מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אמון מכוסה - הגאון ר' סער מייזל זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
חברא

Re: אמון מכוסה - הגאון ר' סער מייזל זצ"ל

הודעהעל ידי חברא » ה' נובמבר 18, 2021 12:28 am

מה שנכון נכון כתב:צורת הניחום המקובלת כיום - העלאת זכרונות וספורי שבחים - אינה עתיקת יומין בישראל.

אולי יפרט כת"ר עם מקורות, כיד ד' הטובה עליו?

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ה' נובמבר 18, 2021 9:38 am

מה שנכון נכון כתב:צורת הניחום המקובלת כיום - העלאת זכרונות וספורי שבחים - אינה עתיקת יומין בישראל.

אל תקרא לזה "ניחום", תקרא לזה "הספד" וא"ש.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ה' נובמבר 18, 2021 10:47 am

חברא כתב:

עיין בבא קמא דף לח.

חברא

הודעהעל ידי חברא » ה' נובמבר 18, 2021 2:15 pm

מקדש מלך כתב:
חברא כתב:

עיין בבא קמא דף לח.

וכן מו"ק כח:
האם יש מקורות גם על תקופות מאוחרות יותר?

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ג' ספטמבר 13, 2022 2:39 pm

על כל האמור באשכול, יש להוסיף שהרב סער מייזל ערך את מאורי אש השלם לגרשז"א

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' ספטמבר 15, 2022 11:27 pm

פלוריש כתב:על כל האמור באשכול, יש להוסיף שהרב סער מייזל ערך את מאורי אש השלם לגרשז"א

אולי ערך, אבל מי שכתב זה ר' זלמן קורן שליט"א.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ה' ספטמבר 15, 2022 11:45 pm

תוכן כתב:
פלוריש כתב:על כל האמור באשכול, יש להוסיף שהרב סער מייזל ערך את מאורי אש השלם לגרשז"א

אולי ערך, אבל מי שכתב זה ר' זלמן קורן שליט"א.

לפי ההקדמה נראה שהרב קורן כתב את הכרך הנספח קרני אורה, ואת דברי הגרש"ז שבכרך א ערך הרב מייזל כשלצידו גם הרב קןרן
נערך לאחרונה על ידי פלוריש ב ד' אוקטובר 05, 2022 10:38 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' אוקטובר 03, 2022 8:36 pm

אגב גררא מצאתי שתי הודעות בהם ציטטתי את דבריו של הגאון הצדיק ר' סער בעילום שמו, בחיי חיותו.
וראויים הם הדברים (בעיקר ההודעה השניה) להקרא על שמו של גאון וצדיק זה שעלה בדממה השמימה למגינת ליבם של כל אוהביו ומעריציו.

viewtopic.php?t=20515#p201119

viewtopic.php?t=20515#p201138
כאן מספר על השפעתו המכרעת של ר' נחום על דרך לימודו, ואגב כך מגלה את שאיפתו וכמיהתו שכ"כ אפיינו אותו, ללמוד וללמד לאמיתה של תורה !
לא הייתי מהמקורבים לר' נחום בישיבה, היו שהתקרבו אליו הרבה יותר, היו גם "חסידים" ששתו כל מילה שלו בצמא, כתורה מסיני, ואני מטבעי הייתי יותר בקורתי, וכמה פעמים העזתי פנים להתווכח יותר מאחרים, ולעתים לקבל על הראש מאד בחריפות. אבל גם מרחוק, נדמה לי שלא היה אדם שהשפיע על לימודי כמוהו, ואני משוכנע שאלמלא השפעתו היה לימודי רחוק מאד מאד מאמיתה של תורה (אני רואה חברים שלמדו במקומות אחרים, שלעתים הם בעלי כשרון רב, וגם למדו אצל גדולי עולם, ולימודם היום הוא בפלפולים יפים ומשמחי לב מאד, אבל להרגשתי – ולעתים אפילו בהודאתם - אין להם קשר כלל לאמיתה של תורה, ואינם אלא ציצים ופרחים למי שזמנו בידו, ואני משוכנע שאלמלא השפעתו עלי הייתי אף אני פונה לכיוון זה, וב"ה אני חש – ומתפלל שאיני מרמה את עצמי – שאני בלימודי, ובעבודת הקדש במכון, אמנם לא מגיע לדברים כל כך משמחים, אבל קרוב הרבה יותר לאמיתה של תורה, וכמובן היא היא השמחה האמתית). אני משער שזה מהדברים שלא ניתן לתת להם ביטוי אמיתי לחוץ, בדיבור או בכתב, שאי אפשר למדוד מה היה קורה אלמלא הייתי אצלו, ומה נשתנה, אבל זו תחושה פנימית חזקה של הכרת הטוב, שאני חש פעמים רבות בדברים שאני לומד, שאלמלא למדתי אצלו הייתי רואה אותם אחרת, ועכשיו אני רואה אותם באופן המורגש אצלי כאמיתי יותר.כט"ס

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' אוקטובר 03, 2022 9:01 pm

איש_ספר כתב:אגב גררא מצאתי שתי הודעות בהם ציטטתי את דבריו של הגאון הצדיק ר' סער בעילום שמו, בחיי חיותו.
וראויים הם הדברים (בעיקר ההודעה השניה) להקרא על שמו של גאון וצדיק זה שעלה בדממה השמימה למגינת ליבם של כל אוהביו ומעריציו.

יישר כח!

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ה' אוגוסט 31, 2023 9:10 am

ברוך דיין האמת.
אמו של ר' סער, גב' חנה מייזל-חובב, נפטרה הבוקר (או בלילה).
אשה יקרה ומיוחדת מאד.
לפני זמן לא רב הוציאה ספר בשם 'קורות חיי', בו היא מספרת על תולדותיה, ובין השאר על הקשר המיוחד שהיה לה עם אנשי מאה-שערים, ובפרט עם ר' אהרן קצנלבוגן, מנהיג נטורי קרתא.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 145 אורחים