מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הגהה/עריכה תורנית

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
ירדן ירחו

הגהה/עריכה תורנית

הודעהעל ידי ירדן ירחו » ד' מאי 25, 2016 4:02 pm

הייתי רוצה לנסות להכנס לתחום של הגהה ו/או עריכה תורנית כי אני חושב שזה מתאים לי אך אין לי שום ניסיון בזה אשמח לקבל עצות כיצד ניתן להתחיל

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

Re: הגהה/עריכה תורנית

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ד' מאי 25, 2016 4:27 pm

דבר ראשון, ללמוד כללי פיסוק! ולדוגמא:
ירדן ירחו כתב:הייתי רוצה, לנסות להכנס לתחום של הגהה ו/או עריכה תורנית, כי אני חושב שזה מתאים לי. אך אין לי שום ניסיון בזה. אשמח לקבל עצות, כיצד ניתן להתחיל.

סמל אישי של המשתמש
שטייגעניסט

הודעהעל ידי שטייגעניסט » ד' מאי 25, 2016 4:43 pm

ארזי ביתר כתב:דבר ראשון, ללמוד כללי פיסוק! ולדוגמא:
ירדן ירחו כתב:הייתי רוצה, לנסות להכנס לתחום של הגהה ו/או עריכה תורנית, כי אני חושב שזה מתאים לי. אך אין לי שום ניסיון בזה. אשמח לקבל עצות, כיצד ניתן להתחיל.

ממש לא כך,
אם כבר אז כך:
הייתי רוצה לנסות להכנס לתחום של הגהה ו/או עריכה תורנית, כי אני חושב שזה מתאים לי. אך אין לי שום ניסיון בזה. אשמח לקבל עצות כיצד ניתן להתחיל.

לדעתי יותר חשוב זה הסגנון
למשל
יש לי משיכה להיות עורך תורני, או לפחות לעבוד בהכנת חיבורים תורניים לדפוס, הגהה וכו'. יש לי תחושה שאני מאוד מוצלח בזה, למרות שאין לי שום ניסיון בתחום. נא הושיטו לי עצה ותושיה.

שש בן שש

הודעהעל ידי שש בן שש » ה' מאי 26, 2016 1:32 am

שטייגעניסט כתב:
ארזי ביתר כתב:דבר ראשון, ללמוד כללי פיסוק! ולדוגמא:

ממש לא כך,
אם כבר אז כך:
הייתי רוצה לנסות להכנס לתחום של הגהה ו/או עריכה תורנית, כי אני חושב שזה מתאים לי. אך אין לי שום ניסיון בזה. אשמח לקבל עצות כיצד ניתן להתחיל.

לדעתי יותר חשוב זה הסגנון
למשל
יש לי משיכה להיות עורך תורני, או לפחות לעבוד בהכנת חיבורים תורניים לדפוס, הגהה וכו'. יש לי תחושה שאני מאוד מוצלח בזה, למרות שאין לי שום ניסיון בתחום. נא הושיטו לי עצה ותושיה.

אם כבר,

איזה סגנון כתיבה זה: משיכה להיות עורך תורני?

זה כמו לפרסם בעיתון: יש לי שאיפות לעשות את שחשקה נפשי ללמוד התקנת מזגנים.

והנה, על הדרך אתה מתחיל לקבל כמה מושגים בעריכה תורנית, והחשוב שבכללים הוא, שיש כל הזמן ביקורת...

ויש לי רעיון בשבילך, תעלה לכאן קטע שכתבת, והחברים כאן ידגימו לך, בעדינות כמובן, את החשוב שבכללים שהובא לעיל....

בוא נראה מי בא לבקר אותי...

א. חיים

הודעהעל ידי א. חיים » ה' מאי 26, 2016 2:24 am

ירדן ירחו כתב:כיצד ניתן להתחיל
שש בן שש כתב:והנה, על הדרך אתה מתחיל לקבל כמה מושגים בעריכה תורנית, והחשוב שבכללים הוא, שיש כל הזמן ביקורת...

מקוה שהבנת את התשובה, הדרך להתחיל היא אותה הדרך שמובילה להמשיך, והיא - רצון חזק, אומץ, אומץ, ועוד אומץ.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים