מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

"מוגנות"

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
זאב ערבות

Re: "מוגנות"

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 18, 2019 2:22 am

.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ה' יולי 18, 2019 2:11 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 18, 2019 3:47 am

ישא ברכה כתב:
דרומי כתב:צירוף של יותר מידי מקרים מזעזעים בציבור החרדי מתחיל להזכיר אתר ידוע...

ה' ירחם.

צודק. למרות שבוודאי אסור להתעלם מתופעות שליליות במחננו בתחום המיני. פעמים רבות הדישה בהם רצוא ושוב איננה לתועלת ואדרבה יש גם תאווה כל שהיא בעצם הפיטפוט בעניני מין. במיוחד אין טעם בהבאת מעשיות, שקשה מאד לגזור מהם דבר. אם מעוררים כאן על הצורך בשימת לב על תופעה מצויה, אז כל אחד מכיר זאת מסביבתו, ואילו סיפורים קשים וחריגים אינם תורמים מאומה לדיון.

אנו יוצאים מנקודת הנחה שהדיון כאן הוא לתועלת ומודעות בנושא זה השלב הראשון. כל עוד לא שומעים סיפורים מזעזעים חושבים שזו בעיה פעוטה שמישהו ליטף איזה בחור אז מה עושים מכך רעש וכו' ורק כאשר שומעים סיפור אמיתי עם הפרטים (כמובן ברמיזות ובלי תיאורים גרפיים) זה מתחיל לחלחל לתודעה שיש כאן בעיה רצינית ושאם לא יטפלו בה כראוי היא תביא לחורבן גדול כאשר הנוער מאבד את האמון בממסד ואומר לעצמו מה אהני לן רבנן, דבר שכבר קורה כאשר מחליפים ווטסאפים ומביטים בבלוגים המביאים את הסיפורים הללו. אחד מהם כנראה האתר הידוע שאתה מדבר עליו ומעניין שכולם מכירים אותו.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ה' יולי 18, 2019 8:01 am

אני לא מבין את הוויכוח הלוהט על סיפר זה או אחר האם הילד/ה נושר/ת והוא אמין או לא,
אך זה ודאי שישנם סיפורים כאלו ואחרים וגם המעט מן המעט שנתפסו ממלאים את בתי הכלא,
וכיום משרד החינוך מחייב (לולא מוראה של מלכות) את הת"ת ובתי הספר ללמד מוגנות,
וב"ה שאכשר דרא וישנם מנהלים רוחניים בת"ת ובתי הספר והם בחרו באנשי מקצוע חרדים ויראים להעביר לילדים/ות במינון הנכון מה שהם צריכים לשמוע.

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » ה' יולי 18, 2019 4:51 pm

לכבוד הציבור הקדוש הזועק מרה על כל העוולות
אשריכם, אוהבי השם שנאו רע!
מאד כדאי באמת לעיין בח"ח כלל ד אם רוצים לכתוב שמות חוטאים בעבירות מפורסמות
שם הוא דן בדין זה
ובקצרה מלמעלה ממש אכתוב את כיוון הדברים
שאם אין זה חטא חד פעמי שלו יש לפרסמו לגנות פועלי רשע אך בתנאי שאתה ראית שהוא חטא, ולא מהני רגלים לדבר גדולים ככל שיהיו, אכן אם אינך מעונין לספר בכדי לגנות יהיה מותר לספר בתורת שמועה דברים שמפורסמים. יעויין שם לכל מי שזה נוגע למעשה ומענין אותו רצון ה'

אוהב עמו

הודעהעל ידי אוהב עמו » ה' יולי 18, 2019 9:05 pm

לפני שנגזר דינו של אשכול חשוב זה להמחק, אבקש מכל הת"ח דפה להפסיק לדון בסיפורי אמריקע, ולחזור לעצם הנושא.
ואתכבד בהחזרת האשכול למסלול:

1. כל מי שמתעסק עם ילדים [אני הקטן מתעסק עם בחורי ישיבה מכלל המגזרים] יודע שיש רמה מסויימת של פגיעות.
2. למיטב ידיעתי, ובירוריי אין אפשרות לדעת על אומדן אמיתי, כי ברור שלא כל מקרה מדווח, גם בציבור הכללי וגם בציבור החרדי.
גם לציבור החילוני ישנו קו אנונימי המיועד לנשים שחוו תקיפה מינית, והגורמים מדברים שלפעמים רק שנים אחרי הפגיעה אוזרת הבחורה/האשה כח ואומץ להתמודד עם הדבר בפומבי ולהודות בו בריש גלי.
3. גם הגדרת המושג פגיעה היא מאד רחבה וסובייקטיבית, לדוג' הגב' ג' סברסוב שמתעסדקת עם הציבור החרדי טוענת שכל חרדי שני עובר פגיעה, אך לדבריה הסתכלות ממושכת במקווה וכדו' מהווה פגיעה. ואני הק' אומר נו נו.
4. כפי שהקדמתי אני נחשף לבחורי ישיבה, ושם לכאורה בציבור החסידי יש יותר פגיעות בין בחורים או אנשים ובחורים.
5. חובה קדושה על כל אב ואם להכין את ילדיהם גם לדבר הזה, בצורה נאותה וראוייה. וחובה לזכור שרוב מוחלט של פגיעות בילדים מגיעים מאדם שאינו זר לילד אלא מוכר לו! ולכן ה'שפראך' צריך להפסיק להיות בשפה של חוטף ילדים או איש רע, אלא יותר בכיוון של אני וגופי וכדו', וכמובן שתהיה פתיחות רבה ככל האפשר בין הילד להוריו, ולעולם לא להאשים את הילד במה שקרה, ולשדר לילד שגם אם יקרה משהו הדבר לא יהיה באשמתו.
6. וכמובן כמו בכל דבר להתפלל לסיעתא דשמיא.

את השאלה של בדיעבד אם ח"ו קרה מקרה אם למסור או למסור אני משאיר לגדולים וטובים ממני. [השבוע דיבר איתי - בקו אנונימי- בחור חסידי שנפגע מאברך שלומד או מגיע לישיבתו, ושיכנעתי אותו שידווח על כך למשגיח שלו, מה היה המשך הסיפור אין לי דרך לדעת...טוב שאינני רופא ילדים]

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' יולי 18, 2019 9:36 pm

אוהב עמו כתב:לפני שנגזר דינו של אשכול חשוב זה להמחק, אבקש מכל הת"ח דפה להפסיק לדון בסיפורי אמריקע, ולחזור לעצם הנושא.

אם זה אשכול חשוב מדוע שימחק? כבר כתב מישהו בהתחלה שהנושא נידון בפורום ולולי סיפורי אמריקה לא היה מגיע לחמש עמודים.

יוֹסֵפֶר

הודעהעל ידי יוֹסֵפֶר » ה' יולי 18, 2019 9:42 pm

דרומי כתב:החפץ חיים לא קשור לכאן.

גם אם מצד דיני לה"ר מותר ומצוה לפרסם שם מסויים, אין לזה קשר לפורום דידן, כמובן וגם פשוט.

הקשר העיקרי הוא שמי שעקב אחר נסיעת הרכבת במסלולה על הפסים יודע לזהות שהקטר לא סטה מהמסלול וכבר בתחילת הדרך סומנה המטרה של הבאת פתרון ההעלמה והסתרה בציבור ע"י לפרסם השמות בכדי לגלות פועלי רשע, ונטען כאן שוב ושוב שזו הסיבה שהם מרשים לעצמם... מחמת שיודעים השתקת הדברים.
וזו היא הודעתו הראשונה באשכול הנוכחי של ר' זאב אשר כותב מחצי אחר של הכדור:

זאב ערבות כתב:עד כמה שלא נסביר לילדים, תמיד ימצאו אנשים שפלים שיצליחו לבצע את זממם והראיה שלא רק נטפלים לילדים אלא אף לנוער ולמבוגרים כאשר רואים פרצה.. זה לא שונה מכל הנוכלים למיניהם שלא משנה כמה מזהירים להשמר מהם תמיד הם מוצאים איזה פטנט חדש לעבוד על התמימים ולהוציא מהם את כספם.
אמנם טוב וראוי ללמד את הילדים כיצד להזהר מאנשים המציעים להם סוכריות וגלידה, אך יותר מכך חשוב שהנוכלים ידעו שאם יתפסו ינקטו נגדם את מלא הדין ללא רחמנות, לפרסם את שמם בחוצות עם תמונותיהם ושירקבו בכלא. הבעיה היא שהם יודעים שיש מי שילמד עליהם סנגוריה ויחפה עליהם וימציא כל מיני סיפורים וכך הם ימשיכו ללכת ביננו בלא מפריע

היות ואני אין לי דעה מגובשת מה יביא להצלת הענין, והאם רעיון כזה טוב או לא, העלתי כאן מחשבה שמי שמחליט להתחיל לנהוג כך יזכור לוודא אם זה מסתדר עם הח"ח.
נערך לאחרונה על ידי יוֹסֵפֶר ב ה' יולי 18, 2019 9:43 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אוהב עמו

הודעהעל ידי אוהב עמו » ה' יולי 18, 2019 9:43 pm

זאב ערבות כתב:
אוהב עמו כתב:לפני שנגזר דינו של אשכול חשוב זה להמחק, אבקש מכל הת"ח דפה להפסיק לדון בסיפורי אמריקע, ולחזור לעצם הנושא.

אם זה אשכול חשוב מדוע שימחק? כבר כתב מישהו בהתחלה שהנושא נידון בפורום ולולי סיפורי אמריקה לא היה מגיע לחמש עמודים.

הרב אברמסקי שאל על המשנה באבות כל חכמי ישראל בכף מאזניים אחת וכו' מכריע את כולם.
מה בא רבי הקדוש ללמדנו? וכי באו לתת ציונים לתנאים?

ואמר הרב'ה שלנו החזון יחזקאל ללמדך שאיכות חשובה מכמות.

אשר ברא

הודעהעל ידי אשר ברא » ו' יולי 19, 2019 2:26 am

1. כל מי שמתעסק עם ילדים [אני הקטן מתעסק עם בחורי ישיבה מכלל המגזרים] יודע שיש רמה מסויימת של פגיעות.
2. למיטב ידיעתי, ובירוריי אין אפשרות לדעת על אומדן אמיתי, כי ברור שלא כל מקרה מדווח, גם בציבור הכללי וגם בציבור החרדי.
גם לציבור החילוני ישנו קו אנונימי המיועד לנשים שחוו תקיפה מינית, והגורמים מדברים שלפעמים רק שנים אחרי הפגיעה אוזרת הבחורה/האשה כח ואומץ להתמודד עם הדבר בפומבי ולהודות בו בריש גלי.
3. גם הגדרת המושג פגיעה היא מאד רחבה וסובייקטיבית, לדוג' הגב' ג' סברסוב שמתעסדקת עם הציבור החרדי טוענת שכל חרדי שני עובר פגיעה, אך לדבריה הסתכלות ממושכת במקווה וכדו' מהווה פגיעה. ואני הק' אומר נו נו.
4. כפי שהקדמתי אני נחשף לבחורי ישיבה, ושם לכאורה בציבור החסידי יש יותר פגיעות בין בחורים או אנשים ובחורים.
5. חובה קדושה על כל אב ואם להכין את ילדיהם גם לדבר הזה, בצורה נאותה וראוייה. וחובה לזכור שרוב מוחלט של פגיעות בילדים מגיעים מאדם שאינו זר לילד אלא מוכר לו! ולכן ה'שפראך' צריך להפסיק להיות בשפה של חוטף ילדים או איש רע, אלא יותר בכיוון של אני וגופי וכדו', וכמובן שתהיה פתיחות רבה ככל האפשר בין הילד להוריו, ולעולם לא להאשים את הילד במה שקרה, ולשדר לילד שגם אם יקרה משהו הדבר לא יהיה באשמתו.
6. וכמובן כמו בכל דבר להתפלל לסיעתא דשמיא.

את השאלה של בדיעבד אם ח"ו קרה מקרה אם למסור או למסור אני משאיר לגדולים וטובים ממני. [השבוע דיבר איתי - בקו אנונימי- בחור חסידי שנפגע מאברך שלומד או מגיע לישיבתו, ושיכנעתי אותו שידווח על כך למשגיח שלו, מה היה המשך הסיפור אין לי דרך לדעת...טוב שאינני רופא ילדים]

שכחת למנות עוד אחד והוא - שאם יש להם נטיי' או נסיון בזה שלא ייבשו ועכ"פ שישתפו את ההורים.

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ב' יולי 22, 2019 12:38 pm

חשבתי להעיר שתי נקודות שלכאורה הדיון בהן אין לו קשר למטרה המקורית והנכונה של האשכול:
א. האם בציבור החרדי יש אחוזים גבוהים/ נמוכים/ שוים לשאר האוכלוסיה - מוסכם שיש צורך להזהר מכל אדם אז מאי נפק"מ כמה אחוזים יש?
ב. האם הפוגעים הם יראי שמים בתכלית אלא שאינם מסוגלים/רוצים לכוף את יצרם או שמא אינם יראי שמים כלל - גם בזה אין נפק"מ לענין הזהירות מפניהם בנושא הזה.
לכאורה עיקר המטרה של האשכול היתה להזהרת הילדים (ואולילא רק)מפני אנשים כאלה ואיןזה משנה מהמניעיהם.

.השוחט

הודעהעל ידי .השוחט » ג' יולי 23, 2019 12:27 am

לזה ייקרא "קצר ולענין" !
וכבר אמרו על הכדכד "אלמלא ראיתי לא האמנתי"...
[אלא דיש כאן לא מעט כותבים שרצו להדיא לדבר לא על נשוא האשכול....].

לגוף הנושא, דומני יש קצת קשר גם למה שקרה כאן.
כלומר, מה שקרה כאן, הוא הדגמה והמחשה לשאלת המוגנות האמיתית.

שהרי יתכן באמת שגם הנושאים האחרים שעלו על הדרך יש להם מקום.
אבל בטח לא בגלישה לפסים אישיים.
ובעיקר בעיקר, לא להיכנס לפירוט של חוסר צניעות.
מרגלא בפומיה דמרן החזו"א, שגם על צניעות יש לדבר בצניעות.
היו כאן כמה משפטים שעברו את הגבול לגמרי.
באופן שת"ח בעלי פה עדין ואוזניים עדינות בשום פנים ואופן לא יוכלו לקבל.
[אני חושב שגם כעת יש כמה תיאורים שצריכים להימחק].

וכוונתי לומר בזה שזו בדיוק שאלת המוגנות.
כמעט אין ספק שצריך לדבר על זה.
[אני אומר זאת כמחנך נוער למעלה מ30 שנה].
אבל רוב האנשים לא יכולים לעשות זאת נכון מכמה טעמים.
או שהם לא יובנו. או יגרמו חרדות. ובעיקר יכניסו לצעירים את הראש הנקי למקום לא נקי.
ובדיוק לכן אם אין בצוות מי שיודע להעביר זאת, צריך להביא מומחה לדבר.
אבל המומחה גם צריך לקבל "הכשר" מבר סמכא. וד"ל.

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » ה' נובמבר 18, 2021 7:41 pm

אחרי מה שהתפרסם על הסופר הידוע , היה קשה לי להאמין שהמעשים נעשו אך ככל שעובר הזמן נחשפים עוד ועוד סיפורים , והשכל הישר אומר שאכן נעשו המעשים
אני מרגיש רע . אדם שהוא דמות חינוכית שאין בית חרדי מיינסטרימי שאין לו א' מספריו , שאנשים סמכו עליו ושלחו את היקרים להם מכל לטיפול אצלו . ניצל את חולשת הנפגעים כדי לפגוע באכזריות
וכמו אחרי הסיפור הקודם שהתפרסם על מ.ז מסתבר שהרבה ידעו ושתקו ופחדו . והטורפים הללו המשיכו לפגוע
בשני המקרים מדובר על עשרות שנים של פגיעות ועל כל מקרה שפורסם יש כמה וכמה מקרים שסופרו רק למשפחה ויש שאפילו לא אוזרים אומץ לספר , הם שומרים סוד אפל שאוכל את נשמתם עד מאה ועשרים
הראשון שנחשף משלם את עונשו וגם הסופר הנכבד עוד יתן על כך דין וחשבון

השאלה היא - איך מונעים את הטורף הבא? מדובר על אנשים רבי כוח עוצמה וקשרים בכל מקום מוערכים תדמיתית בציבור החרדי או הכללי - למה שנפגעים יצאו למערכה נגדם ?
למרות הידיעות הברורות
אין ולו רב א' שמדבר בענין או שפועל
הסיפורים מתפוצצים על ידי עיתון חילוני ועל ידי כתב אנטי ממסדי
כי כל הממסד שותק ובמקרה הנוכחי חלקם אפילו מסייע לטורף האכזרי הזה . ישנם טענות שהנ'ל בתפקידו כיועץ מטפל ואיש חינוך מחזיק בשלדים בארון וסודות לא נעימים על הרבה אנשים לדוג' לפלוני יש בן עם בעיה נפשית מטופלת או בעיות כאלה ואחרות שאין שירצה שידעו עליהם ברה"ר
האם רק עיתון חילוני שמחוץ למחננו ואינו חת מפני איש אלא רק מפני תביעת דיבה יכול לטהר את מחננו?
מן הסתם גם כעת מסתובבים פוגעים שכאלו בינינו האם נוכל כציבור לטפל בהם בעצמנו או שאנו מודים בכישלון הציבורי וניתן לאנשים מבחוץ שלא תמיד יש להם האינטרס או הכוח לעזור

מה יהיה?

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ה' נובמבר 18, 2021 10:11 pm

לענ"ד, עלינו לחזור לדברי התוה"ק "רק אין יראת אלקים במקום הזה והרגוני". הפתרון הוא להתרחק מקלי דעת ופוחזים מכל סוג שהוא,
גם אם הם מתעטרים בכל מיני תוארים ו'שטלעס' ותמיכה מרבנים.

אגב, כידוע, הגאון בעל משמר הלוי זצוק"ל יצא נגד הסופר הנ"ל בחריפות יתירה. בתמוז תשפ"א פרסם בד"ץ העדה החרדית נגד ספריו של ולדר "אשר רחוקים המה מהשקפת עולמם של יראי ה' ונגוע בנגע ההשכלה הארורה... וכל אב ואם וכל מחנך לצעירי הצאן יתן אל לבו לא לתת לכתבים כאלו להיכנס אל ביתו ולהרחיקם בתכלית".
המעניין הוא שהגרמ"מ התבטא עליו שהוא חשוד בג' עבירות חמורות!!

עליך עיננו

הודעהעל ידי עליך עיננו » ה' נובמבר 18, 2021 10:42 pm

מחילה, אבל לא מתאים לפורום תורני לדון בנושא!

