מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

גזירת ביטול הקומה הכשרה

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
ש. ספראי

Re: גזירת ביטול הקומה הכשרה

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 8:41 pm

.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 8:50 pm

עקביה כתב:
יתן חן כתב:ישר כח לכם, הבזים לרבני ישראל הגודרים גדר ועומדים בפרץ, בזכותכם הבנתי מדוע רבני נטפרי חוסמים את האתר הנותן לכם במה.

ידידי היקר,
אתה פשוט לא קורא את האשכול נכון.
אתה רואה כאן בוז ולעג, ואילו האמת היא שיש כאן זעקה -

יושבת לה כנופיית שודדים עושקי דלים, תחת כותרת שהעניקו לה רבנים ועסקנים - "ועד הרבנים לענייני תקשורת", וכעת מתגייסים רבנים ועסקנים כדי לחזק ולהאדיר את כוחה.

אחוז אחד של אנרגיה אינו מופנה ע"מ להחליף את המושחתים האלה באנשים כשרים, ולקבוע תקנות שיבטיחו התנהלות ישרה והגונה.

כל זה נעשה ע"י זעקות שבר על שואה רוחנית העומדת לפקוד אותנו בל' שבט.

וכל כך למה? על שום מה?

הרב ספראי (שאני מעריך מאד!), אתה, ושאר העומדים מעבר זה של המתרס - עדיין לא הצלחתם לספק בדל טעם המחזיק מים כדי להצדיק את ההתנהגות הזאת.

אבל בפועל, כמו שכתב הרב חד-ברנש, כמובן שהועד המושחת עם הגב האדיר שיש לו ממשיך בדרכו, לאט אבל בטוח. הרי בעיתונים ועל לוחות המודעות העמדה המוזרה הזו היא היחידה שמקבלת ייצוג.

מה נותר לנו לעשות מלבד לצחוק?
אין כאן סתם בוז ולעג. יש כאן זעקה הפורצת בצורת צחוק.

אינני מצדיק בכהוא זה את התנהגות הועדה.
יש לי בני משפחה קרובים ואהובים השייכים לשוק הסלולר והסיפורים המגיעים מהם מסמרי שער כנגד התנהגות עסקנים מסוימים בועדה.
השאלה היא האם פסיביות חרדית במלחמה נגד יוזמת הנדל, תביא להתדרדרות רוחנית של אי אלו יהודים.
אני מבין מהשיח הנ"ל שהועדה לא הציגה נכון את הנתונים, ושיתכן שלא אמור להיות נזק.
אם כך, הדיון צריך להיות על העובדות. לא על פרשנויות.

האם בחורים בני 17 יוכלו להיחשף לדברים אסורים שלא הגיע עד כה לסלולרי שלהם, החל מיום רביעי, כן או לא?

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 9:26 pm

ש. ספראי כתב:.
האם בחורים בני 17 יוכלו להיחשף לדברים אסורים שלא הגיע עד כה לסלולרי שלהם, החל מיום רביעי, כן או לא?

מבט קצר ראות
אף אם יעלה סיכויים של אי אלו לעבור איזה איסורים, בטווח הארוך החזקה שיש לוועדה זו של שקר מזקת יותר.

כמו שעאפשר לפעמים למנוע מחניך מלעשות מעשה איסור ע"י כפייה, מ"מ אין עושים כן כי התוצאות גרועות יותר. כמו"כ השקר שבוועדים ממין אלו יוצרת בעיות הרבה יותר חמורות

ובאופן כללי, כל גישה המתמקדת באיסור או ענין אחד, רבה ההרס מהתיקון. גדולי ישראל יכולים להסכים על בעיא מסוימת, הוצאת הדברים מהקשרם והפרופורציה שלהם אינו אלא אשמת העסקנים.

יבנה

הודעהעל ידי יבנה » א' ינואר 30, 2022 9:33 pm

ש. ספראי כתב:כולם כאן צודקים לגמרי.
צודקים בהחלט.
יש ועדה מקוממת, שסוחטת אתכם עד לשד עצמותכם וחוסמת לכם מאות קוים כשרים (וזה נכון. הם חסמו את הקו ה'משפחתי' התמים שלנו, ועוד קוים תורניים נפלאים רבים, כולל קו בלימוד נפלא של בוגר שלי, בלי שום שכל ועם הרבה אטימות).
כעת הנדל סוגר את הקומה
והבן שלכם מקבל צינתוק בסלולרי שלו ב12 בלילה
"מדברת מאיה/יסמין/ נאדיה' נאטשה. רוצה לדבר איתי?"
והוא מתקשר, כי הוא לבד בחדר, קצת משועמם, קצת עצבני שהיום לא הלך לו מי יודע מה.
זה קו שהנדל לא חסם בינתים
(הנדל פירסם שכל החסימות יוסרו, ולאחר מכן תוקם ועדה שתבדוק, אחת לאחת, כל קו, ותחליט האם ראוי לחסום אותה. לפי פרסומי הועדה העסקנית המושחתת, יש 4 מליון קוים שהנדל והועדה שלו אמורים לבדוק, עד שיוחלט מה לסנן, וזה לא כולל קוים חדשים, שכנראה יסוננו ב'מושב בית דין' של הועדות הבאות של הנדל....)
והבן שלך מתקשר
בשיחת טלפון אחת
והוא מדבר איתה
ו....
בלי ו...
זהו.
מספיק.

אף הורה לבחור בן 17 לא יסכים שזה יהיה המחיר למלחמתו בועדה האכזרית והמרושעת, שודדת הקופה והאטומה.

אבל הרבה מגיבים כאן יסכימו.
אתם יודעים למה?
כי אין להם בנים/תלמידים בני 17.
הם עצמם, לפי הלך ההתלהמות שלהם, הם נערים בני 17, ואולי נוסיף להם, בדוחק, עוד כמה שנים....

זה פשוט הזייה. גם בקווים לא כשרים לא מקבלים כאלו צינטוקים. וכמו שכל מי שיש לו טלפון קווי לא כשר לא מקבל שיחות כאלו. כמדומני שיש חוקים נגד דברים כאלו, ובפרט בקטינים.
אם אלו החששות שלך, לך תקנה טלפון לא כשר, לעולם לא תקבל כזה שיחה. האפשרות היחידה לקבל את זה הוא רק אם התקשרו אליהם קודם.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 9:34 pm

ליטוואק פון בודאפעסט כתב:

מבט קצר ראות
אף אם יעלה סיכויים של אי אלו לעבור איזה איסורים, בטווח הארוך החזקה שיש לוועדה זו של שקר מזקת יותר.

