מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

קנאות, האמנם?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
מקדש מלך

קנאות, האמנם?

הודעהעל ידי מקדש מלך » ב' אוקטובר 31, 2022 9:24 pm

ידיד יקר ביקשני להעלות, מפרי עטו והגיגיו.
קנאות האמנם?

סיון תשפ"ה
זה היה ביום חמישי בלילה בשבוע שעבר, יצאתי עם חבר מ'משמר' ליל שישי עייף אך מרוצה, הרגשתי סיפוק אחרי כמה שעות לימוד מתוק שכזה. פניתי לכיוון הבית כשלפתע צלצל הטלפון בכיסי, "יהודה תעשה טובה, נגמר לי הלחם במקפיא תוכל להביא לי משוק מחנה יהודה כמה לחמניות כדי שיהיה לי מחר מה לתת לילדים לארוחת בוקר?" "בשמחה" עניתי, ופניתי לכיוון שוק מחנה יהודה.
מי שלא ירושלמי לא יודע שהיום בשוק כמעט ולא מוכרים אוכל, ובשעות הלילה בכלל השוק הופך לאתר לבליינים לסוגיהם ה"י. אני פונה לכיוון השוק ומנסה למהר ולעזוב את השוק כמה שיותר מהר כשהלחמניות המבוקשות בכיסי, ואז שמעתי לפתע "יהודה, מה נשמע?", הסתובבתי ואז ראיתי אותו, זה היה בחור בשנות העשרים לחייו, כמעט בן גילי, אבל מה רב המרחק בינינו, אני עם לבוש ישיבתי מובהק, והוא עם שער קוצים במרכז הראש, לחייו וצדעיו מגולחים למשעי, ומעל עינו עגיל זהב, והעיקר בידיו יש סמארטפון ענק, שאני בורח ממנו כמו ממלאך המוות. אני מסתכל בהפתעה לכיוון המדרגה המלוכלכת שעליה ישב הבחור, ואני מנסה להבין מאיפה אני מכיר אותו, ואז פתאום אני נזכר.....
תשרי תשפ"ג
"יהודה, עזוב אותי מהבחירות האלו, נכון, אבא שלי לא חסיד סאטמר וגם אני לא, אבל ת'שמע, שכנעו אותי". "החברי כנסת של יהדות התורה מסתובבים עם אותו סמארטפון כמו הערבים מבל"ד, אסור להצביע להם"
"אבל צביקה, תקשיב", כך אני בלהט, תוך כדי פיצוח גרעינים בליל שבת, "נכון שיש לך טענות על החברי כנסת החרדים, אבל בסופו של דבר הם עושים את העבודה, יש להם מחויבות לאלו ששלחו אותם ולקהל המצביעים והם דואגים לאינטרסים החרדיים".
"מי אתה חושב בדיוק יעצור את מסירת הכותל לרפורמים, בן גביר?, מי יעצור את רפורמת הטלפון הכשר, הדר מוכתר?", אין לנו הרבה ברירות, חייבים לצאת ולהצביע".
"עזוב אותך, בא נדבר רגע על הפוליטיקה בין המשגיח לאחראי אוצר הספרים".
כסליו תשפ"ג
אתם בטח זוכרים את התחושות הקשות שהיו לנו כשלפיד נהיה ראש ממשלה, אתם בטח זוכרים את התקופה של הסבל בכל המישורים, אבל אני נזכרתי בתקופה בה המשגיחים בישיבה התחננו אלינו "אל תקנו טלפון לא כשר, אפילו שכבר אין קומה כשרה תמשיכו להחזיק, אל תקנו סמארטפון, תקנו את הטלפונים עם הגירסה הכשרה, תחזיקו כמה שאפשר" בקהילות החזקות עשו תקנות ושמרו, אבל אבי ואביו של צביקה, לא נמנו על קהילה כלשהי, סתם יהודים של הקדוש ברוך הוא, והנסיון היה גדול. אף אחד בעולם לא יכול לדעת האם המספר ממנו אתה מתקשר הוא כשר באמת או רק נדמה ככזה, כולם ידעו שהנזק שנעשה הוא אל חזור, אבל ניסו להחזיק מעמד.
בתקופה ההיא אף אחד לא חשב שיצליחו לבנות קומות כשירות חדשות ושהמספר המיתולוגי 05331 יהפוך להיות טרף, אבל האמת, כמעט נפלתי, אני כל בוקר מודה מודה לקדוש ברוך הוא ששמר עלי שלא אפול, אולי עמדה זכות רעייתי תחי' שבתקופה האמורה כבר הייתה כלתי שלא אפול, ואלי זכות אבות. אבל לחברי הטוב צביקה לא היתה הזכות הזו, הוא קנה טלפון לא כשר ובהמשך עזב אתץ הישיבה, וניתקתי אתו קשר.
סיון תשפ"ה
אני עומד בשוק מוכה הלם, מסתכל כלא מאמין, אכן צביקה. אגב, עם לחמניות לא חזרתי באותו ערב. אני מסתכל אבל אני לא רואה כלום מול העיניים, אני כן רואה את הספסל בישיבה עליו ישבנו. אני רואה את הכסא בחדר אוכל בסעודת שבת, אני רואה את המשגיח באמצע השמוע'ס. ואני נזכר בויכוחים שלנו סביב קנאות של אמת.
ואז נגש אלי צביקה כשדמעות בעיניו ואומר לי "יהודה, אתה צדקת. גדולי ישראל צדקו".
חיבקתי אותו בכל לבי ואמרתי לו "הדרך שלך עוד רחוקה, אבל אם הבנת שגדולי ישראל צדקו אתה בתחילת הדרך חזרה".
בתפילה שנזכה להאמין ולא להבין...