הקישון33

הודעהעל ידי הקישון33 » ה' נובמבר 18, 2021 11:05 pm

נוטר הכרמים כתב:לענ"ד, עלינו לחזור לדברי התוה"ק "רק אין יראת אלקים במקום הזה והרגוני". הפתרון הוא להתרחק מקלי דעת ופוחזים מכל סוג שהוא,

אגב, כידוע, הגאון בעל משמר הלוי זצוק"ל יצא נגד הסופר הנ"ל בחריפות יתירה. בתמוז תשפ"א פרסם בד"ץ העדה החרדית נגד ספריו של ולדר "אשר רחוקים המה מהשקפת עולמם של יראי ה' ונגוע בנגע ההשכלה הארורה... וכל אב ואם וכל מחנך לצעירי הצאן יתן אל לבו לא לתת לכתבים כאלו להיכנס אל ביתו ולהרחיקם בתכלית".

IMG-20211117-WA0006.jpg
IMG-20211117-WA0006.jpg (57.18 KiB) נצפה 4932 פעמים
IMG-20211117-WA0006.jpg
IMG-20211117-WA0006.jpg (57.18 KiB) נצפה 4932 פעמים
קבצים מצורפים
מתוך דרשת הגאון רבי משה מרדכי שולזינגר זצוק''ל נגד חיים וולדר שר''י ביום ת''ב תשס''ד.pdf
(458.75 KiB) הורד 301 פעמים

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' נובמבר 18, 2021 11:18 pm

העמק דבר כתב:אחרי מה שהתפרסם על הסופר הידוע , היה קשה לי להאמין שהמעשים נעשו אך ככל שעובר הזמן נחשפים עוד ועוד סיפורים , והשכל הישר אומר שאכן נעשו המעשים
אני מרגיש רע . אדם שהוא דמות חינוכית שאין בית חרדי מיינסטרימי שאין לו א' מספריו , שאנשים סמכו עליו ושלחו את היקרים להם מכל לטיפול אצלו . ניצל את חולשת הנפגעים כדי לפגוע באכזריות
וכמו אחרי הסיפור הקודם שהתפרסם על מ.ז מסתבר שהרבה ידעו ושתקו ופחדו . והטורפים הללו המשיכו לפגוע
בשני המקרים מדובר על עשרות שנים של פגיעות ועל כל מקרה שפורסם יש כמה וכמה מקרים שסופרו רק למשפחה ויש שאפילו לא אוזרים אומץ לספר , הם שומרים סוד אפל שאוכל את נשמתם עד מאה ועשרים
הראשון שנחשף משלם את עונשו וגם הסופר הנכבד עוד יתן על כך דין וחשבון

השאלה היא - איך מונעים את הטורף הבא? מדובר על אנשים רבי כוח עוצמה וקשרים בכל מקום מוערכים תדמיתית בציבור החרדי או הכללי - למה שנפגעים יצאו למערכה נגדם ?
למרות הידיעות הברורות
אין ולו רב א' שמדבר בענין או שפועל
הסיפורים מתפוצצים על ידי עיתון חילוני ועל ידי כתב אנטי ממסדי
כי כל הממסד שותק ובמקרה הנוכחי חלקם אפילו מסייע לטורף האכזרי הזה . ישנם טענות שהנ'ל בתפקידו כיועץ מטפל ואיש חינוך מחזיק בשלדים בארון וסודות לא נעימים על הרבה אנשים לדוג' לפלוני יש בן עם בעיה נפשית מטופלת או בעיות כאלה ואחרות שאין שירצה שידעו עליהם ברה"ר
האם רק עיתון חילוני שמחוץ למחננו ואינו חת מפני איש אלא רק מפני תביעת דיבה יכול לטהר את מחננו?
מן הסתם גם כעת מסתובבים פוגעים שכאלו בינינו האם נוכל כציבור לטפל בהם בעצמנו או שאנו מודים בכישלון הציבורי וניתן לאנשים מבחוץ שלא תמיד יש להם האינטרס או הכוח לעזור

מה יהיה?

אתה קובע עובדות. נחשפים עוד ועוד סיפורים והשכל הישר אומר שאכן נעשו! כלומר לא צריך יותר בית דין לדון במעשה זה או אחר של פלוני אלא לדון אותו עפ"י השכל הישר. השכל הישר של מי? יש מקרה מפורסם בגמרא אפילו ראו אחד רודף אחר השני לתוך בית ויוצא משם עם סכין מגואל בדם ואין אף אחד אחר בבית, לפי השכל הישר שלך צריך לדון אותו שהוא זה שהרג.
מה זה בית חרדי מיינסטרימי? מסתובבים ספרים יותר גרועים בבתים מיינסטרימים, אך בזמנו כאשר התפרסם בניו יורק על רב חרדי מיינסרים חשוב שיש לו הסכמות מכל גדולי ישראל חשדות דומים ושאלתי האם כעת צריך לשים את ספריו בגניזה, התשובה היתה לא!
בוודאי שמי שקרה לו מקרה כזה לא ילך ויפרסם אותו בעתון... מעניין מנין לאותו כתב הגיעו כל התלונות בעוד שידוע שהוא עצמו חשוד בכגון דא ויש לו עבר מפואר בלשון המעטה, בקיצור לא מישהו שהייתי רוצה לעשות אתו עסקים.
כעת לשאלה איך מונעים את הטורף הבא. הטורפים הבאים כבר נמצאים... רק עדיין לא נתגלו ואין שום אפשרות למנוע תופעות כאלו, פרט לכך שצריך להסביר לילדים ולמבוגרים כיצד לפעול כאשר מישהו מנסה לתקוף אותם. יש טכניקות והן פועלות. הטורפים מנצלים את החולשה והפחד של הנתקפים.
מנין לך שאין אף רב שפועל בנידון? במונסי יש את ר' יעקב הורוביץ שפועל רבות בענין ויש אחרים.
אם אכן יש מישהו בממסד שמסייע, וידוע מיהו, אכן צריך להתרחק אף ממנו.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' נובמבר 18, 2021 11:21 pm

נוטר הכרמים כתב:לענ"ד, עלינו לחזור לדברי התוה"ק "רק אין יראת אלקים במקום הזה והרגוני". הפתרון הוא להתרחק מקלי דעת ופוחזים מכל סוג שהוא,

אולי תלמד אותנו את הסוד כיצד ניתן לזהות את אותם קלי דעת ופוחזים? זו הבעיה שהם מתעטרים באיצטלא דרבנן והציבור התמים הולך שולל אחר זה.

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' נובמבר 18, 2021 11:23 pm

עליך עיננו כתב:מחילה, אבל לא מתאים לפורום תורני לדון בנושא!

