מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

פדיון שבויים לאנשי לב טהור-קול דמי אחיך זועק אליך...

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
איש הגבעה

פדיון שבויים לאנשי לב טהור-קול דמי אחיך זועק אליך...

הודעהעל ידי איש הגבעה » ה' דצמבר 17, 2020 12:40 pm

בימים האלה מלאו שלוש שנים לשחרורו של הרב רובשקין שליט"א, לאחר שמכל הציבור החרדי כולו התגייסו לפעול לשחררו, ואכן בס"ד נשתחרר.

והרהרתי מדוע אם כן כל הציבור כולו אינו מתגייס יחד עם גדולי הרבנים, לפעול לשחרר את אנשי כת לב טהור, מתוך הכת, וברור שזה בכלל מצוות פדיון שבויים שעל זה נאמר דכולהו איתנייהו בהו, אנשים מתים שם מחמת שלא מקבלים טיפול רפואי מתאים, הילדים מקבלים מכות אכזריות, רוב הזמן כולם שם בתת תזונה, ואוכלים רק פירות וירקות, אין להם כלום ממש, ועוד ועוד הרבה דברים שא"א לעלות כאן על הכתב, מתוך עדויות של כאלו שהצליחו להשתחרר משם.

הדבר היחיד שמחזיק אותם זה תרומות שמקבלים כנראה מכמה אנשים מארה"ב, ובלי זה כבר זה היה מתפורר כל הקהילה. ולכאורה אם הרבנים הגדולים, היו פועלים אצל גדולי האדמורי"ם, (עם למשל מרן הגאון רבי דוד פינשטין זצ"ל יצא לאסוף כסף עם האדמו"ר מסאטמר למען יהדות צרפת, אין סיבה שבעניין כזה לא יהיה שתיוף פעולה) וכמובן לפעול אצל האדמורי"ם הקנאים בארה"ב שיוציאו קול קורא כנגדם, וכו' ולפרט את האכזריות שיש במצב זה, מסתמא בסוף זה היה קורס, וא"כ איך נוכל לשבת השקט שיש קרוב לעשרות אנשים נשים וטף שנמצאים בצער נורא כל הזמן בתת תזונה, וביסורי גוף ונפש, ואף כמה שמתו בגיל צעיר מאוד מחמת הזנחה, ולא נאמר ידינו לא שפכו את הדם הזה?? אתמהה.!

ומדוע אנו משאירים לחילוניים את הטיפול בסוגיא כואבת כזו, עד שממילא כל מי שמצליח לברוח משם פורק עול תורה ומצוות, כי הם מרגישים שהציבור החרדי מגבה את קהילה זו.

אבני גזית

Re: פדיון שבויים לאנשי לב טהור-קול דמי אחיך זועק אליך...

הודעהעל ידי אבני גזית » ה' דצמבר 17, 2020 1:42 pm

השאלה מכוונת לאישיות מסוימת?

כלומר, באותה מידה אפשר לשאול גם למה כת"ר לא פועל (ואולי כן?)

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » ה' דצמבר 17, 2020 1:49 pm

אבני גזית כתב:השאלה מכוונת לאישיות מסוימת?

כלומר, באותה מידה אפשר לשאול גם למה כת"ר לא פועל (ואולי כן?)

זה לא דבר שיחיד יכול לפעול, זה דבר שצריך ציבור, ולפחות העסקנים, שיעוררו את הרבנים, האדמורי"ם וכו'.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ה' דצמבר 17, 2020 2:41 pm

דרכם של העסקנים, שאינם מחבבים העיסוק ב'לימוד פרשיות' כעין אלו; כתוצאה מכך, קול השמועה אינו מגיע כלל לאזני הרבנים. וד"ל.

לכשיבקע

הודעהעל ידי לכשיבקע » ה' דצמבר 17, 2020 9:59 pm

לכאורה כדי שזה יקרה בעינן מיהא שאחד מיוצאי הכת יספר הוא עצמו על מה שמתחולל שם.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ה' דצמבר 17, 2020 10:43 pm

לפי השמועות, שאיני יודע אם הן נכונות, יש שמה התעללות נוראית בילדים. בפירוש יש ריעותא בנידודים שלהם ממדינה למדינה. אז מה עושים כשכמה יהודים מתחילים להתנהג כמו משוגעים, האם אנחנו צריכים לפרנס אותם, או שאנחנו צריכים להתפלל שאיך שהוא החבורה הזאת תתפרק בלי לגרום סבל לאף אחד.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » ה' דצמבר 17, 2020 11:19 pm

לפי מה שהבנתי בד"כ קשה מאד לפרק כתות, זה אנשים בוגרים שכמה שמתנגדים להם זה מגביר אצלם את התחושה של מלחמה עם העולם החיצון 'הרע'.

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » ש' דצמבר 19, 2020 9:14 pm

שומע ומשמיע כתב:לפי מה שהבנתי בד"כ קשה מאד לפרק כתות, זה אנשים בוגרים שכמה שמתנגדים להם זה מגביר אצלם את התחושה של מלחמה עם העולם החיצון 'הרע'.

אני מדבר מצד הילדים והצעירים, מילא הבוגרים המיטו על עצמם אסון זה, אבל הצעירים סובלים סבל בל יתואר, הראוני עדות של שתי צעירים שברחו משם, כמובן שאלו שסייעו אותם לברוח הם דודים חילונים שלהם, חבל שהיהדות החרדים לא עושה משהו להצלת הנוער הזה.
ברור לי שיש יהודים יקרים בארה"ב מחסידי סאטמר שלא מודעים לכל העובדות ושולחים להם כסף, וזה הדבר היחיד שקצת מחזיק את ראשי הכת.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 7:41 am

אינני יודע מאיפה ניזון מר אבל לא בשחור לבן עסקינן כאן, כאחד שבאופן אישי נפגש בזמנו עם מנהיג הקהילה הרב שלמה הלברנץ ז"ל וכן עזרתי ליהודי מסויים להשתחרר מהקהילה וכיום אותו אדם מתגורר באומן והוא ב"ה הקים משפחה ויש לו 4 ילדים, וקיבלתי מידע באופן ישיר מהנעשה שם ועד היום אני קבל מידע ישיר , אז אני יכול לומר בפה מלא יש בדבריך הרבה ניפוח

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' דצמבר 20, 2020 8:11 am

אהרן תאומים כתב:הרב שלמה הלברנץ ז"ל

פעם נפתח כאן אשכול קצר מועד לרגל מותו של רשע מרושע זה, מעניין שגם אז היה אחד הכותבים שדווקא סיפר בשבחו.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 3:09 pm

עקביה כתב:

פעם נפתח כאן אשכול קצר מועד לרגל מותו של רשע מרושע זה, מעניין שגם אז היה אחד הכותבים שדווקא סיפר בשבחו.

בטוח אני שאתה כותב משמועות שניזונת באינטרנט, ובתקשורת הציונית החילונית שהיא גם הפעילה את המשטרה הקנדית והבלאגן שנוצר מכך, אם אתה רוצה לשמוע דיעה אחרת תתקשר להדיין הבכיר רב קהילת סיקווירא כאן בממאנטריאל הרה"ג רבי יוחנן וואזנער שליט"א מח"ס שו"ת חיי הלוי ועוד, ותשמע דברים אחרים בכלל,
נערך לאחרונה על ידי אהרן תאומים ב א' דצמבר 20, 2020 8:58 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' דצמבר 20, 2020 3:19 pm

אהרן תאומים כתב:בטוח אני שאתה כותב משמועות שניזונת באינטרנט, ובתקשורת הציונית החילונית שהיא גם הפעילה את המשטרה הקנדית והבלאגן שנוצר מכך, אם אתה רוצה לשמוע דיעה אחרת תתקשר להדיין הבכיר רב קהילת סיקווירא כאן בממאנטריאל הרה"ג רבי יוחנן וואזנער שליט"א מח"ס שו"ת בית הלוי ועוד, ותשמע דברים אחרים בכלל,

אשמח מאד לשמוע דעה אחרת.
האם יש לך חומר כתוב בעניין, או שמא אתה יכול לכתוב בעצמך?
להתקשר לרב שהזכרת לא נראה לי מעשי. הוא לא מכיר אותי, ואיני יודע אם ישמח לפנות מזמנו עבור אדם אלמוני השואל מתוך סקרנות.
מה גם שאיני יודע האם אנו שומעים איש שפת רעהו.
---------
שמא כוונתך בדברי הסנגוריה לומר שאנשי הכת פועלים מתוך לב טהור וכוונתם לשמים, או שגם על העובדות אתה מתווכח?

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' דצמבר 20, 2020 3:46 pm

אין לי דעה בנושא, חוץ מהנחה מוקדמת שכנראה מדובר בכת משונה שרצון להיטיב עם מניעים אחרים מעורבב בה בעיסה מעוררת רחמים.

אבל דבר אחד כן תפס אותי. קראתי פעם על ביקורת שערכו אצלם אנשי משרד הבריאות הקנדי, ולחרדתם הם גילו אצל הילדים "פטרת ציפורניים". איום ונורא. על זה לבד שוה להפריד ילדים מהוריהם ולגדל אותם היכנשהוא...

לפני שמישהו מתנפל עלי אבהיר שוב, אין לי כל ידע, כוונה או אג'נדה, חוץ מהאנקדוטה שכתבתי לפניכם.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » א' דצמבר 20, 2020 5:01 pm

אהרן תאומים כתב:אינני יודע מאיפה ניזון מר אבל לא בשחור לבן עסקינן כאן, כאחד שבאופן אישי נפגש בזמנו עם מנהיג הקהילה הרב שלמה הלברנץ ז"ל וכן עזרתי ליהודי מסויים להשתחרר מהקהילה וכיום אותו אדם מתגורר באומן והוא ב"ה הקים משפחה ויש לו 4 ילדים, וקיבלתי מידע באופן ישיר מהנעשה שם ועד היום אני קבל מידע ישיר , אז אני יכול לומר בפה מלא יש בדבריך הרבה ניפוח

אשמח אם תבהיר דבריך,
מה ניפוח ומה נכון?
אתה כותב שעזרת לאדם לצאת משם, משמע שאין החבושים שם מתירים עצמם מן הכת אלא צריך עזרת דם אחר, למה?

