מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רבי אליהו לופיאן זצ"ל

על חכמים ורבנים, צדיקים ויראים, אנשי השם אשר מעולם. לילך באורחות צדיקים ולדבוק במעשי ישרים.
משה ששון

רבי אליהו לופיאן זצ"ל

הודעהעל ידי משה ששון » א' דצמבר 11, 2011 2:04 pm

ראיתי כעת סיפור, על רבי אליהו לופיאן זצ"ל
האם ידוע המקור

ומעשה ברבי אליהו לאפיאן שהתאכסן באנטוורפן אצל ידידו
רבי אריה לייב זכריה, באחד הימים התחילה הרבנית לספר נס
שהיה לה, העיר רבי אליהו: אין לומר שנעשה נס, אלא לומר
שנעשה חסד, שהרי נס ניתן במידה ובמשקל, ומי שנעשה לו
נס מנכין מזכויותיו, ואילו חסד ה' אינו מוגבל, ואפשר לקבלו
מחוץ לחשבון, גם כשאין זכויות לכך.

בתודה

צאנזער

Re: סיפור רבי אליהו לופיאן

הודעהעל ידי צאנזער » ג' דצמבר 13, 2011 2:15 am

כדי שנוכל לנסות ולמצוא את המקור, תן לנו אולי קצה חוט: היכן ראית אתה את הסיפור?

משה ששון

הודעהעל ידי משה ששון » ה' דצמבר 15, 2011 2:08 am

בעלון לפרשת השבוע
בשם ברינה יקצורו והעורך אמר ששמע זאת מנכדי משפחת זכריה

משהד

הודעהעל ידי משהד » א' מאי 07, 2017 10:06 pm

מענין לענין באותו ענין:

לאחר פטירת ר' אל'ה לופיאן לעולמו, נשא עליו הספד ר"ש שבדרון (בכולל חזו"א?) ותוך הדברים ציטט מדבריו של ר' אל'ה עצמו בצעירותו כשהוזמן לקאוונא לספוד כמה גדולי הדור שנפטרו בתוך תקופה קצרה. מסופר עוד שלאחר שסיים ר' אל'ה, הוכיחו הסבא מסלובדקה (כמדומה על שהאריך בדבריו יותר מדי...) - פרט זה נכתב כמה פעמים במוסף שב"ק של ית"נ.

האם ידוע למישהו פרטי אותו אירוע של הספדו של ר' אל'ה הצעיר בקאוונא? באיזה שנה? ואת מי הספיד? (שמעתי שהיו ד' גדולי הדור שנפטרו בשנה אחת...)

משהד

הודעהעל ידי משהד » א' מאי 07, 2017 10:09 pm

-
נערך לאחרונה על ידי משהד ב א' מאי 07, 2017 10:21 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

משהד

הודעהעל ידי משהד » א' מאי 07, 2017 10:12 pm

-

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ד' יולי 05, 2017 3:50 pm

הרב דוד פוקס סיפר (לנטוע שמים עמ' 81-2) שפעם נסע עם ר' אל'ה לבקר חולה:
עמדנו בתחנת האוטובוס, וחיכינו זמן רב. פניי היו אל הכביש ועיניי נשואות אל האופק בציפייה לבואו של האוטובוס. והנה מגיע אוטובוס מרחוק, ו... חולף על פנינו.
הסתובבתי אחריו וליוויתי אותו במבטי. ר' אל'ה, שכל אותו הזמן היה שקוע בספרו, לא הרים את עיניו, ובקול נמוך שאל אותי: "למה סובבת את הראש?". הוא ראה בסיבוב הראש מעשה שאין בו שליטה עצמית [...]

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ד' יולי 05, 2017 3:52 pm

עוד סיפר הרב פוקס שם (לנטוע שמים עמ' 82):
בסוף ימיו הרבה ר' אל'ה להגיע לירושלים, וכשבא נהג להתפלל ב'קול תורה' ... הייתי מתפלל לידו מפעם לפעם. כוח הריכוז שלו בתפילה היה משהו שקשה לתאר.
אחר כך בחזרת הש"ץ, הוא היה עומד על יד שליח הציבור ומבקש ממנו: "תכוון להוציא אותי ידי התפילה, אינני בטוח שכיוונתי בתפילה בלחש"

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ד' יולי 05, 2017 4:04 pm

עוד סיפר הרב פוקס שם (לנטוע שמים עמ' 82-3):
בכל ימיו היה ר' אל'ה לפיאן עיוור בעין אחת. לקראת סוף ימיו, הייתה סכנה שגם ראייתו בעין היחידה שראה בה תאבד, והוא עמד לפני ניתוח. בשבת שקדמה לניתוח הוא היה בירושלים ונתן שיחה ב'קול תורה'. אני זוכר את ההלם שאחז בי אז הוא נתן שיחה ושזר בשיחה את המעשה המסופר בתשובת הגאונים על תלמידיו של רב. כשנפטר רב,
ערכו כינוס בהשתתפות של כל התלמידים (אני מבין שעברו הלכה-הלכה על מה שהוא אמר כדי לברר ולדייק) כדי לחפש מישהו שינהג את ההנהגות המוסריות שלו. הגאונים מסבירים שעם ישראל צריך לראות את ההנהגות של גדולי התורה וללמוד מהן, ולכן בכל פעם שאדם גדול נפטר, חיפשו מישהו שיקבל על עצמו את ההנהגות שלו. כשרב נפטר,
מצאו עשר הנהגות מיוחדות שלו ולא מצאו מישהו שיקבל על עצמו את כולן, וכיוון שכך, חילקו את הנהגותיו בין התלמידים. אחת ההנהגות של רב הייתה שלא להסתכל מחוץ לד' אמותיו. מי קיבלו על עצמם את ההנהגה הזאת? רב ששת ורב יוסף. לכאורה, שניהם היו עיוורים, ואם כן מה הרבותא בקבלה הזאת?אלא שבתשובת הגאונים (והדברים מוזכרים גם ברמב"ן בקידושין דף ל"א) מופיע שהם לא היו עיוורים מלידה, אלא קיבלו על עצמם שלא להתסכל מחוץ לד' אמות. אחרי כמה זמן הרגישו שאינם יכולים לעמוד בזה וביקשו מהקב"ה שייקח מהם את יכולת הראייה. מחריד לשמוע את זה*. הרב אל'ה לפיאן שזר את הדברים בשיעורו. הוא הרים שתי ידיו כלפי מעלה, ואמר: "ריבונו של עולם, רב ששת ורב יוסף היו יכולים לעבוד אותך בלי עיניים, מה יעשה זקן שלא יכול לעבוד אותך בלי עיניים?". את המשך השיעור לא שמעתי. אני מסופק מאוד אם התפללתי ערבית באותו ערב. הייתי המום.
לא יכולתי לזוז. אינני יודע כמה מהתלמידים או מכלל שומעי השיעור שהיו שם ידעו מה עומד מאחורי הסיפור הזה.
אחרי הניתוח כשהסירו את התחבושת, הוא ביקש חומש עם רש"י והצליח לקרוא. השמחה שניכרה על פניו אז - אינני זוכר אפילו פעם אחת בשמחת תורה שראיתי שמחה כזו

*יצויין שהרב פוקס עצמו היה כבד ראייה ובשנים האחרונות כבר בקושי רואה, ולב יודע מרת נפשו (לייטנר)

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ד' יולי 05, 2017 4:11 pm

עוד סיפר הרב פוקס (לנטוע שמים עמ' 172):
הלכתי לבקר תלמידים שלי ששהו ב'כפר חסידים' ורציתי לפגוש את ר' אל'ה. אמרו לי שהוא לא נמצא והציעו שנחפשו בפנימייה. ואכן, מצאנו אותו שם, על ארבע, בודק את הניקיון מתחת למיטות... והוא החליט שמכיוון שלא נקי, צריך לתת שיחת מוסר על ניקיון...

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ד' יולי 05, 2017 4:17 pm

עוד סיפר הרב פוקס (לנטוע שמים עמ' 222) שהגדיר שם:
הוא היה אומר בחיוך שיש המתעלמים מעובדת מותם וטוענים: "יש אגודת מתים, רק שאני לא חבר בה, ומכאן שלא אמות" ... באחת השיחות שלו תיאר איך לאחר המוות עולה הנשמה לאולם קולנוע גדול (הבחורים שמעו "קולנוע" והתחילו להקשיב...). ר' אל'ה המשיך ותיאר - איזה סרט רואים? תולדות חייו של הנפטר. כל החיים שלו, מאז שהוא נולד עד שהוא נפטר. כל החיי, אבל לא רק מה שהוא עשה, אלא גם מה הוא חשב. אני יושב עכשו ומדבר אתך - זה נראה נחמד מצדי, אבל בראש אני חושב "מתי הוא יעזוב? למה הוא מפריע לי? ...". את כל זה רואים בסרט.
ור' אל'ה המשיך ותיאר את הקהל של אולם הקולנוע השמימי, שם יושבים לצד נשתו של הנפטרגם כל מי שנפטר לפניו: "הוריו, חבריו, רבותיו. כולם רואים את כל הסרט של כל החיים שלו, כולל דברים שאף אחד לא יודע, מעשים שנעשו בסתר גמור.
הסיפור הזה צובט בלבי.
החוויה איננה של פחד מפני הסרט הזה, אלא של זהירות יתר בחיים שלי.

קאצ'קלה

הודעהעל ידי קאצ'קלה » ד' יולי 05, 2017 6:30 pm

לייטנר כתב:עוד סיפר הרב פוקס שם (לנטוע שמים עמ' 82-3):
- - - המעשה המסופר בתשובת הגאונים על תלמידיו של רב. כשנפטר רב, ערכו כינוס בהשתתפות של כל התלמידים (אני מבין שעברו הלכה-הלכה על מה שהוא אמר כדי לברר ולדייק) כדי לחפש מישהו שינהג את ההנהגות המוסריות שלו. הגאונים מסבירים שעם ישראל צריך לראות את ההנהגות של גדולי התורה וללמוד מהן, ולכן בכל פעם שאדם גדול נפטר, חיפשו מישהו שיקבל על עצמו את ההנהגות שלו. כשרב נפטר, מצאו עשר הנהגות מיוחדות שלו ולא מצאו מישהו שיקבל על עצמו את כולן, וכיוון שכך, חילקו את הנהגותיו בין התלמידים - - -

סיפור נחמד בנוי על גרעין היסטורי.

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ד' יולי 05, 2017 7:07 pm

קאצ'קלה כתב:
לייטנר כתב:עוד סיפר הרב פוקס שם (לנטוע שמים עמ' 82-3):
- - - המעשה המסופר בתשובת הגאונים על תלמידיו של רב. כשנפטר רב, ערכו כינוס בהשתתפות של כל התלמידים (אני מבין שעברו הלכה-הלכה על מה שהוא אמר כדי לברר ולדייק) כדי לחפש מישהו שינהג את ההנהגות המוסריות שלו. הגאונים מסבירים שעם ישראל צריך לראות את ההנהגות של גדולי התורה וללמוד מהן, ולכן בכל פעם שאדם גדול נפטר, חיפשו מישהו שיקבל על עצמו את ההנהגות שלו. כשרב נפטר, מצאו עשר הנהגות מיוחדות שלו ולא מצאו מישהו שיקבל על עצמו את כולן, וכיוון שכך, חילקו את הנהגותיו בין התלמידים - - -

סיפור נחמד בנוי על גרעין היסטורי.

אם אני זוכר נכון זה כתוב ב-4-5 מלים בשו"ת הגאונים, שערי תשובה, סי' קס_ או קע_, בערך.

בקרו טלה

הודעהעל ידי בקרו טלה » ד' יולי 05, 2017 8:38 pm

פלגינן כתב:אם אני זוכר נכון זה כתוב ב-4-5 מלים בשו"ת הגאונים, שערי תשובה, סי' קס_ או קע_, בערך.

תשובות הגאונים - שערי תשובה סימן קעח
אלין עשרה מילי דחסידותא דהוה נהיג בהו רב ובתריה לא יכילו כולהון שמעיה לאחזוקי בהון וכל חד וחד מנהון אחזיקו בחדא מנהון:
חד. דלא הוה מסגי ארבע אמות בקומה זקופה, ונהיג רב יאודה אחריו:
שנית. דלא הוה מסגי ארבע אמות בגלוי הראש, ונהוג רב הונא אחריו:
שלישית. דקיים שלש סעודות כל ימיו בשבת, ונהג ר"נ אחריו:
רביעית. וחמשית שלא היה מביט לצדדין ואפילו לפניו, דאמר שימי וכו' אלמא עד דשמע קליה לא ידע, ונהגו רב יוסף ורב ששת אחריו ולא יכלו לעמוד בה עד שסימו את עיניהם:
ששית. כד הוה עייל לבי מדרשא הוה מקיף ולא הוה פסע ועייל קמי רבנן דלא מטרח צבורא ונהגו ר' זירא ואביי אחריו:
שביעית. דלא הוה אכיל מסעודת הרשות משום חלב ודם וגיד הנשה:
שמינית. דכל דקפיד עליה אזל איהו לגביה ומפייס ליה ונהג רב זוטרא בריה דרב נחמן אחריו:
תשיעית. שהיה רגיל תדיר בתפילין ונהג רב ששת אחריו:
עשירית. שהיה קולו ערב והיה רגיל לירד לפני התבה ולהיות מתורגמן לרבו ולכל מי שצריך ולקיים מה שנאמר כבד את יי מהונך ונהג ר' חייא בר אדא אחריו דקאמרינן רב חייא בר אדא בר אחתיה דבר קפרא הוה והיה קולו ערב כשפורס על שמע ויורד לפני התיבה אמר אהניי לבוראך ממה דאהנייך הד"דכ כבד את יי מהונך:

קאצ'קלה

הודעהעל ידי קאצ'קלה » ד' יולי 05, 2017 9:27 pm

בקרו טלה כתב:
תשובות הגאונים - שערי תשובה סימן קעח
אלין עשרה מילי דחסידותא דהוה נהיג בהו רב ובתריה לא יכילו כולהון שמעיה לאחזוקי בהון וכל חד וחד מנהון אחזיקו בחדא מנהון:
חד. דלא הוה מסגי ארבע אמות בקומה זקופה, ונהיג רב יאודה אחריו:
שנית. דלא הוה מסגי ארבע אמות בגלוי הראש, ונהוג רב הונא אחריו:
שלישית. דקיים שלש סעודות כל ימיו בשבת, ונהג ר"נ אחריו:
רביעית. וחמשית שלא היה מביט לצדדין ואפילו לפניו, דאמר שימי וכו' אלמא עד דשמע קליה לא ידע, ונהגו רב יוסף ורב ששת אחריו ולא יכלו לעמוד בה עד שסימו את עיניהם:
ששית. כד הוה עייל לבי מדרשא הוה מקיף ולא הוה פסע ועייל קמי רבנן דלא מטרח צבורא ונהגו ר' זירא ואביי אחריו:
שביעית. דלא הוה אכיל מסעודת הרשות משום חלב ודם וגיד הנשה:
שמינית. דכל דקפיד עליה אזל איהו לגביה ומפייס ליה ונהג רב זוטרא בריה דרב נחמן אחריו:
תשיעית. שהיה רגיל תדיר בתפילין ונהג רב ששת אחריו:
עשירית. שהיה קולו ערב והיה רגיל לירד לפני התבה ולהיות מתורגמן לרבו ולכל מי שצריך ולקיים מה שנאמר כבד את יי מהונך ונהג ר' חייא בר אדא אחריו דקאמרינן רב חייא בר אדא בר אחתיה דבר קפרא הוה והיה קולו ערב כשפורס על שמע ויורד לפני התיבה אמר אהניי לבוראך ממה דאהנייך הד"דכ כבד את יי מהונך:

ובכל אלה לא מצאתי מקור לסיפור המסופר על שם הגאונים:

רון

הודעהעל ידי רון » ד' יולי 05, 2017 11:06 pm

שמעתי סיפור מכלי ראשון על ר' אל'ה וכיון שאינו מוכר והוא אמין בהחלט, אזכה את הציבור ויהא לתועלת בע"ה:

בשנים האחרונות ר' אל'ה כבר לא היה אומר שיחות בליל שבת.
ליל שבת אחת ר' אל'ה נעמד לומר שיחה, ובישיבה התרגשו מאד, אלא שאז דיבר ר' אל'ה דברים חסרי פשר במשך דקה וחצי וסיים וירד.

ומה סיפר ר' אל'ה?
הוא סיפר כך: שכאשר היה אברך צעיר נזדמן לדווינסק ונכנס אצל הרוגצ'ובר ודיברו בלימוד. כשסיימו שאל אותו מי אתה ואמר לו. נענה הרוגצ'ובר ואמר לו, שמעתי עליך שאתה ירא שמים גדול, אבל אם אתה צדיק כמו שאתה ת"ח, המצב גרוע ביותר.

עד כאן סיפר ר' אל'ה במשך דקה וחצי וסיים וירד. והציבור אינו יודע מה רוצה המשגיח ולמה סיפר כזאת, בקיצור, תעלומה.

לאחר מספר שנים שר' אל'ה נפטר, בשעת ההלויה ניגש אחד הבחורים לחבריו ואמר להם שהוא רוצה לספר להם משהו על המשגיח.
וכך אמר: אתם זוכרים את מה שר' אל'ה סיפר על עצמו ואף אחד לא הבין מה הוא רוצה. ובכן כעת אני רשאי לספר לכם.
בצהריים של אותו ליל שבת, ניגשתי למשגיח וסיפרתי לו שלפני כמה ימים פגשני יהודי ושאלני היכן אני לומד. וכששמע שאני לומד אצל המשגיח אמר לו בא ואספר לך מי זה המשגיח שלכם.

וכך סיפר אותו יהודי: אני והמשגיח למדנו יחד בישיבה קטנה בחו"ל ונפרדו דרכינו. לפני עשר שנים חליתי במחלה אנושה והייתי על ערש דוי. והמשגיח שמע מזה ובא לבקרנו. הוא נכנס לחדרי בבית החולים. וכשראיתיו פרצתי בבכי והתחננתי אליו שיתפלל עליו ויברכני. שאל אותי ר' אל'ה, האם ילדיך שומרים שבת, אמרתי, לא. האם מניחים תפילין, אמרתי לא. אמר לי המשגיח, אני מצטער אך איני יכול לברך אותך. התחלתי לבכות בכי עצום, הן על ילדי, והן על עצמי.
ותוך כדי הבכיות שלי הגיעו הילדים לבקרני. שאלו אותי מה קרה, וסיפרתי להם שיש כאן אדם קדוש שאיני מוכן לברכני בגלל שאתם מחללי שבת. שמעו הילדים ופנו לפינת החדר והתייעצו ביניהם עד שחזרו ואמרו שהחליטו שבשביל לקבל את ברכת הקדוש הם מוכנים לשמור שבת ולהניח תפילין.
שמע את זה ר' אל'ה וברכני בברכה אמיצה והבטחני שאבריא.
וכעת תמסור למשגיח שכבר עברו עשר שנים ואני ברוך ד' חי ובריא בזכות ברכתו.

וכשבאתי למסור לר' אלה את דברי אותו יהודי, אסר עלי לספר לאף אדם את הסיפור, ואמר לי אתה תשמע בשיחה מי זה המשגיח שלך וכמה הוא שווה באמת. וזה הסיבה שר' אלה סיפר מה שסיפר כנראה כדי להסיר מעצמו שיירי גאוה בעקבות הסיפור שלי.

עד כאן הסיפור שהוא אמין בהחלט.
שמעתי את הסיפור לפני חצי שנה בעת שהלכתי לנחם אבלים אצל יהודי נכבד מתושבי בית וגן שלמד אצל ר' אל'ה, והיו שם יהודים מבוגרים מהתקופה של ר' אל'ה והם סיפרו זאת מכלי ראשון שאותו תלמיד סיפר להם בהלויה של ר' אל'ה.

וונדרבר

הודעהעל ידי וונדרבר » ה' יולי 06, 2017 3:47 pm

רון כתב:שמעתי סיפור מכלי ראשון על ר' אל'ה וכיון שאינו מוכר והוא אמין בהחלט, אזכה את הציבור ויהא לתועלת בע"ה

רבי שלום שוודרון זצ"ל מספר סיפור דומה בגירסה קצת שונה. ראה בהקדמת לב אליהו, בתולדות המחבר, (במהדורה הישנה עמ' ... , במהדורה החדשה עמ' 43-45), יש סיפור על אחד מתושבי זכרון יעקב שעשה טובות לישיבה כשהיתה שם, והיה צריך ישועה, וביקש ברכה מרבי אליהו לופיאן זצ"ל, וילדיו התחייבו לשמור שבת וכו', עיין שם. [הובא גם בס' ר' אל'ה עמ' 463-466, ובקיצור בס' שאל אביך ויגדך ח"ג עמ' פ"ב].

