מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

החזר נסיעות

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
יאיר1

החזר נסיעות

הודעהעל ידי יאיר1 » ד' ינואר 13, 2016 7:16 pm

אדם שמקבל החזר נסיעות, כיצד יש לחשב את ההוצאה על הנסיעה, כאשר נוסע באוטובוס, ומשלם במה שמכונה 'ארנק' או 'ערך צבור'.
האם כפי התשלום בנסיעה, שזה המחיר המלא, או כפי מה ששילם כדי לקבל את הסכום הזה.
דרך משל, נסיעה שעולה 25 ש"ח, מי שהטעין ערך צבור, שילם על ה25 ש"ח הללו רק 20 ש"ח.
ההחזר צריך להיות של 20 או של 25?

פלתי

Re: החזר נסיעות

הודעהעל ידי פלתי » ד' ינואר 13, 2016 7:22 pm

מדוע לא ישאל כבודו, במידה ויסע במונית ב55 ש"ח, האם חייב המעסיק לשלם את הסכום שהוציא על הנסיעה?

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ד' ינואר 13, 2016 7:33 pm

לא הבנתי דבר זה תלוי בתנאים.
אם המעסיק נותן לך נסיעות, איך שתסע, אם תקח מונית תקבל 55 ש"ח ואם אוטובוס תקבל מחיר נסיעה באוטובוס.
אני בוחר ליסוע באוטובוס, האם אני מקבל את מחיר הנסיעה, או את המחיר שאני שילמתי על הנסיעה?
זו היתה השאלה, ולא כל כך הבנתי מה אתה טוען.

פלתי

הודעהעל ידי פלתי » ד' ינואר 13, 2016 8:31 pm

אולי לא הסברתי את עצמי מספיק. אני טוען פשוט שכמו שלגבי מונית פשוט לך שהענין תלוי בתנאים. כך גם לגבי שאלתך הענין תלוי בתנאים, אם התנאי היה שישלם לו כפי שיעלה לו הנסיעה באוטובוס? אז, הוא יגבה על הנסיעה כמה שעלה לו, ולא יותר. ואם ההסכם היה שלא משנה איך הוא יגיע, הוא משלם לו באופן כוללני 250 ש"ח בחודש, ומצידו שיגיע גם ברגל או במונית, אז כמובן שישלם לו 250 ש"ח לחודש.
אלא מאי? כנראה ששאלתך מיירי באופן שסיכמו משהו לא ברור, אז נא פרט בדיוק מה היה לשון ההסכם.

ישא ברכה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' ינואר 13, 2016 8:34 pm

אני חושב שהאמודנא הברורה היא שהוא ישלם את הסכום הנורמלי שאנשים רגילים להוציא, ובכגון דא התשלום הוא המצוי הוא עפ"י ערך צבור, ולכך זו התחייבות המעסיק לעובד.

מסתבר שגם החוק כך מחייב.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ד' ינואר 13, 2016 8:49 pm

לגבי מה שפלתי כתב, אז אכן מתחילה לא הבנתי כלל את דבריך.
הסיכום הוא שתקבל החזר נסיעות, וכפי שכתבתי קודם, תגיע במונית תקבל את המחיר של המונית, תגיע באוטובוס תקבל את המחיר של האוטובוס.
ברור לי לחלוטין, שאם הגעתי להסכם עם המונית על מחיר נמוך יותר זהו מחיר הנסיעה, ואותו אני מקבל.
גם בעבר כאשר היה התשלום הלוך ושוב X ש"ח זהו המחיר.
אך כיום זה פועל באופן שונה, אני קונה זכויות נסיעה ומקבל הטבה, זו הטבה שלי.
לאחר מכן אני נוסע ומשלם מחיר מלא על הנסיעה.
וכאן באה השאלה שלי.

ישא ברכה כתב:אני חושב שהאמודנא הברורה היא שהוא ישלם את הסכום הנורמלי שאנשים רגילים להוציא, ובכגון דא התשלום הוא המצוי הוא עפ"י ערך צבור, ולכך זו התחייבות המעסיק לעובד.

מסתבר שגם החוק כך מחייב.

כאמור, אם ההגדרה היא שיש הטבה שאני מקבל אותה במנותק מהנסיעה, האמודנה איננה נכונה.

ולגבי החוק, אם אינני טועה, דווקא במשרד החינוך המורות מקבלות בתלוש החזר נסיעות, וזה עובד לפי מחיר מלא של נסיעה, ולא לפי נסיעה בכרטסיה. כך שהדוגמא הזו אולי מראה מה החוק בענין. אע"פ שקודם אני מסכים שהיה פשוט שהחזר היה לפי ההנחה, כיון שההנחה ניתנה על הנסיעה בעצמה אותה האדם נוסע.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 191 אורחים