מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מעשה הסופר שאיבד עצמו לדעת

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
יונת אלם

Re: מעשה הסופר שאיבד עצמו לדעת

הודעהעל ידי יונת אלם » א' ינואר 02, 2022 10:41 pm

בקשו את דברי הרב י. אבר שליט"א
מצו"ב
קבצים מצורפים
דברים אחדים בעקבות ארועי השבוע.pdf
(51.41 KiB) הורד 308 פעמים

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' ינואר 02, 2022 10:58 pm

יונת אלם כתב:בקשו את דברי הרב י. אבר שליט"א
מצו"ב

לא קבלתי ע"ע להגיב לכל מה שמעלים כאן. מה גם שיש לי תחושה (תקוה?) שהכותב בעת ובעונה הזו לא בהכרח עומד מאחורי מה שהוא כתב. אבל בכ"ז משהו מן הצד
112.jpg
112.jpg (32.67 KiB) נצפה 4629 פעמים
22.jpg
22.jpg (29.09 KiB) נצפה 4629 פעמים

כחמץ לשינים וכעשן לעינים. זו שפה של בית המדרש?! התאבדות חמורה כי היא "אלימות מאד קשה"?!
הזכיר לי מה שראיתי לרב אחד שכתב שמעשיו של המנוח ועסקו עם הנשים, הרי זו פגיעה חמורה ב"ערכי המשפחה".

אראל

הודעהעל ידי אראל » א' ינואר 02, 2022 11:09 pm

לענין החשש פן יעלה על דעת מישהו לגמור כמו שגמר הסופר הזה....
חשוב לשנן פתגם סבתא מחוכמת...
'לעולם לא תעשה צעד בחייך, דבר שניטל ממנו אפשרות החרטה אחר המעשה'....

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' ינואר 02, 2022 11:14 pm

משונה בעיני, כיצד רבנים ד"לים דנים לחומרא את ספריו של ח.ו. בעוד שהם לא פסלו את כל הטינופת של העולם המערבי - טלוויזיה, סרטים, מוזיקה, וכן, גם ספרים שסופריהם לא בדיוק נמנו עם ל"ו צדיקים..
ואין בכך הבעת עמדה על ספרי ח.ו. שאני אישית לא הכנסתי לביתי מעולם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » א' ינואר 02, 2022 11:16 pm

איש_ספר כתב:
יונת אלם כתב:בקשו את דברי הרב י. אבר שליט"א
מצו"ב

לא קבלתי ע"ע להגיב לכל מה שמעלים כאן. מה גם שיש לי תחושה (תקוה?) שהכותב בעת ובעונה הזו לא בהכרח עומד מאחורי מה שהוא כתב. אבל בכ"ז משהו מן הצד
112.jpg
22.jpg

כחמץ לשינים וכעשן לעינים. זו שפה של בית המדרש?! התאבדות חמורה כי היא "אלימות מאד קשה"?!
הזכיר לי מה שראיתי לרב אחד שכתב שמעשיו של המנוח ועסקו עם הנשים, הרי זו פגיעה חמורה ב"ערכי המשפחה".

להבנתי בפשיטות זה משום שהוא הרי סומך את כל עצמו מתחילה ועד סוף על דברי הגרי"ג שאנסו אותו להתאבד ורצחו אותו, וכלומר שבאמת מצד הדין וההלכה והשפה של בית המדרש האיש כלל לא היה "מאבד עצמו לדעת", וא"כ מה בכ"ז יש למנוע מילדים להיזכר במעשה זה? לכן אמר וכו'.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' ינואר 02, 2022 11:26 pm

חד ברנש כתב:משונה בעיני, כיצד רבנים ד"לים דנים לחומרא את ספריו של ח.ו. בעוד שהם לא פסלו את כל הטינופת של העולם המערבי - טלוויזיה, סרטים, מוזיקה, וכן, גם ספרים שסופריהם לא בדיוק נמנו עם ל"ו צדיקים..

כשאתה קורא חסמב"ה, שמו של המחבר יגאל מוסינזון לא מעלה לך שום אסוציאציות לתועבות, אבל וכו'. (כמובן שבחסמב"ה וכיו"ב יש בעיות מסוג אחר...)
איש_ספר כתב:שלח לי חכ"א קישור לפורום לתורה שם נמסרה עדות חשובה ומטלטלת
https://tora-forum.co.il/viewtopic.php? ... 80#p449382

לצערי לא השכלתי להעתיק את תוכן ההודעה לכאן. בנתיים נמחקה ההודעה המדהימה וכל הדיון שבעקבותיה.

פרנקל תאומים

Re: איך נשמור על צאצאינו שיחי' אם הם בטיפול מקצועי פרטני

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' ינואר 02, 2022 11:35 pm

יהודי רגיל כתב:כבוד הרב 'יושב סתר'
שאלה קטנה לי אליך:
האם שמעתי את ההקלטה שהתפרסמה יום לפני?
אם אתה רוצה לפשוט את ספיקותיך, האזן לה או לתמלול שלה וכבר לא יהיו לך שום ספיקות בעולם
יתכן שעדיף לך להשאר בספק - זכותך, אך אל תגחך עצמך למי ששמע אותה [כמוני]

לא. הוא לא שמע. הוא כבר כתב לך שב''עוונותיו הרבים'' הוא לא משוטט באתרים, לא ה''חרדיים'' וק''ו לא אחרים רח''ל, והתקשורת שהוא צורך היא רק פאוצה''ח, יתד של שלישי, ופה ושם הצצה ל''הפלס'' של השכן (סתאאם..). מה הלעג הזה? אולי באמת עלינו לתקן תקנה נצרכת שעל כל האברכים ובני התורה ופרחי החסידות לעבור לכה''פ פעם בשבוע על כל האתרים הנ''ל, ע''מ שלא יבואו שוב לידי חשש תקלה וטעות. מה אתה אומר?

תלמיד-חכמים

הודעהעל ידי תלמיד-חכמים » א' ינואר 02, 2022 11:37 pm

המצב של שני המחנות שנוצרו היום בציבור בקשר לנושא, מזכיר לי קצת את דברי הרמב"ן (בראשית יט, ח) על חטא שבט בנימין וחטא שאר ישראל בפרשת פילגש בגבעה:
בגבעה נאמר והנה אנשי העיר "אנשי בני בליעל" (שם יט כב) מקצתם שהיו שרים ותקיפים בעיר כמו שאמר האיש (שם כ ה) ויקומו עלי בעלי הגבעה ועל כן לא מיחו האחרים בידם. והנה פינות כל העם מכל שבטי ישראל רצו לעשות גדר גדול בדבר להמית אותם שנאמר (שם כ יג) ועתה תנו את האנשים בני בליעל אשר בגבעה ונמיתם ודבר ברור הוא שלא היו חייבין מיתה בדין תורה שלא עשו מעשה זולתי ענוי הפילגש הזונה ולא נתכוונו למיתה שלה וגם לא מתה בידם וישלחוה מאתם כעלות השחר והלכה מאתם לבית אדוניה ואחר כך מתה אולי נחלשה מרוב הביאות ונתקררה בפתח עד האור ומתה שם אבל מפני שהיו חפצים ואומרים לעשות נבלה כאנשי סדום ראו השבטים לעשות סייג לתורה שלא יעשה ולא יאמר כן בישראל כמו שאמרו ונבערה רעה מישראל (שם) וזה הדין הוא ממה שאמרו רבותינו (סנהדרין מו) בית דין מכין ועונשין שלא מן התורה ולא לעבור על דברי תורה אלא לעשות סייג לתורה, ושבט בנימין לא הסכימו בדבר זה שלא היה בהם חיוב מיתה בענוי הפלגש, ואולי הקפידו עוד בני בנימין על אשר לא שלחו להם מתחילה ועשו ההסכמה שלא מדעתם, ולפי דעתי שזה ענשם של ישראל להנגף בתחילה מפני שלא היתה המלחמה נעשית מן הדין והגדר עצמו על שבט בנימין היה מוטל לעשותו ולא עליהם שמצוה על השבט לדון את שבטו (ספרי קמד) והנה שתי הכתות ראויות להענש כי בנימין מרשיע שאינו חושש ליסר הרעים ולא לגעור בהם כלל, וישראל עושין מלחמה שלא מן הדין וגם את פי ה' לא שאלו בזה אבל אמרו מי יעלה לנו בתחלה למלחמה על בני בנימין (שופטים כ יח) כי מעצמם הסכימו למלחמה על כל פנים וכן לא שאלו בענין הנצוח "אם תתנם בידי" וכו'.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 02, 2022 11:37 pm

קו ירוק כתב:
ש. ספראי כתב:
סגי נהור כתב:רק משפט אחד בנושא: גדול חילול השם שנגרם ע"י יחס הממסד והתקשורת החרדית לפרשייה יותר מחילול השם שנגרם ע"י הפרשייה עצמה.

איך יתכן לדבר גבוהה גבוהה אודות הוראות ברורות מגדלי ישראל, ובד בבד טור שכולו נגד דעתם, ונגד ההלכה (מתי נחשב אבעל"ד), והקורא לתיקון הענינים השונים בלי לתת לרבנים את המילה..

ואולי הטור נכתב לאחר התייעצות עם רבנים נודעים וחשובים, שנתנו את המילה, הגיהו, הוסיפו, שיפרו וביקשו לפרסם?....
ואולי הכותב גם שמע את דעתו האישית של מרן שר התורה הגר"ח שליט"א בנידו"ד?....
ואולי אתה לא יודע הכל?....
נערך לאחרונה על ידי ש. ספראי ב ב' ינואר 03, 2022 6:54 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' ינואר 02, 2022 11:41 pm

פרנקל תאומים כתב:
שאלה קטנה לי אליך:
אם אתה רוצה לפשוט את ספיקותיך, האזן לה או לתמלול שלה וכבר לא יהיו לך שום ספיקות בעולם

לא. הוא לא שמע. הוא כבר כתב לך שב''עוונותיו הרבים'' הוא לא משוטט באתרים, לא ה''חרדיים'' וק''ו לא אחרים רח''ל, והתקשורת שהוא צורך היא רק פאוצה''ח, יתד של שלישי, ופה ושם הצצה ל''הפלס'' של השכן (סתאאם..). מה הלעג הזה? אולי באמת עלינו לתקן תקנה נצרכת שעל כל האברכים ובני התורה ופרחי החסידות לעבור לכה''פ פעם בשבוע על כל האתרים הנ''ל, ע''מ שלא יבואו שוב לידי חשש תקלה וטעות. מה אתה אומר?

שום תקנה ושום נעליים
לא ביקשתי לאף אחד לשמוע, ויתכן שאסור לשמוע הקלטה שעלולה להביא לידי הרהור עבירה
אמרתי רק שמי שבאמת מתעניין האם אכן ה"לשון הרע" שדיברו עליו נכון, וכן מתעניין האם היה "אנוס" במעשהו האחרון [גם זו לא כזו "מצוה גדולה" לדעת] - שישמע את ההקלטה ושוב לא יהיו לו ספיקות.
זה הכל
אלא מאי, נח לכם להשאר תחת הפוך ולומר: לא חטא, ואנוס הוא, וכו' כו'
שיבושם לכם

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' ינואר 02, 2022 11:43 pm

כתב לי פלוני באישי:
ידידי הקרוב משמש כדיין ומשמש בפני הדיינים בבי"ד דהגרנ"ק בבני ברק, וכך כתב לי שבוע שעבר,

דיברתי כעת עם הדיין --- ---. אומר שכבר כמה שנים שהוא טיפל באופן אישי בחלק מהסיפורים, הוא 'פחד' לצאת נגדו כי ולדר היה מקושר וחזק כל כך שפחדו לצאת נגדו.
אומר שמישהו שאל אותו ---- אם הוא יכול להגיד ידינו לא שפכה את הדם, השיב שהוא מתבייש שלא יכול להגיד ידינו 'שפכו' את הדם, כי הרב שמואל אליהו יכול להגיד את זה...
אמר לי שכל מי שטיפל בנושאים אלו ידע מזה, ופשוט פחדו ממנו.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » א' ינואר 02, 2022 11:43 pm

צופה_ומביט כתב:
פנת יקרת כתב:
פנת יקרת כתב:בקצור, מעשה שטן הצליח, ובאמתלה של 'לשון הרע' הצליחו להוריד מסדר היום את הפרשה המביכה ביותר שקרה בממסד הליטאי, בזכות ה'קשרים' והדאגה למשפחה... ושלום על ישראל... עד למקרה הבא (חלילה).

לפי הניסיון הגדול שהיה כאן ב(כן) לדבר על הנושא ולמשוך מפרשייה מזעזעת זו תובנות מתבקשות ודחופות, נראה שאכן היה כאן יצר "כן" להוריד את הפרשה מסדר היום ופתאום היצר של "לשינרע" התעורר לתחייה (מעניין שלא תמיד הוא מתעורר ככה ובעוצמה כזו... עיין ערך נושא פוליטי שעל הפרק נגד סיעה פלונית וח"כ פלמוני... וד"ל).
בכלל נראה שליותר מידי אנשים הנושא והאיש דרך להם על "יבלות" ויותר מידי גורמים חברו יחד בשביל לטאטא את הנושא של "הרב זצ"ל" אל מתחת לשטיח...
ואגב: להגיד שאותו פלוני 'התאבד' האם גם זה 'לשון הרע'?? או שצריך לומר שמת בכלל על מטתו מוקף בעשרה אנשים מבני המשפחה ובקריאת 'שמע ישראל' יצאה נשמתו באחת...
וסתם שאלה שלא מן העניין: האם לומר שיגאל עמיר רצח את יצחק רבין זה "לשון הרע"?... חידושים ב"הלכות לשון הרע"... (ממש מחמם את הלב כמה אנשים התחזקו כאן ב'שמירת הלשון'... מעז יצא מתוק...)

האם יכול להיות שההשתקה החריפה של העיסוק בפרשה באה כדי שלא יתעוררו עוד נשים / בעלים של נשים שנפגעו ממנו / מאחרים לספר ולברר ולגשת לבית הדין ועוד נשים ייאסרו על בעליהן וילדיהן יהיו בספק ממזרים?
או כי יודעים על עוד כמה כיוצא בו שעל הסף להתגלות ולהתפוצץ ורוצים לטפל בשקט ולא שגם אלה ייהפכו ל"פרשיות מטלטלות"?
[זאת מלבד שהתעוררות ציבורית יכולה לחשוף את היקף ממדי התופעה הזו וכיו"ב במחננו + את ה"טיפול" הכושל/רשלני/פושע/לא קיים של המערכת הפנימית שלנו בתופעה. וכלומר - אני דן לכף זכות שלא דואגים מעצם חשיפת המחדל - כי החליטו מהיום והלאה להתעורר בעצמם אבל לטפל בשקט וכראוי ולא להיות מוכתבים מהמון פרוע + תקשורת].

א. מי שיודע אז לא כל כך מהר אוסרים אשה לבעלה ככה שזה לא יכול להוות שום שיקול בהשתקת הפרשה.
ב. אם תשתיק עכשיו פרשייה זו לך תדע כמה נשים עוד ייאסרו בעתיד חלילה ממקרים אחרים ששוב לא יחששו מתגובת 'הממסד' שהוכח ברפיסותו.
ג. אתה מציע 'שיטפלו בשקט ובצנעה'... במילים אחרות, כמו שפרשה זו טופלה עד עכשיו (או יותר נכון 'לא טופלה'..) אתה מדבר מתוך שכל???
הדבר הכי מרגיז שפתאום עכשיו כולם נהיים לי 'צדיקים'... כתוב 'אל תצדק הרבה'... זיי מיר נישט קיין אויבער צדיק... הציבור מגיב באינסטינקטים בריאים ומתוך קנאת ה' טהורה (וגם מתוך פחד מה יקרה לילדים שלנו בעתיד...) לא צריך להשתיק את קול הציבור..
כל מי שנתלה ב'גדולי ישראל' בדבר זה אינו יודע מה הוא סח... כיום הכול כרוך יחד, הפוליטיקה עם 'גדולי ישראל' (כביכול) עם העסקנות הפוליטית... הכול 'דבוקה אחת גדולה'... (לצערנו!) הכיצד מי שחתמו על כשרות האדם הזה כשהחלו השמועות לטפטף החוצה, ועוד מי מהם שהפציר שיבקש לכתוב בעיתון גם אחרי שההוא הבין מעצמו שכבר תבשילו הקדיח.. יכול היום לעמוד ולנפנף עם איסור 'לשון הרע'?? לפחות היו אלה רבנים שלא שייכים לעסק הזה, כגון פוסקי הלכה מפורסמים שהעסק הזה שייך להם ולשכמותם, זה עניין לפסק הלכהולא לשום דבר אחר... הממסד לא יכול להגן על עצמו, נקודה! יתבררו הדברים ויתלבנו, ובערת הרע מקרבך, וכל בני ישראל ישמעון וייראון, ולא יזידון עוד.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » א' ינואר 02, 2022 11:46 pm

איש_ספר כתב:
חד ברנש כתב:משונה בעיני, כיצד רבנים ד"לים דנים לחומרא את ספריו של ח.ו. בעוד שהם לא פסלו את כל הטינופת של העולם המערבי - טלוויזיה, סרטים, מוזיקה, וכן, גם ספרים שסופריהם לא בדיוק נמנו עם ל"ו צדיקים..

כשאתה קורא חסמב"ה, שמו של המחבר יגאל מוסינזון לא מעלה לך שום אסוציאציות לתועבות, אבל וכו'. (כמובן שבחסמב"ה וכיו"ב יש בעיות מסוג אחר...)

לצערי לא השכלתי להעתיק את תוכן ההודעה לכאן. בנתיים נמחקה ההודעה המדהימה וכל הדיון שבעקבותיה.

חבר הצליח לשחזר את ההודעה ואני מעתיקה כאן
אחד הרבנים הגאונים שמשמש כאחד מהדיינים הבכירים ביותר בבית הדין [של הגרנ"ק] שוחח על כך עם כמה אברכים (איני כותב את שמו, כי לא ביקשתי רשות לפרסמו, כולם מכירים אותו). הוא אמר שמעשיו ידועים לבית הדין לפני יותר מ10 שנים, ובית הדין רצה לדון בכך בעצמו (ולא להסתמך על בית הדין הרבני), אלא שהעדים פחדו להעיד בפני הפוגע. הגאון הרב סילמן פסל עצמו לדון בענינו בגלל פרשה ממונית אחרת, ולכן לא דן בתיק זה.
בכל זאת נשלחו מכתבים עליהם היה חתום הגאון הרב שריאל רוזנברג ליתד נאמן וכן לעירית בני ברק עם הוראה לסלקו מעבודתו ולהרחיקו מעסק עם הציבור (לא יודע בבירור את הנוסח, כי הוא לא פירט), אלא שגם יתד וגם עירית בני ברק צפצפו על הרבנים, והעסיקו אותו כרגיל.
הרב הגאון הנ"ל נשאל אודות ההספדים וכתבה ביתד, ותשובתו היתה אכזבה רבתי מכל ההתנהלות הזו שהיא לגמרי נגד דעת תורה, אלא שהם עושים מה שרוצים.
תוך כדי שיחה עמו הוא יותר מרמז שעדיין המערכת שם לא נקיה מאנשים כמו ח"ו וד"ל.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 12:00 am

איש_ספר כתב:
איש_ספר כתב:

אחד הרבנים הגאונים שמשמש כאחד מהדיינים הבכירים ביותר בבית הדין [של הגרנ"ק] שוחח על כך עם כמה אברכים (איני כותב את שמו, כי לא ביקשתי רשות לפרסמו, כולם מכירים אותו). הוא אמר שמעשיו ידועים לבית הדין לפני יותר מ10 שנים, ובית הדין רצה לדון בכך בעצמו (ולא להסתמך על בית הדין הרבני), אלא שהעדים פחדו להעיד בפני הפוגע. הגאון הרב סילמן פסל עצמו לדון בענינו בגלל פרשה ממונית אחרת, ולכן לא דן בתיק זה.
בכל זאת נשלחו מכתבים עליהם היה חתום הגאון הרב שריאל רוזנברג ליתד נאמן וכן לעירית בני ברק עם הוראה לסלקו מעבודתו ולהרחיקו מעסק עם הציבור (לא יודע בבירור את הנוסח, כי הוא לא פירט), אלא שגם יתד וגם עירית בני ברק צפצפו על הרבנים, והעסיקו אותו כרגיל.
הרב הגאון הנ"ל נשאל אודות ההספדים וכתבה ביתד, ותשובתו היתה אכזבה רבתי מכל ההתנהלות הזו שהיא לגמרי נגד דעת תורה, אלא שהם עושים מה שרוצים.

אוי כמה חסרים כיום לעם ישראל אישים גדולים משכמם ומעלה כדוגמת הגאון הגדול פוסק הדור מרן רבי שמואל הלוי וואזנר זצוק"ל בעל 'שבט הלוי' אשר היה גברא דמרא סייעיה וכל עם ישראל לפלגיו ירא מדבריו וקיבל מרותו וידעו כמה טהרה יש כאן וכמה קדושה יש כאן, וכן, הוא היה כידוע חד בדרא בשמירת הלשון ובנקיות הפה... ואף על פי כן ידע לשלוף חרב התערה לחיזוק יסודי הדת ולא נשא פנים לאיש... כמה היו דברין כאפרסמון על לב ישראל שצמאו וכמהו לכל מלה שלו שידעו שהיא תורה כנתינתה... ולא כל אחד עם יד ורגל היה לו השפעה עליו מה כן ומה לא... וד"ל.. ואלו כיום אין כמעט הנהגה אלא איש לבצעו הולך וכל אחד רואה מה שרואה אבל 'אסור לדבר' כי זה 'לשון הרע'... אוי לנו לאן הגענו! המקום ירחם עלינו כי אין לנו מנהל, ואנחנו לא נדע מה נעשה כי אליך עינינו! עזרנו אלוקי ישענו על דבר כבוד שמך. לא אלמן ישראל, ועוד יש יראי אלוקים בדור שלא שומעים לאלה אשר מקלם (ואינטרסם...) יגיד להם... שומר ישראל שמור שארית ישראל.

הפצת המעיינות
שם מלא: ג'ינג'י

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ב' ינואר 03, 2022 12:03 am

איש_ספר כתב:כתב לי פלוני באישי:
ידידי הקרוב משמש כדיין ומשמש בפני הדיינים בבי"ד דהגרנ"ק בבני ברק, וכך כתב לי שבוע שעבר,

דיברתי כעת עם הדיין --- ---. אומר שכבר כמה שנים שהוא טיפל באופן אישי בחלק מהסיפורים, הוא 'פחד' לצאת נגדו כי ולדר היה מקושר וחזק כל כך שפחדו לצאת נגדו.
אומר שמישהו שאל אותו ---- אם הוא יכול להגיד ידינו לא שפכה את הדם, השיב שהוא מתבייש שלא יכול להגיד ידינו 'שפכו' את הדם, כי הרב שמואל אליהו יכול להגיד את זה...
אמר לי שכל מי שטיפל בנושאים אלו ידע מזה, ופשוט פחדו ממנו.

viewtopic.php?f=48&t=30982&start=120#p737784
אז כתבתי תביעת דיבה, כעת יש להוסיף שמדובר על אדם שהיה לו אקדח!

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ב' ינואר 03, 2022 12:17 am

פנת יקרת כתב:
איש_ספר כתב:
איש_ספר כתב:

אוי כמה חסרים כיום לעם ישראל אישים גדולים משכמם ומעלה כדוגמת הגאון הגדול פוסק הדור מרן רבי שמואל הלוי וואזנר זצוק"ל בעל 'שבט הלוי' אשר היה גברא דמרא סייעיה וכל עם ישראל לפלגיו ירא מדבריו וקיבל מרותו וידעו כמה טהרה יש כאן וכמה קדושה יש כאן, וכן, הוא היה כידוע חד בדרא בשמירת הלשון ובנקיות הפה... ואף על פי כן ידע לשלוף חרב התערה לחיזוק יסודי הדת ולא נשא פנים לאיש... כמה היו דברין כאפרסמון על לב ישראל שצמאו וכמהו לכל מלה שלו שידעו שהיא תורה כנתינתה... ולא כל אחד עם יד ורגל היה לו השפעה עליו מה כן ומה לא... וד"ל.. ואלו כיום אין כמעט הנהגה אלא איש לבצעו הולך וכל אחד רואה מה שרואה אבל 'אסור לדבר' כי זה 'לשון הרע'... אוי לנו לאן הגענו! המקום ירחם עלינו כי אין לנו מנהל, ואנחנו לא נדע מה נעשה כי אליך עינינו! עזרנו אלוקי ישענו על דבר כבוד שמך. לא אלמן ישראל, ועוד יש יראי אלוקים בדור שלא שומעים לאלה אשר מקלם (ואינטרסם...) יגיד להם... שומר ישראל שמור שארית ישראל.

אתה כותב בחוצפה
נערך לאחרונה על ידי גיזונטע קאפ ב ב' ינואר 03, 2022 12:20 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 12:20 am

גיזונטע קאפ כתב:אתה כותב בחוצפה

חוצפה זה מי שעושי מעשה נבלות ואחר כך מתכסה עם שמיכה של 'גדולי ישראל'.... די לשימוש עם 'גדולי ישראל' לכיסוי הפירמה. האמת תצמח מכל מקום שלא ינסו לקבור אותה...

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 12:22 am

פנת יקרת כתב:
גיזונטע קאפ כתב:אתה כותב בחוצפה

חוצפה זה מי שעושי מעשה נבלות ואחר כך מתכסה עם שמיכה של 'גדולי ישראל'.... די לשימוש עם 'גדולי ישראל' לכיסוי הפירמה. האמת תצמח מכל מקום שלא ינסו לקבור אותה...

במקום שיש חילול השם אין חולקים כבוד לרב (מכל שכן שלא רב יש פה אלא עסקנים בעלי אינטרס ותו לא).

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » ב' ינואר 03, 2022 12:26 am

פנת יקרת כתב:חוצפה זה מי שעושי מעשה נבלות ואחר כך מתכסה עם שמיכה של 'גדולי ישראל'.... די לשימוש עם 'גדולי ישראל' לכיסוי הפירמה. האמת תצמח מכל מקום שלא ינסו לקבור אותה...

אין לי שום דבר נגדך, נראה שטהרת ישראל בוערת בך, אבל אסור לכבות שריפה עם בנזין, ואסור לכתוב בצורה כזו על גדולי ישראל
נערך לאחרונה על ידי גיזונטע קאפ ב ב' ינואר 03, 2022 1:01 am, נערך 2 פעמים בסך הכל.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ב' ינואר 03, 2022 12:30 am

יהודי רגיל כתב:
פרנקל תאומים כתב:
שאלה קטנה לי אליך:

שום תקנה ושום נעליים
לא ביקשתי לאף אחד לשמוע, ויתכן שאסור לשמוע הקלטה שעלולה להביא לידי הרהור עבירה
אמרתי רק שמי שבאמת מתעניין האם אכן ה"לשון הרע" שדיברו עליו נכון, וכן מתעניין האם היה "אנוס" במעשהו האחרון [גם זו לא כזו "מצוה גדולה" לדעת] - שישמע את ההקלטה ושוב לא יהיו לו ספיקות.
זה הכל
אלא מאי, נח לכם להשאר תחת הפוך ולומר: לא חטא, ואנוס הוא, וכו' כו'
שיבושם לכם

נח לך להשמיץ בחינם, להתנפל בצהלות קרב ולהרגיש צדיק מופלג?
שיבושם לך.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 12:34 am

פנת יקרת כתב:
פנת יקרת כתב:חוצפה זה מי שעושי מעשה נבלות ואחר כך מתכסה עם שמיכה של 'גדולי ישראל'.... די לשימוש עם 'גדולי ישראל' לכיסוי הפירמה. האמת תצמח מכל מקום שלא ינסו לקבור אותה...

במקום שיש חילול השם אין חולקים כבוד לרב (מכל שכן שלא רב יש פה אלא עסקנים בעלי אינטרס ותו לא).

ידועה האמרה שמסר הגאון רבי ראובן כץ מפתח תקווה להגאון רבי אברהם אהרן יודלביץ מניו יורק כאשר הלה התמרמר לפניו על שלא קיבלו את הפסק שלו בעניין חליצה בשליחות. הוא אמר שגדולי ישראל לא מספיק שמעו אותו וכו'. הוא נסה לדבר על לבו ולא הצליח ולבסוף אמר לו ווארט.
כתוב אצל גזירת המן שלאחר שהגידו לו את 'עם מרדכי' אזי 'ויבקש המן להשמיד ולהרוג את כל....', נשאלת השאלה מה עניין 'עם מרדכי' לכאן?? שיהרוג את מרדכי וזהו!
אלא, הביא בשם אחד מגדולי ישראל שאמר כך. לכל אומה ולשון יש 'איש דת' שפוסק כך וכך, והמאמין שומע ומקבל. אבל אצל יהודים הם 'עם שכולם ראבינרים'! (רבנים). בכל אחד יש נפש של רב שבוער לדבר ה'. ואם רב פלוני שכגודל ארזים גבהו יפסוק כך, זה לא יעזור לך כי כאן יש עסק עם 'עם מרדכי'! עם ישראל יש להם חושים קדושים וטהורים, ואם אינם נביאים... פה, רבי איד, מדובר בעניין של קדושה וטהרה, פנחס קינא לאלוקיו גם כאשר משה רבנו נתעלמה ממנו הלכה 'והם בוכים פתח אהל מועד' כאשר אותו רשע צועק כנגד משה 'בת יתרו מי התיר לך'!! עם ישראל ניחן בכוחות קדושה וטהרה, וזה בנפש העם, לא יעזור לאף אחד השתקות לא בשם 'לשון הרע' ולא תחת שום שם אחר!! אדוני, כאן זה לא פוליטיקה ששייך להוציא על זה 'מכתב תמיכה' כזה או אחר... תשכח מזה!!מה שיסתמו מפה, יצא משם... כאן נפש האומה בסכנה, ולב מי לא יחרד, כאן אנחנו לא נשמע לקול העסקנים ובעלי האינטרסים שעדיין חייבים תשובה לרבים 'איך ריבונו של עולם, אדם שכזה הועסק עד ממש לאחרונה בעיריית בני ברק ובעיתון הקדוש והטהור שלנו... ילכו אלף אלפי בעלי אינטרסים וקול דמי אחיך צועקים אלינו מן האדמה!!! (כן, גם הדם שלו עצמו, שאלו גדולי ישראל כולם היו קוראים לאיש ומתרים בפניו, הוא היה נשבר ומבין הרבה קודם 'שהמשחק נגמר'...
אי לכן, נא בבקשה אל נא תעברו את זה לפסים רדודים של 'דעת תורה' או כדומה, כי לא זה כאן הנושא... ה' יערה עלינו רוח טהרה ממרום ויחזיר לנו תורה בטהרתה אמן.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ב' ינואר 03, 2022 12:37 am

_
נערך לאחרונה על ידי לעולם יהיה אדם ב ג' ינואר 04, 2022 5:44 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' ינואר 03, 2022 12:38 am

עקביה כתב:
ארי שבחבורה כתב:אני לא יודע איך אפשר לישון בלילה אחרי שקוראים דברים כאלה.

על כרחינו אנו נאלצים להודות על קיומו של עיתון הארץ.. כלב השמירה של הציבור החרדי..

אני נזכר במישהו שביררתי אודותיו פעם, ואמרו לי שהוא חרדי במובן הרחב של המילה...

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ב' ינואר 03, 2022 12:48 am

הרב גרשון אדלשטיין נוקט בשיטת רשב"י "יכול אני לפטור את העולם כולו מן הדין". אם עבור היצור הזה שהמית את עצמו בידיים מרחיבים כל כך את הגדרת 'אנוס' לבל ידח ממנו נדח, על אחת וכמה וכמה שנוכל אנו לטעון טענה זו על "מצוות" שכן בידינו.
הרב שמואל אליהו נוקט בשיטת רבי אלעזר בן רשב"י "קוצים אני מכלה מן הכרם". אך בית דין שהורגת אחת לשבעים שנה נקראת קטלנית, מספיק לנו מה שהיה לשבעים שנה הבאות.
אם אחד חפץ ליכנס גם הוא לעבודה מסוג זה, שינהג בחכמה וביושר ובזהירות, ויעשה עבודתו נאמנה. אך כדאי לכל אחד ואחד לבקש ממנו, נא תשאיר את שדה הקרב לשדה הקרב, אל תביא אותו אל הבתים שלנו יתר על הנדרש, כי חפצי חיים אנחנו, ואם נבוסס בכל סיפור וסיפור לפרטיו ולפרטי פרטים ימרטו כל נוצותינו ונהפך לאבקות. האם עלינו לשמור על עצמינו או להישאר סמרטוטים.
נערך לאחרונה על ידי הוגה ב ב' ינואר 03, 2022 12:59 am, נערך 3 פעמים בסך הכל.

א מבקש

הודעהעל ידי א מבקש » ב' ינואר 03, 2022 12:51 am

הוגה כתב:אך בית דין שהורגת אחת לשבעים שנה נקראת קטלנית, מספיק לנו מה שהיה לשבעים שנה הבאות.

לענ"ד יותר נכון במקרה זה מעשה דשמעון בן שטח שהרג פ' מכשפות ביום אחד ודו"ק וד"ל.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ב' ינואר 03, 2022 1:00 am

אני חשבתי בל"נ להעלים את הספרים באלגנטיות מידי פעם ספר אחר ספר לפח בלי שיורגש ובלי לעשות רעש. אם זה מה שהוא ציווה לדורות הבאים לקרוא בספריו, מובן מזה שעלינו לעשות הפוך.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' ינואר 03, 2022 1:01 am

כתב לי אחד הכותבים כאן באישי
אין דרכי בחשיפות, אמנם לך אומר - ותעשה עם זה כרצונך, רק אל תחשוף פרטים אישיים עלי -------- שביודעי ומכירי קא אמינא וסיפורי ח.ו. אמיתיים.
אבי הינו דיין בבית הדין של הגרנ"ק, שמו -------- זכורני שהיה זה בימי בין הזמנים כאשר אבי שליט"א היה עם משפחתנו, ואני אברך צעיר, באחד מיישובי הצפון ומכשיר הטלפון הנייד שלו לא הפסיק לצלצל. לשאלתי מה קרה ענה שח.ו. מפעיל עליו לחצים מטורפים על ידי עסקנים וכולי להטות את הדין לטובת דין תורה בענין ---- כאשר הלחצים לא פסקו פנה אבי אל הגאון --- ושאלו לפשר הלחצים הללו, וענה לו שאשתו של [אחד הבעלי דינים] -- נפגעה מח"ו בהיותה נשואה, כפקידה ב --- ולכן הוא מכלכל את בעלה ומממן לו את ---. הוא יודע שאם הוא יפסיד ---- הרי שהוא יפרסם את סיפורו ברבים ולכן מפעיל את לחציו.

