מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ראיתי פה חוברת של צהר כשרות חו"ל,האם יש פה קולות מופלגות?

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
שלח

ראיתי פה חוברת של צהר כשרות חו"ל,האם יש פה קולות מופלגות?

הודעהעל ידי שלח » ב' יולי 10, 2017 6:47 pm

ארגון צהר הוציא חוברת שהפיצה בעלוני השבת בכל הארץ ,האם יש הערות על החוברת?אמרו לי שיש שם קולות מופלגות למשל בחלב סתם שמותר במדינות מסוימות וגם בגבינות רכות וכו, האם יש הערות נוספות לחוברת?האם זו פסיקה מקובלת או מקילה יותר מידי?
קבצים מצורפים
חוברת של צהר כשרות חול.pdf
(761.9 KiB) הורד 831 פעמים

קראקובער

Re: ראיתי פה חוברת של צהר כשרות חו"ל,האם יש פה קולות מופלגות?

הודעהעל ידי קראקובער » ב' יולי 10, 2017 8:12 pm

יש להם גם חומרות מפליגות ולדוגמא הם מאד מחמירים בדברי הירושלמי שעתיד אדם ליתן דין וחשבון על כל שראת עינו ולא אכל ובדברים שמחזי כיהורא ובכל הפטור מדבר ועושהו נקרא הדיוט וכדו'.

יוסף משה

Re: ראיתי פה חוברת של צהר כשרות חו"ל,האם יש פה קולות מופלגות?

הודעהעל ידי יוסף משה » ב' יולי 10, 2017 8:35 pm

שלח כתב:ארגון צהר הוציא חוברת שהפיצה בעלוני השבת בכל הארץ ,האם יש הערות על החוברת?אמרו לי שיש שם קולות מופלגות למשל בחלב סתם שמותר במדינות מסוימות וגם בגבינות רכות וכו, האם יש הערות נוספות לחוברת?האם זו פסיקה מקובלת או מקילה יותר מידי?

פסיקה מקובלת על מי? בארה"ב יש הרבה שומרי מצוות ששותים חלב סתם, אבל אצל הציבור היותר ישיבתי (תלוי קצת בהגדרה) זה כבר נדיר. באנגליה רק הציבור המודרני מאוד מקל בזה. לגבי גבינות רכות, בOU סומכים על שמועה מרב הנקין להתיר מה שר' משה התלבט וכמדומני שרוב אלה ששותים חלב סתם אוכלים גם גבינות רכות בלי השגחה תמידית. מנגד, הLBD באנגליה (שהוא די דומה לOU מבחינת קהל היעד) לא נותן הכשר על גבינות רכות בלי השגחה תמידית (אבל כן נותן לחנויות שהוא מאשר שיש הכשר מוסמך על כל המוצרים למכור הגבינות הנ"ל עם הכשר מהOU).

הנה תשובה\שמועה מעניינת מהגרח"פ שיינברג מספר שקיבל הסכמה ממנו על אכילת גבינה רכה שנעשה מחלב סתם (לא ידוע לי אם מדובר בגבינה שנעשה ע"י ישראל או לא):

http://www.hebrewbooks.org/pdfpager.asp ... 88&hilite=

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 230 אורחים