מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הצדיק מאמשינוב שליט"א

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
לעומקו של דבר

Re: הצדיק מאמשינוב שליט"א

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ב' ינואר 09, 2017 12:01 pm

מתפעל כתב:
משוש דורים כתב:
לעומקו של דבר כתב:הוא לוקח סנדקאות?

לא, מפני שאומר שהוא עבריין שעובר על זמני ההלכה, אבל משתתף בבריתות של חסידיו, ומתכבד בברכות.

מלבד, בברכות כן ראוי לכבד עבריין?

מה שייך, כלום לא יודע מר שקדושת הסנדק משפיעה על התינוק ומדקדקים לקחת סנדק צדיק וחסיד. (כמובן שאיני מסכים כלל לענוותו צדק של האמשינובער רק ביארתי דבריו).
נערך לאחרונה על ידי לעומקו של דבר ב ב' ינואר 09, 2017 1:47 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

נשר

הודעהעל ידי נשר » ב' ינואר 09, 2017 1:44 pm

הפלא של הרב מתפעל היה גם על זה שלא שמענו אף פעם שהוא עצמו מדבר על האיחור בזמנים, באמת מעניין מה המקור לדברים.

אפשר

הודעהעל ידי אפשר » ב' ינואר 09, 2017 1:58 pm

לעומקו של דבר כתב:
מתפעל כתב:
משוש דורים כתב:לא, מפני שאומר שהוא עבריין שעובר על זמני ההלכה, אבל משתתף בבריתות של חסידיו, ומתכבד בברכות.

מלבד, בברכות כן ראוי לכבד עבריין?

מה שייך, כלום לא יודע מר שקדושת הסנדק משפיעה על התינוק ומדקדקים לקחת סנדק צדיק וחסיד. (כמובן שאיני מסכים כלל לענוותו צדק של האמשינובער רק ביארתי דבריו).

האמת אחת המקורות החשובות של השפעת הסנדק הוא היעבץ במגדל עוז, ושם כותב שגם שאר המתעסקים משפיעים, אבל מדגיש שם המוהל והסנדק, ובאמת בשו"ע איתא שהמוהל והסנדק צריכים להיות היותר צדיק וטוב, אבל שם זה מסיבות אחרות, כדי לרצות אליהו הנביא שבא לברית, וכמבואר בד"מ סי' רסה בשם האו"ז.
גם יתכן ומתעסקים היינו מי שנוגע בתינוק, כגון עמידה לברכות וכסא של אליהו, אבל ברכות לבד אין בהם השפעה [יל"ע בקריאת השם, ובפרט ע"פ הב"ח הידוע סו"ס לב].
בכל אופן ידוע מהחזו"א שסופר בכמה דוכתי, שאמר שאפילו מי שמקבל ברכת המזון משפיע על הולד.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ב' ינואר 09, 2017 2:15 pm

אפשר כתב:בכל אופן ידוע מהחזו"א שסופר בכמה דוכתי, שאמר שאפילו מי שמקבל ברכת המזון משפיע על הולד.

יש מקורות כתובים לזה?

אפשר

הודעהעל ידי אפשר » ב' ינואר 09, 2017 2:26 pm

לעומקו של דבר כתב:
אפשר כתב:בכל אופן ידוע מהחזו"א שסופר בכמה דוכתי, שאמר שאפילו מי שמקבל ברכת המזון משפיע על הולד.

יש מקורות כתובים לזה?

ידוע לי ג' מקורות
א. מעשה איש חלק ו עמ' קכ
ב. וכבר נתעלה דרגה והובא בתשובות והנהגות חלק ה סימן רצב
ג. תגובתי למעלה.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ב' ינואר 09, 2017 2:30 pm

יש"כ, פלא.

תשוה"נ כתב:ומצאתי דבר פלא ב"מעשה איש" (חלק ו') בשם הגר"ח קניבסקי שליט"א, שמעשה ביהודי אב למשפחה ברוכת ילדים שאחד מילדיו התחמץ על אף שסנדקו היה החזו"א זצ"ל, וכנראה שהתרעם איך זה יתכן, ונגש לחזו"א, והחזו"א שאלו מי היה המוהל, מי נתכבד בברכות, מי בעמידה לברכות, ומי קיבל קווטער, וכשנתברר שכולם יראים ושלמים, הוסיף החזו"א ושאלו מי בירך ברכת המזון בסעודה, והשיב, את זה כיבדנו אדם "מודרני", וענה לו החזו"א זצ"ל, אם כן אני לא אשם, ונפרד ממנו.

