מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרב אורי זוהר זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
מקדש מלך

Re: הרב אורי זוהר זצ"ל

הודעהעל ידי מקדש מלך » ב' יוני 06, 2022 1:51 pm

מעין דמותו של נתן בירינבוים היה גם הלל צייטלין הי"ד.

דמות שיש לה השוואה מסוימת לאורי זוהר, הוא מתתיהו געלמן הי"ד. שהיה תינוק שנשבה והפך בבת אחת לבן עלייה שלא נראה כמותו לפניו ואחריו לא היה. אם כי כמובן היה לכך פרסום נמוך, וגם היה בגיל צעיר מאוד.

אחרון התלמידים

הודעהעל ידי אחרון התלמידים » ב' יוני 06, 2022 5:42 pm

ב"ה
נודה למי שיידע את הציבור אם אמור להיות הספד והיכן ומתי.
יישר כח

שמשון

הודעהעל ידי שמשון » ב' יוני 06, 2022 7:00 pm

בתוך כל ההספדים הנפלאים על היותו הבעל תשובה הכי מפורסם בדורנו ועל היותו מזכה הרבים וכו' וכו', שכחנו עוד דבר אחד: הוא היה "בן עלייה אמיתי".

גם אם לא היה נולד חילוני, ואילולי חזר בתשובה וזיכה את הרבים, גם אילו היה נולד חרדי, ניתן היה לומר עליו בהסתלקותו שאבד לנו יהודי בן עלייה שמעטים כמותו בדורינו. יהודי שכל רגע מרגעיו היה מוקדש להתקרבות לבוי"ת ולעבדו בלבב שלם.

בצעירותי הייתי רואה אותו כל יום חוזר מתפילת ותיקין, עטוף בטלית ועטור בתפילין, וכל כולו נוטף יראת שמים ועבודת ד'. הייתי חושב אז לעצמי, שגם אילולי שהיהודי הזה הוא הבעל תשובה המפורסם וכו', עלי להתבונן בצורתו ובהליכותיו, כיוון שבני עלייה כאלו נדיר למצוא.

לא היה רגע בחייו לעצמו, רק שטייגן ושטייגן ושטייגן, אמרו נא לי אתם, כמה עוד חרדיים מבטן ומלידה, ניתן לראות בדורנו כמוהו.

חרסון

הודעהעל ידי חרסון » ב' יוני 06, 2022 7:41 pm

מקדש מלך כתב:מעין דמותו של נתן בירינבוים היה גם הלל צייטלין הי"ד.

דמות שיש לה השוואה מסוימת לאורי זוהר, הוא מתתיהו געלמן הי"ד. שהיה תינוק שנשבה והפך בבת אחת לבן עלייה שלא נראה כמותו לפניו ואחריו לא היה. אם כי כמובן היה לכך פרסום נמוך, וגם היה בגיל צעיר מאוד.

ומדאתינן להכי, גם ראובן דונין ז"ל. כמובן שלא בתהודה הציבורית, אבל בעליה ממקום נמוך מאד (ובתוספת "יתרון" של 'שנה ופירש' מסויים) לחיים של עבודת השם עזה בלתי פוסקת, בצירוף תוספת חשובה לא פחות: כיום מסתובבים בינינו עשרות רבות מאד של יהודים יראים ושלמים, החייבים לו את חייהם הרוחניים, פרי עמל מפרך שהשקיע לאורך השנים בקירוב צעירים ומבוגרים לאביהם שבשמיים

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ב' יוני 06, 2022 10:12 pm

שמשון כתב:בתוך כל ההספדים הנפלאים על היותו הבעל תשובה הכי מפורסם בדורנו ועל היותו מזכה הרבים וכו' וכו', שכחנו עוד דבר אחד: הוא היה "בן עלייה אמיתי".

גם אם לא היה נולד חילוני, ואילולי חזר בתשובה וזיכה את הרבים, גם אילו היה נולד חרדי, ניתן היה לומר עליו בהסתלקותו שאבד לנו יהודי בן עלייה שמעטים כמותו בדורינו. יהודי שכל רגע מרגעיו היה מוקדש להתקרבות לבוי"ת ולעבדו בלבב שלם.

בצעירותי הייתי רואה אותו כל יום חוזר מתפילת ותיקין, עטוף בטלית ועטור בתפילין, וכל כולו נוטף יראת שמים ועבודת ד'. הייתי חושב אז לעצמי, שגם אילולי שהיהודי הזה הוא הבעל תשובה המפורסם וכו', עלי להתבונן בצורתו ובהליכותיו, כיוון שבני עלייה כאלו נדיר למצוא.

