מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

איך ניתן לנקד ניקוד בבלי בוורד

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
יאיר אתמר

איך ניתן לנקד ניקוד בבלי בוורד

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ג' ספטמבר 08, 2020 7:23 am

האם יש דרך לנקד ניקוד בבלי בוורד?

סמל אישי של המשתמש
ארזי ביתר

Re: איך ניתן לנקד ניקוד בבלי בוורד

הודעהעל ידי ארזי ביתר » ג' ספטמבר 08, 2020 9:53 am

סליחה על הבורות. למה כבודו קורא 'ניקוד בבלי'?

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ג' ספטמבר 08, 2020 10:19 am

ארזי ביתר כתב:סליחה על הבורות. למה כבודו קורא 'ניקוד בבלי'?

https://www.hamichlol.org.il/%D7%A0%D7% ... 7%9C%D7%99

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ג' ספטמבר 08, 2020 3:23 pm

לבינתיים הצלחתי עם זה, עדיין אני מחפש משהו יותר טוב. אודה מאוד לכל עזרה.

ניקוד בבלי.PNG
ניקוד בבלי.PNG (1.57 KiB) נצפה 5522 פעמים

מרדכי וינטרויב

הודעהעל ידי מרדכי וינטרויב » ג' ספטמבר 08, 2020 8:45 pm

מצאתי דיון כאן, אולי תמצא שם משהו.

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ד' ספטמבר 09, 2020 8:27 am

מרדכי וינטרויב כתב:מצאתי דיון כאן, אולי תמצא שם משהו.

תודה רבה!

כתוב שם על פונט SPDamascus (נגיש ברשת) שאמור להכיל ניקוד בבלי, הורדתי את זה, אולם אינו עובד בוורד שלי (אולי אינו נתמך עוד). כתוב גם על פונט מבית Linguistics Software שמכיל נ"ב, אולם כיוונו דווקא שמאל לימין, וגם הוא עולה מאה דולר.

פתרון נוסף המובא שם הוא להשתמש עם תוכנת LATEX ע"י Makor2, אולם מלבד שלא ניתן (כמדו') להעתיק לוורד, אינני מצליח להבין כיצד להתקין Makor2 (אני יודע להשתמש ב-LATEX רק בצורה מאוד בסיסית). מישהו יודע?

לגבי התווים המיוחדים שיצרתי לי על ידי 'עורך תווים פרטיים', למעשה הם לא מתאימים לשימוש רגיל, כי כיוונם משמאל לימין, וגם אינני מצליח לעשות שהם יהיו מעל לאות בלי שיהא רווח מיותר בין האות המנוקדת והאות שלאחריה. אולי מישהו יודע איך ליצור תווים פרטיים שכיוונם מימין לשמאל וגם שיופיעו מעל לאות?

אודה מאוד לעזרה בנושא.

עיניו כיונים

הודעהעל ידי עיניו כיונים » ד' ספטמבר 09, 2020 9:41 am

בדף הזה מדובר על פונט בשם LaserHebrew Font Samples שמכיל גם סימנים בבליים.
אולי פרופסור יוסף עופר יוכל לעזור לך, אם איני טועה הוא השתמש מעט בניקוד בבלי בספרו המסורה הבבלית לתורה.

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ד' ספטמבר 09, 2020 11:46 am

עיניו כיונים כתב:בדף הזה מדובר על פונט בשם LaserHebrew Font Samples שמכיל גם סימנים בבליים.
אולי פרופסור יוסף עופר יוכל לעזור לך, אם איני טועה הוא השתמש מעט בניקוד בבלי בספרו המסורה הבבלית לתורה.

תודה רבה! הפונט שציינת הוא הפונט שהזכרתי למעלה. פניתי אל פרופ' עופר, אני מחכה לתשובתו.

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ו' ספטמבר 11, 2020 4:59 am

תודה רבה לכל המגיבים, כאן ובאישי. למעשה, לא מצאתי פונט כזה, וכל הפתרונות המאולתרים או שלא הצליחו או שלא ענו על צרכי. אז יצרתי לי פונט המכיל ניקוד בבלי, והנני מעלהו כאן לצורך הרבים.

BabNikArial.zip
(497 KiB) הורד 211 פעמים

מספר הערות:

הפונט הוא בעצם Arial, ורק את הנקודות המפורטות למטה המרתי לבבליות.

הפונט מכיל מה שמכנה ייבין 'ניקוד פשוט רגיל', היינו שבעת הסימנים (והנקודות) הבבליים המקבילים לקמץ פתח צירי חירק חולם שורק ושווא. הסימנים הטברנים המקבילים יהפכו אוטומטית לבבליים בבחירת פונט BabNikArial.

בניקוד בבלי הסימן המציין שורק חסר (ו' קטנה מעל לאות) משמש גם לשורק מלא, ולכן, שורק מלא דורש המרה ידנית.

מלבד שבעת הסימנים האמורים, נדרשו לי גם שני סימנים נוספים, כי במספר שיטות של ניקוד בבלי קיימים סימנים חילופיים לסימנים הרגילים שמקבילים לפתח ולשורק. (יש שיטות שסימנים אלו הם הסימנים הבלעדיים לפתח ולשורק, יש שסימנים אלו מקבילים לפתח ולשורק הבאים בהברה סגורת שווא, ויש שמשמשות שתי שיטות הסימון בערבוביה.) בפונט שיצרתי, הסימן הנוסף לפתח מחליף את הסגול הטברני (שאינו קיים בניקוד בבלי), והסימן הנוסף לשורק מחליף את החטף-קמץ הטברני (שג"כ אינו קיים בניקוד בבלי).

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ו' ספטמבר 11, 2020 6:35 am

ייש"כ!

טֽוֹב־עַ֭יִן ה֣וּא יְבֹרָ֑ךְ.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » ו' ספטמבר 11, 2020 8:35 am

תודה רבה!

אבא יודן

הודעהעל ידי אבא יודן » ו' ספטמבר 11, 2020 4:45 pm

ישר כחך

בריושמא

הודעהעל ידי בריושמא » ש' ספטמבר 12, 2020 8:54 pm

יאיר אתמר כתב:אז יצרתי לי פונט המכיל ניקוד בבלי, והנני מעלהו כאן לצורך הרבים.

BabNikArial.zip

מן הראוי לקרוא לפונט הזה בשם 'אם אין אני לי - מי לי'.
ובקיצור: אא"א למ"ל.

סליחות

הודעהעל ידי סליחות » א' ספטמבר 13, 2020 1:29 am

יישר כוח!

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » ה' אוגוסט 12, 2021 5:38 am

יאיר אתמר כתב:תודה רבה לכל המגיבים, כאן ובאישי. למעשה, לא מצאתי פונט כזה, וכל הפתרונות המאולתרים או שלא הצליחו או שלא ענו על צרכי. אז יצרתי לי פונט המכיל ניקוד בבלי, והנני מעלהו כאן לצורך הרבים.

BabNikArial.zip

יישר כוחך.
א. משום מה כרום חסם לי את ההורדה בטענה שזה קובץ מסוכן, אך הצלחתי להוריד זאת באקספלורר.
ב. מדוע לא עשית גם דיגשא וקיפיא בצורתם הבבלית? ומדוע הימין ושמאל של השין עשיתָם נקודתיים כעין החולם (אלא שצפוף יותר) מימין ומשמאל ולא צורת שין/סמך מעל האות? ומדוע לא עשית גם את הטעמים?

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ה' אוגוסט 12, 2021 5:54 am

עשיתי את זה לצורך שעה, כשהיה נחוץ לי לצטט את הת"י לנביאים עם הניקוד הבבלי, ולא היה לי צורך באלו.
אדרבה, אם תוכל להשלים את העבודה, נודה לך!

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ו' אוגוסט 13, 2021 6:25 pm

עץ הזית כתב:
יאיר אתמר כתב:תודה רבה לכל המגיבים, כאן ובאישי. למעשה, לא מצאתי פונט כזה, וכל הפתרונות המאולתרים או שלא הצליחו או שלא ענו על צרכי. אז יצרתי לי פונט המכיל ניקוד בבלי, והנני מעלהו כאן לצורך הרבים.

BabNikArial.zip

יישר כוחך.
א. משום מה כרום חסם לי את ההורדה בטענה שזה קובץ מסוכן, אך הצלחתי להוריד זאת באקספלורר.
ב. מדוע לא עשית גם דיגשא וקיפיא בצורתם הבבלית? ומדוע הימין ושמאל של השין עשיתָם נקודתיים כעין החולם (אלא שצפוף יותר) מימין ומשמאל ולא צורת שין/סמך מעל האות? ומדוע לא עשית גם את הטעמים?

יאיר אתמר כתב:עשיתי את זה לצורך שעה, כשהיה נחוץ לי לצטט את הת"י לנביאים עם הניקוד הבבלי, ולא היה לי צורך באלו.
אדרבה, אם תוכל להשלים את העבודה, נודה לך!

אם תוכלו להפנות אותי לציורים הרלוונטיים החסרים, או אפילו (יותר טוב) לשים את הציורים החסרים של הניקוד כאן בהודעה, אשמח בלנ"ד להוסיף אותם לפונט הנ"ל.

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 2:28 am

תא חזי כתב:אם תוכלו להפנות אותי לציורים הרלוונטיים החסרים, או אפילו (יותר טוב) לשים את הציורים החסרים של הניקוד כאן בהודעה, אשמח בלנ"ד להוסיף אותם לפונט הנ"ל.

צירפתי תמונה המפרטת את הטעמים הבבליים (וכדי לדייק בצורתם כדאי להסתייע גם בצורתם למעשה בכתבי יד בבליים קדומים, אני אוהב להשתמש בקטעים מחומש דברים בכתב יד אוקספורד Heb. D.26 [שאר הקטעים בכתב יד זה מאוחרים יותר מקטעי דברים שם], אך לא כל הטעמים מופיעים שם, כגון אתנחתא שחסרה שם בקביעות).
קיפיא [דהיינו רפה] מסומן באות קוף על האות הרפויה (לצורה המדוייקת מומלץ לבדוק בכתבי יד כנ"ל)
דיגשא מסומן בכעין אות דלת נטויה ימינה על האות הדגושה [פעמים שזה נראה בערך כמו הטעם הטברייני עילוי בטעמי אמ"ת, ועכ"פ לצורה המדוייקת מומלץ וכו' כנ"ל].
לגבי שין וסין הסימון הוא באות שין ובאות סמך כאמור לעיל (לצורה המדוייקת וכו' כנ"ל).

(בספרים הבבליים הקדומים בדרך כלל לא תמיד ציינו את השין הימנית ואת הדגשים והרפויים, ולא כטבריינים שציינום בקביעות. וזה גם כדרכם הכללית שבדרך כלל [בספרים הבבליים הקדומים יותר] הניקוד אינו מלא, וגם כי לא תמיד זה אפשרי כי דרך משל איך אפשר לסמן שין דגושה אם מסמנים אם היא שין או סין? וכן הטעמים יכולים להפריע להקפדה על סימונים כאלו [אף שזה לא בלתי אפשרי כי לא הקפידו שהטעמים יהיו במקום ההטעמה, אלא שאם נמיר טקסט המנוקד טבריינית לגופן שבו הסימונים הם בבליים נמצא על כל שין מוטעמת שלושה סימנים מלבד הסימן של הניקוד משמאל... וכדאי אם אתה מוסיף סימנים אלו לגופן שתטפל בכך שזה יסתדר באופן נעים לעין].)
קבצים מצורפים
צורת הטעמים במסורת הבבלית.jpeg
צורת הטעמים במסורת הבבלית.jpeg (53.21 KiB) נצפה 3834 פעמים
נערך לאחרונה על ידי עץ הזית ב א' אוגוסט 15, 2021 10:07 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 3:05 am

עץ הזית כתב:וכדאי אם אתה מוסיף סימנים אלו לגופן שתטפל בכך שזה יסתדר באופן נעים לעין

המלצתי:
דיגשא וקיפיא ושין וסין - מקומם על אמצע האות, הדיגשא למטה קרובה לגג האות והשאר מעליה [בכדי שיוכלו לבוא איתה], הטעמים לא על אמצע האות אלא או מימין או משמאל (ואם תשאלני אם מימין או משמאל, אז משמאל) והם מעל סימני הניקוד.