בן שלום – איש ירושלים

אש משמים

Re: קנאות, האמנם?

הודעהעל ידי אש משמים » ב' אוקטובר 31, 2022 9:44 pm

בגלל שקמפיין הבחירות החרדי נראה ככה מספר המנדטים לא זז כבר שנים ארוכות.
מה זה? מה זה בא לומר? מי באמת חושב לשניה שהח"כים החרדים עושים משהו? רוב רובו של המצביעים מצביע או כי כך מורים הרבנים או מצד הרע במיעוטו פירוש, שרעתם של הנציגים החרדים לא הגיעה עדיין לרעתם של שונאי ישראל...

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ב' אוקטובר 31, 2022 11:31 pm

הה"ד: לשכנע את המשוכנעים.

וגם בזה אני מסופק.

לייבעדיג יענקל

הודעהעל ידי לייבעדיג יענקל » ב' אוקטובר 31, 2022 11:33 pm

אש משמים כתב:מי באמת חושב לשניה שהח"כים החרדים עושים משהו?

גדולי ישראל סבורים כך! (ללא סתירה לביקורת שיש)

חד ברנש

הודעהעל ידי חד ברנש » ב' אוקטובר 31, 2022 11:37 pm

מתי העסקונה החרדית לרבדיה ולגווניה תפסיק לדאוג רק לרוחניות של הציבור אלא גם לגשמיות?
כשזה יקרה, מספר המנדטים ינסוק. אין לי ספק.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 1:06 am

לייבעדיג יענקל כתב:
אש משמים כתב:מי באמת חושב לשניה שהח"כים החרדים עושים משהו?

גדולי ישראל סבורים כך! (ללא סתירה לביקורת שיש)

א. לא בטוח בכלל.
ב. מדובר על הציבור הרחב שממנו מורכבים ששת המנדטים.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ג' נובמבר 01, 2022 10:43 am

מי שמצביע בשביל נציג, מפספס.
לא זו הנקודה.
אבל חלק מהמערך האדיר של הקנאים, זה להשמיץ כל פעם את הנציגים של החרדים שהם אשמים בהכל.
כן, הכל מגיע משם. לברסלב אין סיבה להדפיס עכשיו פאשקוילים על כך שאגודה לא עזרה לה לפני שנתיים בגבול בבלארוס. [כאילו שהיא יכלה לעשות משהו וכאילו שליברמן יעשה יותר]. אבל למטה אסור להצביע של נישת ברסלב זה כדאי. כך משמיצים את הנציגים החרדים השכם והערב. גם אם הם לא מושלמים, עדיין ההשמצות הם בלתי נסבלות ומחלחלות, למרות שרובם שקר. גם אם נציג טעה או טועה במשהו, לא זו עיקר עבודתם.
ולמרות שאנחנו לא מצביעים כי אנחנו רק סומכים על המצביעים, אנחנו מצביעים לקדש שם שמיים, כמו שאמר הרב שטיינמן שיש לבדוק בסוף היום את כמות הקולות ולא את כמות המנדטים.

אבל אם בכל זאת אתם רוצים לשמוע כמה כפיות טובה יש לאלו שמדברים על רעת הנציגים, זה מה שקיבלתי מהקו הפתוח של אגודת ישראל שענה בשנתיים האחרונות ללמעלה מ50 אלף פניות מהציבור החרדי (בזכות הכסף של מימון מפלגות), רבים מאלו כאלו שיסבירו "מה כבר הם עושים"....

