מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

כשרות טונה מחברת 'סטרקיסט'

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
סמל אישי של המשתמש
פעלעד

כשרות טונה מחברת 'סטרקיסט'

הודעהעל ידי פעלעד » ב' אוקטובר 23, 2017 9:51 pm

ידוע שלסטרקיסט יש הכשר בד"ץ העדה"ח, מה שפחות ידוע, שתקופות מסויימות בכל שנה אין להם טונה מבד"ץ ואז ההכשר הוא רק של 'בד"ץ בית יוסף', אך בעלי הצרכניות אינם בודקים ומייבאים לחנות את הטונה כרגיל, הוי אומר, כל פעם לפני שאתם קונים טונה מחברת סטרקיסט יש לבדוק אם יש על זה חותמת העדה"ח!

מידע זה נודע לי רק היום, הוי אומר, שזה שנים שאני אוכל מידי פעם טונה בכשרות 'בית יוסף' בלבד בשעה שלביתי איני מכניס מצרכים רק בהכשר העדה והרב לנדא בלבד.

ויש להדגיש שדג טונה מצריך כשרות מהודרת ביותר בשונה מסתם מוצרים, בטונה קיימים חששות רציניים כידוע לכל מי שיש לו ידע בכשרות, ויש פערים גדולים מצד הקולות והחומרות בין הכשרויות המהודרות יותר ופחות.

כשפניתי לוועד הכשרות של העדה, הם ענו לי ש'כולם יודעים שלא תמיד יש מהעדה', בינתיים כל מי ששאלתי היה בשוק ולא ידע, לכן ידע הציבור להזהר ולבדוק את הטונה שיש לכם בבית או לפני שאתם מכניסים לבית...

קראקובער

Re: כשרות טונה מחברת 'סטרקיסט'

הודעהעל ידי קראקובער » ב' אוקטובר 23, 2017 9:58 pm

.
נערך לאחרונה על ידי קראקובער ב ב' אוקטובר 23, 2017 10:26 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ב' אוקטובר 23, 2017 10:02 pm

זה מאד בולט
כי רק כשהכיתוב בעברית זה 'העדה'
(מזכיר את פס הזהב של תנובה...)

בנו''ט לציין שמוכרים עכשיו חלב במבצעים גדולים (אני ראיתי בקרטונים) של חברה מפורסמת, כאשר ההכשר (המוצנע בתחתית האריזה) הוא מחו''ל. תמיד חשוב לשים לב.
גם סרדינים צריך להבדיל בין 'טעמן' ל'טעים' ותן לחכם וכו'

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ב' אוקטובר 23, 2017 10:06 pm

אני שאלתי בבית כנסת אנשים מדקדקים, מעל גיל 50 שלא ידעו על כך מעולם, הם היו נסערים ביותר כששמעו.
לפני כמה ימים קניתי ברשת 'זול ובגדול' בירושלים טונה בית יוסף, אם לא יודעים לא בודקים, כמו שאני לא בודק כל יום על החבילה של לחם פרוס של אנג'ל אם יש חותמת כשרות.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » ג' אוקטובר 24, 2017 12:49 am

הסוד הזה נמצא כל שנה במדריך הכשרות של הבד"ץ, השנה בעמ' 18, וכלשונם "מצוי מאד במוצרי אסם, עלית, תנובה, תלמה, סטארקיסט, מותגי רשתות וכדו'."

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' אוקטובר 24, 2017 10:05 am

פעם קניתי קטשופ בסביבות פסח, ורק לאחר מכן הבחנתי שאין על זה את החותמת של הבד"צ.