קאצק

הודעהעל ידי קאצק » ה' יולי 06, 2017 4:56 pm

מה הפלא, השפת אמת כבר אמר שהיה לו גילוי אליהו.

בתבונה

הודעהעל ידי בתבונה » ה' יולי 06, 2017 6:04 pm

וונדרבר כתב:
רון כתב:שמעתי סיפור מכלי ראשון על ר' אל'ה וכיון שאינו מוכר והוא אמין בהחלט, אזכה את הציבור ויהא לתועלת בע"ה

רבי שלום שוודרון זצ"ל מספר סיפור דומה בגירסה קצת שונה. ראה בהקדמת לב אליהו, בתולדות המחבר, (במהדורה הישנה עמ' ... , במהדורה החדשה עמ' 43-45), יש סיפור על אחד מתושבי זכרון יעקב שעשה טובות לישיבה כשהיתה שם, והיה צריך ישועה, וביקש ברכה מרבי אליהו לופיאן זצ"ל, וילדיו התחייבו לשמור שבת וכו', עיין שם. [הובא גם בס' ר' אל'ה עמ' 463-466, ובקיצור בס' שאל אביך ויגדך ח"ג עמ' פ"ב].

מסתמא הרבה פעמים עשה כך כשביקשו ברכות גם במעשה עם השיחה בליל שבת וגם המעשה שהבאת

גיורא בשמי שמיא

הודעהעל ידי גיורא בשמי שמיא » ג' יולי 11, 2017 2:08 pm

לייטנר כתב:הרב דוד פוקס סיפר (לנטוע שמים עמ' 81-2) שפעם נסע עם ר' אל'ה לבקר חולה:
עמדנו בתחנת האוטובוס, וחיכינו זמן רב. פניי היו אל הכביש ועיניי נשואות אל האופק בציפייה לבואו של האוטובוס. והנה מגיע אוטובוס מרחוק, ו... חולף על פנינו.
הסתובבתי אחריו וליוויתי אותו במבטי. ר' אל'ה, שכל אותו הזמן היה שקוע בספרו, לא הרים את עיניו, ובקול נמוך שאל אותי: "למה סובבת את הראש?". הוא ראה בסיבוב הראש מעשה שאין בו שליטה עצמית [...]

דברים חדשים ראיתי כאן. הלא מעודנו שמענו סיפור של ר' אל'ה עם האוטובוס, אך הסיפור ששמענו הוא שהיה לו ביקורת על מה שפונים להסתכל אם מגיע אוטובוס, שמה מועיל מה שתסתכל למרחק, כשיגיע האוטובוס תדע אם זה הקו הנכון. וכאן מסופר שלא היה לו שום בקורת על להסתכל אם מגיע האוטובוס, אלא במה שהביט אחריו, דבר ששייך יותר למדת הסקרנות [ובעברית, אולי: חטטניות] ודו"ק.

לייטנר

הודעהעל ידי לייטנר » ג' יולי 11, 2017 3:38 pm

שני הסיפורים שייכים לאותו שורש - שליטת האדם על אבריו.

פרי יהושע

הודעהעל ידי פרי יהושע » ג' יולי 11, 2017 4:24 pm

זה נראה לפי המסופר שבשיחות שלו פשוט דיבר מעצמו לעצמו בקול, לפעמים כאילו אפי' לא התחשב בשומעים אם יודעים על מה הוא מדבר.

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ה' מרץ 01, 2018 11:02 am

103.jpg
103.jpg (513.51 KiB) נצפה 9886 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » א' מרץ 04, 2018 12:08 am

עם הגרש"ז אוירבאך זצ"ל.
קבצים מצורפים
09251d99-e575-4a92-bd66-69ae2978c446.jpg
09251d99-e575-4a92-bd66-69ae2978c446.jpg (71.89 KiB) נצפה 9805 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » א' מרץ 04, 2018 12:09 am

עם הגר"י אברמסקי זצ"ל.
קבצים מצורפים
Lupyan Avramsky.jpg
Lupyan Avramsky.jpg (106.44 KiB) נצפה 9802 פעמים

אותה אבקש

הודעהעל ידי אותה אבקש » א' מרץ 04, 2018 2:48 pm

הועלה בעבר בפורום איני זוכר היכן ונכתב שהקול הנשמע שם מתחנן באמרו תהלים הינו של ר' אל'ה זי"ע:
ממעמקים.mp3
(2.06 MiB) הורד 722 פעמים

מתפעל

הודעהעל ידי מתפעל » ד' מרץ 07, 2018 9:51 am

מי כאן עם ר' אל'ה?