לא היה רגע בחייו לעצמו, רק שטייגן ושטייגן ושטייגן, אמרו נא לי אתם, כמה עוד חרדיים מבטן ומלידה, ניתן לראות בדורנו כמוהו.

ספק גדול אילו היה נולד כחרדי, אם מגיע היה לכ"ז!
עיקר מעלתו - בתשובתו השלימה והעצומה.
ע"ז נאמר במקום שבעלי תשובה עומדים וכו' ועוונותיו הפכו לזכויות ממש.

אוהב ציון

הודעהעל ידי אוהב ציון » ג' יוני 07, 2022 9:44 pm

בס"ד
סיפרו לי שאמרו בתחנת רדיו חרדית, שהתקרב בישיבת אור שמח, ודרך העיר העתיקה הכיר את הרב זילברמן זצ"ל.
כמובן שהדברים אינן נכונים ומפסידים את ליבת עניינו.

הוא נסע עם חבריו לשמחה שעשה חבר משותף ששם התארח הרב זילברמן, הרב ז"ל גר בכלל בשערי חסד, ולאחר שהרב הציע לו שיכול להוכיח לו את אמת תורתינו הקדושה, והרב אמר לו שלשם כך צריך לדון וזה יקח זמן - נענה לאתגר.
ר' אורי גר אז ביפו, ונסע אליו במשך שנה שלימה, הלוך ושוב התווכח, עד שהודה לרב זילברמן.
והיו שם כמה סיפורים מעניינים עם הרב זוהר ואשתו שהתווכחו עם הרב....
ולאחר תקופה של למעלה משנתיים כמדומני - החל ללמוד בכלל במקום אחר. אמנם היתה תקופה שהיה באור שמח. אבל ממש לא חזר בתשובה דרך שם.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יוני 07, 2022 10:15 pm

להצלחה אבות רבים...

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ג' יוני 07, 2022 10:31 pm

חד ברנש כתב:להצלחה אבות רבים...

את סיפור חזרתו בתשובה מגולל הרב אורי זצ"ל בספרו ובחרת בחיים,
שם מספר על ה'ירושלמי' שכנראה הוא הגרי"ש זילברמן זצ"ל,
וכך ידוע מעוד מקורות.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ג' יוני 07, 2022 11:15 pm

לא הערתי אלא כנגד אלו שמנסים 'להשתתף' בזכותו של הרב זילברמן.

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » ד' יוני 08, 2022 1:03 am

באמונתו כתב:אילו היה נולד כחרדי

באשכול על האדמו"ר מסטריקוב זצ"ל היה ויכוח שלם אם אביו של הרב אורי זוהר זצ"ל היה חרדי או לא.
viewtopic.php?f=19&t=5689&p=48273&hilit=#p48252
viewtopic.php?f=19&t=5689&p=48273&hilit=#p48273

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ד' יוני 08, 2022 1:07 am

כשחז"ל (ע"ז יז, א) מתארים את פרשת חזרתו בתשובה של רבי אלעזר בן דורדיא, שנחשב לאחד מגדולי בעלי התשובה וחכמי המוסר והמחשבה למדו ממנו כמה וכמה יסודות בתורת התשובה, הרי מובא בגמרא שר"א בן דורדיא נפטר לבית עולמו מיד לאחר ששב בתשובה ורבי בכה ואמר: "יש קונה עולמו בשעה אחת". בעוד שרבי אורי זוהר זצ"ל לא רק שב בתשובה, אלא גם המשיך לחיות חיים שלמים של תשובה ומעשים טובים, במשך עשרות שנים, מנותק כליל מכל העולם שהותיר אחריו.

רבי אורי זצ"ל היה אדם מפורסם מאד בתחום עיסוקו בעולם הבליינות החילוני וגם השבוע, 40 שנה לאחר שלא היה לו שום שיח ושיג עם העולם הזה, עדיין כל כלי התקשורת והבוהמה החילונית, קשרו לו כתרי תהילה ולא הצליחו להתנחם מפטירתו.

והיה כאן פער אדיר, עצום, שמים וארץ.

בעוד שכל אחד מאיתנו הבין, גם הרגיש, שהדבר הטוב ביותר שר' אורי זוהר עשה לעצמו, לאישיותו, לנשמתו- הוא הניתוק המוחלט מכל עולם המדיה והבידור החילוני, הרי שהם, אלו שעדיין לא טעמו את טעם התורה והמצוה, פשוט לא הבינו איך אפשר להתנתק לגמרי. במרוצת השנים הם שאלוהו עשרות, אולי מאות, פעמים, מדוע חיי תורה ומצוות מחייבות להתנתק לחלוטין מכל העבר הקולנועי שלו. הרי יש חוזר בתשובה אלמוני וחוזר בתשובה פלוני, שגם שומרים תורה ומצוות וגם לא התנתקו.

