מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

רב "רואה נסתרות"

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
נריה אור
שם מלא: אוריה החיתי

רב "רואה נסתרות"

הודעהעל ידי נריה אור » א' מרץ 21, 2021 10:34 pm

ישנו נושא שמטריד אותי אשמח לתגובת הציבור.
ישנו רב אחד בירושלים שמספרים עליו שהוא רואה דברים, התקשרתי אליו באיזה ענין שהצורכתי ואכן הוא אמר דברים שאפשר לומר שיש בזה משהו, [יותר מהתוכן, זה הבטחון והצורה שבה הוא אמר כאילו הוא בטוח בזה].
הרב הזה טען לאחד ממקורביו שזה לא מכח התורה אלא סוג של הרגשות שהקב"ה נתן לו מתנה.
מה דעתכם?

לכשיבקע

Re: רב "רואה נסתרות"

הודעהעל ידי לכשיבקע » א' מרץ 21, 2021 11:33 pm

היינו דקאמרי אינשי היודע איננו אומר והאומר איננו יודע.

סמל אישי של המשתמש
אהרן תאומים
שם מלא: אהרן פרנקל תאומים
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אהרן תאומים » א' מרץ 21, 2021 11:37 pm

אולי תנדב פרטים נוספים על "הרב" הנ"ל אשמח מאוד לבדוק אותו גם

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » א' מרץ 21, 2021 11:37 pm

נריה אור כתב:ישנו נושא שמטריד אותי אשמח לתגובת הציבור.
ישנו רב אחד בירושלים שמספרים עליו שהוא רואה דברים, התקשרתי אליו באיזה ענין שהצורכתי ואכן הוא אמר דברים שאפשר לומר שיש בזה משהו, [יותר מהתוכן, זה הבטחון והצורה שבה הוא אמר כאילו הוא בטוח בזה].
הרב הזה טען לאחד ממקורביו שזה לא מכח התורה אלא סוג של הרגשות שהקב"ה נתן לו מתנה.
מה דעתכם?

יכול להיות שקיבל מתנה מהקב"ה, או שיש לו חוש לזה
לא גלית מה מטריד אותך...
(כפי שקיבלתי מרבותי זה לא מעלה ולא מוריד; מעלה ומוריד זה מי שיכול לדחוף את האדם לחטוף עוד דף גמרא, עוד הלכה בשו"ע; עוד תפלה עם כוונה וכו')

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » א' מרץ 21, 2021 11:50 pm

"תָּמִ֣ים תִּֽהְיֶ֔' עִ֖ם ה֥' אֱ-לֹקֶֽיךָ", ופרש"י: התהלך עמו בתמימות ותצפה לו, ולא תחקור אחר העתידות אלא כל מה שיבוא עליך קבל בתמימות, ואז תהי' עמו ולחלקו.

נוטר הכרמים

הודעהעל ידי נוטר הכרמים » א' מרץ 21, 2021 11:55 pm

לעם ישראל כבר יש נסיון מר עם כאלו.

כתיב בתחילת שה"ש: "צאי לך בעקבי הצאן ורעי את גדיותיך על משכנות הרועים", ויעויין פירש"י שם.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' מרץ 22, 2021 8:11 am

הרבה נכתב על הטכניקות המשמשות מגידי עתידות, על 'קריאה חמה' ועל 'קריאה קרה' וכו'.
אין כאן שום דבר על-טבעי, כי אם ערמומיות וניצול תמימותו של הפונה.

גביר

הודעהעל ידי גביר » ב' מרץ 22, 2021 8:22 am

מעשה בדייג טברייני שיצא לו שם של רואה נסתרות. שמעו הגיע ליהודי יליד טבריה תושב בני ברק, וכשהגיע הלה לנפוש בעיר הולדתו ירד לשפת הכנרת ופגש באותו הדייג. 'אתה נראה כיהודי ירא שמים, מגבעת לראשך וזקנך מגודל, אך בביתך ישנו פתח ללא מזוזה', אמר רואה הנסתרות לאותו יהודי, והחל לתאר בפניו את דירתו תוך ציון מקומו המדויק של הפתח נטול המזוזה. 'אתה אכן רואה נסתרות', השיב הבניברקי, 'אך גם עם הארץ, שאלתי את הרב והורה לי שפתח שכזה פטור ממזוזה' [שמעתי לפני הרבה שנים מידידו של בעל המעשה].
נערך לאחרונה על ידי גביר ב ג' מרץ 23, 2021 8:43 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