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » א' דצמבר 20, 2020 5:07 pm

איש הגבעה,

השמועות על מה שמתחולל שם הגיעו לידי גורמים בעלי כוח, גם בארץ וגם בחו"ל. אם מדינת ישראל לא יכולה לעשות כלום, אז בוודאי אנשים פרטיים.
אפשר לנסות לעזור לאדם מסוים השוהה בתוך כת ורוצה לצאת משם, וגם זה מסובך למדי.
אבל המציאות הנוראה בכתות כאלה שהם משבשות לאדם את החשיבה הנורמלית, כך שנדיר שלאדם יהיה די אומץ ומוטיבציה לצאת משם.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » א' דצמבר 20, 2020 5:14 pm

מקדש מלך כתב:אין לי דעה בנושא, חוץ מהנחה מוקדמת שכנראה מדובר בכת משונה שרצון להיטיב עם מניעים אחרים מעורבב בה בעיסה מעוררת רחמים.

אבל דבר אחד כן תפס אותי. קראתי פעם על ביקורת שערכו אצלם אנשי משרד הבריאות הקנדי, ולחרדתם הם גילו אצל הילדים "פטרת ציפורניים". איום ונורא. על זה לבד שוה להפריד ילדים מהוריהם ולגדל אותם היכנשהוא...

לפני שמישהו מתנפל עלי אבהיר שוב, אין לי כל ידע, כוונה או אג'נדה, חוץ מהאנקדוטה שכתבתי לפניכם.

מה אתה רוצה להסיק מהאנקדוטה הזו? בשביל מה אתה כותב?

יש עדויות, צילומים והסרטות, על תנאי מגורים באוהלים קרועים ביער, על אלימות קשה ביותר נגד ילדים קטנים, כולל מניעת אוכל. על שליטה טוטאלית של ראשי הכת בכל פרטי הפרטי של חייהם האישיים של אנשים.

אין צורך לעקם את הראש.

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' דצמבר 20, 2020 5:21 pm

אינני מכיר את הצילומים והעדויות, ואני אכן כותב בדיוק בגלל המשמעות של דבריי, שהביקורת ההיא עשתה לי רושם שלא כצעקתה. אבל לכן הדגשתי שכתיבתי באה ממקום של חוסר ידע ולא להיפך (קראתי כתבות מזועזעות כמו כולם, אבל כתבה בעיתון עדיין אינה ערובה לאמיתות).

אני מבין שלא מדובר במקום תמים, בגלל הוראות הרבנים שמותר לפנות לרשויות נגדם, ובכלל, הם סגורים מידי וזה לבד מראה על משהו לא טוב שמתבשל שם. אבל לי לא היה שום מידע שמדובר אכן בתיאורים שאתה כותב ולא על משהו מרוכך יותר. אדרבה תביא את העדויות והצילומים ואראה.

שומע ומשמיע

הודעהעל ידי שומע ומשמיע » א' דצמבר 20, 2020 5:28 pm

אהרן תאומים כתב:אינני יודע מאיפה ניזון מר אבל לא בשחור לבן עסקינן כאן, כאחד שבאופן אישי נפגש בזמנו עם מנהיג הקהילה הרב שלמה הלברנץ ז"ל וכן עזרתי ליהודי מסויים להשתחרר מהקהילה וכיום אותו אדם מתגורר באומן והוא ב"ה הקים משפחה ויש לו 4 ילדים, וקיבלתי מידע באופן ישיר מהנעשה שם ועד היום אני קבל מידע ישיר , אז אני יכול לומר בפה מלא יש בדבריך הרבה ניפוח

אני לא יודע מה אתה יודע, אבל לענין מה שכתבת כתות זה כמעט אף פעם לא שחור לבן לפחות לא בהתחלה, זה חלק מהתסבוכת. ע"ע ברלנד הרשע/משוגע כמה יש עד היום שאומרים 'אבל הוא צדיק ויש לו כוחות עצומים וכו'

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 5:43 pm

לעולם יהיה אדם כתב:אבל המציאות הנוראה בכתות כאלה שהם משבשות לאדם את החשיבה הנורמלית, כך שנדיר שלאדם יהיה די אומץ ומוטיבציה לצאת משם.

