מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ספר חדש על כשרות להורדה חינם , הגיע הזמן להתעורר

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
שלח

ספר חדש על כשרות להורדה חינם , הגיע הזמן להתעורר

הודעהעל ידי שלח » ה' דצמבר 24, 2015 1:24 pm

ראיתי ספר זה האם יש הערות ?
קבצים מצורפים
הגיע הזמן להתעורר (1).pdf
(1.73 MiB) הורד 928 פעמים

ישראל אליהו

Re: ספר חדש על כשרות להורדה חינם , הגיע הזמן להתעורר

הודעהעל ידי ישראל אליהו » ה' דצמבר 24, 2015 2:20 pm

בעמוד 30 הוא כותב שהיום לא בודקים בין עוף לעוף, ובניגוד להלכה שמצריכה בדיקה בין עוף לעוף.

ויש להעיר ע"ז, שהבדצי"ם אמנם בודקים כל 20 עופות לערך, אולם אם נמצאת פגימה, פוסלים את כולם. כך שזה נחשב כאילו בדקו בין עוף לעוף.
נערך לאחרונה על ידי ישראל אליהו ב ה' דצמבר 24, 2015 10:54 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עדיאל ברויאר

הודעהעל ידי עדיאל ברויאר » ה' דצמבר 24, 2015 3:43 pm

איני בקיא בענייני כשרות, אבל פתחתי באקראי בנושא שלמדתי בהיקף ולא בעיון - צרירות דם.
שתי הערות:
1. האיסור על המשחטה למכור לכתחילה עם צרירות דם הוא המצאה (אולי יש לזה בסיס בספרי האחרונים, אבל אין לזה תוקף של איסור). אמנם מאידך זה הגיוני לתקן תקנה כזאת כיוון דחזינן שרוב הציבור לא כ"כ מודע לעניין. אמנם יעוין בהערה הבאה.

2. הסיפור של צרירות דם הוא סבוך מאוד - מה נחשב דם צרור. הרי ברור שהעוף מקבל כל מיני מכות שגורמות להצטברות של דם בבשר. האם כל כתם ששונה מהצבע הרגיל של הבשר הוא כבר בחזקת צרירות (דהיינו דם שלא יוצא במליחה) או שמא דווקא כתם בצבע אדום מאוד? ומה נחשב אדום מאוד? על פניו, מדקדוק בדברי הראשונים, נראה שיש בבירור כמה ראשונים שנוקטים שצרירות דם היינו דווקא דם בעין שמפקד פקיד בין כפלי הבשר, ולא דם שנבלע בבשר, אדום ככל שיהיה. מציאות כזו נדירה יחסית. ולעומת זאת יש מקום לדייק מראשונים אחרים דס"ל כדברי הכותב שמספיק כתם אדום מאוד (ורק צ"ב מה נחשב אדום מאוד ומה לא). וכיוון שדם בושל אסור רק מדרבנן, יש פה צד משמעותי לקולא.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' דצמבר 24, 2015 5:54 pm

כותרת לנושא:

יוסי שלום צור
נגד
חברי ביד"צ העדה החרדית; הגרמי"ל לנדא; הגר"א רובין; חברי ביד"צ אגודת ישראל; חברי ביד"צ שארית ישראל; חברי ביד"צ קהילות; חברי ביד"צ מסורת; הגר"ש מחפוד; חברי ביד"צ בית יוסף. ועוד רבים וטובים, אשר שכחתים לעת עתה, והוא רחום...

מסקנה:

מהיום, אוכלים רק את ההכשר המהודר והמפורסם: בהשגחת מרן רבינו הגאון הגדול 'יוסי שלום צור' שליט"א, רב ואב"ד 'הגיע הזמן להתעורר'.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ה' דצמבר 24, 2015 6:17 pm

ארזי ביתר כתב:כותרת לנושא:

יוסי שלום צור
נגד
חברי ביד"צ העדה החרדית; הגרמי"ל לנדא; הגר"א רובין; חברי ביד"צ אגודת ישראל; חברי ביד"צ שארית ישראל; חברי ביד"צ קהילות; חברי ביד"צ מסורת; הגר"ש מחפוד; חברי ביד"צ בית יוסף. ועוד רבים וטובים, אשר שכחתים לעת עתה, והוא רחום...

מסקנה:

מהיום, אוכלים רק את ההכשר המהודר והמפורסם: בהשגחת מרן רבינו הגאון הגדול 'יוסי שלום צור' שליט"א, רב ואב"ד 'הגיע הזמן להתעורר'.

חניך בית המדרש 'יוטיוב' קדישא.

כתבן

הודעהעל ידי כתבן » ה' דצמבר 24, 2015 8:36 pm

חושבני שהכותב הוא תלמידו של הצדיק המפורסם בעל "לחם בשקל", שקידש לאחרונה מלחמה בנושא זה.

יעקב כהן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ה' דצמבר 24, 2015 11:38 pm

קונטרס רדוד ושטחי.
יש בו טעויות בדברי הלכה פשוטים, ואי ידיעת והבנת המציאות.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ו' דצמבר 25, 2015 12:27 am

צריך להסביר למכון 'אוהב ספרים' שיוריד אותו מפרסומיו.

