מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מתנגדים בעיירה גור

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
הסרפד

מתנגדים בעיירה גור

הודעהעל ידי הסרפד » א' אוגוסט 23, 2020 9:22 pm

לפי מה שהבנתי (מספרי 'יזכור' וכדומה) היתה עיירת גור בשליטת הקהלה החסידית, ובדור שלפני התפרצות התנועות החדשות היו החסידים רוב מוחלט שם.

אשר על כן, קשה מאוד למצוא מקורות על יושבי גור שלא היו חסידים - ובספר יזכור של גור, למשל, כמעט שאין זכר לתושבים מתנגדיים מן היראים.

לנקודה: אני מנסה למצוא מידע על משפחת גבירים תלמידי חכמים מתנגדים שגרו בגור בשנות התר"כ, ואין לי מושג איפה לחפש, או אם בכלל יש מקור שידבר עליהם.

האם יש מי שיכול לעזור?

הסרפד

Re: מתנגדים בעיירה גור

הודעהעל ידי הסרפד » א' אוגוסט 23, 2020 9:25 pm

(ברשימות ממשלתיות חפשתי כבר, כמובן, ומצאתי מה שמצאתי.)

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' אוגוסט 23, 2020 9:35 pm

קח בידך את הספר הנפלא 'ימי מגורי' שי"ל מלפני שנתיים ע"י ר' מרדכי פסח קנובלוביץ שיחי', ותמצא שם חומר ע"ז

הסרפד

הודעהעל ידי הסרפד » א' אוגוסט 23, 2020 9:41 pm

אראל כתב:קח בידך את הספר הנפלא 'ימי מגורי' שי"ל מלפני שנתיים ע"י ר' מרדכי פסח קנובלוביץ שיחי', ותמצא שם חומר ע"ז

מה אעשה למעבר לים אני... אבל לפי תיאורי הספר שמצאתי, אני תמה, האם זה מגיע עד לשנות תר"כ?

הסרפד

הודעהעל ידי הסרפד » א' אוגוסט 23, 2020 9:48 pm

מדובר על ענף אחד ממשפחת הלויים עפשטיין הרבנית, קרובי הערוך השלחן, שישבו במשך תקופה בגור. (ראש המשפחה נזכר דרך אגב ב'מקור ברוך' אבל לא שישב בגור וכמעט שאין פרטים על משפחתו.)

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' אוגוסט 23, 2020 10:19 pm

הסרפד כתב:
אראל כתב:קח בידך את הספר הנפלא 'ימי מגורי' שי"ל מלפני שנתיים ע"י ר' מרדכי פסח קנובלוביץ שיחי', ותמצא שם חומר ע"ז

מה אעשה למעבר לים אני... אבל לפי תיאורי הספר שמצאתי, אני תמה, האם זה מגיע עד לשנות תר"כ?

אני באותו עבר...
בכל אופן, אבדוק עבורך אם אמצא שם משהו..

הסרפד

הודעהעל ידי הסרפד » א' אוגוסט 23, 2020 10:43 pm

אראל כתב:
הסרפד כתב:

אני באותו עבר...
בכל אופן, אבדוק עבורך אם אמצא שם משהו..

יישר כחכם!

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 222 אורחים