עמוד 1 מתוך 6

הגר"ע יוסף זצ"ל

פורסם: ב' פברואר 27, 2012 8:23 pm
על ידי אורייתא!
ידידים וחברים חברי הפורום הנכבד הזה.
הן עתה אני באמצע עריכת ספר אודות מרן הגר"ע יוסף שליט"א על הזמן בהיותו בחור בישיבה, והזמן בו כיהן כאב"ד במצרים.
אשמח אם תוכלו לעזרני בחומר אודותיו בזמן זה.
מסמכים, תמונות, התכתבויות, וכל מילי דמיטב.
תודה רבה ויישר כח...

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ב' פברואר 27, 2012 9:24 pm
על ידי חכם באשי
כיתה ה' וכזה כתב יפה!

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ב' פברואר 27, 2012 9:31 pm
על ידי אורייתא!
חכם באשי כתב:כיתה ה' וכזה כתב יפה!

אכן לא יאומן...
אם אזכה לראות כאן מחו"ר הפורום איזה דברים שיסייעוני, אעלה כאן דברים שבאמת כו"ע יודו ד"לא יאומן" קריה עלייהו...

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ב' פברואר 27, 2012 9:41 pm
על ידי ישיבישקייט
אין לי מה להביא לך.
אבל תנהג בנו בעין טובה בכל אופן.
אנא, תחלוק איתנו כאלו אוצרות יפים. זה מדהים. מרתק ומעניין.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 12:42 pm
על ידי היא שיחתי
אם הלשון שלו היא הרי זה כשרון נדיר בשביל ילד בכתה ה'

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 1:18 pm
על ידי ישיבישקייט
על כשרונותיו מי מפקפק. ברור שלומר עליו שמשחר נעוריו היה מוכשר וכריזמטי זה לא מליצה שדופה.
בלי זה לא היה לו את הביטחון העצמי שהיה מול כל סוגי האנשים איתם בא במגע בכל תפקידיו, ובמיוחד כצורב צעיר.
הן עם ת"ח שלא היתה לו בעיה להתמודד מולם ברוחב ידיעותיו, הן עם אנשים פשוטים מולם היה צריך להתמודד בצורה שונה לחלוטין.
כך שברור שמאז ומעולם היה בו כישרון לא מצוי.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 2:34 pm
על ידי אורייתא!
עוד פנינה אחת...
אבל תעשו טובה תשחררו איזה דברים שברשותכם
פסקי תשובות ביד... פלא! לא?
הרב במטוס בדרך לאילת ופסקי תשובות בידו....jpg
הרב במטוס בדרך לאילת ופסקי תשובות בידו....jpg (42.07 KiB) נצפה 56325 פעמים

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 2:48 pm
על ידי היא שיחתי
משהו לא מסתדר לי בתמונה, הספר פסקי תשובות הוא בפורמט בינוני, ואילו כאן הוא תופס לו אורך כאורך גמרא מהמרפק עד קצות האצבעות
לאחר התבוננות חוזרת כפי הנראה הספר מונח על הבטן ולא על המרפק ויש כאן אשליה במבט ראשון שמונח על המרפק כיון שהכל שחור

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 2:51 pm
על ידי היא שיחתי
היו כתבות בשבועונים במשך השנים ראיונות עם אחיו
שם הם מספרים עליו רבות, אחיו המכולתניק עדיין חי
אבל בטח אתה כבר יודע את כ"ז...

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 6:55 pm
על ידי מורה צדק
אכתוב בקצרה כמה פרטים ומקרים

