מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרב סיליווער חתן הסבא מנוברדוק?

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
דוד נ.א.

Re: הרב סיליווער חתן הסבא מנוברדוק?

הודעהעל ידי דוד נ.א. » ב' ינואר 29, 2018 1:11 pm

השבוע נפטרה פערל נוויס הנזכרת לעיל, נכדתו האחרונה של הסבא. לצערי הידיעה אודותיה הגיעה אלי רק עתה בפטירתה, לו הייתי נודע קודם הייתי מנסה לראיין אותה אודות המשפחה.

עד לרגע זה לא נתברר לי אם היא בתו של הבן יצחק שמצבתו הובאה לעיל, או של בנו השני של הסבא מאשתו הראשונה, שככל הנראה שמו היה חיים.

על ספריו של ר' דב כץ ועל פי סיפורי המשפחה, היה לסבא בן אחד ת"ח שנפטר בצעירותו והסבא גידל את ילדיו, ובן אחר שסטה מהדרך ונשלח לארה"ב.

סמל אישי של המשתמש
מיללער

הודעהעל ידי מיללער » ב' ינואר 29, 2018 5:41 pm

דוד נ.א. כתב:
על ספריו של ר' דב כץ ועל פי סיפורי המשפחה, היה לסבא בן אחד ת"ח שנפטר בצעירותו והסבא גידל את ילדיו, ובן אחר שסטה מהדרך ונשלח לארה"ב.

מהמצבה לא נראה שסטה מהדרך
viewtopic.php?p=207190#p207190

דוד נ.א.

הודעהעל ידי דוד נ.א. » ב' ינואר 29, 2018 6:21 pm

מיללער כתב:
דוד נ.א. כתב:

מהמצבה לא נראה שסטה מהדרך
viewtopic.php?p=207190#p207190

זו בדיוק החידה. העדפתי לא לפרט כדי לא לדון אחר הנפטרים. אני רק מנסה לחבר את הידיעות/השמועות ההיסטוריות למציאות כפי שאני מצליח להתוודע אליה. כ"כ סטה מהדרך הוא ביטוי עמום, ובכוונה השתמשתי בו.

שיף

הודעהעל ידי שיף » ג' יולי 19, 2022 12:11 am

בד"ה הרבנית רבקה שפירא ע"ה אשת הג"ר ישראל אהרן שפירא
בתו של הג"ר מאיר אריה סגל זצ"ל ונכדת הג"ר ראובן סיליבר

הותירה אחריה דור ישרים מבורך, בניה הרבנים הגאונים: הרב נתן דוד מראשי "מוסד הרב קוק" בירושלים ורב "בית טובי העיר". הרב אברהם מראשי ישיבת מיר וראש כולל "מתלמידיו של אהרן" ברמת שלמה בירושלים. הרב ראובן ר"מ בישיבת "מקור ישראל" באפינעי פאריס, הרב חיים מרדכי ראש כולל "בית ועד לחכמים" בירושלים, והרב משה שלמה ר"מ בישיבת "ברכת שמואל" ובישיבת הגר"מ שטרנבוך בבית שמש. בנותיה וחתניה הרב יעקב חיים סלומון אב"ד בירושלים, הרב גבריאל מונק ראש הישיבה לצעירים "אור ברוך" והרב יעקב מאיר שטיינהויז חבר ביה"ד הרבני בירושלים. נכדים ונינים כולם שתולים בבית ה' וממשיכים בדרכה.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 181 אורחים