רבי אורי ניסה להסביר להם, ניסה לתת להם להרגיש, אך לשווא. למרות כשרונו הראטורי, החדות שלו, הכשרון להסביר דברים במילים פשוטות, הוא פשוט לא הצליח להסביר. "אבל למה לעזוב את הכל?", הם שבו ותהו, בכנות, גם אחרי כל ההסברים והנסיון להעביר את מטעני תחושותיו.

ואילו אנחנו, שלמדנו 5-6 שעות רצופות בליל שבועות, שהתקדשנו בחיינו בקדושת התורה והמצוות, כה פשוט אצלנו שאין מה להשוות בכלל את שתי העולמות. לא, אלו לא סתם סיסמאות. זאת באמת ההרגשה הפשוטה שלנו. איך אפשר להחליף שעה של לימוד גמרא בבימוי סרט קולנועי?

"מה המשמעות בעיניך לארבעים שנותיך הראשונות?", נשאל רבי אורי זוהר והוא השיב: "ילד משחק בארגז חול. הוא ילד. הוא נהנה מהחול. אך האם במהלך חייו הבוגרים הוא מרגיש שיש משמעות למשחקי ארגז- החול?"...

גם אם ניתן להעביר מסרים ולחדד אמירות באמצעות מדיה, כתיבה ותקשורת. אך שום דבר לא ישווה להתעסקות בנצח עצמו, בלימוד התורה, במצוות, בחסד.

רבי אליהו לאפיין זצוק"ל אמר בשם הסבא מקלם: "היה כדאי להקב"ה לברוא את העולם כולו כדי שיהודי יזכה לומר פעם אחת בלבד 'ברוך הוא וברוך שמו'. אלף פעמים 'ברוך הוא וברוך שמו' אינו מגיע לגודל החשיבות של עניית 'אמן' פעם אחת בלבד. אלף פעמים 'אמן' לא מגיע לגודל החשיבות של 'אמן יהא שמיה רבא' פעם אחת בלבד. ואלף פעמים 'אמן יהא שמיה רבא' לא מגיע לזכות של מילה אחת מלימוד התורה, שהרי "ותלמוד תורה כנגד כולם".

אנחנו לא מנותקים מהמציאות. אנחנו אוכלים, שותים ושמחים וגם יכולים להנות מבדיחה עסיסית. חיי העולם הזה לא זרים לנו ואנחנו מכירים אותם. אבל אנחנו, באמת באמת, מבינים את ההבדל בין 'עולם חולף' ל'לעולם עומד לעד לעולם'.
(קטעים מתוך מאמר שלי).

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » ד' יוני 08, 2022 1:09 am

פרנצויז כתב:באשכול על האדמו"ר מסטריקוב זצ"ל היה ויכוח שלם אם אביו של הרב אורי זוהר זצ"ל היה חרדי או לא.

וראה עוד שם
viewtopic.php?f=19&t=5689&start=40#p48366
גוראריה כתב:ב. משפחתו של אורי זוהר: שם משפחתו המקורי של זוהר הוא 'דז'אדק', משפחה גוראית במקורה ויש לו או לאביו בני דודים וצאצאיהם , גוראיים עד היום, הנושאים שם זה.
אבל, אביו היה חילוני גמור למהדרין.
["בית ספר של תנועת ההשכלה?! מישהו בפולין ערב המלחמה עוד זכר מ'תנועת ההשכלה'? זו כבר יצאה אז לגמרי מן הלקסיקון ובמקומה הגיעו הרבה שמות חדשים]

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » ד' יוני 08, 2022 1:15 am

אוהב ציון כתב:הוא נסע עם חבריו לשמחה שעשה חבר משותף ששם התארח הרב זילברמן, הרב ז"ל גר בכלל בשערי חסד, ולאחר שהרב הציע לו שיכול להוכיח לו את אמת תורתינו הקדושה, והרב אמר לו שלשם כך צריך לדון וזה יקח זמן - נענה לאתגר.

כמדומה ששם החבר ההוא, שחזר בתשובה לפניו, היה "אריה יצחק"(?), והוא נפטר בערך בשנת תשס"ד.
נערך לאחרונה על ידי פרנצויז ב ד' יוני 08, 2022 1:56 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב בן מיכאל

הודעהעל ידי זאב בן מיכאל » ד' יוני 08, 2022 1:40 am

כאן https://www.hidabroot.org/video/59306
ר' אורי זוהר מספר על תהליך חזרתו בתשובה.
(לענ"ד שווה צפייה)

עובדיה חן

הודעהעל ידי עובדיה חן » ד' יוני 08, 2022 6:52 am

פרנצויז כתב:
אוהב ציון כתב:הוא נסע עם חבריו לשמחה שעשה חבר משותף ששם התארח הרב זילברמן, הרב ז"ל גר בכלל בשערי חסד, ולאחר שהרב הציע לו שיכול להוכיח לו את אמת תורתינו הקדושה, והרב אמר לו שלשם כך צריך לדון וזה יקח זמן - נענה לאתגר.

כמדומה ששם החבר ההוא, שחזר בתשובה לפניו, היה "אריה יצחק"(?), והוא נפטר בערך בשנת תשס"ד.

מעניין הוא שמציאות כזאת שניתן להחזיר אדם בתשובה ס"ה ע"י שיחה באמיתות התורה, האם זה לא מחייב אותנו? להחזיר את אחינו? אני מבין שלא כולם אנשי אמת כמו הרב אורי ולא כולם חכמים עמו הרב זילברמן. אבל בכל זאת מטריד אותי השאלה הזאת.

שמשון

הודעהעל ידי שמשון » ד' יוני 08, 2022 6:58 am

זאב בן מיכאל כתב:כאן https://www.hidabroot.org/video/59306
ר' אורי זוהר מספר על תהליך חזרתו בתשובה.
(לענ"ד שווה צפייה)

שווה כל הון.
בדקה השש עשרה הוא אומר דברים מדהימים, עיני דומעות.
הוא מספר שבתחילת הדרך הוא אמר להקב"ה שהוא מבין בטוח שהוא שומע אותו וזה הכי פשוט לו בעולם שהקב"ה שומע אותו והוא רוצה לומר לו שקשה לו לחזור בתשובה והוא לא יכול ושהקב"ה יעזור לו. וזה נקרא קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראוהו "באמת". מוסיף ואומר: גם מי שזרוק באיזה מערת קוקאין בהונג קונג יכול לקרא אל הקב"ה באמת ולומר לו עד כמה קשה לו לחזור בתשובה.
הכי מדהים זה שהוא אמר להקב"ה שהוא לא מוכן לחיות בצורה כזו שהוא סובל משמירת המצוות אלא הוא מבקש שהוא יהנה מהגמרא כמו שהוא נהנה מחוף שרתון.
והקב"ה שמע תפילתו

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' יוני 08, 2022 7:15 am

עובדיה חן כתב:מעניין הוא שמציאות כזאת שניתן להחזיר אדם בתשובה ס"ה ע"י שיחה באמיתות התורה, האם זה לא מחייב אותנו? להחזיר את אחינו? אני מבין שלא כולם אנשי אמת כמו הרב אורי ולא כולם חכמים עמו הרב זילברמן. אבל בכל זאת מטריד אותי השאלה הזאת.

יעויין בספרו שהועלה לעיל, שם הוא עצמו זצ"ל הציג את התמיהה ההפוכה- בשיחה המקורית עם הגרי"ש זילברמן זצ"ל נכחו כו"כ מחבריו, ובכ"ז אף אחד מהם מלבדו לא הלך לחפש את האמת בעקבות השיחה.

אוהב ציון

הודעהעל ידי אוהב ציון » ד' יוני 08, 2022 9:37 am

בברכה המשולשת כתב:יעויין בספרו שהועלה לעיל, שם הוא עצמו זצ"ל הציג את התמיהה ההפוכה- בשיחה המקורית עם הגרי"ש זילברמן זצ"ל נכחו כו"כ מחבריו, ובכ"ז אף אחד מהם מלבדו לא הלך לחפש את האמת בעקבות השיחה.

בס"ד
דבריך נכונים, שכל חבריו התחמקו, והפציר בהם שוב ושוב: בואו ניסע אליו! וכל פעם ענו תירוץ אחר, 'עד שהבנתי הם לא רוצים לנסוע'.
הוא אמר פעם: "הם היו 'חכמים', הם הבינו שהרב הזה לא מדבר סתם, ולכן הם ברחו ולא חזרו. אבל עלי ה' ריחם ואני הייתי תמים, ואמרתי בליבי: הוא יעשה אותי דתי? אני אעשה אותו חילוני! תוך שתיים וחצי דקות אני אקלוט איפה הוא עובד עליי! אני אתפוס אותי בכל משגה הגיוני, הרי הוא מדבר על הוכחה, אותי לא מעניין כמה נפלא שבת, ואל תספר לי כמה נהדר לאכול טשולנט, אני מחפש את האושר שלי בדרכי שלי...."

מה שלענ"ד יש לנו לקחת מכך הוא, איך ראינו בעינינו 'כי ימינך פשוטה לקבל שבים', לא על אחרים אלא על עצמנו.
אדם כל כך רחוק, והסכים בליבו לשמוע - רק לשמוע את האמת. וכאשר הרב שואל אותו "ואם אני אוכיח לך האם זה ישנה משהו בחייך? ענה ר' אורי: ודאי שזה ישנה! אינני יודע מה, אבל אעשה סטופ!
ולאחר ויכוחים ארוכים ומייגעים ראה שאין כאן אפשרות יותר להתחמק 'נתתי לי נוק אאוט'... שם על ראשו כיפה והסתכל במראה, 'נעשה לי - שחור בעיניים'.... אני אורי זוהר ילך עם כיפה? יורידו לי את הראש... לא שחורה ולא לבנה.. הרי יש מושג בישראל שנקרא אורי זוהר...

שכב על מיטתו והרהר... הרי אם התורה היא אמת אני בן של אלוקים. איך אני מתייחס לבן שלי אם הוא לא יכול, מה אומר לו? תעשה מה שאתה כן יכול!
מיד מתקשר לרב ושאל אותו: 'מה המינימום שבמינימום השורה האחרונה האחרונה בגן עדן....'
עה לו הרב: אתה יכול לקורא ק"ש בבוקר? להניח תפילין, קצת ברכות? יכול! עונה אורי.
את חייב לאכול טרף? לא! אני יכול לאכול כשר.
מה עם שבת? שאל אורי. עכשיו תיפול הפצצה!
תקנה חבילת פיצוחים, בקבוקי קולה, תלבש פיג'מה עיראקית, ותישן מליל שבת עד מוצ"ש, אם באמצע אתה קם תאכל פיצוחים ותשתה קולה.
-זה שבת?
-זה שבת!
אומר ועושה וכך התחיל. ומשמים הושיטו לו יד, והלך צעד אחר צעד עד שהחל ללכת לבית הכנסת...
אעצור כאן בסיפור.
הפך האיש הלזה מתהומות הטומאה לצדיק עובד ה' נשגב. כמה ישנם אנשים כמותו? כל כולו שקוע בעבודת ה' איזו התמדה עצומה
מהשכמה מדי יום לפנות בוקר עד הלילה. איזו מסירות נפש על תיקון כל מידה ועל דקדוק בכל מצוה.
ממש כפי שכתב רבנו יונה יעזור ה' לשבים כפי שאין יד טבעם משגת...
רק תנאי אחד תסכים בלבך לשמוע - ב-א-מ-ת.

אולי זה יעזור לנו!
כאן הסיפור בקיצור.
https://www.hidabroot.org/video/54061

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' יוני 08, 2022 9:56 am

לא הזכירו כאן ולא ראיתי גם במקו"א, אולי משום שהם מסוג הדברים שקצת אבד חינם בעיני בני דורנו. בעבר סיפר לי בנו שיח', (למדנו ביחד באותו מוסד), על תיקונים וסיגופים שונים שאביו עושה, בין היתר סיפר שהוא זוכר את אביו בלילות קרה ירושלמים, שוכב בחדר הרחיצה בתוך אמבטיות של קרח, ומצעק משם. ועוד.

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ד' יוני 08, 2022 1:23 pm

ר' אורי גם מרבה היה לצום, נחלש ממש מריבוי צומותיו, הכול לכפר.

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ד' יוני 08, 2022 1:40 pm

פרנצויז כתב:
באמונתו כתב:אילו היה נולד כחרדי

באשכול על האדמו"ר מסטריקוב זצ"ל היה ויכוח שלם אם אביו של הרב אורי זוהר זצ"ל היה חרדי או לא.
viewtopic.php?f=19&t=5689&p=48273&hilit=#p48252
viewtopic.php?f=19&t=5689&p=48273&hilit=#p48273

ר' אורי הלא בעצמו סיפר, שאביו חזר (בעקבותיו) בגיל שבעים! בתשובה שלימה, הכול שבת תפילין גם שלוש תפילות כל יום וכו' ואמר ר' אורי שזוהי "גבורה עצומה".

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ד' יוני 08, 2022 3:59 pm

בסופו תיאור על המפגש בן רא"ז להגריש"ז

אבא יודן

הודעהעל ידי אבא יודן » ד' יוני 08, 2022 6:18 pm

פרנצויז

הודעהעל ידי פרנצויז » ד' יוני 08, 2022 6:27 pm

איש_ספר כתב:בסופו תיאור על המפגש בן רא"ז להגריש"ז[attachment=0]מבשר ציון 150 פרשת נשא - חג השבועות תשפ''ב.pdf

ראה שם עמ' 22 שכותבים שהמפגש בין הרב אורי זוהר להגרי"ש זילברמן היה בבית הרב אריה יצחק, לרגל סוף שבע ברכות של ידידם המשותף הרב מרדכי ארנון.
אולם הרב אורי זוהר בעצמו כתב בס' ובחרת בחיים, (שהועלה לעיל), שהעובדות היו שונות. ראה שם עמ' 21 שכותב שהיה לו חבר בעל תשובה [=ר"מ ארנון?] שהתחתן ונמנע ממנו להשתתף בחתונה משום שהיה בחוץ לארץ, ולכן כמה ימים אחרי שובו לארץ עלה לירושלים לברך את החתן. ותוך כדי החיפוש אחריו נפגש עם ידיד אחר שגם חזר בתשובה [=ר"א יצחק] ושוחח איתו, ואח"כ חזר לתל אביב בלי לפגוש את החתן.
ושם עמ' 23 הוא כותב שאחרי כמה שבועות קיבל הזמנה מאותו חבר [=ר"א יצחק] לעלות לירושלים למסיבה יחד עם חבריהם המשותפים לרגל הולדת בתו. ושם פגש יהודי ירושלמי חרדי [=הגרי"ש זילברמן], וכל השאר ידוע.

ושמעתי אומרים, שהמטרה היחידה של הרב אריה יצחק היתה להפגיש את חבריו עם הרב זילברמן, ומסיבת לידת הבת היתה רק התירוץ... וגדול זכותו של הרב אריה יצחק בכל התהליך.

אחרון התלמידים

הודעהעל ידי אחרון התלמידים » ד' יוני 08, 2022 7:06 pm

.
נערך לאחרונה על ידי אחרון התלמידים ב ד' יוני 08, 2022 11:37 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ד' יוני 08, 2022 10:21 pm

האדמו"ר הישעות משה זצקו"ל בדברי שבח על הנ"ל

https://drive.google.com/file/d/1hEPCaO ... H4U4Z/view

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ד' יוני 08, 2022 10:58 pm

פרנצויז כתב:כמדומה ששם החבר ההוא, שחזר בתשובה לפניו, היה "אריה יצחק"(?), והוא נפטר בערך בשנת תשס"ד.

הר"ר אריה יצחק ז"ל, נלב"ע בשם טוב בליל כ"ט סיון תשס"ד, תנצב"ה.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' יוני 09, 2022 1:51 pm

הספד בחניכי הישיבות רוממה, עם משגיח הגר"ד סגל הגר"ר אלבז הגר"נ גפן.

אוהב ציון

הודעהעל ידי אוהב ציון » ו' יוני 10, 2022 1:16 am

בס"ד
יבוא דודי לגנו ויאכל פרי מגדיו.
באתי לגני..
סרטון מדהים! באותו הלהט. בתחילת הדרך.
קבצים מצורפים
אורי זוהר בתחילת החזרה בתשובה.rar
צריך לחלץ את הקובץ
(6.78 MiB) הורד 293 פעמים

אור עולם

הודעהעל ידי אור עולם » ו' יוני 10, 2022 3:14 am

לענ"ד שוב יש כאן נפטר ענק שהעולם מתמקד בחלקים שונים שלו,
אך ה'תלמיד חכם' שבו - לא נספד כהלכה,
שהרי ר' אורי היה ת"ח כפשוטו בנגלה ובנסתר, וגדולי עולם כיבדוהו לא רק בשל זיכוי הרבים שלו אלא בשל מעלתו העצמית,
ויש בזה 'מחייב' עצום לתפוס שיהודי שפתח לראשונה גמ' באיזור גיל 40 נעשה ת"ח בסדר גודל כזה,
ולבכות את גודל האבידה והחסר כמצווה עלינו בהסתלקות ת"ח,
ולהתעורר במחויב מזה לעבודתנו העצמית.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ו' יוני 10, 2022 1:57 pm

אור עולם כתב:לענ"ד שוב יש כאן נפטר ענק שהעולם מתמקד בחלקים שונים שלו,
שהרי ר' אורי היה ת"ח כפשוטו בנגלה ובנסתר, וגדולי עולם כיבדוהו לא רק בשל זיכוי הרבים שלו אלא בשל מעלתו העצמית,
ויש בזה 'מחייב' עצום לתפוס שיהודי שפתח לראשונה גמ' באיזור גיל 40 נעשה ת"ח בסדר גודל כזה,

זה לא בכוונה, פשוט אנחנו לא מכירים את החלק הזה של אישיותו.
אדרבה, ספר לנו על גדלותו בתורה!