התקשרתי לשאול, ואמרו שהרכיבים הם בסדר, צריך רק לעשר

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ג' אוקטובר 24, 2017 10:18 am

אשריכם ישראל!
כמדומני שיש שינוי מסויים באריזה של הטונה כשהיא בהכשר 'העדה'
ובאזור פסח הטונה היא בהכשר של 'נוה ציון' כנראה בגלל השמן
ובמהלך השנה הרבה פעמים זה מגיע כמדומני עם הכשר של אויו

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' אוקטובר 24, 2017 10:19 am

יישר כח גדול לרב פעלעד שעורר את הענין
גם אני לא ידעתי ומעתה אדע להזהר (ולרב לענין - עדיף להעיר על מה שאולי כולם יודעים מאשר לא להעיר ובסוף עלולים להכשל ח"ו)

החושב

הודעהעל ידי החושב » ג' אוקטובר 24, 2017 10:23 am

אם שמעתי ממומחה לכשרות (ואיני זוכר כעת מי) שלפעמים למפעל סטרקיסט מגיע טונה נגועה בטפילים והעדה לא מוכנים לתת לזה הכשר. ובמקרים כאלה זה עובר להשגחה אחרת (לפי מה שזכור לי - ושמעתי זאת לפני כמה שנים - זה OU)
נערך לאחרונה על ידי החושב ב ג' אוקטובר 24, 2017 3:04 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ג' אוקטובר 24, 2017 11:04 am

דרומי כתב:פעם קניתי קטשופ בסביבות פסח, ורק לאחר מכן הבחנתי שאין על זה את החותמת של הבד"צ.

לא דומה, כי יש מוצרים של אסם לדוגמא שידוע שזה בהשגחת הבד"ץ רק שלפסח הם לא נותנים אישור לכן אין חותמת אבל זה עדיין תחת םיקוחם.
משא"כ בטונה הם אמרו בפירוש שכשאין חותמת אז יש סיבה, והסיבה היא שיש בזה 'חששות חמורים' כלשונם, ואכן סיפר לי אחד שראה במכולת השכונתית פעם סטארקיסט עם הכשר ou בלבד.

יעל

הודעהעל ידי יעל » ג' אוקטובר 24, 2017 11:59 am

דרומי כתב:פעם קניתי קטשופ בסביבות פסח, ורק לאחר מכן הבחנתי שאין על זה את החותמת של הבד"צ.

באיזה כשרות זה היה שהיה צריך לעשר

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' אוקטובר 24, 2017 2:03 pm

הרב פעלעד, צדקת ולא התכוונתי לדמות בין הנושאים אלא רק להביא דוגמא מענין אחר.

כמדומני שההכשר אז היה של בד"צ בית יוסף.

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ג' אוקטובר 24, 2017 2:14 pm

זה היה בקטשופ של אסם שלא הופיע בד"ץ העדה"ח בגלל פסח? והם אמרו שצריך לעשר?
משונה מאד, כי מוצרי אסם בלי חותתמת בד"ץ בגלל פסח הם עדיים בייצור תחת ההשגחה רק לא שמים חותמת, אז למה צריך לעשר?
את מי שאלת?

לענין

הודעהעל ידי לענין » ג' אוקטובר 24, 2017 2:17 pm

מענין לענין
לא כל החנויות של אנג'ל הם בהשגחת העדה
המוצרים הסגורים הם כולם עדה, אבל מה שנמכר בפתוח תלוי בכל חנות לפי עניינה, ויש חנות מפורסמת בירושלים שלהם שהיא לא בד''צ וכולם קונים שם חפשי. תמיד תמיד צריך לשים לב (גם אם מקור המוצרים זהה עדיין יש חששות בעצם הבישול ואכמ''ל)

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ג' אוקטובר 24, 2017 2:23 pm

לענין כתב:מענין לענין
לא כל החנויות של אנג'ל הם בהשגחת העדה
המוצרים הסגורים הם כולם עדה, אבל מה שנמכר בפתוח תלוי בכל חנות לפי עניינה, ויש חנות מפורסמת בירושלים שלהם שהיא לא בד''צ וכולם קונים שם חפשי. תמיד תמיד צריך לשים לב (גם אם מקור המוצרים זהה עדיין יש חששות בעצם הבישול ואכמ''ל)

אולי תיאות בטובך לגלות את מיקום החנות?
בשמואל הנביא?