אם כן למי ראוי? אדרבא, לפורום תורני שיש עליו פיקוח מתאים ביותר.
בכל אופן הנה קישור לאשכול בענין אסון מירון שבו הבאתי קישור לראיון עם הנ"ל בקשר לספריו, ואם אדם לא מתבייש לומר ברבים שהוא פלגיאט... כבר נאמר בתחילה דומה עליו כחוט דק ואח"כ כחבל עבה, כלומר זה מתחיל מדברים קטנים...
viewtopic.php?f=51&t=56073&hilit=%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%9C%D7%93%D7%A8+%D7%A4%D7%9C%D7%92%D7%99%D7%90%D7%98&start=120#p708892

יותם
שם מלא: י. הבלין

הודעהעל ידי יותם » ו' נובמבר 19, 2021 1:16 am

לצערנו בעבר הוא הותקף דווקא על מעשיו הטובים.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' נובמבר 19, 2021 7:10 am

דבריו של רממ"ש ממחישים את הכלל: מה שלא שואה לא קיים.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » ו' נובמבר 19, 2021 9:28 am

עקביה כתב:דבריו של רממ"ש ממחישים את הכלל: מה שלא שואה לא קיים.

אני לא חושב שאתה צודק,
יש סגנונות שונים של אנשים וצורת דיבור, קשור לאופי ולמבנה האישיות, לטוב ולרע.
ישנם אנשים שהכל אצלם יותר תוסס וחי, גם שבחים והערצה, וגם ביקורת והתקפה.
איך היה הגרמ"מ אומר, אתה לא יכול להגיד לי מה לחשוב ואיך לדבר, כל אחד אומר את מה שהוא חושב,
ובצורה שהוא מתבטא.
ועם זאת, דומני שלא הרבה פעמים זה היה כ"כ בחריפות. ישנם שתי הקלטות.

יותם

הודעהעל ידי יותם » ו' נובמבר 19, 2021 9:33 am

אני תמיד חשבתי שהתורה אומרת לאדם איך לדבר ואפילו מה לחשוב. אבל אין להאריך מפני הכבוד.
עכ"פ כיון שלא נחשוד לרוב גדולי ישראל מהדור האחרון חלילה וחס, נראה לי שלפחות בנידו"ד כדאי לשים בצד את המובאה הזו.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' נובמבר 19, 2021 10:07 am

הנושא כ"כ מטלטל ומזעזע ומעורר כ"כ הרבה תהיות שבאמת מיותר לעסוק בסוגיא איך גדולי ישראל כשלו בו. כי האדם - כולל גדולים וחכמים - יראה לעיניים. הזכירו כאן את השואה, זה יכול לשמש כמשל, אע"פ שאין שום שאלה (לי ולדכוותי) כיצד גדולי ישראל לא שיערו מה הגרמני זומם ומסוגל לבצע, עכ"ז אנו מספרים בהתפעלות על הבודדים (ולאו דוקא מהגדולים ביותר) שדיברו והעלו אפשרות שכזו.

ולגוף העניין. נניח בצד את "מצוות ומעשים טובים". כפי הנשמע יש לא מעט כאלו, אלא שמשום שאין בהם היבט פלילי, אינן מדוברות, אבל עבורינו, שספריו ממלאים את מדפינו, מדובר בבושה צורבת בבשר החי. (מעולם הפריע לי שדמות כזו, שאינה מצטיינת באורחות חייה בשום תחום הקשור לב"א למקום, משמשת כמחנך ! מילא סופר, כילדים קראנו גם מסופרים שאינם בני ברית, אבל מחנך? התואר מחנך היה שייך פעם לאישים מסוגם של הרב מונק ודומה להם, אבל נניח לזה)

אין שום דמיון לסיפור הקודם. שם ניתן לפתור את העניין בצורה פשטנית, מדובר באדם לא דתי, (והחזות בטילה) בעל רמה מוסרית נחותה לגמרי, שניצל את מעמדו וכוחו למילוי מאוויו האישים.

אבל מה נעשה עם הסופר הידוע, זה שאחראי במידה רבה על מהפכה אדירה, כזו שהמגמה שלה לשים את הילד ועולמו במרכז, להקשיב לילד, להביט על הילד, אותו אחד מתוך עשרה, ולראות את צרכיו שלו המיוחדים לו ואת עולמו הפנימי. את המגמה הזו הוא ביטא בספריו, בטיפולו ובכל מקום. וכאן הבן בוכה למשפחותיו. איך יתכן שאדם בעל הבנה שכזו, היודע מה הן ההשלכות של פגיעות מהסוג הזה מסוגל לעולל כך? האם יתכן שאת הבנתו הוא פיתח מתוך חוויה אישית...? זה נשמע שטני, אבל זו כנראה המציאות. אין לזה שום הסבר המניח את הדעת.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 19, 2021 10:28 am

יותם כתב:אני תמיד חשבתי שהתורה אומרת לאדם איך לדבר ואפילו מה לחשוב. אבל אין להאריך מפני הכבוד.
עכ"פ כיון שלא נחשוד לרוב גדולי ישראל מהדור האחרון חלילה וחס, נראה לי שלפחות בנידו"ד כדאי לשים בצד את המובאה הזו.

אני לא אוהב את ההצטדקות המזויפת הזאת. עיין שו"ת חוות יאיר ותראה איך קדושי עליון מדברים. כשמשהו מפריע לאנשים הם צועקים. ות"ח דרתח אורייתא קא מרתחא ליה. ומי שלא רותח, זה לא בגלל שהוא בעל מדות, אלא בגלל שלא איכפת לו!

יותם

הודעהעל ידי יותם » ו' נובמבר 19, 2021 10:38 am

תוכן כתב:
יותם כתב:אני תמיד חשבתי שהתורה אומרת לאדם איך לדבר ואפילו מה לחשוב. אבל אין להאריך מפני הכבוד.

אני לא אוהב את ההצטדקות המזויפת הזאת. עיין שו"ת חוות יאיר ותראה איך קדושי עליון מדברים. כשמשהו מפריע לאנשים הם צועקים. ות"ח דרתח אורייתא קא מרתחא ליה. ומי שלא רותח, זה לא בגלל שהוא בעל מדות, אלא בגלל שלא איכפת לו!

תודה על המחמאות, אחסוך ממך את שכנגדם.
אני דיברתי על האמירה העקרונית כאילו אי אפשר להגיד למישהט איך לדבר. לא נכון. אפשר ואפשר.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ו' נובמבר 19, 2021 10:49 am

הוא לא אמר שהתורה לא יכולה להגיד לו איך לדבר ולחשוב.
הוא אמר ש"אתה" לא יכול להגיד לו איך לדבר ואיך לחשוב.
לא שאני מזדהה עם החשיבה והדיבור שלו, אבל דעות הרבה בבני האדם. וזוהי הדעה שלו.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ו' נובמבר 19, 2021 11:28 am

איש_ספר כתב:אבל מה נעשה עם הסופר הידוע, זה שאחראי במידה רבה על מהפכה אדירה, כזו שהמגמה שלה לשים את הילד ועולמו במרכז, להקשיב לילד, להביט על הילד, אותו אחד מתוך עשרה, ולראות את צרכיו שלו המיוחדים לו ואת עולמו הפנימי. את המגמה הזו הוא ביטא בספריו, בטיפולו ובכל מקום. וכאן הבן בוכה למשפחותיו. איך יתכן שאדם בעל הבנה שכזו, היודע מה הן ההשלכות של פגיעות מהסוג הזה מסוגל לעולל כך? האם יתכן שאת הבנתו הוא פיתח מתוך חוויה אישית...? זה נשמע שטני, אבל זו כנראה המציאות. אין לזה שום הסבר המניח את הדעת.

אני באמת לא יודע. האם נכון לשים את הדגש על ה"בין אדם לחבירו"? ואולי ה"בין אדם למקום" הוא הסיפור העיקרי? (לאו דווקא כאן. איני מכיר את הסיפור הספציפי שמדברים עליו ואיני מביע דעה לגביו. השאלה היא באופן כללי על מקרים כאלו).

ברור שאין שום צורך לכמת ולתת פרופורציות לאף איסור שבתורה. לא בין אדם למקום ולא בין אדם לחבירו. אבל כשמדובר בחטא גילוי עריות, מהחטאים החמורים ביותר בתורה וכו' וכו', מפריע לי שנתפסים שוב ושוב רק לאכזריות ולאספקט החיה הטורפת.

עליך עיננו

הודעהעל ידי עליך עיננו » ו' נובמבר 19, 2021 11:51 am

איש_ספר כתב:הנושא כ"כ מטלטל ומזעזע ומעורר כ"כ הרבה תהיות שבאמת מיותר לעסוק בסוגיא איך גדולי ישראל כשלו בו. כי האדם - כולל גדולים וחכמים - יראה לעיניים. הזכירו כאן את השואה, זה יכול לשמש כמשל, אע"פ שאין שום שאלה (לי ולדכוותי) כיצד גדולי ישראל לא שיערו מה הגרמני זומם ומסוגל לבצע, עכ"ז אנו מספרים בהתפעלות על הבודדים (ולאו דוקא מהגדולים ביותר) שדיברו והעלו אפשרות שכזו.

אני לא כ"כ מבין איך כבר הגעתם למסקנות כ"כ מהר הרי אין שום עדות כשרה אפילו בדיעבד בענין (אולי יש דברים שכב' יודע ואנחנו לא יודעים..) הרי כתוב פה דברים והאשמות חמורים וכל זה על סמך כתבה בעיתון חילוני עם עדות פסולה למהדרין.
הרי האדם הזה טיפל במאות ילדים ואף אחד לא דיבר מעולם? כולם השתיקו? כולם פחדו?
ואין מה לדמות עם המקרה הקודם שהדברים היו ידועים בציבור וגם בריש גלי..

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ו' נובמבר 19, 2021 11:57 am

עליך עיננו כתב:הרי האדם הזה טיפל במאות ילדים ואף אחד לא דיבר מעולם? כולם השתיקו? כולם פחדו?

אתה שואל ברצינות?

האויצרניק

הודעהעל ידי האויצרניק » ו' נובמבר 19, 2021 12:06 pm

כותבי הפורום כאן שוכחים שיש גם בדיקת פוליגרף מאומתת שם הוא מכחיש את כל המיוחס לו, ונמצא דובר אמת

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ו' נובמבר 19, 2021 12:13 pm

מקדש מלך כתב:
איש_ספר כתב:אבל מה נעשה עם הסופר הידוע, זה שאחראי במידה רבה על מהפכה אדירה, כזו שהמגמה שלה לשים את הילד ועולמו במרכז, להקשיב לילד, להביט על הילד, אותו אחד מתוך עשרה, ולראות את צרכיו שלו המיוחדים לו ואת עולמו הפנימי. את המגמה הזו הוא ביטא בספריו, בטיפולו ובכל מקום. וכאן הבן בוכה למשפחותיו. איך יתכן שאדם בעל הבנה שכזו, היודע מה הן ההשלכות של פגיעות מהסוג הזה מסוגל לעולל כך? האם יתכן שאת הבנתו הוא פיתח מתוך חוויה אישית...? זה נשמע שטני, אבל זו כנראה המציאות. אין לזה שום הסבר המניח את הדעת.

אני באמת לא יודע. האם נכון לשים את הדגש על ה"בין אדם לחבירו"? ואולי ה"בין אדם למקום" הוא הסיפור העיקרי? (לאו דווקא כאן. איני מכיר את הסיפור הספציפי שמדברים עליו ואיני מביע דעה לגביו. השאלה היא באופן כללי על מקרים כאלו).

ברור שאין שום צורך לכמת ולתת פרופורציות לאף איסור שבתורה. לא בין אדם למקום ולא בין אדם לחבירו. אבל כשמדובר בחטא גילוי עריות, מהחטאים החמורים ביותר בתורה וכו' וכו', מפריע לי שנתפסים שוב ושוב רק לאכזריות ולאספקט החיה הטורפת.

כידוע שכל הרגשות שלנו פועלים כהשלכה, מתוך התבוננות על עצמינו (והעצמינו יכול להיות מורחב וכו'). אדם יודע שיראת שמים היא דבר נרכש, כלומר בלי חינוך ועבודה עצמית אדם לא יהיה ירא"ש ולא יתרחק גם מהחטאים החמורים ביותר. משא"כ "רגישות מוסרית" היא דבר שבבסיסה יש לה אחיזה בנפש האלוקית. לכאן אנחנו לא מתפלאים כאשר אנו מוצאים אדם המתנהג כמי שאין לו אלוה (ומהחזות והתארים כבר נגמלנו מזמן), אבל כאשר תאכלנה נשים פרי טיפוחיהן, אנחנו מייללים.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 19, 2021 12:21 pm

אולי בגלל שאני לא ישראלי אז הסיפור זה לא יותר מדי מזיז לי. אבל הסופר המדובר לעולם לא היה אצלי דמות, וכבר הבעתי את דעתי עליו בפורום בעבר. כמה דברים, אכן אין עדות, אבל גם בחזקה אפשר להוציא ממון, וכדחזינן גבי אין אדם טורח בסעודה ומפסידה, ולענ"ד מדי חזקה לא יצאנו שהאנשים דוברים אמת. ולענין המעשים הטובים שעשה, הרי מחטא אדם הראשון כל המעשים מעורבים בטוב ורע, ואצל כל בן אדם אנו מעמידים אותו בחזקת כשרות ואין אנו מבטלים את הטוב שבו על אף הרע שמעורב בו, וכאן הוכיח סופו על תחילתו שכל הטוב שלו רק היה היכי תימצי להגשים את הרוע שלו. ואשר דוקא הוא שהיה מטפל בילדים הוא התעלל בהם, כמו כן מצאנו בליצנים ורופאים שמיעוטם מתעללים באנשים שהם אמורים להנעים ולרפא אותם.

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ו' נובמבר 19, 2021 12:28 pm

האויצרניק כתב:כותבי הפורום כאן שוכחים שיש גם בדיקת פוליגרף מאומתת שם הוא מכחיש את כל המיוחס לו, ונמצא דובר אמת

מנין שהיה בדיקה? תוכל להעלות לפורום את תוצאות הבדיקה?

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 19, 2021 12:36 pm

מקדש מלך כתב:הוא לא אמר שהתורה לא יכולה להגיד לו איך לדבר ולחשוב.
הוא אמר ש"אתה" לא יכול להגיד לו איך לדבר ואיך לחשוב.
לא שאני מזדהה עם החשיבה והדיבור שלו, אבל דעות הרבה בבני האדם. וזוהי הדעה שלו.

זה לא רק זה. אלא שהדגש על איך לדבר, אין מקורו אצל החפץ חיים או השערי תשובה אלא הוא בא מעולם החילוני המערבי, שמה אם מישהו בוחר להיות חתול אתה להתייחס אליו כאילו הוא חתול. הדגש שבחברה החילונית על צורת הדיבור אינו בא אלא בכדי לחפות על כל סטיה ועיוות. והנה יש לנו מצד אחד ת"ח מופלג ביותר שכל התורה פשוטה לפניו כשמלה, בעל חסד ומעשים טובים שאין כמותו בעולם כלל, ומצד שני יש אברכצ'יק צעיר שספק אם מסוגל לומר חמשה דפים ברציפות שקלא וטריא ושהמעשה החסד היחידי שעשה בחייו זה לשכור רכב כדי להכריז שהקורונה מסוכנת, ועל בסיס ערכים מהעולם החילוני בא להביע דעה על אדם שכל כולו תורה וחסד, זוהי חוצפה בלתי נסבלת.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' נובמבר 19, 2021 12:39 pm

מכון חכמי ליטא כתב:
האויצרניק כתב:כותבי הפורום כאן שוכחים שיש גם בדיקת פוליגרף מאומתת שם הוא מכחיש את כל המיוחס לו, ונמצא דובר אמת

מנין שהיה בדיקה? תוכל להעלות לפורום את תוצאות הבדיקה?

היה בדיקת פוליגרף, וכבר הוכח שמה שכתוב שם הוא שקר גמור. מה עוד, שאדם מוכשר יכול לעבוד על בדיקת פולגירף שהתוצאה תהיה כפי שהוא רוצה.

עושה חיל

הודעהעל ידי עושה חיל » ו' נובמבר 19, 2021 12:58 pm

(ראשית, אינני שופט, ולא שמעתי שום עדות. אבל עכ"פ, בינתיים)

התחזקות הראשונה שעלתה לי,
להתחזק בשמירת ההלכה!
בכל תחום.
כל שכן בתחומים הנוגעים.
כגון הלכות ייחוד עם נשים (כ"ש קרבה, וחיבה אפילו שטחית).
ואפילו הקפדה גדולה יותר בהלכות הרחקות מנידה.

כ"ש כשמדובר ב'מטפלים נפשיים', יש לרענן את ההשקפה התורנית, שאין שום התר להתקרבות (אפילו נפשית), לאשה זרה.
העולם היום מנסה לטשטש את הגבולות, כביכול מותר ליצור קשר חזק עם אשה, וכביכול להעלים את היצר... זה שטות והבל, השקפה אידיוטית ומרושעת שמביאה לחטאים הכי גדולים. ובזה העולם משקר את עצמו.

ו'מטפל נפשי' חכם - עיניו בראשו, וכך צריך להיות ההלכה הברורה:
גבר לא מטפל נפשית בנשים. וכן אשה לא תטפל נפשית בגברים.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ו' נובמבר 19, 2021 1:59 pm

כיון שנזכרה השואה...
אחרי השואה אמר מישהו (אבא קובנר?) לרב עמיטל: אתה עדיין מאמין באלוקים?!
ענה לו הרב עמיטל: אתה עדיין מאמין באדם?!

בניגוד למשפט האומלל שנכתב לעיל: "וכאן הוכיח סופו על תחילתו שכל הטוב שלו רק היה היכי תימצי להגשים את הרוע שלו".
חושבני שגם אם הלה"ר אכן אמיתי, מה שבסה"כ הוכח הוא שא"א להאמין באדם.
אדם יכול להיות טוב, ואעפ"כ למעוד, והוא גם יכול לחיות בשני העולמות בו זמנית.

אין כוונתי שא"א לתת אמון באף אחד. ודאי ישנם הרבה מאד אנשים טובים מאד הראויים לאמון מלא, אבל כמו בתחומים אחרים, אסור לאבד את השכל ולתת אמון בלתי מסויג באף אדם, אלא לזכור את דברי רש"י (בראשית כח יג) בשם חז"ל: ...שלא מצינו במקרא שייחד הקדוש ברוך הוא שמו על הצדיקים בחייהם לכתוב אלהי פלוני, משום שנאמר (איוב טו טו) הן בקדושיו לא יאמין, וכו'.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ו' נובמבר 19, 2021 2:14 pm

אכן היתה בדיקת פוליגרף והנבדק יצא דובר אמת.
זה נכון שמהימנותה של בדיקת פוליגרף היא בעירבון מוגבל.

