מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

עמידה בשעת הצפירה-האם יש בזה איסור של ובחוקותיהם לא תלכו?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.

אפרים זלמן

Re: עמידה בשעת הצפירה-האם יש בזה איסור של ובחוקותיהם לא תלכו?

הודעהעל ידי אפרים זלמן » ב' אפריל 29, 2019 10:46 pm

בברכה המשולשת כתב:http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=51&t=4896&hilit=%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%94#p39078

בסוד סופו נעוץ בתחילתו

דמשק

הודעהעל ידי דמשק » ב' אפריל 29, 2019 11:16 pm

אפרים זלמן כתב:בסוד סופו נעוץ בתחילתו

משמע דפשיטא ליה למר דבתלוש ולבסוף חיברו איכא משום סופו נעוץ בתחילתו, ומנליה הא?

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ג' אפריל 30, 2019 6:58 am

אפרים זלמן כתב:
בברכה המשולשת כתב:http://forum.otzar.org/viewtopic.php?f=51&t=4896&hilit=%D7%A6%D7%A4%D7%99%D7%A8%D7%94#p39078

בסוד סופו נעוץ בתחילתו

דברי הרב גל גל שליט"א הופיעו תחילה באשכול חדש, נפרד, ולכן ציינתי אני הקטן לאשכול זה.
אחרי כמה דקות המנהלים שליט"א פשוט צירפו את האשכולות (ובצדק) ותל"מ

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

Re: עמידה לזכרו

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ב' אפריל 27, 2020 8:02 pm

יש באוצר ספר חוקת עולם. דן שם בזה מדין בחוקתיהם.

יוסף חיים אוהב ציון

Re: עמידה לזכרו

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ב' אפריל 27, 2020 8:03 pm

פולסברג

הודעהעל ידי פולסברג » ג' מרץ 23, 2021 1:13 am

ר' חיים זייצ'יק, אורות החיים, ניו יורק תשיד, עמו' קסב.

"והנה לדוגמה אחרי המלחמה העולמית הראשונה ניהגו במדינה אחת ממדינות יוראפ (אירופה) תקנה של קביעת מועד שאורך זמנו לא יותר מרגעים אחדים, שפעם אחת בשנה מפסיקים ומעמידים בבת אחת את כל תנועת החיים. את כל עורקי התעשיה, את כל תנועת הרכב והרגל, את כל הרעש, וה"הס" מושלך לכל מרכזי העבודה, בחיים הציבוריים והפרטיים, האורות כבים, הנשימה נעצרה. והכל כמשותק ומרוכז וכמכוון למחשבה אחת! לצייר את החורבן העלול לבוא על המדינה במקרה שתתפרץ מלחמה חדשה, ומתוך כך תתפתח אצל האנושיות הרגשה שלילית למלחמות.

כל המבצע הנ"ל מבוצע במהירות נפלאה כאילו יד מסתורית מנצחת, מפקדת כאן ואומרת: עצור-חשוב!

הבה נתעורר ונתבונן נא, כמה נחוץ הוא מבצע כזה לכלל ולפרט, שכל אדם יחנך את עצמו להעמיד את עצמו, להפסיק את כל ריהוטו הפראי "לרגע אחד" למטרת התבוננות והכנסת רגשי – יה לתוך לבו, שיתלמד להיות "שליט ואדון במחשבתו" שיתכשר להיות מפסיק, לכשיתגלע הצורך הדחוף במחשבותיו השקועות ביון התאוות הגשמיות ולהתרומם מעט ולהסתכל איזה חורבן רוחני עלול לבוא עליו אם ימשך בדרכו, וכמעשה העמידה ועצירת הנשימה של כל המדינה".

היה

הודעהעל ידי היה » ד' מרץ 24, 2021 6:55 pm

איני יודע אם כבר כתבו טענה זו, אך שמעתי בענין הצפירה טענה נפלאה, דהרי יש לנו יום זכרון א' בתורה, והוא ר"ה. ומצוות היום הוא בתקיעת שופר דלפי פשוטו היה ענינו בזמנו השמעת קול תרועת מלחמה, ואף לפי ביאורי המקובלים הוא משום דהוא קול פשוט ללא דיבור ועל ידו יש חזרה לשורש. [סוד ז"א ולא מלכות] וא"כ האידנא כשבאנו לדון מהי הצורה היהודית ליום הזכרון הרי כבר גלתה לנו התורה שהוא ע"י תקיעה. ומה לי תקיעה בשופר ומה לי תקיעה בחצוצרה ומה לי תקיעה חשמלית. ואף שאינו כאופן של התורה ממש, הרי וודאי שאם אנו מחפשים את רוח התורה הרי זוהי דרכה. ושפתים ישק.

יוסף חיים אוהב ציון

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ד' מרץ 24, 2021 6:56 pm

היה כתב:איני יודע אם כבר כתבו טענה זו, אך שמעתי בענין הצפירה טענה נפלאה, דהרי יש לנו יום זכרון א' בתורה, והוא ר"ה. ומצוות היום הוא בתקיעת שופר דלפי פשוטו היה ענינו בזמנו השמעת קול תרועת מלחמה, ואף לפי ביאורי המקובלים הוא משום דהוא קול פשוט ללא דיבור ועל ידו יש חזרה לשורש. [סוד ז"א ולא מלכות] וא"כ האידנא כשבאנו לדון מהי הצורה היהודית ליום הזכרון הרי כבר גלתה לנו התורה שהוא ע"י תקיעה. ומה לי תקיעה בשופר ומה לי תקיעה בחצוצרה ומה לי תקיעה חשמלית. ואף שאינו כאופן של התורה ממש, הרי וודאי שאם אנו מחפשים את רוח התורה הרי זוהי דרכה. ושפתים ישק.

כב' בפורים?

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 87 אורחים