מן הדרום

הודעהעל ידי מן הדרום » ב' מרץ 22, 2021 10:35 am

מומלץ להסתכל בסוף תמים תהיה לגרי"מ הלל המסביר שיש מספר מצבים- כוחות טומאה, להבדיל-רוה"ק, וסוג שלישי- כוחות אינטואיטיביים שאינם קשורים לרוחניות וצריך ללמוד מה עושים איתם

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' מרץ 22, 2021 10:47 am

שמעתי כך מפי אדם פיקח ביותר על יהודי בבית שמש בשם ר' אליעזר ספרין (יתכן שנעשה אדמו"ר לאחרונה או משהו כזה), שטוען בעצמו שאינו יודע מאיפה הוא יודע, אבל מגיל צעיר מאד פה ושם יש לו ידיעות שאין להם הסבר. שמעתי גם שכמה חכמים נעזרו בו בילדותו בכמה עניינים.
אשמח אם מישהו שמכירו יוכל להרחיב בעניין.

גימפעל

הודעהעל ידי גימפעל » ב' מרץ 22, 2021 2:20 pm

ללא קשור לנשוא של פותח האשכול היה אברך שלמד בישיבת מיר בשעות אחה"צ וטענו עליו שהוא רואה נסתרות ואחד מהמשיבים החסידיים בישיבה גרר אותו לעימות פומבי ומאז הפסיק להגיע לישיבת מיר.

הקישון33

הודעהעל ידי הקישון33 » ב' מרץ 22, 2021 2:37 pm

תשאל אותו איזה מספרים יצאו בלוטו שבוע הבא, אני מוכן לחלק איתו 50/50.

לבי במערב
מיקום: עקב צמצום שהותי כאן בע"ה, לענינים נחוצים - נא לפנות בהודעה פרטית. תודה מראש.

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' מרץ 22, 2021 3:08 pm

הרואה כתב:(יתכן שנעשה אדמו"ר לאחרונה או משהו כזה)
אדמו"ר דקאמארנא, אאל"ט.

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ב' מרץ 22, 2021 4:23 pm

רמב"ן דברים פרשת ראה פרק יג פסוק ב
ירמוז הכתוב למה שהוא אמת כי בנפשות בקצת האנשים כח נבואיי ידעו בו עתידות, לא ידע האיש מאין יבא בו, אבל יתבודד ותבא בו רוח לאמר ככה יהיה לעתיד לבא בדבר פלוני. ויקראו לו הפילוסופים כהי"ן, ולא ידעו סבת הענין אך הדבר נתאמת לעיני רואים.

בריה נמוכה

הודעהעל ידי בריה נמוכה » ב' מרץ 22, 2021 5:33 pm

אחד מידידי נהיה לאדמו"ר
ויש לו מאות חסידים ומעריצים בארץ ובחו"ל
והיות שאני מכירו יודע אני ששיטתו הוא שיטת מצליח ואומר ומבטיח ומברך
בבטחון עצמי חזק שיקרה כך וכך אם זהו זש"ק אם זהו זיווגים
וכמובן זה 50 אחוזי הצלחה כמו כל דבר ו50 מדבריו לא התקימו וטעויות וכדומה
ומ50 אחוזי הצלחה קביל הרבה חסידים וגבירים עד שהקים הרבה כוללים וכדומה
וכנראה שבמשך הזמן קולט מה לומר ומה להבטיח
וחוש האינטואיציה מתחדד ובמילא זוכה ליותר דברים שהולך לו
וכך י"ל לגבי הרבה עושי פלא

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ב' מרץ 22, 2021 5:41 pm

תנחומא ויקרא סימן ו:

שֶׁשׁ הִנָּה שָׂנֵא ה', עֵינַיִם רָמוֹת, לֵב חוֹרֵשׁ מַחְשְׁבוֹת אָוֶן, וְרַגְלַיִם מְמַהֲרוֹת לָרוּץ לָרָעָה (משלי ו, טז-יח), זֶה אַחְאָב בֶּן קוֹלָיָה וְצִדְקִיָּהוּ בֶּן מַעֲשֵׂיָה שֶׁהָיוּ חוֹטְאִים בִּירוּשָׁלַיִם. וְלֹא דַּיָּם, אֶלָּא מִשֶּׁגָּלוּ לְבָבֶל, הָיוּ מוֹסִיפִין חֵטְא.
בֹּא וּרְאֵה כַּמָּה הָיוּ רְשָׁעִים. הוֹצִיאוּ לָהֶם שֵׁם בְּבָבֶל, שֶׁהֵם נְבִיאִים גְּדוֹלִים. הָיְתָה אִשָּׁה מְעֻבֶּרֶת רוֹאָה אֶחָד מֵהֶם, אוֹמֶרֶת לוֹ, אִם נָבִיא אַתָּה, מָה אֲנִי מְעֻבֶּרֶת זָכָר אוֹ נְקֵבָה. וְהוּא אוֹמֵר לָהּ, זָכָר. הָיָה יוֹצֵא לִשְׁכֵנוֹתֶיהָ וְאוֹמֵר: נְקֵבָה תֵּלֵד פְּלוֹנִית. אִם יָלְדָה זָכָר, אוֹמֶרֶת נִתְקַיְּמוּ דְּבָרָיו שֶׁל נָבִיא. וְאִם יָלְדָה נְקֵבָה, שְׁכֵנוֹתֶיהָ אוֹמְרוֹת לָהּ, כָּךְ אָמַר לָנוּ הַנָּבִיא, אֶלָּא שֶׁלֹּא רָצָה לֵיצֵר לָךְ.

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ב' מרץ 22, 2021 7:01 pm

קיבלנו מרבותינו שצריך לבדוק ג' דברים, א. צורת אכילתו ב.לימוד תורה ג.קדושה.

עזריאל ברגר

הודעהעל ידי עזריאל ברגר » ב' מרץ 22, 2021 8:30 pm

צופה_ומביט כתב:תנחומא ויקרא סימן ו:

שֶׁשׁ הִנָּה שָׂנֵא ה', עֵינַיִם רָמוֹת, לֵב חוֹרֵשׁ מַחְשְׁבוֹת אָוֶן, וְרַגְלַיִם מְמַהֲרוֹת לָרוּץ לָרָעָה (משלי ו, טז-יח), זֶה אַחְאָב בֶּן קוֹלָיָה וְצִדְקִיָּהוּ בֶּן מַעֲשֵׂיָה שֶׁהָיוּ חוֹטְאִים בִּירוּשָׁלַיִם. וְלֹא דַּיָּם, אֶלָּא מִשֶּׁגָּלוּ לְבָבֶל, הָיוּ מוֹסִיפִין חֵטְא.
בֹּא וּרְאֵה כַּמָּה הָיוּ רְשָׁעִים. הוֹצִיאוּ לָהֶם שֵׁם בְּבָבֶל, שֶׁהֵם נְבִיאִים גְּדוֹלִים. הָיְתָה אִשָּׁה מְעֻבֶּרֶת רוֹאָה אֶחָד מֵהֶם, אוֹמֶרֶת לוֹ, אִם נָבִיא אַתָּה, מָה אֲנִי מְעֻבֶּרֶת זָכָר אוֹ נְקֵבָה. וְהוּא אוֹמֵר לָהּ, זָכָר. הָיָה יוֹצֵא לִשְׁכֵנוֹתֶיהָ וְאוֹמֵר: נְקֵבָה תֵּלֵד פְּלוֹנִית. אִם יָלְדָה זָכָר, אוֹמֶרֶת נִתְקַיְּמוּ דְּבָרָיו שֶׁל נָבִיא. וְאִם יָלְדָה נְקֵבָה, שְׁכֵנוֹתֶיהָ אוֹמְרוֹת לָהּ, כָּךְ אָמַר לָנוּ הַנָּבִיא, אֶלָּא שֶׁלֹּא רָצָה לֵיצֵר לָךְ.

ועיי"ש לגבי פירוט מעשיהם המקולקלים וסופם הראוי להם (הי"ד?). וזה חלק ממה שרמז ידידנו רי"ח א"צ באומרו במילה אחת "קדושה" (שמעתי שגם ש"צ שר"י - א' הדברים הראשונים שראו בו לפגם - היה בעניני קדושה).

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ב' מרץ 22, 2021 8:56 pm

עזריאל ברגר כתב:ועיי"ש לגבי פירוט מעשיהם המקולקלים וסופם הראוי להם (הי"ד?). וזה חלק ממה שרמז ידידנו רי"ח א"צ באומרו במילה אחת "קדושה" (שמעתי שגם ש"צ שר"י - א' הדברים הראשונים שראו בו לפגם - היה בעניני קדושה).

לא מוזכר שהוא נבחן דווקא בענייני קדושה, אלא שלמעשה ראו אותו שוכב אפרקדן

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ב' מרץ 22, 2021 8:59 pm

גיזונטע קאפ כתב:לא מוזכר שהוא נבחן דווקא בענייני קדושה, אלא שלמעשה ראו אותו שוכב אפרקדן

ראה נא בציצית נובל צבי, איך הי' מתנהג בעניני קדושה... הרבה יותר חמור משכיבת אפרקדן

לבי במערב

הודעהעל ידי לבי במערב » ב' מרץ 22, 2021 9:04 pm

גיזונטע קאפ כתב:לא מוזכר שהוא נבחן דווקא בענייני קדושה, אלא שלמעשה ראו אותו שוכב אפרקדן
יושם נא לב ללשונו המדויקת של הרב 'עזריאל ברגר':
עזריאל ברגר כתב:שמעתי שגם ש"צ שר"י - א' הדברים הראשונים שראו בו לפגם - היה בעניני קדושה.
לא שבחנוהו בכך, אלא שבזה 'תפסוהו' והבינו טיבו ומהותו.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' מרץ 22, 2021 9:16 pm

נריה אור כתב:ישנו נושא שמטריד אותי אשמח לתגובת הציבור.
מה דעתכם?

האם אתה מתכוין להגדת עתידות? (כמו שהבינו החברה)

נריה אור

הודעהעל ידי נריה אור » ב' מרץ 22, 2021 10:05 pm

עתניאל בן קנז כתב:רמב"ן דברים פרשת ראה פרק יג פסוק ב
ירמוז הכתוב למה שהוא אמת כי בנפשות בקצת האנשים כח נבואיי ידעו בו עתידות, לא ידע האיש מאין יבא בו, אבל יתבודד ותבא בו רוח לאמר ככה יהיה לעתיד לבא בדבר פלוני. ויקראו לו הפילוסופים כהי"ן, ולא ידעו סבת הענין אך הדבר נתאמת לעיני רואים.

איני ראוי לתת ציונים אבל רמב"ן נפלא ביותר.... נהנתי ממש!!1

נריה אור

הודעהעל ידי נריה אור » ב' מרץ 22, 2021 10:07 pm

בריה נמוכה כתב:אחד מידידי נהיה לאדמו"ר
ויש לו מאות חסידים ומעריצים בארץ ובחו"ל
והיות שאני מכירו יודע אני ששיטתו הוא שיטת מצליח ואומר ומבטיח ומברך
בבטחון עצמי חזק שיקרה כך וכך אם זהו זש"ק אם זהו זיווגים
וכך י"ל לגבי הרבה עושי פלא

אבל במי שאני מדבר אינו מברך כלל אלא אומר לך כל מיני סיבות וגורמים שהם המפרעים לך לצורך הדבר שאתה צריך....

נריה אור

הודעהעל ידי נריה אור » ב' מרץ 22, 2021 10:15 pm

ראיתי שחלק מהמגיבים לא הבינו את כוונתי לכן אני רואה לנכון לפרש שיחתי.
אדם צריך ישועה ורוצה לדעת מה מעכב לו וכדו' אז אותו רב אומר לו "הוא מקפיד עליך" או "תעשה כך הבעיה תיפתר" והדברים ממש מפליאים, לדוגמא אני מכיר אברך שהרבה שנים לא היו לו ילדים והתקשר אליו והוא אומר לו שיש מישהו מהמשפחה שמצפה ליחס ממך ואתה לא מספיק נותן לו, ובאמת אותו אברך היה מנותק באותה תקופה מהוריו....
עכשיו מה שמטריד אותי האם זה רצון ה' להקשיב לאותו אדם לשמוע לעצתו וכדו' או שזה אסור מצד תמים תהיה,,, כי מצד אחד זה לא הגדת עתידות אלא גילוי המעכבים....ויתכן אף שהוא יאמר לך '"אני רואה שאתה חלש בתפילה" וכדו' [בעצם כמו בזמן הנביאים...].
נ.ב. יש כאלו שרוצים לדעת מי הוא..... הייתי בשמחה נותן לכם את שמו אבל כיון שהכלל בפורום זה שלא מדברים על רבנים שבין החיים איני רוצה להזכיר שמות (גם לא בפרטי...).