למעשה, התוודעתי לפרשה המטלטלת הזו באיחור (ואגב כך נודע לי על פרשת המתאבד דאשתקד, וכפי שכתבו כאן בטעם, ההשוואה בין האישים איננה במקומה בשום פרמטר).
אני עדיין מוכה הלם, ואינני מאמין לה כלל וכלל. הלוואי שאינני טועה.
כידוע, היהודי המדובר הינו בעל זכויות רבות, אף שאצל אנ''ש בני התורה הוא מעולם לא נחשב באמת ל''מחנך'', כ''א לבעה''ב חרדי יקר בעל עט מוכשר ועיתונאי, שאכן חולל מהפיכה חשובה וחיובית מאד. וגם אם היתה עבירה או אפילו עבירות רבות ועצומות, אין עבירה מכבה מצווה. אינני מסכים עם התיאוריה שנכתבה כאן ע''י ר' אי''ס. אם כבר הייתי כותב תיאוריה אחרת שנראית בעיניי סבירה פי כמה ואכמ''ל.

לצערינו, הזכויות הרבות שלו קוממו עליו אנשים רבים עד כדי מלחמות שטנה ופאשקווילים בזויים, הן מצד אלו שלדידם לעורר הורים וילדים על סכנות הגוף והנפש הוא נטע זר במחוזותינו, והן מצד אנשים צרי עין שלא יכלו לסבול את ההצלחה שלו ואת הפופולריות שלו, לרבות קולגות שלו (ודו''ק). ובנוסף בהיותו עוסק בטיפול פרטני בילדים בעלי התמודדויות וקשיים, והרבה פעמים גם במשפחות מצוקה, ובהיותו לעיתים נחרץ בפעילותו בתחום זה, מטבע הדברים ישנם טענות ומאנות רבות שיצרו לו אויבים מרים, ביניהם עשויים להיות גם אנשים רעים מאד שיכולים למוטט אדם ומשפחה ומפעל חיים ולחלל שם שמים ברבים כדי למלא את תאוות הנקם שלהם.
ואגב, הסוג הראשון רק לאחרונה פתחו נגדו שוב במלחמות שיטנה. (וכפי שכתבו כאן- מלחמות על מעשיו הטובים, ולא על המעשים בהם מאשימים אותו כעת). צירוף המקרים והסמיכות לענ''ד קצת אומרת דרשני.
אלא מאי? אתם לא מאמינים שקיים כזה רשע? כאלו אנשים שישחדו מכפישים או שיכפישו בעצמם ויהרגו בן אדם משפחה ומפעל חיים (השנואים עליהם כאחת עד לאימה)?
הלא ממה נפשך עלינו לקבל בסיפור הזה שיש כאן מעשים רעים ונוראים, או מצד המאשים או מצד הנאשם. ממה נפשך.

יתכן מאד שאני טועה, אינני מכיר את הפרטים, תודה לה' אינני צורך תקשורת חילונית. אולי ישנם פרטים רבים שאיני מודע להם, ושאם הייתי יודע מהם הייתי משתכנע שאכן נעשתה נבלה בלתי נתפסת בישראל. בין כך ובין כך הפרשה הזאת מזעזעת (כי אם היא לא נכונה, הרי זה מזעזע איך ישנם אנשים המסוגלים להרוג בן אדם ע''י עלילות).
בכל אופן, אין לדברים הללו קשר לאופיו של האדם המדובר ולסגנונו. אני אישית מכיר אדם המתהדר באיצטלא דרבנן והוא נמנה בדיוק על סוג האנשים שרדפו בחימה שפוכה אחר המדובר כאן, והוא עצמו נפל מאד בכה''ג וגם שילם על כך מחיר נורא במשפחתו. הסגנון של השמחה לאיד של שונאיו מכבר ונפנוף האצבע בנוסח ''אמרנו לכם'' מאושר וזחוח, מלבד שהוא לא ראוי מצד עצמו, הוא גם מסיט אותנו מן האמת המבהילה שהוכחה שוב ושוב עד כדי דכדוך נורא של הלב, והיא ש''אין אפוטרופוס''. אין. אין. אין.

בינתיים, חלק מהאשכול כאן ראוי לביקורת מן הסוג שאהבו להטיח באדם המדובר כאן, קרי: יבוא של תרבות העולם החוץ תורני למחוזותינו. ובכן, גם אשכול זה, בחלקו קצת מרגיש כמו התרבות של אחינו התוהים וכלי התקשורת שלהם, להפיל מבול של אבנים לא רק אחר הנופל, כ''א גם אחר כל מי שאיזה עיתונאי צמא רייטינג (או צמא דם) הצליח להאפיל עליו בעננת חשדות. לקבור אותו עמוק עמוק מיד ובכל הכח, מבלי לתת לו כל הזדמנות להתגונן. אציין, שלא נראה לי שאותם אלו מכאן שכבר חרצו את דינו של המדובר, היו נותנים צ'אנס כל שהוא של מהימנות לכתב המהולל ''לענייני חרדים'' של אותו עיתון ''נכבד'' שעשה את ''התחקיר'' הזה ועוררו את המהומה. כתב שלמד במוסדות שלנו, ועתה ''מתנדב'' לעסוק בתיקון החברה שלנו בעיתון שמאלני חילוני. ואני נוטה לחשוד שיש לו קצת אינטרסים אישיים נגד המדובר דנן.

א גוט שבת. בשורות טובות.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ו' נובמבר 19, 2021 2:16 pm

עקביה כתב:כיון שנזכרה השואה...
אחרי השואה אמר מישהו (אבא קובנר?) לרב עמיטל: אתה עדיין מאמין באלוקים?!
ענה לו הרב עמיטל: אתה עדיין מאמין באדם?!

בניגוד למשפט האומלל שנכתב לעיל: "וכאן הוכיח סופו על תחילתו שכל הטוב שלו רק היה היכי תימצי להגשים את הרוע שלו".
חושבני שגם אם הלה"ר אכן אמיתי, מה שבסה"כ הוכח הוא שא"א להאמין באדם.
אדם יכול להיות טוב, ואעפ"כ למעוד, והוא גם יכול לחיות בשני העולמות בו זמנית.

אין כוונתי שא"א לתת אמון באף אחד. ודאי ישנם הרבה מאד אנשים טובים מאד הראויים לאמון מלא, אבל כמו בתחומים אחרים, אסור לאבד את השכל ולתת אמון בלתי מסויג באף אדם, אלא לזכור את דברי רש"י (בראשית כח יג) בשם חז"ל: ...שלא מצינו במקרא שייחד הקדוש ברוך הוא שמו על הצדיקים בחייהם לכתוב אלהי פלוני, משום שנאמר (איוב טו טו) הן בקדושיו לא יאמין, וכו'.

דברי טעם קצרים וממצים. יש''כ.

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » ו' נובמבר 19, 2021 2:37 pm

היה אשכול כאן על הפוליגרף בהלכה

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 120 אורחים