מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

האם מועיל טיפולים רגשיים ממטפלים ללא תואר אקדמי

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ה' יולי 01, 2021 1:44 pm

רציתי לשאול מחברי הפורום שיחיו
אני מתמודד עם קשיים רגשיים מסויימים וחוסר יציבות תפקודית ועוד ושאלתי היא האם משהו יודע האם צריך ללכת דוקא לאיש מקצוע הנקרא פסיכולוג עם תואר או שדי במטפל רגשי מנוסה וטוב

מבקש ד 2020

Re: האם מועיל טיפולים רגשיים ממטפלים ללא תואר אקדמי

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ה' יולי 01, 2021 1:45 pm

אני פשוט לא יודע איך פותחים נושא שכולם יראו בנושאים הפעילים כי כשאני על העמוד של נושאים פעילים אין אפשרות כזאת לכן פתחתי כאן

אסף128

הודעהעל ידי אסף128 » ו' יולי 02, 2021 1:34 am

נכתב כבר הרבה בנושא. למשל:
http://forum.otzar.org/viewtopic.php?t=20350

viewtopic.php?f=51&t=55087
viewtopic.php?f=48&t=45839

אני אישית לא יודע לענות על השאלה שלך בצורה ברורה, אבל מכמה סיפורים שראיתי, חשוב שהטיפול יהי' אצל אדם שהוא גם ישר וגם מקצועי. איך קובעים מי ישר ומקצועי? על זה אין לי תשובה

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ו' יולי 02, 2021 9:45 am

שלום חברים
רציתי להתייעץ בעניין זה מחמת שאני מתמודד עם קשיים רגשיים מסויימים והשאלה הנ"ל מטרידה אותי

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 02, 2021 10:40 am

אין שום הבדל משמעותי בתוצאות הטיפול בין מטפל עם הכשרה אקדמאית למטפל ללא שום הכשרה אקדמאית. מה שחשוב הוא שהמטפל יהיה מוצלח, ועל כן העיקר הוא לברר קודם על המטפל, איזה שם יש לו, ואם שיטת הטיפול שלו מתאים לאישיות שלך, וכיוצא.

מה ידידות

הודעהעל ידי מה ידידות » ו' יולי 02, 2021 12:19 pm

תוכן כתב:אין שום הבדל משמעותי בתוצאות הטיפול בין מטפל עם הכשרה אקדמאית למטפל ללא שום הכשרה אקדמאית. מה שחשוב הוא שהמטפל יהיה מוצלח, ועל כן העיקר הוא לברר קודם על המטפל, איזה שם יש לו, ואם שיטת הטיפול שלו מתאים לאישיות שלך, וכיוצא.

אחר בקשת סליחה ממעכ"ת שליט"א, אבל יש הבדל גדול בין מטפל עם הכשרה מקצועית אקדמאית או מטפל ללא הכשרה, והדבר ניכר בתוצאות הטיפול.

אני מסכים איתך שגם לאחר הכשרה אקדמאית זה עדיין לא מחייב שהטיפול יהיה מוצלח, הרבה תלוי באופיים של המטפל והמטופל והחיבור והאימון ביניהם.
מסכים איתך גם שלא לכל בעיה צריך דוקא מטפל עם הכשרה אקדמאית, לבעיות קלות יותר בהחלט ניתן להסתפק במטפל ללא הכשרה אקדמאית, כמובן לאחר בירור מעמיק אם הוא אכן מוצלח מוסמך ואחראי, כי לקלקל כל אחד יודע אפילו בלי הכשרה אקדמאית.