כמו שעאפשר לפעמים למנוע מחניך מלעשות מעשה איסור ע"י כפייה, מ"מ אין עושים כן כי התוצאות גרועות יותר. כמו"כ השקר שבוועדים ממין אלו יוצרת בעיות הרבה יותר חמורות

ובאופן כללי, כל גישה המתמקדת באיסור או ענין אחד, רבה ההרס מהתיקון. גדולי ישראל יכולים להסכים על בעיא מסוימת, הוצאת הדברים מהקשרם והפרופורציה שלהם אינו אלא אשמת העסקנים.

כל עוד זה לא נוגע אישית לבנך או לתלמידך, כמובן,
אלא לבן של השכן,
ובמקרה שלך, ליהודים מארץ ישראל
(איך אמר הגר"י סולוביציק שליט"א? "אתם תאכלו את הפיצות שלכם באמריקה. ואת הגרעפסים תעשו בארץ ישראל"...

שמש

הודעהעל ידי שמש » א' ינואר 30, 2022 9:57 pm

ש. ספראי כתב:אם כך, הדיון צריך להיות על העובדות. לא על פרשנויות.[/b]

לא.

עליך עיננו

הודעהעל ידי עליך עיננו » א' ינואר 30, 2022 10:21 pm

אמר לי חכ"א לפני יותר מעשר שנים שהתחילו מודעות בנוסח 'יהרג ובל יעבור' על האינטרנט בלי לתת פתרונות,שעוד יבוא יום והתחרטו על זה,שהרי אי אפשר להכשיר יותר כלום..
איך יתכן לומר על דבר כזה נוסח כזה, הרי חכם הרואה את הנולד ויודע שיהיה יום שאי אפשר בלי אינטרנט בצורה כזו או אחרת וזה מציאות שאי אפשר להתעלם ממנה,(והטעות הכי גדולה שנתנו לאנשים שלא מבינים להתעסק עם זה שהיו מביאים כל מיני הוכחות עד כמה שזה חמור בו בזמן שהם בעצמם היו משתמשים באינטרנט לצורך עסקיהם)
אם מתחילה היו שמים דגש על הכשר וסינון כמו שצריך לא היו צועקים על שעבר!
אותו דבר עם הטלפונים היה עשר שנים שלכולם היה טלפון רגיל עם הודעות וכך היה צריך להישאר אלא מה? פחדו שהטכנולוגיה תכניס שינויים ויהיה כאן הרס היהדות וודאי צריך לזה פיתרון (אגב זה הדבר היחיד שאין עליו מחלוקת וכולם משתמשים בערך עם אותו הכשר)
אבל לא בצורה של עסקנות כמי שמדובר בעוד ענין פוליטי..
דוגמא לדבר היה מי שהשווה את המלחמה לטלויזה שהנה זה הצליח והיום אין בית חרדי שיש לו טלויזה, זה פשוט בדיחה לדמות את הדברים.. הרי לא מדובר כאן בבידור ודברים שלא נצרכים (אכן יש כאלה וזה בדיוק מה שצריך לחסום בצורה נאותה)אלא כך העולם מתנהל היום זה מה שקבע לנו הקב"ה למה להתכחש לזה? למה לא לתת פתרונות ?? למה ללכת ראש בקיר ואח"כ להתחרט??
פשוט מקומם לשמוע את הטענות האלה מה יעשה הבן ולא יחטא? הרי אם יהיה טלפון מסונן (לבנק לקופ"ח ולרב קו) אולי יוריד את החסימה ואולי יקנא סמארטפון הפרוץ של השכן וכ'ו
האם באמת אין שום אמונה בבני אדם?? עד כדי כך שרק אם ננהל אותם מרחוק נצליח למנוע מהם לחטוא??
חוטאים תמיד היו וכן חטאים!
נסיונות גם היו ויהיו!
צריך פתרונות לנסיונות ולא להגדיל אותם עוד יותר בצורה של כל המוסיף גורע
*דיברתי עם איזה אברך בן עלייה ומספר לי מסל"ת שלאשתו יש סמארטפון מסונן ,לתדהמתי שאלתי אותו מי התיר לכם אמר לי שאשתו עובדת עם ועד הרבנים לעניני תקשורת(עובדת בחברה שחוסמת אתרים וכדו מטעם הועדה) ולצורך עבודתה צריכה סמארטפון...

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » א' ינואר 30, 2022 11:13 pm

ש. ספראי כתב:

מבט קצר ראות

אלא לבן של השכן,
(איך אמר הגר"י סולוביציק שליט"א? "אתם תאכלו את הפיצות שלכם באמריקה. ואת הגרעפסים תעשו בארץ ישראל"...

אתה צודק, אם יהיה לי נגיעות אישית, אדבר דיבורים אחרים. כי השחד יעור עיני חכמים.
אתה אומר שיש לך נגיעות, לכן אתה מפטפט שטיות? בסדר. זה היה הספק שלי, אם אתה השקרן או שנפלת בפח שלהם. עכשיו ענית.

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » א' ינואר 30, 2022 11:21 pm

ש. ספראי כתב:
עקביה כתב:
יתן חן כתב:ישר כח לכם, הבזים לרבני ישראל הגודרים גדר ועומדים בפרץ, בזכותכם הבנתי מדוע רבני נטפרי חוסמים את האתר הנותן לכם במה.

ידידי היקר,

יושבת לה כנופיית שודדים עושקי דלים, תחת כותרת שהעניקו לה רבנים ועסקנים - "ועד הרבנים לענייני תקשורת", וכעת מתגייסים רבנים ועסקנים כדי לחזק ולהאדיר את כוחה.

אחוז אחד של אנרגיה אינו מופנה ע"מ להחליף את המושחתים האלה באנשים כשרים, ולקבוע תקנות שיבטיחו התנהלות ישרה והגונה.

וכל כך למה? על שום מה?

הרב ספראי (שאני מעריך מאד!), אתה, ושאר העומדים מעבר זה של המתרס - עדיין לא הצלחתם לספק בדל טעם המחזיק מים כדי להצדיק את ההתנהגות הזאת.

אבל בפועל, כמו שכתב הרב חד-ברנש, כמובן שהועד המושחת עם הגב האדיר שיש לו ממשיך בדרכו, לאט אבל בטוח. הרי בעיתונים ועל לוחות המודעות העמדה המוזרה הזו היא היחידה שמקבלת ייצוג.