נשמעות טענות כאלו לעיתים בשולי המחנה, וכאשר אנו פונים אליהם ומשכנעים גם אותם להצטרף למקדשי שם שמים ברבים ולהצביע ג' חשוב נדע גם לענות על השאלה מדוע עבורנו ועבור שמירה על זכויותנו חשוב להצביע ג'.
בגליונות אלו נעסוק כדרכנו אך ורק בחלק הכלכלי ומיצוי הזכויות שלנו, לא נדבר על קידוש ה', על חשיבות שמירת הזהות היהודית, ואפילו לא על חוק הגיוס לבני ישיבות שעודנו תלוי ועומד ועוד רשימה ארוכה ומתארכת כל עוד לא עברה ממשלת הזדון מן הארץ. אנו נבחן רק היבט אחד של התועלת האישית והאנוכית שלנו מאגודת ישראל.

לא נפרט מה עשתה אגודת ישראל וחברי הכנסת מטעמה עבורנו, כי תקצר היריעה, רק נקדים ונאמר כי תועלת גדולה יש בעצם קיומה של אגודת ישראל בכנסת בכלל ובקואליציה בפרט, וזאת בשל היוזמות שנגנזות ולא מקודמות.

סור מרע

ברור הרי לכל בר דעת כי לו היתה אגודת ישראל בקואליציה, 'גזירת המעונות' של ליברמן אפילו משל לא היתה, ואיש לא היה חולם לנסות לקדמה. אנו לא היינו מעלים כלל על דעתנו אפשרות שיהיה מי שיבטל לנו את הסבסוד, ולא היינו מודעים כלל לתועלת שבקיום אגודת ישראל, כך הוא הדבר גם כלפי גזירות נוספות שגזרה הממשלה הנוכחית.
מלבד גזירות רבות נוספות על אלו, שנמנעו מחמת גורמים שונים בקואליציית הרשע שבקדנציה הבאה, כך חשבו, יזדקקו לאגודת ישראל, היינו נתקלים בגל מרושע של גזירות שלא העלנו כלל בדעתנו שעלולות להתרחש (בין היתר, הכנסת סעיף מיצוי כושר השתכרות בהנחה בארנונה שמשמעותו בפועל הינה ביטול הנחה בארנונה למשפחות חרדיות מדובר בגזירה שכברה עמדה על הפרק, ביטול האפשרות למשפחות חרדיות להנות מתכנית 'דירה בהנחה' ועוד ועוד רחמנא ליצלן).

ועשה טוב

עד כאן עסקנו במה שנמנע עקב עצם קיומה של 'אגודת ישראל', אולם גם בגיזרת 'עשה טוב', הרי שאת עיקר התועלת (הכלכלית) שמפיקים אנו מפירות פעולתה של אגודת ישראל לא תמצאו בכותרות העיתונים, הם לא דיווחו על כך מעולם, ואינכם אמורים לשמוע על כך.
נכון לעתים ישנן פעולות של חברי הכנסת שזוכות לתהודה, בעיקר בעת חקיקת חוקים מיוחדים, דוגמת חיסכון לכל ילד אותו השיג ח"כ הרב יעקב ליצמן במאבק מתוקשר מול משרד האוצר, כמו גם הרפורמות שהוביל במערכת הבריאות, מה שגורם לנו לסבור לעיתים שבפעולות אלו מסתכמת עשייתם של חברי הכנסת.
אלא שמרבית העשיה מתרחשת מתחת לפני השטח ואינה מדווחת לעולם, מדובר בפגישות, דיונים, שיחות מסדרון והשתתפות בוועדות, בהם מביאים חברי הכנסת של אגודת ישראל את צרכי הציבור החרדי בפני פקידי הממשלה שמנותקים לחלוטין ולא מכירים את הצרכים של הציבור החרדי, שום זכות של הציבור החרדי אינה מובנת מאליה, והם משפיעים על התוכניות בזמן התגבשותן, מעירים על סעיף בתזכיר חוק ממשלתי שעלול לעשות בעיות, ודואגים לשנות את הניסוח בהצעת חוק כזו או אחרת, כך שזכויות הציבור החרדי ישמרו, הדברים הללו קורים כל העת, והם פשוט לא מדווחים.

דממת אלחוט

דוגמא קלה: לפני כחמש שנים בכסלו תשע"ח כינס ח"כ הרב ישראל אייכלר את הוועדה לפניות הציבור של הכנסת כדי לדון בתופעה שהכבידה מאוד על הציבור החרדי בכך שגופי ממשל, בנקים, וחברות נוספות שלחו קודים להזדהות רק באמצעות מסרון (SMS), בעקבות הישיבה (שכמעט לא סוקרה בזמנו) מספר חודשים לאחר מכן הפיצו בנק ישראל ורשות שוק ההון חוזר מיוחד שחייב את הבנקים, חברות האשראי, חברות הביטוח וגופים נוספים לשלוח את הקוד באופן מותאם לנייד כשר, כלומר בהודעה קולית. בנוסף, כחצי שנה לאחר מכן מערכת ההזדהות הממשלתית הותאמה אף היא לבעלי ניידים כשרים, כאשר בהמשך אף הותקנו הוראות נוספות המחייבות לשלוח הודעות דחופת מסוימות בהודעה קולית לבעלי נייד כשר.
הדבר כמובן סייע מאוד לכל חרדי המחזיק בנייד כשר, האם זה סוקר אי פעם? מישהו בכלל שמע בזמן אמת על החוזרים שיצאו וההוראות לבנקים וחברות הביטוח, כיום כשאנו מקבלים שירות מותאם, אנו מניחים שהגופים האמונים על כך פעלו להתאים את השירות לציבור החרדי, כלום יודעים אנו על המלחמה שניהלו חברי הכנסת מאחורי הקלעים בענין זה.
פעמים רבות קיימות סיבות נוספות שלא לפרסם פעילות מוצלחת של חברי הכנסת, דברים שהשתיקה יפה להם והפרסום עלול לעורר מרבצם שׁוּלְטָנֵי רוּגְזִין וּמָארֵי דְדִינָא.

עם יד על הלב, שמעתם פעם על המאבק שניהלו חברי הכנסת של אגודת ישראל (ח"כ הרב יעקב טסלר יחד עם שר השיכון דאז הרב יעקב ליצמן) לגבי מפרט הדירות ב'מחיר למשתכן' (אז, כיום 'דירה בהנחה') בין היתר משאבות לחץ מים מותאמות לשבת, והכנסת שעון שבת דירתי למפרט המחייב בפרויקטים למגזר החרדי, הכנסת סעיף בכלל הפרויקטים לגבי מנגנון שבת בתאורת חדר מדרגות. לולי היו בידינו מסמכים מהם ניתן ללמוד על המאבקים שנוהלו בעניין, גם אנו היינו מתקשים להאמין עד היכן הדברים מגיעים. מה המשמעות של סעיפים איזוטריים אלו במכרז עבור הזוכים? לידיעת אלו מאתנו שאינם מתמצאים בנבכי מערכות המים, אין כמעט אפשרות להתקין מנגנון מותאם למשאבות לחץ לאחר הבניה מה שעשוי להקשות מאוד על הדיירים ולהביא להוצאות כבדות של אלפי שקלים ולעתים עשרות אלפים.

כלום מודעים אתם לפעילות הרבה מאחורי הקלעים של סגן שר החינוך בממשלה הקודמת ח"כ הרב מאיר פרוש, לצורך סיוע למוסדות החינוך, השגת תקציבים לבינוי כיתות תקינות בהם ילדינו ילמדו, במקום שיסבלו מתנאים לא מתאימים, פעילות זו כמו פעולות רבות נוספות נעשו בשקט והרחק מאור הזרקורים מחשש לעינא בישא' למרות שעדיין לא פסה האפליה ולא תם הקיפוח.

להכל מתרגלים

גם לפעולות הזוכות לפרסום בשעת מעשה, אנו מתרגלים ושוכחים בזכות מה הגענו למצב אליו הורגלנו וחברי הכנסת לא מקבלים את הקרדיט הראוי. מי מאיתנו זוכר כיום, 6 שנים לאחר מכן, כאשר מדי חודש מצטבר בתוכנית החסכון שלנו כסף לחתונות הילדים. מי שעומד מאחורי זה הוא חבר כנסת של אגודת ישראל שנלחם מול משרד האוצר על הגדלת קצבאות הילדים, עד שהגענו ל'חיסכון לכל ילד'. לשם הדוגמא, מי שבחר שלא להכפיל את סכום החסכון, מדובר בסכום 'פעוט' של כ-25,000 ש"ח לילד בעת הנישואין.
מי מאיתנו זוכר כיום בעת שהוא נהנה מטיפולי שיניים חינם לילדיו, מי היא המפלגה שדאגה לכך לפני עשור, גם כאן מדובר בענין 'פעוט' של אלפי שקלים עבור טיפולים אלו.

כך גם בנוגע לפעילויות רבות נוספות שחברי הכנסת של אגודת ישראל פעלו עבורנו, התרגלנו אליהם והם הפכו לחלק משגרת חיינו, כשאנו כלל לא זוכרים או לא חושבים מי עמד מאחורי היוזמה והשקיע מאמצים ואנרגיות כדי להובילה מעל כל המשוכות ולהוציאה מכח אל הפועל. ומה עלול לקרות אם אגודת ישראל תעלם מהמפה (נסו לדמיין, מה קורה אם אגודת ישראל נעלמת מהמפה הפוליטית לטווח ארוך, לא לקדנציה בודדת, מה לדעתכם יקרה לתקציבי החינוך החרדי)

אה, שכחתי, אבל אשתי גננת וגולדקנופף.....
באחדות שבין הרשעות והטפשות, שניהם מנצחים.

הקישון33

הודעהעל ידי הקישון33 » ג' נובמבר 01, 2022 11:32 am

לא הבנתי,יש אפשרות שלישית מעולה שראש הישיבה מגור הורה להצביע לה.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 12:21 pm

אתם בטח זוכרים את התחושות הקשות שהיו לנו כשלפיד נהיה ראש ממשלה, אתם בטח זוכרים את התקופה של הסבל בכל המישורים, אבל אני נזכרתי בתקופה בה המשגיחים בישיבה התחננו אלינו "אל תקנו טלפון לא כשר, אפילו שכבר אין קומה כשרה תמשיכו להחזיק, אל תקנו סמארטפון, תקנו את הטלפונים עם הגירסה הכשרה, תחזיקו כמה שאפשר" בקהילות החזקות עשו תקנות ושמרו, אבל אבי ואביו של צביקה, לא נמנו על קהילה כלשהי, סתם יהודים של הקדוש ברוך הוא, והנסיון היה גדול. אף אחד בעולם לא יכול לדעת האם המספר ממנו אתה מתקשר הוא כשר באמת או רק נדמה ככזה,

מישהו הצליח להבין את ההיגיון שעומד מאחורי דברים עמוקים אלה?
או בסגנון אחר, מישהו פגש פעם את אותו יהודי שהסיבה לכך שהוא לא מחזיק גם סמרטפון היא שאפשר לזהות את המספר שלו?
(אמנם הנושא הזה נדון כבר באשכול אחר, אבל הואיל ועלתה הטענה המוזרה הזו כאן, קשה לי להתעלם).

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 12:25 pm

כפי שכתבת, ה"טענה" שכתובה כאן היא שקר ודמגוגיה גם יחד.
לא היה, לא נברא, ואפילו משל לא היה.
ונתפרש היטב היטב בארוכה באשכול שיועד לכך.

וזה וכיו"ב גופא הוא הסיבה שחרדים רבים נמנעים מלהצביע למפלגות שזהו הקמפיין שלהן.
כי הם רואים פשוט איך משקרים להם בפנים. [בנושא זה, בנושא ה"שבת". ועוד].
אני לא אומר כאן לא להצביע למפלגות האלה. אני רק אומר לא רבתי לדוברים כאלה.
הם אך ורק מזיקים, ועדיפה שתיקתם מדיבורם.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' נובמבר 01, 2022 1:35 pm

הסופר המהולל ר' משה גוטמן שי' פירסם טור נפלא ומרגש בחובת ההצבעה. אשרי המעלה

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' נובמבר 01, 2022 1:45 pm

לגופו של ענין, נשגב מבינתי ממש להבין איך יהודים יראים ושלמים, שמשקיעים שעות ומאמצים וכסף כדי להוסיף הידורים וחומרות בענינים שמדרבנן.

והנה בעניננו, הרי מדובר בענינים דאורייתא ממש, ולו נניח שיש ספק וספק ספיקא קל שבקלים שאולי בגלל הקול שלך יקיים עוד יהודי את מצות שמירת השבת עד"מ ועוד אשה תלך למקוה וכדומה, איך יתכן שאינך הולך ומשקיע את המאמץ הקל והפשוט הזה שאינו עולה כסף בשביל הספק והספק ספיקא הזה.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 1:52 pm

כל עוד אתה לא כותב ממה אתה בא לאפוקי - לא ברור מה אתה טוען.
אתה בא לאפוקי מלא להצביע בכלל? או מלא להצביע למפלגה מסוימת? או מלא להצביע לסוג מפלגות מסוים?

בעל התפארת

הודעהעל ידי בעל התפארת » ג' נובמבר 01, 2022 1:56 pm

דרומי כתב:הסופר המהולל ר' משה גוטמן שי' פירסם טור נפלא ומרגש בחובת ההצבעה. אשרי המעלה
קבצים מצורפים
_שלנו__האדישות_שלך.pdf
(68.9 KiB) הורד 185 פעמים

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 2:27 pm

לעשות רצונך כתב:אה, שכחתי, אבל אשתי גננת וגולדקנופף.....

מה שנכון נכון, אבל המפלגה [או מי שאשם בכך] לא צריכה לנהוג בטמטום ולהעמיד בראשה את הגולם מפראג ואז לשכנע את המצביעים להיות צדיקים וחכמים ולא לנהוג ברשעות וטפשות.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 2:55 pm

ביתר קיצור: מי שאשם בכך לא יכול לנהוג ברשעות וטפשות, ואז לטעון שמי שלא מצביע לו הוא רשע וטיפש.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' נובמבר 01, 2022 3:25 pm

עקביה כתב:

מה שנכון נכון, אבל המפלגה [או מי שאשם בכך] לא צריכה לנהוג בטמטום ולהעמיד בראשה את הגולם מפראג ואז לשכנע את המצביעים להיות צדיקים וחכמים ולא לנהוג ברשעות וטפשות.

אתה יודע וכולנו יודעים שהעניין הזה לא היה נתון לשליטתינו בכלל, לא של שאר הנציגים של אגו''י ובוודאי לא של ''דגל''. זה היה למורת רוח כולם.
למעשה, הנציג הראשון בכל מקרה יכנס, כך שעכשיו אנחנו עסוקים בהכנסת הנציג השביעי והשמיני ונפק''מ גם למי שיוכל להיכנס (אם וכאשר) כנורווגי.

צריך להיות מטומטם אמיתי בשביל לא להצביע (סליחה על הביטוי). אלא א''כ אתה סאטמערער ואנוס עפ''י הדיבור.
השנה וחצי האחרונות הוכיחו מעל לכל ספק כמה האופציה של ממשלת שמאל-חילונים היא חלום בלהות, וכמה שהם לא רואים בעיניים ברגע שהכח בידיים שלהם.
ומי שלא רוצה להצביע ג' (ותאמינו לי שאני לא מבין למה), אז שיצביע ש''ס. ולהיפך.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 3:43 pm

אולי תאיר את עיני בחוק אחד שחוקקו החרדים לטובת לומדי התורה הן בכספים שלא נכנסו לתקציב בחוק והן באיזה זכויות בסיסיות כסטודנטים שאין כלום???
אולי חוק למען השבת?? איזה חוק שמגדיל את כח בתי הדין??
הח"כים לא עשו כלום ושום דבר כבר עשרות שנים ואתה לא מבין למה לא מצביעים? אתה רציני?

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ג' נובמבר 01, 2022 3:51 pm

יש קצת צדק בדבריך, אבל למה להגזים כל כך? ולמה בדיוק היום לשאול את השאלות האלה? למה לא מחר?

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' נובמבר 01, 2022 3:56 pm

אש משמים כתב:אולי תאיר את עיני בחוק אחד שחוקקו החרדים לטובת לומדי התורה הן בכספים שלא נכנסו לתקציב בחוק והן באיזה זכויות בסיסיות כסטודנטים שאין כלום???
הח"כים לא עשו כלום ושום דבר כבר עשרות שנים ואתה לא מבין למה לא מצביעים? אתה רציני?

זה לא שאני לא מבין למה לא מצביעים. אלא שאני סבור שאלו שאינם מצביעים (מלבד סאטמער) לוקים בשכלם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 4:04 pm

פרנקל תאומים כתב:העניין הזה לא היה נתון לשליטתנו בכלל, לא של שאר הנציגים של אגו''י ובוודאי לא של ''דגל''. זה היה למורת רוח כולם.

= רשעות וטפשות.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » ג' נובמבר 01, 2022 4:11 pm

צופה_ומביט כתב:
פרנקל תאומים כתב:העניין הזה לא היה נתון לשליטתנו בכלל, לא של שאר הנציגים של אגו''י ובוודאי לא של ''דגל''. זה היה למורת רוח כולם.

= רשעות וטפשות.

נניח שכן. למאי נפק''מ? מה שלא בידינו, לא בידינו.
אבל להצביע ולהכניס את שאר הנציגים, זה בידינו, וזה חשוב וקריטי.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 4:12 pm

אה"נ, וכך עשיתי.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 4:17 pm

פרנקל תאומים כתב:צריך להיות מטומטם אמיתי בשביל לא להצביע (סליחה על הביטוי).