נראה מדבריו, דאפילו אם הסנדק צדיק, מ"מ אם אחרים שיש להם קשר לברית המילה, אינם כשרים כראוי, זה עלול להפריע בשורש קדושת התינוק (וכ"ש אם אינו מחנך בניו כראוי, שבודאי לא יועיל, ופשוט).

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ב' ינואר 09, 2017 2:52 pm

מובא בדברי יחזקאל - שינאווא עמ' שפב (בשם הפני מנחם) שהי' מעשה וכו' ואמר שהיות ולא נתנו בסעודת הברית מילה בשר עיי"ש

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ב' ינואר 09, 2017 3:16 pm

גם בלי החידוש של המעשה איש, כוונתי היתה שמחפשים יהודי הגון לכבדו בכל הכיבודים במעמד נשגב שכזה ובטח לא ליתן לעבריין.
אלא מאי, ברור לכולם שהטיעון הזה לא מתחיל, וממילא למה לא להתעקש שיהיה כבר סנדק.
ומלבד, נניח שהרבי נחשב לעבריין בענין הזה, עדיין ההלכה אומרת לקחת את היותר הגון , עם כל ה'חטאים' של הרבי, הוא עדיין היותר הגון מכולם שם,
וזו טענה ניצחת גם כלפי הרבי.
לו הייתי חסידו והייתי זוכה שיבוא לברית אצלי, הייתי טוען זאת לפניו.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ב' ינואר 09, 2017 3:27 pm

מתפעל כתב:גם בלי החידוש של המעשה איש, כוונתי היתה שמחפשים יהודי הגון לכבדו בכל הכיבודים במעמד נשגב שכזה ובטח לא ליתן לעבריין.
אלא מאי, ברור לכולם שהטיעון הזה לא מתחיל, וממילא למה לא להתעקש שיהיה כבר סנדק.
ומלבד, נניח שהרבי נחשב לעבריין בענין הזה, עדיין ההלכה אומרת לקחת את היותר הגון , עם כל ה'חטאים' של הרבי, הוא עדיין היותר הגון מכולם שם,
וזו טענה ניצחת גם כלפי הרבי.
לו הייתי חסידו והייתי זוכה שיבוא לברית אצלי, הייתי טוען זאת לפניו.

יש לי מצב רוח של ויכוחים חסרי טעם

ואני התכוונתי לאמור שהאמשינובער אוחז על עצמו בענוונותו שאינו תואם למעלה הגדולה של סנדק.
(להבנת העניין אשתמש במשל הפוך, החלק"י מביאלא הקפיד מאוד להיות בעצמו סנדק כדי שלא יתנו לאינו ראוי, כי סנדק משפיע מאוד על התינוק)
הוא לא חושב ע"ע שהוא רשע או מומר לדבר אחד אלא כשאר כשרי ישראל. ולכן יכול לעשות כל מה שעושה יהודי כשר, משא"כ סנדקאות שצריך עבורה בר מעלה גדול מאוד מאוד.

הטענה של סו"ס הוא יותר הגון מכולם, לא בהכרח שהיא טענה, (למשל פלוני בענוותנותו אוחז שהוא אינו ראוי להיות ראש ישיבה, אם נראה לו שפלוני מועמד להיות ר"י והוא ודאי פחות ממנו, עדיין אי"ז מחייב שפלוני ירצה להיות ר"י), אבל בכ"א מאן לימא לן שמידת ענוותנותו לא הביאתו לאמור ששאר היהודים הכשרים שמתפללים בזמן צדיקים ממנו עכ"פ לעניין מסויים.

על זאת

הודעהעל ידי על זאת » ג' ינואר 10, 2017 3:48 am

בנוגע אי נתינת פתקאות.