הרב עלה לארץ בערך בגיל 3
כשהרב היה בסביבות גיל 8-10 נסע עם אביו לביקור בבגדד, וכשאביו הלך לענייניו השאירו בבית המדרש, והרב הפליא שם את החכמים בבקיאותו בגמרא והם כל כך התפעלו מחכמתם של ילדי ארץ ישראל... ובין הנוכחים היה רבי סלמן חוגי עבודי, שלימים נפגשו שוב בארץ ישראל. ובדרך אגב, היה פעם ויכוח בב"ד בפתח תקוה על שם א' בגט, כשהויכוח היה אחר שניתן הגט והגרושה הייתה צריכה להתחתן, וא' הדיינים האשכנזים טען שיש טעות בגט ולכן היא לא יכולה להתחתן, והרב עובדיה טען שכך היו כותבים בבגדאד, והחתונה נדחתה מחמת התעקשותו של אותו דיין, ורק אחרי כמה ימים הרב עובדיה גייס לטובתו את הרב עבודי ששימש כדיין כמדומני בירושלים, ורק אז אותו דיין הסכים להם, אך הרב עובדיה כבר לא רצה לשבת איתו בב"ד, ורק אחרי התערבות ולחץ של הג"ר ראובן כ"ץ הרב חזר לבית הדין יחד עם אותו דיין.

יש את הסיפור שהרב נאלץ לעזור לאביו בחנות, והרב בן ציון חזן והרב עזרא עטיה באו לחנות, והרב עזרא עטיה אמר לאבא אני יעבוד כאן במקום עובדיה, והוא ילך לישיבה. ואני שמעתי שאף זה לא עזר, ורק כשהאבא ראה שהבן לא שם לב מה הולך בחנות והוא ממשיך ללמוד שם, ונעלמו מוצרים רבים, הוא ראה שאין תועלת בשהייתו בחנות ושלח אותו לישיבה.

אביו של הרב עובדיה היה ידוע בשם "חכם גלה" על שם שהיה שר כל הזמן את השיר הזה, ובפרט בשמחת חתן וכלה, ויש בזה איזה מעשה שקשור ללידתו של הרב עובדיה.

היה חכם א' בגדדי שהיה מלמד בישיבת פורת יוסף, והיה פעם שהרב כבר השתעמם בשיעורו ונרדם, ואותו רב צבת את הרב עובדיה בזרועו והוציאו החוצה. הרב אפרים כהן (אביו של הרב שלום כהן) עבר שם וראה את הנער בחוץ ושאל לפשר הדברים, ואז נכנס איתו הרב אפרים כהן לתוך הכיתה, ואמר לאותו רב שהנער עובדיה עדיו לגדולות, והוא נרדם בשיעור בגלל שהוא לומד בשעות הלילה המאוחרות, ושלכן לא יעיז להעיר לו כלל.

כשהרב היה נער, היה לומד מהזמן שהיו חוזרים מבית הכנסת בליל שבת עד שהיו עושים קידוש, והרב אומר שסיים את הש"ס כמה פעמים בזמן זה.
כמו כן, בזמן שהיו מתארגנים לתפלת מנחה אחרי השיעור היה הרב לומד נ"ך, והרב אומר שמחמת כן הוא זוכר את כל הנ"ך בע"פ.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 8:00 pm
על ידי אורייתא!
יש"כ
אעתיק מאצלי באותם עניינים שדברת:
פסקה ראשונה: הנסיעה הראשונה למצרים
וכשהיה מרן בן עשר שנים התלווה אל אביו רבי יעקב למסע לעיר הולדתו, בגדד. בהיותם שם הם ביקרו בבית מדרש "בית זליכא" . האבא, רבי יעקב, השאיר את בנו בבית המדרש ויצא לענייניו (הוא רצה לייבא לארץ סידורים וספרי קודש בנוסח בבל, לארץ ישראל).
ספרייה ענקית הייתה בבית המדרש, והכילה אלפי ספרים, עובדיה הצעיר הוציא ספר מן הספריה, ישב והחל ללמוד. כשראוהו תלמידי החכמים, סברו שוודאי הוציא את הספר לא לצורך לימוד, הם סברו כן, כיון שבבגדד נהוג היה שעד גיל בר-מצוה, היו לומדים תנ"ך בלבד. וכיון שספרים בזמן ההוא היו נחשבים למצרך יקר המציאות, ניסו להניאו ממעשיו, ולבקש שישיב את הספר לספריה. אך הוא השיבם, שהינו לומד. הם לא האמינוהו, והגאון רבי סלמן חוגי עבודי, ראש בית המדרש, שאלוֹ מה הוא לומד. והצעיר השנון החל לומר לו בעל פה פרק אלו מציאות, המפקיד. ששמע זאת ראש בית המדרש, תכף שלח לקרא לכל אברכי ורבני בית המדרש וכשהוא מופתע אמר להם: "תראו מה זה, איך יודע פרק אלו מציאות כולו, פרק המפקיד כולו". כל זה ידע הודות לרבי שלמה עבו ע"ה, המלמד בתלמוד תורה "בני ציון", שבכל יום חמישי היה נותן לתלמידים לחזור על לימוד הגמרא בעל פה, וביום שישי שבכל שבוע היה כל אחד משמיע בעל פה. לפני שפנו רבי יעקב ובנו לצאת את בית המדרש, פנה רבי סלמן חוגי עבודי לאבא, וביקש ממנו שיניח לבנו לעסוק בתורה כל ימיו, "בן כזה עתיד להאיר את עיני ישראל", אמר לאבא.
פסקה שניה: על ביקורו של חכם עזרא בחנות המכולת
אי לא האי יומא דקא גרים, כמה יוסף איכא בשוקא...
ידוע שלא עברו ימים מועטים, וראש הישיבה הגאון רבי עזרא עטיא זצ"ל, שמע מהנעשה וחקר ודרש והגיע לחנות והשיבו לישיבה. על כך מספר רבינו עצמו , ומעשה שהיה כך היה: ["חזון עובדיה" אבלות (ח"ג עמ' רנ) בהספד על הגאון רבי עזרא עטייא זצ"ל].
"בדידי הוה עובדא, נהירנא כד הויא טליא [=בי היה מעשה, זכורני כאשר הייתי בחור] בגיל עשר שנים ונכנסתי ללמוד בישיבת פורת יוסף, וקרה פעם שנעדרתי מן הישיבה מספר ימים, ונודע הדבר לרבינו (רבי עזרא עטייא), חקר ודרש עד שנודע לו כי מר אבי שהיה לו חנות והתפרנס ממנה בדוחק החליט שעלי לעזור לו בחנות, ממכון שבתו השגיח ובא אל מר אבי ודרש ממנו להחזירני לישיבה, נענה מר אבי ואמר לו שהוא צריך עזרא וסיוע לחנותו כדי להתפרנס, הפשיל רבינו שרווליו ואמר לו, אני אישית מוכן לעזור לך, רק את בנך השיבו ללימודו, כי ביטול תורה שלו חמור מביטול תורה שלי, וכך שכנע את מר אבי להחזירני לישיבה, ולימדני תורה, וכאב את בן ירצה, ומידו היתה זאת שיגעתי ומצאתי האמן, זכר צדיק לברכה".
היה גם עד למעשה זה! הלא הוא הגאון רבי דוד ניסנוב שליט"א מרבני העדה הבוכרית, הוא ראה בעיניו את מהלך הדברים וגולל אותם בראיון , ואלו דבריו המרתקים: [מתוך "עונג שבת" (ו' באייר תשס"ט גליון 1123 עמ' 8-9)].
"מרן התגורר בשכונתינו אני התגוררתי ברחוב הרב זוננפלד מול חנות המכולת של אביו של מרן. באחד מהבקרים יצאתי מביתי ללכת לישיבה - ישיבת פורת יוסף והנה אני רואה את מרן עומד בחנות עם אביו - חכם יעקב ז"ל.
להפתעתי ראיתיו עומד ומסדר את הקופסאות, השקים וכל מה שאמור לעשות עובד מן המניין בחנות מכולת. בתוך כך הבחנתי גם בדמותו של מורנו ורבינו, ראש הישיבה שלי חכם עזרא עטיא זצ"ל. הוא נכנס למכולת של חכם יעקב.
מה הוא מחפש שם? תהיתי נוכח המחזה הבלתי שגרתי ונותרתי במקום. ומתוך סקרנות של ילד התקרבתי כדי לראות ולשמוע טוב יותר מה מתרחש שם...
"אני מבקש שעובדיה ילך ללמוד", פנה חכם עזרא עטייא לרבי יעקב, אני אשאר במקומו לעבוד איתך". המשיך וחתם: "אני יודע לעבוד טוב ממנו ...".
פסקה שלישית: רבי יעקב גלי.יש ספר "מאמר אפרים" (פרשת כי תבוא עמ' שצה) ע"ש בזה. והוסיף שם שזכה למדה כנגד מדה זו, כמו שנאמר במשלי: "גיל יגיל אבי צדיק ויוֹלד חכם ישמח בו" (משלי כג, כד). ועי' תענית כב ע"א, במעשה רבי ברוקה ואליהו הנביא.
פסקה רביעית: מתוך ראיון עם נעים עובדיה אח של הרב:
"...הוא לא הסתפק בלימודיו והיה מתגנב לבית הכנסת ולומד כל הלילה עם החברותא שלו, ברוך חיים מזרחי . כשהייתי קם להתפלל שחרית הוא היה בא לישון במיטה שלי. בשיעורים הוא היה נרדם והרב שלו היה צובט אותו ביד כדי להעיר אותו. היד שלו נעשתה כחולה לגמרי, עד שאמא שמה לזה לב. כשהגיע אבא הביתה היא הראתה לו את היד של חכם עובדיה. אבא לחץ ולחץ, ואילץ אותו לספר מה קרה. כששמע הוא התרגז, הלך לישיבה והפך את השולחן של המורה. אמר לו המורה, 'קח את הבן שלך ותלך'. כשיצאו, על המדרגות, ראה אותם רבי אפרים כהן, ראש המקובלים בירושלים. כששמע מה קרה, נכנס במהירות לישיבה: 'הילד הזה ילמד פה', אמר להם. 'הוא ילך ויבוא, יישן ויעשה מה שהוא רוצה, כל מה שהוא עושה קדוש, קדוש, קדוש. אותי אתם יכולים לסלק מהישיבה, אך אותו לא! הוא יאיר את עיני ישראל בתורה".