יש לי בני משפחה קרובים ואהובים השייכים לשוק הסלולר והסיפורים המגיעים מהם מסמרי שער כנגד התנהגות עסקנים מסוימים בועדה.
השאלה היא האם פסיביות חרדית במלחמה נגד יוזמת הנדל, תביא להתדרדרות רוחנית של אי אלו יהודים.

העובדות הן שאם הוועדה עשתה את עבודתה נאמנה בחצי שנה האחרונה אזי הם צריכים להיות מוכנים עם הסבר מנומק לחסימת קוי התועבה וכדו' וכן קוי רדיו טלוויזיה , וזה יתבצע מיידית
כמה מספרי קווים כאלה יש? אז יצליחו לטפל במספרים הנ"ל
אכן הם לא יוכלו לחסום קוים בלי לבדוק מראש אם הוא פסול
ולא תהיה אפשרות לחסימה שרירותית בלי נימוק
מה שימנע מהם לחסום בצורה אפקטיבית וואטצאפים משפחתיים וכדו' שהמספרים שלהם לא ידועים בציבור הרחב
ובאשר לקווים התורניים?
זו בכלל הצלה שתמנע חסימת קווים בלי טעם ופשר

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » א' ינואר 30, 2022 11:24 pm

בחצי השנה האחרונה- כלומר מאז שנודע על הכוונה לרפורמה,
והיא עוד נדחתה בעבר בחודשים רבים כדי לאפשר לכלל הגורמים להתארגן

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 11:39 pm

ש. ספראי כתב:

מבט קצר ראות

אלא לבן של השכן,

אתה צודק, אם יהיה לי נגיעות אישית, אדבר דיבורים אחרים. כי השחד יעור עיני חכמים.
אתה אומר שיש לך נגיעות, לכן אתה מפטפט שטיות? בסדר. זה היה הספק שלי, אם אתה השקרן או שנפלת בפח שלהם. עכשיו ענית.

לא. אין לי נגיעות אישיות משפחתיות.
הבן הגדול שלי אברך צדיק והבן השני מאורס צדיק.
הבנים הבאים קטנים.
אך הנגיעות האישיות שלי הם דאגה לבן שלך, ולבן של השכן ולבן של השכן של השכן.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » א' ינואר 30, 2022 11:42 pm

העמק דבר כתב:
ש. ספראי כתב:
עקביה כתב:

ידידי היקר,

וכל כך למה? על שום מה?

העובדות הן שאם הוועדה עשתה את עבודתה נאמנה בחצי שנה האחרונה אזי הם צריכים להיות מוכנים עם הסבר מנומק לחסימת קוי התועבה וכדו' וכן קוי רדיו טלוויזיה , וזה יתבצע מיידית
כמה מספרי קווים כאלה יש? אז יצליחו לטפל במספרים הנ"ל
אכן הם לא יוכלו לחסום קוים בלי לבדוק מראש אם הוא פסול
ולא תהיה אפשרות לחסימה שרירותית בלי נימוק
מה שימנע מהם לחסום בצורה אפקטיבית וואטצאפים משפחתיים וכדו' שהמספרים שלהם לא ידועים בציבור הרחב
ובאשר לקווים התורניים?
זו בכלל הצלה שתמנע חסימת קווים בלי טעם ופשר

אז בעצם אתה מברך על יוזמתו המפוארת של שר התקשורת?

שעת הכושר

הודעהעל ידי שעת הכושר » א' ינואר 30, 2022 11:56 pm

הרב ספראי, אולי במקום להתנצח עם ליטוואק והגרעפסים, ננסה לברר עובדה פשוטה.
כמדומה שבחו"ל אין ועדת רבנים ואין קומות כשרות, ואברכים ובחורים משתמשים בפלאפון.

האם הם מחזיקים סמארטפונים, או טלפונים בלי אינטרנט? האם הם מקבלים צינתוקים בלילה ממאיה ויסמין? האם המצב הרוחני של הבחורים והאברכים שם הוא קטסטרופה ושמד? או אולי הם לומדים תורה בטהרה ג"כ, וכל אחד שומר את עצמו שהטלפון לא יהיה כלי של טומאה וזהו.

מעולם לא יצאתי מגבולות ארצינו הקדושה, ואין לי שום מושג מה התשובה האמיתית לשאלות הנ"ל. אבל יש כאן חברים מאמריקה ומאנגליה, בבקשה מהם לפרט האם זו סכנה רוחנית נוראה שלא יהיה ועדות רבנים וקומות כשירות, או אולי סכנה מועטת, או אולי אין סכנה כלל.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' ינואר 31, 2022 12:03 am

אינני יודע מה קורה בחו"ל וגם לא בקי בכל מה שקורה בארץ.
אני רק יודע שקוי תועבה הפילו הרבה צעירים ומבוגרים לבאר שחת
ושכל הקוים הללו בוטלו בס"ד בזכות הועדה.
אם הציבור פה טוען שכך יהיה גם הלאה והכל יהיה בסדר, אז מה טוב ומה נעים.
אדרבה, שתבוטל הועדה וכך אוכל לשוב ל'משפחתי' החביב שנחסם לנו, וגם לעוד כמה קוים תורניים שנחסמו לי.
אבל אם לא, ואכן צודקים פרסומי הועדה שיהיו פרצות רבות, אז שיהיו מאה מושחתים, שיחסמו אלף קוים תורניים ומשפחתיים ושיעשו הון כסף, העיקר שכל החרדים לדבר ה' לא ייאלצו להיכנס לנסיונות.
זו דעתי, מה לעשות.