סמל אישי של המשתמש
ילקוט יוסף

הודעהעל ידי ילקוט יוסף » א' דצמבר 27, 2015 4:39 am

אוהב אוצר כתב:צריך להסביר למכון 'אוהב ספרים' שיוריד אותו מפרסומיו.

כתבתי להם וזה תשובתם
תודה רבה על זה
אכן היה קצת קשה לי להבין את זה שכתב דכל ההכשרים לא יודעים מה שהם עושים
אבל מתוך נסיון אישי באמריקא שיש הרבה בעיות כאן חשבתי שאולי אכן יודע קצת מה הוא מדבר..
להבא אהיה יותר זהיר
תודה וכל טוב
---

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' דצמבר 27, 2015 11:57 am

:
קבצים מצורפים
1.jpg
1.jpg (62.31 KiB) נצפה 13250 פעמים
2.jpg
2.jpg (56.44 KiB) נצפה 13250 פעמים
3.jpg
3.jpg (106.29 KiB) נצפה 13250 פעמים

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 27, 2015 12:21 pm

מישהו חולק על מרן הגר"ח? ודאי שזה הכי מובחר.
אנשים פה מדברים על יוצר הקונטרס שבא להטיל מום ודופי ברבים וטובים ממנו. וד"ל ואכמ"ל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' דצמבר 27, 2015 12:58 pm

אוהב אוצר כתב:מישהו חולק על מרן הגר"ח? ודאי שזה הכי מובחר.
אנשים פה מדברים על יוצר הקונטרס שבא להטיל מום ודופי ברבים וטובים ממנו. וד"ל ואכמ"ל.

זה מה שנקרא התחמקות ''אלגנטית''...

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 27, 2015 1:05 pm

אני מבין שכב' אוכל רק משחיטה פרטית.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 27, 2015 1:06 pm

יאיר כתב:
אוהב אוצר כתב:מישהו חולק על מרן הגר"ח? ודאי שזה הכי מובחר.

זה מה שנקרא התחמקות ''אלגנטית''...

דבר שהוא אסור בתכלית מרן הגר"ח היה יוצא בהוראה לציבור מבלי לחכות לאיזה שואל.
כל בר דעת מבין את זה לבד מבלי להיות אלגנטי ומבלי להתחמק.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' דצמבר 27, 2015 1:08 pm

יש לגר"ח את השיקולים שלו. בכ"א ראה מה היתה השאלה הראשונה (א') בצילום הראשון ומה ענה.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 27, 2015 1:20 pm

לכן אמרתי: איני חולק והלואי והיתה לי האפשרות הזאת, גם אם לפי דבריך יש לו שיקולים, אבל לא יתכן שכל גדולי ופוסקי הדור לא יתריעו על זה שהציבור אוכל נבילות וטריפות, אף אחד לא יכול לקום ולדבר?
אלא הנכון לומר שכולם [הת"ח] או שותקים/יש להם שיקולים/גם הם נכשלים באכילת נבילות וטריפות.
חוץ מאותו ת"ח שזועק ומתריע ע"ז כמובן....

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' דצמבר 27, 2015 1:28 pm

א.היו גדולים שהתריעו וחלקם אף לא יודעים את המציאות כיום במשחטות.

ב.ידוע שיש בעיות כשרות חמורות בכל המשחטות וסתם לדוגמא, הראש ישיבה שלי אמר לפני כ-15 שנה שכיום אפילו על כשרות הבד"ץ העדה החרדית א"א לסמוך...

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » א' דצמבר 27, 2015 1:35 pm

מה אני יגיד לך, אני פשוט נוכח לדעת כבעוד הרבה מקרים שאני יותר מידי תמים עם יותר מידי אמונת חכמים.
שאני רואה את חותמת הבד"צ שמאחוריה עומדים ת"ח אני מאמין להם וסומך עליהם.
אתה חושב שבסוכריות אין חששות? אתה יודע שבקופסת שימורים של אננס יש חשש של בישול בקיטור שלפני מס' דקות בישלו בו ד"א? אתה יודע כמה בעיות יכולות להיות במאפיות של הלחם?
האם יוצר הקונטרס מפריש חלה פעם נוספת מדברי מאפה? לאכול ללא הפרשת חלה זה כמו אכילת נבילות וטריפות.
אם אתה סומך על שאר הדברים תסמוך גם על הבשר. אא"כ, כב' כמו הגר"ח גריינמן זצ"ל ועוד כמה מהשרידים אשר אוכל רק מה שהכינו בביתם ומה שנשחט לנגד עיניהם.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » א' דצמבר 27, 2015 1:38 pm

וכאן מסתיים הדיון מבחינתי...
(יש לי ההרגשה שרק מבחינתי)

ישראל אליהו

הודעהעל ידי ישראל אליהו » א' דצמבר 27, 2015 2:57 pm

כך לא פוסקים הלכות, ממכתב זה או אחר.

מי שיש לו טענות הלכתיות! מוזמן להעלותן, ונדון בהם.

