מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אדמו"ר הרמ"מ מליובאוויטש זי"ע

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
שלום ואמת

אדמו"ר הרמ"מ מליובאוויטש זי"ע

הודעהעל ידי שלום ואמת » ו' יוני 29, 2012 1:43 am

ב"ה

העתקה מ"אידישע וועלט פארומס":

שמועה שמעתי שפעם אמר הרבי מליובאוויטש זי"ע על עצמו שהוא מנכדי רבי נחמן מברסלב זי"ע.
קבלתי את המידע הזה מאת רב חבד"י חשוב שליט"א.

איינער ווייסט אפשר נאך אינפראמאציע איבער דעם ענין?
ווייסט אפשר איינער ווי אזוי און פון וועלכע זייט קען זיך ארויף צויען דעם יחוס קיין ברסלב?

האם מישהו כאן שמע פעם דבר כזה?

חיס

Re: אדמו"ר הרמ"מ מליובאוויטש זי"ע

הודעהעל ידי חיס » ו' יוני 29, 2012 1:17 pm

הקשר בין חב"ד לברסלב הוא כך.

הרב אהרן זסלבסקי מקרמנצ'וק (יש כותבים קרעמענטשונג) בנה של הרבנית פריידא, בתו של אדמו"ר הזקן בעל התניא זי"ע.

בזיווג שני נשא (בשנת תקפ"ב כבר נשא) את מרת חיה ע"ה שהיתה בת הרה"ק רבי נחמן מברסלב זי"ע

ונולד להם בן בשם רבי יחיאל. והוא נשא את הרבנית שטערנא סאשיא (אף הוא נכדת רבי נחמן מברסלב זי"ע)

ונולדו להם חמשה בנים ושלוש בנות שהיו נכדי רבנו הזקן ונכדי הרה"ק רבי נחמן מברסלב.

סמל אישי של המשתמש
רימנובער אייניקעל

הרב הקדוש רבי מנחם מענדל השני מ'לויבאוויטש זיע"א

הודעהעל ידי רימנובער אייניקעל » ו' יוני 27, 2014 3:11 pm

לכבוד יום הילולת העשרים מהרב הקדוש מ'לויבאוויטש החל ביום ג' תמוז תשע"ד לפ"ק הבא עלינו לטובה הנני להביא כמה עובדות מהאי קדוש עליון ממקור מאד נאמן לא חבד"י.

סיפר הגאון האדיר פוסק הדור הגאון רבי שמואל הלוי וואזנער שליט"א להרב בן ציון וישצקי שיחי' מנהל חדר אהלי תורה כפר חב"ד באידיש כשביקרו בביתו מעשה נורא שקרה עמו עם הרה"ק מ'לויבאויטש זיע"א .

וזה תוכנו.

יום אחד הגיע לביתי יהודי, חסיד חב"ד. בנו הגיע לא מזמן לגיל מצוות. במקביל החלו להתעורר אצלו בעיות בריאות שונות. גם לאחר היוועצות עם רופאים, הם לא הצליחו לרדת לשורש הבעיה, כך שגם הטיפולים השונים שניתנו על ידי הרופאים, לא הועילו. בצר לו פנה החסיד אל הרבי.

מענה הרבי לא אחר לבוא: "בדיקת התפילין". למרות שהיו אלה תפילין חדשות שנרכשו מסופר טוב וירא שמים מופלג, והיה עדיין ניתן לחוש בריח המיוחד של הרצועות והבתים החדשים, עם זאת, לא היסס החסיד ומסרם תיכף לבדיקה אצל סופר סת"ם מומחה בבני ברק. הוא הסביר לו את דחיפות העניין, ואכן עוד באותו היום חזר הסופר עם תוצאה ברורה: "הכול בסדר גמור. פרשיות יפהפיות. כשרות למהדרין".

"לא הייתי מופתע", סיפר לי החסיד, "הסופר אמנם אינו נמנה על בני קהילתי, אך ביררתי אודותיו היטב, ושמו הולך לפניו. אף שילמתי לו טבין ותקילין, ולא ציפיתי למסקנה פחות טובה".

חלף זמן נוסף ובינתיים ממשיכות בעיותיו של הנער להטריד אותו, את אביו ואת כל המשפחה. הם היו אובדי עצות. אפילו את הרבי כבר שאלו. אם כן, מה עוד ביכולתם לעשות. שבוע רדף שבוע, והבעיות המציקות אינן נותנות מנוחה. בצר לו החליט החסיד לפנות שוב אל הרבי. הוא שוב גולל את מסכת ההסתבכויות מהן סובל בנו הצעיר, והוא כמובן אף ציין את העובדה שהוא מילא אחר הוראת הרבי לבדוק את התפילין, וב"ה נמצאו התפילין כשרות ומהודרות בתכלית.

אתגר שמיימי

כבר ביום שלמחרת קיבל הלה את מענה הרבי שכלל שתי מילים בלבד: "בדיקת התפילין". עתה היה ברור לו כי מסתתר כאן משהו. הוא תיכף תר אחר סופר סת"ם מומחה אחר. הדגש הפעם היה על מומחה. הוא אף סיפר לי את שמו של הסופר ששמו אכן הלך לפניו בכל העיר. בנוסף למומחיותו כסופר, הוא היה גם יהודי תלמיד חכם מופלג. הוא הביא לפניו את התפילין, והפציר בו שיגלה את הבעיה. המומחה נעתר לאתגר השמיימי.

לאחר מספר שעות חזר אליו הסופר. "בחנתי בעין בוחנת כל אות וכל תג. עברתי על הפרשיות שלוש פעמים. פשוט הפלא ופלא. תפילין יפות ומהודרות כאחת. חיפשתי בכל כוחי לפחות פסול אחד של 'לכתחילה', זאת אומרת, פסול כזה שאינו מעכב בדיעבד, שעדיין ניתן לברך עליו, אך חסר בהידורו, הוא אינו 'לכתחילה'דיק'. אך מוכרחני להודות כי לא הצלחתי לאתר גם דבר כזה".

הפעם לא השתהה החסיד והוא תיכף התיישב לכתוב מכתב לרבי. מכתב שלישי.. הוא ציין את מומחיותו של הסופר הבודק, את עובדת היותו תלמיד חכם מופלג, והוא כמובן ציטט את הדברים כפי שאמרם. לא גרע ולא הוסיף. הוא סיים את מכתבו הקצר בהבעת חוסר אונים, ושוב ביקש את ברכת הרבי.

יום לאחר מכן קיבל חסיד זה את תשובת הרבי הבאה: "בדיקת התפילין. יתייעץ עם רב בעירו".

הוא הגיע אלי לאחר שכבר מסר את התפילין לסופר מומחה שלישי. גם הוא כקודמיו השתדל במאמצים רבים לאתר את הבעיה, אך גם הוא הסיק את מסקנת קודמיו: התפילין כשרות למהדרין. עתה הוא הגיע אליי עם התפילין, תולה בי את עיניו בתקווה כי אפתור את התעלומה. עיינתי בתפילין, וראיתי כי הן אכן יפות במיוחד.

"אוי ווי"

היה לי ברור כי אם הרבי דורש פעם אחר פעם לבדוק את התפילין, יש כאן דבר שעדיין לא נבדק. יש כאן דבר שלא התברר עד הסוף. לאחר מחשבה ארוכה ביקשתי לזמן אלי את הסופר שכתב את הפרשיות הללו.

כאשר הלה סר לביתי, ראיתי כי עומד לפניי אדם ישר וירא שמים מופלג. ביקשתי שיספר לי על עבודתו, מתי החל, אצל מי למד, וכן הלאה. לאחר שיחה ארוכה, ציין הלה כי הוא מקפיד לטבול במקווה כל אימת שמתיישב לכתוב פרשיות תפילין או מזוזות. מאחר שהוא סיפר לי קודם לכן על מקום מגוריו, ובאותו זמן לא היה מקווה באזור זה, שאלתיו לתומי, כיצד הוא מסתדר עם המרחק. אז הוא השיב לי את הדבר המדהים הבא:

"מאחר שההקפדה שלי בטבילה לפני כתיבת הפרשיות נעוצה בכתיבת שם ה', ומאחר שבמקביל קיים אצלי קושי להגיע למקום המקווה, פיתחתי לעצמי נוהג, לכתוב, לכל לראש, בלי שם ה', ובכל המקומות שיש לכתוב את שם השם, אני משאיר מקום ריק. לאחר מכן, כאשר מזדמן לי לטבול במקווה, אני חוזר וממלא את כל אותם חללים בכתיבת שם ה'...".

הבהלה שאחזה אותי בצירוף ה"אוי ווי" הספונטאני שנפלט מפי, הבהירו היטב לסופר התמים כי אירעו כאן דברים חמורים ביותר. הבהרתי לו כי הפרשיות של בן אותו חסיד, כמו גם כל הפרשיות שיצאו תחת ידו הינן פסולות אף בדיעבד. הוריתי לו כי לכל לראש יצור קשר עוד באותו יום עם כל לקוחותיו ויורה להן בשמי לבל יניחו יותר את התפילין שרכשו אצלו. ובמקביל עליו להפסיק לאלתר את מלאכת הסופרות, עד אשר יישב וילמד מחדש את כל ההלכות הנוגעות למלאכה אחראית זו, ויהיה בקיא בהן.

הרבי בצדקותו ראה כי התפילין פסולות, ואני שמחתי כי נפלה בידי הזכות לגלות את מקור הבעיה, ולהציל בכך את כל הלקוחות בעבר ובעתיד של סופר זה..".
נערך לאחרונה על ידי רימנובער אייניקעל ב ו' יוני 27, 2014 3:56 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
רימנובער אייניקעל

Re: הרב הקדוש רבי מנחם מענדל השני מ'לויבאוויטש זיע"א

הודעהעל ידי רימנובער אייניקעל » ו' יוני 27, 2014 3:27 pm

מרגלא בפיו של הגאון הצדיק רבי אלחנן היילפרין שליט"א גאב"ד ראדאמישלא בלונדון סיפור נפלא אודות כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זיע"א.

וכך סיפר:

"באחת משיחותיי עם הגאון הצדיק רבי משה מונד זצ"ל אב"ד מיקולייב, שהיה מחשובי חסידי בעלזא בדור הקודם, שהתגורר בפאריס ואחר-כך בלונדון ושם מנו"כ, הזדמן לנו לדבר אודות כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש.

והנה, ברגע שהזכרתי את הרבי, אמר הרב מונד בהתרגשות רבה: "הליובאוויטשער רבי הוא איש קדוש". אני, שהכרתי אותו שאינו רגיל להגדיל ולפאר את הצדיקים שאינם מאדמו"רי בעלזא, התפלאתי שמתבטא בלשון זה אודות האדמו"ר מליובאוויטש, ואז הוא סיפר לי:

"פעם נזדמן לי לנסוע ברכבת בין-ארצית באירופה בדרכי מפאריס לוורשה. והנה הבחנתי באברך בעל צורה עדינה ומרשימה שחיפש את התא שלו והתיישב באחד המושביםמתוך הארבעה שהיו בתא. לאחר כמה תחנות, נכנסה נוכרית אחת לאותו התא לפי המקום שהיה רשום לה בכרטיס, ואז קם אותו אברך, יצא מהתא (אף על פי שהיה פתוח והיו שם עוד אנשים) ונעמד בירכתי אחד הקרונות, וכך היה שקוע בלימוד בגמרא קטנה שהייתה בידו במשך כעשר שעות.

כל זה נמשך החל מזמן קצר לאחר תחילת הנסיעה שיצאה בשמונה בערב מפאריס, עד שהגיעה לתחנת קטוביץ ב-7.30 בבוקר. נוסעים עלו וירדו, רוכלים הסתובבו, וכל הרעש וההמולה כלל לא נגעו ולא פגעו באותו אברך, שעמד ולמד בלי הפסקה לרגע אחד.

נפעמתי מאוד מן המחזה, אבל לא ידעתי מיהו האברך. בתחנת קטוביץ ירדו הרבה נוסעים וגם אותה נוכרית. האברך ראה שהתא התפנה ונכנס לשבת והמשיך ללמוד.

בהגיע הרכבת לתחנה בוורשה, ראיתי קבוצה מחסידי ליובאוויטש שבאו לקדם את פני האברך בבית הנתיבות, ואז נתברר לי כי זהו חתנו הצעיר של אדמו"ר הריי"ץ מליובאוויטש"

סמל אישי של המשתמש
רימנובער אייניקעל

הודעהעל ידי רימנובער אייניקעל » ו' יוני 27, 2014 3:57 pm

מדברי כ"ק האדמו"ר ממאקאווא קרית-אתא: "יומיים לפני הסתלקותו של אבינו זצוק"ל, כשחזר מבית-המדרש, דיבר לפתע על כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל ואמר: "אינכם יודעים כלל על גדלותו של הליובאוויטשער רבי, שהיא למעלה מעלה מכל ההשגות שלכם!".

אינני יודע לאיזה עניין אמרו, שבכלל לא דובר בנושא זה, ואולי מן השמים סיבבו, בבחינת "רואה את הנולד", למען נדע להישמר ולהיזהר בכבודו. גם בקיץ שלפני זה דיבר בשבחים נוראים לאין שיעור ולאין קץ על גדלותו. יש דברים שחייבים לגלות ולספר, ולא נמנע טוב. אמר: "אינכם יודעים ואינכם מבינים כמה גדול וקדוש יהודי זה!", ובסגנון דומה הוסיף לרמז על גדלותו של קדוש אלוקי זה זי"ע.

שמעתי ממחותני גאב"ד קוממיות זצוק"ל, שלפניו חנף לא יבוא, שהיה מעיין במאות ואולי אלפי שיחותיו ומאמריו של כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, והיה מתפעל מהם כל-כך, עד שאמר שאי-אפשר אפילו בחוט השערה לתפוס אותו... והדברים פשוטים ואין צריך לאמרם אלא לסבר את האוזן. ואנו יודעים מפיהם של צדיקי אמת זצוקללה"ה כמה הפליגו בגדלותו ובקדושתו.

אשרי הדור שאיש זה היה שרוי בתוכו! כמה רבבות אלפי ישראל החזיר לאמונה. לא מהיום ולא מאתמול, אלא מלפני שלושים וארבעים שנה, עוד בטרם קיבל את עול ההנהגה. זכור לכולנו שכאשר כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל קיבל את ההנהגה, התחיל לעורר ולהרעיש על עניין התשובה, והכריז שאנו בדור של בעלי-תשובה. אף אחד לא הבין על מה הרעש הזה, וכיום אחרים מתלבשים באיצטלא של החזרה בתשובה. הוא הקדוש זי"ע היה הראשון שראה והכריז על העניין הזה.
נערך לאחרונה על ידי רימנובער אייניקעל ב ו' יוני 27, 2014 6:14 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
רימנובער אייניקעל

הודעהעל ידי רימנובער אייניקעל » ו' יוני 27, 2014 6:10 pm

הגאון אדיר המקובל רבי דוד יונגרייז זצ"ל, ראב"ד "העדה החרדית" בירושלים, היה פעם ב'יחידות' ארוכה אצל הרבי מלויבאוויטש זיע"א בה שוחח עמו הרבי גם הרבה בענייני קבלה. מלבד התפעלותו והתרגשותו העצומה מהדברים ששמע מהרבי בעניינים אלו – סיפר בהתפעלות כי כשעלה לדיון הנושא של מקומות בירושלים שמספק יש לנהוג בהם פורים גם בי"ד, כמו למשל, הדסה והדרכים המובילות אליה, אמר לו הרבי, בערך: במסלול הישן של קו תשע-עשרה שנסע ממקומות אלו ואלו יש לנהוג לכאורה כך וכך ואילו במסלול החדש, העובר ממקומות אלו, לכאורה זה אחרת. וכך ישב הרבי ו"טייל" עמו ברחובות ובשכונות של ירושלים, כאילו הרבי בילה בה את כל שנותיו, ומדובר על מקומות שהוא, ר' דוד, כיליד ירושלים, לא ידע על קיומם... והפטיר על כך הגאון הראב"ד:

- על זה נאמר שצדיק צופה מקצה העולם ועד קצהו...

סמל אישי של המשתמש
רימנובער אייניקעל

הודעהעל ידי רימנובער אייניקעל » ו' יוני 27, 2014 11:28 pm

מעשה מופלא שסיפר בעל ה"פני מנחם" זצוק"ל לכ"ק האדמו"ר מטאלנא שליט"א שהיה ממקורביו, על גודל הקדושה של הרבי:

"באחת הפעמים שדובר אודות הרבי מליובאוויטש, סיפר לי הרה"ק בעל ה"פני מנחם", שהעריך מאד את הרבי מליובאוויטש, סיפור מאלף אודותיו. וכך אמר לי: אספר לך סיפור ששמעתי מבעל המעשה בעצמו, יהודי חסיד גור. האיש היה עשיר מאד ולרגל עסקיו הוא גר במשך תקופה בניו-זילנד. יום אחד הוא נסע לבקר את בתו שהתגוררה בניו-יורק.