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' מרץ 22, 2021 10:23 pm

נריה אור כתב:ישנו רב אחד בירושלים שמספרים עליו שהוא רואה דברים, התקשרתי אליו באיזה ענין שהצורכתי ואכן הוא אמר דברים שאפשר לומר שיש בזה משהו, [יותר מהתוכן, זה הבטחון והצורה שבה הוא אמר כאילו הוא בטוח בזה].
הפצת המעיינות כתב:האם אתה מתכוין להגדת עתידות? (כמו שהבינו החברה)

נריה אור כתב: זה לא הגדת עתידות אלא גילוי המעכבים

תודה על המענה

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' מרץ 22, 2021 10:30 pm

נריה אור כתב:והוא אומר לו שיש מישהו מהמשפחה שמצפה ליחס ממך ואתה לא מספיק נותן לו

תשובה מוצלחת מעורפלת זה יכול להתאים לתשעים אחוז מהאנשים

ובנוגע לאותו אברך זה ממש לא תיאור של המציאות. "מנותק מהוריו" זה קצת יותר מ"מצפה ליחס"
נערך לאחרונה על ידי הפצת המעיינות ב ב' מרץ 22, 2021 10:33 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' מרץ 22, 2021 10:31 pm

נריה אור כתב:ראיתי שחלק מהמגיבים לא הבינו את כוונתי לכן אני רואה לנכון לפרש שיחתי.
אדם צריך ישועה ורוצה לדעת מה מעכב לו וכדו' אז אותו רב אומר לו "הוא מקפיד עליך" או "תעשה כך הבעיה תיפתר" והדברים ממש מפליאים, לדוגמא אני מכיר אברך שהרבה שנים לא היו לו ילדים והתקשר אליו והוא אומר לו שיש מישהו מהמשפחה שמצפה ליחס ממך ואתה לא מספיק נותן לו, ובאמת אותו אברך היה מנותק באותה תקופה מהוריו....
עכשיו מה שמטריד אותי האם זה רצון ה' להקשיב לאותו אדם לשמוע לעצתו וכדו' או שזה אסור מצד תמים תהיה,,, כי מצד אחד זה לא הגדת עתידות אלא גילוי המעכבים....ויתכן אף שהוא יאמר לך '"אני רואה שאתה חלש בתפילה" וכדו' [בעצם כמו בזמן הנביאים...].
נ.ב. יש כאלו שרוצים לדעת מי הוא..... הייתי בשמחה נותן לכם את שמו אבל כיון שהכלל בפורום זה שלא מדברים על רבנים שבין החיים איני רוצה להזכיר שמות (גם לא בפרטי...).

במחכ''ת נשמע שרלטן בסיסי ביותר (כמו הרוב המוחלט של 'חוזי הנסתרות') זה מסוג הדברים שאפשר לומר לכל אדם, תמיד צריך להתחזק בתפילה/יר''ש/שלו''ב/כבוד הורים, תמיד יש מישהו שמצפה ליחס/שנפגע ממך בעבר וכו'..

ישראליק

הודעהעל ידי ישראליק » ב' מרץ 22, 2021 10:39 pm

לאדם שמן אומרים שמונח הרבה מדי בתאות אכילה
למישהו שמדבר בקול נמוך וכו' אין בטחון עצמי
וכן הלאה

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' מרץ 23, 2021 12:01 am

אני שמעתי על אחת, שהיתה יודעת עתידות בצורה מופלאה. יודעת מתי יהיה פיגועים וכיוצא, צמה הרבה בגלל הידיעות האלו. יודעת איפה חברות שלה מסתובבות בעולם, למרות שלא היו בקשר חדשים ארוכים, ועוד הרבה דברים כיוצא באלו.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ג' מרץ 23, 2021 12:07 am