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 8:05 pm
על ידי אורייתא!
פירסום לפני כ40 שנה בהמודיע
הרב אליישיב מה שמפורסם בעיתון.gif
הרב אליישיב מה שמפורסם בעיתון.gif (82.4 KiB) נצפה 56261 פעמים

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 8:13 pm
על ידי הוגה
יפה מאוד.
אבל איזה מצוה יש בהדחת הרב ניסים?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 8:20 pm
על ידי תוך כדי דיבור
העניין לא היה בזה, אלא במה שנוגע למועמד האשכנזי לאותן בחירות, שהגרע"י היה צפוי להתנגד למהלכיו (בעיקר בעניין הפס"ד הידוע) יותר מאשר הג"ר יצחק נסים.
תשובה מפורטת בעניין זה (של הבחירות, וכל מה שנזכר במכתב הגריש"א) נדפסה בח"ט של שו"ת יביע אומר.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 9:24 pm
על ידי מורה צדק
עוד משהו חשוב, עי' שו"ת יבי"א ח"ט יו"ד סי' כז במעשה נפלא שהרב דן בו, וראובן הנזכר שם זה הרב בעצמו.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 9:41 pm
על ידי אורייתא!
מורה צדק כתב:עוד משהו חשוב, עי' שו"ת יבי"א ח"ט יו"ד סי' כז במעשה נפלא שהרב דן בו, וראובן הנזכר שם זה הרב בעצמו.

[בעניין הדרשן הזה, נראה שהתפייס עמו רבינו, שכן נמצאת הסכמה לספר "בנאות דשא" מיום י"ג כסלו תשל"ט, בהיות הרב רשל"צ. הספר הנ"ל הוציאו לאור אותו דרשן. וכתב שם רבינו בזה"ל: בואו ונחזיק טובה לידידינו הרב המהדיר מזכה הרבים חכו ממתקים וכולו מחמדים. דורש טוב לעמו...". ואמנם ספר יבי"א ח"ט הודפס רק בשנת תשס"ב. נראה שהביא רבינו תשובה זו משום פרטי ההלכה הכרוכים בה: נידוי וחרם, קבלת מינוי, וכבוד ת"ח].
שמו של אותו דרשן רבי סעדיה מניר.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 9:44 pm
על ידי היא שיחתי
אורייתא, אשאלך שאלה שאינה ממין העניין אך סקרנות באה להשביע
מהיכן למד הרב לתת מתת יד על לחיים של הבאים? בעבר חטפתי ממנו, ומסתבר שלמד נוהג זה מאחד מרבותיו בתקופות צעירותו, הלא כן?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 9:51 pm
על ידי ישראל הר כסף
בחתונת חברי הרב ישראל שטרית בן הרב אליהו שטרית המעתיק את כתבי היד של מרן היה הרב מסדר קידושין.
בדרך לחופה פתאום איזה ילד צעק "אבא, לא קבלתי כאפה..." והרב עובדיה שמע את זה ומיד קרא לו ונתן לו...ובירך אותו בחיוך גדול...

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' פברואר 28, 2012 9:56 pm
על ידי מורה צדק
אורייתא! כתב:
מורה צדק כתב:עוד משהו חשוב, עי' שו"ת יבי"א ח"ט יו"ד סי' כז במעשה נפלא שהרב דן בו, וראובן הנזכר שם זה הרב בעצמו.

[בעניין הדרשן הזה, נראה שהתפייס עמו רבינו, שכן נמצאת הסכמה לספר "בנאות דשא" מיום י"ג כסלו תשל"ט, בהיות הרב רשל"צ. הספר הנ"ל הוציאו לאור אותו דרשן. וכתב שם רבינו בזה"ל: בואו ונחזיק טובה לידידינו הרב המהדיר מזכה הרבים חכו ממתקים וכולו מחמדים. דורש טוב לעמו...". ואמנם ספר יבי"א ח"ט הודפס רק בשנת תשס"ב. נראה שהביא רבינו תשובה זו משום פרטי ההלכה הכרוכים בה: נידוי וחרם, קבלת מינוי, וכבוד ת"ח].
שמו של אותו דרשן רבי סעדיה מניר.


ובתשובה הרב כותב שמשפחתו אומרת וכו', ונראה שלא קיבל את זה, אך שמעתי מבני המשפחה שהרב מחל לו בזה.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ד' פברואר 29, 2012 12:30 am
על ידי היא שיחתי
הנה כתב ידו אחר
viewtopic.php?f=7&t=576

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' מרץ 18, 2012 12:03 pm
על ידי אבישי מספריית הרמבם
בס"ד
הרב עובדיה יוסף והרב חיים דוד הלוי
הרב חיים דוד הלוי החליף את הרב עובדיה יוסף ברבנות העיר תל אביב לבקשתו.
היכרות רבת שנים היתה לרב עובדיה ולרב חיים דוד הלוי מתקופת לימודיהם המשותפת בישיבת "פורת יוסף" אצל ראש הישיבה הרב עזרא עטיה זצ"ל, בימים שטרם הקמת המדינה.
בבלוג ספריית הרמב"ם "עם הספר" הוקדש לכך מקום נכבד ברשימה אודות ספרייתו של הגרח"ד הלוי שהגיעה לספריית הרמב"ם.
ראה נא http://amhasefer.wordpress.com/.
מצורפת סריקת הקדשה על שו"ת יביע אומר חלק שלישי שנדפס בשנת תש"ך.

ספריית הרמב"ם מתקוונת אליך.
שירותי סריקה ומשלוח חומר תורני מספרים וכתבי עת ישנים וחדשים לא תשלום
משתדלים לענות לכל פונה תוך 24 שעות.
נא פנה אלינו rambaml1@gmail.com