יאיר1

הודעהעל ידי יאיר1 » ב' ינואר 31, 2022 12:06 am

יהודי רגיל כתב:
יאיר1 כתב:אני סתם אדם פשוט, שמשתדל להתנהג בצורה שמתאימה לזכות בתואר הנכסף 'עבד השם'.
אינני ראש קהילה או נושא תפקיד ציבורי.
מהמקום הזה אני רוצה לשתף אותך.
חשבתי, אילו בכל התקשרות בטלפון, הייתי צריך לפתוח את השיחה בלומר: 'אבא שלי כלב', מן הסתם לא הייתי מתקשר לאיש.
לא בגלל שאין לי צורך בטלפון.
פשוט לא אניח שישפילו אותי בכוונה תחילה. ואני עוד 'אגיש את הלחי השניה'?!
אינני יודע כיצד הייתי מסתדר, אבל ברור לי שהייתי זורק את הטלפון מכל המדרגות.
ועכשיו אבי שבשמים, מעמיד אותי במבחן אהבה, אינני יודע אם אעמוד בו.
אבל לפחות ליום אחד אני יכול.
אז ביום שלישי, בגב זקוף, אנתק את הטלפון.
אולי למחרת כבר אאלץ לחבר אותו.
מושפל ומבוזה....
אבל לפחות אגלה שאני רוצה לאהוב.
את כל חיי הקדשתי לאהבה הזו.
ועתה, אחד המבחנים המורכבים אך פשוטים!
האעמוד בו, או חלילה...?!
חיי ימשכו בצל הארוע הזה.
בס"ד עוד אמשיך לעמול בתורה.
זה יהיה בצל מבחן האהבה הזה.
בצל ההצלחה או חלילה הכ....
התורה היא אותה תורה,
אבל
האהבה...
הכבוד...
איש קטן מעיר קטנה.
יאיר פ.
בכלל לא משנה לי מה כוונת השר או הוועדה, הוא יתברך יצר לי אישית את המבחן הזה

קטונתי מלהבין
מי יבקש ממך לעשות דבר נגד מצפונך?
וכי לא תוכל להמשיך לחסום את הטלפון שלך לאינטרנט?
וכי במחשב שבו אתה משתמש ברגעים אלו א"א להגיע למחוזות הכי גרועים, ובכל זאת לא ניפצת אותו כנראה כי הוא חסום....

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » ב' ינואר 31, 2022 12:25 am

לא שאני חושב שזו יוזמה מפוארת
או ששר התקשורת הוא בגדר "דורש טוב לעמו ודובר שלום לכל זרעו"
אלא שהגיע הזמן שתהיה רגולציה - פיקוח על התנהלות שפוגעת בכולנו,
ואכן זה לא מהלך שיכול להתבצע כששלוחי דרבנן בקואליציה
ובעיקר נציג החסידות הידועה ששולטת בוועדה היה מסכל זאת
האם יש דרך אחרת לתיקון?
זה באשר למהלך שיצא לפועל ביום שלישי הקרוב
בעתיד יהיו מהלכים נוספים כגון אפשרות לכל בעל מספר כשר להחליט על הוספת שירותי sms ואינטרנט לקו הכשר ואף ביטול סינון השיחות ,
דעתי שזו אכן בעיה עבור בחורי הישיבות ואולי יאלצו לבצע בדיקות קפדניות לוודא שהבחורים לא יעשו כן
אך כרגע לא זה מה שעומד על הפרק

ובאופן כללי
אולי אם תחוסל הועדה הקיימת אזי בממשלה הבאה כשיקימו מחדש את הוועדה היא תהיה מורכבת מכלל נציגי הציבור ועם כללים חדשים והוגנים
והואיל והציבור רוצה כשרות כולם יצטרפו מחדש לקומה הכשרה
בהתחשב בדורסנות הבלתי תאמן של הוועדה אין אפשרות אחרת לתיקון

לדעתי זה הגוף השנוא ביותר היום בציבור החרדי , דרגא א' פחות מלפיד שר"י
וההתנהלות של הוועדה אחראית לכך,
גם החסידות ששולטת בוועדה לא אהודה בציבור מסיבות ידועות...

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' ינואר 31, 2022 12:26 am

ש. ספראי כתב:אינני יודע מה קורה בחו"ל וגם לא בקי בכל מה שקורה בארץ.
אדרבה, שתבוטל הועדה וכך אוכל לשוב ל'משפחתי' החביב שנחסם לנו, וגם לעוד כמה קוים תורניים שנחסמו לי.
אבל אם לא, ואכן צודקים פרסומי הועדה שיהיו פרצות רבות, אז שיהיו מאה מושחתים, שיחסמו אלף קוים תורניים ומשפחתיים ושיעשו הון כסף, העיקר שכל החרדים לדבר ה' לא ייאלצו להיכנס לנסיונות.
זו דעתי, מה לעשות.

שקר שחוזרים עליו אינו הופך לאמת. אף קו תוכן תועבה אינו מתקשר מיוזמתו לאף אדם. זה לא קיים בכלל, לא אצל מחזיקי טלפון משום סוג, קווי או נייד, מסונן או לא. פשוט לא קיים. זה גם לא חוקי. נקודה.
(וכנ''ל, גם את ההתקשרות מרצון לקווים כאלה ניתן לחסום גם לאחר השינוי. אם הוועדה לא דאגה לזה, הרי שזו מעילה נוספת שלה.)

ליטוואק פון בודאפעסט

הודעהעל ידי ליטוואק פון בודאפעסט » ב' ינואר 31, 2022 12:29 am

ש. ספראי כתב:לא. אין לי נגיעות אישיות משפחתיות.
הבן הגדול שלי אברך צדיק והבן השני מאורס צדיק.
הבנים הבאים קטנים.
אך הנגיעות האישיות שלי הם דאגה לבן שלך, ולבן של השכן ולבן של השכן של השכן.

יש נגיעות אחרת חוץ מ'בן שלי', ודי בזה.

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » ב' ינואר 31, 2022 12:33 am

העמק דבר כתב:לא שאני חושב שזו יוזמה מפוארת
האם יש דרך אחרת לתיקון?
בעתיד יהיו מהלכים נוספים כגון אפשרות לכל בעל מספר כשר להחליט על הוספת שירותי sms ואינטרנט לקו הכשר ואף ביטול סינון השיחות ,
דעתי שזו אכן בעיה עבור בחורי הישיבות ואולי יאלצו לבצע בדיקות קפדניות לוודא שהבחורים לא יעשו כן

ובאופן כללי
אולי אם תחוסל הועדה הקיימת אזי בממשלה הבאה כשיקימו מחדש את הוועדה היא תהיה מורכבת מכלל נציגי הציבור ועם כללים חדשים והוגנים

אני רואה שנשמט הציטוט משאלת ר' ספראי "האם אני בעד רפורמת יועז"
כדי שלא יובן לא נכון , אני לא בעד הרפורמה אלא שאינני חושב שהיא בעיתית לכשעצמה ,
לא אשקיע אנרגיות "לטפל" בוועדה אך גם לא אתנגד שהנדל עושה את מלאכתו עבור הציבור החרדי

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' ינואר 31, 2022 12:36 am

העמק דבר כתב:לא שאני חושב שזו יוזמה מפוארת
האם יש דרך אחרת לתיקון?