היה זה בשנת תש"ט. בהיותו בניו-יורק, הוא נכנס פעם למעלית ופגש את הרבי מליובאוויטש (שעדיין לא היה אז רבי). שניהם עלו במעלית, ונסעו ביחד כמה קומות. במהלך העליה במעלית, נתן הרבי מליובאוויטש שלום לאותו יהודי ושאל אותו: מהיכן מגיע יהודי? האיש ענה שלרגל עסקיו הוא גר בניו-זילנד. שאל אותו הרבי מליובאוויטש: יש שם מקווה בניו-זילנד? האיש ענה: אני נמצא שם לרגל עסקים, לא בשביל מקווה. אמר לו הרבי: אם יהודי נמצא באיזה מקום, הדבר צריך להשאיר איזה רושם במקום. המעלית הגיעה ליעדה, אותו יהודי נפרד מהרבי לשלום ובפתח המעלית חיכתה בתו. הוא שאל אותה: מי האיש שנסע אתי במעלית? והיא ענתה: זהו חתנו של הרבי מליובאוויטש.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » א' יוני 29, 2014 3:01 pm

רימנובער אייניקעל כתב:מעשה מופלא שסיפר בעל ה"פני מנחם" זצוק"ל לכ"ק האדמו"ר מטאלנא שליט"א שהיה ממקורביו, על גודל הקדושה של הרבי:

"באחת הפעמים שדובר אודות הרבי מליובאוויטש, סיפר לי הרה"ק בעל ה"פני מנחם", שהעריך מאד את הרבי מליובאוויטש, סיפור מאלף אודותיו. וכך אמר לי: אספר לך סיפור ששמעתי מבעל המעשה בעצמו, יהודי חסיד גור. האיש היה עשיר מאד ולרגל עסקיו הוא גר במשך תקופה בניו-זילנד. יום אחד הוא נסע לבקר את בתו שהתגוררה בניו-יורק.

היה זה בשנת תש"ט. בהיותו בניו-יורק, הוא נכנס פעם למעלית ופגש את הרבי מליובאוויטש (שעדיין לא היה אז רבי). שניהם עלו במעלית, ונסעו ביחד כמה קומות. במהלך העליה במעלית, נתן הרבי מליובאוויטש שלום לאותו יהודי ושאל אותו: מהיכן מגיע יהודי? האיש ענה שלרגל עסקיו הוא גר בניו-זילנד. שאל אותו הרבי מליובאוויטש: יש שם מקווה בניו-זילנד? האיש ענה: אני נמצא שם לרגל עסקים, לא בשביל מקווה. אמר לו הרבי: אם יהודי נמצא באיזה מקום, הדבר צריך להשאיר איזה רושם במקום. המעלית הגיעה ליעדה, אותו יהודי נפרד מהרבי לשלום ובפתח המעלית חיכתה בתו. הוא שאל אותה: מי האיש שנסע אתי במעלית? והיא ענתה: זהו חתנו של הרבי מליובאוויטש.

אם אני לא טועה, ההמשך של הסיפור הזה, שלאחר עשרות שנים, בא אותו יהודי לרבי מליובאוויטש בחלוקת הדולרים המסורתית, והרבי שאל אותו האם כבר יש מקווה בניו זילנד.
נערך לאחרונה על ידי עזריאל ברגר ב ג' אוגוסט 13, 2019 10:50 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.
סיבה: הושמט ציטוט מיותר, עקב איחוד האשכולות

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » א' אוגוסט 28, 2016 2:12 pm

בתמונה זו נראה שהרבי זצ"ל עומד בגשם,

מהו המעמד ולמה תחת כיפת השמים?

רבי1.jpg
רבי1.jpg (81.92 KiB) נצפה 35415 פעמים

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » א' אוגוסט 28, 2016 2:16 pm

בתמונה זו, מה המה הצנצנות ומי הוא הנראה משמאל הרבי?

רבי3.jpg
רבי3.jpg (201.24 KiB) נצפה 35413 פעמים

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » א' אוגוסט 28, 2016 2:21 pm

ביעור חמץ

מי הוא כאן עם הז'קט הצהוב?

רבי4.jpg
רבי4.jpg (201.94 KiB) נצפה 35409 פעמים

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » א' אוגוסט 28, 2016 3:06 pm

מתפעל כתב:בתמונה זו, מה המה הצנצנות ומי הוא הנראה משמאל הרבי?

התמונה היא משאיבת מים שלנו (ומכאן הצנצנות). העומד משמאל הוא ר' זלמן לבקובסקי, שהיה מופקד יחד עם אחיו על אפיית המצות.

[התלבטתי בתחילה אם מדובר בו או באחיו ר' ישראל, אבל נראה שמדובר בו]

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » א' אוגוסט 28, 2016 3:14 pm

לקשר עם ברסלב:
הרה"ר ר' ברוך ממזיבוז' היה מתנגד גם להרה"ק מברסלב (אחיינו) וגם להרה"ק הגר"ז מליאדי
בספר בית רבי ח"א עמ' ס"ו כתוב שהרה"ק מברסלב יצא לקראת הרה"ק מליאדי, ואמר לו "מפטרבורך(ג) כבר נפטרת , מהפֶעטֶער [דוד] ברוך עוד לא"...
[בל"א פעטערבוך האט איר שויין געפאטערט, פעטער ברוך האט איר נאך נישט געפאטערט]
[ג' וכ' מתחלפים בלשון המדינה ההיא]
כן כתוב שם שעל ההתנגדות לכתבי הרה"ק מברסלב לא נשמע ע"ז מהצמח צדק מאומה.

טריד בגירסיה

הודעהעל ידי טריד בגירסיה » א' אוגוסט 28, 2016 5:44 pm

מתפעל כתב:ביעור חמץ

מי הוא כאן עם הז'קט הצהוב?

רבי4.jpg

הגבאי ר' זלמן ליפסקר

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » א' אוגוסט 28, 2016 7:45 pm

ה"י

בן_אליעזר

הודעהעל ידי בן_אליעזר » א' אוגוסט 28, 2016 9:07 pm

מתפעל כתב:בתמונה זו נראה שהרבי זצ"ל עומד בגשם,

מהו המעמד ולמה תחת כיפת השמים?

רבי1.jpg

כמדומני שקראתי ע"ז בעבר. והוא, מתהלוכת ("פאראד") ל"ג בעומר משנת תש"נ (שככל השנים, נערכה בחזית בית מדרשו וברוב עם). והדברים ידועים, שלמרות נבואותיהם של חזאי המזג-אוויר - כמעט ולא ירדו הגשמים בנוכחות האדמו"ר בפארארד בכל השנים שיצא לג"ב ביום ראשון. והנה בשנה הנז', למרות שדווח על גשמים בכל היום - לא ירד הגשם כל אותו הבוקר, עד קרוב לסיום הפאראד, והנה התחיל לירד, הולך וחזק, כשעל האדמו"ר לא ראו בזה שום שינוי או התפעלות, והמשיך בחלוקת המטבעות להמדריכים וכו' עד גמירא. וכשנכנס לבניין - החל הגשם לרדת גשם שוטף..

יגאל10

הודעהעל ידי יגאל10 » ג' אוגוסט 30, 2016 1:25 am

לגבי השמועה שבראשית האשכול, דומני שאני יודע מה מקורה.. וככל הידוע לי, לא הי' ולא נברא

איטשע טבריאנער

הודעהעל ידי איטשע טבריאנער » ג' אוגוסט 30, 2016 11:28 am

ישנה חלופת מכתבים מעניינת בין הרבי זי"ע לסידנא באבא סאלי.
הרבי שואל האם עליו להמשיך להעתיר בתפילה עבור זש"ק, והבאבא סאלי עונה באיזה הסבר שחסידיו ילדיו.
שמעתי מיהודי שראה המכתב מהבאבא סאלי.

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ג' אוגוסט 30, 2016 2:20 pm

איטשע טבריאנער כתב:ישנה חלופת מכתבים מעניינת בין הרבי זי"ע לסידנא באבא סאלי.
הרבי שואל האם עליו להמשיך להעתיר בתפילה עבור זש"ק, והבאבא סאלי עונה באיזה הסבר שחסידיו ילדיו.
שמעתי מיהודי שראה המכתב מהבאבא סאלי.

לכאורה מדובר בחלום שחלמו אחרים על אחרים.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' דצמבר 29, 2016 2:10 pm

הרבי בדבקות

דבקות.jpg
דבקות.jpg (56.22 KiB) נצפה 34858 פעמים

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ה' דצמבר 29, 2016 2:28 pm

יגאל10 כתב:לגבי השמועה שבראשית האשכול, דומני שאני יודע מה מקורה.. וככל הידוע לי, לא הי' ולא נברא

מה שמעניין בשמועות אלו זה מה המקור להיווצרותם, כי הרי ביחס למציאות אין להם רלוונטיות.
ובכן, בתקופה שבה המשיחות הייתה בשיאה, היו כאלו מברסלב שרצו גם הם להאמין במשיח צדקנו...
אלא שדא עקא, רביז"ל אמר שהמשיח יהיה מצאצאיו...
לכן התחילו להתגלגל הסיפורים האלו, (באמצע זה גם נתקע עם איזה בת, וכו').

==

הסיפור שהבאתי לעיל מפעטער ברוך ופטרבורג, נמצא גם באבני"ה ברזל.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' מרץ 23, 2017 12:12 pm

מכתב של הרבי לאדמורים שונים לפני נשיאותו, להפיץ מעיינות החסידות

036.jpg
036.jpg (96.4 KiB) נצפה 34534 פעמים

קראקובער

הודעהעל ידי קראקובער » ה' מרץ 23, 2017 9:27 pm

בן_אליעזר כתב:
מתפעל כתב:בתמונה זו נראה שהרבי זצ"ל עומד בגשם,

כמדומני שקראתי ע"ז בעבר. והוא, מתהלוכת ("פאראד") ל"ג בעומר משנת תש"נ (שככל השנים, נערכה בחזית בית מדרשו וברוב עם). והדברים ידועים, שלמרות נבואותיהם של חזאי המזג-אוויר - כמעט ולא ירדו הגשמים בנוכחות האדמו"ר בפארארד בכל השנים שיצא לג"ב ביום ראשון. והנה בשנה הנז', למרות שדווח על גשמים בכל היום - לא ירד הגשם כל אותו הבוקר, עד קרוב לסיום הפאראד, והנה התחיל לירד, הולך וחזק, כשעל האדמו"ר לא ראו בזה שום שינוי או התפעלות, והמשיך בחלוקת המטבעות להמדריכים וכו' עד גמירא. וכשנכנס לבניין - החל הגשם לרדת גשם שוטף..

לא ברור מה המויפת הגדול ובפרט שלא הזיז להרבי כלום.
(אגב, מה בדיוק ההבדל בין גשם חזק לשוטף?!)

נ.ב. בחודש מאי בנ.י. הסיכוי לגשם חזק רק 12% כמו שרואים בגרף ומזה שכתבת ש"כמעט" לא ירד גשם כנראה שגשם חלש אכן היה.

probability_of_precipitation_at_some_point_in_the_day_in_may_percent_pct.png
probability_of_precipitation_at_some_point_in_the_day_in_may_percent_pct.png (22.98 KiB) נצפה 34445 פעמים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' מרץ 23, 2017 9:32 pm

הייתי שם ואני זוכר כיצד נסנו מפני הגשם החזק...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ש' אוגוסט 26, 2017 10:24 pm

קיבלתי במייל - קובץ עם תמונות איכותיות
קבצים מצורפים
Rosenblum-Sperlin 2 ELUL 5777.pdf
(5.54 MiB) הורד 1765 פעמים

הא לחמא עניא

הודעהעל ידי הא לחמא עניא » א' אוגוסט 27, 2017 9:54 am

דרומי כתב:קיבלתי במייל - קובץ עם תמונות איכותיות

מזכרת יפה ומיוחדת.
תמונות לא כ"כ ידועות.

אורח

הודעהעל ידי אורח » ו' ספטמבר 01, 2017 2:53 am

אני מבין שתוכן חדש נגמר אז עברו לתמונות. מה יהיה בתום התמונות מה יחלקו?

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ו' ספטמבר 01, 2017 4:08 am

אורח כתב:אני מבין שתוכן חדש נגמר אז עברו לתמונות. מה יהיה בתום התמונות מה יחלקו?