ברמן

הודעהעל ידי ברמן » ג' אוקטובר 24, 2017 2:40 pm

בדגי טונה יש טהורים ויש טמאים, ולפי הכרעת הפוסקים צריך לבדוק כל דג ודג שהוא מהמינים הטהורים.
בדג מושט זו פרשה שונה קצת, כי שם מגדלים בבריכות רק דגי מושט, ואח"כ מורידים מהם את הקשקשים (במושט הקשקשים גדולים במיוחד) וזו סוגיא בפני עצמה, אבל בדגי טונה הגדלים בים הפתוח צריך השגחה טובא על כשרות הדגים, ויש לברר בכל אחד מההשגחות האם הם משגיחים על כך.

מנצפך

הודעהעל ידי מנצפך » ג' אוקטובר 24, 2017 5:38 pm

לענין כתב:בנו''ט לציין שמוכרים עכשיו חלב במבצעים גדולים (אני ראיתי בקרטונים) של חברה מפורסמת, כאשר ההכשר (המוצנע בתחתית האריזה) הוא מחו''ל. תמיד חשוב לשים לב.

ראיתי ג"כ, ומאוד מסקרן אותי מה באמת הסיבה לשינוי,
אני בעיקרון אוכל גם את ההכשר השני (ווסטהיים), אלא שכשלחלק מהחלב יש הכשר של העד"ח ולחלק לא זה קצת מחשיד.

עכ"פ השינוי בין האריזות בולט מאוד, סביב הפקק יש עיגול בצבע שונה, וזה הביא אותי לבדוק "(מזכיר את פס הזהב של תנובה...)"

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ג' אוקטובר 24, 2017 7:57 pm

מנצפך כתב:
לענין כתב:בנו''ט לציין שמוכרים עכשיו חלב במבצעים גדולים (אני ראיתי בקרטונים) של חברה מפורסמת, כאשר ההכשר (המוצנע בתחתית האריזה) הוא מחו''ל. תמיד חשוב לשים לב.

אני בעיקרון אוכל גם את ההכשר השני (ווסטהיים), אלא שכשלחלק מהחלב יש הכשר של העד"ח ולחלק לא זה קצת מחשיד.

עכ"פ השינוי בין האריזות בולט מאוד, סביב הפקק יש עיגול בצבע שונה, וזה הביא אותי לבדוק "(מזכיר את פס הזהב של תנובה...)"

1. באיזו חברה מדובר?
2. האם המדובר הוא וועסטיים או איגוד הרבנים וועסטיים?
3. כאחד שמגיע מחו"ל וגם קשור לכשרות וגם קשור למפעל גדול ששייך לקרוב משפחה שבין ההכשרים שיש לו זה גם וועסטיים, הרי שכשרות וועסטיים הינו ממוצע ומטה לעומת העדה"ח שהוא מהכשרויות המהודרות, ואין מצב בעולם שהחלב של וועסטיים יהיה מהודר כמו של העדה בפרט אם לאותו מפעל יש על חלק העדה.

מיכאל1

הודעהעל ידי מיכאל1 » ג' אוקטובר 24, 2017 10:18 pm

האמירה על הקטשופ של אסם שצריך לעשר היא מאד מענינת, כי הרב חרלפ הבומבער רב המוכר ליוצאי חברון אמר לי שכל המשגיחים שמסתובבים באסם הם כולם שלו אלא שהעדה נותנת הכשר על המוצרים לפי דרישותיה, כך שלעניין מעשר אינני רואה שיש הבדל. אולי בדיוק היו עגבניות ממצע מנותק...מסופקני

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ג' אוקטובר 24, 2017 10:23 pm

מיכאל1 כתב:האמירה על הקטשופ של אסם שצריך לעשר היא מאד מענינת, כי הרב חרלפ הבומבער רב המוכר ליוצאי חברון אמר לי שכל המשגיחים שמסתובבים באסם הם כולם שלו אלא שהעדה נותנת הכשר על המוצרים לפי דרישותיה, כך שלעניין מעשר אינני רואה שיש הבדל. אולי בדיוק היו עגבניות ממצע מנותק...מסופקני

אולי הדרישות של העדה לגבי מעשרות שונות מהרב חרלפ?
אבל לי יותר תמוה שאני דברתי עם העדה לפני פסח והם אמרו שמוצרי אסם שרק בגלל פסח לא מופיע החותמת זה בסדר גמור ומבחינתם מושגח כמו בכל השנה.