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' מרץ 18, 2012 4:39 pm
על ידי חקר
דרכו של הגרע"י היתה לכתוב הקדשה גם לכל בן ישיבה שרכש את ספרו, בספרייתו של אאמו"ר יש שנים או שלשה כרכים משו"ת יבי"א שרכש בבחרותו לפני כיובל שנים שיש בהם הקדשות אישיות נמלצות, למרות שלא ידוע לי על קשר מיוחד ביניהם.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' מרץ 25, 2012 3:18 pm
על ידי אורייתא!
בשבע ברכות של רבי דוד הגיע הגרי"ש שליט"א.
הסיפור שאחרי זה: רבי יצחק יוסף הגיע אל הגרי"ש לאחר החתונה לשואלו פשר דבר שלא הגיע. אף הוא השיבו, שבמקום שנמצא הרב גורן, הוא לא נמצא. [זה היה בזמן שהיה הגר"ע רב ראשי]. אז ביקשו רבי יצחק שיבוא לשבע ברכות. ובא, זוהי תמונה אחת משם. [יש עוד כמה, ואכמ"ל].
השבע ברכות45.jpg
השבע ברכות45.jpg (97.64 KiB) נצפה 55993 פעמים

ואם כבר דיברנו על הגרי"ש ועל הרה"ר גורן הרי לכם תמונה משותפת שלהם.
משמאל לימין הרב אונטרמן, הרב אלישיב, הרב גורן.jpg
משמאל לימין הרב אונטרמן, הרב אלישיב, הרב גורן.jpg (11.4 KiB) נצפה 55993 פעמים

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' מרץ 25, 2012 3:26 pm
על ידי תוך כדי דיבור
ואם כבר דיברנו על הגר"ע והרב גורן הנה תמונה משותפת שלהם...

111.jpg
111.jpg (15.24 KiB) נצפה 55988 פעמים


ואגב מה שכתבו על הקדשות ספרים לבני ישיבה:

222.jpg
222.jpg (16.4 KiB) נצפה 55986 פעמים

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ג' אפריל 10, 2012 8:53 pm
על ידי מורה צדק
בגליון בקהילה של פסח יש ראיון עם פרופ' שווקה ויש שם כמה פנינים על זמן שהותו עם הגר"ע יוסף במצרים.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ד' אפריל 11, 2012 11:52 pm
על ידי אורייתא!
יצא לאור בס"ד החלק הראשון
סקיצה של הכריכה...
‏‏עותק של המנהי15ג.jpg
‏‏עותק של המנהי15ג.jpg (93.81 KiB) נצפה 55880 פעמים

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ה' אפריל 12, 2012 9:17 am
על ידי מורה צדק
איפה ניתן להשיג?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ה' אפריל 12, 2012 10:16 am
על ידי לייטנר
מוזר לשים תמונה של הרב עבדיה בתור רב ראשי, על כריכת ספר שמתאר רק את תקופת חייו עד חזרתו לא"י.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ש' אפריל 14, 2012 10:39 pm
על ידי מורה צדק
שמועה גונבה לאזני שיש בספר תמונה של בית הכנסת שושנים לדוד לאחר הרעש שבו ניצלו מרן שליט"א והגאון הכה"ח זצוק"ל.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ש' אפריל 14, 2012 11:13 pm
על ידי סימנא
מורה צדק כתב:שמועה גונבה לאזני שיש בספר תמונה של בית הכנסת שושנים לדוד לאחר הרעש שבו ניצלו מרן שליט"א והגאון הכה"ח זצוק"ל.


הכוונה לרעידת האדמה בשנת תרפ"ח? בן כמה היה הרב יוסף?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ש' אפריל 14, 2012 11:15 pm
על ידי מורה צדק
כמדומני שנת תרפ"ז, היה בן 6

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ש' אפריל 14, 2012 11:20 pm
על ידי סימנא
מורה צדק כתב:כמדומני שנת תרפ"ז, היה בן 6