מסכים.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 4:26 pm

זה פשיטא שבפשיטא.

לייבעדיג יענקל

הודעהעל ידי לייבעדיג יענקל » ג' נובמבר 01, 2022 4:31 pm

צאו וראו מה בין בעלבת' פשוט (לכאורה) לבין כמה חכמים מופלגים דהכא: https://hm-news.co.il/320142/

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 4:43 pm

דרומי כתב:יש קצת צדק בדבריך, אבל למה להגזים כל כך? ולמה בדיוק היום לשאול את השאלות האלה? למה לא מחר?

עכשיו יש סיכוי לקבל תשובה מחר אפילו לא יקשיבו לשאלה..

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 4:44 pm

פרנקל תאומים כתב:
אש משמים כתב:
פרנקל תאומים כתב:
עקביה כתב:

אתה יודע וכולנו יודעים שהעניין הזה לא היה נתון לשליטתינו בכלל, לא של שאר הנציגים של אגו''י ובוודאי לא של ''דגל''. זה היה למורת רוח כולם.
למעשה, הנציג הראשון בכל מקרה יכנס, כך שעכשיו אנחנו עסוקים בהכנסת הנציג השביעי והשמיני ונפק''מ גם למי שיוכל להיכנס (אם וכאשר) כנורווגי.

צריך להיות מטומטם אמיתי בשביל לא להצביע (סליחה על הביטוי). אלא א''כ אתה סאטמערער ואנוס עפ''י הדיבור.
השנה וחצי האחרונות הוכיחו מעל לכל ספק כמה האופציה של ממשלת שמאל-חילונים היא חלום בלהות, וכמה שהם לא רואים בעיניים ברגע שהכח בידיים שלהם.
ומי שלא רוצה להצביע ג' (ותאמינו לי שאני לא מבין למה), אז שיצביע ש''ס. ולהיפך.

אולי תאיר את עיני בחוק אחד שחוקקו החרדים לטובת לומדי התורה הן בכספים שלא נכנסו לתקציב בחוק והן באיזה זכויות בסיסיות כסטודנטים שאין כלום???

זה לא שאני לא מבין למה לא מצביעים. אלא שאני סבור שאלו שאינם מצביעים (מלבד סאטמער) לוקים בשכלם.

זה אמור לענות על הטענות ??

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 4:54 pm

אש משמים כתב:זה אמור לענות על הטענות ??

בוודאי. כי הטענות הן נגד הצבעה למפלגה/ות מסוימת/ות.
הן נוגעות רק לשאלה למי להצביע.
[וכמובן מי שמצביע כפי שהורה רבו, לא בוחר בשום נציג ובשום מפלגה, אלא בוחר ברבו].

אבל לא להצביע בכלל - בזמן שאתה לא חי על אי בודד אלא אזרח המדינה והיא מנהלת את ענייניך הכלליים והפרטיים - זה באמת טמטום.
לתת לועד בית לנהל אותך - ולא לנסות אפילו להשפיע מי יהיה הועד וכיצד הוא יפעל.

וכי אם לא תצביע לא תהיה מדינה? לא ינהל אותה מישהו?
תשפיע על מה שאתה יכול בצורה המיטבית בעיניך.
כולל מיטבית בדיעבד, דהיינו שנניח ונושאים מסוימים אתה חושב שבין כה וכה לא יטופלו - אז תבחר במי שיטפל בנושאים אחרים שחשובים לך.
לא מציאותי שאתה חי פה, נותן ומקבל מהמדינה, מושפע ממנה בכל תחום - ובכלל לא אכפת לך מי ואיך ינהל אותה.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 4:57 pm

זאת בדיוק הסיבה שאני מצביע, רק כדי שיהיו אנשים טיפה פחות גרועים מליברמן ולפיד.
להגיד משוגע על מי שתחושת הגועל גורמת לו לא לבחור זה מוגזם.

צופה_ומביט

הודעהעל ידי צופה_ומביט » ג' נובמבר 01, 2022 5:03 pm

לא הבנתי..יש לו גועל ממפלגה פלונית - שיצביע לאלמונית. לא מצא חרדית כלבבו - יצביע לדתית. לא מצא דתית כלבבו - יצביע לחילונית. העיקר ישפיע על נושא כלשהו שחשוב לו, גם אם הוא לא הראשון ברשימת הנושאים שלו.

השיגעון הוא לחיות במדינה, להיות מושפע ממנה בכל תחום, וביום היחיד שיש לו אפשרות להשפיע - לא להשפיע כלום.

