מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קניה מחנות במחירי הפסד

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
איתן
שם מלא: איתן קלמנס

קניה מחנות במחירי הפסד

הודעהעל ידי איתן » ב' ינואר 16, 2017 9:19 pm

אם ידוע לי בוודאות על חנות מסוימת שכמה ממוצריה היא מוכרת במחירי הפסד, דהיינו שהיא קונה אותם במחיר גבוה יותר מאשר שהיא מוכרת אותם (עכ"פ אם לקחת בחשבון את מחירי תפעול החנות).
היא יכולה לעשות את זה מכמה טעמים: סוג של פרסומת, תחרות עם החנות הסמוכה, נסיון של משיכת לקוחות וכו'. (סתם דוגמא: עוף בשקל של רמי לוי)
האם אני רשאי ללכת לחנות הזאת ולקנות את רק את המוצרים היותר משתלמים, ביודעי שבעל החנות סופג מכך הפסדים?
אני איני נמנע עם הקהל יעד של החנות, ואני יודע שלא אתחיל לערוך קניותי הסדירות בחנות הזאת מכוח הקניה המשתלמת שאעשה.
כמובן, שאף אחד לא יפריע לי לערוך את הקניה, וגם בעל הבית יודע שיש אנשים שעושים כך ואינו מעכב אותם, אך...
האם אני רשאי, והאם זה ראוי לעשות קנייה של מוצרים במחירים זולים במיוחד, אם אני יודע שלא אהפוך מכך ללקוח קבוע של החנות, וגם כלל לא סביר שאקנה מוצרים אחרים שם?

יאיר

Re: קניה מחנות במחירי הפסד

הודעהעל ידי יאיר » ב' ינואר 16, 2017 10:01 pm

פשיטא דמעיקר הדין מותר אך אולי יש צד וענין להחמיר/להדר לפנים משורת הדין/ועשית הישר והטוב/ואהבת לרעך כמוך.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ג' ינואר 17, 2017 12:01 pm

אתה שואל שאלה מציאותית?
במציאות אין סיכוי שאתה צודק בהנחה שלא תקנה שום דבר נוסף ולא תהפך ללקוח של החנות.
כלומר גם אם זה יקרה אתה לא יכול לדעת את זה מראש. ועל זה בונה בעל החנות, שיש אנשים שעליהם הוא יפסיד אך מעשרה שחושבים שהוא יפסיד עליהם הוא יוצא מרווח מאד אפי' אם על חלקם הוא מפסיד, אך אם העשרה היו שואלים את יאיר והיו עושים הישר והטוב בעל החנות היה עוד יותר מפסיד...

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' ינואר 17, 2017 1:08 pm

יש מציאויות שאדם יכול לדעת בוודאות שלא יקנה שם בקביעות.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ג' ינואר 17, 2017 1:14 pm

הוא יכול להתנות בקניה משאר מוצרי החנות. אם הוא לא מתנה זה בשביל שאתה תכנס.

חוקר ודורש

הודעהעל ידי חוקר ודורש » ג' ינואר 17, 2017 1:22 pm

שמעתי פעם מבעל עסק מפורסם מבני ברק שהמבצעים זה "להביא את הסוסים לאורווה" .. לכן אם הוא הצליח לצוד אותך תהיה רגוע

איתן

הודעהעל ידי איתן » ש' פברואר 11, 2017 7:28 pm

איתן

הודעהעל ידי איתן » ש' מרץ 04, 2017 7:49 pm

מויקיפדיה.
לוס לידר

לוס-לידר (מאנגלית: Loss leader) הוא מוצר הנמכר ברשתות שיווק במחיר הפסד כפעולה שיווקית.

רשתות שיווק רבות נוטות כחלק מניהול העסק להגדיר מוצר כלשהו או מספר מוצרים מסוימים כמוצרי "לוס לידר" אשר נמכרים בחנות במחיר הפסד. מטרת המוצר הוא למשוך לקוחות אל החנות בעזרת אותו מוצר ולהתבסס על העובדה כי צרכן המגיע לחנות כדי לקנות אותו, יקנה בנוסף אליו עוד כמה מוצרים נוספים מהם ירוויח העסק.

מוצרי לוס-לידר הם לרוב מוצרי צריכה חשובים, כאלה שהצרכן עשוי להגיע לחנות במיוחד בשבילו. לרוב הם גם מוצרים הנצרכים על בסיס קבוע כך שהם מרגילים את הקונה להגיע לחנות באופן תדיר. בין אלו נמנים מוצרי יסוד כגון קפה, מזון לתינוקות ומוצרים נוספים בהתאם לסוג הרשת ואופיה של תרבות הצריכה המקומית.

בארגון החנות, מוצרים אלו מונחים רחוק מהכניסה לחנות כדי לגרום לצרכן לעבור על פני מוצרים רבים נוספים בדרכו אל הלוס-לידר, כאלה הנמכרים במחירי רווח.

שיטת הלוס-לידר היא למעשה שיטה שיווקית-פרסומית שתועלתה דומה להשקעה בפרסום, מבצעים וכדומה.

לעומקו של דבר כתב:הוא יכול להתנות בקניה משאר מוצרי החנות. אם הוא לא מתנה זה בשביל שאתה תכנס.

לפעמים משתלשם לבעל החנות שלא להתנות את זה. משום תחרות של החנות הסמוכה, כדי להרגיל את הלקוחות אליו וכו'
גם אם בכללות זה משתלם לו -יש לקוחות אחדים שהוא מפסיד כשהם קונים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ש' מרץ 04, 2017 7:52 pm

פשוט שמותר לקנות במצב כזה. ואין אנו אחראים לאדם המאבד ממונו...

ועדיף לנצל את כח ההקפדה והחומרות בענינים שבאמת צריך להחמיר בהם

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » א' מרץ 05, 2017 1:33 pm

איתן כתב:
לעומקו של דבר כתב:הוא יכול להתנות בקניה משאר מוצרי החנות. אם הוא לא מתנה זה בשביל שאתה תכנס.

לפעמים משתלשם לבעל החנות שלא להתנות את זה. משום תחרות של החנות הסמוכה, כדי להרגיל את הלקוחות אליו וכו'

ודאי כנים דבריך. אני מבין שאתה לא חולק עלי למעשה שאין שום חשש לקנות.

איתן

הודעהעל ידי איתן » א' מרץ 05, 2017 1:43 pm

לעומקו של דבר כתב:
איתן כתב:

ודאי כנים דבריך. אני מבין שאתה לא חולק עלי למעשה שאין שום חשש לקנות.

חשש - לא. מעלה שלא לקנות - סביר שיש.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » א' מרץ 05, 2017 1:47 pm

אכן איתן צודק לדעתי שיש בזה איזה מעלה של בין אדם לחבירו.
וכמובן תלוי בהרבה פרטים, אם הוא קונה שם בקביעות גם שלא במבצע, אם בעל החנות עשיר או עני, וכו'.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 352 אורחים