מכל מה שהספקתי לשמוע מרא"י, לא השתכנעתי הלכתית.

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ב' נובמבר 14, 2016 10:26 pm

בס"ד

שלום לכל הדוברים בפורום!

לפני שאתם משתלחים בי (אני כותב הקונטרס) למרות שבזיונות זה תמיד טוב לכפרת עוונות, אולי כדאי שתדעו כמה דברים.

1. הקונטרס נכתב כולו על סמך ספרי הלכה, שיעורים מגדולי תורה וחומר עצום שיש ברשת כולל הקלטות צילומי וידאו וכו'.
2. אני לא מחדש כלום! רק כינסתי את הנ"ל לחוברת אחת שכל יהודי יכול להבין מה הן הבעיות.
3. בחוברת לא מוזכר אף שם של כשרות שאמרתי לא לאכול ממנה. וכתבתי שאינני פוסק הלכות! הקונטרס נועד לעורר דיון ולשפר את רמת הכשרות.
2 ת"ח חשובים שלחו לי מכתבי יישר כח! ושאר הרבנים (שלחתי למעל 250 בכל הארץ) ממלאים פיהם מים!
4. מי שיש לו טענות לגביי התוכן מוזמן לפנות אלי, יכול להיות שטעיתי - אני לא מושלם. אבל מכאן ועד "חוברת לא רצינית" וכו'....הדרך ארוכה.
אני לא בדיתי שום דבר מלבי.....אני רק ציטטתי את הרב: מוצפי שליט"א, הרב עובדיה יוסף זצ"ל, הרב זריצקי שליט"א, הרב רוט שליט"א , הרב יצחק הכהן רבין שליט"א, האדמו"ר מהאלמין שליט"א, ועוד ועוד....
אתם חושבים שאתם יודעים הכל ואתם לא יודעים כלום!!!
אני שוחחתי עם הרבנית צביה אליהו על הנ"ל והיא אמרה לי שהרב מרדכי לא היה אוכל מאף שחיטה כי הוא ידע שיש המון בעיות!! אז אתם יודעים יותר טוב ממנו?
דיברתי עם אשתו של הרב ציון חוכימה זצ"ל מגדולי השוחטים בדורנו והיא אמרה לי שהכל בחוברת אמת!! ושזה דברים שהיא ראתה בעיניים ומה שהרב סיפר לה שראה ושצעק על הבעיות האלו בעצמו אבל השתיקו אותו ואיימו עליו בעצמו. אז אתם יודעים יותר טוב ממנו.
ויש לי חבר (שלא אזכיר את שמו כי לא ביקשתי רשותו) שאביו היה אחראי 6 שנים על הכשרות ברבנות והוא קונה רק משוחט שלו....כי הוא יודע מה קורה במשחטות, גם המהודרות. אז יש איזה רב שיודע יותר ממנו?? כל רב של בניין בבני ברק, פתאום יודע יותר מהאחראי על הכשרות ברבנות?!
מתקשרים שוחטים בשבועות האחרונים לאדמ"ור ומספרים לו: שבדיקת הסכינים לא טובה, שלעולם אין פגימות אצלם בשחיטה (גם בבדצ"ים)!, שלא מולחים את הבשר מכל הכיוונים וכו....אז מה אתם יודעים בכלל מה שקורה בשטח?? שאלתם שוחט אחד והוא אמר שהכל בסדר והמשכתם הלאה?
היו בשנים האחרונות תחקירים רבים על מה שקורה לגביי צער בעלי חיים במשחטות, שזה נעשה על בסיס קבוע....באיזה פורום צעקתם על זה? למה כל הרבנים לא מדברים?
הוטרינארית ראשית של אחד המפעלים הגדולים בארץ אומרת ש50-60 אחוז מהעופות במדינה הם עם סלמונלה (לא יחזיקו שנה לשחיטה) איפה הרבנים? וגם אם הלכתית מותר לאכול אותם אע"פ שהם לא יחזיקו שנה, כי הם לא הוזכרו ב70 סוגי הטריפות וכי יש דעות שעוף חולה יכול גם יותר זמן. איפה ונשמרתם לנפשותכם מאד?? מחקו מהתורה??
הרב ברוך רושגולד מעלה בספרים שלו בעיות קשות מאד על השחיטה התעשייתית גם של היראים ביותר...זה מחקתם? לא קראתם?
יש כל הזמן זיופי כשרות בכמויות ענק, הערבים מזייפים פלומבות של כל ההכשרים...לא מעניין אתכם? (עינו באתר של משרד החקלאות ועדכוני כשרות של מחלקת ההונאה של הרבנות)
שוחטים מספרים שאין כמעט בשר חלק בית יוסף אמתי, אחוזים ניכרים עם סירכות וקולפים אותם ורושמים חלק בית יוסף!!! הרב עובדיה צעק על זה (מצולם) הרב עאמר אמר את זה בקולו (מצולם) שאין יותר מ20% חלק בית יוסף. ואני ביררתי ב3 שחיטות שלא הוציאו יותר מ6-7%.
אז אתם אוכלים משחיטות שמוציאים 60-85% חלק בית יוסף מאמינים לזה ומשלמים על זה פי 2.....מי הטיפש? גם זה מקסימום כשר אם לא טרף וגם גהינום....

