מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

דמוגגיה או תשובה כנה

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
ישא ברכה

דמוגגיה או תשובה כנה

הודעהעל ידי ישא ברכה » ד' ספטמבר 18, 2019 12:11 pm

מישהו כתב לי תשובה מענינת שהיה משיב לטענות בצבא על פגיעה בנשים. לדעתי זו תשובה יפה, מאידך היו שאמרו שזו דמוגגיה. מה דעתכם.
היתה השאלה הקבועה על הדרת בנות. למה אתה לא משתתף בפעילות חברתית עם נשים, ולמה אתה מתחמק כשיש שירת נשים. התשובה שלי היתה בוטה, אולי גם גסה, אבל היא הצליחה לעשות הרבה ויכוחים בין חבריי. כך עניתי להם:

אני מאד אוהב לשמוע שירת נשים, הקול של האשה הוא יפה יותר. גם המראה של האשה יפה יותר משל האיש. אם הייתם שואלים מה אני רוצה באופן אישי, אז הייתי רוצה להשתתף כי כמו כל אדם אני גם נמשך לזה. אשה היא לא יצור דוחה שצריך לעשות חסד כדי להגיע אליה. להיפך, אשה היא דבר מושך שצריך להתגבר כדי למנוע התקרבות, והיה לי מאד כיף להשתתף אתכם.
אם תבוא אליי הבחורה ששרה ותשאל למה אני לא משתתף, אז אני אומר לה: ראשית תדעי שאת שרה יפה וזה יהיה לי מאד נעים לשמוע ולראות אותך יותר מגברים, אבל דוקא בגלל היופי המיוחד הזה, בורא עולם קבע גבולות של מרחק בין גברים לנשים כדי שלא יהיה מעשים אשר לא יעשו, אז אני נאלץ לוותר על התענוג, ולהפסיד את החויה הזו. אני לא מתרחק כי יש בך מום כל שהוא, אלא דוקא בגלל המשיכה החזקה שיש לגברים אל נשים אני מתרחק כי אני עלול להימשך בצורה חסרת אחריות.
אז תאמרו לי את האמת מי מפסיד מחוסר ההשתתפות שלי, אני או הבנות? אתם נהנים לכם ואני מפסיד. אני פוגע במשהי או בעצם פוגע בעצמי? אני לוקח מעצמי דבר ולא לא פוסל מישהו כי הוא נחות ממני אלא כי אני נחות ממנו, אז איזו פגיעה יש כאן?

המעיין

Re: דמוגגיה או תשובה כנה

הודעהעל ידי המעיין » ד' ספטמבר 18, 2019 12:25 pm

אולי תבאר למה זה דמגוגיה?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ד' ספטמבר 18, 2019 12:32 pm

ברור שזו האמת לאמיתה - 'בגדול', בלי להיכנס לפרטי הניסוח המדוייקים

[בכלל אומרים היום כל היועצים למיניהם, שכאשר יש לאדם בעיה עם מישהו אחר, תמיד יותר טוב שיציג את זה כ'בעיה שלו' ולא כ'בעיה של השני'. לדוגמא, כשבעל ואשתו רבים על פרט מסויים, לא יבוא הבעל לאשתו ו'יאשים' אותה, אלא אדרבה - יציג את עצמו כ'בעייתי' ולכן מפריע לו פרט פלוני. ובהרבה מקרים זו אכן האמת]

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ד' ספטמבר 18, 2019 12:43 pm

אם מדובר שהוא נמנע מלשמוע שירת נשים, זו בהחלט תשובה טובה.

אבל אם מדובר על מקרה שבו מונעים מנשים לשיר בגלל שיש דתיים בקהל,
או שמונעים מנשים להשתתף באיזו פעילות בגלל צניעות, אז יתכן מאוד שהתשובה הזו לא תספק אדם חילוני.
(לא דמגוגיה, אבל כנראה לא תספר אותו).

סמל אישי של המשתמש
חלמישצור
שם מלא: צוריאל חלמיש

הודעהעל ידי חלמישצור » ד' ספטמבר 18, 2019 12:53 pm

"אזל, תלא נפשיה בעיבורא דדשא ומצטער" (סוכה נב, א).

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' ספטמבר 19, 2019 10:32 am

חלק מהדברים קשורים למה שנתבאר כאן
viewtopic.php?f=7&t=6618&p=573276&hilit=%D7%9B%D7%A0%D7%A8%D7%AA%D7%99#p572979

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ה' ספטמבר 19, 2019 11:35 am

לענ"ד זו אמת לאמיתה של תורה, וגם אם מונעים מהאשה לשיר וכדו׳ זה כדי לשמור עלי׳ ולהגן עלי׳ ואין כבוד בשבילה יותר מזה

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 133 אורחים