מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כרוז הרבנים נגד בתי הגיור הפרטיים החדשים וגיור קטינים, עיון

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
שלח

כרוז הרבנים נגד בתי הגיור הפרטיים החדשים וגיור קטינים, עיון

הודעהעל ידי שלח » ד' אוגוסט 12, 2015 10:40 am

ראיתי כרוז רבנים(בין השאר חתום שם ידידינו מהפורום הרב הקיק שליט"א לוחם מלחמות ה' להעמיד הדת על תילה ויישר כח רב לו) נגד בתי הגיור הפרטיים, ויש כמה דברים לעיין בדבר
1 היכן הרב קוק זצ"ל כותב בספריו נגד גיור קטינים המוני?האם הבעיה שזה המוני או גיור גם של אחד אבל בקולא?
2האם יש רשימה של גדולי ישראל שמתנגדים לגיור קטינים המוני?או גם לאחד אבל בקולא?
3מדוע הכרוז נגד היוזמה לגבי בתי הגיור הפרטיים עכשיו, הרי יש בתי דין פרטיים בחו"ל וגם בארץ של הרב הגאון הרב קרליץ שליט"א ובמה הם שונים?
4האם הבעיה היא גיור המוני או הבעיה שמקלים יותר מיד בכלל בגיורים ?ולגייר קטינים זה אפשרי אבל במציאות של ימינו יש חשש שלא ישמרו תורה ומצוות
5האם זה בעיה של רוב ומיעוט?כלומר יש שיטות שמותר הדבר אבל הם מיעוט ולא הולכים על פיהם?או אין שיטה כזאת בכלל והם ניתלים בפוסקים אבל במציאות של ימינו אף פוסק בעל שיעור קומה לא יסכים לדבר
קבצים מצורפים
כרוז.docx
(104.77 KiB) הורד 251 פעמים

יאיר1

Re: כרוז הרבנים נגד בתי הגיור הפרטיים החדשים וגיור קטינים, ע

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 12:20 am

אולי אני טועה, אבל בעיני אתה תמים או מיתמם.
כרוז אינו דף שנתלש מספר הלכה.
כרוז זה סוג של פשקוויל.
הרבנים כותבים את דעתם, שהם לא מכירים בגיור. נקודה.
אריכות הדברים היא התפאורה, וממילא הדיון הענייני במה בדיוק כוונתם, הוא יותר מידי שולי...
קם לו בן אדם בבוקר והחליט לעשות הפיכה ניאו רפורמית [כלשון הרב יהושע שפירא] וממילא נזעקים הרבנים לפרסם שמה ששתקו עד היום היה משום 'שלום בית', ולמעשה דעתם היא שהמעשה חמור ביותר, ולא ישתפו איתו פעולה, גם לא בדיעבד [בתקווה שכך יהיה] וזה לא רק שהם לא יוזמים פעולות כאלו אלא הם לא מוכנים להכיר בהם.
וכל השאר כבר פחות חשוב.
בכל אופן תודה שהעלת את זה לכאן, מאד סיקרן אותי מה דעת הרבנים מלמד ולבנון שליט"א בענין.

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ה' אוגוסט 13, 2015 1:57 am

יאיר1 כתב:בכל אופן תודה שהעלת את זה לכאן, מאד סיקרן אותי מה דעת הרבנים מלמד ולבנון שליט"א בענין.

לתשומת ליבך, הרב מלמד שחתום בכרוז הוא הרב יהודה מלמד, בנו של הרב זלמן מלמד (ראש ישיבת בית אל [ביישוב בית אל...]), ואחיו של הרב אליעזר מלמד (ראש ישיבת הר ברכה ורב היישוב שם, מח"ס פניני הלכה). נראה לי שהרב יהודה הוא ר"מ בישיבת ר"ג.
אני מעריך שהרב זלמן ו/או הרב אליעזר הם שסקרנו אותך.

נ.ב. ודאי שהכרוז מכיל רק את הרבנים הקשורים לארגון שבכותרתו, ויש עוד רבים שמתנגדים ואינם חתומים כאן.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ה' אוגוסט 13, 2015 2:06 am

אכן מה שעניין אותי זה הרב אליעזר מלמד, היתה לי טעות בראש...
כאשר קראתי את השמות ראיתי שזה לא הרב אליעזר ולא אביו, ומשום מה, כנראה מרוב שסיקרן אותי, נתקע לי בראש שיש גם את הרב אליעזר.
ולמעשה מה דעתו?

זה שיש מתנגדים בשקט זה ענין אחד, החידוש הוא שיוצא כרוז. כלומר מכריזים מלחמה גלויה ראש בראש, מה שעדת עתה היה רק בשקט מתחת לשולחן.
מחר כאשר אני יגיד מילה על אנשי צוהר, או שאר גרורות הניאו רפורמים, לא יסתכלו עלי כחרדי, אלא כיהודי!!
וזה ייקל עלי את עבודת ההסברה עם מי שאני אמור ללמד את דרך התורה.
להבדיל בין מחלוקת לגיטימית בין הרב עובדיה לרב שך, לבין אנשים שמוציאים את היהדות ממקומה.
כאשר יש קונצנזוס גלוי לעיין מכל הזרמים המוכרים והמוסכמים, זה אומר שמי שלא בפנים הוא בחוץ, בדיוק כמו הרפורמים.

