתי], מדוע לא לפעול בעניין? אולי הדברים לא הגיעו עד היום לדרגים הנכונים, ולכן אני מעלה כאן שוב את ההצעה שלי. [לדעתי הענייה זו אפשרות שתבוא לשימוש להרבה יותר משתמשים מאשר הפקודות מקרו שעבדו עליהם כל כך הרבה ואינם באים לשימוש אלא ליודעי חן בלבד].

בתקווה שאמצא כאן מענה לשאלתי ולבקשתי.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

Re: הצעה לחדש הגדרות ניהול הערות

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' מרץ 03, 2016 8:48 am

זה רעיון מצויין ונבדוק מה אפשר לעשות.

חזור אל “אוצר החכמה - הצעות ליעול ושיפור השימוש בתוכנה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים