מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

תקלה בניקוד בוורד

שיח עורכי ספרים והעוסקים במלאכת הקודש. שאלות, הצעות, עזרה בקריאת כת"י, פתרון וסיוע לבעיות טכניות הקשורות בהפעלת המחשב והתכנות הנלוות
זאב ערבות

תקלה בניקוד בוורד

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ינואר 15, 2023 5:41 pm

לניקוד מלים בספרי אוצר רש"י אני משתמש בתכנת נקדת, בשבוע שעבר נעלם הניקוד מכשליש הקובץ, מאמצע אות חק ואילך. ר' יואל שילה שמתמחה בתכנת וורד אמר שלא נתקל בבעיה כזו, ואם כבר נמחק הניקוד, לכאורה היה צריך להמחק מכל הקובץ. האם למישהו ידוע על הבעיה הזו ומה עלול לגרום אותה, והאם יש לנקדת קשר לכך ועדיף להשתמש עם הניקוד הפנימי של וורד.
(דרך אגב, אני עושה גיבוי בכל יום, אך לא עלה על דעתי לבדוק אם הניקוד קיים בכל הקובץ כך שהגיבוי הכי טוב היה מלפני שבוע ומאז נעשו מעל 300 שינויים בקובץ).

בגולה

Re: תקלה בניקוד בוורד

הודעהעל ידי בגולה » א' ינואר 15, 2023 7:30 pm

זאב ערבות כתב:(דרך אגב, אני עושה גיבוי בכל יום, אך לא עלה על דעתי לבדוק אם הניקוד קיים בכל הקובץ כך שהגיבוי הכי טוב היה מלפני שבוע ומאז נעשו מעל 300 שינויים בקובץ).

מקווה שהנך יודע איך להצליב את 2 הקבצים, הישן עם כל הניקוד, ולייבא אליו את כל השינויים שעשית בשבוע האחרון. אם לא בדרךך של ייבוא, לפחות בדרך של מציאת השינויים.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ינואר 15, 2023 7:40 pm

כן, ורי"ש עזר לי בכך, למעשה זה לא היה כ"כ פשוט כי אם הייתי מייבא את כל השינויים זה היה גם מיבא את כל מחיקות הניקוד שמספרם כ30 אלף!
בכל אופן רציתי לדעת אם מישהו יודע מה עלול לגרום לתקלה הזו בכדי שאדע להזהר להבא, מכיוון שלכאורה אין דרך למחוק במכה אחת את כל הניקוד, ובוודאי לא רק מחצי מסמך. אלא אם כן יש איזה באג בתכנת נקדת.

בגולה

הודעהעל ידי בגולה » א' ינואר 15, 2023 7:48 pm

לא מכיר את נקדת, אבל אולי יש לה איזה כפתור שמוחק כל הניקוד? יש בתוכנות ניקוד אחרות דבר כזה, ואם כן, אולי בטעות היה בחירה על חלק של הקובץ ונלחץ כפתור הזה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' ינואר 15, 2023 7:58 pm

בגולה כתב:לא מכיר את נקדת, אבל אולי יש לה איזה כפתור שמוחק כל הניקוד? יש בתוכנות ניקוד אחרות דבר כזה, ואם כן, אולי בטעות היה בחירה על חלק של הקובץ ונלחץ כפתור הזה.

בדקתי ולא נמצא כזה כפתור, ובכל מקרה לא זכור לי שבחרתי חצי קובץ לעשות בו שינוי כלשהוא. הדבר היחיד הוא לבחור את כל הקובץ לשנות את הפונט והגודל ואת זה לא עשיתי זמן רב. בכל אופן, האם יש איזה תכנת ניקוד לוורד אמינה שניתן להמליץ עליה?

אברהם בן ארוש

הודעהעל ידי אברהם בן ארוש » ב' ינואר 16, 2023 12:02 am

אכן בתוכנת ​נקדת יש לחצן מחק, הלחצן מוחק את כל הניקוד מהקובץ, ובמידה ומסומן טקסט מוחק את הניקוד מהטקסט המסומן.
הפעולה הזו כמובן לא יכולה לפעול באופן עצמאי, וככל הנראה נלחץ בשגגה בלי לדעת מה תפקיד הלחצן.
ניתן לעיין בקישור הזה לראות וידאו ותמונות https://jewishoffice.co.il/%D7%A0%D7%A7%D7%93%D7%AA/
כמובן שאני ממליץ להשתמש בתוכנת הגבאי, שמטרתה להציל בדיוק ממקרים כאלה והדומים להם, וחוסכים הרבה עוגמת נפש
הגבאי - https://jewishoffice.co.il/%D7%94%D7%92 ... %90%D7%99/

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ב' ינואר 16, 2023 1:23 am

אברהם בן ארוש כתב:אכן בתוכנת ​נקדת יש לחצן מחק, הלחצן מוחק את כל הניקוד מהקובץ, ובמידה ומסומן טקסט מוחק את הניקוד מהטקסט המסומן.
הפעולה הזו כמובן לא יכולה לפעול באופן עצמאי, וככל הנראה נלחץ בשגגה בלי לדעת מה תפקיד הלחצן.
ניתן לעיין בקישור הזה לראות וידאו ותמונות https://jewishoffice.co.il/%D7%A0%D7%A7%D7%93%D7%AA/
כמובן שאני ממליץ להשתמש בתוכנת הגבאי, שמטרתה להציל בדיוק ממקרים כאלה והדומים להם, וחוסכים הרבה עוגמת נפש
הגבאי - https://jewishoffice.co.il/%D7%94%D7%92 ... %90%D7%99/

ייש"כ גדול מאוד! אכן כעת ראיתי שבטבלת הניקוד ליד הבי"ת הדגושה יש מין טרפז שכאשר לוחצים עליו הוא מוחק את כל הניקוד. זו שטות אחת גדולה מצד המתכנתים לשים את הכפתור הזה במרחק 2 מ"מ מהניקוד שכן טעות אחת קטנה מוחקת הכל וכפי שארע לי כנראה בלי ששמתי בכלל לב. בקיצור אני מוחק את התכנה הזאת שכן אין הצער שווה. ובענין תכנת הגיבוי, איני מבין מה היא היתה עוזרת, הלא עשיתי כל יום גיבוי רק לא שמתי לב שהניקוד נמחק.

חזור אל “לשכת הסופרים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 95 אורחים