אם זה מטריד אותך, עד היום עדיין יוצאת מדי שבוע בשבוע שיחה חדשה שעדיין לא נדפסה, יחד עם איגרת חדשה או שניים. ונותרו עוד 11 שנים של שיחות שלא הודפסו ומספר לא ידוע של אגרות.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' ספטמבר 01, 2017 10:12 am

אולי כבוד האורח לא הבין, אך החוברת שהובאה לעיל אינה אלא מזכרת מחתונה פרטית של יהודי אחד שהסתובב הרבה ליד האדמור ואף היה מהמסיעיים ביד המשב"ק הרב לייבל גרונר שי'. אותו יהודי רצה להנות את משתתפי החתונה באיזה משהו פיקנטי ולא מצוי, וכיון שהיה 'קרוב למלכות' הרי שהיו בידו תמונות נדירות וזה מה שפירסם.

על עניני התוכן מופקדים אנשים אחרים, כך שזה לא מעניינו של אותו מחותן המכיר את מקומו... ותו לא מידי.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' ינואר 04, 2018 11:04 am

חוברת מיוחדת החושפת עד כמה היה האדמור מעורב בהעלאת דבריו על הכתב
קבצים מצורפים
הגהות עשרה בטבת לח.pdf
(6.17 MiB) הורד 998 פעמים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' מרץ 09, 2018 12:03 am

קיבלתי מתוך עיתון המודיע של השבוע האחרון. האם ידוע למישהו מי הכותב?
פורים לג 001.pdf
(759.82 KiB) הורד 787 פעמים

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » א' מרץ 11, 2018 8:09 am

דומני שזה ק. בנימין (בנימין קלוגר)

ברוז

הודעהעל ידי ברוז » א' מרץ 11, 2018 9:18 am

חרסון כתב:דומני שזה ק. בנימין (בנימין קלוגר)

פשיטא שכן הוא.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' אפריל 27, 2018 10:49 am

הקלטה מתפלת ערבית - לפני התיבה - בשנת תשי"ט
קבצים מצורפים
27-04-2018-01-49-06-Maariv-Leil-Yud-Shevat-5719-Earliest-Recording-of-the-Rebbe-Davening-for-the-Amud.mp3
(6.8 MiB) הורד 960 פעמים

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ו' יוני 08, 2018 12:17 pm

לקראת יו"ד - חוברת שי"ל לפני כמה שנים
קבצים מצורפים
Hilula.pdf
(1.99 MiB) הורד 1245 פעמים

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ד' יוני 13, 2018 12:43 am

מישהו יכול להסביר לי את המשפט הזה,
לכן, מי שמעולם לא טעם מה זה רבי,[ מה זה אלוקות, ולא יודע מה תפקידו של הרבי בעולם – עשוי לטעות ולהסתכל על ג' תמוז תשנ"ד כמו יו"ד שבט תש"י, יום ההילולא של הרבי הריי"צ.
הוא לקוח ממאמר של רבה של אילת הרב הכט

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ש' יוני 16, 2018 11:20 pm

מישהו יכול להעלות את הראיון שהיה במבשר עם הרב לנדא מבני ברק, על הרבי מלובביץ

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » א' יוני 17, 2018 8:00 am

גיזונטע קאפ כתב:מישהו יכול להעלות את הראיון שהיה במבשר עם הרב לנדא מבני ברק, על הרבי מלובביץ

ע"מ לקנטר ?
בכל מקרה צדיקים ילכו בם ורשעים יכשלו בם.
http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=99884

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' יוני 17, 2018 9:56 am

גימפעל כתב:
גיזונטע קאפ כתב:מישהו יכול להעלות את הראיון שהיה במבשר עם הרב לנדא מבני ברק, על הרבי מלובביץ

ע"מ לקנטר ?
בכל מקרה צדיקים ילכו בם ורשעים יכשלו בם.
http://www.shturem.net/index.php?section=news&id=99884

זה מעניין אותי...
אבל שם ראיתי את המאמר, אבל הוא לא קריא

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יוני 17, 2018 12:43 pm

בבקשה (לא אמנע מלהעיר כי, איך אומרים, ראיתי כתבות יותר מעניינות ויותר מדוייקות)
קבצים מצורפים
המבשר ג' תמוז.pdf
(514.31 KiB) הורד 1063 פעמים

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 152 אורחים