מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

החרם על אנג'ל

דיונים ועניינים בענייני השקפה, מצוות מתחדשות, ארץ ציון וירושלים.
נחומצ'ה

Re: החרם על אנג'ל

הודעהעל ידי נחומצ'ה » א' יוני 04, 2023 7:38 pm

לפחות הוכחנו שלא על הלחם אנג'ל לבדו יחיה האדם...
אך כלל גדול לנו בדיני ממון, אף שאין היום קנסות על נזיקין
אך מ"מ כופין את המזיק עד שיתפייס הניזוק.

דיבורים של מחילה זה טוב בין איש לאשתו
בין אדם לחבירו צריך גם 'מעשים',
בלי מבצעים והנחות על מגוון העוגות וכדומה
זה בבחינת 'אין כבודו מחול'= אותיות ל'ח'מ'

אליסף

הודעהעל ידי אליסף » א' יוני 04, 2023 8:51 pm

מקדש מלך כתב:וכמה טוב שיש לנו ניקים טהורי לב, שאינם מושפעים משום גורם חיצוני, שיוכלו להורות דעה ל"המון המוסת" (כך כינה ניק אחד את לגיונו של מלך, ממלכת כהנים וגוי קדוש).

ואני הקטן באמת לא מבין.
בניגוד למינימום של המינימום של התנהגות מקובלת, חברת אנג'ל בחרה במודע לירוק בציבור שלם. הכללים קובעים שיש לשמור על כבודו של הלקוח, שהוא 'תמיד צודק'. וכאן לא זו בלבד שלא התנצלו והפיקו לקחים, אלא למיטב ידיעתי הקלושה עד לעצם היום הזה הם לא הוציאו אפילו הודעת הבהרה, שהיא פחות מהמינימום של המינימום המקובל.
מבחינה מציאותית, הם פשוט ירקו לציבור שלם בפרצוף, בצורה הכי גסה שיכולה להיות.

האם כל האנשים שמוחלים באצילות על כבודו של הציבור שלהם, היו מוחלים באותה קלות גם על כבוד עצמם? (על חלקם זה לא כל כך נראה...)
הם היו קונים ממאפייה שבעליהם ביזה אותם (וממשיך לבזות אותם) כשיש תחליף אחר מולה?
אולי הם פשוט לא מבינים מאומה ביחסי אנוש?
אולי הם מנותקים רגשית מה"ההמון המוסת" הפגוע הזה?
ואולי הם מנותקים בכלל מהעולם והויותיו, ולא יודעים כיצד אמורה להיראות התנהגות נורמלית של גוף עסקי במקרה כזה?

זה הכל דעת בני אדם הפשוטה ביותר.
ולגבי דעת תורה, קטונתי.
יש כאן ניקים בריווח שיביעו אותה.

ואכן אני קובע ידידי, שדעתך (במקרה זה) דעת תורה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' יוני 04, 2023 8:52 pm

מקדש מלך כתב:וכמה טוב שיש לנו ניקים טהורי לב, שאינם מושפעים משום גורם חיצוני, שיוכלו להורות דעה ל"המון המוסת" (כך כינה ניק אחד את לגיונו של מלך, ממלכת כהנים וגוי קדוש).

ואני הקטן באמת לא מבין.
בניגוד למינימום של המינימום של התנהגות מקובלת, חברת אנג'ל בחרה במודע לירוק בציבור שלם. הכללים קובעים שיש לשמור על כבודו של הלקוח, שהוא 'תמיד צודק'. וכאן לא זו בלבד שלא התנצלו והפיקו לקחים, אלא למיטב ידיעתי הקלושה עד לעצם היום הזה הם לא הוציאו אפילו הודעת הבהרה, שהיא פחות מהמינימום של המינימום המקובל.
מבחינה מציאותית, הם פשוט ירקו לציבור שלם בפרצוף, בצורה הכי גסה שיכולה להיות.

האם כל האנשים שמוחלים באצילות על כבודו של הציבור שלהם, היו מוחלים באותה קלות גם על כבוד עצמם? (על חלקם זה לא כל כך נראה...)
הם היו קונים ממאפייה שבעליהם ביזה אותם (וממשיך לבזות אותם) כשיש תחליף אחר מולה?
אולי הם פשוט לא מבינים מאומה ביחסי אנוש?
אולי הם מנותקים רגשית מה"ההמון המוסת" הפגוע הזה?
ואולי הם מנותקים בכלל מהעולם והויותיו, ולא יודעים כיצד אמורה להיראות התנהגות נורמלית של גוף עסקי במקרה כזה?

זה הכל דעת בני אדם הפשוטה ביותר.
ולגבי דעת תורה, קטונתי.
יש כאן ניקים בריווח שיביעו אותה.

כל מילה פנינה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' יוני 04, 2023 9:07 pm

מקדש מלך כתב:לא הכרתי את נוסח ההתנצלות הזה.
אבל אם כבר הועלה, אי אפשר להתעלם מהתמימות המתוקה.
חודש שלם החברה ניצבת במוקד של ויכוח פוליטי.

לא פלא שלא הכרת, המכתבים האלה טריים ממש. מאחרי הפטירה של מרן הגרי''ג זי''ע. בוקר טוב להם שנזכרו.
מבחינתי בכל מקרה זה לא לב העניין. יו"ר הדירקטוריון הפגין נגדנו, ציבור היראים, בני הישיבות, בתוך שרשרת של הפגנות הסתה מכוערות ותלושות הקשר פוליטי רלוונטי. זה לב העניין. אני כבר מאסתי בהם. לא חושב שיש מצוה גדולה לקיים בהם "מחזיר גרושתו".
זה לא "חרם" ולא שום דבר, רק אנינות טעם. הלחם שלהם כבר לא טעים לי.

נ"ב:
המכתב של הברלב מתוארך באופן אירוני/סימבולי לט"ו בניסן.. חמץ שעבר עליו הפסח..

דרומי

הודעהעל ידי דרומי » א' יוני 04, 2023 9:25 pm

ההתנצלות המאוחרת הזאת היא ממש בבחינת "לועג לרש", ולכן כנראה חיכו לזמן שבו מתאים דין זה כידוע.

מצד שני, אולי זה בבחינת "אל תרצה את חברך בשעת כעסו" ולכן המתינו עד לזמן של ריכוך.

אלכסנדרוס

הודעהעל ידי אלכסנדרוס » א' יוני 04, 2023 10:23 pm

פרנקל תאומים כתב:מבחינתי בכל מקרה זה לא לב העניין. יו"ר הדירקטוריון הפגין נגדנו, ציבור היראים, בני הישיבות, בתוך שרשרת של הפגנות הסתה מכוערות ותלושות הקשר פוליטי רלוונטי. זה לב העניין. אני כבר מאסתי בהם. לא חושב שיש מצוה גדולה לקיים בהם "מחזיר גרושתו".

זה לא לגמרי פשוט. אתה עלול להסתבך עם "בל תוסיף". לא אלמן ישראל. הגורמים הציבוריים הספונטניים החליטו להפסיק את החרם, ואפילו הצטלמו עם שלל מוצרי אנג'ל. אתה לא יכול לשבור גל ציבורי. היה כאן מי שאמר שגם אם זה לא היה ראוי מלכתחילה - אחרי שזה כבר התגלגל יש כבר שיקולים אחרים. הוא הדין כאן. חזור בך ואני ואתה נאכל בורקס אנג'ל פריך. וכשם שקיבלת שכר על הפרישה וכו' (טוב, הגורמים הציבוריים הספונטניים הנ"ל שהצטלמו עם המוצרים בטח קיבלו שכר על הדרישה, וד"ל).

מקדש מלך

הודעהעל ידי מקדש מלך » א' יוני 04, 2023 10:34 pm

אלכסנדרוס כתב:הגורמים הציבוריים הספונטניים החליטו להפסיק את החרם

אני שמעתי על החרם הזה לא בקהילה שלי, אלא מפגישה עם יהודים חסידיים מכמה קהילות, שאינם יודעים שקיים טוויטר בעולם.
ודאי שאינם מכירים את הגורמים הספונטניים שצוטטו פה (מן הסתם הם גם לא יודעים על קיומו של הפורום שלנו).

וראה זה פלא. עד כדי כך גדלה שליטת הספונטניים עליהם, עד שהם הזדהו עם החרם בכל מאודם.

כנראה שיש לספונטניים קשר עם ביל גייטס והשבבים שלו.
מצד שני, חלקם של אותם חסידים הם מתנגדי חיסונים...

אולי הם מנהלים ארגון סוכני חרש שמרושת בכל הציבורים היטב?
כך או כך, לא ברור לי איך ארגון אנשי לטאה ובונים חופשיים כה ממולח, בוחר להתגלות לראשונה בפעולה כה מזערית. כח שליטה כה גדול אמור להיות מנוצל לדברים רציניים בהרבה.

פרנקל תאומים

הודעהעל ידי פרנקל תאומים » א' יוני 04, 2023 11:51 pm

אלכסנדרוס כתב:
פרנקל תאומים כתב:מבחינתי בכל מקרה זה לא לב העניין. יו"ר הדירקטוריון הפגין נגדנו, ציבור היראים, בני הישיבות, בתוך שרשרת של הפגנות הסתה מכוערות ותלושות הקשר פוליטי רלוונטי. זה לב העניין. אני כבר מאסתי בהם. לא חושב שיש מצוה גדולה לקיים בהם "מחזיר גרושתו".

זה לא לגמרי פשוט. אתה עלול להסתבך עם "בל תוסיף". לא אלמן ישראל. הגורמים הציבוריים הספונטניים החליטו להפסיק את החרם, ואפילו הצטלמו עם שלל מוצרי אנג'ל. אתה לא יכול לשבור גל ציבורי. היה כאן מי שאמר שגם אם זה לא היה ראוי מלכתחילה - אחרי שזה כבר התגלגל יש כבר שיקולים אחרים. הוא הדין כאן. חזור בך ואני ואתה נאכל בורקס אנג'ל פריך. וכשם שקיבלת שכר על הפרישה וכו' (טוב, הגורמים הציבוריים הספונטניים הנ"ל שהצטלמו עם המוצרים בטח קיבלו שכר על הדרישה, וד"ל).

די די. הבנו אותך. מצחיק בקושי ומספיק בקושי.
תאכל כמה אנג'לים שאתה רוצה ותתפוס איתם ''מלאכים'' (..), הכל בסדר. כמובן, אם לא כואב לך שהיהדות החרדית ובני הישיבות למרמס ולמדרס, ושהם מהווים קלף אופטימאלי לניגוח לצורך כל אינטרס פוליטי שלא ממין העניין.
לי אין מקורות שישלחו לי מה אמר או לא אמר פלוני או אלמוני ברשתות החברתיות, וק''ו שאין לי גישה לשם בעצמי. למרבית הכותבים כאן יש מסתמא מספיק כלים באיזור שבין שתי האוזניים כדי לבחון כל דבר לגופו, תחת לקונן בפאתוס נוגה על "העסקנים שמובילים את הגדולים" (ולהתגעגע בנוסטלגיות לעבר המפואר בו: ''תמיד גם היה ברור שהמילה האחרונה שמורה לגדול''... בטח בטח..), על "מאבק שמובילים פורקי עול" (סתם הערה, זו היא השמצה מיותרת: הם לא פורקי עול), ולהטיל רפש על גדולי החכמים שכביכול חיתתם של הפוליטיקאים מוטלת עליהם ושהם משחרים לפתחיהם, לא פחות ולא יותר (אוסף שקרים מקושקשים ורדודים שהורתם ולידתם שלא בקדושה במוחות קודחים).

חזור אל “אספקלריא”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 113 אורחים