בקשר למיסד הכת (הנזכר לעיל) חבל להאריך ומה שקורה שם כעת זו תוצאה ישירה של מעשיו, הלא הם ממשיכי דרכו ועל כל אחד יהיה מישהו שיבא וילמד זכות כמו אותו מנהיג כת בברזיל שמעשיו יתכן ואפילו יותר גרועים מאנשי כת לב טהור. אך לעולם יהיה אדם כותב נכון שהכת שוטפת את המח של האנשים ורובם לא מודעים אפילו למה שעובר עליהם, הם סבורים שהם משרתים איזו שהיא ישות עליונה שלמענה מותר וכדאי להקריב הכל - וזו מטרת מנהיגי הכת שהם אנשים חולניים בעלי רצון שליטה על אחרים שיוכלו לעשות עם אנשי הכת שלהם ככל העולה על רוחם, והלוואי שהבעיות הנזכרות כאן היו הבעיות היחידות, וברמיזה עיקר הבעיה עם מנהיגי הכתות האלו שהם בעלי תאווה נוראית והכת מאפשרת להם למלא את תאוותיהם כרצונם באין מפריע והדברים ידועים ואין להאריך בהם.
ובקשר למה שאיש הגבעות רוצה לעורר מדוע איש אינו טופס יוזמה, אז יש כ"כ הרבה בעיות אחרות הדורשות תשומת לב הקרובות יותר לבית שנאמר עניי עירך קודמים, שלא נשאר מי שיטפל באומללים אלו ובפרט, מי היה מוכן להסתכן ולנסוע לגונגלים של גאוטמלה ששם אחוז הפשע הגבוה בעולם וממש סכנת נפשות? ובפרט שספק גדול אם יצליחו שכן בשביל כך צריך פסיכולוגים המבינים בענינים אלו ולא כל עסקן הוא פסיכולוג.
ואם כבר לפזר משאבים, בכל עיר חרדית היום יש הרבה נוער נושר או בשלבי נשירה או מה שנקרא שוליים שאף הוא צריך עזרה והסיכוי לשקם אותו גבוה בהרבה מהסיכוי להציל מישהו מלב טהור, זה לא שונה מסוגיות בגמרא למשל בפדיון שבויים למי זכות קדימה.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב א' דצמבר 20, 2020 6:21 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » א' דצמבר 20, 2020 5:58 pm

"ובקשר למה שאיש הגבעות רוצה לעורר מדוע איש אינו טופס יוזמה, אז יש כ"כ הרבה בעיות אחרות הדורשות תשומת לב הקרובות יותר לבית שנאמר עניי עירך קודמים, שלא נשאר מי שיטפל באומללים אלו ובפרט, מי היה מוכן להסתכן ולנסוע לגונגלים של גאוטמלה ששם אחוז הפשע הגבוה בעולם וממש סכנת נפשות? ובפרט שספק גדול אם יצליחו שכן בשביל כך צריך פסיכולוגים המבינים בענינים אלו ולא כל עסקן הוא פסיכולוג.
ואם כבר לפזר משאבים, בכל עיר חרדית היום יש הרבה נוער נושר או בשלבי נשירה או מה שנקרא שוליים שאף הוא צריך עזרה והסיכוי לשקם אותו גבוה בהרבה מהסיכוי להציל מישהו מלב טהור, זה לא שונה מסוגיות בגמרא למשל בפדיון שבויים למי זכות קדימה".

אה"נ אני מסכים איתך שפדיון שבויים רוחני זה גם פדיון שבויים ונכלל במצוה.
אבל התפיסה הפשוטה שפדיון שבויים, הוא המבואר בגמ' ב"ב שעל זה נאמר דכולהו איתניהו בהו, היינו סכנת מות רעב וכו', וזה נכון מאוד על הנערים והקטנים התפוסים בכת זו,' ולכן כתבתי לעורר בזה, ודומה לכך שהיו תופסים 120 ילדים וילדות ושמים אותם בכלא הרוסי או האירני, כל העולם היהודי היה מתעורר, וכאן הסבל שלהם הוא בל יתואר, ולדעתי לא פחות חמור מכך, ראיתי 2 עדויות מצולמות של כאלו שנחלצו משם, ומספרים סיפורי זוועה ממש על מה שעברו שם, על המכות האכזריות שהיו מקבלים שם דבר יום ביומו, על הרעב שהיה מנת חלקם כל יום, ועוד ועוד, ולכן אני זועק מאי שנא???

רציני

הודעהעל ידי רציני » א' דצמבר 20, 2020 6:26 pm

עקביה כתב:

ספרו באוצר בשם דרך הצלה.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 6:35 pm

אני קורא את התגובות ואכן אני שם לב שיש שהבינו את מה שכתבתי, שאני בעצמי עזרתי למישהוא לצאת משם ואף ביקרתי כשהם עוד היו בקנדה כמה פעמים, ואינני אוחז כלל וכלל מקהילת לב טהור ומהדברים המשונים שמתחוללים שם, אני גם בקשר אישי עם בנו של המנהיג ז"ל שגם כן עזב את הקהילה ואת אשתו ומתגורר עם ילדיו במאנטריאל והוא ת"ח גדול ומזכיר מאוד את אביו במראה ובשכל, אבל מכאן ועד לקריאת רשע עליו המרחק רב. כיום הקהילה מגואטמלה ללא מנהיג ממש, ההנהגה יושבת בכלא עקב החטיפה שהייתה. ודווקא רומפלר שברח מישראל ישיבסוג של שפיות אם כי דיעותיו קיצוניות אבל אלו הם בעיקר דיעות הנמשכות משיטת סאטמר בשילוב נשות השאלים, ויש מצוות קודמות מאשר להציל את הבאים בשערי כת לב טהור,

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 6:41 pm

איש הגבעה כתב:[אה"נ אני מסכים איתך שפדיון שבויים רוחני זה גם פדיון שבויים ונכלל במצוה.
אבל התפיסה הפשוטה שפדיון שבויים, הוא המבואר בגמ' ב"ב שעל זה נאמר דכולהו איתניהו בהו, היינו סכנת מות רעב וכו', וזה נכון מאוד על הנערים והקטנים התפוסים בכת זו,' ולכן כתבתי לעורר בזה, ודומה לכך שהיו תופסים 120 ילדים וילדות ושמים אותם בכלא הרוסי או האירני, כל העולם היהודי היה מתעורר, וכאן הסבל שלהם הוא בל יתואר, ולדעתי לא פחות חמור מכך, ראיתי 2 עדויות מצולמות של כאלו שנחלצו משם, ומספרים סיפורי זוועה ממש על מה שעברו שם, על המכות האכזריות שהיו מקבלים שם דבר יום ביומו, על הרעב שהיה מנת חלקם כל יום, ועוד ועוד, ולכן אני זועק מאי שנא???

אסביר לך מאי שנה. זה כמו שתזעק את זעקת הממזרים: וכי מה חטאנו ומה פשענו שאנו נענשים בצורה כה אכזרית ואסורים לבא בקהל? איני רוצה להכנס כאן לדיני שמים וגלגולים אך בפשיטות, חברי הכת הראשונים (והכרתי לפני 32 אחד מהם) היו כל מיני ארחי פרחי שחיפשו איזו שהיא רוחניות והמנהיג הכת היה אדם כריזמטי וראו בו אישיות "תורנית" היכולה לתת להם התעלות רוחנית זו. הם רק לא ידעו לאן זה יוביל אותם לבסוף, וכאשר כבר היו שקועים בעניני הכת היו מה שנקרא "שפוטים", כלומר לא היה להם את היכולת להשתחרר בכוחות עצמם. כלומר רוב ככל אנשי הכת לא מודעים אפילו לאומללות שלהם, הם סבורים שזה רצון מנהיג הכת ובכך הם ממלאים את תפקידם בעולם, לכן כ"כ קשה להוציא אותם מזה ורוב אלו שעוזבים נהיים בסופו של דבר חילוניים (כולל אותו אחד שהכרתי), אז מה הרווחנו?
ומי אמר לך שאם יתפסו 120 ילדים וישימו אותם בכלא הרוסי כל העולם היה מתעורר? ראשית, תלוי מי הם הילדים ושנית תלוי מה הסיכוי לשחררם.
בקיצור, אתה מחפש צדק ושויון ותבורך על כך, אך זה לא תמיד קל למצוא. ואני חוזר על מה שכתבתי לעיל ואשאל אותך ישירות: נניח אני מולטי מליונר ורוצה לעזור לאומללים, האם אתה מוכן להתנדב ולנסוע לשם לעזור להציל אותם? תקבל את כל העזרה הכספית הדרושה. ואם תענה לי שאינך בר הכי לכך, כך מן הסתם יענה כל מי שתשאל אותו וכי מדוע עליו להסתכן? ושוב, אתה מתמצא במה שקורה בגאוטמלה? יש לנו עוזרת בית שברחה משם והיא מספרת לאשתי את הזוועות הנוראות שממש קשה לשמוע. המדינה הזו נשלטת ע"י כנופיות סמים אלימות והם לא בוחלים בשום דבר. תעשה חיפוש בויקיפדיה אלימות בגאוטמלה ותתחלחל.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' דצמבר 20, 2020 6:48 pm

מקדש מלך כתב:תביא את העדויות והצילומים ואראה.
כהתחלה, יעיין נא כת"ר בערכם שב'המכלול' (והקישורים שנסמנו שם).

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' דצמבר 20, 2020 8:02 pm

ר' אהרן,
אתה כותב דברים מבולבלים ונראה כמנסה להתחמק מלהישיר מבט אל המציאות.
בשורות הבאות אנסה ברשותך להבין מה בכל זאת אתה יודע ומה אתה חושב.
אהרן תאומים כתב:אני קורא את התגובות ואכן אני שם לב שיש שהבינו את מה שכתבתי,

מחלקם יהא חלקי.
אהרן תאומים כתב:שאני בעצמי עזרתי למישהוא לצאת משם

למה הוא רצה לצאת משם?
אהרן תאומים כתב:ואף ביקרתי כשהם עוד היו בקנדה כמה פעמים, ואינני אוחז כלל וכלל מקהילת לב טהור ומהדברים המשונים שמתחוללים שם,

מה ראית שהם עושים ומדוע אינך אוחז מהם?
אהרן תאומים כתב:אני גם בקשר אישי עם בנו של המנהיג ז"ל שגם כן עזב את הקהילה ואת אשתו ומתגורר עם ילדיו במאנטריאל והוא ת"ח גדול ומזכיר מאוד את אביו במראה ובשכל,

מדובר באותו בן שהנהיג את הכת לאחר מות אביו? אם כן ואם לא, מדוע הוא עזב, ומדוע אשתו לא עזבה? היא לא רצתה לעזוב?
אהרן תאומים כתב:אבל מכאן ועד לקריאת רשע עליו המרחק רב.

אם מדובר בבן אחר, לא המנהיג לאחר אביו, איש לא קרא לו רשע. ואם מדובר במנהיג המת ו/או בבנו ממשיך דרכו - האם קראת את הערך במכלול אליו קישר ל"ב לעיל? האם מי שאחראי לדברים אלה אינו ראוי לתואר 'רשע'? האם אתה מכחיש את הנכתב שם?
אהרן תאומים כתב:כיום הקהילה מגואטמלה ללא מנהיג ממש, ההנהגה יושבת בכלא עקב החטיפה שהייתה.

ולכן?
אהרן תאומים כתב:ודווקא רומפלר שברח מישראל ישיבסוג של שפיות אם כי דיעותיו קיצוניות אבל אלו הם בעיקר דיעות הנמשכות משיטת סאטמר בשילוב נשות השאלים,

מי זה רומפלר?
אהרן תאומים כתב:ויש מצוות קודמות מאשר להציל את הבאים בשערי כת לב טהור,

אם לדעתך הנכתב על כת זו הוא עורבא פרח, כי אז באמת אין מה לדבר על 'הצלה'. האם אכן זו דעתך?

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 8:10 pm

אעשה קצת סדר, יש בן "הרה"ג ר' נתן הלבראנד שליט"א" שלא היה לרגע מנהיג הכת כי הוא עזב בחיי אביו והתגרש מאשתו שנשארה בכת, כיום גם היא כבר לא בכת זו, אני חוזר ואומר יש מצוות קודמות לטיפול מאשר להציל אנשים מכת זו, אף שיש שם דברים "משונים" אבל בהחלט לא ממש מסוכנים לבריאות וכדומה, וכן אין לקרוא "רשע" למנהיג ז"ל כי הוא "לא" היה רשע מקסימום "משונה" ועל זה כתבתי תבררו אצל הגאון הדיין מסקווירא מאנטריאל

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 8:15 pm

ככלל, איני מבין מדוע צריך להרחיק לכת עד גאוטמלה, האם מישהו ניסה להציל את אחד מאנשי כת ברלנד? הלא הם מחפים ומצדיקים את מעללי מנהיגם בכל עוז ולא רואים בהם שום דבר פסול. אז הייתי מציע למי שכבר מעוניין לעשות משהו בענין אותם אומללים, ראשית תרכשו נסיון ממש בשכונה שלכם כיצד להציל אותם מהכת, ועם נסיון זה תגשו להציל את אנשי לב טהור, ואל תסברו שיש הרבה הבדל ביניהם, רק שינויים קוסמטיים.

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » א' דצמבר 20, 2020 8:18 pm

עקביה כתב:מי זה רומפלר?
ראה כאן.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » א' דצמבר 20, 2020 8:44 pm

אהרן תאומים כתב:אעשה קצת סדר, יש בן "הרה"ג ר' נתן הלבראנד שליט"א" שלא היה לרגע מנהיג הכת כי הוא עזב בחיי אביו והתגרש מאשתו שנשארה בכת, כיום גם היא כבר לא בכת זו, אני חוזר ואומר יש מצוות קודמות לטיפול מאשר להציל אנשים מכת זו, אף שיש שם דברים "משונים" אבל בהחלט לא ממש מסוכנים לבריאות וכדומה, וכן אין לקרוא "רשע" למנהיג ז"ל כי הוא "לא" היה רשע מקסימום "משונה" ועל זה כתבתי תבררו אצל הגאון הדיין מסקווירא מאנטריאל

אתה ממש מצחיק.
יש צילומים ועדויות על מה שקורה שם, אין צורך ללכת לדיין בלתי מוכר (עבורנו) בקנדה.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 8:57 pm

אני ראיתי בעיני לא צילומים!!!! ואני אומר לך שמרחוק הכל נראה מוגזם, את הדיין בקנדה אתה לא מכיר! ואת כת לב טהור אתה מכיר?
https://beta.hebrewbooks.org/pagefeed/h ... 7228_6.pdf

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 8:59 pm

לעולם יהיה אדם כתב:
אהרן תאומים כתב:אעשה קצת סדר, יש בן "הרה"ג ר' נתן הלבראנד שליט"א" שלא היה לרגע מנהיג הכת כי הוא עזב בחיי אביו והתגרש מאשתו שנשארה בכת, כיום גם היא כבר לא בכת זו, אני חוזר ואומר יש מצוות קודמות לטיפול מאשר להציל אנשים מכת זו, אף שיש שם דברים "משונים" אבל בהחלט לא ממש מסוכנים לבריאות וכדומה, וכן אין לקרוא "רשע" למנהיג ז"ל כי הוא "לא" היה רשע מקסימום "משונה" ועל זה כתבתי תבררו אצל הגאון הדיין מסקווירא מאנטריאל

אתה ממש מצחיק.
יש צילומים ועדויות על מה שקורה שם, אין צורך ללכת לדיין בלתי מוכר (עבורנו) בקנדה.

הדיין מסקוויר מונטריאול נחשב לת"ח עצום ואם כדברי אהרן תאומים אכן תמוה מדוע חיפה עליו, אך מעשים שבכל יום שעבריינים רצים לרבנים ומוצאים מי שיחפה עליהם.

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » א' דצמבר 20, 2020 9:36 pm

זאב ערבות כתב:ככלל, איני מבין מדוע צריך להרחיק לכת עד גאוטמלה, האם מישהו ניסה להציל את אחד מאנשי כת ברלנד? הלא הם מחפים ומצדיקים את מעללי מנהיגם בכל עוז ולא רואים בהם שום דבר פסול. אז הייתי מציע למי שכבר מעוניין לעשות משהו בענין אותם אומללים, ראשית תרכשו נסיון ממש בשכונה שלכם כיצד להציל אותם מהכת, ועם נסיון זה תגשו להציל את אנשי לב טהור, ואל תסברו שיש הרבה הבדל ביניהם, רק שינויים קוסמטיים.

ההבדל הוא פשוט,
דווקא לאחרונה (לאחר שהמשטרה סגרה להם בגלל הקורונה את הבית מדרש שלהם ברובע המוסלמי, והגיעו לבית המדרש שלנו) יצא לי להכיר קבוצה של כשמונה חברה שהם חסידים של ברלנד, בס"ה הם ממש חברה שפויים, לומדים טוב בהתמדה, החברה האלה, בכל אופן שאני מכיר, הם לא סובלים בשום פרמטר, יודעים להבחין בין רע לטוב. חבל לי עליהם שמאמינים במישהו משוגע, אבל זה כח היצר , אבל חוץ מזה הם ממש נורמטיבים. החברה של הכת של לב טהור, הם כלואים, לא נותנים להם לצאת, רעבים ללחם, חשופים למחלות קשות וכבר מתו מהם בקיצור שנים, סובלים ממכות אכזריות, זה פדיון שבויים גמור.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' דצמבר 20, 2020 9:49 pm

כתב לי מישהוא באישי ואני מקבל דעתו שבעקיפין אני גורם נזק לדיין שליט"א שאני אוהב אותו מאוד, ולכן אני פורש מהדיון כאן שבחלק מהדברים התכוונתי להעלות קצת חיוך ותו לא, המעוניין במידע קונקרטי יוכל לפנות באישי

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 9:53 pm

איש הגבעה כתב:ההבדל הוא פשוט,
דווקא לאחרונה (לאחר שהמשטרה סגרה להם בגלל הקורונה את הבית מדרש שלהם ברובע המוסלמי, והגיעו לבית המדרש שלנו) יצא לי להכיר קבוצה של כשמונה חברה שהם חסידים של ברלנד, בס"ה הם ממש חברה שפויים, לומדים טוב בהתמדה, החברה האלה, בכל אופן שאני מכיר, הם לא סובלים בשום פרמטר, יודעים להבחין בין רע לטוב. חבל לי עליהם שמאמינים במישהו משוגע, אבל זה כח היצר , אבל חוץ מזה הם ממש נורמטיבים. החברה של הכת של לב טהור, הם כלואים, לא נותנים להם לצאת, רעבים ללחם, חשופים למחלות קשות וכבר מתו מהם בקיצור שנים, סובלים ממכות אכזריות, זה פדיון שבויים גמור.

ההבדל הזה ידוע, אך אם כדבריך שהם יודעים להבחין בין רע לטוב, כיצד אינם מבחינים שהמנהיג שלהם משוגע (אתה כתבת זאת, לא אני). אך ניחא לדבריך סתם משוגע שצועק ועושה תנועות משונות וכדומה, אך לפי העדויות והמעשים המיוחסים אליו שהם ממש כנגד התורה כיצד יכול מי ששפוי ולומד טוב בהתמדה לעבור על כך בשתיקה? אם יראו את רבם מחלל שבת ג"כ יעברו על כך בשתיקה?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' דצמבר 20, 2020 9:56 pm

טענו בכור והודה לו בחומש ביצה.
שאילתיך סדרת שאלות ממוקדות, ועל כולן אתה עונה בקורטוב מידע שאינו רלוונטי, וקורא לזה עשיית סדר...
כעת אנו יודעים שלפגר המת יש בן שלא היה מנהיג הכת. כה לחי!

קראת את הערך במכלול? אתה טוען שאלה המצאות?
אהרן תאומים כתב:אני ראיתי בעיני לא צילומים!!!! ואני אומר לך שמרחוק הכל נראה מוגזם, את הדיין בקנדה אתה לא מכיר! ואת כת לב טהור אתה מכיר?

מה ראית? שהם לא מרעיבים ומתעללים ומכים?

אתה מכיר את הבדיחה על הילד שרוצה להוכיח שלא הוא זה שניפץ את שמשת החלון מכך שיש לו עשרים עדים שלא ראו אותו עושה את זה?

