מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

אביחי צור - ידיעה ובחירה במשנת ר"צ הכהן

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
גל של אגוזים

אביחי צור - ידיעה ובחירה במשנת ר"צ הכהן

הודעהעל ידי גל של אגוזים » ג' דצמבר 14, 2021 8:12 pm

ראיתי בחנות ספרים שי"ל ספר בת ג' כרכים ע"י ד"ר אביחי צור על משנת רבי צדוק הכהן בענין ידיעה ובחירה. כהוגה בספרי רבי צדוק הכהן מאד התחשק לי לקנות הספר אך אני חושש מבטן מי יצאו הדברים. ברצוני לברר עם מישהו יודע על טיבו של המחבר וגישתו לדברים כאלו באופן כללי, אפשר לענות גם דרך המייל galshelegozim@gmail.com.

בתודה מראש

ארי בן ארי

Re: אביחי צור - ידיעה ובחירה במשנת ר"צ הכהן

הודעהעל ידי ארי בן ארי » ג' דצמבר 14, 2021 8:58 pm

אין אני מכיר הספר והסופר
אבל דעתו של רבינו צדוק הכהן זצוק"ל היא מן המפורסמות שכותב כן בכמה מקומות עיין באות מ"א בצדקת הצדיק שאין בחירה במעשה אלא רק ברצון ולאחר החטא מעשה העבירה הוא גם רצון ה' ועוד מקומות

עתניאל בן קנז

הודעהעל ידי עתניאל בן קנז » ד' דצמבר 15, 2021 1:48 pm

ארי בן ארי כתב:אין אני מכיר הספר והסופר
אבל דעתו של רבינו צדוק הכהן זצוק"ל היא מן המפורסמות שכותב כן בכמה מקומות עיין באות מ"א בצדקת הצדיק שאין בחירה במעשה אלא רק ברצון ולאחר החטא מעשה העבירה הוא גם רצון ה' ועוד מקומות

משנת הידיעה והבחירה בהיכלו של ר' צדוק הינה רחבה מאוד.
להתייחס לזה רק על פי איזה חידוש 'פיקנטי' מסוים. שאכן התפרסם בגלל החידוש שבו. דומני שיש בו עוות חמור.

בברכה המשולשת
שם מלא: רועי הכהן זק

הודעהעל ידי בברכה המשולשת » ד' דצמבר 15, 2021 5:50 pm

זה מה שמצאתי על אביחי צור:
ד"ר צור מתגורר באפרת, נשוי ואב לארבעה. עבודת הדוקטורט שלו עוסקת בפרדוקס ׳הידיעה והבחירה׳ במשנת ר׳ צדוק הכהן מלובלין, והיא מהווה חלק מספר שעתיד להתפרסם בהוצאת ׳תבונות׳. תרגם וערך את ספרו של זלמן גרדובסקי, ״בלב הגיהינום - יומנו של אסיר וממנהיגי מרד הזומדרקומנדו באושוויץ״, מלמד מחשבת ישראל במוסדות לאזרחים ותיקים.

ומצאתי גם מאמר שלו. לענ"ד בעייתי מאוד, ולכן אינני מעלה לכאן.

פלוריש
שם מלא: אריאל דוד

הודעהעל ידי פלוריש » א' יוני 26, 2022 10:22 am

גל של אגוזים כתב:ראיתי בחנות ספרים שי"ל ספר בת ג' כרכים ע"י ד"ר אביחי צור על משנת רבי צדוק הכהן בענין ידיעה ובחירה. כהוגה בספרי רבי צדוק הכהן מאד התחשק לי לקנות הספר אך אני חושש מבטן מי יצאו הדברים. ברצוני לברר עם מישהו יודע על טיבו של המחבר וגישתו לדברים כאלו באופן כללי, אפשר לענות גם דרך המייל galshelegozim@gmail.com.
בתודה מראש
ראיתי היום את הספרים. מתוך הצצה חטופה, זה נראה די בסדר. הוא עושה עבודה מקיפה מאוד ומשתדל לבסס את עצמו על ידע רחב.
הוא כותב בהקדמה שלמד 5 שנים אצל הרב שג"ר ורכש את אופן ההתבוננות שלו. וזה כמובן תלוי מה דעתך על הרב שג"ר עצמו.
את המאמר שציין אליו הרב בברכה משולשת, ראיתי גם אני. אבל נראה שמאז הכותב התבגר. וגם, שם הסגנון זורם ומעלה הגיגים בחופשיות, ואילו כאן המתודה יותר אקדמית

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: הרואה ו־ 47 אורחים