שהיה לפני שנה הפולמוס של עופות "העדה" עם הרב יברוב על צומת הגידים שהוא מצא ש20% היה טריפות רק על זה, אז מישהו דפק לו עם אקדח על הדלת....את זה אתם יודעים או שאתם חושבים שכולם צדיקים גדולים וכסף לא מעינין אותם בכלל. תתיפקחו!!
אולי אני יודע בכל זאת קצת יותר מכם....

אני לא אומר שהחוברת חפה מטעויות ואי דיוקים, אבל אם יש כאלו זה לא במזיד וכמובן שאני מתקן כל הזמן את המהדורות(מוזמנים לשלוח הערות: haorhaoymi@gmail.com
אבל במקום לקחת את החוברת ולהגיע לאנשים מהתחום ולשאול אותם את השאלות הקשות, אתם מדברים עלי....אני לא הנושא :)
מה אכפת לי שידברו עלי, אני עשיתי את זה בשביל עם ישראל לא בשבילי, יכולתי לשבת בבית בשקט ולאכול רק דגים ושכולכם יאכלו איסורים או לפחות חשש איסורים.
אבל בניגוד לכותבים בפורום לא הייתי ראש קטן. אלא הלכתי ובררתי וחקרתי. ואני יודע יותר ממה שכתבתי על מה שקורה באמת בשחיטה...
אתם רוצים לראות מה קורה באמת בשחיטה, חפשו ביוטיוב: הגיע הזמן להתעורר פרק 1 (2,3,4,....) ותשמעו את הרבנים בקולם!! לא את יוסי מדבר, את הרב עובדיה, הרב לנדא, הרב רוט, הרב עמאר, הרב מוצפי.......הם שקרנים? הם לא יודעים הלכות שחיטה? הם לא יודעים מה קורה באמת?
מי שרוצה לצפצץ בפורומים ולהמשיך לאכול טריפות שיהיה לו לבריאות....
ומי שרוצה באמת לתקן ולשפר שיתחיל לבדוק ולברר ולדרוש שהמערכת תהיה שקופה לציבור כולל מצלמות במשחטות. כי עד שלא תהיה שקיפות, לא תהיה כשרות אמתית!!!!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' נובמבר 14, 2016 10:30 pm

הוטרינארית ראשית של אחד המפעלים הגדולים בארץ אומרת ש50-60 אחוז מהעופות במדינה הם עם סלמונלה (לא יחזיקו שנה לשחיטה) איפה הרבנים? וגם אם הלכתית מותר לאכול אותם אע"פ שהם לא יחזיקו שנה, כי הם לא הוזכרו ב70 סוגי הטריפות וכי יש דעות שעוף חולה יכול גם יותר זמן. איפה ונשמרתם לנפשותכם מאד?? מחקו מהתורה??

לא הבנתי את הטענה הזאת. בכל יום ויום נאכלים בארץ מאות אלפי עופות ולא שמענו כמעט על מקרים של מחלות כתוצאה מסלמונלה. אז איפה הונשמרתם?

ישראל אליהו

הודעהעל ידי ישראל אליהו » ב' נובמבר 14, 2016 11:19 pm

יוסי שלום צור כתב:...וכו'....

אולי תעלה תענה אחת רצינית, ונדון בה הלכתית נטו?
[אתה לא אשם, מישהו הלעיט אותך בכל זה, בתוספת פרשנויות לכל מיני התבטאויות של רבנים אלו ואחרים].

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ב' נובמבר 14, 2016 11:24 pm

א. זה שלא שמעת זה לא אומר שאין.
על כל התאונות דרכים שיש כל יום אתה שומע? על כל התאונות עבודה שיש ביום אתה שומע?
אולי אחוזים בודדים של המקרים הקשים זוכים ל10 שניות בחדשות. אבל יש המון נפגעים...

ב. לא כל סלמונלה מסוכנת.

ג. אני מניח שהמערכת החיסונית של רוב האוכלוסייה יכולה להתמודד עם הנ"ל, בייחוד שצולים או מבשלים את הבשר והעוף מעל 100 מעלות.

ד. מי שרגיש לנ"ל ונפגע...כנראה שלא יודע ממה באו לו כל המחלות.

ה. זה שמסתירים מה קורה בתחום הזה, רב מעיד על כך שמסתירים מה שקורה בעוד תחומים במשחטה כמו הכשרות, היחס לעובדים, צער בעלי חיים, בעיות תברואה וכו'.

סלמונלה זה רק דוגמא, יש מלא מחלות שהעופות מגיעים איתם לשחיטה ולא היו מחזיקים אפילו שבוע!!! אתה רוצה לאכול את זה? בלי קשר לכשרות בכלל

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ב' נובמבר 14, 2016 11:28 pm

ישראל אליהו כתב:

[אתה לא אשם, מישהו הלעיט אותך בכל זה, בתוספת פרשנויות לכל מיני התבטאויות של רבנים אלו ואחרים].