בבחרותי בישיבה עשיתי ניסוי ואמרתי לבחורים את מחשבותיהם הנסתרות.
לאחד שהיה צעיר עם כמה אחים גדולים אמרתי שאחד הדברים שהכי מפריעים לו זה שהוא רוצה להרגיש בבית שהוא כבר אחד מהגדולים, אבל אחיו דוחים אותו כאילו שהוא עדיין מהקטנים.
עד היום הוא אומר לי שאני צריך להיות פסיכולוג...
לאחר חסר ביטחון אמרתי שחיצונית הוא מתנהג כאילו שהוא רגיל, עוד אחד כמו כולם, אבל בתוך תוכו הוא יודע שהוא באמת משהו מיוחד, וזה דברים שרק הוא והקב"ה יודעים, אבל באמת יש לו יחודיות מסוימת מעל כולם (אגב זה עודד אותו עד כדי דמעות ממש, לא היה לי לב לגלות לו בסוף שזה היה בדיחה).
וכן הלאה...
מן הסתם החכם שהביא הרב נריה מתוחכם ממני, אך לא בטוח שיש שם יותר מזה.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ג' מרץ 23, 2021 2:38 am

הרואה כתב:שמעתי כך מפי אדם פיקח ביותר על יהודי בבית שמש בשם ר' אליעזר ספרין (יתכן שנעשה אדמו"ר לאחרונה או משהו כזה), שטוען בעצמו שאינו יודע מאיפה הוא יודע, אבל מגיל צעיר מאד פה ושם יש לו ידיעות שאין להם הסבר. שמעתי גם שכמה חכמים נעזרו בו בילדותו בכמה עניינים.
אשמח אם מישהו שמכירו יוכל להרחיב בעניין.

אכן אני מכירו מקרוב מאד, ומחמת הכלל שאין כותבים על אנשים חיים אקצר ויבינו דבר מתוך דבר.
מדובר ביהודי מוכשר ברמה לא מצויה כלל וכלל, מתנהג בפשטות נדירה למרות יחוסו הרם, ולמרות שאנשים רבים מספור רואים בו את רבם המובהק, עמקן עצום, יש לו ידע בשטחים נרחבים מאד, ת"ח בנגלה אך עיקר כוחו בחכמת הקבלה, בעבר פורסמה כתבה בעיתונות על בחור שנעלם ביערות באיזור מירון וגם לאחר חיפושים נרחבים הוא לא נמצא, כשפנו להרב הנז' ביקש מפת שטח ולאחר העיון בה ציין במדוייק את מקום המצאו של הבחור שאכן נמצא שם ללא רוח חיים ר"ל, כמובן שהדבר עורר רעש עצום, ושמעתי איך שואלים אותו מנין ידע זאת, תשובתו היתה שלא מדובר בכלל ב"מופת" אלא לאחר שבדק את המפה שיער מהו הכיוון אליו פנה הבחור ולפי"ז אמר היכן לחפשו ובס"ד כיוון לאמת. את הפרשנות מכאן ואילך אשאיר לכל אחד שיפרש כרצונו.
אך למרות זאת אכן פעמים רבות אפשר לשמוע שעונה תשובות המדהימות את השומע. [כמו כשנשאל היכן מונח סכום כסף גדול שהלך לאיבוד, השיב מיד שרואה את הכסף במדף הספרים שבסלון ביתו של השואל, ואכן כך היה שהשואל הניח שם את הכסף כמקום משומר ופשוט שכל שזה מונח שם] אך הוא תולה זאת בזכות אבותיו הק' ולא שיש לו איזה כוח נבואי וכדו'.

ואחרי הכל מדובר באישיות מפליאה.

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' מרץ 23, 2021 10:18 am

זה שיש אנשים שיודעים כל מיני דברים, בזה אין להסתפק כלל. יש לי חבר שכבר הלך לעולמו, והוא היה ממולח ומוכשר ביותר. גם היה לו הרבה כסף. באחת התקופות הוא הימר שבנק אחד יצליח, והוא נכשל, והוא איבד בהימור מעל מיליון דולר. הוא היה משוכנע שמדובר בעין הרע למרות שאחרים אמרו לו שבסך הכל מדובר בהימור שלא הצליח. בכל אופן הוא הלך ליהודי אחד בהר נוף. היהודי הזה, שמעולם לא הכירו, אמר לו את השמות של החברות של אשתו שמכניסות בו עין הרע, וזה בלי שהוא ידבר איתו כלום. ואני מכיר מכלי ראשון עוד סיפורים כאלו.

