מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קונטרס גיטי כזב

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
שליטא

קונטרס גיטי כזב

הודעהעל ידי שליטא » ד' דצמבר 04, 2019 9:17 pm

התגלגל לידי מקרה של קרובת משפחה שהפעילה כח כנגד בעלה וגרמה לו לתת לה גט. לאחר בירור עם הגרוש הבנתי שהוא לא נתן לה את הגט בלב שלם אלא מחמת שהדיינים הציקו לו ולא היה לו כח להתמודד איתם אז בלית ברירה הוא נתן לה גט בניגוד לרצונו. בשיחת חברים שעשיתי, נאמר לי שיצא על זה קונטרס בשם 'גיטי כזב'

לקרובת המשפחה שלי המלצתי שלא להתחתן בשנית עד שאזכה לברר לעומק את הנושא ע''י גדולי ישראל (אם לא הייתי מכיר את הסיפור מקרוב לא הייתי מתערב)

אם מישהו כאן מחברי הפורום היקרים, יודע מה באמת דעת גדולי ישראל בענין הקונטרס הנ''ל ובכלל? האם יש ת''ח ירא שמים שאפשר לדבר איתו על הנושא הזה בפתיחות? (אפשר בתשלום)

יש לי חבר טוען רבני שאמר לי שכל הפסקי דין בבית הדין הרבני הם לפי ההלכה בלי שום צד של ספק אמנם מצד שני הוא גם אמר לי שדרך בתי הדין היא 'להציק' לבעל עד שיסכים לתת גט

אני מאמין שגדולי ישראל הביעו את דעתם בנושא ואשמח לדעת מה באמת דעתם אבל אין אני מעוניין לעשות מזה רעש אלא לברר את ההלכה בשביל קרובת משפחה שלי בלבד.

תודה לכל העוזרים והמסייעים,

תזכו למצוות ותבורכו מפי עליון

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

Re: קונטרס גיטי כזב

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ד' דצמבר 04, 2019 9:34 pm

אינני יודע מה נהוג בשראל אבל אצלנו כאן בקנדה מהידוע לי בתור הסופר של הגיטין, שבסיום כל מסירת גט נערך טקס חרם על הוצאת לעז על הגט בשמו של ר"ת, מה שאתה עושה עכשיו נקרא לעז על הגט !!!! תאמר לקרובתך שהיא יכולה להחתן ללא שום פיקפוק לאחר 92 יום מהגט

צביב

הודעהעל ידי צביב » ד' דצמבר 04, 2019 9:37 pm

שמעתי, שאם פעם אחת עשה הבית דין גט בכפיה שלא כדין,
נקרא רשעים,
וחז''ל נתנו לבית דין כח כפיה לגט, ושליחותייהו דחז''ל עבדי,
אבלמלא נתנו כח שליחות לדיינים לא הגונים.

שליטא

הודעהעל ידי שליטא » ד' דצמבר 04, 2019 9:44 pm

אהרן תאומים כתב:
אינני יודע מה נהוג בשראל אבל אצלנו כאן בקנדה מהידוע לי בתור הסופר של הגיטין, שבסיום כל מסירת גט נערך טקס חרם על הוצאת לעז על הגט בשמו של ר"ת, מה שאתה עושה עכשיו נקרא לעז על הגט !!!! תאמר לקרובתך שהיא יכולה להחתן ללא שום פיקפוק לאחר 92 יום מהגט

לא שאלתי מצד מנהג, ולא הוצאתי לעז על הגט ח''ו. זכותי לברר גם אם זה לא מתאים לך.