מצורפת המילה "ותאו" (בניקוד טבריני וּתְֿאוֹ, בניקוד הבבלי שבתמונה הוו בחירק התיו רפויה האלף דגושה ובחולם) כדי שתראה את צורת הקיפיא והדיגשא.
קבצים מצורפים
וִתאּוֹ.jpg
וִתאּוֹ.jpg (43.16 KiB) נצפה 3836 פעמים

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 3:22 am

שכחתי לציין את צורת מפיק ה - שהוא אות ה על גבי האות ה המופקת.

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 3:35 am

סימן הסין על ש של תעשה ושל יִגֹּשׂ.
סימן השין על ש של מַשֵּׁה ושל יַשֶּׁה.
הטעם תברא על "וזה" ועל "בעל" ועל "ידו" ועל "יִגֹּשׂ".
הטעם ז (אוקומי =זקף) על "השמטה".
לכאורה הטעם ד על "שמוט".
הטעם רימיא (=טיפחא) על "אשר".
בתחתית התמונה (הניקוד של השורה שלא נכנסה לתמונה) מימין כנראה קיפיא (משמאל הצירי הראשון), ואחריו (על הצירי השלישי) הטעם הבא לפעמים בין תברא לאוקומי (בטבלת הטעמים דלעיל ציירוהו כעין מרכא שלנו, אבל כאן יש לו ראש, וכן הוא בשאר מופעיו בכתב יד זה).
קבצים מצורפים
תמונה.jpg
תמונה.jpg (510.44 KiB) נצפה 3830 פעמים
נערך לאחרונה על ידי עץ הזית ב א' אוגוסט 15, 2021 10:08 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 10:05 am

תא חזי כתב:אם תוכלו להפנות אותי לציורים הרלוונטיים החסרים, או אפילו (יותר טוב) לשים את הציורים החסרים של הניקוד כאן בהודעה, אשמח בלנ"ד להוסיף אותם לפונט הנ"ל.

המלצות לגבי התאמת הסימנים הבבליים לסימנים הטברייניים שכבר קיימים בגופן:
הסימן שצורתו כאות ט ממש יחליף את ג֜רש.
הסימן שצורתו כאות ח יחליף את רב֗יע.
הסימן שצורתו כאות ת (תיברא) יחליף את תב֛יר.
הסימן שצורתו בטבלת הטעמים דלעיל כעין מרכא יחליף את פשטא֙.
הסימן שצורתו כאות ז (אוקומי) יחליף את זקף־קט֔ן.
רימיא יחליף את טיפח֖א.
סיחפא את אתנחת֑א.
הסימן שצורתו נ (ניגדא) יחליף את אחד המפסיקים השלישים (גרש כבר "תפוס" כדלעיל, אז אפשר אולי גרש֞ים או אולי תלשא־ג֠דולה).
הסימן שצורתו ני (ניחלא) יחליף את זרקא֮.
שיריא יחליף את סגול֒.
הסימן שצורתו ד (דיחיא) יחליף את ד֭חי מטעמי אמ"ת.
לסוף פסוק אין סימן טעם בבבלי.
יש טעם נוסף שלא הובא בטבלת הטעמים דלעיל וצורתו כחצי טית (החצי השמאלי, בדומה לנון הפוכה) – נראה שגם הוא יחליף את אחד מהשלישים.

וכמובן מאליו:
צורת האות ש על האות שין תחליף את הנקודה הימנית של השׁין (שמשום מה הוחלפה כבר בגופן זה לנקודתיים ימניות).
צורת האות ס על האות שין תחליף את הנקודה (נקודתיים) השׂמאלית של השׂין.
הדיגשא יחליף את הדּגש.
וצורת קוף (קיפיא) תחליף את סימן הרפֿהֿ.

לגבי צורת האות ה על האות הה (לציון מפיק) אין לי רעיון את מה זה יחליף (אולי אפשר לעשות שדגש בהה יהיה שונה בצורתו מדגש בשאר אותיות? אם לא [ואולי גם אם כן] אז צריך שזה יהיה תחליף לסימן אחר שאינו בשימוש).

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » א' אוגוסט 15, 2021 11:12 am

עץ הזית כתב:

המלצות לגבי התאמת הסימנים הבבליים לסימנים הטברייניים שכבר קיימים בגופן:
הסימן שצורתו כאות ט ממש יחליף את ג֜רש.
הסימן שצורתו כאות ח יחליף את רב֗יע.
הסימן שצורתו כאות ת (תיברא) יחליף את תב֛יר.
הסימן שצורתו בטבלת הטעמים דלעיל כעין מרכא יחליף את פשטא֙.
הסימן שצורתו כאות ז (אוקומי) יחליף את זקף־קט֔ן.
רימיא יחליף את טיפח֖א.
סיחפא את אתנחת֑א.
הסימן שצורתו נ (ניגדא) יחליף את אחד המפסיקים השלישים (גרש כבר "תפוס" כדלעיל, אז אפשר אולי גרש֞ים או אולי תלשא־ג֠דולה).
הסימן שצורתו ני (ניחלא) יחליף את זרקא֮.
שיריא יחליף את סגול֒.
הסימן שצורתו ד (דיחיא) יחליף את ד֭חי מטעמי אמ"ת.
לסוף פסוק אין סימן טעם בבבלי.
יש טעם נוסף שלא הובא בטבלת הטעמים דלעיל וצורתו כחצי טית (החצי השמאלי, בדומה לנון הפוכה) – נראה שגם הוא יחליף את אחד מהשלישים.

וכמובן מאליו:
צורת האות ש על האות שין תחליף את הנקודה הימנית של השׁין (שמשום מה הוחלפה כבר בגופן זה לנקודתיים ימניות).
צורת האות ס על האות שין תחליף את הנקודה (נקודתיים) השׂמאלית של השׂין.
הדיגשא יחליף את הדּגש.
וצורת קוף (קיפיא) תחליף את סימן הרפֿהֿ.

לגבי צורת האות ה על האות הה (לציון מפיק) אין לי רעיון את מה זה יחליף (אולי אפשר לעשות שדגש בהה יהיה שונה בצורתו מדגש בשאר אותיות? אם לא [ואולי גם אם כן] אז צריך שזה יהיה תחליף לסימן אחר שאינו בשימוש).

בינתיים עדכנתי את הניקוד ואת עצם צורת האותיות. מצורפת דוגמא.
העבודה על הטעמים ארוכה, והיא עוד לפנינו.
קבצים מצורפים
השמים בבלי.jpg
השמים בבלי.jpg (11.01 KiB) נצפה 3792 פעמים

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » א' אוגוסט 15, 2021 11:35 am

תא חזי כתב:בינתיים עדכנתי את הניקוד ואת עצם צורת האותיות. מצורפת דוגמא.

יישר כחך.
הגימל היא במקום דיגשא?
(אמנם צורת הדיגשא דומה לג', אבל יסודה כנראה בדלת מוטה ימינה, ולא נראה לי ראוי להפכה לצורת אות אחרת.)
כמו כן בכתבי היד הקדומים סימני הניקוד אינם רחבים כל כך בדר"כ, ומיקומם הוא בשמאל האות (היינו שמרכזם בממוצע על הריוח שבין האות המנוקדת לאות הבאה...).

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ב' אוגוסט 16, 2021 5:15 am

ייש"כ גדול מאוד לשניכם. טרם עברתי על כל המו"מ אבל נראה רציני ומקצועי.
אולי ניתן לעשות גם לניקוד א"י?
ושוב, תודה כפולה ומכופלת!!