אם כן לא רק הם ניצלו, אלא שבאותו רעש לא נפגע אף אחד בכל ירושלים. מה הסיפור עמו והגאון כף החיים?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: ש' אפריל 14, 2012 11:38 pm
על ידי מורה צדק
רק שניהם היו בשושנים לדוד, מרן שליט"א היה בבית הכנסת ולמד בספר תורה תמימה, והגאון הכף החיים ישב כמנהגו בעזרת הנשים, וכאשר רעדה האדמה חלק מתקרת בית הכנסת קרסה והמקום נתמלא באבק, הרב שהיה כבן 6 נבהל ובכה, וכך הכף החיים מצא אותו בתוך ענני האבק ונטלו בידנו לצאת מבית הכנסת, אך המדרגות קרסו, ואז באו להוריד אותם בסולם, הרב הורד ראשון ולאחריו ירד הכף החיים, ואז נטלו הכף החיים בידו ולקחו לביתו. כשהגיעו הביתה, מיד נזעק האבא, היכן התורה תמימה, ובעל הכף החיים אמר לו, אתה שואל על התורה תמימה? תשמח שלא קרה לבנך מאומה. ומפעם לפעם היה האב מזכיר את המעשה בשואלו את בנו, היכן התורה תמימה, הסט שלי חסר.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 12:27 am
על ידי יוסףלוי
מורה צדק כתב:מיד נזעק האבא, היכן התורה תמימה, ובעל הכף החיים אמר לו, אתה שואל על התורה תמימה? תשמח שלא קרה לבנך מאומה. ומפעם לפעם היה האב מזכיר את המעשה בשואלו את בנו, היכן התורה תמימה, הסט שלי חסר.

א"כ אף שהיה לו אב פשוט כנודע, היה בעל דרגה. אלו הבעלבת'ים של פעם!!

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 1:16 am
על ידי סימנא
מורה צדק כתב:רק שניהם היו בשושנים לדוד, מרן שליט"א היה בבית הכנסת ולמד בספר תורה תמימה, והגאון הכף החיים ישב כמנהגו בעזרת הנשים, וכאשר רעדה האדמה חלק מתקרת בית הכנסת קרסה והמקום נתמלא באבק, הרב שהיה כבן 6 נבהל ובכה, וכך הכף החיים מצא אותו בתוך ענני האבק ונטלו בידנו לצאת מבית הכנסת, אך המדרגות קרסו, ואז באו להוריד אותם בסולם, הרב הורד ראשון ולאחריו ירד הכף החיים, ואז נטלו הכף החיים בידו ולקחו לביתו. כשהגיעו הביתה, מיד נזעק האבא, היכן התורה תמימה, ובעל הכף החיים אמר לו, אתה שואל על התורה תמימה? תשמח שלא קרה לבנך מאומה. ומפעם לפעם היה האב מזכיר את המעשה בשואלו את בנו, היכן התורה תמימה, הסט שלי חסר.


מצאתי באתר ישיבת יביע אומר:
מסופר עוד, כי באותם הימים, היה הרב לומד בבית המדרש "שושנים לדוד" בירושלים בספר תורה תמימה. ובעליית הגג של בית המדרש היה יושב הגאון המקובל רבי יעקב חיים סופר, בעל ספר "כף החיים", יושב ועורך את ספרו הגדול. ובאותו היום, היתה רעידת אדמה קשה ביותר בירושלים, ומבנים רבים קרסו מחמתה. וגם בנין ישיבת שושנים לדוד נפגע קשות מחמת רעידת האדמה. ומרן שליט"א, שהיה רק ילד רך, נבהל מאד כאשר נפלה עליו תקרת הישיבה, ולא היתה לו שום אפשרות לחלץ את עצמו. או אז, ירד הגאון רבי יעקב חיים סופר, וחילץ בעצמו את מרן שליט"א, ולקחו בידיו ומסרו לאביו, וכה אמר לו: הזהר על בנך זה, כי הוא עתיד להיות גדול בישראל.

http://www.yabia-omer.co.il/content/%D7 ... A1%D7%A3-0

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 1:22 am
על ידי אורייתא!
מורה צדק כתב:שמועה גונבה לאזני שיש בספר תמונה של בית הכנסת שושנים לדוד לאחר הרעש שבו ניצלו מרן שליט"א והגאון הכה"ח זצוק"ל.

אמת דיברת.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 1:31 am
על ידי יוסףלוי
מוזר הסיפור שמובא באתר יביע אומר הנ״ל שמרן הגר״ע ירד שוב לבבל בגיל 10 להבחן אצל גאוניה בעוד בירושלים שוכנים גאונים רבים. וגם אם לא היתה זו מטרת בואם הסיפור לא כ״כ נשמע, האם מישהו יודע לאמתו?