אני אישית זכיתי ליכנס בקו''פ לפני לערך עשרים ושלש שנים עם אבי מורי בשעה שלש וחצי לפנות בוקר
ואבא שלי מסר לו פתקא רגילה עם שמו ושם אמי וכל יו''ח, והוא קיבל וקרא אותם, אולם לא במקום הרגיל איך שקיבל את הקהל אלא מיד כשקיבל נכנס לחדר צדדי שליד המטבח, וקרא בעמקות גדולה.. וכמובן לא קיבל את הפדיונות אלא החזירם.

אבא שלי ואנכי אינם חסידים מאדמו''ר מאמשינוב, אלא מעריץ גדול, וזכינו שכן יקבל את הפתקא דרחמי
נערך לאחרונה על ידי על זאת ב ג' ינואר 10, 2017 4:03 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שיר ורננים

הודעהעל ידי שיר ורננים » ג' ינואר 10, 2017 9:42 am

ברוך הבא- מאז אתה פעיל בשעות האלו. ... לפי שעת כתיבת דבריך. השפעת הצדיק....

דודי צח

הודעהעל ידי דודי צח » ג' ינואר 10, 2017 12:32 pm

על זאת כתב:בנוגע אי נתינת פתקאות.

אני אישית זכיתי ליכנס בקו''פ לפני לערך שמונה עשרה שנים עם אבי מורי בשעה שלש וחצי לפנות בוקר ואבא שלי מסר לו פתקא רגילה שמו ושם אמי וכל יו''ח והוא קיבל וקרא אותם אולם לא במקום הרגיל אלא נכנס לחדר צדדי שליד המטבח וקרא בעמקות גדולה.. כמובן לא קיבל את הפדיונות אלא החזירם.

אבא שלי ואני לא חסידים מאדמו''ר מאמשינוב אלא מעריץ גדול וזכה שכן יקבל פתקא דרחמי

מעניין, כמי שאינו מכיר את שיגו ושיחו.

בדיוק לאחרונה שמעתי מפי יהודי חשוב אחד חסיד וצדיק בכל רמ"ח ושס"ה (רש"ד בלז), שהיה נוכח אישית כשישבו יחד האדמו"ר מאמשינוב שליט"א והרב מערלוי זצ"ל. ועיניו חזו איך שיחתם התנהלה כדלהלן

הערלוי'ר ביקש לתת 'קוויטל' לאדמו"ר, והוא סירב. הוא ביקש עוד הפעם ושוב סירב, ונימק ואמר: לא לימדו אותי איך לקרוא קוויטעל.
אמר לו הרבי מערלוי, אתם יודעים טוב כמו שאחרים יודעים. אמר שוב: איני יודע. אמר לו הערלויער בבת שחוק על פניו, אם כל אלו שלוקחים קוויטלך יודעים, גם אתם יכולים לקחת.
אמר לו הרבי מאמשינוב: אינני מזלזל, ואדרבה, אצלי הוא דבר רציני מאוד. אבל צריך ללמוד זאת, והאמת היא כי אף אחד לא לימד אותי איך קוראים קוויטל, ולפיכך איני רשאי לקחת.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' ינואר 11, 2017 10:28 am

לא מובן לי ענין אי קריאת קוויטלאך,

הרי אם בא אדם לאדמו"ר ומבקש ברכה עבור חולה פלוני בשם כך וכך , וכי האדמו"ר לא מברך או לא מתפלל עבורו?
אז אם כן בא אדם וכותב בפתק את שם החולה ומבקש שם ברכה לרפואה שלימה, למשל, אז מאי שנא אם זה כתוב בפתק או שמבקש בפיו?

כידוע, הסטייפלער והרב שך ועוד גדולים ליטאיים קיבלו פתקים כאלה בכדי להתפלל על אנשים, כל אחד והישועה שנזקק לה, וגם הם לא עשו שימוש אצל אף אדמור איך קוראים קוויטל.

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ד' ינואר 11, 2017 1:52 pm

מתפעל כתב:לא מובן לי ענין אי קריאת קוויטלאך,

הרי אם בא אדם לאדמו"ר ומבקש ברכה עבור חולה פלוני בשם כך וכך , וכי האדמו"ר לא מברך או לא מתפלל עבורו?
אז אם כן בא אדם וכותב בפתק את שם החולה ומבקש שם ברכה לרפואה שלימה, למשל, אז מאי שנא אם זה כתוב בפתק או שמבקש בפיו?

