מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רוחות רפאים - מי האחראים בהכשרים האנונימיים?!

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
אבני גזית

רוחות רפאים - מי האחראים בהכשרים האנונימיים?!

הודעהעל ידי אבני גזית » ש' נובמבר 23, 2019 10:06 pm

מאחר שיכולת וועדות הכשרות להתקיים, מבוססים על הכרת הציבור בהם, חושבני כי צריך לדעת מי הדמויות הרבניות שמנהיגות ופוסקות במערכות הכשרות השונות.

אך בעוד שבוועדות כמו רובין, לנדא, מחפוד ודומיהם, ידוע מי האיש שעומד מאחורי ההכשר. הרי ששתי החותמות של חת"ס לא מגלות שום דבר מי זה שלוקח אחריות על המוצר (אולי גם הכשרים אחרים).

בשנים האחרונות השוק מוצף במאות מוצרים זמינים, במיוחד בשוק החטיפים והממתקים, בהכשרים הנ"ל.

אשמח אם נדע מי הרב/נים שסומכים ידיהם על ההכשרים הללו.
נערך לאחרונה על ידי אבני גזית ב א' נובמבר 24, 2019 9:55 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עמקן

Re: מי האחראים בהכשרי 'חוג חת"ם סופר'?

הודעהעל ידי עמקן » ש' נובמבר 23, 2019 10:18 pm

מי אמר שיש אחראי?
יודע שהם הכשירים ברמה נמוכה ביותר, ומעשות ששמעתי עליהם ממקורות נאמנות מאשרות שזה לא בחינם.
רק לפני כמה ימים, פגשתי בכיר בהכשר אמריקאי גדול. לאחרונה היה לו היכרות מקצועית עם חוג בני ברק, שעשו ייצור לפסח במפעל בגרמניה שבאחריותו מטעם ההכשר שלו. והוא היה בהלם ממש מחוסר הרציניות ומקצועית.
הוא שמע מה הם מתכוונים לעשות, ואמר להם שלא כך נותנים הכשר לפסח. הם ענו לו שכותבים שזה עבור אוכלי קטניות. הוא אמר להם שגם ספרדים הם יהודים, וחוץ ממה שזה קטניות צריך להיות כשר לפסח. הוא שיכנע אותם לשלוח משגיח מטעמם להיות בשעת הייצור, אבל כפי מה שהוא שמע, עכשיו שהיה כאילו לא היה.
נערך לאחרונה על ידי עמקן ב ש' נובמבר 23, 2019 10:35 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ש' נובמבר 23, 2019 10:35 pm

רק לידיעתך שבעבר הלא רחוק (ואולי כך זה גם היום) הרבה ממוצרי ההכשר הנ"ל הוחתמו בארץ גם בחותמת של חת"ס פ"ת כדי להקל את קבלתם בציבור שרגיל לחותמות מעוטרות בעברית (אכן אין קשר לחת"ס ב"ב שעליהם כתבת אבל פותח האשכול כרכם יחד).

גם זו לטובה

הודעהעל ידי גם זו לטובה » א' נובמבר 24, 2019 2:48 am

שמעתי מבנו של משגיח ברבנות ירושלים (מהדרין) וגם מטעם אחד מההכשרים הנ"ל- הרבנות עדיפה בהרבה, והמבין יבין.

הצעיר באלפי

הודעהעל ידי הצעיר באלפי » א' נובמבר 24, 2019 5:00 am

אבני גזית כתב:מאחר שיכולת הבד"צים להתקיים, מבוססים על הכרת הציבור בהם, חושבני כי צריך לדעת מי הדמויות הרבניות שמנהיגות ופוסקות בוועדות הכשרות השונות.

אך בעוד שבוועדות כמו רובין, לנדא, מחפוד ודומיהם, ידוע מי האיש שעומד מאחורי ההכשר. הרי ששתי החותמות של חת"ס לא מגלות שום דבר מי זה שלוקח אחריות על המוצר (אולי גם הכשרים אחרים).

בשנים האחרונות השוק מוצף במאות מוצרים זמינים, במיוחד בשוק החטיפים והממתקים, בהכשרים הנ"ל.

אשמח אם נדע מי הרב/נים שסומכים ידיהם על ההכשרים הללו.