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » ו' יוני 10, 2022 2:01 pm

סיפר רבי בצלאל נורדמן
לפני כעשרים שנה נפגשתי בימים שלאחר חג השבועות עם הרב אורי זוהר ז"ל במסגרת הרצאה בלב לאחים בחדרה, בראשותו של ידידי הרב בושי (שעוד נחזור אליו בהמשך הטור), תוך כדי שיחתי עם הרב אורי שיתפתי אותו בכך שביום זה חל יום ההולדת שלי.
הרב בירך בחום והתעניין בגילי המדויק, כששמע שנולדתי בשנת תשל"ח – 1977 קפץ ואמר: גם אני נולדתי בדיוק באותה שנה! הוא סיפר לי כי בשנה זו הוא גילה את היהדות, ומבחינתו אז הוא נולד מחדש.
אז בעצם אנחנו בני אותו גיל – הפטיר הרב בחיוך הייחודי שלו...
בימים אלו שלאחר יום מתן תורתנו, שעליו אמרו חז"ל במדרש: אמר להם הקב"ה, הואיל וקיבלתם עליכם את תורתי, מעלה אני עליכם כאילו לא חטאתם מימיכם – כאילו נולדתם מחדש!
מרגש לראות אדם כמו הרב אורי מבטא בכזו פשטות טבעית את ההתייחסות שלו לגילוי היהדות – כמו אל יום ההולדת!

באופן אישי – אבדל לחיים – אני עמוס בסיפורים וחוויות שהיו לי עם הרב במהלך עשרות השנים, החל מהקמת בית הספר "מדעים ויהדות" שהרב היה שותף מלא לרעיון ולחזון, כולל סרטון ראשון שהוא ביים וערך עבור בית הספר, ולאחר מכן באין ספור שיחות והתייעצויות כאשר תמיד הרב היה מטה אוזן ונושא בעול בתחושת שותפות אמיתית בכל פעילות של יהדות וקירוב לבבות.

אביא רק סיפור אחד המבטא את השילוב המיוחד של הרב שראשו היה גבוה בשמיים ורגליו נטועות בארץ.
לפני כעשר שנים, ביום בהיר מתקשר אלי הרב אורי והוא שואל/מבקש ממני בקשה מעניינת... שמעתי שאתה עורך מסיבת שבע ברכות לבנו של מנהל לב לאחים בחדרה ידידנו הרב יעקב (בושי) בורנשטיין, האם אתה מרשה לי להשתתף בה?... אני מצידי הגבתי בהתלהבות, הייתי מאושר, וידעתי שלפחות כל החלק האומנותי באירוע מסודר...
בליבי קצת התפלאתי על כך, אמנם ידעתי היטב את הערכתו לרב בושי ולפעילותו בחדרה והסביבה, אבל בכל אופן לא הבנתי מה מביא אותו לטרוח ולהגיע מרחוק, ובפרט שהרי פגשתי אותו בחתונה, וידעתי כמה חשוב היה לו לנצל כל רגע בחיים.
ואכן, באירוע הרב הופיע ואף ביקש לדבר, הוא פתח בדרשה עסיסית ומתובלת בהומור, והקהל כולו התענג על הדרשה, ומידי פעם הוא פנה אל החתן עצמו והצחיק אותו במלוא מובן המילה...
רק אחרי שהצליח להוציא מהחתן כמה וכמה פרצי צחוק, הוא סיים את דרשתו, ומיד נפרד ויצא לדרכו.
כשהוא יצא מהאולם ליוויתי אותו לדרכו, ותוך כדי לא התאפקתי ושאלתי אותו מה הסיפור מאחורי ההופעה הזו?...
תשובתו השאירה אותו בהלם! באמת הגעתי לחתונה - מסביר הרב - וגם טעמתי משהו מהכיבוד שהוגש שם, וכשהגעתי חזרה לביתי נזכרתי שלא ניגשתי אל החתן עצמו לשמח אותו. והרי כתוב בתלמוד במסכת ברכות: "כל הנהנה מסעודת חתן ואינו משמחו - עובר בחמישה קולות, שנאמר: קוֹל שָׂשׂוֹן וְקוֹל שִׂמְחָה" וכו'.
ולכן החלטתי שאני רוצה לתקן את זה, ועוד בשבוע של השבע ברכות אני מתקן את זה ומשמח את החתן!