22.jpg
22.jpg (71.96 KiB) נצפה 9686 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » ה' מרץ 22, 2018 12:45 am

מימין כ"ק האדמו"ר רבי ברוך שלום אשלג זצ"ל, הגר"א לופיאן זצ"ל והגר"ז סורוצקין זצ"ל.
קבצים מצורפים
447_3.jpg
447_3.jpg (289.08 KiB) נצפה 9580 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » ה' מרץ 22, 2018 12:45 am

מעוטר בטלית ותפילין.
קבצים מצורפים
d4929bb07ef12be28fecaf5ed5faaced.jpg
d4929bb07ef12be28fecaf5ed5faaced.jpg (38.46 KiB) נצפה 9580 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » ה' מרץ 22, 2018 12:47 am

1.
קבצים מצורפים
bb29705d-4f28-43b7-aa81-8f30707e9a40.jpg
bb29705d-4f28-43b7-aa81-8f30707e9a40.jpg (159.29 KiB) נצפה 9580 פעמים

מודה ומהלל

הודעהעל ידי מודה ומהלל » ה' מרץ 22, 2018 12:47 am

עם הגר"י סרנא זצ"ל
קבצים מצורפים
ec7f6d90-f1b7-4636-a180-172cdc939ee5.jpg
ec7f6d90-f1b7-4636-a180-172cdc939ee5.jpg (147.81 KiB) נצפה 9583 פעמים

צורב מתחיל

הודעהעל ידי צורב מתחיל » ה' מרץ 22, 2018 3:27 pm

מודה ומהלל כתב:מעוטר בטלית ותפילין.

ללא חליפה?

ספרן

הודעהעל ידי ספרן » ה' מרץ 22, 2018 3:41 pm

צורב מתחיל כתב:
מודה ומהלל כתב:מעוטר בטלית ותפילין.

ללא חליפה?

זכורני לפני רבות בשנים כשפורסמה התמונה לראשונה בעיתון, העירו על כך, ובאה תגובת אחד התלמידים מאותה תקופה, שזוכר שהיה זה ביום של תענית ציבור בתוספת שרב.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

Re: רבי אליהו לופיאן זצ"ל

הודעהעל ידי איש_ספר » ה' יוני 11, 2020 7:50 am

מצאתי באתר למכירות פומביות

ר' אללי=.jpg
ר' אללי=.jpg (141.02 KiB) נצפה 6497 פעמים

יוסף שרייבער

הודעהעל ידי יוסף שרייבער » ה' אוגוסט 18, 2022 4:58 pm

ספר קבלה וחסידות עם חתימת הגה"צ המשגיח ר' אלי' לאפיאן בצעירותו - תורת נתן עם הסכמות נדירות מגדולי החסידות - מהדורה ראשונה - נדיר.

https://il.bidspirit.com/ui/lotPage/app ... A6?lang=he

ן1.jpg
ן1.jpg (265.19 KiB) נצפה 2708 פעמים

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' אוגוסט 22, 2022 4:04 pm

יוסף שרייבער כתב:ספר קבלה וחסידות עם חתימת הגה"צ המשגיח ר' אלי' לאפיאן בצעירותו - תורת נתן עם הסכמות נדירות מגדולי החסידות - מהדורה ראשונה - נדיר.

https://il.bidspirit.com/ui/lotPage/app ... A6?lang=he

ן1.jpg

מענין למי הספר היה שייך קודם, לנחמן דאקס (חסיד בעלזא) או לר' אליה (מי רכש ממי)?

בעל התפארת

הודעהעל ידי בעל התפארת » ג' אוגוסט 30, 2022 1:25 pm

בד"ה, נכדו הגאון ר' מרדכי פינסקי זצ"ל, מח"ס עמק מרדכי על הש"ס.

חזור אל “משפחות סופרים וימות עולם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: מתפעל ו־ 128 אורחים