כהיום כפי ידיעתי המצב השתנה לטובה, והג"ר יהושע הורוביץ שליט"א דומ"ץ בעלזא בני ברק הוא מהמפקחים הראשיים אצל חוג חת"ס ב.ב.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' נובמבר 24, 2019 7:19 am

יש להפריד בין חת"ס ב"ב לדפ"ת, כי (ככל הידוע לי עכ"פ) לא קרב זה אל זה.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' נובמבר 24, 2019 7:49 am

אם בשניהם אין פיקוח, כדבריכם (למעט השמועה על הרב הורוביץ), מה יש להפריד?!

ועוד כמה שאלות על ההכשר

א. מדוע נטפלו לשמו החת"ס דווקא?
ב. האם ההכשר שייך לקהילת הרב אלטמן.
ג. האם יש יראים ושלמים שכן סומכים על ההכשר הזה בלי פקפוק.
ד. כיצד יש בכוחם להכשיר מאות מוצרים מורכבים ביותר, במיוחד לפסח. האין צריך לזה צבא של מפקחים ומשגיחים נאמנים וחקרנים, אנשים מלומדים ומפולפלים? ואם כן, מי הם?

אינני שואל לקינטור, חלילה. אבל את כל ההכשרים, בערך, אני יודע מי עומד מאחור. אבל על שני צנתרי הללו, לא אדע.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' נובמבר 24, 2019 9:02 am

עד כמה שידוע לי - יש רבים "יראים ושלמים" ואני הקטן בתוכם שסומכים על חוג חת"ס ב"ב (עכ"פ בדברים שאינם בשריים).
אבל לגבי חוג חת"ס פתח-תקווה - שמעתי בשם שני רבנים גדולים שהכשר זה "כמי שאינו", וכפי שהזכירו לעיל שהוא "פחות מרבנות".
לא שמעתי איש מפי איש, ולכן איני אומר את שמותיהם של הרבנים.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' נובמבר 24, 2019 9:49 am

כך ידוע גם לי (ככל דברי כתר"ה)
(ושמעתי זאת ישירות מפי מומחה כשרות אחד לגבי פ"ת, אך לא קבלתי רשות לומר זאת בשמו)

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' נובמבר 24, 2019 9:51 am

עזריאל ברגר כתב:עד כמה שידוע לי - יש רבים "יראים ושלמים" ואני הקטן בתוכם שסומכים על חוג חת"ס ב"ב (עכ"פ בדברים שאינם בשריים).
אבל לגבי חוג חת"ס פתח-תקווה - שמעתי בשם שני רבנים גדולים שהכשר זה "כמי שאינו", וכפי שהזכירו לעיל שהוא "פחות מרבנות".

אני חושב שהקולא בדברים שאינם בשריים זה רק בחומרי גלם.
אבל חמצוצים או כל ממתק אחר שמורכב משמונים פרודוקטים, מכל קצווי תבל, אפשר שהם מסובכים יותר משחיטת עוף, שם החששות הם בשחיטה ובבדיקות.

ואם אתה סומך עליהם, על איזה איש אתה סומך? מי האיש שאותו אתה רואה ורגוע?

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' נובמבר 24, 2019 9:52 am

חמצוצים (וכל דומיהם) ג"כ אסורים לענ"ד משום סכנת נפשות, וכך אני הקטן מורה ובא.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' נובמבר 24, 2019 10:19 am

כת"ר מורה כן מדין טכנולוג מזון?

בברכה המשולשת

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » א' נובמבר 24, 2019 10:34 am

מדין ונשמרתם

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » א' נובמבר 24, 2019 10:36 am

אבני גזית כתב:
עזריאל ברגר כתב:עד כמה שידוע לי - יש רבים "יראים ושלמים" ואני הקטן בתוכם שסומכים על חוג חת"ס ב"ב (עכ"פ בדברים שאינם בשריים).

אני חושב שהקולא בדברים שאינם בשריים זה רק בחומרי גלם.
אבל חמצוצים או כל ממתק אחר שמורכב משמונים פרודוקטים, מכל קצווי תבל, אפשר שהם מסובכים יותר משחיטת עוף, שם החששות הם בשחיטה ובבדיקות.
מסברא - יש טעם רב בדבריך, ויש לפלפל לשני הצדדים ואכמ"ל.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » א' נובמבר 24, 2019 12:59 pm

גם אני שמעתי כך מיותר ממקור אחד, גם בשם הרב משה שולזינגר מב"ב.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' נובמבר 24, 2019 1:04 pm

חת"ס ב"ב שייך להרב אלטמן אבל לא כ"כ נראה לי שהוא מבין בפרקטיקה של השגחה, פעם הי׳ שם את ר"ד לנדא אבל כבר כמה שנים שהוא כבר לא שם, היום יש שם א׳ בשם זולדן אולי (לא זוכר מדוייק וגם לא מכיר אותו)

אליהו.ב

הודעהעל ידי אליהו.ב » א' נובמבר 24, 2019 2:23 pm

מומלץ להסתכל פה
https://www.kosharot.co.il/index2.php?id=281&lang=HEB

מעניין (ומזעזע..) גם על המחקר שעשו בממרחי תמרים
https://www.kosharot.co.il/%D7%AA%D7%95 ... 7%99%D7%9D
והם ממליצים רק על חברות מסויימות ביותר (אפילו מכשרויות מהודרות)

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' נובמבר 24, 2019 3:21 pm

שניהם ברמה של רבנות רגילה ומטה, מתוך כו''כ בירורים שעשיתי.

חוג פ''ת ייתכן ואין להם כלל משגיחים רק הנה''ח... אמר לי יבואן חילוני שלקח ההכשר שלהם כי להם לא היו שום דרישות!

חוג ב''ב אני בעצמי פניתי אל הרב אלטמן לשאול אותו על השערוריה של נתינת הכשר לעלי גפן מלאים בשרצים, וענה לי שאינו מתמצא בפרטים ושלחני אל הרב הורוויץ הנ''ל.

כשפניתי אל הרב הורוויץ הוא ענה לי שנכשלו בזה שנתנו לזה הכשר, ויותר אינם נותנים... זאת בשעה שהמוצר עדיין משווק בחנויות, ומדובר במוצר שכל ילד יודע שלא ניתן להכשירו.

אודה ואבוש, כי בעבר נהגתי לסמוך עליהם [חוג ב''ב] כי כך הורגלתי מנעורי, ובאותו יום אספתי מהבית את כל מוצריהם והשלכתי לאשפה, כי חששתי אפילו לתיתם במתנה לאיזה קל.

בושה וחרפה שנתעוררתי לזה ע''י אתר 'כושרות' הדל''י, שברמיזה מעורר על נושאי שם מרנא החת''ס שמאכילים שקצים.

כ
מו''כ שמעתי מאחד מרבני שחיטת הרב מחפוד ששחיטת 2 ההכשרים הנ''ל הוא מכל מה שנפסל ע''י הבדצי''ם.

ירא הציבור ויזעק!
נערך לאחרונה על ידי חיימשה ב א' נובמבר 24, 2019 3:25 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' נובמבר 24, 2019 3:23 pm

הרואה כתב:

גם אני שמעתי כך מיותר ממקור אחד, גם בשם הרב משה שולזינגר מב"ב.

כפי שיובן מהודעתי הקודמת, כשאתה אוכל מהכשר זה אין לך דרך לדעת אם זה פרווה או בשרי, וד''ל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' נובמבר 24, 2019 8:35 pm

מה לגבי "בד''צ ''אגודת ישראל'' ובד''צ "מחזיקי הדת"?
ומה לגבי ''קהילות"?

התשובה לא חייבת להיות "מצויין" או "טרף". יש גם באמצע. אפשר גם לדרג מי טוב יותר ומי פחות.

אבל, אני מבקש לכתוב לא על סמך שמועות ולא על סמך רכילויות, כ''א שיענו על הנ''ל רק אנשים המתעסקים בענייני כשרות והמכירים אותם מבפנים, ובתנאי שהם מספיק יר''ש בשביל להתיירא יראה גדולה שלא להוציא ש''ר ברבים על זולתם ושלא לגרום הפסד ממון ופרנסה על חינם. או לחליפין- שיענו על הנ''ל מי ששמעו באוזניהם מפי ת''ח נאמנים וישרים המצויים בנושא הכשרות (ושלא חשודים על הגזמנות או על אינטרסנטיות).

במילים אחרות: חושבני שאם ישנן כשרויות המכשילות את הרבים, מצווה לפרסם זאת. ויש כאן גם סיוע לרבים הנבוכים בעניין. אבל מאידך, צריך להיזהר מאד שלא לכתוב בלי ידיעה אמיתית ומוחלטת, שלא נהיה ח''ו בכלל "ארור מכה רעהו בסתר" ושלא נזיק ונגרום הפסד ממון ח''ו על סמך שמועות ופטפוטי הבריות
.

חיימשה

הודעהעל ידי חיימשה » א' נובמבר 24, 2019 9:32 pm

לגבי שלשתם, התשובה לכאורא דומה, השחיטה שלהם בסדר גמור, ושאר מוצרים צע''ג.
ובערך כך שמעתי מהרה''ג ר' דוד טהרני שליט''א בעל שו''ת דברי דוד על יו''ד ומראשי כשרות יורה דעה.
כמו''כ באתר המצוין 'כושרות' אלו הם בערך פני הדברים.

ואצטרף בזה לדברי הרב פ''ת ואנסח זאת כך:
יקום 'כושרות' חרדי!

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' נובמבר 24, 2019 9:34 pm

פרנקל תאומים כתב:
אבל, אני מבקש לכתוב לא על סמך שמועות ולא על סמך רכילויות, כ''א שיענו על הנ''ל רק אנשים המתעסקים בענייני כשרות והמכירים אותם מבפנים, ובתנאי שהם מספיק יר''ש בשביל להתיירא יראה גדולה שלא להוציא ש''ר ברבים על זולתם ושלא לגרום הפסד ממון ופרנסה על חינם. או לחליפין- שיענו על הנ''ל מי ששמעו באוזניהם מפי ת''ח נאמנים וישרים המצויים בנושא הכשרות (ושלא חשודים על הגזמנות או על אינטרסנטיות).

במילים אחרות: חושבני שאם ישנן כשרויות המכשילות את הרבים, מצווה לפרסם זאת. ויש כאן גם סיוע לרבים הנבוכים בעניין. אבל מאידך, צריך להיזהר מאד שלא לכתוב בלי ידיעה אמיתית ומוחלטת, שלא נהיה ח''ו בכלל "ארור מכה רעהו בסתר" ושלא נזיק ונגרום הפסד ממון ח''ו על סמך שמועות ופטפוטי הבריות
.

טוב שכתבת, טוב שהדגשת

תקופה ארוכה אני מתלבט האם אשכול כזה לא יגרור הוצאת שם רע. בסוף החלטתי כן לפתוח את הדיון, בזהירות וברגישות.

חושבני שההכשרים צריכים לחשוף את עצמם ואת פעילותם, כדי שהציבור יידע על מי והאם מי הוא סומך.

לגבי שארית ישראל, הדיינים מוכרים, וכך גם הרב יברוב. בכל אופן, יתד דואג לייחצן אותם.

לגבי מחזיקי הדת, זו הקהילה של בעלזא. שוב אנשים מוכרים וידועים כיראי חטא.

קהילות, אכן אינני מכיר.

אבל חת"ס, נראה לי כסוג של רוח רפאים. הלוואי ואתבדה

אב בבינה

הודעהעל ידי אב בבינה » א' נובמבר 24, 2019 9:47 pm

כיון שכבר הזכרת, מישהו יודע מי אחראי על השחיטה של הרב יברוב זצ"ל היום?

חיימשה

Re: רוחות רפאים - מי האחראים בהכשרים האנונימיים?!

הודעהעל ידי חיימשה » א' נובמבר 24, 2019 10:05 pm

לענ''ד הדאגה היתרה להלכות לה''ר בענין זה היא בגדר אל תצדק הרבה.
וידוע שהמהרש''ם מבערז'אן כשהגיע לעיר דאג קודם כל שיהיה סכסוך בין הקצבים והשוחטים, כדי שלא יחפו אחד על השני ויאכילו את ישראל טריפות.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' נובמבר 24, 2019 10:10 pm

חיימשה כתב:לגבי שלשתם, התשובה לכאורא דומה, השחיטה שלהם בסדר גמור, ושאר מוצרים צע''ג.
ובערך כך שמעתי מהרה''ג ר' דוד טהרני שליט''א בעל שו''ת דברי דוד על יו''ד ומראשי כשרות יורה דעה.

יקום 'כושרות' חרדי!

בעלז שוחטים אצל קהילות...
באופן כללי הגרש"צ רוזנבלט הי׳ מרוצה מקהילות כשהוא שחט שם

חיים סגל

הודעהעל ידי חיים סגל » א' נובמבר 24, 2019 10:58 pm

מומחה הכשרות הרב זריצקי על כשרות חוג חת"ס פ"ת
https://www.youtube.com/watch?v=PRTWivf6_24

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' נובמבר 24, 2019 11:05 pm

חיים שאול כתב:
חיימשה כתב:לגבי שלשתם, התשובה לכאורא דומה, השחיטה שלהם בסדר גמור, ושאר מוצרים צע''ג.

יקום 'כושרות' חרדי!

בעלז שוחטים אצל קהילות...
באופן כללי הגרש"צ רוזנבלט הי׳ מרוצה מקהילות כשהוא שחט שם

יש לקהילות גם מוצרים (ממתקים וכיו''ב).

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' נובמבר 24, 2019 11:07 pm

חיים סגל כתב:מומחה הכשרות הרב זריצקי על כשרות חוג חת"ס פ"ת

חסום לי.
בעבר הוא עבד שם וכמדומה שפרש. אכן?

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' נובמבר 24, 2019 11:12 pm

ומה לגבי מסעדות חלביות בהכשרים הנ''ל?
(אגודת ישראל אני יודע על מסעדה שלהם, חת''ס ג''כ. קהילות ובעלז אינני יודע אם יש להם מסעדות, אולי חנויות פיצה/פלאפל?).

(באופן אישי, אני לא נמנה על אוכלי מסעדות, וגם אינני צורך מוצרים מאף אחד מההכשרים ששאלו/ששאלתי על טיבם באשכול עד כאן. אבל נשאלתי ככל הנ''ל והתבקשתי לברר).
נערך לאחרונה על ידי פרנקל תאומים ב א' נובמבר 24, 2019 11:18 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

אבני גזית

הודעהעל ידי אבני גזית » א' נובמבר 24, 2019 11:17 pm

כך גם טורטיות. נראה לי שאין טורטיות בהכשרים נורמלים.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » א' נובמבר 24, 2019 11:24 pm

האוכל באיקאה הוא רובו קהילות וכן המאפי׳ החלבית הגדולה בארץ אבל לא כל המוצרים שם מאושרים על ידם

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' נובמבר 24, 2019 11:30 pm

חיים שאול כתב:האוכל באיקאה הוא רובו קהילות וכן המאפי׳ החלבית הגדולה בארץ אבל לא כל המוצרים שם מאושרים על ידם

המאפייה הגדולה בארץ?

לענין

הודעהעל ידי לענין » א' נובמבר 24, 2019 11:41 pm

אני שאלתי בעצמי מומחה כשרות מפורסם מחו"ל, איך זה יתכן שכל החנות (לא המסעדה, החנות) של איקאה - שהכל הכל מוצרים שמיוצרים בשבדיה, איך הכל בהכשר קהילות?
וזה כולל יינות (!!!) ומוצרים שמאד בעייתיים מצד תולעים (פירות יער אוכמניות) וכדומה. האם יש להם צוות אדיר של משגיחים שנמצא כל השנה בשבדיה? האם יש שם יהודי שמניח את האוכל על האש (אחרת לספרדים זה בישול גויים), צריך בשביל זה קהילה שלימה של משגיחים בשבדיה! זה אכן קורה?
הוא לא הסכים לענות לי תשובה.

עמקן

הודעהעל ידי עמקן » א' נובמבר 24, 2019 11:55 pm

פרנקל תאומים כתב:
חיים סגל כתב:מומחה הכשרות הרב זריצקי על כשרות חוג חת"ס פ"ת

חסום לי.
בעבר הוא עבד שם וכמדומה שפרש. אכן?