יש לנו הרבה מה ללמוד מהסיפור הזה, והוא מלמד הרבה מאוד על הרב אורי זוהר ז"ל.
אבל אני רוצה לצטט גם את קטע ההמשך שם בתלמוד : ואם משמחו – מה שכרו? -אמר ריב"ל, זוכה לתורה שניתנה בחמישה קולות! חשבתי לעצמי שאולי זאת אחת הסיבות שהרב אורי זכה להצליח ללמוד כל כך הרבה תורה...

אור עולם

הודעהעל ידי אור עולם » ו' יוני 10, 2022 2:07 pm

פלוריש כתב:

זה לא בכוונה, פשוט אנחנו לא מכירים את החלק הזה של אישיותו.
אדרבה, ספר לנו על גדלותו בתורה!

גם אני לא זכיתי להכיר באופן אישי, אלא רק ממה ששמעתי.
יבואו המכירים ויספרו, אני שמעתי דברים בזה מתלמידי ה'דרכי שמואל' אך לא באופן מסודר שאוכל להעלותו (אולי בהמשך כן),
ומ"מ התחושה היא שגם היודעים לא מתמקדים בזה, כי זה פחות תופס היום,
וכבר היו לנו מקרים כאלו בתקופה האחרונה... באמת שאיני רוצה להיכנס לזה כלל (לתשומת לב מי שיקפוץ עכשיו)... אבל זה צורם שוב שמתעסקים בטפל ולא בעיקר.

מ"מ מדובר כאן על יהודי שישב עשרות שנים בקרן זוית, מעוטר בתפילין ופרוש מענייני עוה"ז, עוסק בתורה יומם ולילה, בנגלה ובנסתר, והגיע לדרגות מרשימות מאד של ידיעת התורה.

אחרון התלמידים

הודעהעל ידי אחרון התלמידים » ו' יוני 10, 2022 4:43 pm

ב"ה
נתן לי חבר להעביר. ההספד של ר' אורי זצ"ל, על הגרי"ש זילברמן זצ"ל.
קבצים מצורפים
הרב אורי זוהר הספד בהלווית הרב זילברמן זצ''ל.rar
(6.46 MiB) הורד 227 פעמים

באמונתו

הודעהעל ידי באמונתו » ו' יוני 10, 2022 5:11 pm

הרב אברהם זייבלד מלב לאחים מעיד, כי שמע בעצמו משפט נורא מאוד ממרן הרב שטיינמן זצ"ל (שכידוע דייק היטב בכל ביטוייו), ואמר ביחס אל הרב אורי זוהר זצ"ל: מסופקני אם אוכל להתקרב אליו בעוה"ב!!!

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ש' יוני 11, 2022 10:08 pm

אחרון התלמידים כתב:ב"ה
נתן לי חבר להעביר. ההספד של ר' אורי זצ"ל, על הגרי"ש זילברמן זצ"ל.

איך פותחים את הקובץ הזה?

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ש' יוני 11, 2022 10:17 pm

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ש' יוני 11, 2022 10:33 pm

תודה רבה!!

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ש' יוני 11, 2022 11:13 pm

הספד הרב א"מ פייבלזון על ר' אורי זוהר
https://drive.google.com/file/d/1N2Ybjw ... i1RRQ/view

דורשי יחודך

הודעהעל ידי דורשי יחודך » ש' יוני 11, 2022 11:52 pm

לפני למעלה מ25 שנה שמעתי שהיה אירוע הקשור לפוליטיקה שמאן דהוא פירסם פשקווילים מזלזלים בר' אורי זוהר. לפי מה ששמעתי, בכנס אחד עלה הגר"ש פישר זצ"ל והכריז ש"ר' אורי זוהר יודע כל התורה כולה נגלה ונסתר, והיד שכתבה את המודעה הזאת תקצץ!"
איני יודע אם הסיפור מהימן או לא, אולי יש למישהו מידע?

עריכה: ראו למטה שהעירו דהגרש"פ אמר רק ששוקד על התורה נגלה ונסתר, לא אמר שהוא יודע כל התורה כולה.
נערך לאחרונה על ידי דורשי יחודך ב ב' יוני 13, 2022 1:50 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 200 אורחים