כידוע, הסטייפלער והרב שך ועוד גדולים ליטאיים קיבלו פתקים כאלה בכדי להתפלל על אנשים, כל אחד והישועה שנזקק לה, וגם הם לא עשו שימוש אצל אף אדמור איך קוראים קוויטל.

אכן, הוא מקבל בקשות לתפילה גם בכתב, אך מה שנקרא קריאת קוויטל הוא ענין אחר לגמרי אצל חסידים, כנודע, ובזה אין הרבי מאמשינוב עוסק כלל.

נשר

הודעהעל ידי נשר » ד' ינואר 11, 2017 1:55 pm

יצויין שאמנם אינו קורא קוויטלאך, אבל כשסיפרתי לחסיד אמשינוב שפגשתי ברבו ברחובות בית וגן וביקשתי ממנו ברכה, אמר לי שלא נהוג לבקש ברכה אלא אמור לו את השם והוא כבר יתפלל, ואכן כך ראיתי אחרך כך שעושים, ניגשים ואומרים "אברהם בן שרה לזיווג". הרב'ה מהנהנן וממשיך בהליכתו המהירה.

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' ינואר 11, 2017 7:19 pm

משוש דורים כתב:
מתפעל כתב:לא מובן לי ענין אי קריאת קוויטלאך,

אכן, הוא מקבל בקשות לתפילה גם בכתב, אך מה שנקרא קריאת קוויטל הוא ענין אחר לגמרי אצל חסידים, כנודע, ובזה אין הרבי מאמשינוב עוסק כלל.

הרבי מראמסטריבקא שליט''א ג''כ אינו מקבל קוויטלאך כמעט, כיוון שכן לימדו אותו, ולוקח לו כעשר דקות לקרוא קוויטל...

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' ינואר 11, 2017 7:27 pm

מעשה שהייתי לו עד מקרוב.
שבת אחת בשטיבל של אמשינוב בביתר היה קידושא רבא לבת. ונקרא שמה בישראל רוחמה.
הנוכחיםראו כן תמהו, השם לא היה במשפחה ולא התאים עם אישיותו של האב.

מתברר שבערב שבת אבי הבת דיבר עם הרבי על השם שרוצה לתת. תוך כדי שיחה התקרב רגע השקיעה והרבי כדרכו שמט השפופרת מידו.
בשבת בבוקר הגיע לשטיבל השבת גוי המפורסם של ביתר, וביקש את אבי הבת בשמו... מהעבר השני של הקו היה השבת גוי של בית וגן... הוא מסר בשם הגבאי של הרבי שהיות ובהפטרה מופיע השם רוחמה, יש לתיתו. והעיר ביתר צהלה ושמחה... לא ידוע לי אם הרבי התכוין שהגוי יתקשר בין השמשות או אפילו בשבת.
שמעתי גם מהמשפחה וגם מהשבת גוי בכבודו ובעצמו.

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' ינואר 11, 2017 7:29 pm

לפני כשלושים שנה הייתי אצלו לקראת עלות השחר להתייעץ באיזה ענין.
לעולם לא ימוש המחזה מזכרוני. לשמע השאלה בערו פניו כאש. הוא הסתובב כסביבון סביב עצמו, ואחר זמן מה ענה: אין בחז''ל דבר כזה!
היה נראה כמו דיסק שמסתובב עד שעבר על הכל וענה תשובה

שיבר

הודעהעל ידי שיבר » ד' ינואר 11, 2017 8:06 pm

ברים כתב: והעיר ביתר צהלה ושמחה... לא ידוע לי אם הרבי התכוין שהגוי יתקשר בין השמשות או אפילו בשבת.
שמעתי גם מהמשפחה וגם מהשבת גוי בכבודו ובעצמו.

לסיפור היה כנפיים והוא אף פורסם במדורי חדשות במקומונים בביתר. לאחר מכן פורסמה בהם הכחשה/הבהרה שזה לא נעשה על דעתו ובידיעתו של האדמו"ר. אף לא היה זה האדמו"ר בעצמו ששוחח עם האיש בער"ש, אלא הגבאי.