הכהן מקולוניא

הודעהעל ידי הכהן מקולוניא » ד' דצמבר 04, 2019 10:00 pm

אין לך זכות להציק לבת ישראל בגלל הנערוון שלך.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ד' דצמבר 04, 2019 11:39 pm

אהרן תאומים כתב:
שליטא כתב:התגלגל לידי מקרה של קרובת משפחה שהפעילה כח כנגד בעלה וגרמה לו לתת לה גט. לאחר בירור עם הגרוש הבנתי שהוא לא נתן לה את הגט בלב שלם אלא מחמת שהדיינים הציקו לו ולא היה לו כח להתמודד איתם אז בלית ברירה הוא נתן לה גט בניגוד לרצונו. בשיחת חברים שעשיתי, נאמר לי שיצא על זה קונטרס בשם 'גיטי כזב'

לקרובת המשפחה שלי המלצתי שלא להתחתן בשנית עד שאזכה לברר לעומק את הנושא ע''י גדולי ישראל (אם לא הייתי מכיר את הסיפור מקרוב לא הייתי מתערב)

אם מישהו כאן מחברי הפורום היקרים, יודע מה באמת דעת גדולי ישראל בענין הקונטרס הנ''ל ובכלל? האם יש ת''ח ירא שמים שאפשר לדבר איתו על הנושא הזה בפתיחות? (אפשר בתשלום)

יש לי חבר טוען רבני שאמר לי שכל הפסקי דין בבית הדין הרבני הם לפי ההלכה בלי שום צד של ספק אמנם מצד שני הוא גם אמר לי שדרך בתי הדין היא 'להציק' לבעל עד שיסכים לתת גט

אני מאמין שגדולי ישראל הביעו את דעתם בנושא ואשמח לדעת מה באמת דעתם אבל אין אני מעוניין לעשות מזה רעש אלא לברר את ההלכה בשביל קרובת משפחה שלי בלבד.

תודה לכל העוזרים והמסייעים,

תזכו למצוות ותבורכו מפי עליון

יש''כ.

אני שמעתי באוזניי מת''ח מפורסם שהתגרש והיו לו הרבה נערווין על הגט שלדעתו הוצא ממנו אחרי הפעלת לחצים שונים ולא מרצונו החופשי, והוא הלך למרן הגרי''ש אלישיב זי''ע היות שהוא רצה לתת לה גט נוסף (הפעם מרצונו המלא, וכדי שלא להכשיל אותה), ומרן הגריש''א זי''ע אסר עליו בכל תוקף לעשות כן חרף כל טענותיו.

ישנן פעמים שבי''ד מצווה על הבעל לתת גט והוא חייב לשמוע להם, וישנן פעמים שמותר לבי''ד ומצווה עליהם גם ללחוץ עליו באופנים שונים ע''מ שיתן גט, וישנן פעמים שגם מותר לבי''ד ומצווה עליהם לכופו ממש לתת את הגט. צריך ללמוד אבה''ע עם נו''כ ראשונים ואחרונים הדק היטב בשביל להתערב בעניינים הללו. האמירה הכללית הזאת של "הציקו לו" "לחצו עליו" או אפי' "כפו עליו" אין בה ממש, כי מאן יימר שלא עשו כן עפ''י דין, ומה''ת למי שלא מונח בסוגיות הללו הלכה למעשה להטיל בזה פקפוקים.

צביב

הודעהעל ידי צביב » ד' דצמבר 04, 2019 11:40 pm

אמרו שהרב יעקב יוסף זצ''ל אמר שלא להנשא למגורשת , לפני שמבררים אצל המגרש.

שליטא

הודעהעל ידי שליטא » ד' דצמבר 04, 2019 11:52 pm

פרנקל תאומים כתב:יש''כ.

אני שמעתי באוזניי מת''ח מפורסם שהתגרש והיו לו הרבה נערווין על הגט שלדעתו הוצא ממנו אחרי הפעלת לחצים שונים ולא מרצונו החופשי, והוא הלך למרן הגרי''ש אלישיב זי''ע היות שהוא רצה לתת לה גט נוסף (הפעם מרצונו המלא, וכדי שלא להכשיל אותה), ומרן הגריש''א זי''ע אסר עליו בכל תוקף לעשות כן חרף כל טענותיו.

