מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

מה עונים לנהג מונית?

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
זאב ערבות

Re: מה עונים לנהג מונית?

הודעהעל ידי זאב ערבות » ה' ינואר 26, 2023 9:47 pm

איני מבין מדוע אתה ממשיך להתעקש על ההגיון של נהגי שרות למיניהם? האם יש איזה קשר ישיר בין נהג מונית וכו' לחוסר הגיון, שכל ישר ושכל נבדל? אולי יש ביניהם בעלי כשרון ובעלי שכל ישר והגיון רק גורל החיים או איזו סיבה אחרת הביאה אותם לתפקיד זה. האם שמעת פעם על החלבן? או על הסנדלר? או על החייט ואחרים מבעלי מלאכה זו או אחרת שהיו ת"ח מופלגים ובעלי שכל ישר וכו'?
ואיני רוצה להסתבך אך איני יכול למנוע מלומר שלמרבה הצער יש הרבה חובשי ספסלי בית המדרש שאמנם יודעים להתפלפל כראוי אך פרט לכך אין להם את הדברים שהזכרת או איזה כשרונות אחרים כלשהם. אם תקח נהג מונית ותושיב אותו בבית המדרש כעבור זמן ידע לפלפל בגמרא. אולי תנסה פעם לתהות על קנקנו של נהג מונית ומה הביא אותו לכך, ותבחן את מנת השכל הישר וההגיון שלו. ולמשל, האם לחברי כנסת ושרים בממשלה יש בהכרח הגיון ושכל ישר למרות מעמדם הרם ומכונית השרד שלרשותם? ולסיכום, שכל ישר והגיון זה לא תכונה שבהכרח יש רק ללומדי תורה ולאנשים בעלי מקצוע מכובד.

הרואה

הודעהעל ידי הרואה » ו' פברואר 03, 2023 12:51 am

המשנה והגמ' מלאים באין ספור דוגמאות שסיכוי אפסי שאי פעם יקרו במציאות (נזיר וכה"ג שהיו מהלכין בדרך ומצאו מת מצוה, הרוג שנמצא מחצה למחצה בין שתי עיירות, וכן רוב הדוגמאות ביבמות, וכהנה רבות במשנה לבד בכל מסכת כמעט), ויותר מזה, כל המשנה כלל לא בנויה לפי הסדר הפרקטי שבה היינו עורכים אם היינו רוצים לכתוב ספר הלכה מסודר.
זה מוכיח שמלכתחילה התורה ניתנה כדי ללמוד את עקרונות ההלכה ומתוכם להורות, ובשביל 2 סיבות: א. שידעו את תורת ה' ושיוכלו כך להתדבק בדרכיו ועל דרך שידעו את צורת הבית ביחזקאל, וב. שיוכלו להקיש מזה למעשה במקומות אחרים.
הדברים נראים כל כך פשוטים שקשה להאמין שיש בר בי רב שמסתפק בהם...
ומי שהדברים פשוטים לו בינו לבין עצמו יוכל גם להסביר אותם בלי הרבה מאמץ לנהג מונית או לכל עם הארץ אחר.

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » ש' פברואר 04, 2023 10:22 pm

בהשגחה פרטית סיפרה לי רעייתי תי' המשמשת בהוראה, על כך שבאסיפת מורות מן המנין שבה היו אמורים לדון בדברים דחופים בקשר לתלמידות וכו' -

התקבלה הוראה דחופה ממשה"ח, להקדיש את האסיפה לדיון פורה... כיצד נערך בית הספר לאפשרות תיאורטית שבה יש ח"ו רעידת אדמה בצפון ומפנים משפחות שלימות להתגורר בתוך בית הספר. איך נערכים, מה עושים, ואיך מתמודדים עם מצבים כגון: משפחה שלא רוצה לאכול מהאוכל משום שהיא צמחונית... ועוד שאלות "מעשיות" כיוצא בזה

ורעייתי מספרת לי בעצבים איך הזמן היקר שבו צריכים להתקדם הלאה במשימות הבוערות מתבזבז על דיבורי סרק שאין בהם כל תוכן מעשי

[כמובן בלי להשוות ח"ו לכל מה שנידון כאן, רק לסבר את האוזן כו']

ואגב הדיון בנהגי מוניות, זכורני שפעם נסעתי עם נהג וכששאל אותי ממה אני מתפרנס הזכרתי (בין השאר) את הכתיבה. כמובן שהוא מיד חשב שאני מתכוון לכתיבת סת"ם בדיו שחור ובקלף, אך כשהבהרתי לו שאני פשוט כותב במחשב ראיתי שהדברים לא מתיישבים במחשבתו המגושמת, והוא פשט תמה שוב ושוב האמנם אפשר להתפרנס מעבודה כה "רוחנית"?...

כדכד

הודעהעל ידי כדכד » ג' פברואר 14, 2023 5:41 pm

נחומצ'ה כתב:
זאב ערבות כתב:שתי שאלות: האם אתה לומד בכולל? והאם זה מה שלמדת באותו יום?
ד"א, נהגי מוניות לא פותחים שיחה ב: שלום, מה אתה עושה?

זה החילוק בין נהגי ארץ הקודש לארץ שבעת עממים..
.....

ארץ הקודש היא היא ארץ שבעת עממים

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 63 אורחים