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' ינואר 11, 2017 8:19 pm

אינני בטוח מה נכון יותר, ההכחשה או הסיפור...

ברים

הודעהעל ידי ברים » ד' ינואר 11, 2017 8:22 pm

היה זה בשלהי חודש ניסן תשנ"ז. רכשתי מחסנים והחללים מתחת לביתי, לקחתי משכנתא ע"ס 31.000$ ובהם שיפצתי את המחסנים ל2 יחידות דיור. כאשר הייתי לקראת סיום השיפוץ, אירע סכסוך שכנים בבניין הסמוך ואחד מהם לא שלט בעצמו והתקשר למח' הפיקוח בעיריית ירושלים להלשין על שכינו שבנה ללא היתרי בניה.
כיון שניתן רשות למשחית אינו מבחין, והפקחים שהגיעו עברו על כל ארבעת הכניסות לבדוק אם יש חריגות בניה.
הדברים הגיעו לידיעתי והשתלט עלי פחד נורא שמא כל עמלי היה לריק ומעתה תיפול עלי מעמסה נוספת של תשלום משכנא חודשית ללא כיסוי. פניתי לאחד ה"מאכערים" בעירייה לבדוק מה המצב, ותשובתו היתה כי אכן נכנסו הפקחים לתוך הדירות בהיותן פתוחות, וכי "יש עליך אלבום מצולם ומוכן בעירייה" ואין לו דרך לסייע.
התהלכתי לחוץ ומלא פחד מה ילד יום.
באחד הימים האלו נסעתי לבית וגן להשתתף בשמחת הברית לבנו של בן דודי חסיד אמשינוב שיחי'. הברית התקיימה בביהמ"ד של כ"ק אדמו"ר מאמשינוב שליט"א, אחר הברית עבר כל הקהל "לחיים" לפניו. החלטתי ש"אם לא יועיל לא יזיק" ושמתי עצמי אחרון בתור, וכשהגיע תורי השחתי לפניו בקיצור נמרץ כי בניתי דירות ומאן דהוא הלשין עלי לעירייה. תשובתו היתה ג"כ בקיצור מילים "לערן פארן דאווינען" [תלמד לפני התפילה']. בשומעי הדברים באה מנוחה לנפשי. ברי היה לי כי עם קיום דבריו אין לי יותר לחשוש מאומה.
ואכן מאותו יום הקפדתי משך כמה שנים ללמוד לפני התפילה, אם מעט ואם הרבה,
אחר תקופה קצרה בעוה"ר הגיע צו אטימה לשכני שמצד צפון, ושנה אח"כ נאלץ ששכני מצד דרום לאטום את מה שבנה.
בעת כתיבת הדברים ה"רך הנימול" נ"י כבר קרוב להיות בן עשרים ואחת, וב"ה לא נשמע מהעירייה אפילו ציוץ בנידון.

הודו לד' כי טוב כי לעולם חסדו!

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' ינואר 11, 2017 9:53 pm

נו

אז נהיית לחסיד אמשינוב?

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' ינואר 11, 2017 9:54 pm

לגבי הסיפור עם השם לתינוקת, רוחמה,
האם אין בעיה של אמירה לעכו"ם?

הרי היה צריך לתת לו מספר טלפון ולומר לו מה לומר.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' ינואר 12, 2017 8:44 am

מדוע מחזיק הרבי את העוגה?
האם אולי יתכן שיש ענין לברך על כל העוגה, כמו שנוהגים בלחם משנה, ורק אחר כך לחתוך?
אולי הוא כאן מברך בורא מיני מזונות, ובמקום לקחת פרוסה ואז לברך, מברך על כל העוגה.

Rebbe.jpg
Rebbe.jpg (100.18 KiB) נצפה 12368 פעמים

ספרים וועלט

הודעהעל ידי ספרים וועלט » ה' ינואר 12, 2017 9:01 am

שתי הלכות מפורשות - לברך על שלימה, ולהחזיק הדבר בידו בשעת הברכה.