ישנן פעמים שבי''ד מצווה על הבעל לתת גט והוא חייב לשמוע להם, וישנן פעמים שמותר לבי''ד ומצווה עליהם גם ללחוץ עליו באופנים שונים ע''מ שיתן גט, וישנן פעמים שגם מותר לבי''ד ומצווה עליהם לכופו ממש לתת את הגט. צריך ללמוד אבה''ע עם נו''כ ראשונים ואחרונים הדק היטב בשביל להתערב בעניינים הללו. האמירה הכללית הזאת של "הציקו לו" "לחצו עליו" או אפי' "כפו עליו" אין בה ממש, כי מאן יימר שלא עשו כן עפ''י דין, ומה''ת למי שלא מונח בסוגיות הללו הלכה למעשה להטיל בזה פקפוקים.

אם אותו ת''ח סיפר לך אישית אז אשמח אם תשאל אותו האם הגרי''ש דיבר במקרה שלו אישית או באופן כללי שאסור להחמיר חרף כל הטענות??

תודה וישר כח גדול

שליטא

הודעהעל ידי שליטא » ד' דצמבר 04, 2019 11:52 pm

צביב כתב:אמרו שהרב יעקב יוסף זצ''ל אמר שלא להנשא למגורשת , לפני שמבררים אצל המגרש.

אמרו זה עדיין בגדר של אמרו

בשדי יער

הודעהעל ידי בשדי יער » ה' דצמבר 05, 2019 12:02 am

אהרן תאומים כתב:אינני יודע מה נהוג בשראל אבל אצלנו כאן בקנדה מהידוע לי בתור הסופר של הגיטין, שבסיום כל מסירת גט נערך טקס חרם על הוצאת לעז על הגט בשמו של ר"ת, מה שאתה עושה עכשיו נקרא לעז על הגט !!!! תאמר לקרובתך שהיא יכולה להחתן ללא שום פיקפוק לאחר 92 יום מהגט

לפי הנראה כתבת דבריך אלו ולא ראית לקונטרס הנ"ל ולכן כתבת מה שכתבת אבל אחר שתראה הכתוב שם תבהל עד מאוד.

ואיני יכול להעלות על הכתב כאן מה שהעיד ואמר לי ראש ב"ד בעיר גדולה כאן בא"י על שערורויות בעיניני גיטין כאן באה"ק, תסמרנה שערות ראש, ה' ירחם.

אב בבינה

הודעהעל ידי אב בבינה » ה' דצמבר 05, 2019 12:10 am

קבצים מצורפים
דייני הכזב.pdf
(16.62 MiB) הורד 194 פעמים
קונטרס-גיטי-הכזב.pdf
(5.04 MiB) הורד 714 פעמים

יוסף בניהו

הודעהעל ידי יוסף בניהו » ה' דצמבר 05, 2019 12:22 am

אני לא מבין גדול בנושא...
אבל באור תורה בשנה האחרונה העירו כמה וכמה הערות על החוברות הנ"ל.
ובחוברות הנ"ל יוצאים בחריפות גדולה גם נגד גדולי עולם כך שדבריהים צריכים בדיקה.

צביב

הודעהעל ידי צביב » ה' דצמבר 05, 2019 12:24 am

שליטא כתב:
פרנקל תאומים כתב:יש''כ.

אם אותו ת''ח סיפר לך אישית אז אשמח אם תשאל אותו האם הגרי''ש דיבר במקרה שלו אישית או באופן כללי שאסור להחמיר חרף כל הטענות??

תודה וישר כח גדול

כנראה דיבר במקרה שלו אישית,
וכנראה הבין שהעדים העידו דברים לא נכונים לגרי''ש אלישיב ( אמרו שהפסיק ללמוד בתקפה שלמד 15 שעות ביום) אבל חששו לבסוף מקפידת הגרי''ש אלישיב.
נערך לאחרונה על ידי צביב ב ה' דצמבר 05, 2019 1:23 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ה' דצמבר 05, 2019 12:48 am

בשדי יער כתב:
אהרן תאומים כתב:אינני יודע מה נהוג בשראל אבל אצלנו כאן בקנדה מהידוע לי בתור הסופר של הגיטין, שבסיום כל מסירת גט נערך טקס חרם על הוצאת לעז על הגט בשמו של ר"ת, מה שאתה עושה עכשיו נקרא לעז על הגט !!!! תאמר לקרובתך שהיא יכולה להחתן ללא שום פיקפוק לאחר 92 יום מהגט

לפי הנראה כתבת דבריך אלו ולא ראית לקונטרס הנ"ל ולכן כתבת מה שכתבת אבל אחר שתראה הכתוב שם תבהל עד מאוד.