הוא אכן פעם היה מנהל של חוג פ"ת, והוא פרש שלא באופן ידידותי. היום הוא מדבר נגדו, אבל קשה להאמין שהוא אבייקטיבי.
בכלל, המומחיות של הרב זריצקי אינו מוטלת בספק. אבל יודעי דבר טוענים שא"א לסמוך עליו כשיש לו אינטרסט.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' נובמבר 25, 2019 12:41 am

לענין כתב:אני שאלתי בעצמי מומחה כשרות מפורסם מחו"ל, איך זה יתכן שכל החנות (לא המסעדה, החנות) של איקאה - שהכל הכל מוצרים שמיוצרים בשבדיה, איך הכל בהכשר קהילות?
וזה כולל יינות (!!!) ומוצרים שמאד בעייתיים מצד תולעים (פירות יער אוכמניות) וכדומה. האם יש להם צוות אדיר של משגיחים שנמצא כל השנה בשבדיה? האם יש שם יהודי שמניח את האוכל על האש (אחרת לספרדים זה בישול גויים), צריך בשביל זה קהילה שלימה של משגיחים בשבדיה! זה אכן קורה?

למיטב ידיעתי האוכל השוודי שם לא כשר בשום הכשר.
רק המסעדה בקומה למעלה שמוכרת אוכל שמוכן כולו בארץ, וכן הקיוסק למטה שמוכר מזון מהיר בהשגחת קהילות.
באיקאה כידוע שהזכיין בארץ הוא יהודי חרדי למהדרין, ועל כן סביר להניח שדואג שלא יצא מכשול תחת ידו, גם ניכר מאד ההבדל הקיצוני בין בשר לחלב שיש ממש קיר מפריד בין שני אזורים בתוספת שלטים וכו'.

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ב' נובמבר 25, 2019 1:37 am

פרנקל תאומים כתב:
חיים שאול כתב:האוכל באיקאה הוא רובו קהילות וכן המאפי׳ החלבית הגדולה בארץ אבל לא כל המוצרים שם מאושרים על ידם

המאפייה הגדולה בארץ?

יותר מדוייק מפעל, קוראים לזה ׳ביסקוטי׳ (רח׳ הירקון בב"ב, הם גם המפעל שכמדו׳ צורך הכי הרבה חמאה בארץ, למי שמחפש למה נגמר...)

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ב' נובמבר 25, 2019 1:38 am

אב בבינה כתב:כיון שכבר הזכרת, מישהו יודע מי אחראי על השחיטה של הרב יברוב זצ"ל היום?

לא יודע שם מדוייק אבל מינו א׳ מירושלים שעד היום הי׳ עושה שם שחיטות פרטיות

חיים שאול

הודעהעל ידי חיים שאול » ב' נובמבר 25, 2019 1:41 am

הרואה כתב:
לענין כתב:אני שאלתי בעצמי מומחה כשרות מפורסם מחו"ל, איך זה יתכן שכל החנות (לא המסעדה, החנות) של איקאה - שהכל הכל מוצרים שמיוצרים בשבדיה, איך הכל בהכשר קהילות?

למיטב ידיעתי האוכל השוודי שם לא כשר בשום הכשר.
רק המסעדה בקומה למעלה שמוכרת אוכל שמוכן כולו בארץ, וכן הקיוסק למטה שמוכר מזון מהיר בהשגחת קהילות.
באיקאה כידוע שהזכיין בארץ הוא יהודי חרדי למהדרין, ועל כן סביר להניח שדואג שלא יצא מכשול תחת ידו, גם ניכר מאד ההבדל הקיצוני בין בשר לחלב שיש ממש קיר מפריד בין שני אזורים בתוספת שלטים וכו'.

כמו שהעיר הרב הרואה, אתה בטוח שגם מוצרים אלו קהילות? כי למיטב הכרתי את רבני ההכשר מדובר ברבנים רציניים שלא מתפשרים סתם כך גם כשבעלי מפעל לוחצים מאד

יהושפט

הודעהעל ידי יהושפט » ב' נובמבר 25, 2019 8:38 am

אכן, ההכשר של קהילות באיקיאה הוא רק על המסעדה ומזנון האוכל המהיר, המוצרים משבדיה הם באישור הרבנות הראשית לישראל, ואין להם דבר עם קהילות.

לענין

הודעהעל ידי לענין » ב' נובמבר 25, 2019 9:04 am

חברה, במו עיני ראיתי כי המוצרים בחנות - כולל היין- חתומים עם הסמל של קהילות.
כך לפחות לפי זכרוני.
אם למישהו יש ידיעה אחרת, אשמח לשמוע.
נערך לאחרונה על ידי לענין ב ב' נובמבר 25, 2019 9:09 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 56 אורחים