אני לא פוסק הלכה, אני מעלה בעיות שראיתי ושמעתי.
ככה"נ לא ראית ולא שמעת אפילו 10% ממה שאני ראיתי ושמעתי.

יש סרטון שרואים בו שמנתקים סירכות וחותמים חלק.
יש סרטון שרואים בו שהרב רועד ופסול לשחיטה (והוא ראד בד"צ ושוחט בעצמו)
יש סרטון שרואים איך "בודקים" צומת הגידים בראיה בלבד שהסרט טס במהירות מסחררת וכותבים על האריזה "נבדק צומת הגידים"
יש מלא ראיות....אבל לא אשכנע אותך.
מי שרוצה למצוא קולות והיתרים כדי להמשיך לאכול שניצלים, תמיד ימצא.,
מי שחושב שהוא צודק ואין סיכוי שהוא טועה אף פעם לא יעשה תשובה.....

אני לא אומר שמה שכתבתי 100% נכון, אבל במקום לחפש איפה יש טעות. תברר ממה שאתה חושב שיכול להיות נכון....איך זה יכול להיות?

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ב' נובמבר 14, 2016 11:35 pm

יוסי שלום צור כתב:א. זה שלא שמעת זה לא אומר שאין.
על כל התאונות דרכים שיש כל יום אתה שומע? על כל התאונות עבודה שיש ביום אתה שומע?
אולי אחוזים בודדים של המקרים הקשים זוכים ל10 שניות בחדשות. אבל יש המון נפגעים...

כן אני שומע. אני יודע פחות או יותר כמה הרוגים יש בכל שנה מתאונות דרכים

ב. לא כל סלמונלה מסוכנת.

אם זה לא מסוכן אין בזה משום ונשמרתם

ג. אני מניח שהמערכת החיסונית של רוב האוכלוסייה יכולה להתמודד עם הנ"ל, בייחוד שצולים או מבשלים את הבשר והעוף מעל 100 מעלות.

כנ"ל

ד. מי שרגיש לנ"ל ונפגע...כנראה שלא יודע ממה באו לו כל המחלות.

כלומר שאתה טוען שמחלות לב וסרטן נובעות מסלמונלה של עופות? האם אנשים שלא אוכלים עוף אינם חולים במחלות אלו או שיש הבדל מובהק?

ה. זה שמסתירים מה קורה בתחום הזה, רב מעיד על כך שמסתירים מה שקורה בעוד תחומים במשחטה כמו הכשרות, היחס לעובדים, צער בעלי חיים, בעיות תברואה וכו'.

לא הבנתי את הטענה ואת הקשר. אני שואל על עניין ונשמרתם ולא על יחסי עובד ומעביד במשחטות.

סלמונלה זה רק דוגמא, יש מלא מחלות שהעופות מגיעים איתם לשחיטה ולא היו מחזיקים אפילו שבוע!!! אתה רוצה לאכול את זה? בלי קשר לכשרות בכלל

א. איזה מחלות איזה כמות. להגיד מלא לא אומר כלום.
ב. השאלה היתה על איסור ונשמרתם.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ב' נובמבר 14, 2016 11:38 pm

זה יפה (ומוזר..) שמתעלמים מכל הטענות לעיל...

viewtopic.php?p=313030#p313030

ישראל אליהו

הודעהעל ידי ישראל אליהו » ב' נובמבר 14, 2016 11:44 pm

אף אחד לא מחפש היתרים.
אתה מחפש להכפיש תלמידי חכמים יראי שמים. בלי טענות הלכתיות.

סרטונים אינם ראיה כלל, ובטח לא לרעידות..

אני בקרתי במשחטות. ואני אומר לך ממה שראיתי שכל מה שראיתי היה בסדר. כמובן שישנם יותר טובים מבחינת חומרות, אבל זה חומרות. לא דין. [גם רבנות, מכוסה מעיקר הדין].

בא לעטרות, שוחטים שם רובין, מחפוד, ועוד, ותגיד לי מי רועד שם.
עזוב אותך מסרטונים שיכולים להריץ בעריכה פשוטה.
בא למשחטה, ותראה איך בודקים את צומת הגידים ידנית אחד אחד.
מה שכן, בד"ץ העד"ח, אכן לא בודקים צומת הגידים ע"י חיתוך אלא בראיה ומישוש (יש להם סיבה לזה), אבל זה לא על הליין אלא על השולחן.

וגם אם חלק מהעובדות נכונות, כל בד"ץ מודה שיש לו מידי פעם פשלות. אולם עדיין הרוב המוחלט הוא מהודר, כך שאין כאן בעיה הלכתית. הולכים אחר הרוב.

מי שרוצה לכסות מאה אחוז, שחיטה פרטית, למה לא, אבל לומר "נבילות וטריפות"? נגד ההלכה?

היימישער

הודעהעל ידי היימישער » ב' נובמבר 14, 2016 11:48 pm

איני יודע כמה שווה עדות אנונימית באינטרנט, אבל לשתוק מלמחות על הוצאת לעז כזו על כ"כ הרבה ת"ח גאונים וצדיקים א"א.

את אחת מהשחיטות המהודרות בארץ אני מכיר היטב ולעומק, אין בה את הבעיות שפורטו לא בענייני סכינים לא בענייני רעידות לא בענייני צומת הגידים ולא בענייני סירכות - תזכירו לי אם שכחתי משהו, הרבנים המפקחים אוכלים מזה בשופי ובלב רגוע לחלוטין, ומעולם לא פגשתי רב שביקר שם - ואני פוגש הרבה - והייתה לו ביקורת הלכתית על הנעשה שם.

אגב, אחד מהשמות שהזכרת הוא שמו של הרב עובדיה זצ"ל, הוא אכל רק משחיטה פרטית?

מה שנכון בטענות הנ"ל הוא - שהבקר של העדה"ח אינו חלק ב"י אמיתי, הם מקילים בכל מיני קולות וקוראים לזה חלק, אבל ישנם שחיטות אחרות שחלק פירושו חלק, וזוהי עיקר הסיבה ששוחטים בדרום אמריקה, מכיון ששם יש הרבה יותר אחוזי גלאט, אבל בעיה זו היא רק לנוהגים כב"י.
זאת מלבד בעיית הזריקות שעדיין קיימת בעדה"ח, ואכן יש שחיטות שאחר שנודע העניין הם אינם משתמשים בעופות שעברו זריקות בפיקוח העדה"ח, היות והם סבורים שקיימת בזה בעיה אמיתית (אגב, להיפך א"א לומר, כיון שכל האפרוחים גם של העדה"ח מקבלים זריקה תת עורית בחזה ביום הבקיעה במכון הדגירה), אלא שבעדה"ח פוסקים שאין בזה בעיה כלל, וזכותו של הסומך עליהם לסמוך.
אלא שדברים אלו ידועים ומפורסמים והבוחר יבחר, אבל מכן ועד לשלל ההשמצות (שמסתמכות בדר"כ על העצמת פשלות שקורות בהכשרים לא מהודרים מדי) ולפסק של נבילות וטריפות הדרך בכלל לא קיימת.

אוהב אוצר

הודעהעל ידי אוהב אוצר » ג' נובמבר 15, 2016 12:19 am

מראש, הטעות הגדולה היתה להתייחס לקונטרס של המדומיין הזה .[התיאור הכי עדין שהצלחתי לכתוב]

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:03 am

רבותי, אם אתם באמת רוצים להתחיל להתדיין אתם חייבים לראות ולקרוא לפחות את רוב הדברים שאני מתבסס עליהם, אחרת זה סתם דיון עקר....
אני טוען כך ואתם אחרת.
תתחילו לראות את סדרת הסירטונים שאני מפיץ בימים אלו עם דברים של גדולי ישראל שמצולמים ואומרים - ותתייחסו לזה.

רק לשם הדוגמא בקישור הנ"ל - https://www.youtube.com/watch?v=1jFDV-yOBBc
זו עדות של משגיח צומת הגידים בעטרה - והוא מספר שמעבירים באופן קבוע גידים קרועים ושלאף אחד לא אכפת...ושכעסו עליו שהוא העיר על כך.
זה שטויות? אפשר לבטל את זה במחי יד?

תשמעו מה אומר הרב מוצפי שליטא בקישור הבא - https://www.youtube.com/watch?v=2gffGUovgnA
שוחט אומר לו: "4 שעות לא בדקו לי סכין" "הם שוחטים עד 120 בדקה אז אתה מבין שזו לא בדיקה ולא כלום.." "בדיקת ראיות מדגמית הם אומרים אחד ל100 וזה שקר זה אחד ל100"....וכו'.....תתחילו לעשות שיעורי בית!! יש כ"כ הרבה עדויות.

הרב עמאר שליט"א - https://www.youtube.com/watch?v=8cSPKloUw9Q
"אני ראיתי בעייני אנשים שרחוקים מחלק וכותבים על זה חלק"

תפסיקו לבלבל את המוח ולחשוב שאתם גאונים. כל היום מתנדנדים על הסטנדר בכולל ולא מוציאים את האף מד' אמותכם בשביל לראות אולי באמת משהו לא בסדר וצריך תיקון.
דואגים לעצמכם עם שחיטה מהודרת..ונניח שבאמת זה מהודר (למרות שאני יודע שלא) מה עם רוב עם ישראל? לא אכפת לכם?
רוב עם ישראל אוכלים שחיטת רבנות שהיא הכי מהירה, גדולה ומקילה ויש בה הכי הרבה תקלות לצערנו הרב.

אתם חושבים בטעותכם שאני רוצה סתם להכפיש וללכלך ולא כך היא, אני מכבד את כולם. אבל יש עובדות ויש עדויות ויש תקלות בלי סוף וככל שאני חופר יותר אני מגלה עוד דברים....

כל הגאונים והמומחים בפורום אולי יכולים להסביר לי למה במשחטות לא רוצים לשים מצלמות שהציבור יוכל לראות באינטרנט?
אם אתם כאלו מהודרים ומקפידים אז מה אכפת לכם?

אם אתם שוחטים רק 10 עופות לדקה....אז בואו נראה?
ואם אתם בודקים כל עוף צומת הגידים וריאות ...אז בואו נראה?
אם אתם בודקים סכין כל 20 עופות...אז בואות נראה?
אם אתם לא סומכים על ביטול ברוב וחד בתרי בטיל...אז בואו נראה?
אם אתם אומרים ששוחטים רק 60 בקר לשעה (ולא 300) ...אז בואו נראה?
וכו'...

לא רוצים שנראה מה קורה שם, כי יש בלגן גדול. כל אחד והבלגן שלו.
תרצו באמת להבין מה קורה, תראו את הסרטונים.
תרצו לבחור להיות כמו בת יענה ולחשוב שהכל בסדר - יש בחירה חופשית בעולם הזה! בהצלחה!

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' נובמבר 15, 2016 9:16 am

תפסיקו לבלבל את המוח ולחשוב שאתם גאונים. כל היום מתנדנדים על הסטנדר בכולל ולא מוציאים את האף מד' אמותכם בשביל לראות אולי באמת משהו לא בסדר וצריך תיקון.

אני לא לומד כל היום אלא עובד. אבל זו חוצפה ועזות מצח. אלה שלומדים כל היום הם אלה שמחזיקים את עם ישראל, וזה שאתה חופר קצת ביוטיוב ומוצא דברים נכונים או לא נכונים לא מעניק לך שום זכות לזלזל באלה שבאמת עושים משהו מועיל.

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 15, 2016 9:20 am

אכן וזה כנראה הזמן לנעול...

ההודעה האחרונה פשוט מקוממת (אף אותי) ואין בה דברי טעם.

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:27 am

ישראל אליהו כתב:בעמוד 30 הוא כותב שהיום לא בודקים בין עוף לעוף, ובניגוד להלכה שמצריכה בדיקה בין עוף לעוף.

ויש להעיר ע"ז, שהבדצי"ם אמנם בודקים כל 20 עופות לערך, אולם אם נמצאת פגימה, פוסלים את כולם. כך שזה נחשב כאילו בדקו בין עוף לעוף.

א. אני מבין שיש לך את המהדורה הראשונה....יצאו כבר עוד 2.
ב. תצטט מדויק - "כיום בפועל לא בודקים סכין בין כל עוף לעוף, וה"כף החיים" אמר שכיוון שיש בזה מחלוקת יוצא שלא עושים כך לכתחילה "נמצא דדבר זה בפלוגתא שניא (האם אפשר לבדוק רק בסוף כמות של שחיטה או בין כל אחד ואחד) אין לעשות כן לכתחילה, אלא בעת הצורך. ואפילו בעת הצורך לא נהגו כן אלא בעופות ולא בבהמה". כעת תגידו לי האם השיקול הכלכלי של בעל הבית שרוצה שישחטו כמה שיותר עופות נחשב "עת הצורך"? "

ג. אם נמצאת פגימה אמרת....רק "אם". אבל הם לא מוצאים פגימות!!!!
באו לשחיטה קטנה שאני מכיר 3 שוחטים משחיטה מאד מאד מהודרת ושחטו 400 עופות והיו להם 3 פגימות....והם התפלאו שאיפה שהם שוחטים אף פעם אין פגימות!!!
הם אמרו בעצמם שאף פעם אין פגימות...קשוקוש מוחלט!! מתירים פגימות נקודה. וגם אם יש כל מיני קולות והתרים להסתמך, לא מיידעים את הציבור שמשתמשים בזה ומציגים שהכל לכתחילה!

ד. תראה סרטון של מפעל עוף עוז- שהרב גלאי (מגדולי השוחטים) מסביר שהם לא לא סומכים על ביטול וזורקים הכל לפח - תראה מ 5:13
https://www.youtube.com/watch?v=FuDjlSieHok

ועוד סרטון מהמשחטה שלו שבאים קורס של שוחטים ומסבירים להם שבד"כ "אם יש משהו קטן (בסכין) משאירים". ואם זה משהו יותר גדול מחליפים סכין....לא זורקים לפח. - https://www.youtube.com/watch?v=Hw-fOjEA5us

ואני גם התקשרתי לאותו מפעל לרבנים לשאול כמה פגימות יש להם ביום, כמה בערך הם זורקים שנטרף (הם שוחטים שם 120,00- אלף ביום) והם התחילו למרוח אותי....ונפלט לו מהפה - שיש ימים שאין להם פגימות!!
שמעת - שוחטים מעל 100,000 אלף עופות ואין פגימות - נו באמת....
אני מכיר שחיטות קטנות ששוחטים מאות עופות, לאט שהכינו מעולה סכינים קודם ויש פגימות. אז שעומדים 20 שוחטים בליין ושוחטים יותר מהר וכמות עצומה אין פגימות בכלל? בכלל????

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:38 am

אוצר החכמה כתב:

אני לא לומד כל היום אלא עובד. אבל זו חוצפה ועזות מצח. אלה שלומדים כל היום הם אלה שמחזיקים את עם ישראל, וזה שאתה חופר קצת ביוטיוב ומוצא דברים נכונים או לא נכונים לא מעניק לך שום זכות לזלזל באלה שבאמת עושים משהו מועיל.

אשרי כל מי שלומד תורה בכל אתר ואתר, כן ירבו!! ומי שעובד ולומד זה מעולה - גדול הנהנה מיגע כפיו יותר מירא שמים.
אין כוונה לזלזל חס וחלילה, אבל אנשים נוטים בפורומים לדבר שטויות ולשלוף מהבטן ולא מהראש, מהידע הדל שלהם.
לא שאני מחפש כבוד חס וחלילה...אבל אף אחד לא כתב:
תראו יש כאן יהודי שלא אכפת לו רק מעצמו והקדיש מזמנו ומרצו וכספו בשביל לתקן דברים בכשרות. שאולי משהוא קטן ישתפר לטובות כולם
כל אחד מחפש מה לא נכון בדברים, כדי שהוא יוכל להמשיך לאכול עם מצפון שקט...

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:41 am

ישראל אליהו כתב:

תתקשר לאדמו"ר מהאלמין ותתפלפל איתו כמה שאתה רוצה.
מפלפולים לא יצא לך כלום!
תקדיש זמן ותראה את הסרטונים שאני מוציא בימים הקרובים ואם יש שאלות תפנה אלי, אשיב בשמחה.

https://www.youtube.com/watch?v=SrU1QccPFmE

https://www.youtube.com/watch?v=dDHJ-n2PR0Y

https://www.youtube.com/watch?v=Ya4VoMjFNEc

https://www.youtube.com/watch?v=QWbE-jnRskk

יאיר

הודעהעל ידי יאיר » ג' נובמבר 15, 2016 9:44 am

יוסי היקר. עוד לא ברור ש[כמעט] לאף אחד אין פה גישה לאתר הזה?

ucp.php?i=pm&folder=inbox

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ג' נובמבר 15, 2016 9:45 am

יוסי שלום צור כתב:אין כוונה לזלזל חס וחלילה, אבל אנשים נוטים בפורומים לדבר שטויות ולשלוף מהבטן ולא מהראש, מהידע הדל שלהם.

נראה באמת שלא קלטת שהפורום כאן לא מתנהל כמו פורומים אחרים [בהם מבקרים בין סרטון לסרטון בביו(טיו)ב].

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:46 am

יאיר כתב:א.היו גדולים שהתריעו וחלקם אף לא יודעים את המציאות כיום במשחטות.

ב.ידוע שיש בעיות כשרות חמורות בכל המשחטות וסתם לדוגמא, הראש ישיבה שלי אמר לפני כ-15 שנה שכיום אפילו על כשרות הבד"ץ העדה החרדית א"א לסמוך...

אמת!

הרבה לא יודעים מה קורה בשטח. אפילו ראשי הכשרויות לא יודעים באמת מה קורה.
מי שיודע הכי טוב זה השוחטים בעצמם שיושבים כל היום על הליין.
אתם חושבים שהרבנים שאת השמות שהם אתם רואים עם ההולוגרמה יושבים כל היום בבתי המטבחיים....אתם טועים!
זה לא אומר שהם לא רוצים לעשות הכל לכתחילה ולהביא באמת מוצר מהודר. אבל שאתה לא נמצא שם כל הזמן, אז אתה לא יודע.
וכן...השוחט יודע פעמים יותר טוב מה קורה בפועל מראש השחיטה.
ממש כפי שהמורה יודע הרבה יותר טוב מה קורה בכיתה שלו מהמנהל המפקח ושר החינוך

יוסי שלום צור

הודעהעל ידי יוסי שלום צור » ג' נובמבר 15, 2016 9:53 am

פלגינן כתב:
יוסי שלום צור כתב:אין כוונה לזלזל חס וחלילה, אבל אנשים נוטים בפורומים לדבר שטויות ולשלוף מהבטן ולא מהראש, מהידע הדל שלהם.

נראה באמת שלא קלטת שהפורום כאן לא מתנהל כמו פורומים אחרים [בהם מבקרים בין סרטון לסרטון בביו(טיו)ב].

אי אפשר לקיים דיון אמיתי שאתם בקיאים (אולי) רק בידע בתיאורטי ולא במעשי. שלא ראיתם ולא שמעתם דברים שפורסמו.
תשמע את הרב מוצפי שאמר שהיה בכל המשחטות בארץ והוא ראה א' ב' ג' ואז תביא לי רק שאומר שהיה גם בכל המשחטות ואומר ההיפך ואז נתחיל להתווכח מי צודק
אבל אם אנשי לא צפו בסרטים, בהקלטות, במסמכים....אז מה אתם מדברים? על בסיס מה? ששאלת פעם מישהו מהתחום ואמר שהכל בסדר?

כל העינין זה לגרום לתיקון. מי שאומר שאין אצלו מה לתקן והכל מושלם. הוא הכי מקולקל!

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 168 אורחים