ואיני יכול להעלות על הכתב כאן מה שהעיד ואמר לי ראש ב"ד בעיר גדולה כאן בא"י על שערורויות בעיניני גיטין כאן באה"ק, תסמרנה שערות ראש, ה' ירחם.

אני לא הולך להסתכל בחוברת הנ"ל כי אינני רוצה להיכנס בחשש חרם דר"ת אפי' באופן כללי, משום מה נדמה לי שכבודו בשדי יער רועה ומשתמש בניק שאיננו פעיל רק לצורך מסויים,
ככלל כל סוגי הרהורים ועירעורים אלו משתייכים לסוג מאוד מסויים של אד"ם שאיננו אדם (פיענוח הר"ת בארמית) וכל מטרתם לחבל בכרם בשם התורה

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ה' דצמבר 05, 2019 1:14 am

הרב יעקב יוסף אמר את הדברים בחריפות נגד בתי הדין אם אוכל אצטט הקלטה בל"נ.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ה' דצמבר 05, 2019 2:29 am

בעניין קונטרס הכזב כבר נכב''ב ואף הראו בו כו''כ בעיות וכזבים והמלנקק תע''ב.
בעניין קרובת המשפחה, בהנחה שמדובר בדמות שלא נבדתה לצורך האשכול בלבד, כדאי שתפסיק להתעלל בה ולעכבה מלהינשא בגלל ההבלים ששמעת ממישהו. בביד''ר יושבים דיינים 'מקצועיים' שנבחנו על כל חו''מ ואה''ע ושמשו את גדולי הדיינים שלפניהם, ואתה שאפי' לא יודע מה הבעיות שעליהן אתה מלין רוצה להוציא לעז על הגט ומעשה ביה''ד ולצער את האישה כי שמעת שמישהו כתב משהו? הרי זה דומה למי שהפסיק ליטול את האנטיביוטיקה שרשם לו הרופא עד שלא יסבירו לו בדיוק את אופן פעולתה ולמה צריך בכלל להתרפא מהדלקת ומדוע הורגים את החיידקים המסכנים...

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' דצמבר 05, 2019 12:07 pm

למה 92 ולא 90?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ה' דצמבר 05, 2019 12:29 pm

האם גם בנושא כאוב זה הולך להיות 'גרושה רבנות' ו'גרושה מהדרין'?... ומה דעת הב"י והחת"ס?...

וה' ירחם

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ה' דצמבר 05, 2019 2:08 pm

איני יודע לגבי דיעבד, אב לכתחילה פסקו כל גדולי ישראל לא לעשות גטין אצל הרבנות

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » ה' דצמבר 05, 2019 2:48 pm

כדכד כתב:

למה 92 ולא 90?

90 יום מלאים + יום הגט + יום האירוסין = 92

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' דצמבר 05, 2019 4:59 pm

זה שזה "חוץ מיום שנתגרשה ויום שנתקדשה" גם ידעתי. זה לא יוצא 92 יום אלא 90 ושני חלקי ימים והיה למר לפרש

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ה' דצמבר 05, 2019 4:59 pm

מלבב כתב:איני יודע לגבי דיעבד, אב לכתחילה פסקו כל גדולי ישראל לא לעשות גטין אצל הרבנות

היכן מקורו של פסק זה?

מלבב

הודעהעל ידי מלבב » ה' דצמבר 05, 2019 8:40 pm

בקונטרס גטי כזב מובא קו"ק מכל גדולי ישראל

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ה' דצמבר 05, 2019 8:45 pm

כל?

מלבב