לא ידען

הודעהעל ידי לא ידען » ה' ינואר 12, 2017 9:29 am

מתפעל כתב:מדוע מחזיק הרבי את העוגה?
האם אולי יתכן שיש ענין לברך על כל העוגה, כמו שנוהגים בלחם משנה, ורק אחר כך לחתוך?
אולי הוא כאן מברך בורא מיני מזונות, ובמקום לקחת פרוסה ואז לברך, מברך על כל העוגה.

Rebbe.jpg

כמה וכמה הלכות מפורשות של צורת אמירת הברכות וכוונתן ניתן לראות בפניו של הרבי ולא רק בידיו.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' ינואר 12, 2017 9:32 am

אדרבה, בא תפרט את ההלכות שאתה רואה בפניו.

ברים

הודעהעל ידי ברים » ה' ינואר 12, 2017 9:38 am

מתפעל כתב:נו

אז נהיית לחסיד אמשינוב?

בהחלט לא. חסיד לא מחליף את רבו בגלל רוח הקדש של רבי אחר.
כמו"כ גישתו החינוכית של הרבי מחודשת מאד כידוע ליודעים, לאו כל מוחא סביל דא.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' ינואר 12, 2017 10:17 am

מהי גישתו החינוכית? נשמח לשמוע.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ב' ינואר 23, 2017 6:09 am

מי זה כאן הגביר?

אמש2.jpg
אמש2.jpg (126.43 KiB) נצפה 12183 פעמים

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ב' ינואר 23, 2017 6:09 am

נאך א שיין בילד
קבצים מצורפים
אמש1.jpg
אמש1.jpg (59.4 KiB) נצפה 12176 פעמים

יושב ירושלים
שם מלא: פסח הלפרין

הודעהעל ידי יושב ירושלים » ג' ינואר 31, 2017 8:01 pm

בן מלך כתב:
תוכן כתב:פעם הגיע שלמה קרליבך לאחד הטישים של האמשינובר. אחד החסידים בראות אותו שם, רצה להעיפו. אמר לו האדמו"ר, דע לך, שמקומו של שלמה קרליבך בגן עדן לא רק שהוא הרבה יותר גבוה משלי, אבל הוא הרבה יותר גבוה ממה שאתה מדמיין שיגיע לי.

זה מאוד מעניין. מה ההסבר?
אולי ראוי לפתוח אשכול נפרד על קרליבך.

לא הבנתי מה מאוד מעניין ומה כאן טעון הסבר. מי שסובר שאדם יכול "לעבוד את הקב"ה" איך שנראה לו [להתפלל אחרי זמן תפילה ועוד], אין שום סיבה שיחשוב שאדם שנוגע בנשים כי לפי דמיונותיו זוהי עבודת ה', לא יהיה במקום יותר גבוה ממנו בג"ע, [ואולי אדרבה כגודל ה"מסירות נפש" בעשיית העבירה כך גודל השכר]. רק תמיהה אחת יש לי על הרב אוצה"ח שכתב תגובה נחרצת באשכול על ש"ק, בעניין איך אפשר לקרוא "צדיק" לאדם שעובר על ההלכה, ואילו כאן ששם האשכול הוא "הצדיק וכו'" לא העיר מאומה, וצע"ג.

לעומקו של דבר

הודעהעל ידי לעומקו של דבר » ג' ינואר 31, 2017 8:05 pm

יושב ירושלים כתב:
בן מלך כתב:
תוכן כתב:פעם הגיע שלמה קרליבך לאחד הטישים של האמשינובר. אחד החסידים בראות אותו שם, רצה להעיפו. אמר לו האדמו"ר, דע לך, שמקומו של שלמה קרליבך בגן עדן לא רק שהוא הרבה יותר גבוה משלי, אבל הוא הרבה יותר גבוה ממה שאתה מדמיין שיגיע לי.

זה מאוד מעניין. מה ההסבר?
אולי ראוי לפתוח אשכול נפרד על קרליבך.

לא הבנתי מה מאוד מעניין ומה כאן טעון הסבר. מי שסובר שאדם יכול "לעבוד את הקב"ה" איך שנראה לו [להתפלל אחרי זמן תפילה ועוד], אין שום סיבה שיחשוב שאדם שנוגע בנשים כי לפי דמיונותיו זוהי עבודת ה', לא יהיה במקום יותר גבוה ממנו בג"ע, [ואולי אדרבה כגודל ה"מסירות נפש" בעשיית העבירה כך גודל השכר]. רק תמיהה אחת יש לי על הרב אוצה"ח שכתב תגובה נחרצת באשכול על ש"ק, בעניין איך אפשר לקרוא "צדיק" לאדם שעובר על ההלכה, ואילו כאן ששם האשכול הוא "הצדיק וכו'" לא העיר מאומה, וצע"ג.