זאב ערבות

הודעהעל ידי זאב ערבות » א' דצמבר 20, 2020 10:29 pm

שאלתי כעת מחותן שהוא ר"י במונטריאול הכיצד ניתן להסביר שהדיין ווזנר חיפה והגן על הלברנץ, וענה ששאל אותו על כך והתחמק מלתת תשובה והדבר תמוה בעיניו עד היום.
נערך לאחרונה על ידי זאב ערבות ב ב' דצמבר 21, 2020 12:00 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

aharoni111
מנהל האתר

הודעהעל ידי aharoni111 » א' דצמבר 20, 2020 11:59 pm

אהרן תאומים כתב:אני ראיתי בעיני לא צילומים!!!! ואני אומר לך שמרחוק הכל נראה מוגזם, את הדיין בקנדה אתה לא מכיר! ואת כת לב טהור אתה מכיר?

אני גם ראיתי בעיני, הייתי אצלהם בסנט אגאט בקנדה כמה פעמים, נפגשתי עם שלמה הלברנץ לשיחה ב4 עינים, ראיתי את קצה קצהו של הסבל שהם עוברים שם, ראיתי ושמעתי שם מהבן הרשע נחמן גם דברים חמורים ביותר.

אני חושב שהשימוש ברב וואזנר הוא ציני, הרב וואזנר הוא איש צדיק תמים, שיסנגר על כל יהודי

כנראה הכל בעיני המתבונן

איש הגבעה

הודעהעל ידי איש הגבעה » ב' דצמבר 21, 2020 12:07 am

עלה בדעתי רעיון כיצד אולי ניתן לפעול, כיצד יהיה ניתן להוקיע אותם, בעיקר אצל חוגי הקנאים וסאטמר, ואולי זה יגרום להם להשבר כלכלית (מהמעט של המעט שתורמים להם),
מי שיש לו רעיון כל שהוא בעניין, או כיצד ניתן לפעול בכל דרך שהיא שיפנה אליי באישי-
ובזה יזכה להיות שותף במצוה רבה דפדיון שבויים- שאין לך מצוה גדולה כזו שהיא יותר מכל המצוות.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' דצמבר 21, 2020 12:39 am

לפי מה ששמעתי אלו שהכירו את שלמה הלברנץ או את הכת בזמנו כשעוד היו בקנדה המצב היה הרבה יותר שפוי מהמצב כיום, וזו הסיבה שמסנגרים עליהם ש'המצב גרוע אבל לא כפי שמתארים וכו'

אראל

הודעהעל ידי אראל » ב' דצמבר 21, 2020 2:48 am

איש הגבעה כתב:עלה בדעתי רעיון כיצד אולי ניתן לפעול, כיצד יהיה ניתן להוקיע אותם, בעיקר אצל חוגי הקנאים וסאטמר, ואולי זה יגרום להם להשבר כלכלית (מהמעט של המעט שתורמים להם),
מי שיש לו רעיון כל שהוא בעניין, או כיצד ניתן לפעול בכל דרך שהיא שיפנה אליי באישי-
ובזה יזכה להיות שותף במצוה רבה דפדיון שבויים- שאין לך מצוה גדולה כזו שהיא יותר מכל המצוות.

בובקעס, זה לא ענין של סטמאר וקנאים בכלל, הם לא תומכים את הגוואטמאלים כלל שישארו שמה, סתם פגעת בעדה יהודים על לא דבר,
סך הכל מה שעשו כמה יחידים [שבמקרה משתייכים לסאטמאר] שדאגו לשלוח להם מצות לפסח כדי שלא ימותו ברעב, כי אחר שנאסרו הראשים שם ע"י השלטונות, אין מי שידאוג בעבור הנשים והילדים והטף [מדובר מעשרות או מאות נפשות], והם פשוט נתונים בסכנה.......
בתו של הלברנס שברחה משם, גרה כעת בברוקלין ברחוב שלי, ויש לה דירה מול ביתי, חתני שיחי' לומד פרטי עם בנה הילד [בעזרת נדבן אשר משלם לו משכורת ע"ז], וחתני אמר לי עליו שיש לו קעפל טוב, יש תקוה שיתגדל ויסתדר אי"ה בטוב......,
בתחילה כאשר הוברחה משם לכאן, הלכה לבושת עטופת שחורים כמו שנהגה שמה, כעת היא כבר מתלבשת כמעט כמו כולן,
כ"ז היתה דרך ארוכה מאוד עבורה ועבור צאצאיה, והיא באמת רחמנות גדולה....
מי שמכיר תהלוכותיהם של מנהיגי 'קולט' יבין מה קרה שמה...
אלו היחידים [שמותיהם ידועים כאן] שהי' אחראים ופעלו נגדה ונגד בריחתה משם, הואשמו ונאסרו כאן ע"י השלטונות, והם כעת תחת מנעול ובריח, איני יודע מה ממתין עוד עליהם, אבל זה הסוף פסוק....., ניסיתי פעם לדבר אל גיסו של אחד מן האסורים לדרוש מה שלום גיסו, הוא התחמק ממני, ולא רצה לדבר ע"ז...
נערך לאחרונה על ידי אראל ב ב' דצמבר 21, 2020 3:05 am, נערך 5 פעמים בסך הכל.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 180 אורחים