מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

גזירת ביטול הקומה הכשרה

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
עקביה

Re: גזירת ביטול הקומה הכשרה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 1:45 am

אבל
האהבה...
הכבוד...

ר' יאיר1
אולי תואיל להסביר לקשה תפיסה שכמוני (נדמה לי שאני לא היחיד המתקשה להבין) מה בעצם הנושא, איזה מבחן אהבה, איזו השפלה ואיזה כבוד?
מישהו מאלץ אותך לעשות משהו הנוגד את מצפונך?
יש איזו בעיה להתקשר מפלאפון נטול אינטרנט שכל חטאו הוא שאפשר להתקשר ממנו גם לקווי תוכן פסולים?
למה שלא תחליט שמבחן האהבה הוא האם להתקשר לאותם קווי תוכן? [אם יש לך משיכה לכך. אין לי מושג במה מדובר, ועל פניו זה נשמע לי משעמם בתכלית. בפרט בעידן בו יש אפשרות לצפות בתכנים פסולים].

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » א' ינואר 30, 2022 2:11 am

וזה עוד לפני שדיברנו על האופציה הקיימת - ומשמשת את אותם האנשים שרוצים בכך - גם כיום, פשוט להחזיק שני מכשירים.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 5:15 am

מר ספראי חזר על האימרא המשוקצת והמרושעת, המגלה פנים בתורה שלא כהלכה, שיש איזה בעיא בעדות בעל סמארטפאון. וחייבים למחות בכל התוקף על הבלים כאלה, ולו רק משום שזה עיוות הלכה מגמתית, וגם משום שיש בזה קלקול בבין אדם לחבירו וקלקול בישרות הדעת. הייתי חושד יותר לקחת עד הפוסל אחרים מחמת סמארטפאון בלתי מסונן מלקחת עד בעל סמארטפאון בלתי מסונן.

וצריכים להכריז עוד פעם, מותר ומצוה לקרר את האמבטיא של המערכה שאין ביניה ובין סינון ולא כלום, ורצוי לפתוח את הסתימה שיצאו כל המים העכורים שבאמבטיא ג"כ. ימשיכו לסנן אחרי החק כמו לפני החק. אין חק האוסרת סינון האינטרנט, הכל הבל ושקר.

צריכים לדעת שאם הם משקרים על זה, ברור שמשקרים בדברים אחרים ג"כ. ומר ספראי או שהוא אחד השקרנים, או שהוא נלכד בפחם בלא יודעים.

ואין זה קשור לשום מחלוקת בהנהגת הציבור בא"י. אלו שמכירים אותי יודעים, שאם יש לי דעה במחלוקת ההיא, אינני בצד שכנגד ר' חיים.

מכון חכמי ליטא

הודעהעל ידי מכון חכמי ליטא » א' ינואר 30, 2022 7:01 am

גם בני ארץ ישראל מבינים בנעשה בארה"ב? או רק להיפך?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 8:07 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:המגלה פנים בתורה שלא כהלכה, שיש איזה בעיא בעדות בעל סמארטפאון. וחייבים למחות בכל התוקף על הבלים כאלה, ולו רק משום שזה עיוות הלכה מגמתית, וגם משום שיש בזה קלקול בבין אדם לחבירו וקלקול בישרות הדעת. הייתי חושד יותר לקחת עד הפוסל אחרים מחמת סמארטפאון בלתי מסונן מלקחת עד בעל סמארטפאון בלתי מסונן.

וצריכים להכריז עוד פעם, מותר ומצוה לקרר את האמבטיא של המערכה שאין ביניה ובין סינון ולא כלום, ורצוי לפתוח את הסתימה שיצאו כל המים העכורים שבאמבטיא ג"כ. ימשיכו לסנן אחרי החק כמו לפני החק. אין חק האוסרת סינון האינטרנט, הכל הבל ושקר.

ואין זה קשור לשום מחלוקת בהנהגת הציבור בא"י. אלו שמכירים אותי יודעים, שאם יש לי דעה במחלוקת ההיא, אינני בצד שכנגד ר' חיים.

גא"מ.

ויש ליישב בדוחק שלמדו את דרכי הפרסום מעלוני הצדקה של קופת העיר ושות', שכל הבטחה וכל גימיק מותרים עבור המטרה הקדושה.

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » א' ינואר 30, 2022 8:42 am

על מה נטושה המערכה???
מה שאני הבנתי שיש כאן 2 נקודות בעיתיות:
1. עתרו לבג"ץ קווי תמיכה במתפקרים, כגון ארגון הלל הידוע לשמצה, וקווי להט"ב, ועוד מהטינופת הזו, בענה למה הם חסומים בקומה שהכשרה למרות שהם "קווי תמיכה". וצירפו כתמיכה לטענתם כל מיני פרסומים שמקורם בבעלי קווי הנייעס החרדים שנחסמים אף הם בקומה הכשרה.
2. כהמשך ישיר לכך המשיכה העתירה לדון בעצם קיומה של הקומה הכשרה, ושאי אפשר לנייד מספר מהקומה הכשרה לקומה רגילה.

בגץ ביקש תגובה מהנדל, והנדל הגיב שהוא מבטל את הקומה הכשרה.

מרגע הביטול יהיה אסור על חברות התקשורת לחסום קווים, ואין יותר 'קומה כשרה'.

זה הצרה הצרורה.

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » א' ינואר 30, 2022 8:45 am

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:מר ספראי חזר על האימרא המשוקצת והמרושעת, המגלה פנים בתורה שלא כהלכה,

אתה פשוט חוצפן!
הרב וואזנער אמר וכתב שהמחזיק סמרטפון פסול לעדות, וכן מורים תלמידיו, וכן אומר הגר"ח.
יש גדולים שחולקים עליהם, אבל לא בשפת ביבין כשלך.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 8:55 am

יתן חן כתב:מרגע הביטול יהיה אסור על חברות התקשורת לחסום קווים, ואין יותר 'קומה כשרה'.

זה הצרה הצרורה.

תקן אותי אם אני טועה אבל נדמה לי שמטלפונים נייחים, המצויים בכל בית, ניתן להתקשר לקווים שהזכרת. נכון?

האם זו צרה צרורה? הקווים האלה מעניינים מישהו?
אם למישהו ממש בוער לתמוך בארגוני הלהט"ב או בארגון הלל אני בטוח שפלאפון כשר לא יעצור אותו, וחזקה עליו שיש לו מכשיר נוסף, או עכ"פ טלפון ביתי רגיל.

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' ינואר 30, 2022 9:05 am

רק לדייק. לא מבטלים את הקומה הכשרה ולא את הסינון. הדבר שמשתנה הוא שיפתחו את היכולת לנייד את המספר הכשר לתוכנית רגילה (עם sms וגלישה), וכן שהועדה המסננת תצטרך להיות תחת פיקוח ולתת דין וחשבון על מה ולמה סגרו קו זה או אחר ולא תוכל לפעול בשרירותיות כהיום.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » א' ינואר 30, 2022 9:27 am

הרב ספראי, תגובתך בבקשה.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 9:39 am

שמש כתב:רק לדייק. לא מבטלים את הקומה הכשרה ולא את הסינון. הדבר שמשתנה הוא שיפתחו את היכולת לנייד את המספר הכשר לתוכנית רגילה (עם sms וגלישה), וכן שהועדה המסננת תצטרך להיות תחת פיקוח ולתת דין וחשבון על מה ולמה סגרו קו זה או אחר ולא תוכל לפעול בשרירותיות כהיום.

אני משער שהפיקוח הוא של משרד התקשורת, ואם הוא מונע ע"י ארגוני רפורמים, הלל, להט"ב כנראה לדעתו הקווים שלהם אמורים להיות פתוחים.

לא שממש נהירה לי הסכנה בכך, וכמ"ש לעיל, אבל ההבהרה בכל זאת נחוצה.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » א' ינואר 30, 2022 11:17 am

הרב ספראי שליט"א

הרב צופה ומביט מבקש את תגובתך, אך אני מבקש אל תגיב!!!
כל עוד החברים כאן לא מוחים על דברי הרפש ושפת הביבים של לפ"ב שלא נשמעה כמותה כאן.

אסור להגרר למחוזות שכאלו.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' ינואר 30, 2022 11:57 am

האמת צריכה להיאמר כי למרות שלפ"ב מדבר בסגנון בוטה ולא מתאים (כדרכו בכל ענין כמעט, ולכן אני בד"כ משתדל להימנע מלהתייחס לתגובותיו) -

ראוי לקיים 'תוכו אכל קליפתו זרק', כוונתי שהוא משקף - במדת מה - גישה והלך מחשבה של אנשים לא מעטים, ואם רוצים שיתוף פעולה של הציבור ראוי להתייחס גם לגישה הזאת ולא לדחותה בקש.

הרי זו בדיוק הבעיה בנושא הזה, שכיון שיש הרבה אנשים ממורמרים שמרגישים שמשתיקים אותם - הם לא ממהרים להצטרף למאבק הציבורי. ולכן צריך לחשוב ביצירתיות איך נותנים גם לאנשים הללו איזה ביטוי והבנה.

(וכבר מילתי אמורה פעמים רבות, שהסיבה המרכזית לכך שיש לנו ממשלת זדון כזאת היא האדישות של הציבור החרדי בבחירות, והסיבה המרכזית לכך היא שממשיכים לחזור על הסיסמאות הנדושות ועל "האמת האחת והיחידה" ולא מחפשים פתרון יצירתי איך משתפים גם את הממורמרים לסוגיהם שהולכים ומתרבים, והתוצאה לפנינו).

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 12:51 pm

'דברי הרפש ושפת הביבים', אבל מענה לענין אין לכם.

תביאו שמות של זה ושל אחר, בכל אופן אין זה אלא גילוי פנים בתורה שלא כהלכה ורשעות זולה.

מר ספראי אינו חייב לענות. הוא לא טען טענה עניינית שיש בו כדי להגן עליה.

ואין הבעיא שמשתיקים אותי. הבעיא היא השקר שבמערכה זו. וכן שמעתי מתלמידי חכמים מופלגים בעצמי שהמערכה היא גועל נפש ומשמשת היסח הדעת מהבעיות האמיתיות. לא אני אמרתי כן, אלא חכמים מופלגים אשר היה ראוי למחות על כבודם אם הייתי נוהג בכך.

קרית מלך

הודעהעל ידי קרית מלך » א' ינואר 30, 2022 1:06 pm

דרומי כתב:האמת צריכה להיאמר כי למרות שלפ"ב מדבר בסגנון בוטה ולא מתאים (כדרכו בכל ענין כמעט, ולכן אני בד"כ משתדל להימנע מלהתייחס לתגובותיו) -

ראוי לקיים 'תוכו אכל קליפתו זרק', כוונתי שהוא משקף - במדת מה - גישה והלך מחשבה של אנשים לא מעטים, ואם רוצים שיתוף פעולה של הציבור ראוי להתייחס גם לגישה הזאת ולא לדחותה בקש.

הרי זו בדיוק הבעיה בנושא הזה, שכיון שיש הרבה אנשים ממורמרים שמרגישים שמשתיקים אותם - הם לא ממהרים להצטרף למאבק הציבורי. ולכן צריך לחשוב ביצירתיות איך נותנים גם לאנשים הללו איזה ביטוי והבנה.

(וכבר מילתי אמורה פעמים רבות, שהסיבה המרכזית לכך שיש לנו ממשלת זדון כזאת היא האדישות של הציבור החרדי בבחירות, והסיבה המרכזית לכך היא שממשיכים לחזור על הסיסמאות הנדושות ועל "האמת האחת והיחידה" ולא מחפשים פתרון יצירתי איך משתפים גם את הממורמרים לסוגיהם שהולכים ומתרבים, והתוצאה לפנינו).

אכן כבר תקופה ארוכה מאד שאינני מגיב במישרין להודעותיו של לפ"ב שבדר"כ נכתבות בבוטות ובהתרסה וכו', ובהודעה הקודמת התייחסתי בעיקר להודעותיו הנלוזות כאן מבלי להכנס לגופו של ענין. השמירה על נקיות הלשון בפורום היא הכרחית וקריטית.

את הביקורת לגופו של ענין כבר כתבתי בתחילת האשכול, וגם שעכ"ז אינני רואה הצדקה להמנעות ממערכה על עתיד היהדות מחמת טענות כאלו ואחרות שאינן נוגעות למישור הציבורי אלא למישור הפרטי - ביחס לעסקנים וכו', ויסלח לי ידידנו הרב צופה ומביט שליט"א שאינני מצליח לרדת לסוף דעתו אשר בעיניו עדיף הדבר להעצים את הטכנולוגיה ההרסנית בתוככי ציבור יראי ה' אם יצליחו "להעניש" באמצעות כשלון המערכה את העסקנים.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » א' ינואר 30, 2022 1:27 pm

מחילה הרב קרית מלך, אבל זו השטחה/סילוף מזעזע של מה שאמרתי.

אמרתי נקמה/עונש בעסקנים?
אני מדבר על עיקרון, על תופעה, על סתימת פירצה/מידרון/תהום הכי נוראה בעיניי מכל הפרצות: הזניית הדת, שימוש ציני בדת לשליטה ושררה כוח וכסף, לדריסת הציבור וטמטומו והפיכתו לעדר, ושאר כל מה שדיקטטורים מושחתים ורוצים. הדבר הזה גם הכי מאוס, גם הכי עקירת התורה וגילוי פנים בה, גם הסכנה הכי גדולה מדת, וגם הסכנה הכי גדולה לדת עצמה.

הענין הוא לא להעניש את העסקנים הספציפיים על מה שעשו - אלא למנוע "עסקנות" מסוג זה על להבא. לגרום לכל אחד להבין שיותר זה לא יעבוד להם. אי אפשר להיות מושחת בחסות הדת. להתחבא מאחורי הסינר של גדולי הדור הצדיקים, ולירוק משם על כל הציבור כי "אבא שלי שוטר", ועוד לגבות כסף על היריקות. כל עסקן וההמצאות שלו כיצד לעשות לביתו בעושק הציבור בתירוץ/חסות הדת. נגמר. או שאתה דתי ודואג לדת - או שאתה מושחת ודואג לשחיתות שלך. לא שניהם יחד. ומי שינסה - הציבור יבעט אותו החוצה. כי לציבור נמאס. הציבור רוצה דת נקיה. הנהגה נקיה. אמון מוצדק בגדולי ישראל ולא ב"בתיהם" וכל היררכיית השחיתות הקשורה לזה. בכל תחום "דתי" שהוא.

ובמקרה הנוכחי? אני מחכה לשמוע איזה "עתיד היהדות" (!! לא פחות!) מונח כל כף המאזניים. איזה סכנה נוראית מסתערת עלינו עכשיו - "העצמת טכנולוגיה הרסנית בתוככי היהדות" - כזו שאינה קיימת עכשיו, שאי אפשר לעקוף ולהגיע אליה בקלות עכשיו מי שרוצה, ושאי אפשר למנוע (כל שכן במכשיר כשר נטול אינטרנט וסמס) לפי החוק החדש.

הבה נראה - אפילו לשיטתך, וכל שכן לשיטתי - איזו סכנה מהשתיים הנוכחיות יותר גדולה.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 2:10 pm

צופה_ומביט כתב:מחילה הרב קרית מלך, אבל זו השטחה/סילוף מזעזע של מה שאמרתי.

אמרתי נקמה/עונש בעסקנים?
אני מדבר על עיקרון, על תופעה, על סתימת פירצה/מידרון/תהום הכי נוראה בעיניי מכל הפרצות: הזניית הדת, שימוש ציני בדת לשליטה ושררה כוח וכסף, לדריסת הציבור וטמטומו והפיכתו לעדר, ושאר כל מה שדיקטטורים מושחתים ורוצים. הדבר הזה גם הכי מאוס, גם הכי עקירת התורה וגילוי פנים בה, גם הסכנה הכי גדולה מדת, וגם הסכנה הכי גדולה לדת עצמה.

הענין הוא לא להעניש את העסקנים הספציפיים על מה שעשו - אלא למנוע "עסקנות" מסוג זה על להבא. לגרום לכל אחד להבין שיותר זה לא יעבוד להם. אי אפשר להיות מושחת בחסות הדת. להתחבא מאחורי הסינר של גדולי הדור הצדיקים, ולירוק משם על כל הציבור כי "אבא שלי שוטר", ועוד לגבות כסף על היריקות. כל עסקן וההמצאות שלו כיצד לעשות לביתו בעושק הציבור בתירוץ/חסות הדת. נגמר. או שאתה דתי ודואג לדת - או שאתה מושחת ודואג לשחיתות שלך. לא שניהם יחד. ומי שינסה - הציבור יבעט אותו החוצה. כי לציבור נמאס. הציבור רוצה דת נקיה. הנהגה נקיה. אמון מוצדק בגדולי ישראל ולא ב"בתיהם" וכל היררכיית השחיתות הקשורה לזה. בכל תחום "דתי" שהוא.

ובמקרה הנוכחי? אני מחכה לשמוע איזה "עתיד היהדות" (!! לא פחות!) מונח כל כף המאזניים. איזה סכנה נוראית מסתערת עלינו עכשיו - "העצמת טכנולוגיה הרסנית בתוככי היהדות" - כזו שאינה קיימת עכשיו, שאי אפשר לעקוף ולהגיע אליה בקלות עכשיו מי שרוצה, ושאי אפשר למנוע (כל שכן במכשיר כשר נטול אינטרנט וסמס) לפי החוק החדש.

הבה נראה - אפילו לשיטתך, וכל שכן לשיטתי - איזו סכנה מהשתיים הנוכחיות יותר גדולה.

יש כאן פסק הלכה חדש ומחודש. עדיף שכך וכך יהודים ייכשלו בכניסה לקוי תועבה, מאשר שייעשה "שימוש ציני בדת לשליטה, כח וכסף".
לא שמענו....

יהודי רגיל

הודעהעל ידי יהודי רגיל » א' ינואר 30, 2022 2:20 pm

מה זה 'קוי תועבה'?
האם בחור שרח"ל הדרדר ורוצה להתקשר להל"ל - הטלפון הכשר זה מה שיעצור אותו?
אל תהיו כאלו תמימים בבקשה

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 2:22 pm

יהודי רגיל כתב:מה זה 'קוי תועבה'?

לא מדובר על הלל. מדובר בקוי תועבה של זימה.
אנסה להסביר משהו בעדינות.
נשמע שיש כאן רק חשש לפגיעה בילדים ונערים.
הלוואי.
החשש הוא שמבוגרים ייכנסו למקומות לא מסוננים.
אלו שרק הקב"ה עומד על גבם, ולא הוריהם, כי הם עצמם הורים לילדים...

כל אדם יכול לנסוע לתל אביב ולחטוא בעבירות חמורות, אך רק בודדים עושים את זה, כי זה רחוק, ולא נעים, ולא נגיש, וכו' וכו'.
כאן מדובר בעבירות שניתן לעשות בקו טלפון או באינטרנט.
הצדיקל יושב בחדרו, או בבית הכסא, ונגיש לכל דבר אסור.
כדי למנוע את זה נוצרו סינונים.
גם מי שמוכן להכניס את עצמו לנסיון ובזיון, לא מוכן לטרוח, לעקוף חסימות, להשתגע כדי להקשיב או לדבר וכו'.
הוא מוכן בנפשו להתקשר, מתוך סקרנות חד פעמית, ואז הוא מציץ ונפגע.
לכן סינונים מונעים ממנו לחטוא.
הוא לא כזה בעל עבירה גדול כדי להתאמץ מאד כדי לחטוא. אך הוא בעל עבירה 'קטן' כדי לחייג כמה מספרים.
סינון עוזר לזה.
כך הסביר לי בשעתו הגרי"ב ואזנר, יחד עם עוד עסקנים שראיינתי אותם על הסינונים. לפני שנים, אולי 15 שנה.

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 2:49 pm

אף אחד כאן לא חלק על הצורך והתועלת של הסינון, ורצוי לכל אחד ואחד לסנן את המכשירים שלו, וכן עשיתי וממני יראו וכן יעשו. זהו גדר וסייג שאנשים עושים לעצמם להתרחק מן העבירה. כמו סידור שעון מעורר לפני שהולכים לישון שלא לפספס זמן קריאת שמע, כמו בחירת עבודה זו מעל עבודה אחרת כדי שלא להכשל בגזל וכדו', וכמו הרבה גדרים וסייגים אחרים, שעל כל אדם לבחור לעצמו כפי דרכו תכונתו ותאוותיו, ואין לזרים אתו.

השאלה היא האם מותר ורצוי לכפות את הסינון על אחרים. השאלה היא מי שלא הקשיב לעצה זו, או משום שזה יקר מדי, או משום שלא רוצה שיסתבך בהמכשיר שלו, או משום שהתעצל, או משום שאינו חושב כמוני. האיך נאמר על בן אדם כזה שעבר עבירה? האם נמנו אנשי כנסת הגדולה לחייבו בזה שייקרא עובר על דברי חכמים? האם הותר לנו לדונו לכף חובה לומר שבוודאי גולש הוא במקומות בלתי ראויות?

אולי צריכים לעשות גדר וסייג להתרחק מהאיסור דן לכף חובה ולכן שלא לדבר על ענין הסינון כלל? מאי אולמיה האי איסורא מהאי איסורא?

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' ינואר 30, 2022 2:53 pm

מפעם לפעם ובעיקר באשכולות ממין אלה אתה יושב משתומם מול מסך המחשב ותוהה האם הכותב הנמרץ תמים או מיתמם, האם זה חוסר מודעות תהומית או פארודיה מוצלחת.
בשביל מי שעדיין לא הבין את הבעייתיות היסודית בסוגיה זו אמשול משל.
ולעסקנים בינינו ייאמר: אל תנסו את זה בבית. כולי תפילה שלא נתתי לכם רעיונות.

המשל.
בשנים האחרונות קיימת מגמה ברורה לצמצם את השימוש בכסף מזומן, ובמקומו לעבור לתשלומים באשראי, מטעמים של הלבנת כספים וכו'.
למעשה, כולנו מחזיקים בכרטיס אשראי. הממעיט אסף עשרה כרטיסים שונים.
מחר ישכים העסקן הנלבב לביתו של גדול הדור, יחזיק בידו שני קלסרים עבי כרס ויתאר בפניו כמונה מעות, בקולניות מוגזמת ובידענות גדולה - כאשר מאחוריו מספר אברכים עבדקנים מהנהנים בראשם בדבקות - כיצד כרטיסי האשראי הללו הם אם כל חטאת, רח"ל. לא יאומן כי יסופר. הרי בכרטיסים הללו, היל"ת, ניתן לרכוש תועבה ממש ממש, ומה יעשה הבן ולא יחטא. זו גזירה שלא שיערו אבותינו. הכרטיס הקטן הזה, שגדלו אינו אלא שלוש על שלוש אצבעות, האדם ממשמש בו בכל שעה והוא מצוי בכיסו של כל אחד ואחד, ונורא לחשוב שהוא עלול ברגע להחטיא את בעליו ולהוריד לטמיון השקעה של עשרות שנים בתורה ובמצוות. הוא יכול להיכנס עמו לכל חנות מזדמנת ולקנות עמו כל דבר פשע. מוטב שלא לבטא בשפתיים איזו תועבה נוראה ניתן לרכוש בכרטיס הזה. ובכן, אין צורך להרבות מלים בדבר הפשוט לכל, איך כרטיס האשראי התמים הוא אבי אבות הטומאה בדורנו וחייבים לקדם את פני הרעה.
ובכן מספר העסקן הנלהב, כי לאחר שישבו הרבנים העסקנים שבעה ימים ושבעה לילות וטיכסו עצה ברוב יועץ, באו למסקנה פה אחד שיש לארגן הסכם עם חברות האשראי, שינפיקו כרטיס מיוחד, כשר וחתום באלף עזקאין, שניתן לרכוש בו רק מוצרים שחברי הוועדה המיועדת עברו עליהם ובדקו בי"ג נפה שאי אפשר לעשות בו שימוש בלתי ראוי. כל מוצר אחר - הכרטיס לא יאשר את רכישתו. עד כאן דברי העסקן המזועזע והנסער.
מכאן ואילך הכל מתגלגל במסלול הידוע.
ביום ראשון הרבנים חותמים.
ביום שני מתחוללת תחרות עצומה בין חברות האשראי כדי לזכות בבכורה ולהיות בעלת המונפול על כיסו של הצרכן החרדי. דיל מטורף של מאות אלפי בתי אב בבת אחת, במקום להתחרות על לבם של כל אחד ואחד.
ביום שלישי הדת ניתנה, ההסכם נחתם והעסקנים שמחים. אחוזי העסקה נותרו חסויים.
ביום רביעי הרחובות מוצפים בפרסומת מזועזעת וצבעונית. מוסדות תורה וחינוך מודיעים כי לא יקבלו תשלומים מכרטיס שאינו מאושר.
ביום חמישי אתה יושב משתומם מול מסך המחשב, גולש בפורום ותוהה בינך ובין עצמך האם טחו עיניהם מראות והאם בשלה השעה לסמן סימן על מצחנו, שנדע שאנחנו משוגעים (החיטה המשגעת, שם שם).
ביום שישי אחה"צ אתה נדחף למקווה ברגע האחרון, כולך נסער, ואתה מבין שכל זה סיפור ישן נושן. כבר דפדפו הלאה. באי המקווה שומעים את נאקותיך ומביטים בך ברחמים, כאילו צמח לך זנב.
ובשבת העסקן מביא קידושא רבה לבית הכנסת, כיד המלך, להודות לה' על חסדיו הבלתי פוסקים.

עד כאן המשל.
והנמשל:
הסלולרי הכשר.

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' ינואר 30, 2022 3:23 pm

ש. ספראי כתב:
יהודי רגיל כתב:מה זה 'קוי תועבה'?

לא מדובר על הלל. מדובר בקוי תועבה של זימה.
אנסה להסביר משהו בעדינות.
נשמע שיש כאן רק חשש לפגיעה בילדים ונערים.
הלוואי.
החשש הוא שמבוגרים ייכנסו למקומות לא מסוננים.
אלו שרק הקב"ה עומד על גבם, ולא הוריהם, כי הם עצמם הורים לילדים...

כל אדם יכול לנסוע לתל אביב ולחטוא בעבירות חמורות, אך רק בודדים עושים את זה, כי זה רחוק, ולא נעים, ולא נגיש, וכו' וכו'.
כאן מדובר בעבירות שניתן לעשות בקו טלפון או באינטרנט.
הצדיקל יושב בחדרו, או בבית הכסא, ונגיש לכל דבר אסור.
כדי למנוע את זה נוצרו סינונים.
גם מי שמוכן להכניס את עצמו לנסיון ובזיון, לא מוכן לטרוח, לעקוף חסימות, להשתגע כדי להקשיב או לדבר וכו'.
הוא מוכן בנפשו להתקשר, מתוך סקרנות חד פעמית, ואז הוא מציץ ונפגע.
לכן סינונים מונעים ממנו לחטוא.
הוא לא כזה בעל עבירה גדול כדי להתאמץ מאד כדי לחטוא. אך הוא בעל עבירה 'קטן' כדי לחייג כמה מספרים.
סינון עוזר לזה.
כך הסביר לי בשעתו הגרי"ב ואזנר, יחד עם עוד עסקנים שראיינתי אותם על הסינונים. לפני שנים, אולי 15 שנה.

וכל זה יישאר גם ביום רביעי. ההבדל יהיה כנ''ל שמי שירצה יוכל להתנייד עם המספר לתוכנית רגילה, וכן פיקוח על הקווים שיחסמו שעלול כפי מ''ש הרב עקביה לעיל לגרום אולי לפתיחת קווי 'תמיכה' כאלו ואחרים, אך בשום אופן לא לפתיחת קווי תוכן לתועבה. כך שכל הפסיכולוגיה בגרוש הנ''ל אינה רלוונטית לעניין (וזה מלבד העובדה שכל הרוצה ללבוש שחורים וכו' יכול הרי בקלות לקנות מכשיר ללא כל סינון בכמה מאות ש''ח ולעשות מה שליבו חפץ).

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' ינואר 30, 2022 3:31 pm

איני מבין את כל המתממים והמושכים בכתפיהם, שאין כל גזירה בביטול הקומה הכשרה.
וכי פרנסתם של ישראל היא כלום?!
הרי כמה וכמה עסקנים יאבדו מעתה את מטה לחמם?!
איידן, רחמאנעס!!

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 3:37 pm

חד ברנש כתב:איני מבין את כל המתממים והמושכים בכתפיהם, שאין כל גזירה בביטול הקומה הכשרה.
וכי פרנסתם של ישראל היא כלום?!
הרי כמה וכמה עסקנים יאבדו מעתה את מטה לחמם?!
איידן, רחמאנעס!!

פתחתי ארגון להצלת עסקנים במצוקה, ואפשר לשלוח תרומות למוקד הישועות שלי. כך יהיה להם חבילות מזון, ולי יהיה פרנסה בקלות ולא אצטרך לבריות.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 4:44 pm

מלכיאל גרינוולד כתב:ובשבת העסקן מביא קידושא רבה לבית הכנסת, כיד המלך, להודות לה' על חסדיו הבלתי פוסקים.

בחודשים הבאים אתה מוצא בתיבת הדואר עלונים המספרים סיפורים מסמרי שיער, על אברך תמים וישר דרך, שרכש בסתר אשראי שאינו מאושר ותומ"י התחיל להתנהג כגוי גמור, על ת"ח מופלג שהשתמש באשראי שאינו מאושר ושבוע לאחמ"כ טס לאיים הקריביים והתחתן עם גויה, ועל סבתא צדקנית, בת שמונים, שהשתמשה בכרטיס הנ"ל וכעבור שבועיים הפליגה לאוסטרליה והתחתנה עם קנגרו, והקש על זה הדרך.
מלכיאל גרינוולד כתב:עד כאן המשל.
והנמשל:
הסלולרי הכשר.

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » א' ינואר 30, 2022 4:49 pm

אתם צוחקים על העסקנים, והם צוחקים עלינו. הציבור בכיס שלהם. והם צוחקים כל הדרך אל ה'גזרות' הבאות ואל הבנק, לקיים מה שנאמר: צוחק מי שצוחק אחרון.

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » א' ינואר 30, 2022 5:06 pm

ישר כח לכם, הבזים לרבני ישראל הגודרים גדר ועומדים בפרץ, בזכותכם הבנתי מדוע רבני נטפרי חוסמים את האתר הנותן לכם במה.

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' ינואר 30, 2022 5:10 pm

יתן חן כתב:ישר כח לכם, הבזים לרבני ישראל הגודרים גדר ועומדים בפרץ, בזכותכם הבנתי מדוע רבני נטפרי חוסמים את האתר הנותן לכם במה.

האם יתכן שרבני הגודרים ורבני נטפרי חד הם?

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 5:13 pm

יתן חן כתב:ישר כח לכם, הבזים לרבני ישראל הגודרים גדר ועומדים בפרץ, בזכותכם הבנתי מדוע רבני נטפרי חוסמים את האתר הנותן לכם במה.

אני מקוה שאתה לפחות מרויח משהו מזה, ואתה לא סתם פרייאר המוחה כדי לגרוף הון לכיסם של אחרים.

לאלו החסידים שבינינו, רצוי להזכיר את המשל של הבעש"ט, מובן בתולדות יעקב יוסף.

עוד שמעתי ממורי ביאור מוסר למוכיח שיזהר בעצמו, עפ"י משל שנכנס חסיד א' לכרך שיש בה בתי זונות, וביקש לחקור מהות אנשי הכרך, אמר אלך אל בית המוזג ששם רבים מצוין ויש להבחין מעניני הספורים ודיבורים, כי הלשון הוא קולמוס הלב, וכך הי' שזה סיפר מה עשה עם הזונה פ', וכן חבירו וכו' עד שחרה לו עד מאוד, וכאשר הרגישו בו שהוא חסיד מפורסם נתנו לו כל אחד מתנה הגונה שיכפרו פניו במנחה, למחר עשה תחבולות שיתאספו שמה שיקבל מהם מתנות, עד אח"כ עשה כמעשיהם. והנמשל מובן, לכך ישמור א"ע המוכיח מהכיעור והדומה לו ודפח"ח:

מי שהוא רוצה בקיומו של העבירה, שהוא מרויח כסף על ידי המצאות העבירה, לעולם אינו נאמן עליה. תקרא להם 'גודרי גדר' ושום חניכא דאית להו, הם רוצים בקיומם של העבירה לפרנס את בני משפחתם, ואפילו אם לא היה ניכר בעליל את גודל הרוע שבמעשיהם, היינו צריכים להתרחק מהם.

ועוד שואלים למה חברה אחרת המרויחה ממנה חוסמים את האתר הזה.....................

מלכיאל גרינוולד

הודעהעל ידי מלכיאל גרינוולד » א' ינואר 30, 2022 5:13 pm

ייש"כ על התזכורת. זו אכן דוגמה נפלאה וקולעת להשלכותיה הבזויות של התופעה, כאשר עסקנים ("רבני נטפרי") נוהגים בציבור כולו כאילו היו חניכים בבית ספרם.
כי כיום לא מספיק להזהיר ולהתריע מפני דבר עבירה או דבר שהנפש היפה אינה נוחה הימנו, אלא יש לחסום את הדרך, בגוף ממש, לכל עניין ש"רבני נטפרי" אינם רואים בעין יפה.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 5:22 pm

כולם כאן צודקים לגמרי.
צודקים בהחלט.
יש ועדה מקוממת, שסוחטת אתכם עד לשד עצמותכם וחוסמת לכם מאות קוים כשרים (וזה נכון. הם חסמו את הקו ה'משפחתי' התמים שלנו, ועוד קוים תורניים נפלאים רבים, כולל קו בלימוד נפלא של בוגר שלי, בלי שום שכל ועם הרבה אטימות).
כעת הנדל סוגר את הקומה
והבן שלכם מקבל צינתוק בסלולרי שלו ב12 בלילה
"מדברת מאיה/יסמין/ נאדיה' נאטשה. רוצה לדבר איתי?"
והוא מתקשר, כי הוא לבד בחדר, קצת משועמם, קצת עצבני שהיום לא הלך לו מי יודע מה.
זה קו שהנדל לא חסם בינתים
(הנדל פירסם שכל החסימות יוסרו, ולאחר מכן תוקם ועדה שתבדוק, אחת לאחת, כל קו, ותחליט האם ראוי לחסום אותה. לפי פרסומי הועדה העסקנית המושחתת, יש 4 מליון קוים שהנדל והועדה שלו אמורים לבדוק, עד שיוחלט מה לסנן, וזה לא כולל קוים חדשים, שכנראה יסוננו ב'מושב בית דין' של הועדות הבאות של הנדל....)
והבן שלך מתקשר
בשיחת טלפון אחת
והוא מדבר איתה
ו....
בלי ו...
זהו.
מספיק.