יראה- שלם

הודעהעל ידי יראה- שלם » ד' אוקטובר 25, 2017 12:37 pm

פעלעד כתב:
מיכאל1 כתב:האמירה על הקטשופ של אסם שצריך לעשר היא מאד מענינת, כי הרב חרלפ הבומבער רב המוכר ליוצאי חברון אמר לי שכל המשגיחים שמסתובבים באסם הם כולם שלו אלא שהעדה נותנת הכשר על המוצרים לפי דרישותיה, כך שלעניין מעשר אינני רואה שיש הבדל. אולי בדיוק היו עגבניות ממצע מנותק...מסופקני

אולי הדרישות של העדה לגבי מעשרות שונות מהרב חרלפ?
אבל לי יותר תמוה שאני דברתי עם העדה לפני פסח והם אמרו שמוצרי אסם שרק בגלל פסח לא מופיע החותמת זה בסדר גמור ומבחינתם מושגח כמו בכל השנה.

במדריך הכשרות של העה"ח יש רשימת מוצרים שכשרים לפסח ע"י בעלי מכשירים אחרים ויכולים להשתמש בהם מבחינתם בשאר ימות השנה.

מנצפך

הודעהעל ידי מנצפך » ד' אוקטובר 25, 2017 8:21 pm

פעלעד כתב:1. באיזו חברה מדובר?

צורב מתחיל

הודעהעל ידי צורב מתחיל » ה' אוקטובר 26, 2017 1:08 am

בפרסומות של חברת טרה לקראת החלפת הכשרות הם כתבו שיהי' זמן באמצע שהמוצרים יהיו בכשרות זו. מלבד הפרסומות הכלליות שהיו על זה כמדומה שהם פרסמו כך גם בחנויות עצמם, עכ"פ במכולת שבשכונתי היה על כך מודעה מטעם חברת טרה.

לענין

הודעהעל ידי לענין » א' אוקטובר 29, 2017 11:44 pm

כבר נגמר הקיץ אבל בכ''ז
חשוב מאד לשים לב רציני לכך שהטילונים החלביים, מחברה מפורסמת, הרבה מהטעמים (והטובים שבהם...) אינם בד''צ אלא רבנות, גם באזורים החרדיים ביותר אין המוכרים מקפידים על כך שהרי העולם קונה... המדובר בחברה מוכרת ומפורסמת, ויש להיות מודעים לכך - ולהזהיר גדולים על הקטנים

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » א' אוקטובר 29, 2017 11:59 pm

היום התפרסמה מודעה ב'המבשר' - ואולי גם בשאר היומונים מטעם הבד"ץ בקשר לענין זה שיש מוצרים שונים שרק חלקם בהכשר שלהם.
אולי הרב פעלעד ופורומינו הנכבד גרמו לפרסום

חיימקה

הודעהעל ידי חיימקה » ב' אוקטובר 30, 2017 12:25 am

בכשרות OU מקילים בבישול בקיטור ע"י גוים, משא"כ בכשרות הבד"ץ - וכנאמר כאן:

https://www.yeshiva.org.il/ask/78647

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' אוקטובר 30, 2017 1:11 am

פעלעד כתב:
מנצפך כתב:

1. באיזו חברה מדובר?
3. כאחד שמגיע מחו"ל וגם קשור לכשרות וגם קשור למפעל גדול ששייך לקרוב משפחה שבין ההכשרים שיש לו זה גם וועסטיים, הרי שכשרות וועסטיים הינו ממוצע ומטה לעומת העדה"ח שהוא מהכשרויות המהודרות, ואין מצב בעולם שהחלב של וועסטיים יהיה מהודר כמו של העדה בפרט אם לאותו מפעל יש על חלק העדה.