נפלא!!!! גיוואלדיג!!!!
מאות הודעות נכתבו כאן, ואף אחד לא "עלה" על העניין הנפלא, שהוא בכלל לא צדיק!!!
איזו גאונות!!! איך לא חשבנו על זה!!!
יושב ירושלים, אם לא היית, אני חושב שהיה צריך להמציא אותך!!!

יושב ירושלים
שם מלא: פסח הלפרין

הודעהעל ידי יושב ירושלים » ג' ינואר 31, 2017 8:07 pm

יישר כח גדול מאוד להרב לעומקו של דבר על התגובה העניינית להחריד.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' ינואר 31, 2017 10:39 pm

סליחה על הבוטות:

יושב ירושלים, אתה מוכן לסתום את המקלדת שלך? טיפת דרך ארץ מותר שיהיה לך.

מספיק רבנים יראי הוראה, מגדולי הדור, הכירו את האדמו"ר מאמשינוב ואת סדריו הייחודיים, ולא פסקו שהוא לא צדיק. ובוודאי שלא 'הבינו' מדוע הוא חושב שקרליבך יהיה יותר גבוה ממנו בג"ע.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' פברואר 01, 2017 10:59 am

מה אתם רוצים מיושב ירושלים, הרי הרבי בעצמו אומר שאינו צדיק, אז יושב ירושלים מאמין לו.
שניהם כנראה בין היחידים בעולם שסוברים כך.

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ד' פברואר 01, 2017 11:04 am

יש אצל מישהו תגובה עניינית ליושב ירושלים?

נ.ב. שמואל א פרק טו
(כב) וַיֹּאמֶר שְׁמוּאֵל הַחֵפֶץ לַה' בְּעֹלוֹת וּזְבָחִים כִּשְׁמֹעַ בְּקוֹל ה' הִנֵּה שְׁמֹעַ מִזֶּבַח טוֹב לְהַקְשִׁיב מֵחֵלֶב אֵילִים:
(כג) כִּי חַטַּאת קֶסֶם מֶרִי וְאָוֶן וּתְרָפִים הַפְצַר יַעַן מָאַסְתָּ אֶת דְּבַר ה' וַיִּמְאָסְךָ מִמֶּלֶךְ:

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' פברואר 01, 2017 11:39 am

הנה הגיע עוד צדיק

יש לך תגובה עניינית למה אינך מכבד את בקשת פותח האשכול?

אתה רוצה לדון ב"רשעותו" של הרבי מאמשינוב

פתח לך אשכול משלך, ותדון בו עם חבריך הצדיקים על הרבי ה"רשע".

בהצלחה רבה

חוקר ודורש

הודעהעל ידי חוקר ודורש » ד' פברואר 01, 2017 12:06 pm

ד"א על הרוגצ'בר אמרו שהוא למד תורה בתש"ב ואמר אחד מגדולי ישראל שבוודאי יענש ע"ז אם זה נכון ה"ה לגבי נידונינו,אבל מכאן להפוך אדם צדיק וגאון לרשע? על ביטול עשה,?יושב ירושלים לא מגיע לך לשבת בירושלים עיה"ק.!

איתן
שם מלא: איתן קלמנס

הודעהעל ידי איתן » ד' פברואר 01, 2017 12:22 pm

תלמוד ירושלמי (וילנא) מסכת סנהדרין פרק ב
תני ר' שמעון בן יוחי עלה ספר משנה תורה ונשתטח לפני הקדוש ברוך הוא אמר לפניו רבון העולם כתבת בתורתיך כל דייתיקי שבטלה מקצת בטלה כולה והרי שלמה מבקש לעקור יו"ד ממני אמר ליה הקדוש ברוך הוא שלמה ואלף כיוצא בו בטילין ודבר ממך אינו בטל

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 130 אורחים