ובאופן כללי

שיכנעת אותי. יפה.

אדיר במרום

הודעהעל ידי אדיר במרום » ב' ינואר 31, 2022 12:39 am

חד ברנש כתב:
אדיר במרום כתב:
חד ברנש כתב:כמובן שר' חיים עצמו לא כתב את הנ"ל. מצבו הבריאותי לא מאפשר לו אפילו לחתום את שמו.
אבל לא בחינם אמרו חז"ל "ברא כרעא דאבוה". ודי למבין.

נא לא להגזים בהקשר למצבו הבריאותי, ראיתי בעיניי ויודע אני מהשבועות האחרונים ממש שמרן הגר"ח חותם את שמו בעצמו. נכון שמכתבים ארוכים כבר לא כותב בעצמו (כמעט) זה כמה שנים, אך תמיד עובר על המכתבים, וגם חותם עליהם בעצמו (בד"כ ניתן גם להבחין זאת, שהחתימה קטנה ורועדת יותר).

אם אתה רוצה להאמין שזו המציאות מי אני שאפריע לך?

לכל המכחישים והמסתפקים, הנה מצורף פה תמונה של מרן הגר"ח שליט"א, מלפני שבועיים (דהיינו אמצע חודש שבט) בו הוא חותם בעצמו על מכתב מסויים [טשטשתי בכוונה את המכתב, מכיון שהוא נכתב לאדם פרטי, ובקל היה אפשר לקרוא את הכתוב בו].
קבצים מצורפים
IMG-20220104-WA0025.jpg
IMG-20220104-WA0025.jpg (335.26 KiB) נצפה 3579 פעמים

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' ינואר 31, 2022 12:40 am

ש. ספראי כתב:אני רק יודע שקוי תועבה הפילו הרבה צעירים ומבוגרים לבאר שחת

מה בדיוק ידוע לך על כך?

לי ידוע על מחזיקי פלאפונים לא כשרים שמעולם לא צלצלה אליהם אף אחת, לא ב12 בלילה ולא בכל שעה אחרת, בניסיון לפתות אותם.

אתה בטוח שידועים לך מעשים שהיו באמת על צעירים ומבוגרים שנפלו לבאר שחת על ידי 'קוי תועבה'?

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' ינואר 31, 2022 12:50 am

כן.
אענה לך בהודעה פרטית.
לא נפתח כאן דיון ציבורי בנושא.

ונתנו ידידים

הודעהעל ידי ונתנו ידידים » ב' ינואר 31, 2022 12:53 am

אני יש לי שני סימים אחד כשר ואחד לא, ובכשר אני מקבל צינתוקים לרוב שמשגע אותי תדיר, ובקו הלא כשר אני אף פעם לא קיבלתי שיחה ממי שאינו מכר כך שכל הדברים שנכתבו כאן הם שטויות במיץ תפוזים.
הסיבה שיש לי סים לא כשר הוא כדי שאוכל לקבל הודעות סמס מכל החברות וכו' בזק גז תקשורת ביטוח בנק אשראי וכו' וכו' וכו' ועוד אנשים שדרך תקשורת בזה הוא יותר קל, אני מוכן להראות את הטפון שלי למי שירצה ויראה שאין שם שום דבר שאני מתבייש בזה, ולא מפני שמחקתי משהו. בסמס קיבלתי פעם או שתיים איזשהו הודעת ספאם שמחקתי מיד. אמנם במייל קיבלתי הרבה יותר פעמים הודעות ספאם שמחקתי ואף אחד אינו שולט על זה.
והבוחר יבחר.
נערך לאחרונה על ידי ונתנו ידידים ב ב' ינואר 31, 2022 10:33 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

ש. ספראי

הודעהעל ידי ש. ספראי » ב' ינואר 31, 2022 12:54 am

בעיית הצינתוקים היא רעה חולה ומעצבנת, ללא ספק.
הנדל פתר את הבעיה המטרידה הזאת?

העמק דבר

הודעהעל ידי העמק דבר » ב' ינואר 31, 2022 12:59 am

ש. ספראי כתב:בעיית הצינתוקים היא רעה חולה ומעצבנת, ללא ספק.
הנדל פתר את הבעיה המטרידה הזאת?

זה תלוי בעיקר אם הציבור יתרגל לתבוע את המציקים כמו שלמדו להתלונן כשהאוטובוס לא מגיע בזמן
עד אז לא יעזור כלום
ומי יעז ויתבע ארגון חסד מקושר? או עמותה חשובה העוסקת בעניין שברומו של עולם?

אולי עו"ד שיעשה כסף בתביעות נגדם יצליח לחסל את התופעה
ואז יהיה לא משתלם כלכלית לצנטק

תא חזי

הודעהעל ידי תא חזי » ב' ינואר 31, 2022 1:10 am

עליך עיננו, דבריך דברי טעם.
עם זאת, עכ"פ כחברה שרוצה לגדל בני עליה, רצוי וראוי שידרשו לעולם באופן של 'לכתחילה', כי בן עליה ימנע עצמו מכל זה, שמשמיד נפשו וזמנו וממונו. (ואינו עניין לריכוזיות ההכשרים כמובן)
עליך עיננו כתב:*דיברתי עם איזה אברך בן עלייה ומספר לי מסל"ת שלאשתו יש סמארטפון מסונן ,לתדהמתי שאלתי אותו מי התיר לכם אמר לי שאשתו עובדת עם ועד הרבנים לעניני תקשורת(עובדת בחברה שחוסמת אתרים וכדו מטעם הועדה) ולצורך עבודתה צריכה סמארטפון...

והדברים מרפסן איגרי... אך אינם מפתיעים, ומתחברים לאמור בהודעתי הקודמת.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' ינואר 31, 2022 2:13 am

ש. ספראי כתב:
קו ירוק כתב:

יש בעיה אחת, שגם מה שנטפרי לא חוסם, נראה אותו דבר בדיוק.

ואם כבר הגבתי, אז אין פה ספק כמעט לכל החברים שזה אסון רוחני, וכפייה חילונית מטורפת, שמקומה לא יכירנה במדינה דמוקרטית! ועלינו להלחם על זה בכל כוחנו.
ויחד עם זאת אני משתומם.; אנחנו רואים גם פה גם ברחוב אפטיות של חלק מהציבור וחוסר אמון לחתום על טופס ביטול, כי לא יודעים מה זה ומי זה. לא מספיק חתימות של רבנים, הרי צריך שמישהו יקח אחריות! וזה אין. ומי שישים לב לא כל הרבנים כתבו דבר כזה, כי חלקם בעלי אחריות, ועוד לא יודעים איך לפעול. ובתוך הבוקה ומבולקה הזו הוועדה שהקולר של אפטיות חלק מהציבור תלוי בה במישרין, כאילו כלום.... מפטירין כדאשתקד.
מה יהיה.

דברי טעם.
מצטרף.
רק שהייתי מציע שהרב קו ירוק יקים ועדה משלו
אנחנו נתמוך בה. בהחלט. חד משמעית. ברצינות ולא בציניות.
אך כל עוד קו ירוק (או גורם חף מאינטרסים אחר) לא הקים ועדה, ניאלץ לגבות את הועדה הישנה והגרועה.
כי אין הצר שווה בנזק המלך

הדברים ברורים שאין הצר שווה בנזק המלך. האסונות שהוועדה המיטה עלינו אינם כ"כ גדולים..
אני מדבר פרקטית, מי יגבה? הרי אנו נוכחים שלא מגבים. מה שכל הציבור נרתם לפני כ-15 שנה, אין כעת. ועל זה שאלתי בדאגה מה יהיה? למה לא מבינים שיש פה ברוך שמפריע לציבור, ובלי ציבור איך מתגברים ומנצחים.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' ינואר 31, 2022 2:16 am

ש. ספראי כתב:
קו ירוק כתב:

יש בעיה אחת, שגם מה שנטפרי לא חוסם, נראה אותו דבר בדיוק.

ואם כבר הגבתי, אז אין פה ספק כמעט לכל החברים שזה אסון רוחני, וכפייה חילונית מטורפת, שמקומה לא יכירנה במדינה דמוקרטית! ועלינו להלחם על זה בכל כוחנו.
ויחד עם זאת אני משתומם.; אנחנו רואים גם פה גם ברחוב אפטיות של חלק מהציבור וחוסר אמון לחתום על טופס ביטול, כי לא יודעים מה זה ומי זה. לא מספיק חתימות של רבנים, הרי צריך שמישהו יקח אחריות! וזה אין. ומי שישים לב לא כל הרבנים כתבו דבר כזה, כי חלקם בעלי אחריות, ועוד לא יודעים איך לפעול. ובתוך הבוקה ומבולקה הזו הוועדה שהקולר של אפטיות חלק מהציבור תלוי בה במישרין, כאילו כלום.... מפטירין כדאשתקד.
מה יהיה.

דברי טעם.
מצטרף.
רק שהייתי מציע שהרב קו ירוק יקים ועדה משלו
אנחנו נתמוך בה. בהחלט. חד משמעית. ברצינות ולא בציניות.
אך כל עוד קו ירוק (או גורם חף מאינטרסים אחר) לא הקים ועדה, ניאלץ לגבות את הועדה הישנה והגרועה.
כי אין הצר שווה בנזק המלך

הדברים ברורים שאין הצר שווה בנזק המלך. האסונות שהוועדה המיטה עלינו אינם כ"כ גדולים..
אני מדבר פרקטית, מי יגבה? הרי אנו נוכחים שלא מגבים. מה שכל הציבור נרתם לפני כ-15 שנה, אין כעת. ועל זה שאלתי בדאגה מה יהיה? למה לא מבינים שיש פה ברוך שמפריע לציבור, ובלי ציבור איך מתגברים ומנצחים.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' ינואר 31, 2022 11:27 am

אנשים חוזרים פה על תקליטים שבורים ולא מבינים את הלך הרוח האמיתי בציבור.

כפי הנראה יש כאן גם אנשים שנתקעו כמה עשרות שנים אחורנית ועדיין זוכרים את שלטון מפא"י שלא נותן אלטרנטיבה אחרת.

המציאות כיום היא - בעיקר בזכות קבוצות הוואטספ וכדומה - שאנשים לא מוכנים עוד לכופף את הראש ולציית. אם הם עושים את זה בגלוי ובפרהסיא, או רק בשקט ובצנעא - זו שאלה נוספת, אבל הצייתנות הטבעית של פעם כבר כמעט אינה קיימת! ואם רוצים שיתוף פעולה אמיתי של הציבור חייבים לתת לו הרגשה שמבינים אותו ולכל הפחות 'סופרים' אותו!

ולדאבוננו הועדה הזאת ידועה במיוחד בזה שהיא לא 'סופרת' את הציבור בכלום. וזה משתלב עם הלך רוח כללי בקבוצה ידועה בציבור החרדי שזה מנהגה מאז ומקדם, לטוב ולמוטב.

[ולדוגמא, פעם התגלגלה שיחה על קבוצה זו, וסיפר אחד לפי תומו שהוא נוסע הרבה ומזדמן לו להתפלל בכל מיני בתי כנסיות במקומות שונים ובקהילות שונות.

יש קהילות שהאנשים שם נחמדים, לוחצים לו יד ל'שלום עליכם', מכבדים אותו בהגבהה גלילה... וכן על זה הדרך.

יש גם אנשים שמסתכלים עליו במבטים עויינים ונראים כחוששים ממנו...

אבל יש קהילה מסויימת שכאשר הוא נכנס לשם הוא מרגיש שהוא בכלל לא קיים! לא מכבדים אותו, לא כועסים עליו, בכלל לא 'סופרים' אותו, רק הם קיימים וזהו.

להמחשה הוא מספר, שפעם הזדמן לקהילה זו בימי נופש מסויים והיו במקום הרבה נופשים, כך שבני הקהילה המקומית היו מיעוט קטן מתוך המניין הגדול שהורכב ברובו מנופשים מקהילות שונות.

אך כשהגיעה קריאת התורה, לקחו בני הקהילה המקומית את כל העליות והכיבודים לעצמם, ובכלל לא העלו בדעתם אולי ראוי לכבד אחד מן האורחים במשהו... כאילו לא היו קיימים].

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ב' ינואר 31, 2022 12:29 pm

אני סבור שמפספסים פה את הבעיה שוב ושוב.
בודאי צודק הרב ספראי שהמחיר שאני ואתה משלמים עבור הטלפון הכשר הוא זניח.
אבל כבר כתבתי שיש דבר שאנו מפסידים ובענק, והפסד זה חמור יותר מכל הרווחים שנרויח.
להפסד זה קוראים אובדן האימון... אם יושלם הכירסום באימון, אנחנו אבודים...
דוגמה לדבר מפרשיה אחרת, סיפר לי איש חינוך בא' הישיבות, שיום שישי אחד הוא מקבל טלפון מאשת אחד הבוגרים, והיא מספרת שבעלה קנה בשר לכבוד שבת בהכשר הרבנות, הסיבה לדבר, לזוג הנ"ל היתה דירה במתחם גולובנציץ, והם הפסידו מאות אלפי שקלים כתוצאה מטרור אנשי העדה החרדית, וכתוצאה מכך הוא הגיע למסקנה שהכל שקר וביזנעס', ואין שום סיבה לשלם עוד עשרות שקלים עבור ק"ג של בשר.
זו דוגמה אחת מיני רבות, (יש עימי עוד דוגמאות רבות לכך), שהיסוד שבהם הוא אחד, אם נשדר לציבור שלא סופרים אותו, ונגזור עליו גזירות שאינו מבין את פשרן, ולאזנו יגונבו סיפורי שחיתות בגיבוי המערכת, (והיום הכל מתפרסם ומייד), הציבור פשוט יפסיק גם הוא לספור את מנהיגיו.
כבר היום יש אנשים רבים מספור, שנראים חרדים לגמרי (לא אלו הנקראים חרדקי"ם), ולבם בל עמהם, ואיך יראו כבר ילדיהם? והם לומדים עם ילדיך באותם המוסדות, וחייפ יחד באותה השכונה.
האימון הוא הדבר היחיד ששומר עלינו ואובדנו הוא בכיה לדורות.

יתן חן

הודעהעל ידי יתן חן » ב' ינואר 31, 2022 1:20 pm

ש. ספראי כתב:אינני יודע מה קורה בחו"ל וגם לא בקי בכל מה שקורה בארץ.
זו דעתי, מה לעשות.
אמת לאמיתה. וטוב ששמת את הדברים על השולחן.
הוויכוח האמיתי הוא, ויקרא כל אחד את ההודעות באשכול ויראה, שהמצדדים בביטול הקומה הכשרה כותבים להדיא שלא נורא אם יהיו יותר נסיונות לציבור - שהעוילם יתמודד.
ואני ודכוותי צועקים שאין הצר שווה בנזק, שלא יהיה נסיונות כלל.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ב' ינואר 31, 2022 1:26 pm

כתב לי מישהו באישי שהיו בעבר קווי תועבה המתחילים במספר 1900, שחרדים רבים צלצלו אליהם, ושפגיעתם הרעה נפסקה ע"י 'ועד הרבנים לענייני תקשורת'.

אבל אם אני מבין נכון, קווים אלה יישארו חסומים גם לאחר תיקוני משרד התקשורת.

האם הבנתי נכון?

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' ינואר 31, 2022 1:34 pm

נכון.

קו ירוק

הודעהעל ידי קו ירוק » ב' ינואר 31, 2022 1:42 pm

לכאורה מחר (יש מחר שהוא לאחר זמן) הם יפרצו.
הרי אנחנו מרוקנים את הועדה ואת האפשרות של קומה כשרה טוטאלית.

ראש

הודעהעל ידי ראש » ב' ינואר 31, 2022 2:48 pm

באשכול בנושא בפרוג כתבתי כך-
אני עובד עם בחורי ישיבות שהסתבכו בכל מיני עניינים.
פגשתי בחור מישיבה מצויינת שנפל עמוק לקשרים לא ראויים (בלשון המעטה).
הפתח לנפילה הגדולה היתה קוי תוכן של ימות המשיח שהיתה בהם אפשרות לחדרי ועידה. הוא לא היה היחיד, לצערינו. הם היו קבוצה של בני ישיבה ובנות סמינרים.
עצוב ומתסכל.
אני לא מדבר על סיפורים מעלונים..., זהו סיפור כאן בשכונה. אמיתי לחלוטין. מציאות!

למחרת כתיבת הודעה זו (קרוב לשלוש בבוקר!) על הבוקר כבר קיבלתי טלפון מהבעלים של חברת ימות המשיח. הוא דיבר מאוד נחרץ ומאוד בביטחון שזה לא יכול להיות. אין אצלם חדרי ועידה לצעירים. רק מבוגרים מקבלים הרשאה להפעלת חדר כזה או שבכלל אין. לא זוכר. ורמז בעדינות שהאחריות על הוצאת דיבה עלי. ברמז, כי השיחה התנהלה מאוד בענייניות ולכאורה ממקום אכפתי לתקן אם קרה כזה דבר וכו'. ממש במתק לשון. הוא הצליח לבלבל אותי וגם את הבחור בעצמו שהעליתי לועידה. הבחור היה נחרץ שהוא עצמו בגיל 15 פתח קו בצורה עצמאית כולל חדרי ועידה. בסוף הוא אמר שהנחרצות גורמת לו לאבד את הביטחון. תשעים ושמונה אחוז שזה היה בימות המשיח. אבל לא בטוח...
(אין לי מושג איך תוך כמה שעות היה לו את שמי ומספר הטלפון שלי. הוא אמר שבשבילו זה הדבר הכי קל להשיג...)

בלית ברירה ומחוסר רצון להסתבך כתבתי בפרוג כך-
למען ההגינות.
פנו אלי מחברת ימות המשיח על מנת לברר את הדברים.
לדבריהם, כשהסיפור הזה (לפני שנה וחצי) קרה, לא היתה אצלם אפשרות לחדרי ועידה, אם לא שיש מישהו בוגר שמנהל אותה, ולוקח אחריות על כך שיודע מי הם המשתמשים.
הוא דיבר בענייניות ואכפתיות, וביקש לברר את הענין על מנת לבדוק כל אפשרות של תקלה.
מכיוון שזה מה שזכרתי, הבטחתי לברר מול הבחור. אבל יתכן שטעות עלתה בידי לגבי החברה המפעילה, ולו בגלל שהם המותג שמוכר במגזר שלנו.

שמש

הודעהעל ידי שמש » ב' ינואר 31, 2022 2:53 pm

רק מציין שגם חברת ימות המשיח מתנגדת לשינוי, ואף מתפעלת קו ייעודי להחתמת משתמשים על 'ביטול מותנה'.