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ו' יולי 02, 2021 12:36 pm

מנסיון רב, יש לי אדם בר אוריין שיש לו ידע עצם בפסיכולוגיה, שאני שולח אליו אנשים והוא הציל כמה אנשים ממש, אפילו שאין לו תואר אקדמי
כשהבעיות אצל בני תורה שסובלים מלחצים ברוחניות, הכרחי שהמטפל יהיה בן תורה מובהק, אחרת הוא לא יצליח להבין מה עובר עליו
אבל צריך בדיקה טובה מאוד מאוד!!! שהוא מבין מה שעושה ולא מחלטר, ושהוא למד בצורה מסודרת, אע"פ שלא במוסד אקדמי

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 02, 2021 12:46 pm

מה ידידות כתב:
תוכן כתב:אין שום הבדל משמעותי בתוצאות הטיפול בין מטפל עם הכשרה אקדמאית למטפל ללא שום הכשרה אקדמאית. מה שחשוב הוא שהמטפל יהיה מוצלח, ועל כן העיקר הוא לברר קודם על המטפל, איזה שם יש לו, ואם שיטת הטיפול שלו מתאים לאישיות שלך, וכיוצא.

אחר בקשת סליחה ממעכ"ת שליט"א, אבל יש הבדל גדול בין מטפל עם הכשרה מקצועית אקדמאית או מטפל ללא הכשרה, והדבר ניכר בתוצאות הטיפול.

מנין לך קביעה זו? כל המחקרים שאני מכיר, מורים שהכשרה מקצועית לא מוסיפה כמעט כלום לאיכות הטיפול, כששאר כל המשתוים שוים.

מה ידידות

הודעהעל ידי מה ידידות » ו' יולי 02, 2021 12:53 pm

מנין לך קביעה זו? כל המחקרים שאני מכיר, מורים שהכשרה מקצועית לא מוסיפה כמעט כלום לאיכות הטיפול, כששאר כל המשתוים שוים.[/quote]ב

איני יודע איזה מחקרים אתה מכיר
אני מדבר ממציאות בשטח, ומנסיון די משמעותי לשני סוגי המטפלים, והתוצאות בהתאם.

אני אומר שוב, בבעיות קלות יותר אפשר להסתמך על אלו שלא עברו הכשרה אקדמאית, אבל בבעיות מורכבות יותר לא רצוי כלל.
תבין שרוב המטפלים החרדים שצצים כפטריות אחרי הגשם, למדו קורסים של סי בי טי ועוד כמה הרצאות וזהו
מטפל עם תואר לומד כמה שנים טבות, צריך להבחן, וללכת להשתלמויות וכו'.
ושוב, אני מדגיש אני לא כותב על סמך תיאוריות אלא על סמך נסיון ותוצאות בשטח

פלגינן

הודעהעל ידי פלגינן » ו' יולי 02, 2021 1:55 pm

אין שום הבדל!
(קביעה שמסבירה הרבה דברים..)

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ו' יולי 02, 2021 3:18 pm

מה ידידות כתב:אני אומר שוב, בבעיות קלות יותר אפשר להסתמך על אלו שלא עברו הכשרה אקדמאית, אבל בבעיות מורכבות יותר לא רצוי כלל.
תבין שרוב המטפלים החרדים שצצים כפטריות אחרי הגשם, למדו קורסים של סי בי טי ועוד כמה הרצאות וזהו
מטפל עם תואר לומד כמה שנים טבות, צריך להבחן, וללכת להשתלמויות וכו'.
ושוב, אני מדגיש אני לא כותב על סמך תיאוריות אלא על סמך נסיון ותוצאות בשטח

גם לי יש ניסיון, והניסיון שלי מורה ההיפך.

אני חייב אבל לסייג את דברי, ניסיון זה דבר סוביטקיבי, שתלוי בהרבה משתנים. כך שהניסיון שלי לא שוה כלום. אני לא מכיר את הרב מה ידידות, ואולי הניסיון שלו יש לו על מה להתבסס. אבל אני חוזר ואומר, שגם לגבי בעיות חמורות יש מספיק מחקרים שאומרים שהלימוד האקדמי לא עוזר כמעט כלום.

כל הנ"ל נאמר לגבי פסיכולוגים. אם מדובר בתופעה חמורה ביותר שצריכה ליווי תרופתי, פה אסור להסתמך על חובבנים וחייבים חייבים ללכת להכי טוב, קרי מי שלמד את זה בצורה אקדמאית ויש לו ניסיון רב ושמו יוצא לפניו.

קמנו ונתעודד

הודעהעל ידי קמנו ונתעודד » ו' יולי 02, 2021 3:30 pm

מבקש ד 2020 כתב:רציתי לשאול מחברי הפורום שיחיו
אני מתמודד עם קשיים רגשיים מסויימים וחוסר יציבות תפקודית ועוד ושאלתי היא האם משהו יודע האם צריך ללכת דוקא לאיש מקצוע הנקרא פסיכולוג עם תואר או שדי במטפל רגשי מנוסה וטוב

כאן בפורום זה מקום להתווכח לכאן ולכאן ולא להגיע למסקנה ברורה.
עם הנפש שלך אל תשחק משחקים, אל תתקמצן, לך להכי טוב שאתה יכול. זה נפק"מ לכל החיים שלך. בריאות איתנה!

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ו' יולי 02, 2021 6:15 pm

קמנו ונתעודד כתב:
מבקש ד 2020 כתב:רציתי לשאול מחברי הפורום שיחיו

כאן בפורום זה מקום להתווכח לכאן ולכאן ולא להגיע למסקנה ברורה.
עם הנפש שלך אל תשחק משחקים, אל תתקמצן, לך להכי טוב שאתה יכול. זה נפק"מ לכל החיים שלך. בריאות איתנה!

האמת ששלח אותי משה בלוי מבני ברק למטפל רגשי ווכשדברתי על זה עם אחד שמפנה הרבה לפסיכולוגים הוא טען שמטפלים רגשיים אין אחוזי הצלחה גבוהים משא"כ אנשי מקצוע

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ו' יולי 02, 2021 6:28 pm

תודה רבה לכל המשיבים
אני אסביר בעקבות מה אני שואל את שאלתי
אני יש לי בעיות רגשיות וחוסר יציבות תפקודית ויש לי גם הרבה פעמים דכדוך רב עם או בלי סיבה וזה כבר כמה שנים כך ופניתי לרב משה בלוי לאחרונה והוא שלח אותי למטפל רגשי ללא תואר והלכתי אליו כבר פעמיים ודוקא די התחברתי לאיש
ורק שפשוט בגלל העלויות התקשרתי למוטי פינדרוס שקשור לידידות טורונטו ואמר לי שמהניסיון שלו צריך טיפול מאיש מקצוע רציני שבמטפל אחוזי ההצלחה לא גבוהים וזה גרם לי בלבול רב לכן אני שואל כנ"ל

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » א' יולי 04, 2021 8:13 pm

מבקש ד 2020 כתב:תודה רבה לכל המשיבים
אני יש לי בעיות רגשיות וחוסר יציבות תפקודית ויש לי גם הרבה פעמים דכדוך רב עם או בלי סיבה וזה כבר כמה שנים כך ופניתי לרב משה בלוי לאחרונה והוא שלח אותי למטפל רגשי ללא תואר והלכתי אליו כבר פעמיים ודוקא די התחברתי לאיש
ורק שפשוט בגלל העלויות התקשרתי למוטי פינדרוס שקשור לידידות טורונטו ואמר לי שמהניסיון שלו צריך טיפול מאיש מקצוע רציני שבמטפל אחוזי ההצלחה לא גבוהים וזה גרם לי בלבול רב לכן אני שואל כנ"ל

אם יש חיבור, אז עדיף לך להשאר איתו, ובתנאי שאתה עוקב אחרי הטיפול, ואתה רואה שיפור ממשי אחרי שלשה חדשים לערך.

מעט דבש

הודעהעל ידי מעט דבש » א' יולי 04, 2021 10:22 pm

נתקלתי באשכול ארוך על הנושא:
https://www.prog.co.il/threads/%D7%9E%D ... 99.494244/

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' יולי 05, 2021 12:57 am

אני הק' לא יודע מה לייעץ לך. אבל ליבי יוצא על צערך. אני מתפלל לבורא עולם שהכל בידיו והשגחתו הפרטית עליך, אל נא רפא נא לה, שיחזק מהרה מהרה את ברכיך, יאר פניו אליך, וישמח את נפשך בישועתו כהרף עין. חזקו ויאמץ לבבכם כל המייחלים לה'.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ב' יולי 05, 2021 2:00 am

מנסיון בודד לפני כמה וכמה שנים הרב משה בלוי לא דיבר לעניין בכלל, מעניין לשמוע מבעלי נסיון משמעותי יותר האם ברוב המקרים יש לו באמת מה להציע, ואולי זו בדיוק השאלה לגבי מטפל רגשי ללא תואר.

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ב' יולי 05, 2021 9:25 pm

תוכן כתב:

אם יש חיבור, אז עדיף לך להשאר איתו, ובתנאי שאתה עוקב אחרי הטיפול, ואתה רואה שיפור ממשי אחרי שלשה חדשים לערך.

מניסיון או ידע מקצועי

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ב' יולי 05, 2021 11:04 pm

פרנקל תאומים כתב:

אני הק' לא יודע מה לייעץ לך. אבל ליבי יוצא על צערך. אני מתפלל לבורא עולם שהכל בידיו והשגחתו הפרטית עליך, אל נא רפא נא לה, שיחזק מהרה מהרה את ברכיך, יאר פניו אליך, וישמח את נפשך בישועתו כהרף עין. חזקו ויאמץ לבבכם כל המייחלים לה'.

אין מילים על החיזוק הגדול שד' ישלח לך שפע גדול מאוד

תוכן

הודעהעל ידי תוכן » ג' יולי 06, 2021 12:46 am

מבקש ד 2020 כתב:
תוכן כתב:

מניסיון או ידע מקצועי

שלשה חדשים, זה ניסיון.

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ג' יולי 06, 2021 5:36 am

[
שלשה חדשים, זה ניסיון.[/quote]
אני שואל על כבודו האם יש לכבודו ניסיון בתחום זה או מקצועיות

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ד' יולי 07, 2021 1:30 am

אשמח לדעת מבעלי ידע וניסיון האם אני יכול לסמוך על ר' משה בלוי בעניין זה למי שהוא שולח אותי כי אחרים טוענים שטיפול זה כמו ניתוח וניתוח עושים רק אצל מקצועי וכאמור משה בלוי שלח אותי למטפל בלי תואר ושאלתי אותו על זה והוא ענה משהו איני זוכר בדיוק

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ד' יולי 07, 2021 1:38 am

אסביר יותר: לפי הגישה של ר' משה בלוי הוא שולח הרבה למטפלים רגשיים כמובן שהוא מכירם ויודע להתאימם למטופל אבל הבעיה שלי שאני לאחר סבל וחיי דיעבד כבר שנים , רוצה באמת כבר להתקדם לכן אני שואל שאולי עדיף ללכת לפסיכולוג הכי מומחה ולא די במטפל מלבד הטענה שטיפול זה ניתוח וצריך פסיכולוג עם תואר
ושנית מי שיודע לחוות דעה על הרב בלוי אשמח שיכתוב לי באישי

טברייני
שם מלא: עמוס חדד

הודעהעל ידי טברייני » ד' יולי 07, 2021 10:14 am

אם יורשה לי כמה מילים -
בתחום הזה, לצערנו, יש המון שרלטנים. לכן, מטפל שלמד והתמקצע קל יותר לדעת שהוא לא כזה.
והכל בערבון מוגבל. כי יש שלמדו ועדיין משרלטטים, ויש שלא למדו והקב"ה נתן להם כשרון מיוחד בתחום.

ועוד דבר, אמרו לך לבדוק את עצמך, האם הוא תורם לך.
מתוך ניסיון של כמה אנשים ששמעתי מהם, צריך לוודא שאין מדובר בתלות, כלומר, שכאשר אתה במחיצתו נהיה לך טוב, ואח"כ אתה חי מכח אותו מפגש, וכשזה דועך אתה חי לקראת המפגש הבא.
לכן חובת הבדיקה עליך היא כבדה מאד, תבדוק עד כמה התחזקתי בסלפי, בעצמיות שלך, האם אתה טוב יותר בגללו, או בזכותו.

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ה' יולי 08, 2021 1:12 am

זאת אומרת שאחוזי הפסיכולוגים האמינים גבוה מאחוזי המטפלים ללא תואר, שומע
ורק שאלתי היא מדוע לא ללכת בכל מקרה ישר לפסיכולוג מקצועי ומה העניין במטפל כלל

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » ה' יולי 08, 2021 1:38 am

מבקש ד 2020 כתב:זאת אומרת שאחוזי הפסיכולוגים האמינים גבוה מאחוזי המטפלים ללא תואר, שומע
ורק שאלתי היא מדוע לא ללכת בכל מקרה ישר לפסיכולוג מקצועי ומה העניין במטפל כלל

ידידי המבקש היקר
השאלה רצינית מדי מכדי לקבל עצות בפורום חשוב ככל שיהיה.
לא כדאי לקבל אוסף "עצות בגרוש" ולהוסיף להתמודד עם הקושי, עדיף לפנות לבר סמכא בתחום שידע להפנותך לכתובת הנכונה פסיכולוג/פסיכיאטר/מטפל רגשי/מאמן אישי וכדו'.

בברכת חזק ואמץ

מה ידידות

הודעהעל ידי מה ידידות » ה' יולי 08, 2021 4:16 pm

קרית מלך כתב:ידידי המבקש היקר
השאלה רצינית מדי מכדי לקבל עצות בפורום חשוב ככל שיהיה.
לא כדאי לקבל אוסף "עצות בגרוש" ולהוסיף להתמודד עם הקושי, עדיף לפנות לבר סמכא בתחום שידע להפנותך לכתובת הנכונה פסיכולוג/פסיכיאטר/מטפל רגשי/מאמן אישי וכדו'.

בברכת חזק ואמץ

קראתי פעם ואיני זוכר כרגע היכן, שהג"ר אייזיק שר זצ"ל היה נוהג שכל מי שבא לברר אצלו על בחור לגבי שידוך, הוא היה מפליא לשבחו בצורה מופלגת, פעם כששאלוהו על כך, ענה: הרי מי שבא לשאול את דעתי יודע היטב שאיני מכיר אישית את כל בחורי הישיבה, רק כנראה שלאחר הבירורים שעשה כבר הגיע להחלטה להביא את השידוך לידי גמר, ורוצה להרגיש טוב שיוכל לומר שגם ראש הישיבה אמר עליו דברים טובים, אז למה לא לתת לו הרגשה טובה זו.

לעניננו, הנך צודק לחלוטין שלא כדאי כלל להסתמך על חוו"ד הנכתב בפורום, אלא שאיני מאמין שאדם מן הישוב יסתמך בנושא כה רגיש ועדין על חוו"ד אנונימית בפורום זה או אחר, אלא שכנראה היו לו כאבי בטן וראש בענין זה, וחיפש מקום להוציא את אשר בליבו, ולשמוע דעות נוספות, כי העיסוק בענין מועיל לו להרגיע את נפשו הסוערת, ואשר על כך חסד עשו עמו אלו שהתייחסו לשאלתו ונתנו לו מקום להוציא את לבטיו וכאביו, (כולל את תגובתך שלך).

אבל לאמיתו של דבר הנך צודק לחלוטין שח"ו להסתמך על חוו"ד הנכתב בפורום כי יש כאן תרתי לריעותא, גם המבקש הוא אנונימי ואין מכירים את המקרה לפרטיו, וגם המשיבים אנונימיים ולא ניתן לדעת את את גודל התמחותם ונסיונם.