סמל אישי של המשתמש
מגדל
שם מלא: אלישע מגדל

הודעהעל ידי מגדל » ג' מרץ 23, 2021 10:22 am

האם הרבנים הנ"ל רואים גם את השאכול הזה בעיני רוחם?

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » ג' מרץ 23, 2021 10:52 am

תוכן כתב:זה שיש אנשים שיודעים כל מיני דברים, בזה אין להסתפק כלל. יש לי חבר שכבר הלך לעולמו, והוא היה ממולח ומוכשר ביותר. גם היה לו הרבה כסף. באחת התקופות הוא הימר שבנק אחד יצליח, והוא נכשל, והוא איבד בהימור מעל מיליון דולר. הוא היה משוכנע שמדובר בעין הרע למרות שאחרים אמרו לו שבסך הכל מדובר בהימור שלא הצליח. בכל אופן הוא הלך ליהודי אחד בהר נוף. היהודי הזה, שמעולם לא הכירו, אמר לו את השמות של החברות של אשתו שמכניסות בו עין הרע, וזה בלי שהוא ידבר איתו כלום. ואני מכיר מכלי ראשון עוד סיפורים כאלו.

viewtopic.php?f=17&t=16348&p=487001&hilit=%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99+%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%9D#p487001

יוסף חיים אוהב ציון
שם מלא: יוסף חיים

הודעהעל ידי יוסף חיים אוהב ציון » ג' מרץ 23, 2021 1:11 pm

תוכן כתב:זה שיש אנשים שיודעים כל מיני דברים, בזה אין להסתפק כלל. יש לי חבר שכבר הלך לעולמו, והוא היה ממולח ומוכשר ביותר. גם היה לו הרבה כסף. באחת התקופות הוא הימר שבנק אחד יצליח, והוא נכשל, והוא איבד בהימור מעל מיליון דולר. הוא היה משוכנע שמדובר בעין הרע למרות שאחרים אמרו לו שבסך הכל מדובר בהימור שלא הצליח. בכל אופן הוא הלך ליהודי אחד בהר נוף. היהודי הזה, שמעולם לא הכירו, אמר לו את השמות של החברות של אשתו שמכניסות בו עין הרע, וזה בלי שהוא ידבר איתו כלום. ואני מכיר מכלי ראשון עוד סיפורים כאלו.

הוא כבר לא בהר נוף, הוא במחנה יהודא.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ג' מרץ 23, 2021 1:49 pm

במקום את החברות (בב' צרויה) היה צ''ל לו את החברות (בב' פתוחה) שבהן ישקיע כעת וירוויח...
אגב אפשר על הדרך לשאול אותו האם האתיופים יהודים ולפתור את הויכוח אחת ולתמיד.

הפצת המעיינות

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ג' מרץ 23, 2021 1:59 pm

שמש כתב:אגב אפשר על הדרך לשאול אותו האם האתיופים יהודים ולפתור את הויכוח אחת ולתמיד.

כבר גילה דעתו הבעיה שההוא מבוכרים אמר הפוך

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ג' מרץ 23, 2021 11:04 pm

הרואה כתב:שמעתי כך מפי אדם פיקח ביותר על יהודי בבית שמש בשם ר' אליעזר ספרין (יתכן שנעשה אדמו"ר לאחרונה או משהו כזה), שטוען בעצמו שאינו יודע מאיפה הוא יודע, אבל מגיל צעיר מאד פה ושם יש לו ידיעות שאין להם הסבר.

מעניין לציין כי גם זקן זקנו, הגה"ק רבי יצחק אייזיק מקאמרנא, העיד על עצמו במגילת סתרים שלו שהיו לו גילויים וידיעות כבר מגיל צעיר. (וכנראה זה אינו עניין לעיסוקו בתורה ובמצוות לאחר מכן, ולכן מעניין - האם זה עובר בתורשה?)

אור עולם

הודעהעל ידי אור עולם » ד' מרץ 24, 2021 12:28 am

יש סיפור מוזר ב"נהירו עילאה" (יעקב ב. פרידמן) על מרן הגר"ש אויערבאך זצוק"ל שבצעירותו (סביב בר מצווה פחות או יותר) היה מרגיש ורואה דברים מעבר לקירות וכיוצ"ב ונבהל מזה מאד... איני זוכר את כל פרטי המעשה, אבל הוא משונה מאד.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 70 אורחים