יאיר אתמר

Re: ניקוד ארץ-ישראלי

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ד' אוגוסט 18, 2021 7:49 am

עשיתי משהו פרלימינרי עבור הניקוד הארץ-ישראלי (ע"פ הסקירה שבאנציקלופדיה לבלשנות עברית המצו"ב).
יש בעיות רציניות, למשל באות ש' מופיע הדגש בצורתו הטברנית, משום מה. נקודותיה של החולם המלא (כשיש וו) מופיעות בין הוו והאות הקודמת מלמעלה, והן ראויות להיות ישר מעל לאות הקודמת. יש גם בעיה עם נקודות ההבחן של השין.

אולי תוכלו לסייע?

PalNikArial8.zip
(496.73 KiB) הורד 125 פעמים

Palestinian Vocalization - EHLL.pdf
(726.6 KiB) הורד 124 פעמים

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » ד' אוגוסט 18, 2021 4:11 pm

יאיר אתמר כתב:יש בעיות רציניות, למשל באות ש' מופיע הדגש בצורתו הטברנית, משום מה.

לא רק בשין אלא גם באלף ווו וזין ויוד וסמך ופה.
יאיר אתמר כתב:נקודותיה של החולם המלא (כשיש וו) מופיעות בין הוו והאות הקודמת מלמעלה, והן ראויות להיות ישר מעל לאות הקודמת.

נראה לי שזה שנקודותיו של החולם מופיעות לפני הוו זו הבעיה כי יוצא שגם כשוו מנוקדת בחולם (חסר) הנקודות מסומנות לפני הוו, אלא יש לעשותן מעל הוו, ולסמן את החולם תמיד אחר האות החלומה עצמה ולא אחר הוו שאחריה.
יאיר אתמר כתב:יש גם בעיה עם נקודות ההבחן של השין.
בניקוד הארץ ישראלי זה היה כך? או שבאופן אוטומטי זה יוצא כצורת החולם וזו הבעיה שאתה מתלונן עליה?

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ה' אוגוסט 19, 2021 7:27 am

עץ הזית כתב:
יאיר אתמר כתב:יש בעיות רציניות, למשל באות ש' מופיע הדגש בצורתו הטברנית, משום מה.

לא רק בשין אלא גם באלף ווו וזין ויוד וסמך ופה.

אכן, ייש"כ. לא הספקתי לבדוק מול כל האותיות.

עץ הזית כתב:
יאיר אתמר כתב:נקודותיה של החולם המלא (כשיש וו) מופיעות בין הוו והאות הקודמת מלמעלה, והן ראויות להיות ישר מעל לאות הקודמת.

נראה לי שזה שנקודותיו של החולם מופיעות לפני הוו זו הבעיה כי יוצא שגם כשוו מנוקדת בחולם (חסר) הנקודות מסומנות לפני הוו, אלא יש לעשותן מעל הוו, ולסמן את החולם תמיד אחר האות החלומה עצמה ולא אחר הוו שאחריה.

רעיון מוצלח, ייש"כ שוב.

עץ הזית כתב:
יאיר אתמר כתב:יש גם בעיה עם נקודות ההבחן של השין.
בניקוד הארץ ישראלי זה היה כך? או שבאופן אוטומטי זה יוצא כצורת החולם וזו הבעיה שאתה מתלונן עליה?

לא. יש שמשתמשים בתקן הבבלי ויש שמשימים נקודה בין הזרועות הימניות או השמאליות להבחן. אני השארתי את זה כבטברנית, ומשום מה מופיע חולם.

יאיר אתמר

הודעהעל ידי יאיר אתמר » ג' אוגוסט 16, 2022 3:18 am

תא חזי כתב:
עץ הזית כתב:...

בינתיים עדכנתי את הניקוד ואת עצם צורת האותיות. מצורפת דוגמא.

יאיר אתמר כתב:ייש"כ גדול מאוד לשניכם. טרם עברתי על כל המו"מ אבל נראה רציני ומקצועי.
אולי ניתן לעשות גם לניקוד א"י?
ושוב, תודה כפולה ומכופלת!!

משהו התקדם מן אז?

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים