מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הגאון רבי מרדכי אליפנט זצ"ל ראש ישיבת איתרי

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
פייביש אופטובסקי

Re: הגאון רבי מרדכי אליפנט זצ"ל ראש ישיבת איתרי

הודעהעל ידי פייביש אופטובסקי » ד' אפריל 13, 2022 11:02 am

יישר כח למשיבים אודות חוברת הזכרונות.

[היודע מי מן החברים כתובת אימייל של ר' מלך שפירא?].

איש פלוני
יצירת קשר:

הודעהעל ידי איש פלוני » ד' אפריל 13, 2022 11:25 am

פייביש אופטובסקי כתב:יישר כח למשיבים אודות חוברת הזכרונות.

[היודע מי מן החברים כתובת אימייל של ר' מלך שפירא?].

shapiro.marc1@gmail.com.

וואלף

הודעהעל ידי וואלף » ד' אפריל 13, 2022 3:43 pm

יבנה כתב:
שפירו כאן https://seforimblog.com/2022/03/talmud- ... ual-abuse/ סעיף 3 כותב שדונר העלה את זה לאינטרנט רק ב2019 ונתן שם לחיבור, אך זה היה אצלו ואצל עוד כמה לפני זה, וגם בעיתון משפחה השתמשו בזה לפני זה.
הוא מביא שם את העמוד הראשון שדונר השמיט, ודף נוסף שהיה מטושטש אצל דונר.

בהחלט, ובשום אופן לא התחרט מן הדברים שעשה והכל כדי להרבות פעלים לתורה, והראו לי הדברים כמה פעמים, ובמקור שהיה אצלו היה כתוב כאן צריך להכניס תמונה פלוני ואז הראה לי כל התמונות, ואיני רוצה להאריך אודות כמה מן התמונות משום שיש כמה בדור הזה שלא יבינו ולכן אינו לפי כבודו...

גם נתן לי הרבה דברים על קדשים וכמדומה שאז הדברים נכתבו ע"י הרב קרביץ מחבר ספרי משכנות הרועים על כתובות

משה פרץ

הודעהעל ידי משה פרץ » ו' מאי 27, 2022 6:41 am

מפי חכ"א שמעתי שלמד בשנת תש"ל לערך בישיבת איתרי למשך שבועיים עד שעבר לישיבת בית התלמוד שהיתה נחשבת יותר. הוא סיפר שלמדו שם בהתמדה עצומה ושהאוכל בישיבה היה ברמה גבוהה.
גם סיפר דבר פלא, שהיו סוגרים את בית המדרש במפתח לפני תחילת השיעור של הרב אליפנט או השיחה של המשגיח כדי שלא יכנסו באמצע השיעור או השיחה, והבחורים המאחרים היו מציצים מן החרכים ומתאמצים לשמוע כל מילה.
וסיפר לי חכ"א שהרב אליפנט רצה לקנות נפט ממשלת מיקסיקו, ולשם כך אף נתן אותו חכם כמתנה לאחות הנשיא חנוכיה העשויה מכסף. אולם עסק זה בסופו של דבר לא יצא לפועל.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 190 אורחים