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ה' אוגוסט 13, 2015 2:37 am

יאיר1 כתב:אכן מה שעניין אותי זה הרב אליעזר מלמד, היתה לי טעות בראש...
כאשר קראתי את השמות ראיתי שזה לא הרב אליעזר ולא אביו, ומשום מה, כנראה מרוב שסיקרן אותי, נתקע לי בראש שיש גם את הרב אליעזר.
ולמעשה מה דעתו?

זה שיש מתנגדים בשקט זה ענין אחד, החידוש הוא שיוצא כרוז. כלומר מכריזים מלחמה גלויה ראש בראש, מה שעדת עתה היה רק בשקט מתחת לשולחן.
מחר כאשר אני יגיד מילה על אנשי צוהר, או שאר גרורות הניאו רפורמים, לא יסתכלו עלי כחרדי, אלא כיהודי!!
וזה ייקל עלי את עבודת ההסברה עם מי שאני אמור ללמד את דרך התורה.
להבדיל בין מחלוקת לגיטימית בין הרב עובדיה לרב שך, לבין אנשים שמוציאים את היהדות ממקומה.
כאשר יש קונצנזוס גלוי לעיין מכל הזרמים המוכרים והמוסכמים, זה אומר שמי שלא בפנים הוא בחוץ, בדיוק כמו הרפורמים.

א. איני יודע מה דעת הרב אליעזר. סביר להניח שתודפס במדור שלו ב"בשבע" מחר ("רביבים").
ב. בשקט?! ברפרוף באתרי החדשות ראיתי שהביעו התנגדות בפרהסיא גם הרב יעקב אריאל (כן, כן, מראשי "צוהר") וגם הרב חיים דרוקמן. או אולי אתה מתכוון דווקא להתנגדות של אי-שיתוף פעולה (לא בדקתי אם שני הרבנים הנ"ל מתנגדים עד כדי כך).

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 13, 2015 8:32 am

הגר"י אריאל פרש מצוהר כבר לפני יותר משנה (ולפני כן כבר הודיע ברבים שדבריהם אינם מייצגים אותו)

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 13, 2015 8:39 am

ואגב, לא כל הרבנים החברים בצוהר מסכימים לבי"ד הזה.

שלח

הודעהעל ידי שלח » ה' אוגוסט 13, 2015 11:34 am

ראיתי פה מאמר של הרב ישראל רוזן ממכון צומת
1האם מאמר זה מדויק?
2במאמר הוא מביא יותר מתירים מאשר פוסלים האם זה נכון?
3 במאמר הוא מביא שהגרמ"פ זצל שהגריש אלישיב זצל והגרע יוסף זצל מתירים, האם זה נכון ?או אי הבנת דבריהם?והרי הראשון לציון הגרי יוסף שליט"א מתנגד, ובעצמו כתב בהנחיות לגיור אחרי סעיף י על גיור קטינים שזו דעת הגר"ע יוסף זצל כיצד להבין דברים אלו?
4אבל הבנתי שרוב מוחלט של רבני העולם מתנגדים , וכמו שכתוב בכרוז רוב ככל גדולי הדורות שהם מתנגדים,כיצד להסביר מאמר זה?
קבצים מצורפים
הרב יצחק יוסף.pdf
(318.75 KiB) הורד 300 פעמים
גיור קטינים לאם נכריה או חילונית.pdf
(168.15 KiB) הורד 222 פעמים

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 13, 2015 12:05 pm

א. יש לחלק בין האיסור לעשות כן מלכתחילה לבין שאלת התוקף בדיעבד (כמפורש בחלק גדול מהמקורות).
ב. יש לחלק לפי רמת הנכונות של ההורים (אליבא דהמתירים)

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' אוגוסט 13, 2015 12:29 pm

תשובתו של הגר"י אריאל מאתר ישיבה

שאלה:
שלום הרב.

כידוע, קבוצת רבנים הקימה בתי דין אלטרנטיביים לגיור, ופורסם שהרב לא מסכים איתם.
מה רע בבתי דין שכאלה? האם כל הבעיה היא חשש שמא יבואו להקים עוד בתי דין ששם לא יקפידו על ההלכה, או שהסיבה להתנגדות הרב היא פגיעה במעמד הרבנות הראשית?
הרי כבר יש בתי דין פרטיים!

תודה לרב

תשובה:
על הראשונים אנו מצטערים אתה בא להוסיף עליהם?!
ואם לראשונים אין אחריות היכן אחריותם של האחרונים?
מחר עלול גם כל הדיוט להקים בי"ד לגיור לגיטין וקידושין לכשרות ועוד
זהו פתח להתפוררות חמורה ומסוכנת

אבי קלמן

הודעהעל ידי אבי קלמן » ו' אוגוסט 21, 2015 2:54 pm

מצ"ב קובץ שרציתי לשלוח לתחו"מין לפני כשנה, והתעצלתי. אשמח אם מישהו יעלה את המאמר המדובר מתחו"מין לד, ואם יש תגובות בכרך החדש (עדיין לא ראיתיו) גם אותן.
קבצים מצורפים
גיור קטינים ללא קבלת מצוות1 - טיוטה ראשונית1 - כסלו תשע''ה.docx
(92.38 KiB) הורד 599 פעמים

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 279 אורחים