האם קיים אדם ששום נושא שהוא בהתנהלות המדינה לא נוגע לו / לא חשוב לו / לא מעניין אותו?

סגי נהור

הודעהעל ידי סגי נהור » ג' נובמבר 01, 2022 5:05 pm

פרנקל תאומים כתב:
צופה_ומביט כתב:

= רשעות וטפשות.

נניח שכן. למאי נפק''מ? מה שלא בידינו, לא בידינו.
אבל להצביע ולהכניס את שאר הנציגים, זה בידינו, וזה חשוב וקריטי.

כיון שהצבעה בבחירות היא כידוע מ"ע דאורייתא, הרי בדאורייתא אין ברירה, וא"כ אי אפשר לטעון שהצבעתי דווקא עבור נציג פלוני שמייצג אותי...

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 5:16 pm

צופה_ומביט כתב:לא הבנתי..יש לו גועל ממפלגה פלונית - שיצביע לאלמונית. לא מצא חרדית כלבבו - יצביע לדתית. לא מצא דתית כלבבו - יצביע לחילונית. העיקר ישפיע על נושא כלשהו שחשוב לו, גם אם הוא לא הראשון ברשימת הנושאים שלו.

השיגעון הוא לחיות במדינה, להיות מושפע ממנה בכל תחום, וביום היחיד שיש לו אפשרות להשפיע - לא להשפיע כלום.

האם קיים אדם ששום נושא שהוא בהתנהלות המדינה לא נוגע לו / לא חשוב לו / לא מעניין אותו?

יצביע לחילונית?????

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 5:26 pm

אש משמים כתב:יצביע לחילונית?????

אם ההתלבטות היא בין ליכוד לבין כלום, ודאי עדיף ליכוד.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 5:30 pm

להיות שותף להחלטות אוכל נבילות וטריפות?

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 5:32 pm

למאי נפק"מ מה הוא אוכל?
בין שתי אפשרויות תמיד טוב לבחור בפחות גרועה.

אש משמים

הודעהעל ידי אש משמים » ג' נובמבר 01, 2022 5:42 pm

עדיף לא להיות שותף בכלל. לא ברע הגדול ולא בקטן.

עקביה

הודעהעל ידי עקביה » ג' נובמבר 01, 2022 5:47 pm

אש משמים כתב:עדיף לא להיות שותף בכלל. לא ברע הגדול ולא בקטן.

איזה היגיון יש בזה?
עם כל הדיבורים על רעת הממשלה הנוכחית, האם לא ברור שצעד שיכול להביא להחלפתה עדיף על פני הימנעות?

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ג' נובמבר 01, 2022 5:56 pm

אש משמים כתב:אולי תאיר את עיני בחוק אחד שחוקקו החרדים לטובת לומדי התורה הן בכספים שלא נכנסו לתקציב בחוק והן באיזה זכויות בסיסיות כסטודנטים שאין כלום???

בושה וחרפה.

לעשות רצונך

הודעהעל ידי לעשות רצונך » ג' נובמבר 01, 2022 6:00 pm

צופה_ומביט כתב:לא הבנתי..יש לו גועל ממפלגה פלונית - שיצביע לאלמונית. לא מצא חרדית כלבבו - יצביע לדתית. לא מצא דתית כלבבו - יצביע לחילונית. העיקר ישפיע על נושא כלשהו שחשוב לו, גם אם הוא לא הראשון ברשימת הנושאים שלו.

אסור על פי הלכה להצביע למפלגה שיש שם חילונים. לא מחל ולא בן גביר.
אילו סמוטריץ היה מקים מפלגה של גברים דתיים, לא היה בזה איסור.
ההתגוללות על סעיף כזה או אחר [עליה להר הבית וכו'] הוא לצרכי תעמולה לשמור על המצביעים, ואינה מגוף האיסור,
בדיוק כמו שחברי צופה ומביט לא מצביעים כי הם כועסים על גולדקנופף, וחבדניקים שכועסים על גפני ועצניקים שכועסים על דגל וכו',
ולכולם זה נכנס בגדר של 'איסור'. אבל זהו איסור לצרכי תעמולה, אולי מוסרי, אבל לא הלכתי.

לכן, אין שום היתר, בכל מקרה גורף, להצביע למפלגה חילונית.

ישנם לפעמים צורך שעה כשרשעי ישראל מרימים ראש, כמו למשל ההיתר שפסק הגרש"ז להפיל את טדי קולק ולהצביע אולמרט.
גם זה לא למפלגה, אלא פרסונלית.

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 68 אורחים