מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מישהו יכול לתרגם העתקת גרמנית לעברית או לאנגלית?

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
עמוס התקועי

מישהו יכול לתרגם העתקת גרמנית לעברית או לאנגלית?

הודעהעל ידי עמוס התקועי » ה' פברואר 09, 2023 9:34 pm

קטע של מכתב הנכתב בגרמנית לגוברניום (הודפס בתולדות ר' מרדכי בנעט, תקצ"ב, עמ' לו). מישהו יכול לעזור לתרגמו לעברית, או בהעדפה לאנגלית?
קבצים מצורפים
מכתב בגרמנית לגוברניום.PNG
מכתב בגרמנית לגוברניום.PNG (194.44 KiB) נצפה 729 פעמים

יעקל

Re: מישהו יכול לתרגם העתקת גרמנית לעברית או לאנגלית?

הודעהעל ידי יעקל » ה' פברואר 09, 2023 11:26 pm

עמוס התקועי כתב:קטע של מכתב הנכתב בגרמנית לגוברניום (הודפס בתולדות ר' מרדכי בנעט, תקצ"ב, עמ' לו). מישהו יכול לעזור לתרגמו לעברית, או בהעדפה לאנגלית?

אני חושב שמדובר באלה שמועמדים להיות רב בישראל, שהחומרים שלימוד התורה יהיה להם תוקף אצל הממשלה כמו לימודי החול שהמועמדים לרבנות יהיו מוכרים כסטודנטים לכל דבר עם בחינות בסוף שנת הלימודים

עמוס התקועי

הודעהעל ידי עמוס התקועי » ו' פברואר 10, 2023 3:13 am

יעקל כתב:
עמוס התקועי כתב:קטע של מכתב הנכתב בגרמנית לגוברניום (הודפס בתולדות ר' מרדכי בנעט, תקצ"ב, עמ' לו). מישהו יכול לעזור לתרגמו לעברית, או בהעדפה לאנגלית?

אני חושב שמדובר באלה שמועמדים להיות רב בישראל, שהחומרים שלימוד התורה יהיה להם תוקף אצל הממשלה כמו לימודי החול שהמועמדים לרבנות יהיו מוכרים כסטודנטים לכל דבר עם בחינות בסוף שנת הלימודים

לי היה משמע שהכוונה שהמועמדים להיות רב בישראל ילמדו החכמות וגם התלמוד, ומ21 ואילך ילמדו הפילוסופיא, ועוד ז' שנים יקדישו ללימוד חכמות הנ"ל. אבל לא מסתבר כלל שזה יהיה בקשת מהרמ"ב, וע"כ אני שואל אם מישהו יכול לתרגם.
ואגב מהו פירוש המילה "פריפונג"?

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ו' פברואר 10, 2023 3:30 am

עמוס התקועי כתב: ואגב מהו פירוש המילה "פריפונג"?

[בדיקה/ניסיון [פומבית

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים