מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

ייעוץ בסריקת ד"ת

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
מזמור שיר

ייעוץ בסריקת ד"ת

הודעהעל ידי מזמור שיר » ב' נובמבר 19, 2012 4:59 pm

אינני יודע אם אפשר להשחיל כאן הודעה בנושא טכני, אבל אני מנסה. אני מתעתד לקנות מדפסת חדשה, וכיון שאני צריך גם סורק לשם שמירת חומר כתוב רב, חשבתי לקנות מדפסת משולבת עם סורק. שאלתי אל חברי הפורום כאן, שמן הסתם יש להם נסיון בסריקות בתחום התורני, האם מספיק במכשירים המשולבים לסריקה מעולה, או שמא צריך להשקיע בסורק נפרד. כונתי בעיקר לסריקה של דפים כתובים בכת"י, וגם לסריקות דפי עיתון וכדומה. כמו"כ אשמח אם מישהו יכול לתרום מנסיונו על איכות המדפסת ו/או הסורק שברשותו.
ועוד שאלה, מהם הנתונים הטכניים שחשובים לשם סריקה איכותית?
חושבני שתגוובת בנושא זה יעזרו לרבים מהחברים הנכבדים כאן. בתודה מראש למסייעים.

יאיר

Re: ייעוץ בסריקת ד"ת

הודעהעל ידי יאיר » ב' נובמבר 19, 2012 5:07 pm

איני מתמצא הרבה בנושא אך אני יודע שעם סריקה של כתב יד באמת יש בעיה גדולה (שבקושי רואים את הכתב) ואיני בטוח שזה קשור דוקא למשולב או לא ויתכן שאפשר לשנות את הדבר בהגדרות תוכנת המדפסת.

(יש לי HP משולב)

מורה צדק

הודעהעל ידי מורה צדק » ב' נובמבר 19, 2012 6:08 pm

יש לי מדפסת משולבת של סמסונג (משהו קצת יותר כבד מהרגיל), הסריקה מעולה מאוד, אלא אם כן הדף כתוב ב2 צדדים שיש פעמים שרואים את הצד השני.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ב' נובמבר 19, 2012 6:26 pm

ידוע לי על דגמים של HP מאלף שח ומעלה שמצוינים מאוד [לא ידוע לי על אחרים, אך לא אומר כלום]. כמובן שצריך גם לדעת איך להגדיר במחשב את הנתונים.
בשוק כיום כבר לא כ"כ נפוץ סורקים בפני עצמם, ולכן הם יקרים, ולא תמיד יותר מוצלחים מהמשולבים.

טיפ חשוב בצד: אם אתה סורק הרבה דפים לא מכורכים, חשוב שתהיה תוספת של הזנה אוטומטית מלמעלה, ובעיקר לברר על הטיב של ההזנה, שלא יתקעו דפים וכדו' כי זה חוסך הרבה עבודה, אתה יכול להשאיר ערימת דפים ולסריקה ובנתיים ללכת, והכל נעשה אוטומטי, ועוד מעלות.

מזמור שיר

הודעהעל ידי מזמור שיר » ג' נובמבר 20, 2012 1:24 pm

תודה רבה לאלו שהקדישו מזמנם והגיבו, תודה על הטיפ.
הרב מורה צדק, איזה דגם יש לך?

אראל

הודעהעל ידי אראל » ד' נובמבר 21, 2012 2:29 am

אני הייתי מציע לך אז הסורק הזה:
http://www.bestbuy.com/site/I.R.I.S.+-+ ... 25&loc=PGR

המעלה בזה הוא שהוא סורק יד!! ואינו זקוק כלל קישור להמחשב בשעת הסריקה, והיא מהיר ביותר, יכולים לשים אותה בכיס ולסרוק מכל מקום בעולם!! ואח"כ מעבירים את הסריקות להמחשב ברגעים אחדים
אני משתמש בה זמן רב ואני מאוד נהנה מזה, (גם יש לה OCR תוכנה משלה, המהפכת אותיות סרוקים לאותיות מוקלדים, ועובדת גם על אותיות עברי)
אני בחו"ל, אבל כדאי לחפש אחריו אם תמצא אותה בארץ

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 65 אורחים