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 12:19 pm
על ידי מורה צדק
יוסףלוי כתב:מוזר הסיפור שמובא באתר יביע אומר הנ״ל שמרן הגר״ע ירד שוב לבבל בגיל 10 להבחן אצל גאוניה בעוד בירושלים שוכנים גאונים רבים. וגם אם לא היתה זו מטרת בואם הסיפור לא כ״כ נשמע, האם מישהו יודע לאמתו?


לא בדיוק הלך להבחן, אביו היה צריך ליסוע והוא הצטרף אליו, אני מתאר לעצמי שהסיפור מובא במדויק בספר החדש.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 1:52 pm
על ידי הוגה
אורייתא! כתב:
מורה צדק כתב:שמועה גונבה לאזני שיש בספר תמונה של בית הכנסת שושנים לדוד לאחר הרעש שבו ניצלו מרן שליט"א והגאון הכה"ח זצוק"ל.

אמת דיברת. ואעלה כאן ב' עמודים אלו.
3536.pdf

דמיונות וטעות גמורה. זו לא תמונה של שושנים לדוד.

תראה בצד שמאל שער ומעליו צלב... כולם שם נראים ערבים... אין בפתח בימין שום זכר למזוזה וכו'.

Re: מו"ר הגר"ע יוסף שליט"א - בהיותו בחור, ובמצרים...

פורסם: א' אפריל 15, 2012 1:58 pm
על ידי הוגה
סימנא כתב:
מורה צדק כתב:רק שניהם היו בשושנים לדוד, מרן שליט"א היה בבית הכנסת ולמד בספר תורה תמימה, והגאון הכף החיים ישב כמנהגו בעזרת הנשים, וכאשר רעדה האדמה חלק מתקרת בית הכנסת קרסה והמקום נתמלא באבק, הרב שהיה כבן 6 נבהל ובכה, וכך הכף החיים מצא אותו בתוך ענני האבק ונטלו בידנו לצאת מבית הכנסת, אך המדרגות קרסו, ואז באו להוריד אותם בסולם, הרב הורד ראשון ולאחריו ירד הכף החיים, ואז נטלו הכף החיים בידו ולקחו לביתו. כשהגיעו הביתה, מיד נזעק האבא, היכן התורה תמימה, ובעל הכף החיים אמר לו, אתה שואל על התורה תמימה? תשמח שלא קרה לבנך מאומה. ומפעם לפעם היה האב מזכיר את המעשה בשואלו את בנו, היכן התורה תמימה, הסט שלי חסר.


מצאתי באתר ישיבת יביע אומר:
מסופר עוד, כי באותם הימים, היה הרב לומד בבית המדרש "שושנים לדוד" בירושלים בספר תורה תמימה. ובעליית הגג של בית המדרש היה יושב הגאון המקובל רבי יעקב חיים סופר, בעל ספר "כף החיים", יושב ועורך את ספרו הגדול. ובאותו היום, היתה רעידת אדמה קשה ביותר בירושלים, ומבנים רבים קרסו מחמתה. וגם בנין ישיבת שושנים לדוד נפגע קשות מחמת רעידת האדמה. ומרן שליט"א, שהיה רק ילד רך, נבהל מאד כאשר נפלה עליו תקרת הישיבה, ולא היתה לו שום אפשרות לחלץ את עצמו. או אז, ירד הגאון רבי יעקב חיים סופר, וחילץ בעצמו את מרן שליט"א, ולקחו בידיו ומסרו לאביו, וכה אמר לו: הזהר על בנך זה, כי הוא עתיד להיות גדול בישראל.

http://www.yabia-omer.co.il/content/%D7 ... A1%D7%A3-0

כמו תמיד בדברים אלו וכיוצ"ב, המצאות ואי דיוקים,
היו שם לפחות 30 או 40 תלמידי ת"ת, כיצד אמר הכה"ח על ילד בן 6 כי הוא עתיד להיות וכו'...