אף הורה לבחור בן 17 לא יסכים שזה יהיה המחיר למלחמתו בועדה האכזרית והמרושעת, שודדת הקופה והאטומה.

אבל הרבה מגיבים כאן יסכימו.
אתם יודעים למה?
כי אין להם בנים/תלמידים בני 17.
הם עצמם, לפי הלך ההתלהמות שלהם, הם נערים בני 17, ואולי נוסיף להם, בדוחק, עוד כמה שנים....
קבצים מצורפים
עלון המאבק למייל 2.pdf
(2.68 MiB) הורד 234 פעמים

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » א' ינואר 30, 2022 5:30 pm

יש בעיה אחת, שגם מה שנטפרי לא חוסם, נראה אותו דבר בדיוק.

ואם כבר הגבתי, אז אין פה ספק כמעט לכל החברים שזה אסון רוחני, וכפייה חילונית מטורפת, שמקומה לא יכירנה במדינה דמוקרטית! ועלינו להלחם על זה בכל כוחנו.
ויחד עם זאת אני משתומם.; אנחנו רואים גם פה גם ברחוב אפטיות של חלק מהציבור וחוסר אמון לחתום על טופס ביטול, כי לא יודעים מה זה ומי זה. לא מספיק חתימות של רבנים, הרי צריך שמישהו יקח אחריות! וזה אין. ומי שישים לב לא כל הרבנים כתבו דבר כזה, כי חלקם בעלי אחריות, ועוד לא יודעים איך לפעול. ובתוך הבוקה ומבולקה הזו הוועדה שהקולר של אפטיות חלק מהציבור תלוי בה במישרין, כאילו כלום.... מפטירין כדאשתקד.
מה יהיה.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 5:37 pm

קו ירוק כתב:

יש בעיה אחת, שגם מה שנטפרי לא חוסם, נראה אותו דבר בדיוק.

ואם כבר הגבתי, אז אין פה ספק כמעט לכל החברים שזה אסון רוחני, וכפייה חילונית מטורפת, שמקומה לא יכירנה במדינה דמוקרטית! ועלינו להלחם על זה בכל כוחנו.
ויחד עם זאת אני משתומם.; אנחנו רואים גם פה גם ברחוב אפטיות של חלק מהציבור וחוסר אמון לחתום על טופס ביטול, כי לא יודעים מה זה ומי זה. לא מספיק חתימות של רבנים, הרי צריך שמישהו יקח אחריות! וזה אין. ומי שישים לב לא כל הרבנים כתבו דבר כזה, כי חלקם בעלי אחריות, ועוד לא יודעים איך לפעול. ובתוך הבוקה ומבולקה הזו הוועדה שהקולר של אפטיות חלק מהציבור תלוי בה במישרין, כאילו כלום.... מפטירין כדאשתקד.
מה יהיה.

דברי טעם.
מצטרף.
רק שהייתי מציע שהרב קו ירוק יקים ועדה משלו
אנחנו נתמוך בה. בהחלט. חד משמעית. ברצינות ולא בציניות.
אך כל עוד קו ירוק (או גורם חף מאינטרסים אחר) לא הקים ועדה, ניאלץ לגבות את הועדה הישנה והגרועה.
כי אין הצר שווה בנזק המלך

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' ינואר 30, 2022 5:47 pm

ש. ספראי כתב:כולם כאן צודקים לגמרי.
צודקים בהחלט.
יש ועדה מקוממת, שסוחטת אתכם עד לשד עצמותכם וחוסמת לכם מאות קוים כשרים (וזה נכון. הם חסמו את הקו ה'משפחתי' התמים שלנו, ועוד קוים תורניים נפלאים רבים, כולל קו בלימוד נפלא של בוגר שלי, בלי שום שכל ועם הרבה אטימות).
כעת הנדל סוגר את הקומה
(הנדל פירסם שכל החסימות יוסרו, ולאחר מכן תוקם ועדה שתבדוק, אחת לאחת, כל קו, ותחליט האם ראוי לחסום אותה. לפי פרסומי הועדה העסקנית המושחתת, יש 4 מליון קוים שהנדל והועדה שלו אמורים לבדוק, עד שיוחלט מה לסנן, וזה לא כולל קוים חדשים, שכנראה יסוננו ב'מושב בית דין' של הועדות הבאות של הנדל....)
והבן שלך מתקשר
בשיחת טלפון אחת
והוא מדבר איתה
ו....
בלי ו...
זהו.
מספיק.

אף הורה לבחור בן 17 לא יסכים שזה יהיה המחיר למלחמתו בועדה האכזרית והמרושעת, שודדת הקופה והאטומה.

אתם יודעים למה?
הם עצמם, לפי הלך ההתלהמות שלהם, הם נערים בני 17, ואולי נוסיף להם, בדוחק, עוד כמה שנים....

שוב פסיכולוגיה בגרוש. מ"ש במודגש אינו נכון אלא שתוך 4 חודשים על החברות לעבור לחסימות ע"פ המתווה החדש (ללא חסימת מספרים רשמיים ומקוצרים, חסימת כל מספר בנפרד ולא קבוצות שלמות באופן גורף כנעשה כיום, והכנת תיעוד והסבר לכל מספר שנחסם, מצ"ב השימוע להוראות החדשות). כלומר, ביום רביעי הקרוב הכל ממשיך כרגיל רק שעל החברות לדאוג תוך 4 חודשים לפתוח את הקווים הרשמיים ולדאוג שתהיה אצלם רשימה מסודרת של המספרים החסומים ונימוקם עימם (כך מי שרוצה יוכל לבקש את ההסבר ולערער על החסימה). פשוט וקל.
אגב, אפשר לשאול אצל ציבורים דתיים אחרים שאין בהם 'ועדת רבנים לענייני' ומשתמשים פשוט בטלפון 'טיפש' ללא אינטרנט (ואפילו סתם אנשים שמחזיקים מספר רגיל) האם ומתי קיבלו שיחת טלפון מנטשה.. רמז למתקשים: מעולם לא, ולא רק בגלל החוק שאוסר זאת (ארגוני הצדקה 'שלנו' מתחמקים איכשהו מהחוק אבל לחברה מסחרית זה אסור). אבל אם אפשר להפחיד אנשים בדברים לא הגיוניים, למה לא?
קבצים מצורפים
Hearing_Provisions_regarding_the_prohibition_of_blocking_the_possibility_of_dialing_certain_numbers.pdf
(689.85 KiB) הורד 79 פעמים

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » א' ינואר 30, 2022 6:01 pm

ש. ספראי כתב:אף הורה לבחור בן 17 לא יסכים שזה יהיה המחיר למלחמתו בועדה האכזרית והמרושעת, שודדת הקופה והאטומה.
אתם יודעים למה?

מצטרף בחום. הוא אשר כתבתי לעיל, שאלו הנושאים באחריות הציבור, ואליהם מגיעים סיפורי המעידות - מבינים היטב את הבעיה.

כאן יש כמה כותבם שסתם עבדא בהפקירא ניחא ליה

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » א' ינואר 30, 2022 6:02 pm

ש. ספראי כתב:כולם כאן צודקים לגמרי.
צודקים בהחלט.
כעת הנדל סוגר את הקומה
והבן שלך מתקשר
בשיחת טלפון אחת
והוא מדבר איתה
ו....
בלי ו...
זהו.
מספיק.

אתם יודעים למה?

טוב.
לא מדויק,
מצו"ב ההודעה הרשמית בענין ועדת הרבנים מאת משרד התקשורת, אם הועדה עבדה בזמן האחרון לנמק את חסימות הקווים האסורים אזי לא תהיה כל בעיה
אך אם היו עסוקים בניסיונות מאבק כושלים
אנחנו בבעיה
קבצים מצורפים
Implementation_of_the_decision_Block_dialing_Kosher_phones (1).pdf
(220.7 KiB) הורד 123 פעמים

גיזונטע קאפ

הודעהעל ידי גיזונטע קאפ » א' ינואר 30, 2022 6:31 pm

הבעיה עם הועדה המושחתת אינה מה שהיא מציקה לחיינו ועושה כסף על הגב של כולם, הבעיה היא בתרתי, שבמצב היום הדברים האלו גורמים לאבוד הציבור במערכת ובממסד הרבני, וזה חורבן נורא שמאיים על קיומנו, עברו הימים שקול קורא בעיתון עשה את העבודה
וגם לגופו של ענין, היום הציבור החרדי מרוכב מכל מיני יצורים, ביניהם כאלו שאם עשית להם עוול, הם פונים למשרד התקשורת להתלונן, וככה התרגשה עלינו הצרה הזו, ובלי שיסדרו את זה, הבעיות ימשיכו ליפול על ראשינו

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » א' ינואר 30, 2022 6:37 pm

ש. ספראי כתב:הגדילו לעשות ולטעון שבעלי סמארטפונים כשרים להפליא לעדות.
אז זהו, שלא.

מתי הגרח"ק והגרי"ג אמרו שבעלי אייפונים לא כשרים לעדות?
(האם זה פורסם ב"story" של אלה הקוראים לעצמם """נאמני ביתם"""?)

ש. ספראי כתב:היו שני מכתבים בשישי ביתד.

היו כל מיני מכתבים ביתד. בדיל ויעבור...
למן חודש טבת - עוד הבֶּדַל הערכה שהיה לי ולרבים לפמפלט הזה, נגוז כלא היה. אפילו לצור על פי צלוחיתו אינו ראוי.
מטמא מאחוריו ומתוכו, וכל הנופל לתוכו.

ש. ספראי כתב:קמה כאן ממשלה שלא עושה כלום בשום נושא, חוץ מערימת נושאים בנושאי דת ותורה
אנחנו צריכים להילחם בהם כעת בכל העוצמה
ואת המריבות בתוכינו נשאיר לזמנים שפיוים יותר.

אני שייך להצד שאומר שכל ממשלה היא כגון זו (עוד לפני שזה נהיה באופנה להקצין גם עם קנייטש וחליפה קצרה, בתשע"א-ע"ג), ואין בממשלת בנט כל חידוש על מה שהווה כבר ע"ג שנה.
וכאן הבן שואל - מתי הם "זמנים שפויים יותר"? מתי שהאדים של האמון של הנוער בחכמים ובמערכה ובהשקפה יתאדו לגמרי לגמרי? כי אנחנו או-טו-טו מגיעים לשם.

צופה_ומביט כתב:
אני מחכה לשמוע כנ"ל על איזה נזקים בדיוק מדובר כאן, מה שאי אפשר למנוע ברמה האישית, אלא צריך עסקונה (מושחתת, שכרגע אין לה שום סיבה להפסיק להיות כזו).

צומ"ב תנוח דעתך, אף אחד לא יכול להסביר לך למה זו "בעיה" כי אין ממש.
א. השר הממונה הוא חצוף מחוצף שאין כדוגמתו, ומי יודע מה הם תכנוניו.
ב. בפועל - הדבר העיקרי שנפל הוא חסימת המספרים.(בואו לא נשלה את עצמנו - יש בעלי אינטרס שמרוויחים מזה (אני לא מדבר דווקא על רשעים, אלא סתם על ביזנעס-מן), בדיוק כמו שיש כאלה שמרוויחים להפך, מהמצב הקיים הים).
ג. על פניו, למספר ה'כשר' אין הרבה משמעות מלבד איזה הצגת טלפיים. ואפילו מבחינת הדאגה (לכאורה) העסקנית, לא ברור מה הזעקה (הרי אפשר פשוט לבקש להציג את המכשיר, וכמתואר לעיל באין ספור הודעות), מלבד מה שזה לכאורה אמור להשפיע על ה"פוֹל" של המספרים הכשרים, שאת הסוגיא הזו אשאיר לנייעסנים כבדים.

יתן חן כתב:1. עתרו לבג"ץ קווי תמיכה במתפקרים, כגון ארגון הלל הידוע לשמצה, וקווי להט"ב, ועוד מהטינופת הזו, בענה למה הם חסומים בקומה שהכשרה למרות שהם "קווי תמיכה". וצירפו כתמיכה לטענתם כל מיני פרסומים שמקורם בבעלי קווי הנייעס החרדים שנחסמים אף הם בקומה הכשרה.
2. כהמשך ישיר לכך המשיכה העתירה לדון בעצם קיומה של הקומה הכשרה, ושאי אפשר לנייד מספר מהקומה הכשרה לקומה רגילה.
...
זה הצרה הצרורה.

1. אם מישהו (בחור או אברך) כל כך משועמם/שבור/טיפש שאם איזה גבר/ת יתקשר אליו מארגוני המחזירים בשאלה, הוא יישבר וילך אחריו כעש אחרי להבה, בגלל שיחת טלפון, אזי לבי לבי, אבל אני די משוכנע שזה היה קורה כך או אחרת.
2. ועל זה כבר ענו עשרות פעמים שזה חסר משמעות. על 'שני טלפונים' שמעת?

קרית מלך כתב:
דרומי כתב:(וכבר מילתי אמורה פעמים רבות, שהסיבה המרכזית לכך שיש לנו ממשלת זדון כזאת היא האדישות של הציבור החרדי בבחירות, והסיבה המרכזית לכך היא שממשיכים לחזור על הסיסמאות הנדושות ועל "האמת האחת והיחידה" ולא מחפשים פתרון יצירתי איך משתפים גם את הממורמרים לסוגיהם שהולכים ומתרבים, והתוצאה לפנינו).

את הביקורת לגופו של ענין כבר כתבתי בתחילת האשכול, וגם שעכ"ז אינני רואה הצדקה להמנעות ממערכה על עתיד היהדות מחמת טענות כאלו ואחרות שאינן נוגעות למישור הציבורי אלא למישור הפרטי - ביחס לעסקנים וכו', ויסלח לי ידידנו הרב צופה ומביט שליט"א שאינני מצליח לרדת לסוף דעתו אשר בעיניו עדיף הדבר להעצים את הטכנולוגיה ההרסנית בתוככי ציבור יראי ה' אם יצליחו "להעניש" באמצעות כשלון המערכה את העסקנים.

טענתו של הרב דרומי אינה דווקא נסובה על טענות הנוגעות ל"מישור הפרטי - ביחס לעסקנים וכו'".
חדא, העסקנים, בפרט בדור כהיום, אינם כ"כ אישיות פרטית, בוודאי ובוודאי כאשר נוהגים בצורה שאינה ראויה.
ועוד, ההרגשה הכללית (לכל הפחות שלי, ואני מאמין שגם של רבים אחרים) היא ש"אין כיסוי" לנחרצות הנבובה הנפוצה היום בכל תחום כמעט בציבוריות החרדית.
(אגב, במאמר מוסגר, סוציולוגים הצביעו על כך כי האובר-נחרצות והאובר-פאתוס בציבור הדת"ל (למן ימי הרב קוק, ועד ימי אוסלו וההתנתקות) הם מן הסיבות שגרמו להתפוררותו (בהכללה גסה) ל'לייטים' ול'חרד"לים', אז אם זה מה שרוצים שיהיה מהציבור החרדי כציבור, הנה הדרך כבר סלולה...)
מדברים גבוהה גבוהה על (למשל) פאות/אינטרנט/כשרות/התרמות/מוגנות/חו"ל/מכשירים טמאים/בחירות למפלגה פלונית/שידוכים/הוצאות של שידוכים וכו' וכו', אבל כשזה מגיע לתכל'ס (או מאחורי הקלעים) פתאום הכל הכל נראה אחרת, ואם לא אחרת, אז נעשה בצורה בריונית ומלוכלכת ואינטרסנטית שאין לתאר.
ככה כשרואים את המכלול הזה, שכל פעם איזה זיז ממנו יוצא לרשות הרבים, זה שובר עוד משהו ועוד משהו, ואם על אנשים בוגרים ברוחם ונפשם זה משפיע, על אחת כמה וכמה שזה משפיע על הנוער - דמחד גיסא יש לו חוש ביקורת דומה לשל מבוגרים (ואף יותר נחרץ, לעתים קרובות), ומצד שני אין לו ניסיון והבנה וראיה כוללת יותר כשל מבוגרים, ומצד שלישי אין לו את הענווה שיש למבוגרים (בד"כ למבוגרים מאוד).

ש. ספראי כתב:לא מדובר על הלל. מדובר בקוי תועבה של זימה.

למיטב ידיעתי רוב הקוים הללו חסומים על ידי החברות בעצמם (בוודאי מבחינת צינתוקים כדי ליידע אנשים על קיום הקו), בלי קשר לוועדה.
כך שמי שהשיג איזה מספר (איך?!?! ועוד מוכן לשלם עליו את התועפות שעולה כל דקת שיחה, כנהוג בקוי תוכן (אגב, אאל"ט כך זה גם בסתם קוים שמתקשרים לרדיו פלוני ואלמוני כדי לענות על חידה וכדו')), ימצא דרך להתקשר כך או כך.

ש. ספראי כתב:כאן מדובר בעבירות שניתן לעשות בקו טלפון או באינטרנט.

דל מהכא אינטרנט, אנחנו מדברים על טלפון לשיחות בלבד, רק שאין על גביו ועדה.

ש. ספראי כתב:כך הסביר לי בשעתו הגרי"ב ואזנר, יחד עם עוד עסקנים שראיינתי אותם על הסינונים. לפני שנים, אולי 15 שנה.

...

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » א' ינואר 30, 2022 6:46 pm

העמק דבר כתב: מצו"ב ההודעה הרשמית בענין ועדת הרבנים מאת משרד התקשורת, אם הועדה עבדה בזמן האחרון לנמק את חסימות הקווים האסורים אזי לא תהיה כל בעיה
אך אם היו עסוקים בניסיונות מאבק כושלים
אנחנו בבעיה

בדיוק.
אם הם היו עושים, לראשונה מזה 17 שנה (!!!) את העבודה שלהם, כנראה ולא היינו צריכים להגיע למצב הזה (עד הפעם הבאה כמובן, ואז ייתכן והציבור היה מגיע למאבק הבא עם טיפה יותר אמון, והעסקונה היתה מגיעה עם ידיים טיפה יותר נקיות). אבל לא. גם את המינימום הזה לכאורה לא עשו.
אז אכן אנחנו בבעיה.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » א' ינואר 30, 2022 8:33 pm

ידידי היקר,
אתה פשוט לא קורא את האשכול נכון.
אתה רואה כאן בוז ולעג, ואילו האמת היא שיש כאן זעקה -

יושבת לה כנופיית שודדים עושקי דלים, תחת כותרת שהעניקו לה רבנים ועסקנים - "ועד הרבנים לענייני תקשורת", וכעת מתגייסים רבנים ועסקנים כדי לחזק ולהאדיר את כוחה.

אחוז אחד של אנרגיה אינו מופנה ע"מ להחליף את המושחתים האלה באנשים כשרים, ולקבוע תקנות שיבטיחו התנהלות ישרה והגונה.

כל זה נעשה ע"י זעקות שבר על שואה רוחנית העומדת לפקוד אותנו בל' שבט.

וכל כך למה? על שום מה?

הרב ספראי (שאני מעריך מאד!), אתה, ושאר העומדים מעבר זה של המתרס - עדיין לא הצלחתם לספק בדל טעם המחזיק מים כדי להצדיק את ההתנהגות הזאת.

אבל בפועל, כמו שכתב הרב חד-ברנש, כמובן שהועד המושחת עם הגב האדיר שיש לו ממשיך בדרכו, לאט אבל בטוח. הרי בעיתונים ועל לוחות המודעות העמדה המוזרה הזו היא היחידה שמקבלת ייצוג.

מה נותר לנו לעשות מלבד לצחוק?
אין כאן סתם בוז ולעג. יש כאן זעקה הפורצת בצורת צחוק.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 168 אורחים