מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

סנגוריה על דברי גדולים תוך עיוות דבריהם (קו התאריך)

דברי תורה, עיוני שמעתתא, חידושי אגדה וכל פטפוטיא דאורייתא טבין
אליעזר ג

סנגוריה על דברי גדולים תוך עיוות דבריהם (קו התאריך)

הודעהעל ידי אליעזר ג » ה' ספטמבר 01, 2022 4:58 pm

בס"ד
א. בעיסוקי בסוגיית קו התאריך למדתי את שיטת החזון איש והתברר מפורש בעשרות מקומות שהיסוד של שטח עליון הוא הבריח התיכון של דבריו , מכוח הבנה ברורה זו למדתי את הסוגיה נתקלתי בקשיים הולכים וגדלים על שיטתו עד שלא נותרה לי ברירה , אלא לבדקה מחדש כאשר תוצאות בדיקה זו היו לסתור שיטה זו לחלוטין.

ב. מה הופתעתי לגלות שדווקא הנבונים בין הסנגורים על שיטתו מנסים לעקוף את דבריו המפורשים ואיכשהו ליחס לו את מה שלא כתב ולגמד דברים שכתב דווקא על מנת לסנגר על שיטתו , ואינם חשים שמעבר לעיוות שיטתו עד לצורה של שיטתם ולא שיטתו ,אין שום דרך בעולם לקיים שום מסקנה שלו לדינא על פי דבריהם .

ג. לאור העובדה שישנם רבים וטובים כאלו שקנאותם לרבם גברה על שיקול דעתם נאלצתי לחזור אחורה ולכתוב מאמר המפריך דברים מוטעים אלו.
ד. אני שמח לפרסם מהדורת ביקורת שלו בפורום זה, ואשמח אם מעבר לתגובתכם שלכם תעניינו סביבו חלק מהסנגורים הנ"ל ונראה מה יהיו חלומותיהם .

ה. למאמר מצורף נספח גאוגרפי שהוא בסיס המאמר ואין להבינו ללא לימוד הנספח .

נספחים.docx

תגובה למאמר דברים בקו.docx

אליעזר ג

Re: סנגוריה על דברי גדולים תוך עיוות דבריהם (קו התאריך)

הודעהעל ידי אליעזר ג » ה' ספטמבר 01, 2022 7:21 pm

אני רואה שהקבצים לא עולים משום מה , אנסה אחד אחד .
תגובה למאמר דברים בקו.docx
(732.93 KiB) הורד 109 פעמים

אליעזר ג

הודעהעל ידי אליעזר ג » ה' ספטמבר 01, 2022 7:22 pm

נספחים.docx
(8.35 MiB) הורד 107 פעמים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ה' ספטמבר 01, 2022 7:45 pm

לא הייתי נזקק להגיב, אך אחרי שבאים שוב ושוב לעקור דברים שהחזו"א הכריע בהם הלכה למעשה בדאורייתא בחמורות שבחמורות, ואחרי שכנגד על המערערים החכמים בעיניהם, כבר ענו תשובות בקבצים שונים, ואחרי אשר הטיח שהנבונים שבתלמידיו קרי גדולי תורה גדולים מאוד, הסבירו את דעתו, הוא אוחז במריו ומשלח ארס, אני מעלה מכתב שנשלח אלי מגדולי המומחים במקצוע זה. המכתב לא נשלח על מאמרים אלו שבקובץ, אלא על מאמרים קודמים:

כמדומני שאני מכיר את בעל הדברים, כל דבריו מריחים התחכמות, גם מבלי להיכנס לעומק הדברים, ולכן אין שום תועלת לבוא עמו בדברים
הוא חותך חלקים מדברי בעה"מ ומסלפם ומסרסם כדי להתאימם למאווי ליבו

אנקוט בדוגמא פשוטה להראות איך הוא מערב עניינים ומסבכם זה בזה רק כדי ליצור ענן וערפל, למען יוכל להגיע למסקנה האהובה עליו:

הרי הבעה"מ כותב מפורש כי לפי המציאות המקובלת בידו שהיום מתחיל מן המזרח שש שעה לירושלים, ומתאחר מירושלים 18 שעה, לפי אלו הוא בא לפרש הסוגיא במולדות.

בעה"מ קבע שהוא לא הוציא יסוד זה מחשבון הסוגיא אלא זה היה פשוט ומקובל אצלו בלי הסוגיא, ולכן גם אם אותו מתחכם יוכיח באותות ומופתים שפירוש בעה"מ אינו נכון בחשבון הסוגיא, אבל אין בכך שום טענה לבטל עדות בעה"מ על התחלת הימים.