לעולם יהיה אדם

הודעהעל ידי לעולם יהיה אדם » ב' ינואר 31, 2022 2:53 pm

יתן חן כתב:הוויכוח האמיתי הוא, ויקרא כל אחד את ההודעות באשכול ויראה, שהמצדדים בביטול הקומה הכשרה כותבים להדיא שלא נורא אם יהיו יותר נסיונות לציבור - שהעוילם יתמודד.

קראתי את האשכול. אני חושב שאתה טועה.
המצדדים ברפורמה חושבים ששחיתות ציבורית היא חילול השם נורא.
ולכן אסור להשתמש בשחיתות כדי למנוע ניסיונות, אף על פי שגם הם רוצים למנוע ניסיון.
הם גם חושבים שניסיונות תמיד היו ותמיד יהיו, והתורה נותנת כוח לאדם לעמוד בניסיון,
ולכן, אף על פי שחובה עלינו למעט את הניסיונות, לא נכון לומר על ניסיון שהוא "גזירה נוראה".

ראש

הודעהעל ידי ראש » ב' ינואר 31, 2022 3:08 pm

באופן טבעי אני מתקומם מול עוולו הועדה מול כל מה שכתוב כאן באכול. מאוד מתקומם.
אבל. יש לי בנים בגילאי העשרה, ואני מכיר אותם. סקרנים ובודקי גבולות...
לא פורקי עול. לא. לומדים טוב עם עליות וירידות. ושייכים לחיי הישיבה. בחורים סטנדרטיים לישיבעחער'ס המצויים.
ואני כן דואג. ויש ממה.

מי שישאל למה יש להם בכלל טלפונים לא חי כנראה עם הצעירים באותו יקום. ומי שחושב שאם ניקח להם את הסלולרי- נרוויח משהו, אינו מבין כלום. כפשוטו. זה פשוט לא עובד ככה. יהיה להם משהו אחר במקום. ואני לא מדבר רק על בני. ממש ממש לא. אני פוגש במסגרת עבודתי כל כך הרבה בחורי ישיבות סטנדרטיים, דהיינו לא גדולי המתמידים והצדיקים, ולא פורקי עול. וזה כל כך מורכב. ואני כן מודאג מקווים לא חסומים.

אם תטענו שאין כזה דבר וכל מה שצריך להיות חסום ישאר כך, הלוואי. אני לא בקי בנתונים. אבל אם לא, אינני מבין מה הדיון. יש ממה לדאוג.

גם ככה, עם החסימות המספרים האישיים ניצחו את הוועדה. ובגדול.
בחורים יודעים את כל המספרים. וכמו ששיעור הכי מרתק בגמרא לא מתחרה עם סרט, כי השיעור דורש מאמץ וריכוז. כך גם אם פתוח כל תחנות הרדיו וכל ערוצי הטלוויזיה המוכרים, מאוד קשה לתורה להתחרות על ליבו של בחור. הוא יוצא באמצע השיעור לכמה דקות ושוכח את עצמו באיזה תכנית מרתקת. כואב. אני פוגש את זה הרבה. לא נפילות של בחורים לעולם חילוני, אבל איבוד ליבו ושייכותו של בחור לתורה. הוא 'מתמלא בריקנות'.

מי שחושב שיעזור פיקוח הדוק על בחורים ומעקב אחריהם גם טועה. חבל, אבל ככה זה.
אינני מרוצה מהמציאות הזאת, אלא רק מספר לכם עליה.

אולי בגיל 14 עדיין זה עובד. גם לא לגמרי. בחורים צעירים ממש (כיתות ח') שלפו לי כרטיסי זיכרון מהסרט הפנימי של הכובע...מחריץ בחגורה..(!) וכן על זה הדרך. ויש להם איך להעביר קבצים אחד מהשנ ללא צורך במחשב, אלא דרך הנגן.
לצערינו בחורים מגיל 13-14 נזרקים להתמודדות עצמאית לבד ישר למיים העמוקים. מה שלא היה בזמנינו. וודאי לא עד כדי כך. ולכן ההתמודדות צריכה להיות בדיבור ענייני בסעודות שבת וכדומה על התמודדויות ונפילות וכח הבחירה וכדומה.
נערך לאחרונה על ידי ראש ב ב' ינואר 31, 2022 3:23 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

משוש דורים

הודעהעל ידי משוש דורים » ב' ינואר 31, 2022 3:22 pm

לעולם יהיה אדם כתב:
יתן חן כתב:הוויכוח האמיתי הוא, ויקרא כל אחד את ההודעות באשכול ויראה, שהמצדדים בביטול הקומה הכשרה כותבים להדיא שלא נורא אם יהיו יותר נסיונות לציבור - שהעוילם יתמודד.

קראתי את האשכול. אני חושב שאתה טועה.
המצדדים ברפורמה חושבים ששחיתות ציבורית היא חילול השם נורא.
ולכן אסור להשתמש בשחיתות כדי למנוע ניסיונות, אף על פי שגם הם רוצים למנוע ניסיון.
הם גם חושבים שניסיונות תמיד היו ותמיד יהיו, והתורה נותנת כוח לאדם לעמוד בניסיון,
ולכן, אף על פי שחובה עלינו למעט את הניסיונות, לא נכון לומר על ניסיון שהוא "גזירה נוראה".

ממש ממש לא נכון
הבעיה העיקרית של שחיתות איננה החילול ה' (אף שגם זה נורא ואיום).
ובוודאי שאסור להעמיד אנשים (במיוחד צעירים) בנסיון באופן של לכתחילה, (ויש מספיק נסיונות בחיים בלי זה).
אבל שחיתות ציבורית במסוה של אידישקייט, גורמת לך לאבד את האנשים, ובמיוחד את הצעירים.
ואוי לנו אם הדת וגדולי ישראל יצטיירו כמשהו אפל מושחת ומיושן.
זו היתה נקודת ההצלחה של פורקי העול לפני 100 שנה (המשכילים, הקומוניסטים, הציונים, וכל שום וחניכא דאית להו). והם הצליחו ובענק, להסיר את רוב כלל ישראל מאחרי ה'.
וזה מה שאנחנו מטפחים במו ידינו עכשיו.
שחיתות ציבורית ואי התחשבות בצרכי הציבור, וחמור מכך הגיבוי וההסכמה לזה, היא דבר יותר נורא עבורינו כציבור מהרפורמה של יועז הנדל.
נערך לאחרונה על ידי משוש דורים ב ב' ינואר 31, 2022 8:52 pm, נערך פעם 1 בסך הכל.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 167 אורחים