ש. ספראי

מעשה הסופר שאיבד עצמו לדעת

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' ינואר 03, 2022 1:04 am

לעולם יהיה אדם כתב:
ש. ספראי כתב:
קו ירוק כתב:
ש. ספראי כתב:
סגי נהור כתב:רק משפט אחד בנושא: גדול חילול השם שנגרם ע"י יחס הממסד והתקשורת החרדית לפרשייה יותר מחילול השם שנגרם ע"י הפרשייה עצמה.

'.

איך יתכן לדבר גבוהה גבוהה אודות הוראות ברורות מגדלי ישראל, ובד בבד טור שכולו נגד דעתם, ונגד ההלכה (מתי נחשב אבעל"ד), והקורא לתיקון הענינים השונים בלי לתת לרבנים את המילה..

ואולי הטור נכתב לאחר התייעצות עם רבנים נודעים וחשובים, שנתנו את המילה, הגיהו, הוסיפו, שיפרו וביקשו לפרסם?....
ואולי הכותב גם שמע את דעתו האישית של מרן שר התורה הגר"ח שליט"א בנידו"ד?....
ואולי אתה לא יודע הכל?....

אולי, אבל לא הוכחת זאת. ואייך אנחנו נדע אם מה שכתבת הוא מה ששמעת או מדעתך בלבד?
מה שנעשה בעיתון בימים האחרונים הוא, על פניו, מהעבירות החמורות שבתורה.
יתכן שהכל בהוראת גדולי ישראל שהורו כך מחמת איזה טעם, אבל יתכן גם שלא.
החוצפה היא שבעיתון לא טורחים אפילו להביא איזה מכתב שמוכיח שהמעשים החמורים שלהם נעשים על דעת גדולי ישראל.

לא ידוע לי שאני עומד למשפט ועלי להביא הוכחות.
מספיק לי שאני יודע שאני מפרסם את דברי לא לפני התייעצויות תכופות.
לא מאמין? אל תאמין. מי שמכיר אותי הרי מאמין לי, ומי שלא מכיר אותי, מה אכפת לי....
כנ"ל גם יתד נאמן.
מי שמנוי שם, יודע שהכל נעשה בעצת חכמים, בפרט בנושא כה טעון. בפרט כשהם ידעו שחלק ניכר מהציבור לא יסכים עם הסגנון.
מי שלא מאמין לזה, יכול לקרוא עיתונים אחרים (הארץ, למשל....).
לגופו של ענין, כפי שכבר כתבתי כאן בתחילת הפרשה, כל הנושאים שיכולים להעלות על השולחן, יועלו. אלו שיצטרכו להעלות מתחת השולחן- יועלו שם.
מתי?
לא ברגע שמתחשק לך בדווקא. יש שיקולים לכל דבר. זעם טוקבקיסטי בפאוצה"ח אינו אחד ממערכת השיקולים.
מאחר שבוודאי אינך מנוי יתד, ומקבל אותו רק בימי שלישי, ביכולתך לא להכניסו הביתה. בדיוק כמו שאני עושה עם עיתונים אחרים.
נערך לאחרונה על ידי ש. ספראי ב ב' ינואר 03, 2022 6:55 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' ינואר 03, 2022 1:22 am

עכשיו כתב לי כותב אחר כאן באישי

מאחר ואתה הכותל המערבי של הציבור כאן...

---- [אחת מבני משפחתי]- חברה של שפרה הורביץ ז"ל.
הסיפור שלה הוא שהיא נפגעה ממישהו אחר והגיעה אל ח"ו לטיפול.
לכן היו כאלו שצעקו בהתחלה שח"ו איננו הפוגע.
ואז ו' פגע בה בעצמו.
כשהוקם בית דינו של הרב אליהו לא עמדו לה כוחותיה להעיד בפני עצמה והיא שלחה את העו"סת להעיד במקומה (אכן צדק הרב בן-שמעון...)
וביום שני שעבר אחרי ההלוויה היא הייתה במצב נפשי קשה ואז היא נעלמה.
תהומות של רוע.

לאיפה הולכים עם כל זה?

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 1:23 am

הוגה כתב:אני חשבתי בל"נ להעלים את הספרים באלגנטיות מידי פעם ספר אחר ספר לפח בלי שיורגש ובלי לעשות רעש. אם זה מה שהוא ציווה לדורות הבאים לקרוא בספריו, מובן מזה שעלינו לעשות הפוך.

מי שיכול ומסוגל לקרוא ספרים כאלו שנפלו לשירותים מלאי צואה ומי רגליים ושרו שם כשיעור כבישה, אחרי הייבוש כמובן בשמש, מוזמן על אחריותו לעשות זאת...
מזכיר את הסיפור על השאלה שאירעה בתחילת תקופת ישיבת פוניבז', שחתול נפל לצולנט בשבת ואחרי שגוי הוציאו בא מישהו לשאול את החזון איש אם הצ'ולנט מותר באכילה...

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ב' ינואר 03, 2022 1:24 am

אמת.
התחושה היא עזה בציבור, כאילו יש כאן רצון של פחדנות לטאטא.
מצד שני ברור שעדיף כך במידה מסוימת שלא נזדהם בזוהמא יותר ממה שכבר אנו בה.
נזכרתי היום בגישה של רבני הספרדים אחרי שואת השבתאות, שרואים שהחיד"א ורבי חיים פאלאג'י כתבו המסורת בידם שלפעמים טובה שתיקה כדי שנוכל להמשיך בעבודתינו. מצד שני נראה שח"ו זה המשך החבטות שאנו סופגים של אין סוף קדושי מירון והפיגועים הבלתי פוסקים.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 1:31 am

ש. ספראי כתב:לא ידוע לי שאני עומד למשפט ועלי להביא הוכחות.
מספיק לי שאני יודע שאני מפרסם את דברי לא לפני התייעצויות תכופות.
לא מאמין? אל תאמין. מי שמכיר אותי הרי מאמין לי, ומי שלא מכיר אותי, מה אכפת לי....
כנ"ל גם יתד נאמן.
מי שמנוי שם, יודע שהכל נעשה בעצת חכמים, בפרט בנושא כה טעון. בפרט כשהם ידעו שחלק ניכר מהציבור לא יסכים עם הסגנון.
מי שלא מאמין לזה, יכול לקרוא עיתונים אחרים (הארץ, למשל....).
לגופו של ענין, כפי שכבר כתבתי כאן בתחילת הפרשה, כל הנושאים שיכולים להעלות על השולחן, יועלו. אלו שיצטרכו להעלות מתחת השולחן- יועלו שם.
מתי?
לא ברגע שמתחשק לך בדווקא. יש שיקולים לכל דבר. זעם טוקבקיסטי בפאוצה"ח אינו אחד ממערכת השיקולים.
מאחר שבוודאי אינך מנוי יתד, ומקבל אותו רק בימי שלישי, ביכולתך לא להכניסו הביתה. בדיוק כמו שאני עושה עם עיתונים אחרים.

אם העיתון היה 'מסעדה' והיו מאכילים שם תקופה ארוכה כל כך נבילות וטריפות, היו מורידים מזמן את ההכשר, ואולי כל מערכת הכשרות שנתנה את ההכשר האמור הייתה בטלה ומבוטלת...

סמל אישי של המשתמש
איש_ספר
מנהל האתר

הודעהעל ידי איש_ספר » ב' ינואר 03, 2022 1:35 am

הוגה כתב:נזכרתי היום בגישה של רבני הספרדים אחרי שואת השבתאות, שרואים שהחיד"א ורבי חיים פאלאג'י כתבו המסורת בידם שלפעמים טובה שתיקה כדי שנוכל להמשיך בעבודתינו. .
קרוב יותר לעניינינו היחס החריף והבלתי מתפשר של רבני האשכנזים אל הפראנקיסטים וד"ל

עץ הזית

הודעהעל ידי עץ הזית » ב' ינואר 03, 2022 1:40 am

סעדיה כתב:
החלק השני - החנף אשר יהלל רשע וכו' וגם כי לא ישבח את הרשע זולתי במה שנמצא בו מן הטוב ויליץ עליו בפני בני אדם להגיד לאדם ישרו, גם זו רעה חולה - שערי תשובה שער ג' אות קפ"ט

וצע"ג.

וי"ל עפי"ד הגמ' (שבועות ל"ט.)
אין לך משפחה וכו'

המשך דברי רבנו יונה שם: "כי בזכרו את הטוב. ואת הרע לא יזכור. ועל כל פשעיו יכסה. צדיק יחשב אצל השומעים ויתנו לו יקר וירים ידו וגבר."
כך שאכן יש היתר לדבר על הטוב ובלבד שלא יכסה על הרע. (אלא שאם ננקוט שאין בית הדין בצפת נאמן, ומספק אי אפשר לדבר על הרע - אז לכאורה אין לדבר מטוב ועד רע, וצ"ע למעשה.)

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 1:42 am

הוגה כתב:אמת.
נזכרתי היום בגישה של רבני הספרדים אחרי שואת השבתאות, שרואים שהחיד"א ורבי חיים פאלאג'י כתבו המסורת בידם שלפעמים טובה שתיקה כדי שנוכל להמשיך בעבודתינו. מצד שני נראה שח"ו זה המשך החבטות שאנו סופגים של אין סוף קדושי מירון והפיגועים הבלתי פוסקים.

באיזה שהוא מקום, לצד האיסורים של 'לשון הרע' ועוד.. ישנה דרישה מוצדקת מצד הציבור, שמישהו ייקח אחריות במגזר הציבורי, אם בעיריית בני ברק, ואם ב'יתד נאמן', ופשוט יודיע על 'התפטרותו'... כן, ממש כך! זהו צעד מקובל של לקיחת אחריות, גם אם אתה סבור ואפילו מצהיר למשל, שלא אתה אשם בסיפור הזה, אבל זהו צעד מקובל בכל העולם כולו במקרים שכאלו... ורק פה בישראל, ובציבור החרדי בפרט, 'ל שמעו' על צעד מתבקש שכזה... אדרבה, שמישהו יהיה 'גבר' ויקום ויתפטר (ולא 'שישאל לדעת תורה' אם הוא צריך להתפטר, בסיפור כזה כבר היינו ואנחנו מכירים טוב את 'התשובה' במקרים כאלה... די לנו בסופר עצמו 'שביקשו ממנו להישאר' (!!! ממש כך).
אם יהיה צעד כזה, בצירוף צעדים בונים כמובן, אז אולי קצת יושתק הבעבוע הציבורי שלא יפסיק. מדובר כאן במשרות של אימון, והציבור פשוט איבד אימון במנהיגיו (בעסקנים!). לא יזיק אם גם מישהו או כמה מישהו מסביבות גדולי ישראל 'יזוזו ממקומם' (או 'יוזזו') ויפנו את המקום לאנשים נכבדים מאלה, בכדי לחדש את האימון ולרענן את השורות... כן, יש תחליף לכל אחד... (מקווה שדבר כזה יוכל לקרות קודם בוא המשיח וחידוש הסנהדרין...).
אם לא יחול שום שינוי, איננו רוצים לצפות כיצד תיראה כאן המערכת הציבורית בשנים הבאות. ויפה שעה אחת קודם.

א מבקש

הודעהעל ידי א מבקש » ב' ינואר 03, 2022 1:45 am

לא ראיתי - וכידוע לא ראינו אינו ראיה - עדיין שהביאו מדברי הגרמ"מ שולזינגר על האיש ועל העיתון שפרסם את ההספד עליו.
מצרף כאן כמה קבצים שברשותי
קבצים מצורפים
הקטעים החריפים במיוחד רמ''מ שולזינגר נגד חיים ולדר אב תשס''ד קטע מס' 1.mp3
(1.92 MiB) הורד 153 פעמים
הקטעים החריפים במיוחד רמ''מ שולזינגר נגד חיים ולדר אב תשס''ד קטע מס' 3.mp3
(1.74 MiB) הורד 116 פעמים
הקטעים החריפים במיוחד רמ''מ שולזינגר נגד חיים ולדר אב תשס''ד קטע מס' 2.mp3
(1.55 MiB) הורד 148 פעמים
מתוך דרשת הגאון רבי משה מרדכי שולזינגר זצוק''ל נגד חיים וולדר שר''י שהוא טמא וספריו טמאים - ביום ת''ב תשס''ד.pdf
(458.75 KiB) הורד 183 פעמים

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ב' ינואר 03, 2022 1:48 am

פנת יקרת כתב:

באיזה שהוא מקום, לצד האיסורים של 'לשון הרע' ועוד.. ישנה דרישה מוצדקת מצד הציבור, שמישהו ייקח אחריות במגזר הציבורי, אם בעיריית בני ברק, ואם ב'יתד נאמן', ופשוט יודיע על 'התפטרותו'... כן, ממש כך! זהו צעד מקובל של לקיחת אחריות, גם אם אתה סבור ואפילו מצהיר למשל, שלא אתה אשם בסיפור הזה, אבל זהו צעד מקובל בכל העולם כולו במקרים שכאלו... ורק פה בישראל, ובציבור החרדי בפרט, 'ל שמעו' על צעד מתבקש שכזה... אדרבה, שמישהו יהיה 'גבר' ויקום ויתפטר (ולא 'שישאל לדעת תורה' אם הוא צריך להתפטר, בסיפור כזה כבר היינו ואנחנו מכירים טוב את 'התשובה' במקרים כאלה... די לנו בסופר עצמו 'שביקשו ממנו להישאר' (!!! ממש כך).
אם יהיה צעד כזה, בצירוף צעדים בונים כמובן, אז אולי קצת יושתק הבעבוע הציבורי שלא יפסיק. מדובר כאן במשרות של אימון, והציבור פשוט איבד אימון במנהיגיו (בעסקנים!). לא יזיק אם גם מישהו או כמה מישהו מסביבות גדולי ישראל 'יזוזו ממקומם' (או 'יוזזו') ויפנו את המקום לאנשים נכבדים מאלה, בכדי לחדש את האימון ולרענן את השורות... כן, יש תחליף לכל אחד... (מקווה שדבר כזה יוכל לקרות קודם בוא המשיח וחידוש הסנהדרין...).
אם לא יחול שום שינוי, איננו רוצים לצפות כיצד תיראה כאן המערכת הציבורית בשנים הבאות. ויפה שעה אחת קודם.

תפטר את כל העיתון ואת כל העירייה? כל אחד ואחד מאנשי הציבור בוחר בעצמו במי לתת אימון ובמי לא. יעשו בחירות לשבעת טובי העיר? אדרבה כל קהילה תגבש לעצמה את המבנה שלה. הבעיה שמזמן כל הקהילות הפשוטות התפרקו, ונשארנו עם יחצנים ובעלי אינטרסים. בסוף אחרי כל ההתפרקות והניפוץ כל קהילה תבנה את עצמה מחדש.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ב' ינואר 03, 2022 1:57 am

אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה.
אבל כאשר אתה כותב לציבור, מן הראוי שתעמוד מאחורי הדברים, וכשאנשים מתפלאים ושואלים, תענה לגופו של עניין.
ההסתתרות מאחורי 'הכל בהתייעצות' היא גם ילדותית, וגם התנשאות על קהל קוראיך.

לגבי העיתון. זה ממש לא משנה אם מאמינים או לא, ההתנהלות הזו איננה ראויה. מעתה ואילך כל שבועון יכול לכתוב את הדברים הגרועים ביותר ולטעון שהכל בהוראת גדולי ישראל. זו אמירה ריקה מתוכן.
מאוד התרשמתי מהליברליות "אתה יכול לא להכניס אותו הביתה" וכי מישהו מוכרח להכניס את עיתון משפחה הביתה, שיצאו נגדו במלחמת חורמה?
עיתון, כמו כל גוף, חשוף לביקורת, גם אם אני לא מוכרח להכניס אותו הביתה.

לא מדובר על זעם טוקבקיסטי, ולא על מה שמתחשק לי.
מה שנעשה בימים האחרונים הוא לכאורה מן העבירות החמורות בתורה.
ומי שעושה כזה דבר צריך להוכיח שזה נעשה בהוראת גדולי ישראל ולא רק לשלם מס שפתיים.
נערך לאחרונה על ידי לעולם יהיה אדם ב ג' ינואר 04, 2022 5:42 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

הוגה

הודעהעל ידי הוגה » ב' ינואר 03, 2022 2:05 am

לענ"ד עצוב ומיותר לדבר עם בני הבית "ידידי היקרים, דעו לכם שאסור להתאבד...
אני כן הייתי מדבר עם עצמי ועם בני הבית "שמור על עצמך", שלא לפגוע ולא ליפגע, ונתפלל לה' שישמור עלינו.

פנת יקרת

הודעהעל ידי פנת יקרת » ב' ינואר 03, 2022 2:15 am

הוגה כתב:
פנת יקרת כתב:

תפטר את כל העיתון ואת כל העירייה? כל אחד ואחד מאנשי הציבור בוחר בעצמו במי לתת אימון ובמי לא. יעשו בחירות לשבעת טובי העיר? אדרבה כל קהילה תגבש לעצמה את המבנה שלה. הבעיה שמזמן כל הקהילות הפשוטות התפרקו, ונשארנו עם יחצנים ובעלי אינטרסים. בסוף אחרי כל ההתפרקות והניפוץ כל קהילה תבנה את עצמה מחדש.

מה לעשות, וההערכה והחושה היא, ש"הדג מסריח מהראש"... כל מכתבי התמיכה המגויסים של הרבנים, כולל "דעת תורה" ו"לשון הרע" זה הכול מן העסקנים הנוגעים בדבר, שמפחדים שמא יגיעו עד אליהם, והאמינו, כנראה שבאמת יש להם מה להסתיר... אם לא מן העניין הזה דווקא, אזי "מעניין לעניין שבאותו עניין או שלא באותו העניין" וד"ל. אותם כוחות שפעלו בהצלחה עד כה להסתיר מעיני הציבור הירא ושלם את מה שקורה, הם הכוחות הפועלים כעת ללא ליאות 'בחצרות הרבנים' שיאסרו מלדבר על העניין... לא משנה שהדי יריית האקדח בבית הקברות סגולה בפתח תקווה לי קבר הבן (מה אשם הבן, נעבעך, שהאבא עושה בזכרו שימוש מניפולטיבי מכוער שכזה??..) עדיין מהדהדים באוזני הציבור, אבל 'הוטל צו איסור פרסום' מסוג 'סתימת פיות מהסוג הגרוע ביותר... הכול בשם טוהר המחנה והלשון כמובן... אשרי המאמין, התם ומתממם עם תמימים, וכל מאמינים שהוא תמים פעלו'...
אם לא תחול איזו טלטלה, אם קול הציבור אכן יושתק (וחוששני שזה אכן מה שיקרה...), כי אז פני מערכות הציבור החרדי ישונו ללא הכר... אף אחד לא יוכל להבטיח, כי ביום פקודה יעזרו 'קריאות קודש' למיניהם (הצודקות כמובן לעצמם) וציבור חשוב שנקעה נפשו בהתנהלות 'מסביב' יוקיר את רגליו מן הקלפי, ולפי מה שקורה כעת לא צריך ללכת רחוק ולדמיין את צהלת השונאים שלנו אז..
הציבור שלנו קיבל 'צלצול השכמה' מחריש אוזניים, שאי אפשר וגם אסור לברוח מפניו... אם לא נטפל במורסה כעת, אפשר שזה יתפוצץ וכל הגוף יזוהם חלילה... אי אפשר לכסות גידול ממאיר עם 'פלסטר', אלא צריך לטפל בו. כשם שההתאבדות לא נעשתה 'בצנעה' (וכי בחינם ספדו ספדניא'?...), כך גם הטיפול צריך להיות דרסטי וכואב. רק ככה יש סיכוי שהגוף הבריא של הציבור שלנו ידחה את המורסה המורעלת והיה מחניך קדוש. (בינינו, הס מלהזכיר: שמא כל מיני מחלות רעות וייסורים במחנה החרדי בשנים האחרונות, באות על שום חטאים מזוויעים שנעשו בסתר ובצנעה??!... היש מי שלוקח אחריות??).

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 183 אורחים