(אין בעיה שינסה להסביר את הסוגיא לפי שיטת יב"ש, אך השאלה היא אם זה דרך מוכרחת בפי' הסוגיא, ואחרי שזה המצאה שלו ללא הכרח, מגוחך לקרוא לזה "שורש בש"ס")
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ו' ספטמבר 02, 2022 1:38 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

אליעזר ג

הודעהעל ידי אליעזר ג » ה' ספטמבר 01, 2022 9:07 pm

כן כמובן אסור לחשוב ואסור ללמוד תורה אלא מהחזון איש והלאה .

ניכר מדבריך ומהקושיא שבחרת לעלות כנראה המוצלחת ביותר שמצאת שלא טרחת כלל לקרוא אני כותב מפורש שבעל המאור כתב כך ולא רק הוא אלא עוד ראשונים ושלא הוציא דבר זה מהסוגיא , ואיך ברוב חוצפתך אתה מיחס לי היפוכם של דברים שאני כותב מפורש ?

מחכה בכליון עיניים לדברי המומחים שהבטחת לצרף וליתא בינתיים ראיתי את כל התגובות שפורסמו על הטענות וחלק מאלו שגם לא פורסמו התכתבתי עם גדולי המגיבים והם כמובן לא סברו כמוך וכיבדו את הצד השני וראו בו דברי תוכן ואפילו נסוגו בכמה עניינים מעמדתם הקודמת .

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ה' ספטמבר 01, 2022 10:05 pm

אליעזר ג כתב:ואפילו נסוגו בכמה עניינים מעמדתם הקודמת .

מחכה בכליון עינים לראות דבריהם

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ו' ספטמבר 02, 2022 1:25 am

אבהיר, וגם תקנתי את הצד הגרפי בהודעתי דלעיל.
לא אני כתבתי את הדברים. הדברים נכתבו אודות מאמרים שפורסמו בפורום. העליתי מכתב פרטי אודות מאמרים קודמים. שנכתבו קודם לתאריך י"ד אלול תשפ"א.
והיות ובחרת להתקיף פה את החזו"א באופן מזלזל, כמו גם את ה'נבונים שבמסנגרים על דבריו', קרי: גדולי תלמידיו - העליתי איך רואים המומחים את דבריך בסוגיא זו, וזה יעיד על הכלל.
נערך לאחרונה על ידי קו ירוק ב ו' ספטמבר 02, 2022 1:46 am, נערך 4 פעמים בסך הכל.

אליעזר ג

הודעהעל ידי אליעזר ג » ו' ספטמבר 02, 2022 8:03 am

קו ירוק כתב:אבהיר, וגם תקנתי את הצד הגרפי בהודעתי דלעיל.
לא אני כתבתי את הדברים. הדברים נכתבו אודות מאמרים שפורסמו בפורום. העליתי מכתב פרטי אודות מאמרים קודמים. שנכתבו קודם לתאריך י"ד אלול תשפ"א.
והיות ובחרת להתקיף פה את החזו"א באופן מזלזל, כמו גם את ה'נבונים שבמסנגרים על דבריו', קרי: גדולי תלמידיו - העליתי איך רואים המומחים את דבריך בסוגיא זו, וזה יעיד על הכלל.

יש לך בעיה בהבנת הנקרא במקרה הטוב ובמקרה הרע אתה סתם מוציא שם רע בכדי לחפות על השטויות שכתבת . לא זלזלתי בחזון איש , הנבונים שבמסנגרים עליו הם בני הדור השלישי של תלמידיו בני דורי שלי, עם חלקם למדתי בישיבה .
והם המומחים בעיניך שכביכול בידם לפסוק ואין לי זכות לחלוק עליהם "המומחים" כבודם במקומו מונח אבל מכאן ועד לתת להם דין של פוסקים אחרונים רחוקה הדרך . ומה שהם הגיבו למאמר אחר שכתב דברים אחרים לחלוטין [ולו משום שלא הייתי טורח לכתוב לו מישהו כתב כבר מה שכתבתי ] אתה מדביק לדברי בלי קשר ועוד מצדיק זאת .
נערך לאחרונה על ידי אליעזר ג ב א' ספטמבר 04, 2022 11:54 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ש' ספטמבר 03, 2022 9:16 pm

על איזה מאמר התגובה נכתבה?

אליעזר ג

הודעהעל ידי אליעזר ג » א' ספטמבר 04, 2022 11:57 am

חיים שאול כתב:על איזה מאמר התגובה נכתבה?

מאמר של הרב ידידיה מנת יחד עם עוד תלמיד חכם , המאמר נקרא דברים בקו גרסה ב ,אך לא פורסם למיטב ידיעתי במסגרת פתוחה ולכן עלי לדבל רשות המחברים בכדי לפרסמו .
אגב זו הצשובה גם בכ"ש ל @מכון חכמי ליטא .

חזור אל “בית המדרש”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 191 אורחים