עקיבא1105

הודעהעל ידי עקיבא1105 » ה' יולי 08, 2021 6:27 pm

השאלה כפי שמוצגת היא די כוללנית, האם מועיל? אף אחד לא יוכל לומר שלא, לא מועיל בשום מקרה ומאף אדם , נכון יותר לשאול באילו מקרים ללא ספק צריך מטפל מקצועי( דהיינו פסיכולוג קליני או לפעמים- לא למטרת אבחון אלא יותר לטיפול עו"ס קליני, ולפעמים צריכים פסיכיאטר ע"מ לתת תרופות וכד׳)
ובאילו מקרים אפשר אולי לנסות מטפל שהוכשר שלא במסגרת וברמה אקדמית, אולי מה שנצרך הוא לא טיפול אלא שיחה עם מישהוא חכם, פרקטי ובעיקר קשוב.
אני מתרשם לפעמים שהרבה "בעיות " בעיקר מצריכות מישהוא שיקדיש זמן וישמע בכנות, בצורה לא שיפוטית וינסה לעזור מנסיונו.
הצורך הזה קיים אצל לא מעט אנשים וחלקם עשויים להגיע לטיפול ריגשי בשעה שהצורך הוא יותר בחבר אמיתי.
מאידך על מטפלים לדעת את מה שיודעים הפסיכולוגים שיש מקרים שעליהם להפנות הלאה למישהו מומחה לאותו תחום פסיכיאטר לדוגמה ,
יתכן שהחלק הזה חסר אצלם לפעמים, בעוד באקדמיה לומדים בצורה שיטתית מה שייך לאיזה תחום, כך שיודעים לפחות מה אינם יודעים (תכלית הידיעה...)לעומת זאת בקורסים לסוגיהם נותנים תחושה (או שרק בפרסומות כך זה נראה..) שהבוגרים שלהם יודעים על הכל , לומדים בתמצתיות "את הפרקטיקה" ומסוגלים לכמעט הכל,

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ג' יולי 13, 2021 4:20 pm

אשמח אם משהו יאיר עיני אל מי אפשר ללכת לשמוע לקבל אבחון על המצב ולדעת לאן ללכת
זה חסד גדול כי אני פשוט אובד עצות ממש ולא יודע מה לעשות כי מחד גיסא שלח אותי משה בלוי למטפל רגיל ועל זה אני משלם ומאידך גיסא אני יכול ללכת דרך ידידות טורונטו לפסיכולוג מקצועי בלי לשלם כמעט כלום ורק השאלה היא אם יפנו אותי למשהו שבאמת יכול לעזור לי כי על משה בלוי אני סומך ושם אני לא מכיר מספיק אם אפשר לקבל הפנייה מדוייקת למי ללכת
ממש הצלה בשבילי אם משהו יעזור לי

יושב הארץ

הודעהעל ידי יושב הארץ » ג' יולי 13, 2021 6:43 pm

ניסית בבית חם? יש שם כמדומני מומחים גם בפסיכולוגיה וגם בפסיכיאטריה.

כל הכבוד שאתה מנסה לעזור לעצמך בלי להתבייש, אבל תסמוך רק על עצות מומחים, ואני מתרשם מהפרסומים שלהם ששם יש את המומחים בכל התחומים. וגם יש להם הסכמים עם קופות החולים.

אתה יכול להתייעץ איתם דרך האתר שלהם. חזק ואמץ!

https://www.bayit-cham.org.il/

פולסברג

הודעהעל ידי פולסברג » ש' יולי 17, 2021 12:32 am

תשמע פה - דקה 18 - מר' אשר וויס (אנגלית)

https://www.theyeshivaworld.com/news/pr ... a-bav.html

מבקש ד 2020

הודעהעל ידי מבקש ד 2020 » ב' יולי 19, 2021 1:51 pm

פולסברג כתב:תשמע פה - דקה 18 - מר' אשר וויס (אנגלית)

https://www.theyeshivaworld.com/news/pr ... a-bav.html

לא מבין אנגלית אשמח לתרגום

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 81 אורחים