סתם השמצות זולות על הכשרו של הגרא"י וועסטהיים שליט"א. ת"ח אמיתי, צדיק נשגב ובעל מידות תרומיות, גדול ורב גוברין בתורה וביר"ש, עם צוות ענק של מומחי כשרות ומשגיחים יר"ש מרבים, כאשר לכל מפעל שבהשגחתו בכל רחבי תבל, ישנה השגחה צמודה כל העת, וכל הוראותיו נשענים ע"ד פוסקי הדור עימם מתייעץ בקביעות, ואכמ"ל. (גילוי נאות: ערכתי לו את השו"ת שלו כו"כ שנים ואני עומד עימו בקשר קרוב, עימו ועם משגיחיו ומומחי הכשרות שלו).

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' אוקטובר 30, 2017 1:15 am

הייתי מציע להמפקפקים, לשוחח עם הגר"מ גרוס על ההכשר של הגרא"י וועסטהיים. הם שוחטים יחדיו פעמים רבות וכו' וכו'.

חיימקה

הודעהעל ידי חיימקה » ב' אוקטובר 30, 2017 2:04 am

ש. ספראי כתב:
פעלעד כתב:בנו''ט לציין שמוכרים עכשיו חלב במבצעים גדולים (אני ראיתי בקרטונים) של חברה מפורסמת, כאשר ההכשר (המוצנע בתחתית האריזה) הוא מחו''ל. תמיד חשוב לשים לב.

סתם השמצות זולות על הכשרו של הגרא"י וועסטהיים שליט"א. ת"ח אמיתי, צדיק נשגב ובעל מידות תרומיות, גדול ורב גוברין בתורה וביר"ש, עם צוות ענק של מומחי כשרות ומשגיחים יר"ש מרבים, כאשר לכל מפעל שבהשגחתו בכל רחבי תבל, ישנה השגחה צמודה כל העת, וכל הוראותיו נשענים ע"ד פוסקי הדור עימם מתייעץ בקביעות, ואכמ"ל. (גילוי נאות: ערכתי לו את השו"ת שלו כו"כ שנים ואני עומד עימו בקשר קרוב, עימו ועם משגיחיו ומומחי הכשרות שלו).[quote="ש. ספראי"]

ח"ו אף אחד לא בא להשמיץ חלילה - רק נשאלה פה שאלה פשוטה מדוע לחברת טרה [אופס סליחה שגיליתי] חלק מהמוצרים הם בכשרות העדה וחלק בכשרות הרב וועסטהיים שליט"א, או בצורה אחרת במה העדה מחמירים יותר ממנו [ולכן זה נחשב כיותר מהודר] או שמא ההפך ואז נשמח כולנו לצרוך את הכשרו ולא את הכשרם - ואדרבא נשמח אחת ולתמיד להבין מה באמת יותר מהודר.
נ.ב. כשטרה נפרדה מאגו"י טרחו האחרונים לפרסם את רשימת הידוריהם - מה שהותיר [לפחות אותי] עוד יותר מבולבל, שהרי אם הם כה טובים מדוע לא אכלתי את כשרותם עד היום.
ושוב - נשמח אם באמת מישהוא יבהיר את הנושא אחת ולתמיד.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' אוקטובר 30, 2017 10:26 am

יש לדון האם מותר לבני עדות המזרח ההולכים לפי פסקי מרן הב"י להיכנס לאשכול זה, כי הכותרת היא טונה ובפנים עוסקים בחלבי, ואסור הרי לערבב דג בחלב לדעתו דעת תורה

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ב' אוקטובר 30, 2017 10:57 am

חיימקה כתב:ח"ו אף אחד לא בא להשמיץ חלילה - רק נשאלה פה שאלה פשוטה מדוע לחברת טרה [אופס סליחה שגיליתי] חלק מהמוצרים הם בכשרות העדה וחלק בכשרות הרב וועסטהיים שליט"א, או בצורה אחרת במה העדה מחמירים יותר ממנו [ולכן זה נחשב כיותר מהודר] או שמא ההפך ואז נשמח כולנו לצרוך את הכשרו ולא את הכשרם - ואדרבא נשמח אחת ולתמיד להבין מה באמת יותר מהודר.
נ.ב. כשטרה נפרדה מאגו"י טרחו האחרונים לפרסם את רשימת הידוריהם - מה שהותיר [לפחות אותי] עוד יותר מבולבל, שהרי אם הם כה טובים מדוע לא אכלתי את כשרותם עד היום.

אולי זה מיוצר בחו"ל? חברת מיולר היא אירופאית, ועוד יתכן שיש להם עדיין חוזה עם ווסטהיים ובגדול לא בטוח שהוא מיקל יותר מאחרים והוא דווקא ידוע כמקצוען ומחמיר.

מענה איש

הודעהעל ידי מענה איש » ב' אוקטובר 30, 2017 11:22 am

[url][/url]
קראקובער כתב:
חיימקה כתב:ח"ו אף אחד לא בא להשמיץ חלילה - רק נשאלה פה שאלה פשוטה מדוע לחברת טרה [אופס סליחה שגיליתי] חלק מהמוצרים הם בכשרות העדה וחלק בכשרות הרב וועסטהיים שליט"א, או בצורה אחרת במה העדה מחמירים יותר ממנו [ולכן זה נחשב כיותר מהודר] או שמא ההפך ואז נשמח כולנו לצרוך את הכשרו ולא את הכשרם - ואדרבא נשמח אחת ולתמיד להבין מה באמת יותר מהודר.

אולי זה מיוצר בחו"ל? חברת מיולר היא אירופאית, ועוד יתכן שיש להם עדיין חוזה עם ווסטהיים ובגדול לא בטוח שהוא מיקל יותר מאחרים והוא דווקא ידוע כמקצוען ומחמיר.

http://jtube.live/Tube/page-tube.php?id=1025

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ב' אוקטובר 30, 2017 5:52 pm

דרומי כתב:יש לדון האם מותר לבני עדות המזרח ההולכים לפי פסקי מרן הב"י להיכנס לאשכול זה, כי הכותרת היא טונה ובפנים עוסקים בחלבי, ואסור הרי לערבב דג בחלב לדעתו דעת תורה

אין איסור ללמוד רק לאכול ביחד

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ב' אוקטובר 30, 2017 5:55 pm

חיימקה כתב:בכשרות OU מקילים בבישול בקיטור ע"י גוים, משא"כ בכשרות הבד"ץ - וכנאמר כאן:

אתה בטוח שהבד"ץ לא מכשירים את זה?
אני שאלתי לגבי דבר מסויים שהיה עליו הכשר של רב מסוים וכרגע אין עליו את ההכשר הזה אלא של הבד"ץ והרב הלא הנ"ל כתב לי שהסיר את ההכשר בגלל קצת בעיות הלכתיות ועד כמה שידוע לי הוא מחמיר בבישולי גויים בקיטור והיה נראה לי שלכן הוריד את ההכשר
בקישור שהבאת כתבת רק שהאו יו לא מחמירים בזה ולא הוכחת שהבד"ץ כן

חיימקה

הודעהעל ידי חיימקה » ב' אוקטובר 30, 2017 9:23 pm

כדכד כתב:
חיימקה כתב:בכשרות OU מקילים בבישול בקיטור ע"י גוים, משא"כ בכשרות הבד"ץ - וכנאמר כאן:

אתה בטוח שהבד"ץ לא מכשירים את זה?
אני שאלתי לגבי דבר מסויים שהיה עליו הכשר של רב מסוים וכרגע אין עליו את ההכשר הזה אלא של הבד"ץ והרב הלא הנ"ל כתב לי שהסיר את ההכשר בגלל קצת בעיות הלכתיות ועד כמה שידוע לי הוא מחמיר בבישולי גויים בקיטור והיה נראה לי שלכן הוריד את ההכשר
בקישור שהבאת כתבת רק שהאו יו לא מחמירים בזה ולא הוכחת שהבד"ץ כן

ידוע לי משיחה עם משגיח לשעבר בעדה שעסק בזה.
[למעשה השאלה היא למי אנחנו יותר מאמינים - וזו בעצם התורה (הבעיה) כולה על רגל אחת]

צבי שץ

הודעהעל ידי צבי שץ » ג' אוקטובר 31, 2017 12:01 am

האם המדובר הוא וועסטיים או איגוד הרבנים וועסטיים?

לא ידעתי שיש הבדל בין זה לזה, מה באמת ההבדל?

עושה חדשות

הודעהעל ידי עושה חדשות » ג' אוקטובר 31, 2017 12:13 am

למומחי מחלקת הכשרות דפה, כדאי לעיין גם כאן, בסוגיית ההכשרים בחו"ל והמסתעף.
(ואם אחד יעשה סדר כלשהו בענין זה, לכאו' יהיה לתועלת).

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' אוקטובר 31, 2017 10:21 am

יש לי קרוב משפחה שמתעסק בכשרות בחו"ל ואמר לי בזה הלשון:

בדרך כלל, הכשרויות הטובות שבארה"ב שוות בערכן לכשרויות הגרועות שבארץ, והכשרויות הטובות שבאירופה שוות בערכן לכשרויות הגרועות שבארה"ב.

במלים פשוטות,

בארץ יש ריכוז יהודי גדול באותו מקום הלוחץ ומעלה את רמת הכשרות. בארה"ב יותר מפוזרים ולכן הרמה יותר נמוכה. ובאירופה עוד יותר מפוזרים ולכן הרמה עוד יותר נמוכה.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' אוקטובר 31, 2017 12:08 pm

יפה אמרת בדרך כלל
יש מצבים שונים יותר כגון קהילות חרדיות המרוכזות בחו"ל וכגדון כשרוית בארץ שאינן טובות לאידך גיסא
לפי מה שידוע לי ההכשר של הרב וועסטהיים כן נחשב הכשר מעולה ולא רק ביחס לכשרויות באירופה וכמ"ש ש. ספראי

סמל אישי של המשתמש
פעלעד

הודעהעל ידי פעלעד » ד' נובמבר 15, 2017 12:51 am

כדכד כתב:יפה אמרת בדרך כלל
יש מצבים שונים יותר כגון קהילות חרדיות המרוכזות בחו"ל וכגדון כשרוית בארץ שאינן טובות לאידך גיסא
לפי מה שידוע לי ההכשר של הרב וועסטהיים כן נחשב הכשר מעולה ולא רק ביחס לכשרויות באירופה וכמ"ש ש. ספראי

נא להבדיל בין הכשר רבי יעקב וועסטיים שהוא יותר טוב, להכשר של איגוד הרבנים וועסטיים שלדעת כל מומחי הכשרות ברחבי העולם ששוחחתי (ושוחתי עם הרבה) הוא יותר גרוע מגרוע.
יש תחת ידי סיפורים מסמרי שיער על הכשר איגוד וועסטיים, ולדעתי כל בר דעת מבין כשהוא רואה הכשר שכל שני וחמישי מוסיף עוד ממתק לסל הכשרות שלו, ומוצרים שב30 שנים האחרונות אני מכירם שיש להם רק OU פתאום מופיעים עם איגוד וועסטיים, ולא רק מוצר אחד או שניים, ובפרט שוק הממתקים וכו' שיש בהם עשרות אם לא מאות מרכיבים ולא שייך במציאות שהכשר מהודר שחוקר טוב כל דבר יכשיר כל יום ממתק נוסף כאשר השוק הכי גדול של ממתקים הוא בהכשר האיגוד וועסטיים.

זה לא גורע מכבודו של הרב וועסטיים שהוא ת"ח גדול ותלמיד של המנח"י, אבל או שהוא לא לגמרי אחראי בלעי על איגוד וועסטיים או שיש בעיה בשטח, לא יודע, רק מכיר את המציאות לבד.

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 161 אורחים