מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ציון באתר של כמות הצופים בספר, ויכולת מיון עפ"י זה

הערות והצעות תיקונים לתכנת אוצר החכמה, ולתכנה בלבד (הערות לספרים יש לרשום בפורום המתאים)
בפורום זה יש לפתוח לכל הצעת תיקון נושא חדש.
מלא מדע

ציון באתר של כמות הצופים בספר, ויכולת מיון עפ"י זה

הודעהעל ידי מלא מדע » ד' ינואר 18, 2017 9:35 pm

כיום מסודרים הספרים לפי שמות הא'ב', היה כדאי לעשות אופציה של מיון לפי הספרים הכי מבוקשים, וכמו בפורומים למיניהם מצויין מספר צופים באשכול, כך יצויין מספר הצופים בספר הזה.

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

Re: ציון באתר של כמות הצופים בספר, ויכולת מיון עפ"י זה

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ה' ינואר 19, 2017 1:39 am

שייך רק במקוון כמובן...

002

הודעהעל ידי 002 » ד' יוני 20, 2018 3:47 pm

מלא מדע כתב:כיום מסודרים הספרים לפי שמות הא'ב', היה כדאי לעשות אופציה של מיון לפי הספרים הכי מבוקשים, וכמו בפורומים למיניהם מצויין מספר צופים באשכול, כך יצויין מספר הצופים בספר הזה.

בהיברו בוקס חשבו על זה, ובאתר החדש ניתן לראות מה הספרים הפופולארים, ומה הספרים שלומדים כעת.
http://beta.hebrewbooks.org/#gsc.tab=0

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' יוני 20, 2018 4:05 pm

אני יודע וזה מה ששכנע אותי דווקא לא לעשות את זה. כי כשאני מסתכל על הנתונים שם הם לא נראים אומרים משהו.
אני חושב שההסבר לזה הוא הגיוון. זה לא גוגל שבו כולם מחפשים עפיפונים או ארגנטינה. אנחנו מדברים באנשים שעוסקים בתחומי עיון רבים ובהרבה מרכיבי חכמה ואין סיבה שתגרום שמשהו מסויים יהיה פוולרי.

002

הודעהעל ידי 002 » ד' יוני 20, 2018 4:10 pm

אוצר החכמה כתב:אני יודע וזה מה ששכנע אותי דווקא לא לעשות את זה. כי כשאני מסתכל על הנתונים שם הם לא נראים אומרים משהו.
אני חושב שההסבר לזה הוא הגיוון. זה לא גוגל שבו כולם מחפשים עפיפונים או ארגנטינה. אנחנו מדברים באנשים שעוסקים בתחומי עיון רבים ובהרבה מרכיבי חכמה ואין סיבה שתגרום שמשהו מסויים יהיה פופולרי.

נכון.
אבל לפני חג ומועד, וכדומה יכול להיות בזה תועלת מרובה.
וכמו "המגמות של גוגל" שאם פתאום יש משהו שהרבה אנשים מחפשים, זה יכול לעניין / לתת תועלת להרבה אנשים.
אם רואים מה חיפשו הכי הרבה בשבוע / בחודש האחרון, יכול להיות מזה תועלת מרובה לאוהבי הספר.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ד' יוני 20, 2018 4:28 pm

מעניין אם זה באמת כך.
אולי תעקוב קצת אחרי זה ואם יהיה לך משהו מעניין תשתף אותנו.
אני אנסה אם אספיק לבדוק במקביל איזה ידע יש לנו היום במקוון.

002

הודעהעל ידי 002 » ד' אוגוסט 22, 2018 5:47 pm

אוצר החכמה כתב:מעניין אם זה באמת כך.

אני מסכים שאין תועלת גדולה לראות אם יותר אנשים פותחים פני יהושע על בבא קמא, או חת"ם סופר על בבא מציעא.
אבל יתכן ויהיה תועלת גדולה ועניין לציבור עם מיזם חדש, שבו יהיה רשימה של עשרים [או עשר] הספרים שיצאו לאור בכל שנה בשנים האחרונות, שהם היו הפופולארים ביותר באוצר החכמה [המקוון, והטאבלט].
וזה יכול לתת כבוד גדול ועידוד מיוחד למחברי הספרים בזמנינו לכשיזכו להיכנס לרשימה הנחשקת.
[גם קטלוגים של פרסומות לספרי קודש כמו יפה נוף וכדומה, מציינים על ספרים מסויימים "רב מכר". וכאן ישנה אפשרות לתת כבוד והערכה למחברי ספרים בזמנינו שזוכים שמאות או אלפים למדו בספריהם].
אפשר אפילו לקבוע תאריך פעם בשנה, כגון ערב שבועות, בו יתפרסמו מחברי הספרים בזמנינו [שהוציאו את ספריהם בחמש שנים האחרונות וכדומה] שספריהם היו הכי פופולארים באוצר החכמה באותה השנה. וזה גם ידרבן מחברי ספרים להכניס את ספריהם לאוצר החכמה, בידיעה שאם יזכו להיכנס לרשימת הספרים הנלמדים ביותר, הם יקבלו בכך פרסום חיובי גדול לספריהם.
ולכאורה באמת אין עניין לציין על כל ספר את מספר הצפיות בספר, ורק ציון של הספרים שהיו הכי מבוקשים יכול להביא תועלת למחברים, ולציבור הלומדים.

סמל אישי של המשתמש
נהר שלום

הודעהעל ידי נהר שלום » ה' ספטמבר 13, 2018 12:32 am

קוגן כתב:

אני מסכים שאין תועלת גדולה לראות אם יותר אנשים פותחים פני יהושע על בבא קמא, או חת"ם סופר על בבא מציעא.
אבל יתכן ויהיה תועלת גדולה ועניין לציבור עם מיזם חדש, שבו יהיה רשימה של עשרים [או עשר] הספרים שיצאו לאור בכל שנה בשנים האחרונות, שהם היו הפופולארים ביותר באוצר החכמה [המקוון, והטאבלט].
וזה יכול לתת כבוד גדול ועידוד מיוחד למחברי הספרים בזמנינו לכשיזכו להיכנס לרשימה הנחשקת.
[גם קטלוגים של פרסומות לספרי קודש כמו יפה נוף וכדומה, מציינים על ספרים מסויימים "רב מכר". וכאן ישנה אפשרות לתת כבוד והערכה למחברי ספרים בזמנינו שזוכים שמאות או אלפים למדו בספריהם].
אפשר אפילו לקבוע תאריך פעם בשנה, כגון ערב שבועות, בו יתפרסמו מחברי הספרים בזמנינו [שהוציאו את ספריהם בחמש שנים האחרונות וכדומה] שספריהם היו הכי פופולארים באוצר החכמה באותה השנה. וזה גם ידרבן מחברי ספרים להכניס את ספריהם לאוצר החכמה, בידיעה שאם יזכו להיכנס לרשימת הספרים הנלמדים ביותר, הם יקבלו בכך פרסום חיובי גדול לספריהם.
ולכאורה באמת אין עניין לציין על כל ספר את מספר הצפיות בספר, ורק ציון של הספרים שהיו הכי מבוקשים יכול להביא תועלת למחברים, ולציבור הלומדים.

רעיון נפלא

לענין

הודעהעל ידי לענין » ה' ספטמבר 13, 2018 2:07 am

אני בטוח שיהיו מחברים מסויימים שישבו יום ולילה בכדי להכנס לספרם שוב ושוב [הם או בני בניהם או חסידי חסידיהם...], בכדי להריץ את הפופולאריות שלהם. ברור.
ושמעתי שזה חלק מהטעם שבקול הלשון אין מוסרים רמז וחצי רמז מהנ''ל.

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ה' ספטמבר 13, 2018 7:39 am

צר לי.
אבל אני לא מרגיש שנכון להכניס תחרות בסגנון כזה בדברי תורה.

002

הודעהעל ידי 002 » ה' ספטמבר 13, 2018 8:22 pm

לענין כתב:אני בטוח שיהיו מחברים מסויימים שישבו יום ולילה בכדי להכנס לספרם שוב ושוב [הם או בני בניהם או חסידי חסידיהם...], בכדי להריץ את הפופולאריות שלהם. ברור.
ושמעתי שזה חלק מהטעם שבקול הלשון אין מוסרים רמז וחצי רמז מהנ''ל.

כמובן אפשר להגדיר שרק לימוד בספר מעל משך זמן מסויים [כגון 15 דקות] יחשב במערכת.
כמו כן אפשר להגדיר שמכל מחשב יספר רק פעם אחת.
לדעתי, בשנת תשע"ט ישנם כלים פשוטים למדוד באופן יחסי פופלאריות של אתרים או קבצים כל שהם.
ובעניין קול הלשון - שמעתי על אדם שהקליט את שיעוריו, ורצה להפסיק אחרי תקופה ארוכה בגלל שחשב שאף אחד לא מקשיב להקלטות של שיעוריו. הוא פנה לקול הלשון כדי לשאול אם יש מישהו שמקשיב, אך הם לא הסכימו לגלות לו כמה מקשיבים לשיעוריו, ועקב כך הוא עדיין מקליט את שיעוריו במסירות מידי יום עם מחוייבות גדולה, והשקעה גדולה, כי אין לו את האומץ להפסיק, כי אולי מישהו נהנה מאד מהשיעורים האלו.

002

הודעהעל ידי 002 » ה' ספטמבר 13, 2018 8:25 pm

קוגן כתב:אני מסכים שאין תועלת גדולה לראות אם יותר אנשים פותחים פני יהושע על בבא קמא, או חת"ם סופר על בבא מציעא.

אוצר החכמה כתב:צר לי.
אבל אני לא מרגיש שנכון להכניס תחרות בסגנון כזה בדברי תורה.

יכול להיות.
אבל אולי כדאי לשאול בזה שאלת חכם, כי יתכן והתועלת תהיה עצומה, וזה יתן חשק למחברי ספרים רבים, ואפשרות לתת כבוד והערכה למחברי ספרים בזמנינו שזוכים שמאות או אלפים למדו בספריהם [ואולי עוד פרסום, ומיתוג חיובי - לאוצר החכמה].

002

הודעהעל ידי 002 » ג' ספטמבר 18, 2018 10:31 am

נכון.
אבל לפני חג ומועד, וכדומה יכול להיות בזה תועלת מרובה.
וכמו "המגמות של גוגל" שאם פתאום יש משהו שהרבה אנשים מחפשים, זה יכול לעניין / לתת תועלת להרבה אנשים.
אם רואים מה חיפשו הכי הרבה בשבוע / בחודש האחרון, יכול להיות מזה תועלת מרובה לאוהבי הספר
.[/quote]

קוגן כתב:
אוצר החכמה כתב:אני יודע וזה מה ששכנע אותי דווקא לא לעשות את זה. כי כשאני מסתכל על הנתונים שם הם לא נראים אומרים משהו.
אני חושב שההסבר לזה הוא הגיוון. זה לא גוגל שבו כולם מחפשים עפיפונים או ארגנטינה. אנחנו מדברים באנשים שעוסקים בתחומי עיון רבים ובהרבה מרכיבי חכמה ואין סיבה שתגרום שמשהו מסויים יהיה פופולרי.

רואים בבירור שישנם ספרים על המועדים שהם פופלארים, וזה יכול להביא תועלת מרובה, לאנשים שרוצים ללמוד משהו על המועד, אך אינם יודעים מה בדיוק לפתוח וכדומה.
קבצים מצורפים
הספרים הנצפים בהיברו בוקס בעשרת ימי תשובה.JPG
ספרים הנלמדים בעשי"ת
הספרים הנצפים בהיברו בוקס בעשרת ימי תשובה.JPG (89.38 KiB) נצפה 18502 פעמים

סמל אישי של המשתמש
אוצר החכמה
מנהל האתר

הודעהעל ידי אוצר החכמה » ג' ספטמבר 18, 2018 12:49 pm

א. הספרים של ש"י עגנון אולי מעניינים, אבל לא נראה לי שלהציב מטרה לאוצר החכמה לעודד קריאת ספריו זה משהו סביר.
ב. לענ"ד מבחינה סטטיסטית זה מדגם קטן מדי מכדי לשפוט ממנו משהו.

החושב

הודעהעל ידי החושב » ה' ספטמבר 20, 2018 9:54 am

לענ"ד הפרמטר החשוב הוא - זמן השהייה.
יש ספרים שאני פותח וסוגר מיד. ויש ספר שאני פותח ומעיין בו דקות ארוכות (או אפילו שעות). ונתון זה יש בו ערך מוסף גם לאחרים.

002

הודעהעל ידי 002 » ד' אוקטובר 03, 2018 9:10 pm

אוצר החכמה כתב:לענ"ד מבחינה סטטיסטית זה מדגם קטן מדי מכדי לשפוט ממנו משהו.

הנה מדגם נוסף מהיברו בוקס - הספרים שהיו פופלארים בחג הסוכות, וביניהם יש ספרים נפלאים שלא כל אחד מכיר ויכול להנות מהם מאד מאד, ע"י חכמת ההמונים.
קבצים מצורפים
פופלארי בהיברו בוקס.JPG
מחג הסוכות
פופלארי בהיברו בוקס.JPG (39.98 KiB) נצפה 18149 פעמים

חזור אל “איך לא חשבתם על זה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 7 אורחים